ابزار وبمستر

ابزار وبمستر

آموزش مسایل زناشویی در اسلام

عکس,دانلود,فیلم | خبرنیوز

,

آموزش مسایل زناشویی در اسلام

.

کسب درآمد

.

آموزش مسایل زناشویی در اسلام

زناشويي اموزش زناشویی زناشویی آموزش زناشویی از پشت زناشویی از عقب زناشویی از نظر اسلامزناشویی اسلامی زناشویی ایرانی زناشویی با تصویر زناشویی تصویری زناشویی تلگرام زناشویی حیوانات زناشویی در اسلام زناشویی فیلم زناشویی موفق

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

آموزش مسایل زناشویی در اسلام

 

, زناشویی , زناشویی تصویری , زناشویی تلگرام , زناشویی فیلم , زناشویی با تصویر , زناشویی آموزش , زناشویی حیوانات , زناشویی موفق , زناشویی در اسلام , زناشویی ایرانی , زناشويي اموزش , زناشویی از عقب , زناشویی از پشت , زناشویی اسلامی , زناشویی از نظر اسلام ,

آموزش مسایل زناشویی در اسلام

اینها را ببینیم و بخوانیم و باور کنیم که اسلام عزیز، برای تمام امور و لحظات زندگی انسان، راهنمایی، برنامه و دستورات نجات بخش دارد، اما به شرطی که ما دنبال باشیم و بجوییم و بکار بندیم.

این روایات را بخوانیم و بیندیشیم که اگر این دستورات عمل شود، آیا باز هم آمار نارضایتی و طلاق در خانواده‌‌‌ها اینقدر بالا خواهد بود؟!

 *** بهتر است جوانان و نوجوانان عزیز که مجرد هستند، خواندن این مطالب و روایات را به بعد از ازدواج موکول کنند.

لازم به ذکر است: برخی از این مطالب عین روایت است و برخی(برای فهم آسانتر و بهتر) روان شده‌‌ی روایت است، ولی از متن روایت تخلّف نشده است.

و این هم راهنمایی‌‌‌های زیبا و ارزشمند تقدیم به شما گرامیان:

 ************************

چون عروس را به خانه آوردید، با محبت و تواضع کفش هایش را در آورده، پاهایش را بشویید آنگاه او را به حجله دعوت کنید. این چنین است که مهر، برکت و رحمت، بر خانه و عروستان سایه می‌‌افکند.

(پیامبر اکرم(ص)، من لا یحضره الفقیه، ج۳٫ص۳۵۸)

 

وقتی عروس به حجله آمد به کعبه رو کنید، گیسوان او را نوازش کرده، زلف تاب دارش را به چنگ گیرید و آرام بگویید «خدایا! این امانت توست که به من سپردی. با گفته‌‌ی تو او را به خود حلال کرده‌‌ام، فرزندم را مبارک، پارسا و از پیروان پیامبرت قرار ده و شیطان را از او دور فرما».

(امام صادق(ع)، فروع کافی ج۵ ص۵۰۰)

 

آن گاه وضو سازید، تن و روان خویش را طراوت بخشید، رو به خدای مهربان کنید و دو رکعت نماز عشق به جای آورید. به عروس خود نیز بگویید همین کار را بکند.

(امام صادق(ع)، مکارم الاخلاق ص ۲۳۹)

 

پیش از این که با عروس خویش به بستر زفاف بروید، هدیه‌‌ای به وی بدهید، با این کار عشق و آرامش را به او هدیه کرده‌‌اید.

(امام صادق(ع)، وسائل الشیعه ج۲۱۵ ص۱۲)

 

شب هنگام که شوهرتان در بستر آرمیده و منتظر آغوش گرم شماست، خود را به کاری سرگرم نکنید، زمان را طول ندهید، مبادا همسرتان به خواب برود، چرا که اگر زنی این چنین کند، تا بیداری شوهر، همواره مورد نفرین فرشتگان است.

(پیامبر اکرم(ص)، همان ص ۱۷)

 

خانمها! شرم و آرزم؛ صفت پسندیده و نیکوی شماست، اما حیا از شوهر، ناپسند و بیجاست. بهترین شما کسی است که چون با شوهر خلوت کند، لباس حیا از خود بیفکند و چون لباس بپوشد، جامه‌‌ی شرم و حیا را نیز بپوشد و زیبایی‌‌‌ها و دل ربایی‌‌‌‌های خود را به دیگران عرضه ندارد.

(امام صادق(ع)، همان، ص۱۴)

 

شب هنگام که پرده‌‌‌ها فرو می‌‌افتد، خواب بر پلک‌‌‌ها چیره می‌‌شود، بر هیچ بانویی روا نیست که بخوابد، مگر آن که خویشتن را به آغوش شوهر بسپارد. باید لباس از تن به در آورید، کنار شوهر بیارامید و پوست بدن خویش به بدن شوهر بچسبانید. این چنین؛ خود را به شوهر عرضه داشته‌‌اید.

(پیامبر اکرم(ص)، همان، ج۱۴، ص۱۲۶)

 

هر جا که شوهرتان شما را به خلوت بخواند، همان جا بهشت شماست، روا نیست شوهر خود را از بهره‌‌وری جنسی و لذت حلال منع کنید.

(پیامبر اکرم(ص)، همان، ص۱۱۲)

 

دنیا و خوشی‌‌های آن برای شما آفریده شده است. لذیذترین چیزها در این دنیا؛ آمیزش با همسر است. چنان که لذت بخش‌‌ترین کار در باغ بهشت نیز همین است.

(امام صادق(ع)، کافی، ج۵، ص۳۲۱)

 

چه لذتی بالاتر و چشم نوازتر از دیدن بدن عریان همسر است. قبل از هم خوابگی خود را از شوهرتان دریغ مدارید، بگذارید شوهرتان شما را ببوید و ببوسد.

(امام صادق(ع)، حلیه المتقین، ص۷۱)

 

وقتی به سوی همسرتان می‌‌روید، در آغوش فرشتگانید. چون به آمیزش می‌‌‌‌پردازید، گناهانتان چون برگ درختان فرو می‌‌ریزد و چون غسل می‌‌کنید و خود را می‌‌‌‌شویید، از گناهان بیرون می‌‌‌‌روید.

(پیامبر اکرم(ص)، کافی، ج۵، ص۴۹۶)

 

هنگام آمیزش به طور کامل برهنه و عریان نشوید و زیرپوشی هر چند نازک به تن داشته باشید.

(پیامبر اکرم(ص)، وسائل الشیعه، ج۱۴، ص۸۵)

 

مرد را به حال خود بگذارید، با وی در نیاویزید، او را به اجبار به سوی خود نخوانید، مرد نیازمند عشوه‌‌گری و طنازی است، نه زور و اجبار.

(پیامبر اکرم(ص)، حلیه المتقین، ص۶۷)

 

سخن گفتن با پروردگار، لذت بخش و روح افزاست، اما وقتی شوهرتان شما را به خلوت خویش می‌‌خواند، نماز را طول ندهید و خرامان به سویش بشتابید.

(پیامبر اکرم(ص)، کافی ج ۵ ص ۵۰۸)

 

هنگام در آمیختن با همسر خویش، یکدیگر را ببویید، ببوسید، عشق بازی کنید و با سخنان محبت آمیز، عشق را به او پیش کش کنید.

(پیامبر اکرم(ص)، محجه البیضاء، ج۳، ص۱۱۰)

 

هنگام آمیزش، چون پرندگان شتاب نکنید، صبر پیشه‌‌ی خود سازید، زنها نیازمند وقت بیشتری هستند، مدتی نه چندان طولانی به عشق بازی بپردازید، همسرتان را کاملاً آماده سازید. آمادگی دو سویه؛ آمیزش را فرح بخش و کامل می‌‌کند.

(امام علی(ع) وسائل الشیعه ج۱۴، ص۸۳، امام صادق(ع) کافی ج۵، ص۴۹۷)

 

آمیزش مکن مگر اینکه با همسرت بسیار بازی کنی و سینه‌‌هایش را آرام بفشاری، وقتی چنین کنی آمادگی لازم را برای در آمیختن پیدا می‌‌کند. در این حالت، شهوت از صورت و چشمان او نمایان می‌‌شود و از تو همان می‌‌طلبد که تو از وی می‌‌خواهی.

(امام رضا(ع)، سفینه البحار، ج۱، باب الجمع)

 

هیچگاه با شکم سیر با همسر خود هم بستر نشوید، این کار موجب بیماری و چه بسا موجب مرگ خواهد شد.

(امام صادق(ع)، وسائل الشیعه ج۱۴، ص۱۹۱)

 

چون شب از سفر بر می‌‌گردی، خستگی راه، آرامش از تو می‌‌ستاند، بهتر است آمیزش با همسرت را تا صبح به تأخیر اندازی.

(امام صادق(ع)، همان ص۹۳)

 

گاهی وقتی قصد مسافرت داری، دل شوره عجیب به سراغت می‌‌آید، همسرت نیز مضطرب و نگران است، آیا بهتر نیست در آستانه‌‌‌ی سفر، از هم آغوشی و نزدیکی با او بگذری؟!

(امام صادق(ع)، همان)

 

سفر با شریک زندگی، آرام ساز و غم زداست. سفر؛ خستگی و اضطراب نیز دارد. در سفر؛ گاهی همه چیز برایت مهیا نیست. گاهی شرایط سفر، شرایطی غیر عادیست، بهتر است در این شرایط غیر عادی از هم خوابگی با یار زندگیت بپرهیزی.

(امام صادق(ع)، همان)

 

چون به آمیزش پرداختی سخن کوتاه کن، مبادا فرزندی لال نصیب تو گردد.

(امام علی(ع)، همان ص۸۷)

 

وقتی به قصد فرزند، خرامان به سوی همسر خویش می‌‌شتابی، به عورت او نگاه مکن! مبادا فرزندی نابینا تو را پدید آید.

(امام علی(ع)، همان ص۸۷)

 

چون به قصد بارور کردن رحم همسرت، نزد او آرمیدی، با نیتی پاک و زبانی گویا با خدای مهربان چنین بگو «خدایا مرا فرزندی عنایت فرما و او را پاکیزه و سالم قرار ده که در خلقت او زیاد و کم نباشد و او را عاقبت به خیر گردان»

(امام محمد باقر(ع)، همان ج۱۵، ص۱۰۶)

 

در حال جنابت، به قصد بچه دار شدن، با همسرت هم آغوش مشو، بهتر است غسل کنی، اندکی آرام گیری، پاک و طاهر شوی و سپس …! اگر چنین نکردی و فرزندی مجنون و کم عقل نصیبت شد، کس دیگری جز خود را نکوهش مکن.

(پیامبر اکرم(ص)، همان ج۱، ص۹۹)

 

اندیشه آدمی به هر جا روان است. در اندیشه‌‌ی دیگری بودن، نامیمون است. در این هنگام با شهوت زن دیگر، نباید با زن خود همبستر شوی.

(پیامبر اکرم(ص)، همان ص۱۲۰)

 

شیطان خودش خواسته که در فرزندان آدم شریک شود و این مایه‌‌ی بسی نگرانی است. نگران مباشید! هنگام آمیزش با ذکر «بسم الله الرّحمن الرّحیم» خدا را یاد کند و از شر شیطان به خالق نیکی‌‌ها پناه ببرید، اگر چنین نکنید ممکن است فرزندتان محبت اهل بیت(ع) را در دل نداشته باشد.

(امام علی(ع)، همان ص۹۶)

 

وقتی به قصد آمیزش کنار یکدیگر آرمیدید، دو دستمال تمیز و پاک در کنار خود قرار دهید، هر کدامتان از دستمال جداگانه استفاده کنید.

(پیامبر اکرم(ص)، همان ص۱۸۸)

 

هنگامی که به اوج لذت جنسی نزدیک شده‌‌اید، حتی الامکان از ریختن نطفه‌‌ی خود به بیرون خودداری نکنید، بگذارید غدد جنسی آزادانه به تخلیه بپردازند، خودداری از تخلیه‌‌‌ی نطفه، موجب سنگ مثانه خواهد شد.

(امام رضا(ع)، سفینه البحار، ج۱، باب الجمع)

 

اگر به هر دلیل، عمل آمیزش به طول انجامید و عمل إنزال صورت نگیرد، چه بسا موجبات سنگ مثانه فراهم گردد. از طولانی کردن مدت هم بستری بدون انزال پرهیز کنید.

(امام رضا(ع)، سفینه البحار، ج۱، باب الجمع)

 

پس از آمیزش یکباره بلند مشوید و ننشینید، بلکه ابتدا به طرف راست بچرخید و اندکی بعد برای ادرار(ولو اندک) برخیزید، پس از آن برای رسیدن به تعادل وآرامش، غسل کنید، با رعایت این آداب از سنگ مثانه در امان خواهید ماند.

(امام رضا(ع)، همان)

 

مکانی خلوت در زمانی بی سرو صدا، با دلی آرام؛ شرایط مناسبی برای هم بستری است. اگر آمیزش و انعقاد نطفه با دلی آرام و خالی از اضطراب صورت پذیرد، خون به صورت طبیعی در رگها جریان می‌‌یابد، انتقال ژنها طبیعی‌‌تر انجام می‌‌گیرد و در نتیجه فرزند، به پدر و مادرش بیش‌‌تر شبیه خواهد شد.

(امام حسن(ع)، بحار الانوار، ج۶، ص۳۵۹)

 

پرندگان هر کدام صفاتی دارند؛ شایست و ناشایست. در آمیزش نیز آدابی دارند، «کلاغ» علی رغم پر و بال سیاه و صدای ناهنجارش، در آمیزش مخفی کاراست، آمیزش مخفی کارانه را از کلاغ بیاموزید.

(امام صادق(ع)، وسائل الشیعه، ج۱۴، ص۱۰۰)

 

وقتی کودکی در اتاق است و شما را می‌‌پاید و حتی بی اختیار نفس و صدای شما را می‌‌شنود، از خیر این لحظات دل نشین و بهشتی درگذرید، مبادا آن کودک در بزرگی به رابطه نامشروع تن در دهد که رستگار نمی‌‌گردد.

(پیامبر اکرم(ص)، همان ص۹۵و فروع کافی ج۵، ص۵۰۰)

 

خانمها از آرایش دریغ مکنید، بهترین، ملایم‌‌ترین و دلنوازترین عطر را به کار برید، زیباترین و دلرباترین لباس را به اندام خویش بپوشانید، خود را حداقل با یک گردنبند زینت بخشید و صبح و شام خود را به شوهر عرضه دارید. در یک کلام؛ چشم و دل شریک زندگیتان را هنرمندانه بربایید.

(پیامبر اکرم(ص)، وسائل، همان، ص۱۱۲)

 

آقایان! مطابق میل خانمتان لباس بپوشید، در خانه نیز آراسته و دلربا باشید، هوش و حواس همسرتان را ماهرانه به خود جلب کنید، با این کار، غدد جنسی او را نسبت به خود فعال کنید و عفت او را نسبت به دیگران فزونی می‌‌بخشید.

(امام رضا(ع)، مکارم الاخلاق، ص۸۰)

 

هیچ حلالی لذت بخش‌‌تر از همبستر شدن با همسر نیست، ولی زیاده روی در این امر روا نیست، میانه روی در آمیزش، به سلامت آدمی می‌‌افزاید و عمر را زیاد می‌‌کند.

(امام صادق(ع)، وسائل الشیعه، ج۱۴، ص۹۶)

 

مرد باید مقداری از شهوت خود را نگه دارد که همواره توانایی جنسی داشته باشد، زیرا اینکه زن شوهر خود را در امور جنسی توانا بیابد، بهتر از این است که او را ناتوان ببیند. مرد ناتوان، نمی‌‌تواند همسر خود را راضی نگه دارد.

(امام علی(ع) همان، ص۱۸۰)

 

همان گونه که در امور جنسی زیاده روی نارواست، کم گذاردن و سستی کردن نیز ناشایست است، روا نیست مرد بیش از ۴ ماه، آمیزش جنسی با همسر جوان خود را ترک کند، حتی اگر مصیبت دیده باشد.

(امام رضا(ع)، همان، ۱۸۸)

 

مراقب باشید، «رو به قبله» و «پشت به قبله» با همسر خویش هم بستر شدن، زشت و ناپسند است. حرمت کعبه را نگه دارید و خدا و فرشتگان را از خویش ناخرسند نسازید.

(امام صادق(ع)، همان ص۱۴)

 

در این اوقات آمیزش نکنید: ۱- بین اذان صبح و طلوع خورشید ۲- بین غروب تا تاریک شدن هوا ۳- هنگام خورشید گرفتگی و ماه گرفتگی ۴- هنگام زلزله

(امام صادق(ع)، همان، ص۹۶)

 

در اول شب(چه زمستان و چه تابستان)، آمیزش نکنید، زیرا معده و رگها پر است و موجب بیماری نقرس، سنگ مثانه، ضعف چشم و چکیدن ادرار می‌‌گردد.

(پیامبر اکرم(ص)، همان ص۹۱)

 

اگر فرزند کم عقل ودیوانه و جذامی نمی‌‌خواهید؛ در اول، وسط و آخر ماه(قمری) با همسر خود آمیزش نکنید، چه بسا ممکن است آن چه نمی‌‌خواهید صورت پذیرد.

(پیامبر اکرم(ص)، همان ص۹۱)

 

در شب عید فطر، عید قربان و نیمه شعبان نیز از آمیزش به قصد فرزنددار شدن دوری گزینید، چرا که ممکن است فرزند شما شرور، معلول، بد یمن و زشت رو گردد.

(پیامبر اکرم(ص)، وسایل الشیعه ج۱۴، ص۱۸۷)

اگر گاهی چشمانت بی اختیار یا با اختیار به زنی افتاد و مسحور او شد و دلت لرزید، پیش از این که پایت بلغزد، چشم فرو بند و در اولین فرصت با همسرت همبستر شو، چرا که زنان همگی مانند همند.

(امام علی(ع)، همان ص۷۳)

 

چون همسرت باردار شد، از آمیزش بپرهیز، تنها در ماه های اول(البته با مشورت پزشک) می‌‌توانی با وضو به نزدیکی اقدام کنی، جنینی که در رحم همسرت است، بسیار مقدس و قابل احترام است.

(پیامبر اکرم(ص)، همان ج۱۴ ص۱۸۸)

 

زنان به قدر کافی از عادت ماهیانه رنج می‌‌برند، روا نیست با آمیزش در این دوران به رنج آنها بیفزاییم. این عمل علاوه بر حرمت شرعی؛ غیر اخلاقی و غیر بهداشتی نیز می‌‌باشد، در این اوقات می‌‌توان از دیگر اعضا بهره برد.

(امام صادق(ع)، همان ج۱، ص۵۷۱)

 

عشق به همسر، گرما بخش و انرژی زاست، با اعلام این عشق به او، قلب وی را تسخیر کنید. «دوستت دارم عزیزم» جمله‌‌ای است که هیچ گاه از قلب زن بیرون رفتنی نیست، همسر خود را از این کلام آتشین محروم نسازید.

(پیامبر اکرم(ص)، همان ص۱۰)

 

هر کار از راه خود به انجام رسد نیکوست. آمیزش با همسر نیز باید از طریق معمول صورت پذیرد تا آرامش جنسی و روانی حصل آید. نزدیکی با او از پشت، به شدت مکروه، نامیمون و غیر بهداشتی است.

(پیامبر اکرم(ص)، همان)

 

گاهی سر بر بالین همسرتان بگذارید، با او گفتگو کنید، کلمات سوزان و عاشقانه رد و بدل کنید، یکدیگر را در آغوش بفشارید، عشق بازی با همسر؛ سرگرمی مومن است.

(پیامبر اکرم(ص)، همان ص۸۲)

 

هم آغوشی را برای آخر شب بگذارید، زیرا برای بدن مناسب، برای فرزنددار شدن امیدوارتر و فرزند عاقل‌‌تر خواهد شد.

(امام رضا(ع)، سفینه البحار، همان)

 

و بالاخره وقتی در بدن احساس ناراحتی می‌‌کنید و علتی برای آن نمی‌‌یابید، وقتی احساس می‌‌کنید حرارت بدنتان بالا رفته و عضلات بدن شما رو به تحلیل می‌‌رود و هنگامی که به دنبال مأمن و مأوایی می‌‌گردید که شما را آرامش بخشد، به نزد همسرتان رفته و با آمیزش، خود را شفا بخشید.

(امام علی(ع)، حلیه المتقین، ص۷۵)

 

و آخر اینکه آنچه در خانه می‌‌گذرد امانت است، روا نیست زنها آنچه میان آنها و شوهرانشان در خلوت می‌‌گذرد به زنان دیگر بازگو کنند.

(پیامبراکرم(ص)، وسائل الشیعه، ج۱۴، ص۱۵۴)

 

منبع: تنظیم خانواده (با اندکی تصرّف و اصلاح)

************************

 

حدیث «آداب زناشویی»

متن و ترجمه این حدیث ارزشمند را بخوانید:

متن حدیث

حَدَّثَنَا الشَّیْخُ الْجَلِیلُ أَبُو جَعْفَرٍ مُحَمَّدُ بْنُ عَلِیِّ بْنِ الْحُسَیْنِ بْنِ مُوسَى بْنِ بَابَوَیْهِ الْقُمِّیُّ رَحِمَهُ اللَّهُ قَالَ حَدَّثَنَا مُحَمَّدُ بْنُ إِبْرَاهِیمَ بْنِ إِسْحَاقَ رِضْوَانُ اللَّهِ عَلَیْهِ قَالَ حَدَّثَنَا أَبُو سَعِیدٍ الْحَسَنُ بْنُ عَلِیٍّ الْعَدَوِیُ قَالَ حَدَّثَنَا یُوسُفُ بْنُ یَحْیَى الْأَصْبَهَانِیُّ أَبُو یَعْقُوبَ قَالَ حَدَّثَنِی أَبُو عَلِیٍّ إِسْمَاعِیلُ بْنُ حَاتِمٍ قَالَ حَدَّثَنَا أَبُو جَعْفَرٍ أَحْمَدُ بْنُ صَالِحِ بْنِ سَعِیدٍ الْمَکِّیُّ قَالَ حَدَّثَنَا عَمْرُو بْنُ حَفْصٍ عَنْ إِسْحَاقَ بْنِ نَجِیحٍ عَنْ حُصَیْبٍ عَنْ مُجَاهِدٍ عَنْ أَبِی سَعِیدٍ الْخُدْرِیِّ قَالَ:

أَوْصَى رَسُولُ‌اللَّهِ(ص) عَلِیَّ بْنَ أَبِی طَالِبٍ(ع) فَقَالَ:

یَا عَلِیُّ إِذَا دَخَلَتِ الْعَرُوسُ بَیْتَکَ فَاخْلَعْ خُفَّهَا حِینَ تَجْلِسُ وَ اغْسِلْ رِجْلَیْهَا وَ صُبَّ الْمَاءَ مِنْ بَابِ دَارِکَ إِلَى أَقْصَى دَارِکَ فَإِنَّکَ إِذَا فَعَلْتَ ذَلِکَ أَخْرَجَ اللَّهُ مِنْ دَارِکَ سَبْعِینَ أَلْفَ لَوْنٍ مِنَ الْفَقْرِ وَ أَدْخَلَ فِیهَا سَبْعِینَ أَلْفَ لَوْنٍ [سَبْعِینَ لَوْناً] مِنَ الْبَرَکَةِ وَ أَنْزَلَ عَلَیْکَ سَبْعِینَ رَحْمَةً تُرَفْرِفُ عَلَى رَأْسِ الْعَرُوسِ حَتَّى تَنَالَ بَرَکَتُهَا کُلَّ زَاوِیَةٍ مِنْ بَیْتِکَ وَ تَأْمَنَ الْعَرُوسُ مِنَ الْجُنُونِ وَ الْجُذَامِ وَ الْبَرَصِ أَنْ یُصِیبَهَا مَا دَامَتْ فِی تِلْکَ الدَّارِ وَ امْنَعِ الْعَرُوسَ فِی أُسْبُوعِهَا مِنَ الْأَلْبَانِ وَ الْخَلِّ وَ الْکُزْبُرَةِ وَ التُّفَّاحِ الْحَامِضِ مِنْ هَذِهِ الْأَرْبَعَةِ الْأَشْیَاءِ.

فَقَالَ عَلِیٌّ(ع): یَا رَسُولَ اللَّهِ وَ لِأَیِّ شَیْ‏ءٍ أَمْنَعُهَا مِنْ هَذِهِ الْأَشْیَاءِ الْأَرْبَعَةِ؟

قَالَ: لِأَنَّ الرَّحِمَ تَعْقَمُ وَ تَبْرُدُ مِنْ هَذِهِ الْأَرْبَعَةِ الْأَشْیَاءِ عَنِ الْوَلَدِ وَ لَحَصِیرٌ فِی نَاحِیَةِ الْبَیْتِ خَیْرٌ مِنِ امْرَأَةٍ لَا تَلِدُ.

فَقَالَ عَلِیٌّ(ع): یَا رَسُولَ اللَّهِ فَمَا بَالُ الْخَلِّ تَمْنَعُ مِنْهُ؟

قَالَ: إِذَا حَاضَتْ عَلَى الْخَلِّ لَمْ تَطْهُرْ أَبَداً طُهْراً بِتَمَامٍ وَ الْکُزْبُرَةُ تُثِیرُ الْحَیْضَ فِی بَطْنِهَا وَ تُشَدِّدُ عَلَیْهَا الْوِلَادَةَ وَ التُّفَّاحُ الْحَامِضُ یَقْطَعُ حَیْضَهَا فَیَصِیرُ دَاءً عَلَیْهَا.

ثُمَّ قَالَ:یَا عَلِیُّ لَا تُجَامِعِ امْرَأَتَکَ فِی أَوَّلِ الشَّهْرِ وَ وَسَطِهِ وَ آخِرِهِ فَإِنَّ الْجُنُونَ وَ الْجُذَامَ وَ الْخَبَلَ یُسْرِعُ إِلَیْهَا وَ إِلَى وَلَدِهَا،

یَا عَلِیُّ لَا تُجَامِعِ امْرَأَتَکَ بَعْدَ الظُّهْرِ فَإِنَّهُ إِنْ قُضِیَ بَیْنَکُمَا وَلَدٌ فِی ذَلِکَ الْوَقْتِ یَکُونُ أَحْوَلَ الْعَیْنِ وَ الشَّیْطَانُ یَفْرَحُ بِالْحَوَلِ فِی الْإِنْسَانِ،

یَا عَلِیُّ لَا تَتَکَلَّمْ عِنْدَ الْجِمَاعِ فَإِنَّهُ إِنْ قُضِیَ‏ بَیْنَکُمَا وَلَدٌ لَا یُؤْمَنُ أَنْ یَکُونَ أَخْرَسَ وَ لَا یَنْظُرَنَّ أَحَدُکُمْ إِلَى فَرْجِ امْرَأَتِهِ وَ لْیَغُضَّ بَصَرَهُ عِنْدَ الْجِمَاعِ فَإِنَّ النَّظَرَ إِلَى الْفَرْجِ یُورِثُ الْعَمَى فِی الْوَلَدِ،

یَا عَلِیُّ لَا تُجَامِعِ امْرَأَتَکَ بِشَهْوَةِ امْرَأَةِ غَیْرِکَ فَإِنِّی أَخْشَى إِنْ قُضِیَ بَیْنَکُمَا وَلَدٌ أَنْ یَکُونَ مُخَنَّثاً مُؤَنَّثاً مُخَبَّلًا،

یَا عَلِیُّ مَنْ کَانَ جُنُباً فِی الْفِرَاشِ مَعَ امْرَأَتِهِ فَلَا یَقْرَأِ الْقُرْآنَ فَإِنِّی أَخْشَى أَنْ یَنْزِلُ عَلَیْهِمَا نَارٌ مِنَ السَّمَاءِ فَتُحْرِقَهُمَا،

یَا عَلِیُّ لَا تُجَامِعِ امْرَأَتَکَ إِلَّا وَ مَعَکَ خِرْقَةٌ وَ مَعَ أَهْلِکَ خِرْقَةٌ وَ لَا تَمْسَحَا بِخِرْقَةٍ وَاحِدَةٍ فَتَقَعَ الشَّهْوَةُ عَلَى الشَّهْوَةِ فَإِنَّ ذَلِکَ یُعْقِبُ الْعَدَاوَةَ بَیْنَکُمَا ثُمَّ یَرُدُّکُمَا إِلَى الْفُرْقَةِ وَ الطَّلَاقِ،

یَا عَلِیُّ لَا تُجَامِعِ امْرَأَتَکَ مِنْ قِیَامٍ فَإِنَّ ذَلِکَ مِنْ فِعْلِ الْحَمِیرِ وَ إِنْ قُضِیَ بَیْنَکُمَا وَلَدٌ کَانَ بَوَّالًا فِی الْفِرَاشِ کَالْحَمِیرِ الْبَوَّالَةِ فِی کُلِّ مَکَانٍ،

یَا عَلِیُّ لَا تُجَامِعِ امْرَأَتَکَ فِی لَیْلَةِ الْفِطْرِ فَإِنَّهُ إِنْ قُضِیَ بَیْنَکُمَا وَلَدٌ لَمْ یَکُنْ ذَلِکَ الْوَلَدُ إِلَّا کَثِیرَ الشَّرِّ،

یَا عَلِیُّ لَا تُجَامِعِ امْرَأَتَکَ فِی لَیْلَةِ الْأَضْحَى فَإِنَّهُ إِنْ قُضِیَ بَیْنَکُمَا وَلَدٌ یَکُونُ لَهُ سِتُّ أَصَابِعَ أَوْ أَرْبَعُ أَصَابِعَ،

یَا عَلِیُّ لَا تُجَامِعِ امْرَأَتَکَ تَحْتَ شَجَرَةٍ مُثْمِرَةٍ فَإِنَّهُ إِنْ قُضِیَ بَیْنَکُمَا وَلَدٌ یَکُونُ جَلَّاداً قَتَّالًا عَرِیفاً [أَوْ عَرِیفاً]،

یَا عَلِیُّ لَا تُجَامِعْ أَهْلَکَ فِی وَجْهِ الشَّمْسِ وَ تَلَأْلُئِهَا إِلَّا أَنْ یُرْخَى سَتْرٌ فَیَسْتُرَکُمَا فَإِنَّهُ إِنْ قُضِیَ بَیْنَکُمَا وَلَدٌ لَا یَزَالُ فِی بُؤْسٍ وَ فَقْرٍ حَتَّى یَمُوتَ،

یَا عَلِیُّ لَا تُجَامِعْ أَهْلَکَ بَیْنَ الْأَذَانِ وَ الْإِقَامَةِ فَإِنَّهُ إِنْ قُضِیَ بَیْنَکُمَا وَلَدٌ یَکُونُ حَرِیصاً عَلَى إِهْرَاقِ الدِّمَاءِ،

یَا عَلِیُّ إِذَا حَمَلَتِ امْرَأَتُکَ فَلَا تُجَامِعْهَا إِلَّا وَ أَنْتَ عَلَى وُضُوءٍ فَإِنَّهُ إِنْ قُضِیَ بَیْنَکُمَا وَلَدٌ یَکُونُ أَعْمَى الْقَلْبِ بَخِیلَ الْیَدِ،

یَا عَلِیُّ لَا تُجَامِعْ أَهْلَکَ فِی النِّصْفِ مِنْ شَعْبَانَ فَإِنَّهُ إِنْ قُضِیَ بَیْنَکُمَا وَلَدٌ یَکُونُ مَشُوماً ذَا شَامَةٍ فِی وَجْهِهِ،

یَا عَلِیُّ لَا تُجَامِعْ أَهْلَکَ فِی آخِرِ دَرَجَةٍ مِنْهُ [مِنَ الشَّهْرِ] إِذَا بَقِیَ مِنْهُ یَوْمَانِ فَإِنَّهُ إِنْ قُضِیَ‏ بَیْنَکُمَا وَلَدٌ یَکُونُ عَشَّاراً أَوْ عَوْناً لِلظَّالِمِ وَ یَکُونُ هَلَاکُ فِئَامٍ مِنَ النَّاسِ عَلَى یَدَیْهِ،

یَا عَلِیُّ لَا تُجَامِعْ أَهْلَکَ عَلَى سُقُوفِ الْبُنْیَانِ فَإِنَّهُ إِنْ قُضِیَ بَیْنَکُمَا وَلَدٌ یَکُونُ مُنَافِقاً مُرَائِیاً مُبْتَدِعاً،

یَا عَلِیُّ وَ إِذَا خَرَجْتَ فِی سَفَرٍ فَلَا تُجَامِعْ أَهْلَکَ تِلْکَ اللَّیْلَةَ فَإِنَّهُ إِنْ قُضِیَ بَیْنَکُمَا وَلَدٌ یُنْفِقُ مَالَهُ فِی غَیْرِ حَقٍّ وَ قَرَأَ رَسُولُ‌اللَّهِ(ص)إِنَّ الْمُبَذِّرِینَ کانُوا إِخْوانَ الشَّیاطِینِ”،

یَا عَلِیُّ لَا تُجَامِعِ امْرَأَتَکَ إِذَا خَرَجْتَ إِلَى سَفَرٍ مَسِیرَةَ ثَلَاثَةِ أَیَّامٍ وَ لَیَالِیهِنَّ فَإِنَّهُ إِنْ قُضِیَ بَیْنَکُمَا وَلَدٌ یَکُونُ عَوْناً لِکُلِّ ظَالِمٍ عَلَیْکَ،

یَا عَلِیُّ عَلَیْکَ بِالْجِمَاعِ لَیْلَةَ الْإِثْنَیْنِ فَإِنَّهُ إِنْ قُضِیَ بَیْنَکُمَا وَلَدٌ یَکُونُ حَافِظاً لِکِتَابِ اللَّهِ رَاضِیاً بِمَا قَسَمَ اللَّهُ عَزَّوَجَلَّ،

یَا عَلِیُّ إِنْ جَامَعْتَ أَهْلَکَ فِی لَیْلَةِ الثَّلَاثَاءِ فَقُضِیَ بَیْنَکُمَا وَلَدٌ فَإِنَّهُ یُرْزَقُ الشَّهَادَةَ بَعْدَ شَهَادَةِ أَنْ لَا إِلَهَ إِلَّا اللَّهُ وَ أَنَّ مُحَمَّداً رَسُولُ‌اللَّهِ وَ لَا یُعَذِّبُهُ اللَّهُ مَعَ الْمُشْرِکِینَ وَ یَکُونُ طَیِّبَ النَّکْهَةِ مِنَ الْفَمِ رَحِیمَ الْقَلْبِ سَخِیَّ الْیَدِ طَاهِرَ اللِّسَانِ مِنَ الْغِیبَةِ وَ الْکَذِبِ وَ الْبُهْتَانِ،

یَا عَلِیُّ وَ إِنْ جَامَعْتَ أَهْلَکَ لَیْلَةَ الْخَمِیسِ فَقُضِیَ بَیْنَکُمَا وَلَدٌ فَإِنَّهُ یَکُونُ حَاکِماً مِنَ الْحُکَّامِ أَوْ عَالِماً مِنَ الْعُلَمَاءِ

وَ إِنْ جَامَعْتَهَا یَوْمَ الْخَمِیسِ عِنْدَ زَوَالِ الشَّمْسِ عَنْ کَبِدِ السَّمَاءِ فَقُضِیَ بَیْنَکُمَا وَلَدٌ فَإِنَّ الشَّیْطَانَ لَا یَقْرَبُهُ حَتَّى یَشِیبَ وَ یَکُونُ فَهِماً وَ یَرْزُقُهُ اللَّهُ السَّلَامَةَ فِی الدِّینِ وَ الدُّنْیَا،

یَا عَلِیُّ فَإِنْ جَامَعْتَهَا لَیْلَةَ الْجُمُعَةِ وَ کَانَ بَیْنَکُمَا وَلَدٌ فَإِنَّهُ یَکُونُ خَطِیباً قَوَّالًا مُفَوَّهاً وَ إِنْ جَامَعْتَهَا یَوْمَ الْجُمُعَةِ بَعْدَ الْعَصْرِ فَقُضِیَ بَیْنَکُمَا وَلَدٌ فَإِنَّهُ یَکُونُ مَعْرُوفاً مَشْهُوراً عَالِماً

وَ إِنْ جَامَعْتَهَا فِی لَیْلَةِ الْجُمُعَةِ بَعْدَ صَلَاةِ الْعِشَاءِ الْآخِرَةِ فَإِنَّهُ یُرْجَى أَنْ یَکُونَ لَکُمَا وَلَدٌ مِنَ الْأَبْدَالِ إِنْ شَاءَ اللَّهُ،

یَا عَلِیُّ لَا تُجَامِعْ أَهْلَکَ فِی أَوَّلِ سَاعَةٍ مِنَ اللَّیْلِ فَإِنَّهُ إِنْ قُضِیَ بَیْنَکُمَا وَلَدٌ لَا یُؤْمَنُ أَنْ یَکُونَ سَاحِراً مُؤْثِراً لِلدُّنْیَا عَلَى الْآخِرَةِ.

یَا عَلِیُّ احْفَظْ وَصِیَّتِی‏ هَذِهِ کَمَا حَفِظْتُهَا عَنْ جَبْرَئِیل.‏

ترجمه حدیث

رسول خدا(ص) به امیرالمؤمنین على بن ابى طالب(ع) چنین سفارش کرد؛

اى على! وقتی عروس را به خانه تو آورند، وقتى نشست کفش او را درآور و پایش را بشوی و آبش را به در خانه‌‌ات بریز، که اگر چنین کنى خدا از خانه‌‌ات هفتاد هزار رنگ فقر را ببرد و هفتاد هزار رنگ برکت در آن آورد و هفتاد هزار رحمت بر تو فرو فرستد که بر سر عروس بچرخد تا برکت آن بهر گوشه خانه‌‌ات برسد و خداوند متعال عروس را از دیوانگی و خوره و پیسى امان دهد که تا در آن خانه است به او نرسند.

و عروس را تا یک هفته از دوغ و سرکه و گشنیز و سیب ترش منع کن.

على(ع) گفت: یا رسول اللَّه(ص)! چرا او را از این چهار چیز منع کنم؟

پیامبر(ص) فرمود: چون رحم به سبب این چهار چیز عقیم می‌شود و اولاد نمی‌آورد، و حصیر کف خانه، از زن نازا بهتر است.

على(ع) گفت: چرا سرکه را از او منع کند؟

فرمود: چون به سبب سرکه حائض گردد و هرگز بطور کامل پاک نشود و گشنیز حیض را در درون او برانگیزد و زایمان را سخت کند و سیب ترش حیض را ببندد و مایه درد شود.

سپس فرمود: اى على! با همسرت در اول و وسط و آخر ماه مجامعت نکن، چرا که دیوانگى و خوره و گیجى(کم عقلی) به او و فرزندش رو می‌آورد.

بعد از ظهر جماع نکن؛ که اگر فرزندى آورید قیچ باشد و شیطان به قیچى انسان شاد است.

هنگام جماع سخن نگو، که اگر فرزندى منعقد شود، از لال بودن در امان نیست(ممکن است لال شود).

مبادا کسى به فَرْج(آلت زنانه) همسرش نگاه کند، زیرا ممکن است سبب کورى فرزند شود.

اى على! با همسرت به عشق زن دیگرى مجامعت مکن، چرا که بیم این می‌رود که اگر فرزندى منعقد شود؛ خنثی، زن منش(پسر دارای روحیات زنانه) و گیج(کم عقل) باشد.

هیچ کس با همسر خود در بستر در حال جنابت، قرآن نخواند، که بیم این می‌رود آتشى از آسمان فرود آید و هر دو را بسوزاند.

اى على! حتما هنگام جماع با همسرت هر یک از شما برای خودش دستمالی داشته باشد، و هرگز هر دوی شما با یک دستمال خود را پاک نکنید، که شهوت بر شهوت افتد و مایه دشمنى میان شما می‌شود و شما را به جدائى و طلاق می‌کشد.

ایستاده جماع مکن که کار چهارپایان است و اگر در آن حال فرزندى منعقد شود در بستر ادرار کند.

در شب عید فطر جماع مکن که اگر فرزندى منعقد شود بسیار بد باشد.

در شب عید قربان جماع مکن که فرزند؛ شش انگشت یا چهار انگشت متولد می‌شود.

زیر درخت میوه‌دار جماع مکن که فرزند؛ جلاد، آدمکش یا کاهن(یا کدخدا) می‌شود.

در مقابل نور آفتاب جماع مکن، مگر اینکه بر هر دوی شما روپوش باشد، چون اگر فرزندی منعقد شود در سختى و فقر باشد تا بمیرد.

میان اذان و اقامه جماع مکن، که فرزند، خونخوار می‌شود.

اى على! وقتی همسرت آبستن باشد، بی وضو با او جماع مکن، چرا که فرزند، کوردل و بخیل می شود.

در نیمه شعبان جماع مکن که فرزند، شوم و با خال چهره می‌شود.

دو روز مانده به آخر ماه، جماع مکن که فرزند، مالیات‌گیر‏ و خدمتکار ظالم می‌شود و جمعى از مردم بدستش هلاک شوند.

بر پشت بام جماع مکن که فرزند، منافق و ریاکار و بدعت‏گذار می‌شود.

وقتی قصد سفر دارى، در شب جماع مکن، که فرزند ولخرج می‌شود. رسول خدا(ص) این آیه را خواند؛ «به راستى اسراف کاران برادران شیاطین باشند».

وقتی به سفر رفتى، تا سه شب و سه روز جماع مکن، که فرزند، به هر کس که بر تو ظلم کند کمک خواهد کرد.

اى على! شب دوشنبه جماع کن، چون اگر فرزندى منعقد شود، حافظ قرآن و راضى به قسمت خدا باشد.

اى على! اگر شب سه‌شنبه جماع کنى، که اگر فرزندى منعقد شود، پس از اینکه به شهادتین(یگانگی خدا و رسالت پیامبر) شهادت داد، شهادت روزیش می‌شود و خدا او را با مشرکان کیفر نکند و بوى دهانش خوش باشد و دل رحم و با سخاوت و پاک زبان از غیبت و دروغ و بهتان است.

اگر شب پنجشنبه جماع کنى و فرزندى آید، حاکمى از حُکّام گردد یا عالمى از علماء.

اگر در ظهر پنجشنبه، که آفتاب در وسط آسمانست، جماع کنی، فرزند تا پیر شود شیطان به او نزدیک نگردد و با فهم باشد و در دین و دنیا سلامت روزیش گردد.

اگر در شب جمعه جماع کنی، و فرزند آید، سخنور و گویا و زبان آور شود.

و در روز جمعه پس از عصر، فرزند؛ معروف و مشهور و دانشمند گردد.

اگر در شب جمعه بعد از نماز عشاء جماع کنی، امید فرزندى می‌رود که از أبدال(عُرفا) باشد إن‌شاءاللَّه.

اى على! در ساعت اول شب با همسرت جماع مکن که اگر فرزندى منعقد شود، چه بسا جادوگر و دنیا طلب باشد.

اى على! این سفارش مرا بیاد نگهدار، همانگونه که من از جبرئیل نگهداشتم.

منبع حدیث: أمالی الصدوق: ۵۶۶ و همچنین: من لایحضره الفقیه‏۳: ۵۵۱٫

 

برگرفته شده از http://ahlolbait.blog.ir  

 

 

 

 

 

 

اسلام و روابط زناشویی | رسانه آموزشی دکتر شمشیری

drshamshiri.com/?page_id=658

دین اسلام در خصوص تمام ابعاد زندگی دنیوی و اخروی دستورات کامل و جامعی دارد و مخصوصا در زمینه روابط زناشویی دستورات ویژه برای سلامت و سعادت بشر دارد.

آداب «روابط جنسی بین زوجین» در اسلام :: گنجینه

ahlolbait.blog.ir/1392/12/05/اداب-روابط-جنسی-بین-زوجین-در-اسلام

۵ اسفند ۱۳۹۲ ه‍.ش. - آنچه در ادامه مطلب می‌‌آید مطالبی است که در روایات، پیرامون آداب روابط جنسی بین زن و شوهر سفارش شده است.

احادیث امامان و پیامبر اسلام ( ص) در مورد روابط جنسی بین زوجین

www.tanzimekhanevadeh.com/legal.../272-1389-02-24-08-41-49

احادیث امامان در مورد روابط زناشویی. ... آموزش جنسی · پرسش و پاسخ پزشکی · مشاوره ... احادیث امامان و پیامبر اسلام ( ص) در مورد روابط جنسی بین زوجین. چون عروسی به ...

دانستنیهای جنسی|دستگاه تناسلی زنان|آموزش روابط زناشویی ...

www.delgarm.com/marriage/wedlock-knowledge

دانستنیهای جنسی-زناشویی و پرده بکارت-دستگاه تناسلی زنان و کاندوم-انواع ... آموزش مسائل زناشویی و جنسی یکی از مهم ترین دوره ها در زندگی شخصی انسان است. .... يا حزبی نبوده و در چهارچوب قوانين و مقرارت نظام جمهوری اسلامی ايران فعالیت می کند.

آموزش احکام روابط زناشویی در اسلام روابط جنسی اصول سكس یا ...

newsdownload.ir/2015/02/15/آموزش-احکام-روابط-زناشویی-در-اسلام/

۲۶ بهمن ۱۳۹۳ ه‍.ش. - آموزش مسائل زناشویی در اسلام, کتاب روابط زناشویی در اسلام, روابط زناشویی از دیدگاه اسلام, آموزش مسائل زناشویی اسلامی, روابط زناشويي در اسلام, ...

www.zojha.com zojha زوج ها آموزش روابط زناشویی جنسی ...

www.zojha.com/index.php?start=54

+ تصویر; راهنمایی در زمینه ازدواج از دیدگاه اسلام ... انزال زودرس یکی از مسایلی است که هم برای مرد وهم برای زن میتواند مشکل سازبوده وآنهاراازرسیدن به اوج احساس لذت ...

اصول سكس یا روابط زناشویی در اسلام - اخبار ایران | اخبار ایران

amozande.ir › سلامت و تندرستی

۱۷ اسفند ۱۳۹۲ ه‍.ش. - از نظر اسلام، زناشویی، یك نظم اجتماعی است كه مانع روابط نامنظم و بی قاعده اجتماعی .... برچسب‌ها: آموزش سکسروابط زناشوییزناشوییسكسسکس از نظر ...

آموزش كامل مسائل جنسي و روابط زناشويي

masaelejensie2010.blogfa.com/

آموزش كامل مسائل جنسي و روابط زناشويي - مطالب اين وب قطعا خواندني و جذاب است فقط ... در دین اسلام س*کس از مقعد، در صورت اثبات، یکی از موجبات اجازه طلاق زن بوده و ...

مسائل جنسی و زناشوئی در اسلام - بانک مقالات آموزشی زناشویی

tikam.blogsky.com/1391/05/26/post-40/

تمام مطالب جهت آموزش است و با قوانین کشور ایران مطابقت دارد. .... مسائل جنسی و زناشوئی در اسلام ... انواع روشهای رابطه جنسی بین زوجین و مسایل شرعی پیرامون آن

روابط جنسی (زناشویی ) از دید قرآن کریم - بیتوته

www.beytoote.com/religious/sundries/term-quran.html

به هر حال از نظر اسلام علاقه جنسى نه تنها با معنویت و روحانیت منافات ندارد، بلكه جزء خوى و خلق انبیاست. رسول اكرم صلى الله علیه و آله و ائمه اطهار علیهم السلام، طبق ...

جستجوهای مربوط به آموزش مسایل زناشویی در اسلام

روابط زناشویی با عکس

اموزش روابط زناشویی

احادیث در مورد روابط زناشویی

روابط زناشویی در اسلام

احکام زناشویی در اسلام

آداب زناشویی

آداب زناشویی در اسلام

روابط زناشویی در دوران عقد

آموزش روابط جنسی، حقوق زن در اسلام و روابط اجتماعی به زوجین ...

mehrkhane.com › صفحه نخست › اجتماعی

۱۳ دی ۱۳۹۳ ه‍.ش. - راه‌اندازی این مراکز خدماتی با اجرای آزمایشی این طرح از طریق شبکه‌های محلی و تهیه و توزیع تراکت در تمام مراکز پزشکی درمانی شهر و خانه‌های بهداشت در ...

آموزش روابط زناشویی ،رابطه زناشویی صحیح - آکاایران

www.akairan.com/marriage/zanashooi/zanashooii-cat.html

۴ شهریور ۱۳۹۴ ه‍.ش. - روابط زناشویی در دوران عقد,روابط زناشویی با عکس,روابط زناشویی از پشت,روابط زناشویی,روابط زناشویی موفق,روابط زناشویی در اسلام,روابط ...

دانلود فیلم بدون سانسور آموزش مراحل رابطه جنسی و مسایل ...

a.downloadnewfreec.com/.../دانلود-فیلم-بدون-سانسور-آموزش-مراحل-را/

۳۰ آبان ۱۳۹۴ ه‍.ش. - دانلود فیلم آموزش مراحل جنسی و زناشویی دانلود کلیپ آموزش مسایل جنسی ... با لذت آمیزش جنسی همسر آموزش احکام روابط زناشویی در اسلام روابط جنسی ...

آموزش شب زفاف - ظهور

www.zohur12.ir/tag/آموزش-شب-زفاف

دانلود رایگان آموزش مسائل زناشویی و جنسی ویژه زوجین ... اموزش جنسی عروس و داماد شب زفاف ... به همین جهت در منابع اسلامی آداب فراوانی برای شب زفاف ذکر شده است.

آموزش مسائل جنسی - ghaaem

ghaaem.com/sex-genci-dar-islam.html

آموزش مسائل جنسی در مکتب اسلامی. از جمله آموزش های ضروری برای نوجوانان ، آموزش های جنسی است که متاسفانه با وجود منابع غنی اسلامی در این خصوص نادیده انگاشته می ...

روایت در مورد پیش نیاز رابطه جنسی | آموزش ماساژ دادن خانم ها ...

www.rahafun.com/روایت-در-مورد-رابطه-جنسی-در-اسلام.html

آموزش ماساژ دادن خانم ها قبل از رابطه جنسی آموزش رایگان ماساژ نقاط بدن جدیدترین آموزش ... آموزش مسائل زناشویی,اس ام اس ,عکس بازیگران,بیوگرافی بازیگران,مدل,دختر ...

آموزش مسائل جنسی 2020 » Blog Archive رابطه جنسی دهانی و ...

www.j2020.ir/رابطه-جنسی-دهانی-و-احکام-شرعی-مربوط-به-آ/

آموزش روابط جنسی|مشکلات جنسی|سوالات جنسی|رابطه جنسی. ... برخی از رفتارهای جنسی مثل سکس مقعدی در شرع مقدس اسلام، کراهت شدید دارد . برخی از علما بر اساس ...

اصول سكس يا روابط زناشويي از دیدگاه اسلام - آپاندیسِ قلم

sssssaghi.blogfa.com/post/1067

۱۳ بهمن ۱۳۹۱ ه‍.ش. - پاسخگو: مصطفی سلیمانی. پاسخ: از آن جايي كه از متاهل يا مجرد بودن شما اطلاعي نداريم، جواب كلي را خدمتتان بيان مي كنيم. از نظر اسلام، زناشويي، يك ...

اُاُجوو (OojoO) - آموزش روابط زناشویی

www.oojoo.ir/posts/آموزش%20روابط%20زناشویی

ناگفته های مسايل همبستری و عشقبازی - آموزش روابط زناشویی ... که به عنوان راهنمای رابطه زناشویی و بهداشت جنسی با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در ایران تهیه و .

در چه سني بايد به نوجوان مسايل جنسي را و روش برخورد با اين ...

porseman.org/q/show.aspx?id=137276

پاسخ:ضرورت آموزش مسايل جنسي به جوان و نوجوان واقعيت اين است كه آموزش امور ... پدران و مادران شرعا وظيفه دارند آداب اسلامي را در اين رابطه به فرزندانشان بياموزند و آنها ...

جستجوهای مربوط به آموزش مسایل زناشویی در اسلام

روابط زناشویی با عکس

اموزش روابط زناشویی

احادیث در مورد روابط زناشویی

روابط زناشویی در اسلام

احکام زناشویی در اسلام

آداب زناشویی

آداب زناشویی در اسلام

روابط زناشویی در دوران عقد

آشنای محبوب»؛ اولین فیلم آموزش روابط جنسی در ایران - مردمک

https://www.mardomak.org/videos/full/64068

آموزش مسائل جنسی برای اولین بار است که چنین آشکار در جمهوری اسلامی ایران منتشر می‌شود. این فیلم به عنوان راهنمای زناشویی و بهداشت جنسی با مجوز وزارت فرهنگ و ...

تصاویر برای آموزش مسایل زناشویی در اسلامگزارش تصاویر

نتیجه تصویری برای آموزش مسایل زناشویی در اسلام

نتیجه تصویری برای آموزش مسایل زناشویی در اسلام

نتیجه تصویری برای آموزش مسایل زناشویی در اسلام

نتیجه تصویری برای آموزش مسایل زناشویی در اسلام

نتیجه تصویری برای آموزش مسایل زناشویی در اسلام

تصاویر بیشتر برای آموزش مسایل زناشویی در اسلام

آموزش روابط زناشویی در اسلام | 98 آموزش

98amoozesh.ir/2015/07/17/آموزش_روابط_زناشویی_در_اسلام/

۲۶ تیر ۱۳۹۴ ه‍.ش. - برای مشاهده مطالب با موضوع " آموزش روابط زناشویی در اسلام " از لینک های زیر استفاده کنید .اسلام و روابط زناشویی رسانه آموزشی دکتر شمشیریدین ...

آموزش مسایل جنسی زفاف در خبرگزاری دولتی! - شیعه نیوز

www.shia-news.com/fa/.../آموزش-مسایل-جنسی-زفاف-در-خبرگزاری-دولت...

آموزش مسایل جنسی زفاف در خبرگزاری دولتی! ... به سوالات پژوهشگاه فرهنگ و علوم اسلامي دفتر تبليغات اسلامي در پاسخ به اين سوال که در شب اول عروسي چه بايد کرد؟

روابط زناشویی از دیدگاه اسلام | آنلاین نیوز

liveonlinenews.ir › آموزش زناشویی

۳۰ مهر ۱۳۹۴ ه‍.ش. - خانه » آموزش زناشویی » روابط زناشویی از دیدگاه اسلام ... روان شناسى و دين ۱۵ فوریه ۲۰۱۵ آموزش مسائل زناشویی در اسلام, کتاب روابط زناشویی در اسلام ...

دانلود آموزش جنسی و زناشویی - دانلود سخنرانی روانشناسی

www.ravanshenasi.info/?p=137

آیا وزارت ارشاد ما واقعا کارهای دیگرش اسلامی بوده و مجوزهای او توجیه شرعی دارد که این ... آموزش نیاز بشراست اگرچه بخاطر خیلی چیزا درمورد مسایل جنسی اطلاعات محدودی در ...

آموزش مسایل زناشويي - انواع روشهاي رابطه جنسي بین زوجین و ...

www.amozeshzanashoeei.blogfa.com/post-26.aspx

۱ مهر ۱۳۸۹ ه‍.ش. - آموزش مسایل زناشويي - انواع روشهاي رابطه جنسي بین زوجین و مسایل شرعی ... زن و شوهر نیز از نظر پیامبر اسلام و امامان بسیار پسندیده شمرده شده است.

روابط زناشویی اسلامی - شبکه اجتماعی وزین فیس نما

facenama.com/arshya1380

توکل به خدا با کمک همدیگر مطالب این روابط زناشویی اسلامی رو آموزش بدیم و به ..... اگر شوهرتان به مسائل شما بی اعتناست شما بی اعتنا تر باشی ازصبح تا امدن او با ...

چگونه دختران و پسران را می توان در زمینه مسائل زناشویی آینده ...

www.islamquest.net › خانه › گنجینه پاسخ‌ها › اخلاق

کد سایت fa4003 کد بایگانی 2581 نمایه چگونگی آموزش مسائل زناشویی دختران و ... همان طوری که آموزش زودهنگام مسائل جنسی؛ خصوصا در جامعه اسلامی که روابط آزادانه و ...

آمیزش جنسی در انسان - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

https://fa.wikipedia.org/wiki/آمیزش_جنسی_در_انسان

۶ تجارت جنسی; ۷ مسائل حقوقی; ۸ موضوعات متفرقه; ۹ جستارهای وابسته ..... یهودیت بر خلاف مسیحیت و همانند اسلام، امتناع از آمیزش جنسی را ارزش بحساب نمی‌آورد. ..... تعریف اتخاذ شده در ایران از آموزش جنسی تعلیم مسائل مربوط به عادت ماهیانه، بلوغ، ...

جستجوهای مربوط به آموزش مسایل زناشویی در اسلام

روابط زناشویی با عکس

اموزش روابط زناشویی

احادیث در مورد روابط زناشویی

روابط زناشویی در اسلام

احکام زناشویی در اسلام

آداب زناشویی

آداب زناشویی در اسلام

روابط زناشویی در دوران عقد

سمينار صميميت عاطفي و روابط زناشويي(ويژه متأهلين) - ...

www.namaava.com/past/16

سمينار صميميت عاطفي و روابط زناشويي(ويژه متأهلين)-دكتر شهرام اسلامي-16 بهمن ... نبود آموزش درخصوص مسائل جنسی بزرگ‌ترین آسیب در ازدواج‌ها است و برنامه‌ریزان و ...

روابط همسران (زناشویی) در کافه‌بازار برای اندروید · کافه بازار ...

https://cafebazaar.ir/app/ir.narvansoft.ravabetehamsaran_pink/?l=fa

۲۰۰۰ تومان. روابط همسران (زناشویی) screenshot ... نکاتی برای بهبود روابط زناشویی ... زناشویی-همسر-آداب زناشویی در اسلام-مسایل زناشویی-آموزش روابط زناشویی-آداب ...

آموزش روابط زناشویی – دانلود کتاب آموزش روابط جنسی ( ...

farhadhagigiafgan.parsiblog.com/.../آموزش+روابط+زناشويي+–+دانلود+ک...

۱۸ شهریور ۱۳۹۱ ه‍.ش. - آموزش روابط زناشویی یا روابط جنسی عنوان کتابیست که در این نوشته برای شما کاربران عزیز پی سی ایــ افــ آماده و ارائه دانلود رایگان شده است.

نرم افزار جامع آموزش مسائل زناشویی (اندروید)-پایگاه بزرگ ...

tahaquran.ir › apk

۷ فروردین ۱۳۹۴ ه‍.ش. - نرم افزار آموزش مسائل زناشویی برنامه ای بسیار مفید و کاربردی برای داشتن زندگی موفق و بدون حاشیه.

آموزش دخول و روش های برقراری انواع رابطه جنسی (18+)

www.samatak.com/.../sign-education-and-the-establishment-of-a-variety-...

در این مقاله به شما آموزش جامع دخول و ارتبط جنسی صحیح با همسر را به شما آموزش می دهیم در مورد دخول شیوه ... یک رابطه جنسی خوب رابطه ای است که در آن مسایل عاطفی و احساسی لازم برای یک رابطه دو سویه ... مدل های مختلف و اسلامی دخول و برقراری رابطه با زن:.

آموزش مسایل جنسی باید شروع شود - شفاف

shafaf.ir/fa/news/15704/آموزش-مسایل-جنسی-باید-شروع-شود

۱۲ بهمن ۱۳۸۸ ه‍.ش. - که هیچ کمکی به آموزش جوانان در زمینه مسایل زناشویی و نحوه صحیح ... و شوهر و مسایلی از این دست وجود دارد و طبیعتا این منابع نشان می دهد که اسلام به ...

خرید آشنای محبوب آموزش مسایل زناشویی و روابط جنسی

9vn.ir › CD / DVD

آموزش مسایل زناشویی , آموزش مسائل جنسی , خرید سی دی آشنای محبوب , خرید پستی ... این محصول ثبت شده در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و وزارت بهداشت ،درمان و آموزش ...

دانلود کتاب آموزش مسائل زناشويي – جلد3

www.takbook.com/2195.../دانلود-کتاب-آموزش-مسائل-زناشويي-جل-2/

در این کتاب که جلد سوم آموزش مسائل جنسی و زناشویی میباشد با مسائل جنسی و زناشویی آشنا میشوید. جلد اول کتاب آموزش مسائل زناشویی را از اینجا دریافت نمایید ..... نیاکان · دانلود کتاب جمعیت و سیاست در ایران از سلطنت مشروطه تا جمهوری اسلامی ...

آداب ازدواج - احکام روابط جنسی

majidk57.blogfa.com/post-2579.aspx

1- استفاده از فیلمها و مقالات نامشروع برای آموزش روابط جنسی. ایا استفاده از .... آیا استفاده از آلت مصنوعی در روابط زناشویی زوجین، مشروع است؟ ... نرم افزار های اسلامی.

پاسخ های حضرت آیت الله مکارم شیرازی به 27 پرسش درباره ...

shafaqna.com/.../52335-پاسخ-های-حضرت-آیت-الله-مکارم-شیرازی-به-27-...

۳۱ شهریور ۱۳۹۲ ه‍.ش. - ... های خبری شیعه) - پرسش های مربوط به روابط زناشویی از مسائل مبتلابه برخی خانواده ها است. ... آیا مسائل جنسی اصولا همانند خوردن و آشامیدن و خوابیدن جزء نیاز های اولیه ... است و چنانچه افراد به احکام اسلام پایبند باشند و از تشریفات و تجملات و چشم ... تجربه نشان داده که آموزش مسائل جنسى به سبک غربى، که فعلا مطرح ...

جستجوهای مربوط به آموزش مسایل زناشویی در اسلام

روابط زناشویی با عکس

اموزش روابط زناشویی

احادیث در مورد روابط زناشویی

روابط زناشویی در اسلام

احکام زناشویی در اسلام

آداب زناشویی

آداب زناشویی در اسلام

روابط زناشویی در دوران عقد


آموزش روابط زناشویی با تصویر

amlakgilan-rzb.tehranblogs.ir/.../آموزش+روابط+زناشویی+با+تصویر.ht...

آموزش روابط زناشويي pdf”کتاب اموزش مسائل زناشويي”کتاب آموزش مسائل جنسیی ... زناشويي دانلود, آموزش مسائل زناشويي در اسلام, آموزش مسائل زناشويي در دوران نامزدی ...

فیلم آموزش روابط زناشویی با مجوز وزارت ارشاد - پرتال سیبویه

sibouyeh.ir/1393/12/479174.html

۴ اسفند ۱۳۹۳ ه‍.ش. - دانلود آموزش جنسی و زناشویی دانلود رایگان آموزش مسائل جنسی و ... عنوان راهنمای زناشویی و بهداشت جنسی با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در ایران ...

آداب زناشویی - آموزش مسایل زناشوييآداب و سنن شب زفاف

www.goodmoney.ir/edsfnfctdrnjdsdsncdtdsdqndcdrctdfsn.html

آموزش مسایل زناشويي - آداب و سنن شب زفاف1 ا کتبر 2010 ... آداب و سنن شب زفاف ... دین اسلام کامل و جامع است و در هر زمینه آداب و احکا ام لازم را بیان داشته است، حتى در ...

زناشويي تصويري| موتور جستجوی یوز

yooz.ir/search/?q=زناشويي%20تصويري

«زناشویی ، آموزش تصویری حالات آمیزش ، آموزش تصویری رابطه دهانی » ... اجتماعی Tags: آموزش مسائل زناشویی, ازدواج, فرزند, شوهر, همسر, همسرداری, شوهرداری, اسلام, شیعه ...

دانلود رایگان کتابهای پزشکی آموزش مسایل جنسی

yasbooks.com/article-229--0-0.html

دانلود رایگان کتابهای پزشکی درباره آموزش مسایل جنسی شامل کتابهای، سه ساعت با یک س ک سولوژیست ، آموزش جنسی آقایان ،بیماری های مقاربتی و کتاب راز زندگی ...

آموزش مسایل جنسی زفاف در خبرگزاری دولتی! - سایت خبری ...

www.tabnak.ir › صفحه نخست › هنري

۱۶ اردیبهشت ۱۳۸۸ ه‍.ش. - آموزش مسایل جنسی زفاف در خبرگزاری دولتی! کد خبر: ۴۶۵۷۷ ... به همين جهت در منابع اسلامي آداب فراواني براي آن ذکر شده است. در اين شب دعا مستجاب ...

انواع روشهای رابطه جنسی بین زوجین و مسایل شرعی پیرامون آن

www.elife.ir/archive/6659/انواع-روشهای-رابطه-جنسی-بین-زوجین-و-مسا/

۱۱ بهمن ۱۳۹۰ ه‍.ش. - انواع روشهای رابطه جنسی بین زوجین و مسایل شرعی پیرامون آن. انواع روشهای رابطه جنسی بین ... برخی دستورات و احادیث اسلام در باب رابطه جنسی بین زوجین : اسلام دستور مى دهد ... منبع: سایت آموزشی تنظیم خانواده. عضویت در خبرنامه

استفتاعات در خصوص مسائل جنسی و زناشویی: : دین و اندیشه ...

www.tebyan-zn.ir/News-Article/Religion_Thoughts/.../22192.html

۲۸ فروردین ۱۳۹۰ ه‍.ش. - استفاده از فیلمها و مقالات نامشروع برای آموزش روابط جنسی. ایا استفاده از فیلمها ومقالات نامشروع برای آموزش روابط جنسی جایزاست. جایز نیست و در ...

آموزش مسائل جنسی - جولیا پیکس

www.joolia.ir/page/jensi

... آموزش مسائل زناشویی با عکس , آموزش مسائل زناشویی+ فیلم , اموزش مسائل زناشویی اپارات , آموزش مسائل زناشویی اسلامی , آموزش مسائل زناشویی از دید علمی و اسلامی ...

آمیز جنسی در اسلام - مجله پزشکی دکتر سلام

www.hidoctor.ir/4222_آمیز-جنسی-در-اسلام.html/

۱۲ تیر ۱۳۹۲ ه‍.ش. - آمیز جنسی در اسلام,:در آمیزش جنسی مو ارد حرام و مگکروه و واجب ومستحب چگونه ... سلامت, ورزشی, علمی, تغذیه, روانشناسی, کتاب های مفید, آموزش جنسی, ...

جستجوهای مربوط به آموزش مسایل زناشویی در اسلام

روابط زناشویی با عکس

اموزش روابط زناشویی

احادیث در مورد روابط زناشویی

روابط زناشویی در اسلام

احکام زناشویی در اسلام

آداب زناشویی

آداب زناشویی در اسلام

روابط زناشویی در دوران عقد

اگر امکان دارد آن را به فارسی ایمیل کنید

دانلود کتاب آموزش مسایل زناشویی - جستجو و دانلود کتاب

ketabesabz.com/search?q=دانلود+کتاب+آموزش+مسایل+زناشویی

جستجو و دانلود کتاب - دانلود کتاب آموزش مسایل زناشویی. ... شروع انحطاط ملت اسلام پس از فاصله گرفتن آنها از عمل به دستورات قرآن مجید بود. کتابى که جامع ترین و ...

عضویت درکانال آموزش مسائل جنسی درتلگرام - خبر روز

www.khabareruz.ir/search/?q=عضویت+درکانال+آموزش+مسائل+جنسی...

جنجال بیلبورد آموزش مسائل جنسی 18+ در تهران (عکس) ... عبدالوحید فیاضی سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه ...

269 نکته و ترفند جنسی برای خانم ها (ترفند روابط زناشویی)

holycom.ir/ترفند-روابط-زناشویی/45.html

۱۵ مهر ۱۳۹۴ ه‍.ش. - در دوران عقد با عکس از پشت موفق در اسلام مقعدی روابط nbsp . – روابط زناشویی بیتوته .اموزش تمایلات جنسی عکس تمایلات جنسی روابط جنسی میل ...

اهمیت آموزش مسائل جنسی به نونهالان و نوجوانان - سایت فرهنگی ...

negar.charchoob.com/?p=5556

پیامبر اسلام (صلی الله علیه و آله و سلم) فرمودند: هرگاه کسی برای خواستگاری .... از جمله این موارد آموزش مسایل مرتبط با سلامت جنسی است. دکتر کیانوش خلیلی، مشاور ...

دانلود فیلم آموزشی روابط جنسی و زناشویی - پی سی مووی ...

www.myp30movie.ir/post/.../دانلود-فیلم-آموزشی-روابط-جنسی-و-زناشو...

دانلود رایگان فیلم آموزش روابط زناشویی و جنسی با لینک مستقیم .... مشکل روابط زناشویی دارن باید این مسائل جا بیفته و زن و مرد بهش آگاه باشن پیامبر اسلام و تمام ...

دانلود فیلم آموزش تصویری روابط زناشویی عکس - دانلود جدید ...

movie.downloadfreenew1.com/.../دانلود-فیلم-آموزش-تصویری-روابط-ز...

۱۸ تیر ۱۳۹۴ ه‍.ش. - زناشویی فیلم آموزش روابط فیلم آموزش روابط خارجی فیلم آموزش روابط ... با عکس آموزش با فیلم آموزش تصویری آموزش دانلود آموزش اسلامی آموزش pdf

آموزش ناگفته های مسائل زناشویی با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ ...

mob.ninisite.com/discussion/thread.asp?threadID=567935

موضوع: آموزش ناگفته های مسائل زناشویی با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی. اظهار نظـــر ... دارای مجوز رسمی از وزارت ارشاد اسلامی (شماره مجوز ارشاد 155/47845)

آموزش و نکات مهم در روابط جنسی زن و شوهر

www.ariatalk.com/آموزش-و-نکات-مهم-در-روابط-جنسی-زن-و-شوهر.html

یکی از تنش های ایرانی ها سوالات و مشکلات خود در روابط زناشویی هست که اکثر ... امروز قصد داریم در آریا تاک به یک سری نکات و آموزش های مهم در روابط زناشویی بپردازیم … .... این سایت ثبت شده در ستاد ساماندهی وزارت ارشاد اسلامی میباشد و تمام فعالیت ...

حدود مباح روابط جنسی زن و شوهر تا کجاست؟ - نوگرا

eslahe.com › فقه معاصر

۷ خرداد ۱۳۹۱ ه‍.ش. - و می پندارند نگاه اسلام به مسایل جنسی مانند نگاه رهبانیت است! ... این نوع موارد است و دانشمندان اسلامی در بحث و گفت وگو راجع به آموزش و یادگیری این ...

آمیزش جنسی از نظر اسلام بایگانی - دلیاری | آموزش روابط ...

delyari.ir/tag/آمیزش-جنسی-از-نظر-اسلام/

دلیاری | آموزش روابط زناشویی , رابطه جنسی , ازدواج , نامزدی ... برچسب‌ها: آمیزش جنسی آمیزش جنسی از نظر اسلام بهترین رابطه جنسی بهترین روش اتمام رابطه جنسی پایان ...

جستجوهای مربوط به آموزش مسایل زناشویی در اسلام

روابط زناشویی با عکس

اموزش روابط زناشویی

احادیث در مورد روابط زناشویی

روابط زناشویی در اسلام

احکام زناشویی در اسلام

آداب زناشویی

آداب زناشویی در اسلام

روابط زناشویی در دوران عقد 

 

 

نظرات
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبلیغات شما رایتم : مرجع وبمستران ایرانی

خبر جدید

.

عکس بازیگران جدید

.

پوشاک جدید

آرشیو