ابزار وبمستر

ابزار وبمستر

به فرزندان چه سوره های قرآنی را آموزش دهم

عکس,دانلود,فیلم | خبرنیوز

,

به فرزندان چه سوره های قرآنی را آموزش دهم

.

کسب درآمد

.

به فرزندان چه سوره های قرآنی را آموزش دهم

به فرزندان چه سوره های قرآنی را آموزش دهم

به فرزندان خود این سوره های قرآنی را آموزش دهید

 

آموزش قرآن ، آموزش قرآن به فرزندان

یکی از مهمترین حق هایی که خداوند بر عهده پدر و مادرها نهاده است مسئله آموزش قرآن به فرزندان می باشد. خداوند در برابر این آموزش عنایت خاصی به پدر و مادرها در روز قیامت خواهد داشت.

اهمیت و ثواب آموزش قرآن به فرزندان

یکی از نعمت های خدای سبحان فرزندان پاک و معصوم هستند که خداوند به بشر عنایت کرده است.کودکان زمینه تربیتی بالایی دارند و هر آنچه به آنها آموزش دهیم فرا می گیرند.

یکی از راه های سپاسگزاری و شکرگزاری از خداوند برای این نعمت های با صفا تربیت درست ایشان است.یکی از مواردی که در مورد فرزندان به ما توصیه شده است آموزش قرآن کریم به آنها است.

آموزش قرآن به کودکان ، آموزش قرآن به فرزندان ، آموزش قرآن به کودکان

آموزش قرآن به فرزند

بیان دین به زبان روز برای عموم مردم یکی از مشکلات جامعه امروزی است، تا همه برداشت صحیح و جامعی از مسائل دینی داشته باشند.تشویق والدین بر آموزش و یادگیری کودکان به مسایل دینی و قرآن می تواند تاثیر شگرفی بر زندگی آنها داشته باشد.

تلاوت قرآن در خانه بر سایر افراد خانواده اثر دارد، پدر و مادری که خواندن قرآن جزو برنامه زندگی آنان است فرزندانشان نیز به فراگیری و خواندن قرآن علاقه مند می شوند و این خود یکی از راه های تعلیم قرآن به فرزندان است، زیرا کودک و نوجوان به طور عمده تحت تأثیر سخنان والدین، معلمان و دوستان است و این تأثیرپذیری در کودکی بیشتر از پدر و مادر است.

به این داستان بنگرید تا ببینید نخستین معلم «محمد حسین طباطبایی» پدیده قرنی عصر حاضر کیست؟

«مادر سید محمدحسین (علم الهدی) معمولاً او را با خود به جلسات حفظی که اداره برگزار می کرد می برد، در سن 2.5 سالگی پدرش دریافت که علم الهدی با خود آیاتی از قرآن را زمزمه می کند، لذا با فراست دریافت که او استعداد و آمادگی لازم برای حفظ قرآن را دارد و زمزمه آیاتی از جزء 30 به خاطر حضور او در جلسات حفظ قرآن به همراه مادرش بوده، آیاتی را که شاگردان حفظ کرده و در جلسه تحویل می دادند شنیده و حفظ کرده است.

پس به صورت منسجم حفظقرآن را با او شروع کرد و نتیجه ای بسیار عالی از موقع شناسی خود در استعدادیابی کودکش به دست آورد که اکنون اثرات آن در داخل و خارج کشور باعث رونق بخشیدن به محافل حفظ قرآن شده است...
بنابراین محیط را برای کودک قرآنی کنید و منتظر باشید او پیشقدم شود...

در مورد اهمیت تعلیم قرآن، از امام صادق (علیه السلام) روایت شده: «سوره ی یس را به فرزندان خود بیاموزید؛ «فانها ریحانة القرآن؛ زیرا که آن گل خوشبوی قرآن است».( کتاب شریفه ی «فضائل القرآن و العترة»،تألیف مرحوم آیت اللّه حاج میرزا ابوالفضل نجفی قدسی اصفهانی(ره))

مهم ترین حق فرزند بر پدر و مادر

یکی از حقوق فرزندان، تعلیم قرآن به آنهاست؛ امیرالمۆمنین علی (علیه السلام) در این باره می فرماید: فرزند را بر پدر حقی است و پدر را بر فرزند حقی، حق پدر بر فرزند آن است که فرزند در هر چیز جز نافرمانی خدای سبحان او را فرمان برد و حق فرزند بر پدر آن است که او را نام نیکو نهد و نیکو تربیت کند و قرآنش تعلیم دهد.

این تعلیم قرآن می تواند توسط خود پدر به طور مستقیم صورت گیرد و یا اینکه برای فرزندش معلم قرآن بگیرد که در این رابطه اکثر مسلمین غافل بوده و پدران به این حق عمل نمی کنند.

در روایتی است که اگر معلمی به کودکی بسم الله الرحمن الرحیم یاد دهد خداوند آن کودک و آن معلم و پدر و مادر کودک را از دوزخ نجات می دهد. (تفسیر منهج الصادقین ذیل یه اول حمد)

پدر و مادری که در خانه با صدای بلند قرآن می خوانند اثر تربیتی در روح و جان فرزندانشان می گذارد و آنان را به قرآن علاقمند می کنند.

شیوه های آموزش قرآن به کودکان

رسول خدا (صلی الله علیه و آله) می فرماید: "هیچ مردی فرزند خود را قرآن نیاموزد مگر این که خداوند پدر و مادر کودک را در روز قیامت تاج پادشاهی عطا کند و دو لباس بهشتی به آنان بپوشاند که هرگز مردم مانند آن را ندیده باشند". (وسائل الشیعه، ج 4، ص 825)

در روایتی از پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله) است که می فرماید: "فرزندانتان را بر سه ویژگی تربیت کنید: محبت پیامبرتان، محبت اهل بیت علیهم السلام و قرآن".(کنز العمال، ج 16، ص 456)

ائمه معصومین (علیهم السلام) پدران و مادران را برای انجام این مهم، فراوان تشویق کرده و اجر و پاداش معنوی خداوند را در قبال این عمل یادآور شده اند .امام حسن عسکری (علیه السلام) فرمودند: خدواند به پدر و مادر پاداش فراوانی را عنایت می کند. آنان با شگفتی سؤال می کنند: پروردگارا ! این همه تفضل درباره ما در قبال چیست؟ اعمال ما شایسته چنین پاداشی نبوده است. در جواب آنها گفته می شود: هذه بتعلیم کما ولد کما القرآن و تبصیر کما ایه بدین الاسلام. این همه عنایت و نعمت، پاداش شماست که به فرزند خود کتاب خدا، قرآن را آموختید و او را در آیین اسلام بصیر و بینا تربیت کردید. (جمعی از استادان ،1382 ص 182)

سوره ای که آموزش آن به کودک سفارش شده است

در مورد اهمیت تعلیم قرآن، از امام صادق (علیه السلام) روایت شده: «سوره ی یس را به فرزندان خود بیاموزید؛ «فانها ریحانة القرآن؛ زیرا که آن گل خوشبوی قرآن است» (کتاب شریفه ی «فضائل القرآن و العترة»، تألیف مرحوم آیة اللّه حاج میرزا ابوالفضل نجفی قدسی اصفهانی(ره))

سوره یس یکی از زیباترین سوره های قرآن کریم است که برکات و مزایای بسیاری در مورد این سوره در روایات ذکر شده است.

همچنین بزرگان و علما هم توصیه بسیار برای تلاوت این سوره به ما داشته اند. از جمله ایشان آیة الله وحید خراسانی است که سیره عملی خودشان اینست که هر صبح این سوره تلاوت می کنند و توصیه کرده اند که هر صبح است سوره تلاوت شود و به صدیقه کبری حضرت فاطمه زهرا علیهماالسلام هدیه شود.

رسول خدا (صلی الله علیه و آله) می فرماید: "هیچ مردی فرزند خود را قرآن نیاموزد مگر این که خداوند پدر و مادر کودک را در روز قیامت تاج پادشاهی عطا کند و دو لباس بهشتی به آنان بپوشاند که هرگز مردم مانند آن را ندیده باشند
عنایاتی خاص در قبال آموزش قرآن به فرزندان

از پیامبر بزرگوار و اهل بیت عصمت - علیهم السّلام - روایات زیادی وارد شده که خداوند در برابر آموزش قرآن به فرزندان عنایت خاصی در روز قیامت به پدران و مادران دارد.

الف - تاج گذاری پدران و مادران از طرف خداوند

معاذ گوید از رسول خدا (صلی الله و علیه و آله ) شنیدم می فرمود: هیچ مردی فرزند خود را قرآن نیاموزد مگر اینکه خداوند پدر و مادر کودک را در روز قیامت تاج پادشاهی عطا کند و دو لباس بهشتی به آنان بپوشاند که هرگز مردم مانند آن را ندیده باشند. (وسائل الشیعه ، ج 4، ص 825)

ب - لباس بهشتی جایزه تعلیم قرآن:

امام صادق (علیه السلام ) فرمود: هر کس به فرزند خود قرآن یاد دهد روز قیامت پدر و مادرش را فراخوانند و دو لباس ٍ بهشتی به آنان بپوشانند که از نور آن چهره بهشتیان روشن و پر فروغ گردد. ( عده الداعی ، ص 79؛ وسائل الشیعه ، ج 15، ص 194)

ج - پاداش شگفت انگیز:

عایشه از رسول خدا (صلی الله و علیه و آله ) نقل کند که فرمود: هر که فرزند خود را قرآن بیاموزد خداوند روز قیامت حلقه افتخاری به گردن او آویزد که باعث حیرت اوّلین و آخرین شود. (کتاب العیال ، ج 1، ص 478)

د - سیمای اخروی آموزش قرآن:

امام صادق (علیه السلام ) فرمود:

قرآن را بیاموزید زیرا روز قیامت قرآن به صورت جوانی زیبا و سفید روی به سوی صاحبش آمده به او می گوید: من همان قرآنی هستم که شبهایت را به بیداری کشانده و در وسط روز تشنه ات گذاشته و آب دهانت را خشک کرده و اشک چشمت را جاری ساخته بودم. پس (امروز) شاد و مسرور باش، سپس تاجی بیاورند و بر سر او بگذارند و برات رهایی از آتش جهنم را به دست راست او و جاودانگی در بهشت را به دست چپش بدهند، و دو لباس بهشتی به او بپوشانند و به او گفته شود بخوان و بالا برو، و او به هر آیه ای که بخواند درجه ای بالاتر رود، سپس اگر پدر و مادرش مومن بوده اند دو لباس بهشتی بر آنان بپوشانند و به آنان گفته شود این پاداش برای آن است که به فرزندتان قرآن یاد دادید. (کافی ، ج 2، ص 441)

ه - سنگینی نامه عمل و تذکره عبور از صراط

رسول خدا (صلی الله علیه و آله ) فرمود: هر کس به فرزند خود قرآن تعلیم دهد... (همان قرآن) نامه عملش را (در روز قیامت) سنگین کند و او را از پل صراط همانند برق جهنده عبور دهد  

 

 

 

به فرزندان خود این سوره های قرآنی را آموزش دهید - نمناک

namnak.com/28038-آموزش-قرآن-به-فرزندان.html

یکی از مهمترین حق هایی که خداوند بر عهده پدر و مادرها نهاده است مسئله آموزش قرآن به فرزندان می باشد. خداوند در برابر این آموزش عنایت خاصی به پدر و مادرها در روز قیامت ...

بهترین شیوه ی حفظ قرآن - پر ِ پرواز - نی نی وبلاگ

pareparwaz.niniweblog.com/cat24.php

بهترین شیوه ی حفظ قرآن - تربیت دینی و اخلاقی فرزندان - ** پر ِ پرواز ** ... چند روز بعد را به آموزش ” الرحمان الرحیم” اختصاص دهید و همین طور متن سوره های کوچک را. کودک شما هنوز ..... محمد بن طاهر ملقب به ملك المحدثين، از دانشمندان اواخر قرن دهم هجري است.

به فرزندان خود این سوره های قرآنی را آموزش دهید | بروز باش

berozbash.ir/1394/12/17/به-فرزندان-خود-این-سوره-های-قرآنی-را-آمو/

۳۱ دقیقه پیش - خانه » اخبار روز » به فرزندان خود این سوره های قرآنی را آموزش دهید ... یکی از نعمت های خدای سبحان فرزندان پاک و معصوم هستند که خداوند به بشر عنایت کرده است. .... روشی برای تعیین جنسیت در هفته هفتم تا دهم بارداریتعیین جنسیت در ...

چگونه کودکمان را قرآنی کنیم؟

www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=269579

۱۳ بهمن ۱۳۹۲ ه‍.ش. - مهدی قره شیخ لو، قاری بین المللی و مدرس قرآن می گوید: در خانواده هایی که پدر و مادر با قرآن سر و کار دارند؛ گرایش کودک زیر دو ساله به برنامه های قرآنی ... برخی از مدرسین قرآن، آموزش حفظ به کودکان زیر هفت ساله را موجب بروز عکس العملهای ... قرار می دهم هرگز نوار قرآن پخش نمی کنم، پس از آن سراغ قرآن نمی روم و یا سر نماز ...

جذاب سازی آموزش - تجربه های آموزشی قرآنی

tajrobeha91.blogfa.com/tag/جذاب-سازی-آموزش

نوار قرآن یا موسیقی کودکانه پخش می‌شود کودکانی که در دایره خالی ایستادند به یک ... برچسب‌ها: جذاب سازی آموزش, فوت و فن های تدریس, بازی با کودکان, بازی با امکانات ساده ... تا من بتوانم کار های ظریف آموزشیام را به راحتی و کاملا غیر مستقیم انجام دهم . ... شما فلان سوره رو باهم بخونین و دقت کنین ببینین من چی درست می کنم / یا مثل یک ...

از چشمه جوشان قرآن سیرابشویم - پایگاه اطلاع رسانی حوزه نت

www.hawzah.net/fa/Magazine/View/.../از-چشمه-جوشان-قرآن-سیرابشویم

من در آیه آیه و سوره سوره قرآن مجیدت تو را می جویم. ... یکی از بستگان هر وقت ما بچه ها را دور هم می دید شروع به آموزش قرآن می کرد. ... دلم می خواست معانی کلمات قرآن را بدانم ولی ترجمه های آن زمان برایم خیلی واضح نبود. .... فرزندان دارند، چگونه می توانند با آموزش معانی قرآن و انتقال مفاهیم الهی به خانواده، جامعه را به سمت فرهنگ قرآنی هدایت کنند؟

قرآن - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

https://fa.wikipedia.org/wiki/قرآن

قرآن فعلی براساس قرائت کوفی قرن هشتم میلادی چاپ گردیده است. ... قرآن مشتق از قرن است؛ زیرا آیات و سوره‌های آن مقرون به یکدیگرند (اشعری و جمعی دیگر). ..... ابی پسر کعب بودند و قرآن علی نزد وی و فرزندانش باقی ماند و گرچه وی در گردآوری قرآن ...

[PDF]آموزش قرآن سوم دبستان

radioquran.ir/my_doc/radioquran/khaneye.../kole%20ketab%201-3.pdf

ﺳﻌﯽ ﮐﻨﻴﻢ از ﻫﻤﻪ ی ﮐﺘﺎب ﻫﺎی درﺳﯽ ﺧﻮد ﺑﻪ وﻳﮋه ﮐﺘﺎب آﻣﻮزش ﻗﺮآن ﮐﻪ دارای ... ﭘﺎﻳﻪ ﻫﺎی ﻫﻤﺰه روز ﻳﺎزدﻫﻢ،. ٣٢ .... ﺣﻔﻆ آﻳﺎت ﻗﺮآﻧﯽ ﮐﺘﺎب اﻟﺰاﻣﻰ ﻧﻴﺴﺖ؛ وﻟﻰ اﮔﺮ ﻓﺮزﻧﺪ ﺷﻤﺎ ﺑﻪ ﺣﻔﻆ ﺳﻮره ﻫﺎى ﮐﺘﺎب ﻋﻼﻗﻪ ﻧﺸﺎن٥ ـ.

برای این که فرزندتان با قرآن آشنا شود ! - بیتوته

www.beytoote.com/religious/sundries/teaching2-koran-children.html

آموزش حفظ قرآن راههای خفظ کردن قرآن آموزش مسائل دینی به کودکان,حفظ قرآن در کودکی,چگونگی ... مشرق و مغرب,قرآن,سوره های قرآن ... و این خود یکی از راه ‌های تعلیم قرآن به فرزندان است، زیرا کودک و نوجوان به طور عمده تحت تأثیر سخنان ..... پاسخ بانوی منتخب قزوین در مجلس به قاضی پور/ به عنوان عضو جامعه زنان شریف ایران تذکر می دهم.

تربيت قرآني - آموزش قرآن

omsafari.blogfa.com/cat-2.aspx

۳ آبان ۱۳۹۲ ه‍.ش. - تربيت قرآني - آموزش قرآن - مطالب آموزشی پژوهشی و خبری درباره ... توجه كودكان را به جهت هاي مختلف جلب كنيد و يا اين فكر را به آنها بدهيد كه .... (ابتدا یک خرابه کشیده بودم )برای بچه ها توضیح می دهم در زمان های قدیم ... کمی دورتر همسر زن بیمار را هم میشکم ... تدریس قرآن با قصه: آیه موضوعی: و جعلنا نومکم سباتا سوره نباء.

جستجوهای مربوط به به فرزندان چه سوره های قرآنی را آموزش دهم

حفظ قرآن برای کودکان

اموزش قران با اشاره

نرم افزار حفظ قرآن برای کودکان

اموزش قران برای کودکان

دانلود آموزش حفظ قرآن برای کودکان

آموزش حفظ قرآن کریم

سید محمد حسین طباطبایی

اهمیت آموزش قرآن به کودکان ارسال شده در تاريخ یکشنبه دهم ...

ketabasmani.blogfa.com/post/18

اهمیت آموزش قرآن به کودکان و فرزندان، به گونه ای است که معصومین علیهم السلام آن را از ... استاد، سوره ی حمد را به فرزند یاد داد و وقتی وی سوره را برای پدر خواند، امام هزار ... و مادر محیطی مناسب برای كودك فراهم آورند تا حقایقی یا عقایدی كه ریشه های آن در نهاد و ...

شیوه های آموزش قرآن به کودکان - كانون گفتگوی قرآنی

www.askquran.ir › انجمن › مهارتهای زندگی قرآنی › کودک › کودک و دین

۱۲ بهمن ۱۳۸۸ ه‍.ش. - 5پست - ‏2 نویسنده

شیوه های آموزش قرآن به کودکان آموزش قرآن یکی از حقوق مسلّم فرزندان است که متوجه والدین به خصوص ... اما حفظ سوره های کوچک و آیات موضوعی خوب است.

آموزش قرآن؛ حقی بر عهده والدین نسبت به فرزندان > نشریه ...

maavanews.dadiran.ir/Default.aspx?tabid=4355&articleType...

خشت اول در تربیت فرزند، آموزش دادن قرآن و احکام اسلامی به فرزند تا اندازه ای ... و شرایع و احکام اسلامی و حلال و حرام آن را به تو آموزش دهم و جز این به چیزی نپردازم. ... آموزش قرآن و احکام اسلامی یکی از راه های تربیت چنین فرزندی است. ... همان طور که خداوند متعال در سوره مبارکه «ق» خطاب به آن حضرت می فرماید: «تو به زور وادارنده آنها نیستی».

توجه به قالب های موردعلاقه کودک در آموزش قرآن به او | مربی - قطره

www.ghatreh.com/news/.../توجه-قالب-های-موردعلاقه-کودک-آموزش-قرآن

۷ مرداد ۱۳۹۴ ه‍.ش. - از پنجم تا دهم مرداد امسال صورت می گیرد پذیرش دانشجو در مرکز آموزش الکترونیکی دانشگاه ... وی با بیان اینکه یکی از حقوق فرزندان، تعلیم قرآن به آنهاست ،عنوان ... صالحی ابراز کرد :در ابتدای آموزش به کودکان باید ، از سوره های آسان ...

وب سايت ختم قرآن مجيد

www.ghorany.com/

وب سايت ختم قرآن و ختم صلوات، حديث پيامبر و ائمه اطهار، برگزاري مسابقه قرآني، ... متن ترجمه جستجو تلاوت تفسير و دانلود قرآن, استخاره و فال با قرآن, آموزش قرآن, ... بود، بارسنگين كارهاى خانه و رسيدگى به فرزندان خردسال را به دوش مى كشيد. ... چون تعداد سؤالات زياد و زمان طولانى شد، زن خجالت كشيد و گفت: بس است ديگر زحمت نمى دهم.

پایگاه صوت درگاه آموزش قرآن کشور - Quranedu.ir

www.quranedu.ir/sound

بخش تلاوت ترتيل قرآن كريم با قابليت پخش ترتيل به تفكيك نام قاري، سوره‌هاي قرآن و 30 جزء قرآن و بخش تلاوت تحقيق قرآن كريم با قابليت پخش تحقيق به تفكيك نام قاري، سوره‌هاي قرآن، 30 جزء قرآن و گلچيني از تلاوت قاريان ... دوره های آموزشی ... ترتیل به تفکیک سوره، سعدالغامدی ...... ش در شهر تهران و در خانواده اى مذهبى به دنيا.

قلب قرآن(سوره یس) و موفقیت

yasin714.blogfa.com/

قلب قرآن(سوره یس) و موفقیت - سوره یس،موفقیت(مدیریت زمان-مدیریت خواب-خلاصه ... خدایا به حق محمد و آل محمد و اسماء اعظمت قسمت می دهم مهر سوره ی یاسین را به دل عزیزی ...

جزء دهم قرآن (التماس دعا) - بانک ملی ایران

bmi.ir/fa/dynamicpage.aspx?id=66

جزء دهم قرآن (التماس دعا). دريافت فايل. سوره الانفال. و بدانيد كه هر چيزى را به غنيمت گرفتيد يك پنجم آن براى خدا و پيامبر و براى ...... سایر لینک های مرتبط. محاسبات.

چاپ خبر - آیه آیه قرآن برکت زندگی من است

razavi.oghaf.ir/news/printpage-189334.aspx

نوجوان 13 ساله مشهدی وخانواده اش تک تک آیه های قرآن را برکت زندگی شان می دانند. ... اش به من سفارش کرده بود که فرزندانی قرآنی تربیت و تحویل جامعه دهم و من سعی کردم ... پدر کم صحبت امیرحسین در شرکت ایران خودرو کار می کند و مادرش معاون آموزشی مدرسه ... ابتدا سوره های کوچک را خودم در خانه حفظ می کردم و بعد سوره های کوچک تمام شد با ...

راسخون - یار همیشه همراه : چندرسانه ای

rasekhoon.net/media/11

پیامبر اکرم صلّی‌الله‌علیه وآله: نگاه کردن فرزند به پدر و مادرش از روى محبّت عبادت .... قرآن در سیره و اندیشه امام خمینی رحمة الله علیه - این قسمت : اندیشه های قرآنی امام خمینی, 25:36 ... همخوانی زیبای گروه تواشیح بینه اصفهان - تلاوت سوره مبارکه آل عمران, 05:38 ... به خانه برمی گردیم - آموزش حجم سازی توسط آقای حسین زاده 94/12/9, 11:43.

اگر امکان دارد آن را به فارسی ایمیل کنید

20 روش آسان حفظ قرآن - خانه

h-fatemeh-tehran.kowsarblog.ir/?p=33630

برای حفظ قرآن روش های گوناگونی بیان و تبیین شده که هر کدام در جای خود، دارای ... که یک جزء از قرآن، مانند جزء «بیست و هشتم» دارای 9 سوره است، باید به سه قسمتِ «3 سوره»ای تقسیم نمایید. .... پس از حفظ کامل، صحیح، روان و آسان یک سوره از قرآن، اینک به سراغ سوره های ..... و دعا می کنم عارفه خانم باقیات و صالحات شما و همسر گرامی باشند.

خواص درمانی و مشکل گشایی سوره های قرآن به اجمال - نیک صالحی

www.niksalehi.com/din-andishe/archives/216179.php

خواص درمانی و مشکل گشایی سوره های قرآن به اجمال , خواص سوره های قرآن , آیه های شفابخش قرآن , فضیلت سوره های ... خبرخوش وزیر آموزش و پرورش به بازنشستگان فرهنگی ... بین لاریجانی و عارف برای ریاست مجلس دهم تفاهم صورت گرفته است ... به دست آوردن ثروت و فرزند -اصحاب عیسی شدن در قیامت -شوکت سلیمان یافتن درقیامت -اعطا ...

فایل های صوتی برنامه زندگی با قرآن-حفظ موضوعی

www.quranhefz.ir/articles/viewarticle-26719.aspx

۲۴ بهمن ۱۳۹۴ ه‍.ش. - ثبت نام در دوره های آموزشی ... علاقمندان می توانند فایلهای صوتی برنامه های پخش شده از رادیو معارف را از این ... امیدواریم که با حفظ و عمل به آیات الهی قدمی در راستای حیات طیبه برداریم. ... موضوع16 (برخی صفات سلبی خداوند : نفی شریک و یاور و فرزند) سوره .... انفاق در هنگام سختی (آیه اطعام)) سوره انسان آیات پنجم تا دهم.

تفسیر قرآن - سوره نساء - آیه های 1 تا 50

qurangloss.blogfa.com/page/nesa-1-50.aspx

تفسیر قرآن - سوره نساء - آیه های 1 تا 50 - این سايت حاوی تفسیر کل قرآن ... باشد (اگر چه اين فرزند از همسر ديگرى باشد) سهم زنان به يك هشتم مى رسد» (فَإِنْ كانَ لَكُمْ وَلَدٌ ...

[PDF]مقدمه

roshd.ir/MainPage/Others/book37/03-quran/00.pdf

ﺳﻌﯽ ﮐﻨﻴﻢ از ﻫﻤﻪ ی ﮐﺘﺎب ﻫﺎی درﺳﯽ ﺧﻮد ﺑﻪ وﻳﮋه ﮐﺘﺎب آﻣﻮزش ﻗﺮآن ﮐﻪ دارای ... ﺗﻤﺮﻳﻦ ﺗﺸﺪﻳﺪ (٢) روز ﻫﺸﺘﻢ، .... آﻳﻪ ی١٣٢ ﺳﻮره ی ﻃﻪ ﻣﻰ ﻓﺮﻣﺎﻳﺪ ﺧﺎﻧﻮاده ى ﺧﻮد را ﺑﻪ ﻧﻤﺎز اﻣﺮ ﮐﻨﻴﺪ و در اﻳﻦ ﮐﺎر، ﭘﺎﻳﺪارى و ﺣﻮﺻﻠﻪ ﺑﻪ ...

بوستان نور - آموزش قرآن

bustannoor.blogfa.com/category/13

بوستان نور - آموزش قرآن - اشعار و رنگ آمیزی مناسبتهای ملی و مذهبی - بوستان نور. ... آیا از یواشکی نگاه کردن دیگران به دست خط و نوشته های محرمانه یا خصوصی تان، بدتان نمی آید؟ ... احسان به پدر و مادر ، با هدف قدردانی از زحماتی که برای فرزندان خود کشیده اند در واقع تشکّر و سپاس از خدای مهربان است ... شعر و رنگ آمیزی کودکانه سوره فیل.

نبیک - جزئیات - آموزش قرآن - پایه هشتم

nebeek.com/view/bc1FPenRXEGZ/آموزش+قرآن+-+پایه+هشتم

اولین آیه سوره مبارکه ابراهیم میفرماید: قرآن از سوی خداوند بزرگ نازل شده است تا پیامبر اکرم)ص( با تعلیم آن، مردم را از تاریکی های جهل و خودخواهی به سوی نور معرفت و ...

نام چه اشخاصي در قرآن ذكر شده است؟

www.mehad.org/Pages.aspx?pid=88

۷ اسفند ۱۳۹۲ ه‍.ش. - در سوره‌هاي بقره، اعراف، انبيا، حجر، طه، ص، بني اسراييل، كهف در محورهاي زير ... بوده كه يكبار در سوره مَسَد نام او آمده است و همسر او ام جميل خواهر ابوسفيان بود. ... اسحاق: در قرآن كريم راجع به بشارت تولد اسحاق به ابراهيم، آياتي وجود دارد و نام .... سيزده سال از رسالت را در مكه و ده سال را در مدينه گذراند و در سال دهم هجري وفات يافت.

دين و زندگي دبيرستان - اﻧﺪﯾﺸﻪ و ﺗﺤﻘﯿﻖ دﯾﻦ و زﻧﺪﮔﯽ 3

dinvazendegy89.blogfa.com/post-227.aspx

پايگاه اطلاع رساني وزارت آموزش و پرورش ... ﺑﺮرﺳﯽ و ﺗﺤﻘﯿﻖ ﮐﺎﻓﯽ ﺑﻪ اﯾﻦ ﻧﯿﺎزﻫﺎ ﭘﺎﺳﺦ دﻫﻢ ﭼﺮا؟ ... 3-آﯾﺎت 42 و 23 ﺳﻮره ي ﯾﻮﻧﺲ را ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ ﮐﻨﯿﺪ و ﭘﯿﺎم اﺻﻠﯽ آن ﻫﺎ را ﮐﻪ ﻣﺮﺑﻮط ﺑﻪ راﺑﻄﻪ ي ﺣﺠﺖ ﻇﺎﻫﺮ و ﺣﺠﺖ ... اﯾﻦ ﻗﺮآن ﺑﻪ راﻫﻰ ﻫﺪاﯾﺖ ﻣﻰﮐﻨﺪ ﮐﻪ ﻣﺴﺘﻘﯿﻢﺗﺮﯾﻦ راﻫﻬﺎﺳﺖ، و ﺑﻪ ﻣﺆﻣﻨﺎﻧﻰ ﮐﻪ ﻋﻤﻞ ﺻﺎﻟﺢ اﻧﺠﺎم ﻣﻰدﻫﻨﺪ ﺑﺸﺎرت ..... اﮔﺮ در ﺗﺸﮑﯿﻞ ﺧﺎﻧﻮاده ﺑﻪ زﻣﯿﻨﻪ ﻫﺎي ﺗﺸﮑﯿﻞ آن ﺗﻮﺟﻪ ﺷﻮد ﺧﺎﻧﻮاده ﻋﺎﻣﻞ ﮔﺴﺘﺮش ﻣﻬﺮﺑﺎﻧﯽ و دوﺳﺘﯽ ﻣﯽ ﺷﻮد.

دپارتمان قرآن مجید مجتمع آموزشی رهیار - تلاوت آیات کتاب ...

www.quranrahyar.ir/post/20

معیار دوستی و دشمنی; سوره مبارکه ممتحنه; آیه شریفه 13 ... به منظور ایجاد ارتباط طولی و عرضی میان عناوین درسی و فعالیت های آموزشی از ابتدایی تا دبیرستان می باشد. .... تلاوت آیات کتاب درسی قرآن مجید پایه هشتم دوره اول متوسطه جدید ... برای هرچه بهتر آموزش دادن به دانش آموزان توسط دپارتمان قرآن مجید مجتمع آموزشی رهیار تهیه شده است.

دين و زندگي دبيرستان - اﻧﺪﯾﺸﻪ و ﺗﺤﻘﯿﻖ دﯾﻦ و زﻧﺪﮔﯽ 3

dinvazendegy89.blogfa.com/post-227.aspx

پايگاه اطلاع رساني وزارت آموزش و پرورش ... ﺑﺮرﺳﯽ و ﺗﺤﻘﯿﻖ ﮐﺎﻓﯽ ﺑﻪ اﯾﻦ ﻧﯿﺎزﻫﺎ ﭘﺎﺳﺦ دﻫﻢ ﭼﺮا؟ ... 3-آﯾﺎت 42 و 23 ﺳﻮره ي ﯾﻮﻧﺲ را ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ ﮐﻨﯿﺪ و ﭘﯿﺎم اﺻﻠﯽ آن ﻫﺎ را ﮐﻪ ﻣﺮﺑﻮط ﺑﻪ راﺑﻄﻪ ي ﺣﺠﺖ ﻇﺎﻫﺮ و ﺣﺠﺖ ... اﯾﻦ ﻗﺮآن ﺑﻪ راﻫﻰ ﻫﺪاﯾﺖ ﻣﻰﮐﻨﺪ ﮐﻪ ﻣﺴﺘﻘﯿﻢﺗﺮﯾﻦ راﻫﻬﺎﺳﺖ، و ﺑﻪ ﻣﺆﻣﻨﺎﻧﻰ ﮐﻪ ﻋﻤﻞ ﺻﺎﻟﺢ اﻧﺠﺎم ﻣﻰدﻫﻨﺪ ﺑﺸﺎرت ..... اﮔﺮ در ﺗﺸﮑﯿﻞ ﺧﺎﻧﻮاده ﺑﻪ زﻣﯿﻨﻪ ﻫﺎي ﺗﺸﮑﯿﻞ آن ﺗﻮﺟﻪ ﺷﻮد ﺧﺎﻧﻮاده ﻋﺎﻣﻞ ﮔﺴﺘﺮش ﻣﻬﺮﺑﺎﻧﯽ و دوﺳﺘﯽ ﻣﯽ ﺷﻮد.

دپارتمان قرآن مجید مجتمع آموزشی رهیار - تلاوت آیات کتاب ...

www.quranrahyar.ir/post/20

معیار دوستی و دشمنی; سوره مبارکه ممتحنه; آیه شریفه 13 ... به منظور ایجاد ارتباط طولی و عرضی میان عناوین درسی و فعالیت های آموزشی از ابتدایی تا دبیرستان می باشد. .... تلاوت آیات کتاب درسی قرآن مجید پایه هشتم دوره اول متوسطه جدید ... برای هرچه بهتر آموزش دادن به دانش آموزان توسط دپارتمان قرآن مجید مجتمع آموزشی رهیار تهیه شده است.

مذهبی - قرآن

ghorany1390.persianblog.ir/tag/مذهبی

2- سن و سال آشنایی شما با قرآن و شروع فعالیت های قرآنی ؟ ... اما از اوان کودکی با توجه به محیط مساعد و مناسب خانواده و تشویق و ترغیب مادرم و حمایتهای پدرم« رحمت الله ... بخاطر دارم تلاوت را با تقلید از سوره مائده استاد عبدالباسط آغاز نمودم در ادامه به سبک استاد محمد .... دانم که در اینجا لازم میدانم از همه ی خوبی های ایشان سپاسگزاری بعمل آورم.

چگونه کودکمان را قرآنی کنیم؟ « حفظ و ترویج قرآن

www.hefzequran.com/?p=10933

مهدی قره شیخ لو، قاری بین المللی و مدرس قرآن می گوید: در خانواده هایی که پدر و مادر با قرآن سر ... برخی از مدرسین قرآن، آموزش حفظ به کودکان زیر هفت ساله را موجب بروز عکس ... نبوغ و یا بروز شایستگی های خاص را اساتید منحصر به کودکان خاصی می دانند که ... مادر دیگری می گوید: من در زمانی که فرزندم را دعوا می کنم یا مورد عتاب قرار می دهم ...

راهنمای معنوی دوران بارداری - طرح قرآنی لالای فرشته

lalay.ir/about-us/274-1391-12-08-08-22-32.html

۳ سوره ی یوسف به یک انار (در صورت نبودن انار، به سیب) خوانده شود و بعد از روز سوم، میل شود. ... خدایا به ما فرزند سالم، صالح، عاقبت بخیر، خوش روزی و خوش قدم عنایت فرما. ... راه رفتن سبک (چند تا پانزده دقیقه در روز) در ماه های اول تا هشتم و پیاده روی جدی ..... تمام حقوق محفوظ و متعلق به مرکز آموزشی-تحقیقاتی-قرآنی بنی هاشم می باشد

شأن نزول سوره هاي جزء آخر قرآن - مرکز آموزش تخصصی تفسیر ...

libmatquran.com/news/hawzahqom.../شأن+نزول+سوره‎هاي+جزء+آخر+قرآن

قبل از بيان شأن نزول سوره هاي جزء سي ام قرآن، تذكر چند نكته ضروري مي نمايد. ... به تو مي دهم، صاحب در خت خرما گفت: اگر راست مي گويي چند نفر را به عنوان گواه بياور، ... و به آنان گفت: از اين زمان درخت مال تو و فرزندان تو است، در اين حال سورة «ليل» از ...

متن قرآن, سوره: جزء 18

www.parsquran.com/data/show_juz.php?lang=far&juz=18...far...

ما فرزند مريم (عيسي) و مادرش (مريم) را نشانه خود قرار داديم و آنها را در سر زمين بلندي كه .... اين وعده به ما و پدرانمان از قبل داده شده، اين فقط افسانه هاي پيشينيان است. ... شايد در آنچه ترك كردم (و كوتاهي نمودم) عمل صالحي انجام دهم (به او مي گويند) چنين نيست، ...

صدای خواندن قرآن از مسجد بزرگ هوا جویه شیانگ - China Radio ...

persian.cri.cn/1001/2015/07/17/171s154406.htm

۱۹ مرداد ۱۳۹۴ ه‍.ش. - معلمین کلاس آموزش قرآن در تعطلات تابستانی نیز روحانیون مسجد هوا جویه شیانگ هستند. آن ها از کودکی در این مسجد قرآن یاد گرفته اند و دانش های غنی دینی را به خوبی می دانند. ... ها شروع به خواندن قرآن می کنند و من دلم می خواهد تمام دانشی را که می دانم، به ... این روزها تعداد زیادی از خانواده های مسلمان با شنیدن شهرت مسجد هوا جویه ...

اطلاعات قرآنی(نام های زیبا برای فرزندان) - اطلاعات قرآنی

seraj.persianblog.ir/post/153/

۳ دی ۱۳۹۱ ه‍.ش. - سامره= نام شهری در عراق که مرقد امام دهم و یازدهم در آن واقع شده است سامیرا= سمیرا، ... اسراء =اسم یکی از سوره های قران، به معنی معراج پیامبر صالحه =دختر ...

سن مناسب برای شروع حفظ قرآن در کودکی-پایگاه بزرگ قرآنی طه

tahaquran.ir › جدیدترین پست ها › آموزش

۱۹ آبان ۱۳۹۳ ه‍.ش. - 1 زمان آزمایشی که پدر و مادر خودشان در خانه سوره های کوچک مثل کوثر توحید و … ... چند روز بعد را به آموزش ” الرحمان الرحیم” اختصاص دهید و همین طور متن سوره های کوچک را. .... کودک به همراه سائر اعضاء خانواده به حفظ کل قرآن نائل می شوند به شرطی که همه .... آموزش حفظ قرآن جلسه دهم-تعادل در فرايند حفظ و شیوه برنامه ریزی.

جستجوهای مربوط به به فرزندان چه  

 

 

نظرات
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبلیغات شما رایتم : مرجع وبمستران ایرانی

خبر جدید

.

عکس بازیگران جدید

.

پوشاک جدید

آرشیو