ابزار وبمستر

ابزار وبمستر

برداشتن رحم در خانمها به چه دلایلی است؟

عکس,دانلود,فیلم | خبرنیوز

,

برداشتن رحم در خانمها به چه دلایلی است؟

.

کسب درآمد

.

برداشتن رحم در خانمها به چه دلایلی است؟

برداشتن رحم در خانمها به چه دلایلی است؟

برداشتن رحم در خانمها به چه دلایلی است؟

هیسترکتومی روشی است که در آن قسمتی از رحم یک زن و یا تمام آن برداشته می شود. برداشتن رحم در خانمها می تواند دلایل مختلفی داشته باشد و در سنین کمتر از 40 سالگی نیز رخ دهد.

دلایل و مشکلات برداشتن رحم 

طی سال های اخیر، هیسترکتومی یا همان برداشتن رحم یکی از اقدامات جراحی بسیار رایج در کشور ما شده است که بسیاری از خانم ها در سنین نزدیک به میانسالی به آن تن می دهند. مشکلاتی مثل درد شدید لگن، خونریزی شدید و نامنظم ماهانه در سنین بالای 40 سالگی، یا ابتلا به سرطان رحم از مواردی هستند که گاه برای درمان آنها چاره ای جز خارج کردن رحم توسط جراحی نیست. البته در اغلب موارد، هیسترکتومی، برای درمان گروهی از بیماری های زنان است که به درمان دارویی پاسخ خوبی نداده اند. اما گاهی خونریزی با درمان های مرسوم بهبود نمی یابد یا به دلیل بیماری های دیگری مثل دیابت و فشار خون، امکان درمان دارویی مناسب وجود ندارد و به جراحی متوسل می شویم.

علت برداشتن رحم ، دلایل برداشتن رحم

از علل دیگر جراحی برداشتن رحم  افتادگی شدید رحم یا مثانه است که با جراحی معمول، افتادگی قابل درمان نیست. در این موارد به جز علایم ادراری، بیمار از دردهای شدید لگنی که علت دیگری برای آن یافت نمی شود هم شکایت دارد که با این جراحی از شدت دردها کاسته می شود.

دردهای لگنی به دلیل وجود واریس یا اختلالات عروقی دیگر در وریدهای لگنی هم ایجاد می شود که گاهی به دلیل شدت درد و پاسخ نگرفتن از مصرف مسکن ها، جراحی برداشتن رحم توصیه می شود، البته این روش درمانی چندان مفید نیست.

از مشکلات دیگری که منجر به جراحی رحم  می شود، می توان به بدخیمی ها یا سرطان های رحم، دهانه رحم یا تخمدان ها اشاره کرد.

بیماری دیگری که به برداشتن رحم  و تخمدان ها منجر می شود، بیماری اندومتریوز است. در این بیماری بافت داخلی رحم در لگن یا روی تخمدان ها، لوله ها یا روده ها رشد می کند و موجب دردهای شدید لگنی بخصوص چند روز قبل از شروع قاعدگی می شود.

از علل دیگر، دردهای شدید زمان عادت ماهانه است که به درمان های دارویی پاسخ نمی دهد و تنها راه باقیمانده، جراحی است.

در عفونت های لگنی شدید که منجر به ایجاد آبسه در تخمدان می شود، در مواردی که با آنتی بیوتیک نتوان جان بیمار را نجات داد، اقدام به جراحی می کنیم.

از بیماری های دیگر رحمی می توان به آدنومیوز اشاره کرد. در این بیماری خانم میانسال با خونریزی های طولانی و درد شدید دردوران قاعدگی مراجعه می کند. چنانچه این بیماری تشخیص داده شود، درمان دارویی ندارد و در نهایت تنها راه درمان، جراحی وبرداشتن رحم  است.

پزشک زنان در موارد اورژانسی مانند خونریزی شدید پس از زایمان نیز مجبور به خارج کردن رحم برای کنترل خونریزی است و هدف نجات جان مادر است.

انواع روش های برداشتن رحم 

به سه روش می توان رحم را برداشت:

اول از راه شکم که با برش شکمی انجام می شود.

دوم از راه واژن که بدون برش شکمی کار انجام می شود و روش بسیار خوبی است که میزان عوارض آن از جراحی شکمی کمتر است.

سوم روش لاپاراسکوپ (جراحی با حداقل برش) که در بیماران خاص قابل انجام است و مزایای خاص خودش را دارد.

بهترین روش، جراحی از طریق واژن است که در صورتی که بیمار شرایط آن را داشته باشد، انجام می شود.

مراقبت پس از عمل برداشتن رحم 

1- داروهای تجویز شده توسط پزشک را استفاده نمایید.

2- اگر پانسمان شما ضد آب است، دوش گرفتن کوتاه مدت و ایستاده مجاز است و اگر ضدآب نیست تا سه روز نباید با آب تماس پیدا کند.

3- روز سوم، پانسمان روی زخم را بردارید و پس از یک دوش کوتاه و ایستاده، زخم محل عمل را با شامپو و ترجیحا شامپو بچه بشویید و با سشوار خشک کنید. از این به بعد باید روزانه زخم شسته و خشک گردد.

4- بین روزهای 7 تا 10 پس از عمل، به پزشک معالج خود مراجعه کنید.

5- اگر نمونه رحم شما به آزمایشگاه ارسال شده است، جواب آن را از آزمایشگاه بگیرید و به پزشک معالج خود نشان دهید.

6- در صورت بروز هر گونه تب، تورم، ترشح و کبودی موضع عمل یا خونریزی واژینال، پزشک خود را مطلع سازید.

7- در روزهای اول پس از عمل، پیاده روی در داخل منزل را فراموش نکنید.

8- یبوست می تواند برای شما خطرآفرین باشد. بنابراین با رژیم غذایی مناسب یا خوردن ملین از یبوست پرهیز کنید.

9- از انجام کارهای سنگین و برداشتن بار سنگین، تا دو ماه پس از عمل خودداری کنید.

10- حداقل تا 40 روز از نزدیکی با همسر خود پرهیز کنید.

11- ویزیت مجدد شما 40 روز پس از عمل و قبل از شروع فعالیت های معمولی و نزدیکی با همسر است.

خطرات عمل جراحی هیسترکتومی

هیسترکتومی معمولا بسیار بی خطر است. اما در هر عمل جراحی عوارضی ممکن است رخ دهد.لخته شدن خون در رگ ها، عفونت، خونریزی شدید و حساسیت به داروهای بیهوشی، برخی از شایع ترین عوارض جراحی هستند.

عوارض احتمالی دیگر نیز عبارتند از:

- آسیب مجاری ادرار، مثانه یا مقعد در طول جراحی که ممکن است برای ترمیم آن، به جراحی اضافی نیاز پیدا شود.

- فقدان عملکرد طبیعی تخمدان، باعث کاهش سطح استروژن و خشکی واژن می شود.

- شروع زودرس علایم یائسگی به دلیل برداشتن تخمدان

- تشکیل بافت اسکار و چسبندگی های شکمی

هیسترکتومی برای خانم هایی مطلوب است که دیگر قصد بچه دار شدن ندارند و از به کاربردن درمان های بی نتیجه و متعدد هم خسته شده اند.

عوارض برداشتن رحم

-بر خلاف تصور عموم مردم، برداشتن رحم هیچ تاثیری در کاهش میل جنسی ندارد.

-رحم هیچ نقشی در آمیزش جنسی ندارد و فعالیت جنسی بیمار پس از برداشتن رحم به طور طبیعی حفظ می شود.

-همچنین ارتباطی بین برداشتن رحم با افزایش فشار خون و ازدیاد وزن وجودد ندارد. این تغییرات پس از سن 45 سالگی و در سنین یائسگی ایجاد می شود و با توجه به اینکه اغلب برداشتن رحم نیز در این سنین اتفاق می افتد، بیماران به اشتباه این مشکلات را به برداشتن رحم نسبت می دهند، در حالی که این عوارض ارتباطی با این عمل جراحی ندارد.

ولی تحقیقات پژوهشگران نشان می دهد زنانی که با عمل جراحی، رحمشان را در می آورند، در مقایسه با سایر زنان ازافسردگیبیشتری رنج می برند. زنانی که تحت عمل هیستروکتومی قرار می گیرند، با عوارض دوران یائسگی نیز دست و پنجه نرم می کنند که از مشخصه بارز آن، تغییرات محسوس خلق و خو است.

قبل از برداشتن رحم، مشورت کنید

بعد از برداشتن رحم ممکن است احساس کمبود کنید و ناراحت باشید از اینکه دیگر نمی توانید بچه دار شوید. از طرفی شما در می یابید که علایم شما برطرف شده و احساس بهبود و شانس ادامه زندگی را دارید. تسکین علایم می تواند بر کیفیت زندگی شما تاثیر بسیاری بگذارد.

برای غلبه بر ناراحتی و پشیمانی بعد از عمل، بهترین راه، اطمینان از انتخاب صحیح است. در یک کفه ترازو علل ضرورت برداشتن رحم و در کفه دیگر عدم قدرت باروری را قرار دهید و قبل از انجام جراحی مطمئن شوید که هیسترکتومی برای شما بهترین است.

با پزشک خود صحبت کنید و اگر در لزوم آن شک دارید، نسبت به درخواست راه حلی دیگر، تردید نکنید.

در طی هیسترکتومی، پزشک با عمل جراحی، رحم شما را از لوله های تخمدانی، تخمدان ها و واژن جدا می کند.هیسترکتومی برای خانم هایی مطلوب است که دیگر قصد بچه دار شدن ندارند و از به کاربردن درمان های بی نتیجه و متعدد هم خسته شده اند.

منبع : جام جم  

 

علل برداشتن رحم در زنان - بیتوته

www.beytoote.com/health/...lady/cause1-hysterectomy-womene.html

از علل شایع برداشتن رحم، خونریزی های نامنظم رحمی است که در سنین بالای 40 سالگی، بیشتر پیش می آید. این بیماری که به دلایل مختلف پیش می آید، اغلب با مصرف ...

زنان بدون رحم - مهمترین اخبار ایران و جهان

vista.ir/article/209541/زنان-بدون-رحم

با ‌این ‌وجود، هیستركتومی (برداشتن رحم) بعد از سزارین، شایع‌ترین جراحی زنان است به‌طوری كه در ایالات متحده آمریكا هر سال ۶۰۰ هزار زن هیستركتومی می‌شوند. به عبارت‌ ...

کی باید رحم را برداریم؟ - جام جم آنلاین

jamejamonline.ir/sara/1553488886513397951/کی-باید-رحم-را-برداریم؟

۱۲ تیر ۱۳۹۳ ه‍.ش. - گفته می‌شود انجام عمل هیسترکتومی یا برداشتن رحم در صورت بروز عوارض و نشانه‌‌هایی که حاکی از پیش بدخیمی رحم باشد، به نفع خانم‌های یائسه است. ... سرطان یا بیماری پیش بدخیم سرطان رحم یا دیگر سرطان‌‌های مجاور می‌تواند از دلایل مهم ...

هیسترکتومی (زهدان برداری یا درآوردن رحم) و نرمش های قبل و ...

www.nicecloob.com/thread.aspx?id=742

عمل جراحی هیستروکتومی (برداشتن رحم) ممکن است به دلایل گوناگونی توصیه شود اما ... یکی از پیامدهای عمل هیستروکتومی با توجه به قطع عادت ماهانه، اضافه وزن است که ..... سلام و تشکر از شما آیا جراحی برای رفع افتادگی رحم برای خانم شصت ساله بدون ...

برداشتن رحم در خانمها به چه دلایلی است؟ - تی نیوز

tnews.ir/news/da9a59486929.html

۱ ساعت پیش - دانستنیهای جنسی - هیسترکتومی روشی است که در آن قسمتی از رحم یک زن و یا تمام آن برداشته می شود. برداشتن رحم در خانمها می تواند دلایل مختلفی ...

دلایل برداشتن رحم در خانم ها چیست؟ : روزنامه پزشکی ایران

www.iran.pezeshk.us/archives/43270

۲۶ تیر ۱۳۹۲ ه‍.ش. - از علل شایع برداشتن رحم، خونریزی های نامنظم رحمی است که در سنین بالای ۴۰ سالگی، بیشتر پیش می آید. این بیماری که به دلایل مختلف پیش می ...

هیسترکتومی، عمل جراحی برداشتن رحم چیست؟ | شفاجو

shafajoo.com/content/.../هیسترکتومی،-عمل-جراحی-برداشتن-رحم-چیست

۲۰ آبان ۱۳۹۳ ه‍.ش. - هیسترکتومی یا عمل جراحی برداشتن رحم یک عمل شایع در زنان است که به عللی مانند ... هیسترکتومی به معنی برداشتن رحم است. .... از آنجایی که یکی از دلایل باردار نشدن استرس است، یوگا با اثری که بر کم کردن فشار های روحی و روان.

علل برداشتن رحم در زنان چیست؟ - که

www.irannaz.com/what-is-the-cause-of-hysterectomy-in-women.html

از علل شایع برداشتن رحم، خونریزی های نامنظم رحمی است که در سنین بالای 40 سالگی، بیشتر پیش می آید. این بیماری که به دلایل مختلف پیش می آید، اغلب با مصرف ...

7 موردی که باید در باره هیسترکتومی بدانید

www.hidoctor.ir/5229_7-موردی-که-باید-در-باره-هیسترکتومی-بدانی.ht...

۲۰ مرداد ۱۳۹۲ ه‍.ش. - هیسترکتومی، یک عمل جراحی است که بخاطر سلامتی، رحم را بر میدارند. ... دلایل دیگر اینکه چرا هیسترکتومی توصیه می شود عبارتند ازپارگی ... بیشتر خانمها در سنین جوانی این کاررا انجام می دهند ... اگر سایقه خانوادگی سرطان رحم در خانواده وجودداشته باشند تا رسیدن به سن یائسگی تخمددان وی برداشته میشود و ممکن است ...

زنان بدون رحم - نیک صالحی

www.niksalehi.com/news/archives/001516.php

۵ مهر ۱۳۸۴ ه‍.ش. - افتادگي رحم ممكن است منجر به بي‌اختياري ادرار، فشار در لگن يا مشكل ... توجه داشته باشيد كه <برداشتن رحم يعني خاتمه يافتن قدرت باروري شما.> ...


زنان بدون رحم | صفحه ۲ - آفتاب

www.aftabir.com › مقالات › بهداشت و درمان › بیماریها

۶ مهر ۱۳۸۴ ه‍.ش. - بعد از جراحی مدتی نیاز به نوار بهداشتی به دلیل خونریزی های واژن و ترشحات خواهید ... بعد از برداشتن رحم ممكن است شما احساس كمبود كنید و ناراحت باشید از اینكه ... تصلب شرایین یکی از دلایل اصلی حمله‌های قلبی، سکته و بیماری …

برداشتن رحم در خانمها به چه دلایلی است؟ - یاس کمپ | ارشیو ...

yascamp.ir/برداشتن-رحم-در-خانمها-به-چه-دلایلی-است؟.html

هیسترکتومی روشی است که در آن قسمتی از رحم یک زن و یا تمام آن برداشته می شود. برداشتن رحم در خانمها می تواند دلایل مختلفی داشته باشد و در سنین کمتر از ۴۰ ...

آیا برداشتن رحم و تخمدان ها از لذت جنسی زن می کاهد؟ - الو دکتر

www.alodoctor.ir/.../آیا-برداشتن-رحم-و-تخمدان-ها-از-لذت-جنسی-زن-می-کا...

امّا در مورد تخمدان ها؛ اگر برداشتن تخمدان ها قبل از دوره یائسگی انجام شود، پاسخ جنسی زن مشابه زنان پس از یائسگی است. اگر استروژن به حد کافی موجود نباشد به تدریج ...

افتادگی رحم - شمسه

salam98.ir/tag/افتادگی-رحم/

برخی خانم‌ها از گذاشتن آی‌یو‌دی، به این دلیل که نخ آن آویزان است، می‌ترسند. ... از علل شایع برداشتن رحم، خونریزی های نامنظم رحمی است که در سنین بالای 40 سالگی، ... این بیماری که به دلایل مختلف پیش می آید، اغلب با مصرف داروهای مناسب درمان می شود، اما ...

علل ناباروری - پژوهشگاه رويان - Royan Institute

www.royaninstitute.org/cmsfa/index.php?option=com...task...

بعضي از زن ها ممكن است تخمك گذاري نكنند و يا به طور نامنظم و كم تخمك گذاري كنند و ... به طور كلي 30% علل ناباروري زن ها مربوط به اختلال در لوله هاي رحمي است .

برداشتن رحم - آکاایران

www.akairan.com/koodak/tag/برداشتن%20رحم/

از علل شایع برداشتن رحم، خونریزی های نامنظم رحمی است که در سنین بالای 40 سالگی، ... این بیماری که به دلایل مختلف پیش می آید، اغلب با مصرف داروهای مناسب درمان می شود، اما گاهی ... معمولا یک خانم برای مدت یک سال قاعده نمی شود یائسگی رخ داده است.

هیسترکتومی | دکتر ماریا راستگو

mariarastgoo.com/service-item/hysterectomy/

هیسترکتومی چیست؟ هیسترکتومی به عمل برداشتن رحم گفته می‌شود. یک خانم به دلایل متفاوتی ممکن است کاندید انجام عمل هیسترکتومی شود: فیبروئیدهای رحمی که ...

مرکز جامع سرطان > >مقالات>آنچه باید درمورد سرطان رحم بدانید

ncii.ir › مقالات

... (ww.ncii.ir) اطلاعاتی از دلایل ممکن، نشانه‌‌‌‌‌‌‌‌ها، نحوۀ تشخیص و درمان سرطان رحم دارد که به بیماران و ... در این مقاله به سارکوم رحم یا سرطان دهانه رحم اشاره‌‌‌‌‌‌‌‌ای نشده است. ... هر خانمی که به فکر استفاده از داروی تاموکسیفن است باید با پزشک درمورد پيشينة .... بیش‌تر زنان مبتلا به سرطان رحم برای برداشتن رحمشان (هيستركتومي) از طریق ایجاد ...

نمونه برداری از سلولهای دهانه رحم/Gynekologisk ...

www.1177.se/Other-languages/Persiska/.../Gynekologisk-cellprovtagning...

۲۲ آبان ۱۳۹۱ ه‍.ش. - در صورتی که به دلایل دیگر نزد ماما و یا پزشک زنان مراجعه می کنید، می توانید ... نمونه برداری در بخش پائینی گردن رحم که دهانه رحم است و به مهبل منتهی می ... اگر تمام رحم شما برداشته شده باشد (هیسترکتومی کامل) در آن صورت نیازی به ...

پرسش: دلایل اختلالات جنسی در بين خانم ها، به خصوص کم ...

www.sara-nasserzadeh.com/پرسش-دلایل-اختلالات-جنسی-در-بين-خانم-ها/

۲۳ خرداد ۱۳۹۲ ه‍.ش. - اختلال ارگاسم – ميل جنسی متعادل است اما فرد رسيدن به اوج لذت جنسی يا ... و به دلايل ديگر مثل هيسترکتومی کامل يعنی برداشتن رحم وتخمدان ها اين ...

عوارض برداشتن تخمدان زنان - فارسی طب

www.farsiteb.com/عوارض-برداشتن-تخمدان-زنان.html

۱۸ اسفند ۱۳۹۴ ه‍.ش. - اگر نیاز است به دلایلی مانند فیبروم و یا اندومتریوز، رحم را از بدن تان خارج کنید، هیچ نیازی به برداشتن تخمدان ها وجود ندارد. بهترین راه برای ...

علل بروز شایعترین بیماری رحم/ درمان فیبروم رحم با روش ...

www.mehrnews.com/.../علل-بروز-شایعترین-بیماری-رحم-درمان-فیبرو...

۱۰ تیر ۱۳۹۲ ه‍.ش. - یکی از شایعترین بیماریهای زنان، "فیبروم رحم" است. ... معمولا با جراحی درمان می شود و در موارد خاصی که خانمها به دلایل گوناگون مانند ابتلا به بیماری های ... جوانی مبتلا به فیبروم شوند، هنگام عمل جراحی تنها فیبروم آنها برداشته می شود.

درد فیبروم چیست ؟ - شفا آنلاین

shafaonline.ir/fa/news/58252/درد-فیبروم-چیست-

درواقع فیبروم همان بافت عضلانی رحم است که به صورت غیرطبیعی رشد کرده و به شکل ... این بیماری معمولا با جراحی درمان می شود و در موارد خاصی که به دلایل گوناگون مانند ... در این روش سوراخ های ریزی روی شکم ایجاد می شود و فیبروم ها برداشته می شوند.

رابطه جنسی بعد از عمل جراحی برداشتن رحم - آریا سلامت

www.ariasalamat.com/sex.../رابطه-جنسی-بعد-از-عمل-جراحی-برداشتن-رح...

۲۴ شهریور ۱۳۹۳ ه‍.ش. - رابطه جنسی:در بعضی خانم ها رضایت جنسی بعد از برداشتن رحم بهبود می ... آنها در مورد کاهش در رضایت جنسی در برخی از تحقیقات به دست آمده است.

تست پاپ اسمیر و تشخیص سرطان دهانه رحم | دکتر صفارزاده ...

azitasaffarzadeh.com/blog/pap-smear/

برای شناسایی به موفع سرطان دهانه رحم یکی از مهم ترین راه ها انجام تست پاپ اسمیر است. ... نامیده می‌شود، تستی است که لازم است خانم‌ها (بسته به سن) هر چند مدت یک بار انجام دهند. ... بعد از جراحی هیسترکتومی کامل (یعنی برداشتن رحم به‌طور کامل) در مورد لزوم انجام ... به دلایل زیر ممکن است تست پاپ اسمیر یک پاسخ مثبت را منفی نشان دهد:.

کاهش میل جنسی | علل برداشتن رحم در زنان - نیاز روز

boro.niazerooz.com › سبک زندگی › زنان

۲۵ تیر ۱۳۹۲ ه‍.ش. - از علل شایع برداشتن رحم، خونریزی های نامنظم رحمی است که در سنین بالای 40 سالگی، بیشتر پیش می آید. این بیماری که به دلایل مختلف پیش می ...

چسبندگی رحم،علل و راهکارهای درمان - زنان - خانواده - سلامت نیوز

www.salamatnews.com › خانواده › زنان

۲۶ مرداد ۱۳۹۳ ه‍.ش. - به عبارتی، چسبندگی رحم به موقعیتی اطلاق می‌شود که در بافت دیواره پوششی ... لوله‌های فالوپ داخل رحم، روش حساسی است که پزشک از طریق آن اقدام به برداشتن ... از عمده دلایل بروز چسبندگی‌های رحمی در زنان و دختران جوان به‌شمار می‌رود.

[PDF]هيسترکتومي ابدومينال.docx - آموزشی و درمانی آیت الله طالقانی

taleghani.sbmu.ac.ir/uploads/هيسترکتومي_ابدومينال.pdf

١. ﻫﯿﺴﺘﺮﮐﺘﻮﻣﯽ اﺑﺪوﻣﯿﻨﺎل. TOTAL ABDOMINAL HYSTRECTOMY. ﻫﯿﺴﺘﺮﮐﺘﻮﻣﯽ ﻋﻤﻞ ﺟﺮاﺣﯽ اﺳﺖ ﮐﻪ در آن رﺣﻢ زن ﺑﺮداﺷﺘﻪ ﻣﯽ. ﺷﻮد . ﻫﯿﺴﺘﺮﮐﺘﻮﻣﯽ ﯾﺎ رﺣﻢ ﺑﺮداري ﻣﻤﮑﻦ اﺳﺖ ﺑﻪ دﻻﯾﻞ ﻣﺘﻔﺎوﺗﯽ اﻧﺠﺎم ﺷﻮد.

family planning - یائسگی

familyplanningpc.blogfa.com/cat-59.aspx

هر خانمي يائسگي و علائم همراه آن را به شکل متفاوتي تجربه مي کند همچنين سن شروع ... خونريزي شما ممکن است به نسبت معمول کمتر ،‌بيشتر يا نامنظم شود . ... در هيسترکتومي ( برداشتن رحم ) که رحم برداشته شود ولي تخمدانها برداشته نشوند معمولاً باعث .... علاوه بر این اگر شما به دلایلی، بیشتر از حد طبیعی در معرض خطر پوکی استخوان ...

لقاح مصنوعی (IVF/میکرواینجکشن) | دکتر عارفی - متخصص ...

soheilaarefi.com/services/in-vitro-fertilization-ivf/

ناباروری زمانی است که زوج علیرغم تلاش مکرر برای بارداری به مدت حداقل یکسال (یا حداقل 6 ... برداشتن یکی یا هر دو بیضه نیز ممکن است بر باروری مردان اثرگذار باشد. ... این مشکل اغلب بر عملکرد اسپرم، تخمک، تخمدان‌ها، رحم و لوله‌های فالوپ اثر می‌گذارد. ... موفقیت‌آمیز بودن کاشت رویان، به سلامت رویان بستگی دارد و یکی از دلایلی که ...

یائسگی

familyplanningpc.blogfa.com/cat-59.aspx

هر خانمي يائسگي و علائم همراه آن را به شکل متفاوتي تجربه مي کند همچنين سن شروع ... خونريزي شما ممکن است به نسبت معمول کمتر ،‌بيشتر يا نامنظم شود . ... در هيسترکتومي ( برداشتن رحم ) که رحم برداشته شود ولي تخمدانها برداشته نشوند معمولاً باعث .... علاوه بر این اگر شما به دلایلی، بیشتر از حد طبیعی در معرض خطر پوکی استخوان ...

لقاح مصنوعی (IVF/میکرواینجکشن) | دکتر عارفی - متخصص ...

soheilaarefi.com/services/in-vitro-fertilization-ivf/

ناباروری زمانی است که زوج علیرغم تلاش مکرر برای بارداری به مدت حداقل یکسال (یا حداقل 6 ... برداشتن یکی یا هر دو بیضه نیز ممکن است بر باروری مردان اثرگذار باشد. ... این مشکل اغلب بر عملکرد اسپرم، تخمک، تخمدان‌ها، رحم و لوله‌های فالوپ اثر می‌گذارد. ... موفقیت‌آمیز بودن کاشت رویان، به سلامت رویان بستگی دارد و یکی از دلایلی که ...

دکتر آمنه سادات حقگو | معاینه‌ها و بیماری‌های زنان

drhaghgoo.com/category/gynecological-examination-and-diseases/

هیسترکتومی عمل جراحی است که به منظور برداشتن رحم انجام می شود. هیسترکتومی به دلایلی که در ذیل به آن اشاره می شود انجام می گردد: درد، خونریزی و یا دیگر مشکلات ...

قاعدگی | قالب وبلاگ

pichak.net/crop/tag/قاعدگی/

بافت داخل رحم «آندومتر» نام دارد و این بافت ممکن است به دلایل مختلفی در ... البته به تازگی آلودگی هوا نیز یکی از عوامل افزایش وقوع این بیماری در خانم‌ها ذکر شده است. ... تخمدانی دارند که برداشته می‌شوند و یک مقدار از نسج تخمدان‌شان را از دست می‌دهند.

دلایل به هم خوردن نظم عادت ماهانه در زنان | پایگاه خبری تحلیلی ...

nabzeshahr.ir/دلایل-به-هم-خوردن-نظم-عادت-ماهانه-در-زنا/.../دانستنی-ها/

۲۶ دی ۱۳۹۴ ه‍.ش. - یڪی از بیماریهای شایع در خانم ها، اختلال در پریود یا عادت ماهانه است و درصد ... است به عمل جراحی جهت برداشتن آندومتر یا جراحی جهت برداشتن رحم ڪه به ...

تشخیص و مرحله بندی سرطان تخمدان - دکتر غلامرضا احتجاب

dr.ehtejab.com/pages/default.aspx?mode=show&lan=fa&id...

گاهی در بعضی از خانم ها، سرطان تخمدان به صورت لمس تومور در معاینۀ روتین لگن (واژینال) ... در خانم هایی که هنوز یائسه نشده اند، برداشتن یکی از تخمدان ها منجر به قطع ... و گاهی ممکن است به دلایل دیگری غیر از سرطان تخمدان (آندومتریوز، فیبروم رحم و .

برداشتن تخمدان و رحم - خبر های روز - نصربلاگ

norooz95.nasrblog.com/tag/%20برداشتن%20تخمدان%20و%20رحم

۱۹ اسفند ۱۳۹۴ ه‍.ش. - اگر نیاز است به دلایلی مانند فیبروم و یا اندومتریوز، رحم را از بدن تان خارج کنید، هیچ نیازی به برداشتن ... دلایل برداشتن رحم در خانم ها چیست؟

آیا میدانید... - قطع قاعدگی به چه دلایلی ممكن است اتفاق بیفتد؟

cuttlefish.blogfa.com/post/44

خانم دكتر! قطع قاعدگی به چه دلایلی ممكن است اتفاق بیفتد؟ بگذارید برای پاسخ ... وجود نداشته‌ باشد)، استرس‌ عاطفی‌ یا اختلال‌ روانی‌ ، جراحی‌ و برداشتن‌ تخمدان‌ها و رحم‌، ...

علل و راهکارهای درمان چسبندگی رحم - شفاف

shafaf.ir/fa/news/280857/علل-و-راهکارهای-درمان-چسبندگی-رحم

۶ مهر ۱۳۹۳ ه‍.ش. - از شایع‌ترین علائم چسبندگی رحمی می‌توان به ناباروری، نامنظمی سیکل ماهیانه ... لوله‌های فالوپ داخل رحم، روش حساسی است که پزشک از طریق آن اقدام به برداشتن ... از عمده دلایل بروز چسبندگی‌های رحمی در زنان و دختران جوان به‌شمار می‌رود.

کلینیک مشاوره اهداء (€اهداء تخمک€اهداء جنین) - مرکز فوق ...

https://www.ivfsari.com/page.php?slct_pg_id=117&sid=1&slc...

دلیل وجود شرط سنی اهداء کننده تخمک این است که زنان جوان به داروهای هورمونی تجویز ... زن نابارور€بارور خواهد شد و جنین حاصله به رحم خانم زوج نابارور انتقال داده خواهد شد. ... آنها بدون رحم متولد شده و یا بنا به دلایلی رحم آنها توسط جراحی برداشته شده است و یا ...

 

 

نظرات
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبلیغات شما رایتم : مرجع وبمستران ایرانی

خبر جدید

.

عکس بازیگران جدید

.

پوشاک جدید

آرشیو