ابزار وبمستر

ابزار وبمستر

استخدام جدید آموزش و پرورش

عکس,دانلود,فیلم | خبرنیوز

,

استخدام جدید آموزش و پرورش

.

کسب درآمد

.

استخدام جدید آموزش و پرورش

 

 

خبر ۱۲ اردیبهشت ۹۵ : ۱۰ هزار نفر در آموزش و پرورش استخدام می شوند

بهرام صمدی معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش استان آذربایجان‌ غربی امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امسال ۱۰ هزار نفر در سراسر کشور در آموزش و پرورش استخدام می‌شوند که پنج هزار نفر آن از طریق آزمون و پنج هزار نفر نیز از طریق دانشگاه فرهنگیان در آموزش و پرورش جذب می‌شوند.

در ادامه معاون پژوهش و برنامه‌ریزی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان‌غربی با اشاره به برنامه‌های گرامیداشت هفته معلم گفت: امسال برنامه تجلیل اولیا از دانش‌آموزان انجام می‌شود.

محمدی تصریح کرد: علاوه بر آن امسال ۳۲ یادواره بزرگداشت مقام و منزلت معلم نیز در سطح استان برگزار می‌شود.

وی افزود: با توجه به اینکه جایگاه و منزلت تمامی معلمان برای اداره کل آموزش و پرورش استان قابل احترام است برای همین امسال از ۵۸۴ تن از معلمان، آموزگاران، مربیان، معلم‌یاران و معلمان استثنایی منتخب تجلیل می‌شود.

معاون پژوهش و برنامه‌ریزی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان‌ غربی اظهار داشت: افتتاح مسابقات ورزشی فرهنگیان، توزیع بسته‌های فرهنگی در بین نمازگزاران، تکریم مقام معلم با تدوین برنامه‌های سالانه در استان، تجلیل از پیشکسوتان و برگزاری مسابقات قرآنی بین فرهنگیان از جمله برنامه‌هایی است که امسال پیش‌بینی شده است.

۴ اردیبهشت ۹۵ :

سرپرست دانشگاه فرهنگیان گفت: آموزش و پرورش، امسال از فارغ التحصیلان ۱۴ رشته دانشگاهی در مقطع کارشناسی معلم استخدام می کند.

به گزارش مهر، محمود مهرمحمدی با بیان این مطلب افزود: فارغ التحصیلان دانشگاه ها در ۱۰ رشته دوره متوسطه، یک رشته آموزش ابتدایی، یک رشته مربیان بهداشت و دو رشته امور پرورشی با برگزاری آزمون استخدامی به استخدام آموزش و پرورش درخواهند آمد.

وی گفت: تعداد قطعی پذیرفته شدگان هنوز مشخص نیست اما توافق های اولیه برای برگزاری آزمون استخدامی با سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور انجام شده است.

مهرمحمدی زمان دقیق برگزاری آزمون استخدامی را اعلام نکرد اما گفت: این آزمون زمانی برگزار می شود که پذیرفته شدگان آن مرداد امسال به دانشگاه فرهنگیان معرفی و دوره ۱۱ ماهه برای ورود به مدارس در مهر ۹۶ را داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: دانشگاه فرهنگیان امسال همچنین در ۱۶ رشته تحصیلی نیز از طریق کنکور سراسری دانشجو – معلم می پذیرد که در آموزشی چهار ساله به عنوان معلم وارد مدارس می شوند.

سرپرست دانشگاه فرهنگیان در پاسخ به این سؤال که چرا آموزش و پرورش با وجود دانشگاه فرهنگیان همچنان از فارغ التحصیلان دیگر دانشگاه ها استخدام می کند، گفت: برای اینکه دانشگاه فرهنگیان به تنهایی پاسخگویی ۳۰ هزار بازنشسته سالانه آموزش و پرورش باشد نیاز به ۱۲۰ هزار دانشجو و شش هزار عضو هیئت علمی دارد اما ما هم اکنون تنها ۷۰ هزار دانشجو و بیش از ۷۰۰ استاد بیشتر نداریم.

مهرمحمدی تأکید کرد: دانشگاه فرهنگیان امسال هیچ افزایشی در تعداد پردیس های خود نخواهد داشت و فعالیت خود را با ۷۰۰ استاد ادامه خواهد داد.

وی تصریح کرد: وضعیت خوابگاه های این دانشگاه اصلاً با استانداردهای دانشگاهی مطابقت ندارد چرا که هیچ ردیف بودجه ای برای توسعه خوابگاه ها و کیفی کردن آن‌ها نداریم.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مهرمحمدی یادآور شد: آموزش و پرورش به تعداد دانشجویان فارغ التحصیلی از دانشگاه فرهنگیان هر سال استخدام معلم از سایر دانشگاه ها را دارد تا صندلی خالی در دانشگاه وجود نداشته باشد.

خبر ۱ اردیبهشت ۹۵ : آزمون استخدامی آموزش‌ و پرورش برگزار می‌شود/ استانداردسازی ۳۷ درصد مدارس تا پایان برنامه ششم 

علی‌اصغر فانی در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: از اینکه خوشبختی در معیت رئیس‌جمهور به استان سمنان و به‌خصوص به شهرستان مهدی‌شهر سفرکرده‌ام خرسندم.

وی با اشاره به حضور خود در نشست شورای اداری شهرستان مهدی‌شهر تصریح کرد: نظرات مسئولان شهرستان مهدی‌شهر را شنیدیم و درخواست‌ها را مکتوب گرفتیم و منعکس خواهیم کرد.

وزیر آموزش‌وپرورش با اشاره به بازدید از اردوگاه فرهنگی تربیتی کمیته امداد مهدی‌شهر افزود: از اردوگاهی بازدید کردیم و این اردوگاه را رئیس‌جمهور به مردم شهرستان مهدی‌شهر هدیه کردند و البته نیازمند تکمیل و تجهیز بیشتری است.

وی در پاسخ به سؤال خبرنگار تسنیم مبنی برجذب جدید در وزارت آموزش‌وپرورش در سال جدید گفت: ما به دنبال برگزاری یک آزمون استخدامی در سال جدید هستیم.

فانی با اشاره به برگزاری آزمون استخدامی آموزش‌وپرورش در سال گذشته افزود: در آزمون سال گذشته پس از مصاحبه و گزینش ۵ هزار نفر انتخاب شدند که هم‌اکنون در حال گذراندن دوره دانشگاه فرهنگیان هستند.

وی بابیان اینکه آزمونی‌های سال گذشته از اول مهر ۹۵ به جمع معلمین خواهند پیوست افزود: شبیه به آزمون سال گذشته را در سال ۹۵ خواهیم داشت که هم‌اکنون در حال اخذ مجوز از سازمان مدیریت کشور هستیم.

وزیر آموزش‌وپرورش تصریح کرد: به‌محض دریافت مجوز برگزاری آزمون استخدامی اطلاعیه خواهیم داد و امیدواریم این آزمون در سال جاری قبل از شهریورماه برگزار شود.

وی بابیان اینکه بیش از ۱ میلیون و ۵۸۰ هزار مترمربع بناهای تربیتی و آموزشی در سال گذشته توسط آموزش‌وپرورش در غالب ۱۱ هزار و چهارصد کلاس درس آماده شد و در اختیار دانش آموزان قرار گفت خاطرنشان کرد: با هماهنگی‌هایی که با سازمان مدیریت‌شده است قرار است تا آخر برنامه ششم توسعه، فضاهای غیراستاندارد آموزش‌وپرورش در سراسر کشور به استاندارد تبدیل شود.

فانی بابیان اینکه در حال حاضر ۶۷ درصد فضاهای آموزشی کشور به‌طور کامل استانداردسازی شده و مقاوم‌اند افزود: امیدواریم تا پایان برنامه ششم توسعه ۳۷ درصد باقی‌مانده را هم استاندارد کنیم.

خبر ۳۰ فروردین ۹۵ :

محمد دیمه‌ور عصر امروز در حاشیه سفر به مازندران در جمع خبرنگاران با اشاره به وجود برخی کمبودها در مقطع ابتدایی اظهار کرد: در سال تحصیلی آینده حدود ۱۴ هزار و ۵۰۰ نیرو از جمع فارغ‌التحصیلان دانشگاه فرهنگیان و آزمون استخدامی وارد مقطع ابتدایی می‌شوند.

وی افزود: ۱۲ هزار و ۸۰۰ نفر از این بین دانشجویانی هستند که بعد از چهار سال تحصیل از دانشگاه فرهنگیان فارغ‌التحصیل شدند و حدود یک‌هزار و ۴۰۰ نفر از جمع استخدامی‌های ۵ هزار نفری هستند که از رشته‌ تربیت‌بدنی و آموزش ابتدایی وارد کلاس‌ها می‌شوند.

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش با تأکید بر اینکه برخی از کمبودها در آموزش و پرورش را می‌توان پاسخ داد،افزود: در هر حال حاضر کمبود در سیستم آموزشی وجود دارد که باید در این زمینه به بحث نیروی انسانی، چینش مناسب و ایجاد توازن در مدارس و کلاس‌های درس توجه کرد.

وی با اشاره به اینکه فعالیت حدود ۱۶ هزار مربی پیش‌دبستانی که سال گذشته به صورت حق‌التدریس جذب شدند برای امسال استمرار پیدا می‌کند، بیان کرد: با این وجود می‌توان به بخشی از کمبودها پاسخ داد و بخشی دیگری از کمبودها نیز در قالب نوبت دوم در اختیار همکاران شاغل در مدارس کشور قرار می‌گیرد.

دیمه‌ور با تأکید بر اینکه یکی از بخش‌های مهم تأمین نیروی انسانی، دانشگاه فرهنگیان است، یادآور شد: بسیاری از دانش‌آموزان از طریق کنکور سراسری وارد این دانشگاه می‌شوند و در آنجا آموزش‌های لازم داده می‌شود.

وی با اشاره به گذراندن ۱۵۳ واحد درسی توسط دانشجویان در دانشگاه فرهنگیان، تصریح کرد: دانشجویان دانشگاه فرهنگیان در دوره تحصیلی متناسب با نیاز آموزش و پرورش و گذراندن کارورزی می‌توانند وارد مدارس شوند، همچنین در این بین واجد شرایط‌‌ترین افراد که می‌توانند وارد آموزش و پرورش شوند دانشجویان دانشگاه فرهنگیان هستند.

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه طی یک مدل براساس ماده ۲۸ اساس‌نامه دانشگاه فرهنگیان، نیرو جذب می‌شود، ادامه داد: در استخدامی‌ها به دلیل فوریت همانند استخدامی ۵ هزار نفری سال گذشته اطلاعیه صادر شده و افراد با پذیرش و آموزش در دوره‌ها وارد بدنه آموزش و پرورش می‌شوند.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر تنها مسیر جذب نیروی انسانی در بدنه آموزش و پرورش دانشگاه فرهنگیان است.

دیمه‌ور با اشاره به وجود نظام ارزشیابی کیفی بیان کرد: نظام ارزشیابی کمی بر اساس نمره بوده و در نوبت‌های مشخص آزمون برگزار شده و نمره‌هایی داده می‌شد که هم‌اکنون این وضعیت در دوره ابتدایی جمع‌آوری شد.

وی با اعلام اینکه هم‌اکنون ارزشیابی موجود در دوره ابتدایی همان ارزشیابی کیفی است، گفت: این ارزشیابی کیفی توصیفی بوده و به صورت مستمر معلم در طول سال تحصیلی طی مقاطع مختلف در کنار کلاس درس با شیوه‌های مختلف نتیجه دانش‌آموزان را ارزیابی می‌کند.

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه در ارزشیابی توصیفی برای وضعیت دانش‌آموز در قالب فرم‌های گزارش‌هایی ارائه می‌شود، بیان کرد: سعی داریم تا با کمک خانواده و تعامل با دانش‌آموز عملکرد محصلان بهبود یابد.

وی با اعلام ارزشیابی توصیفی و ارتقای کیفی یادگیری، اضافه کرد: این ارزشیابی جزء بهترین مدل‌های ارزشیابی نظام‌های پیشرو آموزش دنیا بوده و ممکن است برخی از همکاران گلایه‌هایی برای بالا بودن تراکم کلاس‌های درسی داشته باشند.

دیمه‌ور گفت: امیدواریم با حوصله و تحمل همکاران و بهبود شرایط از طریق مشارکت خیران مدرسه‌ساز و ایجاد فضای آموزشی، تراکم کلاس‌ها کاهش یابد.


شرایط جذب معلم – معلمان در سال ۹۵ – ۱۳۹۵


خبر ۲۹ فروردین ۹۵ :استخدام ۱۷ هزار معلم تازه نفس در مهر ۹۵
 
کتر نعمت الله موسی پور در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: این ۱۷ هزار نفر به تفکیک شامل ۱۲ هزار نفر از اولین گروه فارغ التحصیلان دانشگاه فرهنگیان به همراه ۵ هزار نفری که از طریق آزمون استخدامی آموزش و پرورش وارد این دانشگاه شده اند است.
 
وی گفت: این ۵ هزار نفر نیز همچون سایر دانشجویان دانشگاه فرهنگیان دوره یک ساله آموزشی را در این دانشگاه و دانشگاه شهید رجایی می گذرانند که در شهریور امسال فارغ التحصیل خواهند شد.
 
معاون آموزشی دانشگاه فرهنگیان با بیان اینکه این ۱۷ هزار نفر در صورت اتمام واحدهای خود در ترم تابستانی دانشگاه فرهنگیان آماده تدریس خواهند بود ؛ اظهار داشت: آزمون های بسیار تخصصی و جدی برای این افراد توسط دانشگاه فرهنگیان در نظر گرفته شده و ممکن است عده ای از این آزمون‌ها موفق بیرون نیایند اما پیش بینی ما این است که در مهر امسال ۱۷ هزار معلم تازه نفس وارد آموزش و پروش شوند.

اخبار جدید ۲۱ فروردین :

وزیر آموزش و پرورش گفت: سهم آموزش و پرورش در دو سال اخیر از بودجه عمومی کشور بیش از ۲.۲ درصد رشد داشته است.

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، علی‌اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش امروز در آیین اختتامیه هفتمین دوره مجلس دانش‌آموزی که در ساختمان قدیم مجلس شورای اسلامی در حال برگزاری است، اظهار داشت: سال ۹۵ سال «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» توسط مقام معظم رهبری نامگذاری شده که امیدواریم همه مردم، دستگاه‌های اجرایی دولتی و غیردولتی و سایر قوا در تحقق این شعار تلاش مضاعفی داشته باشند.

وی ادامه داد: موضوع اصلی آموزش و پرورش، تربیت است و این هم بر عهده فرد، حاکمیت،‌ جامعه و خانواده است یعنی ۴ رکن در شکل‌گیری تربیت مؤثر بوده و موضوع اصلی آموزش و پرورش تربیت است.

فانی با بیان اینکه تربیت به عنوان موضوع اصلی آموزش و پرورش مورد توجه مسئولان کشور و آموزش و پرورش است، گفت: مدرسه کانون تربیت است و اینکه اعلام کرده‌ایم در ذیل سیاست آ‌موزش و پرورش، مدرسه‌محوری است به این دلیل است.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه در داخل مدرسه شخصیت فکری، اجتماعی و منش دانش‌‌آموزان شکل می‌گیرد، افزود: حال اگر بپذیریم مدرسه کانون تربیت است باید ببینیم کدام مدرسه موفق‌تر است.

وی در تشریح ویژگی‌های مدرسه موفق تأکید کرد: مدرسه‌ای موفق‌تر است که بتواند از توانمندی اولیا، معلمان، دانش‌آموزان و عوامل خارج مدرسه استفاده کند.

فانی با اشاره به نقش دانش‌آموزان در امور مدرسه، گفت: دانش‌آموزان در امور مدرسه می‌توانند و باید مشارکت کنند و دانش‌آموز در داخل مدرسه است که می‌تواند مدیریت آینده خود و نقش خود را تجربه کند و به این دلیل اعتقاد داریم شوراهای دانش‌آموزی و در نهایت مجلس دانش‌آموزی می‌تواند در شکل‌گیری تربیت سیاسی و اجتماعی دانش‌آموز مؤثر باشد.

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: دانش‌آموز در قالب شورای دانش‌آموزی یاد می‌گیرد چگونه مسئله‌یابی کند و در قالب این شوراها مسئله‌یابی را می‌آموزد و تا وقتی مسئله‌ را خوب نشناسیم راه‌حل را نمی‌توان ارائه داد.

وی ادامه داد: در گام بعدی فرد یاد می‌گیرد و تجربه می‌کند مسئله را حل کند و نیز یاد می‌گیرد چگونه این راه‌حل را اجرا کند و در ادامه در گام بعد هم یاد می‌گیرد، آن را ارزیابی کرده و مجموع آن، مدیریت می‌شود.

فانی تأکید کرد: شوراهای دانش‌آموزی جایی است که دانش‌آموزان کار مدیریتی آینده را تجربه می‌کنند، تشکل‌های دانش‌آموزی مانند بسیج دانش‌آموزی، اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان، جمعیت جوانان هلال‌احمر و سازمان دانش‌آموزی تشکل‌هایی هستند که دانش‌آموزان را آموزش می‌دهند تا بتوانند عملاً ورود به جامعه را در آینده تمرین کنند.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه مشارکت دانش‌آموزان هم موضوعیت و هم طریقت دارد، گفت: از طریق مشارکت دانش‌آموز است که یاد می‌گیرد و آماده ورود به جامعه بزرگتر می‌شود و در نهایت وارد شورای دانش‌‌آموزی و مجلس دانش‌آموزی می‌شود.

وی خطاب به دانش‌آموزان عضو مجلس دانش‌آموزی گفت: مجلسی که شما عصاره دانش‌آموزان هستید با رأی مستقیم دانش‌آموزان به دور هم جمع می‌شوند و به ما کمک می‌کنند.

فانی بیان داشت: در دو سال و چند ماهی که از دولت تدبیر و امید می‌گذرد اقدامات خوبی صورت گرفته و در راستای عدالت آموزشی و پوشش دانش‌آموزان در مناطق مختلف و محروم در این مدت موفقیت‌های خوبی داشتیم و در حال حاضر قریب به ۹۹ درصد دانش‌آموزان در دوره ابتدایی در کلاس درس به سر می‌برند.

وی تأکید کرد: در دو سال اخیر موفق شده‌ایم ۷۱ هزار دانش‌آموز را در سیستان و بلوچستان که توسط خانواده‌ها در مدارس ثبت‌نام نشده‌اند شناسایی کرده و به کلاس درس بیاوریم.

فانی اضافه کرد: در دوره متوسطه اول در حال حاضر بیش از ۹۴ درصد دانش‌آموزان در کلاس درس هستند و در متوسطه دوم نیز بیش از ۸۲ درصد از دانش‌آموزان در کلاس درس حضور دارند که این درصدها در تاریخ آموزش و پرورش بی‌سابقه بوده است.

وزیر آموزش و پرورش یادآور شد: سهم آموزش و پرورش از بودجه عمومی دولت در دو سال اخیر به بیش از ۲.۲ درصد رشد داشته است و این سهم، سهم بسیار مهمی در راستای عدالت آموزشی بوده است.

وی با اشاره به سند تحول آموزش و پرورش، تصریح کرد: در آموزش و پرورش سند تحولی داریم که طراحی و تصویب آن حدود ۱۰ سال از سال ۸۲ تا ۹۱ به طول انجامید و روح این سند عدالت آموزشی و ارتقای کیفیت آموزشی است.

فانی افزود: سال ۹۵ اولین سال اجرای برنامه ششم توسعه است و تا سال ۹۹ این برنامه اجرا می‌شود و اجرای سند تحول را در این برنامه مبنا قرار داده‌ایم و در آن نظام‌ها و خرده‌نظام‌هایی وجود دارد.

وزیر آموزش و پرورش  با بیان اینکه تربیت در سند تحول آموزش و پرورش دارای ۶ ساحت است و در آموزش و پرورش تربیت همه‌جانبه را دنبال می‌کنیم، گفت: یکی از ساحت‌ها، ساحت اخلاقی و اعتقادی است و دانش‌آموزان در فرایند تربیت از نظر اخلاقی و اعتقادی تربیت می‌شوند.

وی افزود: تربیت علمی و فناورانه ساحت دیگر است که باید دانش‌آموزان در مدرسه از آخرین دستاوردهای علمی در حوزه آموزش و پرورش بهره‌مند شوند و استفاده صحیح از فضای مجازی مورد تأکید آموزش و پرورش است.

فانی سومین ساحت را ساحت حرفه‌ای، اقتصادی برشمرد و گفت: دانش‌آموزان باید توانمندی داشته باشند در فضای کسب و کار و اقتصاد دارای حرفه‌ باشند و بحث اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل در این حوزه جای می‌گیرد.

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: تکلیف آموزش و پرورش در اقتصاد مقاومتی تکلیف مدیریتی این دستگاه است و افزایش بهره‌وری، کوچک‌سازی این دستگاه از جمله ‌آن بوده و آموزش و پرورش تکلیف دیگری در اقتصاد مقاومتی دارد که آن فرهنگسازی است و دانش‌آموز باید بیاموزد اسراف نکرده و مؤثر باشد.

فانی با بیان اینکه تربیت زیباشناختی یکی دیگر از ساحت‌های تربیتی است و باید دانش‌آموزان روی اصول زیباشناختی مسلط باشند، گفت: پنجمین ساحت، تربیت بدنی است که باید روحیه نشاط و امید به آینده را در دانش‌آموزان تقویت کنیم.

وی افزود: با شکل‌گیری المپیاد درون‌مدرسه‌ای در دو سال اخیر پیش از ۴ میلیون دانش‌آموز در این المپیاد شرکت کرده‌اند.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به ساحت تربیت سیاسی و اجتماعی، خاطرنشان کرد: عصاره این ساحت در مجلس دانش‌آموزی شکل می‌گیرد.


جدیدترین اخبار فروردین ۹۵ – ۱۳۹۵

معاون دبیر کل شورای عالی آموزش و پرورش از طرح جامع منابع انسانی که مبنای جذب و تربیت نیرو در آموزش و پرورش به منظور ساماندهی نیروهای جدید در این دستگاه است خبر داد.
عابدینی معاون دبیر کل شورای عالی آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار   حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان  در خصوص  ساماندهی نیروهای جدید در آموزش و پرورش گفت: طرح های مختلفی برای ساماندهی و ارتقای وضعیت نیروهای آموزش و پرورش پیش بینی شده است .
در شورای عالی طرح جامع منابع انسانی براساس سند تحول بنیادین آموزش و پرورش تدوین شده که به ابعاد و مولفه های مختلف منابع انسانی در این طرح پرداخته و تقریبا جامع موضوعات از بحث جذب منابع انسانی بر اساس ملاک ها و شاخص ها گرفته تا بحث نگهداشت و تربیت منابع انسانی ، توانمندسازی تا مرحله بازنشستگی آنها در آن دیده شده است.
وی افزود: پیش بینی تمام این موضوعات در این طرح و زیرنظام مربوط به منابع انسانی در کمیسیون های مربوطه درحال بررسی است که به زودی نهایی و برای سال آینده ابلاغ می شود.
عابدینی با تاکید بر اینکه باید طرح جامع را باید به صورت فرآیندی دید، اظهار داشت: برای بخش های این طرح نظام های فرعی تدوین شده و درنهایت راهکار درحال پیش بینی است .
وی افزود‌: در زیرنظام هرکدام از این موضوعات برای سیاست های اصلی راهکارهایی پیش بینی شده که باید فرآیند اجرای خود را طی کند و زمانی که نهایی شد به شکل بخش بخش اعلام شود.


مشکلات پذیرفته شدگان در آزمون استخدامی آموزش و پرورش چیست؟

واریز شهریه‌ای حدود ۲ میلیون تومان برای ورود به دوره‌های آموزش معلمی و ارائه نشدن خوابگاه به افراد از جمله مشکلاتی است که پذیرفته‌شدگان در آزمون استخدامی آموزش‌وپرورش با آن مواجه هستند. دوره‌های آموزشی پذیرفته‌شدگان نهایی در آزمون استخدامی آموزش‌وپرورش از ابتدای اسفند آغاز می‌شود. آنگونه که دانشگاه فرهنگیان در اطلاعیه‌ای اعلام کرده است، ثبت‌نام در دوره‌ آموزشی تا ۲۶ بهمن ادامه دارد و این دوره طی ۲ مرحله از ابتدای اسفند ۹۴ تا شهریور ۱۳۹۵ برگزار می‌شود و دوره آموزشی رشته‌های فنی توسط دانشگاه شهید رجایی برگزار خواهد شد.

مطالبه شهریه ۲ میلیون تومانی

آنگونه که دانشگاه فرهنگیان درباره میزان شهریه دوره آموزشی اعلام کرده است نحوه و مقدار شهریه در اطلاعیه بعدی اعلام خواهد شد اما براساس اظهارات تعدادی از پذیرفته‌شدگان آزمون استخدامی آموزش‌وپرورش  برخی پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان ثبت‌نام داوطلب را منوط به واریز شهریه ۲ میلیون تومانی و ارائه فیش آن به دانشگاه کرده‌اند. طبق گفته این افراد، آنها برای طی دوره‌های آموزشی باید از شهر خود به شهردیگری بروند و این در شرایطی است که هیچ خوابگاهی از سوی دانشگاه به این افراد تعلق نمی‌گیرد و آنها باید خانه‌ای را اجاره کرده و علاوه بر هزینه ۲ میلیونی دوره آموزشی هزینه کرایه خانه را نیز بپردازند و این شرایط برای افراد متاهل و خانم‌ها بسیار دشوارتر است.

تقاضا برای تقسیط شهریه

هم‌اکنون دغدغه پذیرفته‌شدگان در آزمون استخدامی آموزش‌وپرورش سنگین بودن پرداخت شهریه‌ای حدود ۵/۱ تا ۲ میلیون تومان آن هم به صورت یکجا برای ورود به دوره‌های آموزشی است، این افراد تقاضا دارند این شهریه به صورت قسطی یا پس از پایان دوره آموزشی و ورود آنها به آموزش‌و‌پرورش دریافت شود. البته دریافت پول بابت دوره آموزشی نیز جای سوال دارد و اینکه چنین رویه‌ای که در آزمون استخدامی آموزش‌وپرورش باب شده است، به لحاظ قانونی مجاز است؟ آیا یک وزارتخانه می‌تواند آزمون استخدامی برگزار کند و بابت آموزش افراد از آنها شهریه میلیونی دریافت کند؟

تعیین ارقام دریافتی در آینده

این در حالی است که محمدحسین سلیمی‌جهرمی، رئیس مرکز برنامه‌ریزی و منابع انسانی وزارت آموزش‌وپرورش در این باره گفته است: «هنوز دانشگاه فرهنگیان رقمی را بابت شهریه اعلام نکرده و مقرر شده است تا ثبت‌نام‌ها صورت بگیرد و پس از آن در اطلاعیه شماره ۲ دانشگاه،‌ میزان شهریه‌ای که هر داوطلب باید پرداخت کند، مشخص خواهد شد».

به گفته وی، هیچ پردیسی در حال حاضر نمی‌تواند از افراد شهریه دریافت کند و در این مرحله ثبت‌نام باید بدون دریافت شهریه انجام شود تا میزان رقم دریافتی مشخص شود.

سلیمی‌جهرمی افزود: برای آموزش افراد در دانشگاه شهید رجایی شهریه‌ای معادل ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و در دانشگاه فرهنگیان ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان تعیین شده است که ۵۰ درصد آن را آموزش‌وپرورش و ۵۰ درصد را داوطلب پرداخت می‌کند، این هزینه برای کل دوره آموزشی است البته مذاکراتی با بانک‌ها برای پرداخت وام شهریه به داوطلبان صورت گرفته است.

اقامت در خوابگاه منوط به پرداخت شهریه

علاوه بر این نعمت‌الله موسی‌پور، معاون آموزشی دانشگاه فرهنگیان نیز درباره ارائه‌نشدن خوابگاه به پذیرفته‌شدگان آزمون استخدامی آموزش‌وپرورش بیان داشت: دانشگاه فرهنگیان در تمام شهرهای کشور پردیس ندارد، دوره آموزشی پذیرفته‌شدگان در آزمون استخدامی آموزش‌وپرورش نیز همانند دوره‌های آموزش عالی است بنابراین یک فرد ممکن است از شهر محل زندگی خود به شهر دیگری برای طی کردن دوره آموزشی برود. وی خاطرنشان کرد: سعی کرده‌ایم افراد را در شهرهایی که به محل زندگی‌شان نزدیک است، هدایت کنیم و از آنجا که امکانات دانشگاه برای ارائه خوابگاه محدود است، نمی‌توانیم به افراد خوابگاه بدهیم اما مذاکراتی را با وزارت علوم انجام داده‌ایم تا افراد بتوانند از خوابگاه‌های مورد تایید این وزارتخانه با پرداخت شهریه از سوی خودشان استفاده کنند.

 

 

منبع :jadide   

 

 

 

 

نظرات
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبلیغات شما رایتم : مرجع وبمستران ایرانی

خبر جدید

.

عکس بازیگران جدید

.

پوشاک جدید

آرشیو