ابزار وبمستر

ابزار وبمستر

آپاندیس چیست,آپاندیس کدام سمت است,خاصیت آپاندیس در بدن کشف شد

عکس,دانلود,فیلم | خبرنیوز

,

آپاندیس چیست,آپاندیس کدام سمت است,خاصیت آپاندیس در بدن کشف شد

.

کسب درآمد

.

آپاندیس چیست,آپاندیس کدام سمت است,خاصیت آپاندیس در بدن کشف شد

آپاندیس چیست,آپاندیس کدام سمت است,خاصیت آپاندیس در بدن کشف شد

KHABARNEWSS.IR  

سایت خبر نیوز, بروز ترین سایت خبری و مد وزیبایی

 

علائم تشخیص درد آپاندیس


درد آپاندیسی ، آپاندیسیت

امروزه ثابت شده آپاندیس بر سیستم ایمنی تاثیر و در تولید آنتی بادی ها نقش بسزایی دارد. برای تشخیص درد آپاندیسی و واکنش مناسب برای حفظ سلامت چه باید کرد؟

علائم درد آپاندیس کدامند؟

 آپاندیس زائده ای به طول ده سانتی متر در بدن همه ماست، یک سر این زائده کرمی شکل به روده بزرگ وصل است و یک سر آن داخل حفره شکم قرار دارد. به گفته این متخصص کودکان، گاهی این زائده در کودکان ملتهب و عفونی می شود و از آنجا که بچه ها نمی توانند دقیقا علائم خود را بیان کنند، ممکن است آپاندیسیت در آنها دیرتر تشخیص داده شود که متاسفانه می تواند باعث سوراخ شدن آپاندیس و عوارضی شود، پس باید علائمش را جدی بگیریم.

 
بچه ها معمولا بیشتر در سنین 9 تا 12 سال ممکن است دچار التهاب و عفونت آپاندیس شوند. البته گاهی قبل از 9 سال هم ممکن است این اتفاق بیفتد. علائم آپاندیسیت در آنها هم گاهی معمول و گاهی غیرمعمول است. دکتر رفعتی درباره علائم معمولآپاندیسیت می گوید: درد شکم، اولین علامت معمول این عارضه است. یعنی اگر کودک در سنی باشد که بتواند دردش را ابراز کند، از درد شکم شکایت خواهدداشت. این درد در ناحیه اطراف و بالای ناف، مبهم و مداوم است. این متخصص اطفال ادامه می دهد: بتدریج بیمار دچار بی اشتهایی می شود، حالت تهوع و استفراغ پیدا می کند و ممکن است یکی دو بار استفراغ کند.
 
بعد کم کم درد به قسمت پایین و راست شکم منتقل می شود که محل آپاندیس است. او تاکید می کند: اگر بچه چنین علائمی داشت باید او را به پزشک جراح رساند تا با معاینه، تشخیص نهایی را مطرح کند. البته در کودکان کم سن تر که امکان دارد نتوانند خیلی واضح نوع درد و محل آن را بیان کنند، تشخیص آپاندیس سخت تر است. دکتر رفعتی درباره علائم غیرمعمول آپاندیس که گاهی تشخیص آن را مشکل تر هم می کند، توضیح می دهد: آپاندیس حالت کرمی دارد و یک سر آن به روده بزرگ متصل است، ولی سر دیگر آن ممکن است در قسمت های مختلف شکم باشد. گاهی این زائده آنقدر بلند است که سر آن مثلا نزدیک لوله حالب یا بیضه ها قرار می گیرد. در این صورت به جای این که درد آن در ناحیه راست شکم احساس شود، در پهلو حس می شود یا بیضه های کودک درد می گیرد. در چنین حالتی درد آپاندیس با درد ارگان های دیگر اشتباه گرفته می شود.
 
 

آپاندیس ، آپاندیسیت ، درد آپاندیسیت

آپاندیس و آپاندیس ملتهب 

 
تشخیص اصلی با معاینه
 
اگر بیمار دچار علائم معمول آپاندیسیت باشد، معمولا پزشک جراح بلافاصله پس از معاینه و تشخیص نهایی اقدام به جراحی می کند. دکتر رفعتی می گوید: البته اگر علائم مبهم باشد، پزشک آزمایش خون درخواست می کند. چون در خون بیمار دچار آپاندیسیت معمولا گلبول های سفید افزایش می یابد. ممکن است آزمایش ادرار و عکس شکم هم درخواست کند. البته در عکس شکم، یافته ای به نفع آپاندیسیت وجود ندارد، ولی برای رد احتمال مشکلات دیگر انجام می شود. سونوگرافی هم برای تشخیص آپاندیسیت مفید است، اما در واقع راه اصلی تشخیص این بیماری معاینه و توجه به علائم بیمار است و درخواست آزمایش خون وسونوگرافی برای تائید تشخیص انجام می گیرد.
 
سرعت در جراحی، یک ضرورت است
 
جراحی باید بعد از تشخیص آپاندیسیت هر چه سریع تر انجام شود و این که پدر و مادر تعلل کنند یا بخواهند تحقیق و از چند جراح نظرخواهی کنند، کار درستی نیست چون آپاندیس بچه ها در زمان کمتری ممکن است پاره و چرک و آلودگی وارد شکم شود و سلامت کودک را به خطر بیندازد.
 
بیماری هایی با علائم مشابه
 
بعضی بیماری ها در بچه ها علائم مشابه التهاب آپاندیس ایجاد می کند، بنابراین باید آنها را حتما در نظر داشته باشیم. یکی از این بیماری ها، اسهال و استفراغ و دیگری مسمومیت غذایی است، بخصوص در تابستان.
 
تفاوت اسهال و استفراغ و مسمومیت با آپاندیسیت: بچه مبتلا به این بیماری ها هم معمولا اسهال، استفراغ شدید و دل درد و تب پیدا می کند، اما اول تهوع و استفراغ سراغش می آید و بعد تب، اسهال و دل درد شروع می شود در حالی که در التهاب و عفونت آپاندیس، اول درد است بعد تهوع و استفراغ. علاوه بر این، بچه دچار التهاب آپاندیس تب خفیفی دارد و تبش خیلی بالا نیست، مگر این که آپاندیسش سوراخ شده باشد.
 
نکته مهم این است که گاهی اسهال هم باعث ایجاد آپاندیسیت می شود و حتی گاهی بیمار دچار آپاندیسیت با اسهال مراجعه می کند، بنابراین فقط نمی توانیم روی یافته های بالینی قضاوت کنیم و هرگاه پدر و مادری در مورد ابتلای فرزندشان به التهاب آپاندیس شک داشتند، حتما باید به پزشک مراجعه کنند. این متخصص کودکان می افزاید: بیماری دیگری که می تواند با آپاندیسیت اشتباه شود، بخصوص در بچه های کوچک تر، انسداد روده است. بچه های دچار این مشکل هم تهوع، استفراغ و درد شکم دارند، ولی معمولا دفع گاز و اسهال ندارند. گاهی گلودرد چرکی و التهاب غدد لنفاوی روده هم باعث ایجاد علائمی مثل آپاندیسیت می شود و این نقش مهم پزشک و تشخیص او براساس شرح حال و معاینه را نشان می دهد.
 
چه وقت به پزشک مراجعه کنیم؟
 
والدین باید توجه داشته باشند آپاندیسیت معمولا یکباره شروع نمی شود مگر این که آپاندیس سوراخ شده باشد که معمولا 24 تا 48 ساعت قبل علائمی مثل درد کناره ناف و قسمت راست شکم دارد، بنابراین اگر درد شکم کودک بیش از چهار ساعت طول بکشد و پیشرونده باشد، حتما باید به پزشک مراجعه کرد. این متخصص کودکان تاکید می کند: اگر کودکی درد شکمی داشت، هرگز نباید خودسرانه به او مسکن داد. اگر نفخ و دل درد در حد دل پیچه خفیف بود، می توان یک بار به او مسکن داد، ولی اگر درد ادامه پیدا کرد، باید حتما به مراکز درمانی مراجعه کرد چون مسکن می تواند درد آپاندیسیت را محو و پزشک را در تشخیص سریع دچار مشکل کند که برای بیمار خطرناک است.
 
اگر آپاندیس بترکد...
 
متاسفانه در بچه ها زمانی که آپاندیس شروع می شود تا زمانی که بترکد، خیلی کوتاه است و امکان دارد حداکثر یک یا دو روز باشد، اگر به بیمار دیر رسیدگی شود و آپاندیس سوراخ شود، چرک و عفونت وارد فضای شکم می شود و شکم کاملا سفت و درد شدیدی ایجاد خواهد شد. از سوی دیگر، کودک ممکن است دچار تب بالا شود و در این صورت باید حتما لوله تخلیه یا درم در شکم او تعبیه و هفت تا ده روز در بیمارستان بستری شود تا شکمش شست وشو و تخلیه شود.
متاسفانه هر التهاب و عفونتی وارد حفره شکم شود، ممکن است چسبندگی هایی در آن به وجود آورد و هر چه دیرتر مراجعه شود، این چسبندگی بیشتر خواهد بود و بعدها برای بیمار مشکل ایجاد می کند.
 
گرما، اوضاع را بدتر یا بهتر نمی کند
 
برخی معتقدند اگر روی شکم کودک دچار دل درد کیسه آب گرم یا حوله داغ گذاشته شود و بچه دچار التهاب و عفونت آپاندیس باشد، حتما باعث ترکیدن آپاندیس می شود، ولی دکتر رفعتی می گوید این باورها پایه علمی ندارد، چون آپاندیس عضوی در درون شکم است و گرما و سرمای بیرونی تاثیر چندانی روی آن ندارد.

علائم تشخیص درد آپاندیس

 

خاصیت آپاندیس در بدن کشف شد

 

آپاندیس ، خاصیت آپاندیس

وظیفه اصلی آپاندیس که ظاهرا تا کنون آن را زایده ای پردردسر و بی مصرف می خواندند توسط گروهی از دانشمندان کشف شد.

بازدید : 120 نفر

 

کار اصلی آپاندیس در بدن

ده ها سال مردم، آپاندیس را عضوی زائد و زیادی تلقی کرده اند. پزشکان تصور می کردند که آپاندیس هیچ فایده ای ندارد و جراحان مرتب آنها را درمی آوردند و مردم هم بدون آپاندیس مشکلی نداشتند.

دانشمندان سرانجام موفق شده اند کارکرد اصلی آپاندیس را دریابند تا عنوان «بی خاصیتی محض» از جلوی نامش پاک شود! حال سوال این است که آپاندیس واقعا به چه دردی می خورد؟ آپاندیس انسان چیز خاصی نیست و در حقیقت حتی اضافی است؛ دانشمندان می گویند که آپاندیس، پناهگاهی برای باکتری های سالم است.

فایده آپاندیس در بدن ، خاصیت آپاندیس ، خاصیت آپاندیس در بدن

آپاندیس به بدن کمک می کند تا بتواند در صورت بروز دیسانتری (اسهال خونی) و وبا، مسیر گوارشی را مجدد راه اندازی کند. 

محققان دانشکده پزشکی دانشگاه دوک در کارولینای شمالی می گویند که بدن انسان، باکتری های سالم مورد نیاز در روده ها را در آپاندیس نگهداری می کند. دیسانتری و وبا باعث از بین رفتن باکتری های ضروری می شود. بنابراین اگر بدن نیاز داشته باشد تا مسیر گوارشی را دوباره احیا کند، از باکتری های موجود در آپاندیس استفاده خواهد کرد. 

پروفسور بیل پارکر اما می گوید: «اگر آپاندیس ملتهب شود، نباید آن را به این دلیل که کارایی دارد حتما نگه داشت.» 

یافته حاضر نتیجه چندین مطالعه بود که شامل تحقیق روی کوآلا هم می شد. گفتنی است کوآلا آپاندیس کشیده ای دارد که در چرخه گوارشی کوآلاها که مبتنی بر گیاه اکالیپتوس است، نقش به سزایی دارد. 

نیکولاس وارداکسیس، دانشیار دپارتمان علوم پزشکی دانشگاه رویال ملبورن نیز با تئوری مطرح شده پیرامون کارکرد آپاندیس هم نظر است.

خاصیت آپاندیس در بدن کشف شد  

 

 

 وظيفه اصلي آپانديس كشف شد. آپانديس براي روده، ميكروب‌هاي ...

www.pezeshk.us › بهداشت عمومي

۱۶ مهر ۱۳۸۶ ه‍.ش. - گروهي از دانشمندان معتقدند كه وظيفه اصلي آپانديس را كه ظاهرا زايده‌اي پردردسر و ... در بدن شمار باكتري‌ها از شمار سلول‌هاي انساني بيشتر است. بيشتر ...

آپاندیس به چه دردی می خورد؟ - تبیان

www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=268900

۲ بهمن ۱۳۹۲ ه‍.ش. - بنابراین بر اساس نتیجه گیری این محققان، نقش آپاندیس در بدن دوباره فعال کردن سیستم گوارشی است که آن هم با پرورش باکتری های خوب در ...

آپاندیس برای بدن مفید است - تبیان

www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=59388

۶ بهمن ۱۳۸۶ ه‍.ش. - گروهی از دانشمندان معتقدند كه وظیفه اصلی آپاندیس را كه ظاهرا زایده‌ای پردردسر و ... در این مورد كار آپاندیس به راه انداختن دوباره دستگاه گوارش است.

آپاندیس - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

https://fa.wikipedia.org/wiki/آپاندیس

همچنین تحقیقات دیگری نشان می‌دهد که آپاندیس نقش عمده‌ای در سیستم ایمنی بدن دارد. بافتهای لنفاوی جداره آپاندیس با حس کردن میکروبهای موجود در مواد زاید در حال دفع از ...

کارکرد آپاندیس در بدن انسان چیست؟ - همشهری

www.hamshahrionline.ir/details/291373/Science/scientific

۱۸ فروردین ۱۳۹۴ ه‍.ش. - به طور سنتی، آپاندیس به عنوان عضوی غیرضروری در بدن انسان شناخته می‌شود. حتی نامش به گونه‌ای به زائد بودن آن اشاره دارد (آپاندیس در زبان ...

وجود آپاندیس در بدن واجب است؟ - تارنمای تخصصی علوم ...

iranpest.blogsky.com/1390/05/09/post-350/

گروهی از دانشمندان معتقدند که وظیفه اصلی آپاندیس را که ظاهرا زایده ای پردردسر و بی مصرف است، ... در این مورد کار آپاندیس به راه انداختن دوباره دستگاه گوارش است.

تشخیص زودهنگام آپاندیس و جلوگیری از عوارض خطرناک آن

www.beytoote.com/health/.../appendix1-detection1-prevention.html

محل قرارگیری آپاندیس از روی بدن، پایین شکم، سمت راست و از داخل بدن در محل اتصال ... گاهی اوقات مطرح می شود که آپاندیس در سیستم ایمنی بدن نقش دارد اما این موضوع هنوز ..... روشن: مقصر اصلی کثافت کاری های آکادمی استقلال فتح الله زاده بود و بعد هم ...

وظيفه آپانديس در بدن | زن روز

www.zanrooz.com › بيماريهاي رايج و درمان آنها › آپانديسيت

۱۷ شهریور ۱۳۸۸ ه‍.ش. - گروهی از دانشمندان معتقدند که وظیفه اصلی آپاندیس را که ظاهرا زایده‌ای پردردسر و بی‌مصرف است، کشف کرده‌اند. آنها می‌گویند آپاندیس برای روده، ...

دردهای آپاندیس را جدی بگیرید/فایده آپاندیس چیست؟-پرشین ...

www.persianpersia.com/health/hdetails.php?articleid=18506...63...

۲۱ مهر ۱۳۹۲ ه‍.ش. - خیلی از ما تصور می کنیم آپاندیس فایده ای برای بدن ندارد، اما دکتر ... سونوگرافی هم برای تشخیص آپاندیسیت مفید است، اما در واقع راه اصلی تشخیص این ... و از چند جراح نظرخواهی کنند، کار درستی نیست چون آپاندیس بچه ها در زمان ...

خاصیت آپاندیس در بدن کشف شد - نمناک

namnak.com/28239-آپاندیس-در-بدن.html

آپاندیس و خاصیت آپاندیس و کار اصلی آپاندیس و فایده آپاندیس در بدن و کار آپاندیس در بدن چیست را در نمناک مشاهده کنید.

جستجوهای مربوط به کار اصلی آپاندیس در بدن

آپاندیس کجاست

عکس اپاندیس

عمل آپاندیس

آپاندیس کدام سمت است

ترکیدن آپاندیس

فواید آپاندیس

کنایه از جهت مخالف قضیه

درد اپاندیس


آپاندیس - آکاایران

www.akairan.com/health/tag/آپاندیس/

میدانید کار اپاندیس در بدن چیست و چه وظیفه ای را انجام میدهد ؟ .... گروهی از دانشمندان معتقدند که وظیفه اصلی آپاندیس را که ظاهرا زایده‌ای پردردسر و بی‌مصرف است، کشف ...

چه عواملی باعث بروز آپاندیسیت می شود؟ - بیماری - سلامت نیوز

www.salamatnews.com › بیماری

۱۴ مهر ۱۳۹۱ ه‍.ش. - آپاندیسیت در واقع همان التهاب آپاندیس است . ... صفحه اصلی · سرویس ها ... از آنجایی که آپاندیس متورم به هر عفونتی در بدن واکنش نشان می دهد .... مردم در جستجو، دریافت و به کار گیری اطلاعات سلامت است، سلامت نیوز شریک سلامت جامعه ...

آپاندیس چیست؟علائم ، نشانه‌ها و درمان با عمل جراحی

www.drrezadoost.ir/آپاندیس-چیست؟علائم-،-نشانه‌ها-و-درمان/

۲۳ فروردین ۱۳۹۴ ه‍.ش. - آپاندیس یک عضو اصلی در بدن انسان نیست و محققان حوزه پزشکی هنوز ... عادی از بیماری خلاص شود و این کار با ایجاد امکان مجدد تشکیل باکتری در ...

کار اصلی آپاندیس

brandsara.site/+کار+اصلی+آپاندیس/

آپاندیس برای بدن مفید است - tebyan.net آپاندیس - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد وظیفه آپاندیس در بدن - zanrooz.com تشخیص زودهنگام آپاندیس و جلوگیری از عوارض …

فایده ی «غُدّه ی آپاندیس» در بدنِ انسان چیست؟ - جزیره اسرار ...

gorooh.parsiblog.com/-779677.htm

این بافت‌ها در قسمت‌های مختلفی از بدن دیده می‌شوند؛ مانند: لوزه‌ها، غدّه‌های لنفاوی زیر بغل یا گردن و کِشاله‌ی ران و همین‌طور غده‌ی آپاندیس. کارِ اصلی غدّه‌ی آپاندیس که در محلّ ...

کار اصلی آپاندیس

avayemelal.ir/+کار+اصلی+آپاندیس

کار اصلی آپاندیس. آپاندیس برای بدن مفید است - tebyan.net آپاندیس - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد وظیفه آپاندیس در بدن - zanrooz.com تشخیص زودهنگام آپاندیس و ...

خاصیت آپاندیس در بدن کشف شد

rekor.rozblog.com/post/886

۲۱ دقیقه پیش - کار اصلی آپاندیس در بدن ده ها سال مردم، آپاندیس را عضوی زائد و زیادی تلقی کرده اند. پزشکان تصور می کردند که آپاندیس هیچ فایده ای ندارد و جراحان…

گوناگون - آپاندیس

maghbolek.blogfa.com/post-50.aspx

گوناگون - آپاندیس - گو نا گون. ... آپانديس هيچگونه عملكرد شناخته شده اي در بدن ندارد. .... منگی‌ یا سردردروهی از دانشمندان معتقدند كه وظیفه اصلی آپاندیس را كه ظاهرا زایده‌ای پردردسر و ... در این مورد كار آپاندیس به راه انداختن دوباره دستگاه گوارش است.

خاصیت آپاندیس در بدن کشف شد | اولین ها

news.avalinha.com/post/491477.html

وظیفه اصلی آپاندیس که ظاهرا تا کنون آن را زایده ای پردردسر و بی مصرف می خواندند توسط گروهی از دانشمندان کشف شد. کار اصلی آپاندیس در بدن. ده ها سال مردم، آپاندیس ...

آیا می دانستید وجود «آپاندیس» برای بدن مفید است؟

vista.ir/article/.../آیا-می-دانستید-وجود-«آپاندیس»-برای-بدن-مفید-است؟

گروهی از دانشمندان معتقدند که وظیفه اصلی «آپاندیس» را که ظاهرا زایده ای پردردسر و بی مصرف است، ... در این مورد کار آپاندیس به راه انداختن دوباره دستگاه گوارش است.

کار برای ایرانیان اروپا‏

تبلیغfarhadjalalpour.wix.com/persia-jobs‏

شغل جذاب با حقوق بالا پاره/تمام وقت کار متنوع با سفر های کاری فراوان

کار آپاندیس در بدن چیست - آگهی در مطلب ها

ww2.matlabhaa.ir/detail/552352dcfa2ec23d3fff15bf35e3be67/article/6/

کار آپاندیس در بدن چیست نقش فسفر در بدن چیست نقش فسفر در بدن چیست. ... وظیفه آپاندیس،کار آپاندیس در بدن چیست وظیفه اصلی آپاندیس کمک به هضم مواد ...

کار اصلی آپاندیس - twr.ir

twr.ir/+کار+اصلی+آپاندیس

آپاندیس - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد آپاندیس برای بدن مفید است - tebyan.net وظیفه آپاندیس در بدن ... اصفهان امروز آپاندیسیت | هفت سیب (کار اصلی آپاندیس) ...

کار اصلی آپاندیس

00060.ir/+کار+اصلی+آپاندیس

آپاندیس - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد وظیفه آپاندیس در بدن - zanrooz.com آپاندیس برای بدن مفید ... اصفهان امروز تفاوت درد آپاندیس با سایر دردها (کار اصلی آپاندیس) ...

کار آپاندیس در بدن چیست بایگانی - anaface

anaface.ir/tag/کار-آپاندیس-در-بدن-چیست/

۲۴ شهریور ۱۳۹۴ ه‍.ش. - فواید ومضرات آپاندیس بدن انسان گروهی از دانشمندان معتقدند كه وظیفه اصلی آپاندیس را كه ظاهرا زایده‌ای پردردسر و بی‌مصرف است، كشف كرده‌اند.

علوم تجربی - دستگاه گوارش (روده کوچک روده بزرگ)2

oloom4u.blogfa.com/post/15

عمل اصلی روده باریک، هضم و جذب موادغذایی می باشد و در حقیقت جایی است که اکثر هضم و جذب غذاها در آنجا انجام می گیرد. ... این کار را بی کربنات آزاد شده از لوزالمعده انجام می دهد. ... در نهایت موادی که کل سیستم گوارش بدن و روده باریک نتوانسته اند آنها را هضم .... مخاط آپاندیس شبیه روده بزرگ ، فاقد پرز و چین و حاوی غدد لوله‌ای مستقیم است.

نقش آپانديس در هضم غذا [آرشیو] - سایت علمی دانشجویان ایران

www.daneshju.ir/forum/sitemap/t-25214.html

۱۵ مهر ۱۳۸۶ ه‍.ش. - 2پست - ‏2 نویسنده

وجود آپانديس براي بدن مفيد است گروهي از دانشمندان معتقدند كه وظيفه اصلي آپانديس را كه ظاهرا زايده‌اي پردردسر و بي‌مصرف است، كشف كرده‌اند.

همه چیز درباره "آپانديس" و حواشی آن | پایگاه اطلاع رسانی رجا

www.rajanews.com/news/112146

۲۲ خرداد ۱۳۹۱ ه‍.ش. - به هر حال تاكنون عوارضي در مورد نبود آپانديس در بدن گزارش نشده است. گاهي اوقات مطرح مي‌شود كه آپانديس در سيستم ايمني بدن نقش دارد اما اين موضوع ...

به کدام عضوهای بدن نیازی نداریم؟ - فرادید

faradeed.ir/fa/news/980/به-کدام-عضوهای-بدن-نیازی-نداریم

به نظر می‌رسد که پزشکان هنوز هم اجماع نظر بر روی کارکرد اصلی آپاندیس ندارند. ... که البته مشکل خاصی را ایجاد نخواهد کرد، زیرا اعضای دیگر بدن کار آن را انجام می‌دهند.

آپانديس را بشناسيم - ایران سلامت

forum.iransalamat.com/آناتومی...بدن-انسان.../آپانديس-را-بشناسيم-4598...

۲۱ شهریور ۱۳۹۱ ه‍.ش. - وظيفه اصلي آپانديس كمك به هضم مواد غذايي گياهي است و به همين علت اين ... اگرچه زماني عضوي حياتي براي بدن بوده، اما بتدريج اهميت و نقش آن در ...

دی ۱۳۸۷ - دانشجویان پزشکی نجف آباد

www.n-medical85.blogfa.com/8710.aspx

گروهی از دانشمندان معتقدند كه وظیفه اصلی آپاندیس را كه ظاهرا زایده‌ای پردردسر و بی‌مصرف است، كشف ... در بدن، تعداد باكتری‌ها از تعداد سلول‌های انسانی بیشتر است.

ترکیدن آپاندیس خطر مرگ در پی دارد – جديدترين اخبار ايران و ...

www.momtaznews.com/ترکیدن-آپاندیس-خطر-مرگ-در-پی-دارد/

گلوریا هاردی بازیگر نقش رها (آزاده) سریال کیمیا با ساعد سهیلی ازدواج کرد ... وظیفه اصلی آپاندیس کمک به هضم مواد غذایی گیاهی است و به همین علت این عضو در بدن ... بررسی‌های انجام شده نشان داده است آپاندیس هیچ عملکرد شناخته شده‌ای در بدن ندارد، اما ...

اینفوگرافیک: ۱۰ اندام بی‌فایده و زائد بدن انسان - آگاهی

1.darwinday.ir/اینفوگرافیک-۱۰-اندام-بی‌فایده-و-زائد/

اندام زائد و بی مصرف بدن انسان مثل آپاندیس، دندان عقل، نوک سینه مردان و.. ... منبع: Top 10 Useless Organs: Sciencechannel کاری از: آگاهی. از نظر فرگشتی، بدن ...

خاصیت آپاندیس در بدن کشف شد | فیدگاه

feedgah.com/lastnews/.../خاصیت-آپاندیس-در-بدن-کشف-شد/

۳۰ دقیقه پیش - وظیفه اصلی آپاندیس که ظاهرا تا کنون آن را زایده ای پردردسر و بی مصرف می خواندند توسط گروهی از دانشمندان کشف شد. ... خاصیت آپاندیس در بدن کشف شد وظیفه اصلی آپاندیس که ظاهرا تا کنون آن را زایده ای ... کی برد کار نمی کنه ...

ترکیدن آپاندیس خطر مرگ در پی دارد - خبرگزاری فارس

www.farsnews.com/newstext.php?nn=13911105000499

۲۰ دی ۱۳۹۱ ه‍.ش. - وظیفه اصلی آپاندیس کمک به هضم مواد غذایی گیاهی است و به همین علت این عضو در بدن موجودات گیاهخوار در مقایسه با دیگر موجودات بزرگ‌تر است.

کار اصلی آپاندیس

www.divi.ir/کار-اصلی-آپاندیس/

ترجمه این صفحه

علائم آپاندیس. بیماری آپاندیس آپاندیسیت آپاندیس ظاهرا کاری واقعی را بدن صفحه اصلی دروپال کار. بیشتر... در مورد آپاندیس بايد بدانيم دکتر سید محمد رضا ...

شگفتی های بدن انسان (3) : مو، آپاندیس، کلیه

iran20.com/friend/.../شگفتی-های--بدن-انسان-(3)--مو،-آپاندیس،-کلیه

۱۰ شهریور ۱۳۹۲ ه‍.ش. - وظيفه آپانديس در بدن : آپانديس هيچگونه عملكرد شناخته شده اي در بدن ندارد . ... کلیه سالم قابلیت افزایش فعالیت خود را دارد بطوریکه اگر یک کلیه از دست رود کلیه دیگر بزرگ شده و کار دو کلیه را انجام خواهد داد. سه وظیفه اصلی کلیه ها:

به کدام عضوهای بدن نیازی نداریم؟ - فرادید

faradeed.ir/fa/news/980/به-کدام-عضوهای-بدن-نیازی-نداریم

به نظر می‌رسد که پزشکان هنوز هم اجماع نظر بر روی کارکرد اصلی آپاندیس ندارند. ... که البته مشکل خاصی را ایجاد نخواهد کرد، زیرا اعضای دیگر بدن کار آن را انجام می‌دهند.

خاصیت آپاندیس در بدن کشف شد - سرزه

www.serze.com › ... › خاصیت آپاندیس در بدن کشف شد

۲۵ دقیقه پیش - کار اصلی آپاندیس در بدن. ده ها سال مردم، آپاندیس را عضوی زائد و زیادی تلقی کرده اند. پزشکان تصور می کردند که آپاندیس هیچ فایده ای ندارد و جراحان ...

به کدام عضوهای بدن نیازی نداریم « سلامت و پزشکی

www.1doost.com/Post-19942.htm

۱۱ خرداد ۱۳۹۴ ه‍.ش. - صفحه اصلی ... این اندام کار تولیدمثل را انجام می دهد، اما گاهی اوقات باید برداشته شوند و دلیل آن نیز ... برچسب ها : سلامتی بدن پزشکی اندام آپاندیس.

به جای عمل آپاندیس این کار را انجام دهید - آفتاب

aftabnews.ir/fa/news/306834/به-جای-عمل-آپاندیس-این-کار-را-انجام-دهید

۱۷ تیر ۱۳۹۴ ه‍.ش. - طی تحقیقات صورت گرفته؛ در صورتیکه آپاندیسیت دیر تشخیص داده شود؛ ممکن است در محل آن آبسه ایجاد شود، که یک نوع واکنش دفاعی بدن محسوب ...

آپاندیس - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

https://fa.wikipedia.org/wiki/آپاندیس

آپاندیس یا روده کور زائده‌ای کوچک و انگشتی شکل است که از روده بزرگ منشعب می‌شود. در جدار این عضو بافت لنفاوی فراوانی موجود است. طول آپاندیس بین ۲ تا ۲۰ ...

آپاندیس چیست و کجاست؟ علایم آپاندیسیت - راستینه

rastineh.ir › اخبار

۷ فروردین ۱۳۹۳ ه‍.ش. - آپاندیسیت (Appendicitis) مشکلی است که در آن آپاندیس (appendix) شما ملتهب شده و پر از چرک می شود. آپاندیس زائده‌ای کوچک و انگشتی شکل است ...

علائم تشخیص درد آپاندیس - نمناک

namnak.com/4798-علائم-آپاندیس.html

تشخیص درد آپاندیس ، درد آپاندیسی در کودکان ، علائم درد آپاندیسی ، درد آپاندیس ، التهاب آپاندیس را در سایت نمناک بخوانید.

درد آپاندیس چگونه است؟ - تبیان

www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=231094

۲۳ آذر ۱۳۹۱ ه‍.ش. - آپاندیس زائده‌ای کوچک و شبیه کرم است که به ابتدای روده بزرگ چسبیده است. این عضو حاوی مجموعه‌ای از سلول‌های دفاعی بدن است که...

علائم آپاندیس - بیتوته

www.beytoote.com/health/malady-remedy/disease-signs-appendix.html

بیماری آپاندیس آپاندیسیت آپاندیس ظاهرا کاری واقعی را بدن انجام نمی‌دهد. اما هنگامی که آپاندیس ملتهب شود- و آپاندیسیت...

تفاوت درد آپاندیس با سایر دردها - بیتوته

www.beytoote.com/health/malady.../appendix-different2-pain.html

آپاندیس درمان آپاندیس بیماریها آپاندیسیت,سنگ کلیه, عفونت های ادراری,درد آپاندیس, علائم درد آپاندیس,نشانه های عفونت ادراری,نشانه های آپاندیس.

آپاندیس چیست؟علائم ، نشانه‌ها و درمان با عمل جراحی

www.drrezadoost.ir/آپاندیس-چیست؟علائم-،-نشانه‌ها-و-درمان/

۲۳ فروردین ۱۳۹۴ ه‍.ش. - درد آپاندیس (اپاندیس) چیست؟علائم و نشانه‌ها, درمان و هزینه عمل جراحی آن همراه با جای (جایگاه) آن در بدن,عوارض, تشخیص و خطرات آن در زنان باردار(حامله)

از آپانديس چه می دانیم؟ - عصر ایران

www.asriran.com › عصرايران دو › ماشین

آپانديس زائده كوچك كرمي‌شكلي است كه از نخستين بخش روده بزرگ منشعب شده است.همين زائده كوچك كه طول آن حدود 20ـ2 سانتي‌متر و عرضش 8ـ7 ميلي‌متر است، اگر ملتهب ...

دردهای آپاندیس را جدی بگیرید - جام جم آنلاین

jamejamonline.ir/online/.../دردهای-آپاندیس-را-جدی-بگیرید

۲۱ مهر ۱۳۹۲ ه‍.ش. - خیلی از ما تصور می‌کنیم آپاندیس فایده‌ای برای بدن ندارد، اما دکتر شیوا رفعتی، متخصص اطفال و استادیار دانشگاه علوم ‌پزشکی شاهد به «جام‌جم» ...

علائم آپاندیس، بیماری آپاندیس، آپاندیس، درمان آپاندیس ...

www.akairan.com/health/bimari-behdasht/2013102351140.html

۲۵ تیر ۱۳۹۴ ه‍.ش. - علائم آپاندیس مزمن,علائم آپاندیسیت در کودکان,علائم آپاندیس,علائم آپاندیس عفونی,علائم آپاندیس چیست؟,علائم آپاندیس در کودکان,علائم ...

آپاندیس و عوارض آن را خیلی جدی بگیرید! - Bartarinha.IR ...

www.bartarinha.ir › سلامت › سلامت عمومی

۱۰ آبان ۱۳۹۱ ه‍.ش. - محل قرارگیری آپاندیس از روی بدن، پایین شكم، سمت راست و از داخل بدن در محل اتصال روده باریك به روده بزرگ است. آپاندیس یك زائده طبیعی در بدن به ...

عفونت آپاندیس خطر مرگ را به دنبال دارد - باشگاه خبرنگاران

www.yjc.ir/fa/news/4091279/عفونت-آپاندیس-خطر-مرگ-را-به-دنبال-دارد

۲۶ شهریور ۱۳۹۱ ه‍.ش. - آپاندیس در قسمت راست و پایین شکم واقع شده است. به التهاب یا عفونت آپاندیس، (آپاندیسیت) گفته می‌شود. مردها دو برابر زن‌ها به التهاب آپاندیس ...

چه عواملی باعث بروز آپاندیسیت می شود؟ - الو دکتر

www.alodoctor.ir/articles/.../چه-عواملی-باعث-بروز-آپاندیسیت-می-شود؟

آپاندیس زائده ای به طول ده سانتی متر در بدن همه ماست، یک سر این زائده کرمی شکل به روده بزرگ وصل است و یک سر آن داخل حفره شکم قرار دارد. فرد زمانی دچار آپاندیسیت ...

کارکرد آپاندیس در بدن انسان چیست؟ - همشهری

www.hamshahrionline.ir/details/291373/Science/scientific

۱۸ فروردین ۱۳۹۴ ه‍.ش. - همشهری آنلاین: آپاندیس در ابتدا فضای مفیدی از روده بود که طی میلیون‌ها سال فرگشت انسان و عدم استفاده از آن، به تدریج آب رفت و کوچک‌تر شد.

ایسنا - «آپاندیس» واقعا به چه دردی می‌خورد؟

isna.ir/fa/news/94122113718/-آپاندیس-واقعا-به-چه-دردی-می-خورد

۲۲ ساعت پیش - همه فکر می‌کنیم که آپاندیس در بدن هیچ کارایی خاصی ندارد و برداشتن آن هم هیچ خللی در نظم بدن وارد نخواهد کرد. اما این ایده در دست تغییر است.

Appendix آپاندیس

www.emdadgar.com/special/localbimari/appendix.htm

آپانديس:APPENDIXمحل بيماريهاي شكمي. آپانديس زائده اي است كه در ابتداي روده بزرگ وجود دارد و تا به حال نقش آن در بدن به درستي معلوم نشده است ولي احتمالاً در ...

درد آپاندیس چگونه است؟ - خبرگزاری فارس

www.farsnews.com/newstext.php?nn=13911105000459

۲۴ دی ۱۳۹۱ ه‍.ش. - خبرگزاری فارس: آپاندیس زائده‌ای کوچک و شبیه کرم است که به ابتدای روده بزرگ چسبیده است. این عضو حاوی مجموعه‌ای از سلول‌های دفاعی بدن است که ...

درد آپاندیس، علائم آپاندیسیت و عمل جراحی آپاندیس - ایران درمان

www.irandarman.com/.../درد-آپاندیس،-علائم-آپاندیسیت-و-عمل-جراحی-آپ...

توضیحات پیرامون آپاندیسیت، جراحی آپاندیس و تشخیص و علائم.

آپاندیس - آکاایران

www.akairan.com/health/tag/آپاندیس/

آکاایران آپاندیس، دردی که نباید سرسری گرفت! در صورت بروز علایم آپاندیس ، به خصوص دردهای شکمی ، هیچ درمان دارویی موثر نیست و باید تحت نظر پزشک جراحی ...

در مورد آپاندیس بايد بدانيم | دکتر سید محمد رضا حکیمیان ...

www.drhakimian.com/index.php?ToDo=ShowArticles&AID=930

مرور کلی: آپاندیس یک ساختار لوله ای شکل و کوچک است که به قسمت ابتدائی روده بزرگ متصل می باشد و در قسمت راست پائین شکم قرار دارد. این عضو هیچ.

جستجوهای مربوط به آپاندیس

آپاندیس کدام سمت است

عمل آپاندیس

درمان آپاندیس

ترکیدن آپاندیس

عکس اپاندیس

علت آپاندیس

علائم آپاندیس در کودکان

علائم آپاندیس در بزرگسالان

در مورد آپاندیس باید بدانیم . . . - مهمترین اخبار ایران و جهان

vista.ir/article/285458/در-مورد-آپاندیس-باید-بدانیم-.-.-.

مرور کلی آپاندیس یک ساختار لوله ای شکل و کوچک است که به قسمت ابتدائی روده بزرگ متصل می باشد و در قسمت راست پائین شکم قرار دارد. این عضو هیچ عملکرد ...

علايم آپانديس در كودكان - سایت نی نی کده

www.ninikadeh.ir/baby/1707

آپاندیس زائیه ای کوچک و کرم مانند است که در ابتدای روده بزرگ قرار دارد. این زائده هیچگونه عملکرد شناخته شده ای ندارد، اما به دلایلی نامشخص گاهی دچار عفونت و التهاب ...

آپاندیس برای بدن مفید است - نیک صالحی

www.niksalehi.com/pezeshki/view/123254.php

آپاندیس زمانی كه عفونی و ملتهب می‌شود(آپاندیسیت)، می‌تواند باعث مرگ انسان شود. در این مواقع آپاندیس به سرعت ملتهب می‌شود و اگر به موقع بیرون آورده نشود، برخی ...

التهاب آپانديس (آپانديسيت) - آفتاب

www.aftabir.com › ... › روده‌ها و اختلالات آنها › مشکلات کارکردی روده‌ها

آپاندیس زائیه ای کوچک و کرم مانند است که در ابتدای روده … آپاندیسیت. آپاندیسیت عبارت است از التهاب زایده کرمی شکل آپاندیس که … نکاتی راجع به آپاندیس.

آپاندیس

www.nkums.ac.ir/index.aspx?Catid=1622

فرآیند التهاب و تورم، فشار داخل زائده آپاندیس را افزایش می دهد در نتیجه یک درد عمومی و پیشرونده در قسمت بالای شکم به مدت چند ساعت ایجاد می شود، این درد بعداً در ...

آپاندیس جایگزین مجاری ادرار شد - تی وی پلاس اولین مجله ...

plus.ir/.../يک-عمل-جراحي-نادر-در-بندرعباس-آپاندیس-جایگزین-مجاری-ادرا...

يک عمل جراحي نادر در بندرعباس: آپاندیس جایگزین مجاری ادرار شد ... عمل جراحی که برای نخستین بار در جنوب کشور انجام شد آپاندیس بیمار جایگزین مجرای ادراری او شد.

آپاندیس می تواند جان ما را نجات بدهد - صفر بیست

020.ir/آناتومی/آپاندیس-می-تواند-جان-ما-را-نجات-بدهد

تحقیقات نشان می دهد آپاندیس می تواند نقشی حیات بخش برای ما داشته باشد. این مطلب به نقش آپاندیس در ادامه حیات انسان می پردازد.

آپارات - آپاندیس

www.aparat.com/result/آپاندیس

بهروز عشقی و اولین عمل پیوند آپاندیس - فوق العاده خنده. آر تی وی. ۱,۵۵۵ بازدید. ۴:۱۹. اولین اهدا آپاندیس تاریخ پزشکی - حتما ببینید. آر تی وی. ۵,۸۸۴ بازدید. ۲:۳۹ ...

علت و علایم آپاندیس - آسان طب

asanteb.com › اخبار پزشکی

۲۲ آذر ۱۳۹۴ ه‍.ش. - آپاندیسیت یک نوع بیماری است که طی آن آپاندیس ملتهب شده و... علت آپاندیس را می توان انباشته شدن مدفوع، کرم و...علایم آپاندیس شامل یبوست، ...

آپاندیس در چه قسمتی از بدن قرار دارد؟ - راسخون

rasekhoon.net › ... › آپاندیس در چه قسمتی از بدن قرار دارد؟

آپاندیس به عنوان یک ساختار تحلیل رفته یا وستیجیال vestigial structure در نظر گرفته می‌شود، به این دلیل که هیچ نقشی در روند گوارش ندارد. با این حال، گروهی ...


رکیدن آپاندیس خطر مرگ در پی دارد – جديدترين اخبار ايران و ...

www.momtaznews.com/ترکیدن-آپاندیس-خطر-مرگ-در-پی-دارد/

آپاندیس یا روده کور، زائده‌ای کوچک و انگشتی شکل است که در قسمت ابتدای روده بزرگ و به عبارتی در محل تلاقی روده بزرگ و روده کوچک قرار گرفته است.

علت و علایم آپاندیس - آسان طب

asanteb.com › اخبار پزشکی

۲۲ آذر ۱۳۹۴ ه‍.ش. - آپاندیسیت یک نوع بیماری است که طی آن آپاندیس ملتهب شده و... علت آپاندیس را می توان انباشته شدن مدفوع، کرم و...علایم آپاندیس شامل یبوست، ...

ببند آنچه که باید در مورد آپاندیسیت بدانید یکی از مسائلی ...

emamali-charity.com/Showtext.aspx?id=1156

یکی از مسائلی که امروزه بیشتر مردم به هنگام بروز دل درد به آن فکر می کنند آپاندیس و پاره شدن آپاندیس می باشد، بطوریکه اگر دل دردی کمی طول بکشد و یا غیر قابل ...

انجمن نجاتگر • مشاهده مبحث - آپاندیس ، اورژانس واقعی

nejatgar.com/Forum/viewtopic.php?p=453

1 پست - ‏1 نویسنده

آپاندیس زائده کوچک و کرمی شکلی است با قطر هفت تا هشت که طول آن از دو تا ۲۰ سانتی متر متغیر است. این زائده از نخستین بخش روده بزرگ به نام سکرم منشأ می گیرد ...

آبادیس - دیکشنری آنلاین - معنی آپاندیس به انگلیسی

dictionary.abadis.ir/Word/FaToEn/آپاندیس/

آپاندیس. appendix. آپاندیس برداری. appendectomy. برداشتن آپاندیس. appendectomy. در صورتی که از نظر شما معنی این عبارت صحیح نیست، لطفا معنی پیشنهادی ...

آپاندیس (@appendiiXxX) | Twitter

https://twitter.com/appendiixxx?lang=fa

The latest Tweets from آپاندیس (@appendiiXxX). بیمه چی. Tehran.

کلیـــــــد ســــــلامتی - آپانديس - Blogfa

doctorfaridi.blogfa.com/post/14/آپانديس-

کلیـــــــد ســــــلامتی ✿ - آپانديس - یامَن اِسمُهُ دَوا وَ ذِکرُهُ شَفاء.

آپاندیس، دردی که نباید سرسری گرفت! | فرهنگ نیوز

www.farhangnews.ir/content/155775

۲۰ آبان ۱۳۹۴ ه‍.ش. - در صورت بروز علایم آپاندیس ، به خصوص دردهای شکمی ، هیچ درمان دارویی موثر نیست و باید تحت نظر پزشک جراحی صورت گیرد که در غیر این صورت ...

جراحی برداشتن آپاندیس (آپاندکتومی) - دکتر شهرام نظری

shahramnazari.com/fa/services/general-surgery/appendectomy/

آپاندیسیت‌ عبارت‌ است‌ از التهاب‌ زایده‌ کرمی‌ شکل‌ آپاندیس‌ که‌ از اولین‌ قسمت‌ روده‌ بزرگ‌ به نام‌ سکوم‌ منشأ می‌گیرد. آپاندیس‌ هیچ‌ کار شناخته شده‌ای‌ ندارد اما‌ باعث‌ بیماری‌ ...

جراحي آپانديس - Dr. Rasoul Azizi, MD

rasoulazizi.com/fa/آپانديس%20-%20آپاندکتومي.html

به عمل جراحي برداشت آپانديس ، آپاندکتومي مي گويند. آپانديسيت معمولا به سرعت و در عرض 6 تا 12 ساعت ايجاد مي شود. علائم آن معمولا عبارتست از درد شکمي، که به ...

جستجوهای مربوط به آپاندیس

نظرات
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبلیغات شما رایتم : مرجع وبمستران ایرانی

خبر جدید

.

عکس بازیگران جدید

.

پوشاک جدید

آرشیو