ابزار وبمستر

ابزار وبمستر

تاریخچه قلیان

عکس,دانلود,فیلم | خبرنیوز

,

تاریخچه قلیان

.

کسب درآمد

.

تاریخچه قلیان

تاریخچه قلیان

در تاریخچه قلیان مورخان می گویند احتمالاً کشیدن قلیان که اختراع هندی - ایرانی است، از زمان شاه طهماسب اول آغاز شده و در دوره قاجار فراگیر شده است.

با تاریخچه قلیان و مخترع قلیان آشنا شوید

آشنایی با تاریخچه قلیان و ساخت آن در ایران

برای افرادی که علاقه مند به دانستن تاریخچه و اولین ها در هر وسیله ای هستند شاید جالب باشد که بدانند تاریخچه قلیان در ایران به چند سال قبل بازمیگردد و اولین کسی که قلیان کشید که بود. 

قلیان چگونه اختراع شد؟
اولین بار ابوالفتح گیلانی (متوفی 1588) پزشک ایرانیِ دربار اکبر اول، سلطان مغول هند بود که دود تنباکو را از یک ظرف آب عبور داد تا آن را خالص تر و سرد نماید و از این طریق قلیان که در شبه قاره به حقّه معروف است را ابداع نمود.

 قلیان کشیدن در ایران از چه زمانی آغاز شد؟

مورخان می گویند احتمالاً کشیدن قلیان که اختراع هندی - ایرانی است، از زمان شاه طهماسب اول آغاز شده و در دوره قاجار فراگیر شده است؛ آنطور که توانست محملی برای یک حرکت اعتراضی در عصر ناصرالدین شاه باشد.

 ممنوعیت کشیدن قلیان در زمان ناصرالیدن شاه

"نهضت تنباکو" جنبشی اجتماعی در اعتراض به اعطای امتیاز انحصاری تنباکو به شرکت "رِژی" به مدت 55 سال بود که طی آن با فتوای آیت الله میرزای شیرازی استعمال توتون و تنباکو حرام اعلام شد و مردم با شکستن قلیان ها اولین مبارزات ضداستعماری خود را کلید زدند.

 روزی که میرزای شیرازی حکم حرام بودن استعمال توتون و تنباکو را صادر کرد، در تهران تا بعدازظهر مردم همه قلیان‏ ها را شکستند و انبارهای توتون و تنباکو را به آتش کشیدند؛ حتی در یکی از شهرها، تعدادی از جوانان به خانه حاکم هجوم بردند تا او را از قلیان کشیدن منع کنند و به او گفتند: آقا میرزا فرمودند استعمال تنباکو، محاربه با امام زمان(عج) است! ما اجازه نمی دهیم تو به جنگ با امام زمان بروی!

 در کاخ شاه نیز زنان قلیان ها را شکستند و وقتی ناصرالدین شاه از انیس‏ الدوله پرسید: «خانم، چرا قلیان‏ ها را از هم جدا و جمع می‏ کنند؟» او جواب می دهد: «برای آنکه قلیان حرام شده». ناصرالدین شاه روی در هم کشیده، می گوید: «که حرام کرده؟» انیس الدوله با همان حال می گوید: «همان کس که مرا به تو حلال کرده». شاه بعد از آن هیچ نگفت و برگشت و برای آنکه مبادا به احترامش لطمه ای وارد شود، بعد از آن به هیچ یک از نوکران خود دستور نمی‏ داد قلیان بیاورند و در تمام دربار قلیان‏ ها را جمع کردند.

 

تاریخچه قلیان ، چه کسی قلیان را اختراع کرد ، قلیان کشیدن ناصرالدین شاه

تاریخچه قلیان از زمان ناصرالدین شاه و قبل و بعد

 شاید این اولین ممنوعیت مصرف قلیان بود، اما بعد از آن در طول تاریخ چندین بار نه به علت تحریم تنباکو بلکه به دلایل اجتماعی و پزشکی شاهد ممنوعیت چندباره و آزاد شدن مجدد مصرف قلیان در کشور بوده ایم.

 بپذیریم یا نپذیریم، انگار سال های اخیر قلیان خودش را به جامعه ایرانی تحمیل کرده است و دیگر برخی جوانان چه زن و چه مرد گوی عاشقی را از ناصرالدین شاه ربوده اند، آنچنان که دیگر لازم نیست حتماً به قهوه خانه ها یا سفره خانه های سنتی بروی تا آن را ببینی، از هر کجای شهر که بگذری، از تفرجگاه ها و پارک ها گرفته تا حتی راسته های خرید و مقابل مغازه ها، اقبال جادویی به قلیان احساس می شود. این تازه جدای از حضور پررنگ آن در اندرونی خانه ها و خوش رقصی اش در تجمعات فامیلی و خانوادگی است.

 کشیدن قلیان چندبار ممنوع شد؟
شاید پس از تحریم تنباکو و شکسته شدن قلیان ها در زمان ناصرالدین شاه قاچار، در سال 71 بود که جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات، ممنوعیت استعمال قلیان را به هیأت وزیران، ریاست جمهوری و مجلس ارائه داد و از این سال تا سال 76 مصوبه مجموعه هیأت دولت و مجمع تشخیص مصلحت نظام قرار گرفت و بر اساس آن استعمال سیگار و مواد دخانی در اماکن عمومی ممنوع اعلام شد. با این حال، ورق چندبار برگشت و قلیان دوباره بر میزهای قهوه خانه ها جا خوش کرد.

 در سال 1383 باز مصرف قلیان در اماکن عمومی کشور ممنوع شد ولی این ممنوعیت ادامه نداشت و در سال 1384 با اصلاح تبصره ماده 1 آئین نامه ممنوعیت استعمال و عرضه سیگار و سایر مواد دخانی در اماکن عمومی، قهوه خانه ها و رستوران های سنتی مجاز به عرضه سیگار و مواد دخانی شدند.

 اما به فاصله کمتر از یک سال، قلیان ها دوباره جمع شدند. از آن زمان تا سال 86 قهوه خانه داران چندان زیر ذره بین اداره سلامت وزارت بهداشت نبودند اما در دولت نهم، وقتی بحث ممنوعیت قلیان ها دوباره مطرح شد، مخالفت سازمان میراث فرهنگی و صنف قهوه خانه داران باعث شد تا سیاست های متعادل تری درباره قلیان اعمال شود.

 نتیجه آن شد که پای قلیان به صورت محدود به قهوه خانه ها باز شد و استعمال آن فقط در اماکن دارای پروانه، به شرط استفاده نکردن از توتون های اسانس دار مجاز بود. در دولت دهم اما باز هم سیاست های وزارت بهداشت، به ممنوع کردن قلیان معطوف بود. تا جایی که وقتی جمع آوری قلیان از قهوه خانه ها با رأی هیأت عمومی دیوان عدالت اداری تصویب شد، رئیس اتحادیه قهوه خانه های سنتی کشور از تعطیلی قریب الوقوع این صنف خبر داد. علایی گفته بود با تعطیلی قهوه خانه ها در سال 86 مشتری ها به زیرزمین ها رفته و مشکلات فراوان زیادی را بوجود آوردند.
 

با تاریخچه قلیان و مخترع قلیان آشنا شوید

 
منبع : پارسینه  
 
 
 
 
 
 در تاریخچه قلیان مورخان می گویند احتمالاً کشیدن قلیان که اختراع هندی - ایرانی است، از زمان شاه طهماسب اول آغاز شده و در دوره قاجار فراگیر شده است.
با تاریخچه قلیان و مخترع قلیان آشنا شوید - نمناک
namnak.com/28514-با-تاریخچه-قلیان-و-مخترع-قلیان-آشنا-شوید.html
تاریخچه قلیان و مخترع قلیان کیست؟ و قیلان کشیدن در قدیم و آغاز قلیان کشیدن در ایران و ممنوع شدن قلیان و تاریخ پیدایش قلیان در ایران و ماجرای های قلیان در نمناک.
با تاریخچه قلیان و مخترع قلیان آشنا شوید - جوونی
javuni.ir/news/60108
۲۱ دقیقه پیش - در تاریخچه قلیان مورخان می گویند احتمالاً کشیدن قلیان که اختراع هندی - ایرانی است، از زمان شاه طهماسب اول آغاز شده و در دوره قاجار فراگیر شده است.
با تاریخچه قلیان و مخترع قلیان آشنا شوید - یاس کمپ | ارشیو ...
yascamp.ir/با-تاریخچه-قلیان-و-مخترع-قلیان-آشنا-شوی.html
در تاریخچه قلیان مورخان می گویند احتمالاً کشیدن قلیان که اختراع هندی – ایرانی است، از زمان شاه طهماسب اول آغاز شده و در دوره قاجار فراگیر شده است. متن کامل خبردرسایت ...
تاریخچه قلیان و چپق در ایران! - آفتاب
aftabnews.ir/vdcg3z9x.ak9nt4prra.html
۲۴ آبان ۱۳۸۴ ه‍.ش. - گفتيم كه براي اولين بار اسپانيولي‌ها، در جزيره كوبا با توتون و تنباكو آشنا شدند. بوميان امريكا، با اين گياه بومي سرزمين خود از دير باز آشنا ...
قلیان - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
https://fa.wikipedia.org/wiki/قلیان
بررسی ۵۴۲ مطالعهٔ علمی در زمینهً قلیان نشان می‌دهد که در مقایسه با کشیدن یک عدد ... ۳ تاریخچه. ۳.۱ ایران. ۳.۱.۱ پیشینه. ۴ انواع تنباکو. ۴.۱ تنباکوی میوه‌ای. ۵ قلیان و ...
دزنیوز | عرضه قلیان با ترکیبات روانگردان! - دزنیوز
deznews.net/1394/06/31/عرضه-قلیان-با-ترکیبات-روانگردان/
۳۱ شهریور ۱۳۹۴ ه‍.ش. - با چهره محبوب ترین فرد تاریخ دزفول آشنا شوید ... دکتر خسرو صادق‌نیت در خصوص مضرات قلیان گفت: میزان دودی که از مصرف یک وعده قلیان وارد ...
دزنیوز | جدیت برخورد با 'قلیان' در پاکستان - دزنیوز
deznews.net/1394/09/07/جدیت-برخورد-با-قلیان-در-پاکستان/
۷ آذر ۱۳۹۴ ه‍.ش. - با چهره محبوب ترین فرد تاریخ دزفول آشنا شوید ... همچنین تعداد زیادی از مراکز عرضه قلیان در شهرهای مختلف پاکستان پلمپ شده است. عالی ترین نهاد ...
استخدام برنامه نویس برای یک venture بین المللی - خبر آنتایم
khabarontime.ir/.../استخدام-برنامه-نویس-برای-یک-venture-بین-المللی
با-تحصیلات-لیسانس-کامپیوتر-و-تجربه-کاری-در-توسعه-سایت-برای-یک-venture-بین-المللی-در-تهران-نیازمندیم. ... با تاریخچه قلیان و مخترع قلیان آشنا شوید ...
سندرز: درباره ایران با اوباما صحبت کردم
timnews.in/news/13923
۱۸ بهمن ۱۳۹۴ ه‍.ش. - ... نامزد دموکرات و سناتور ایالت ورمونت می‌گوید در دیدار اخیرش با رئیس‌جمهور آمریکا درباره ایران و دیگر ... با تاریخچه قلیان و مخترع قلیان آشنا شوید.
اظهار نظر جنجالی رامبد جوان بعد از دیدن مستند ناصر حجازی +عکس
timnews.in/news/3262
۱۰ بهمن ۱۳۹۴ ه‍.ش. - گفت‌وگوی شنیدنی با بهناز شفیعی ؛ همسر زنده‌ یاد ناصر حجازی​ /عکس لحظه عقد و ازدواج ناصر حجازی ... با تاریخچه قلیان و مخترع قلیان آشنا شوید.

4 - سرگرمی
downloadfun7.ir/category/9?page=4
۱۳ دقیقه پیش - در این مقاله قصد معرفی ۱۰ نکته آموزشی مهم را برای تازه‌ واردان بازی Clash Royale را داریم. با… ... با تاریخچه قلیان و مخترع قلیان آشنا شوید.
تعبیر خواب قلیان - آکاایران
www.akairan.com/sleep/sleep/15197.html
۱۵ خرداد ۱۳۹۴ ه‍.ش. - تعبیر خواب قلیان,تعبیر خواب زغال قلیان,تعبیر خواب قلیون,تعبیر ... کشید و اهل کشیدن قلیان نباشید گرفتار ناراحتی فکر و خیال می شوید. ... اگر با رغبت قلیان را بگیرید و بکشید خودتان نیز مسئول و مقصر خواهید بود. ..... با لوکس ترین خودروی کادیلاک آشنا شوید ... درباره رابطه زناشویی چطور فکر می کنید؟
قُل قُل به قیمت جان - آفتاب
www.aftabir.com › مقالات › بهداشت و درمان › توصیه های پزشکی
۱۵ آذر ۱۳۹۱ ه‍.ش. - نسبت قلیان و سلامتی. ... حالا این موتور دود با وجود هشدارهای متعدد درباره مضرات آن وسیله ای برای پرکردن تمام اوقات فراغت جوانان و نوجوانان شده است.
مخترع فیلتر ضد سرطان «سیگار» از موفقیت‌هایش می‌گوید
shiraze.ir/fa/.../مخترع-فیلتر-ضد-سرطان-سیگار-از-موفقیت‌هایش-می‌گو...
اگر می خواهید دیده شوید با ما تماس بگیرید. .... اولین اختراعم فیلتر سیگار جاذب مواد مضر و سرطانزا بود ... اسپری بینی با منشا طبیعی ( برای اولین بار در جهان با توجه به نوع کاربرد ) در دستور کار ... آشنایی با شگفت‌ انگیزترین حیوانات دنیا+ عکس ...
خبرگزاری ایمنا - از عرضه قلیان در اماکن عمومی جلوگیری می ...
www.imna.ir/.../عرضه-قلیان-اماکن-عمومی-جلوگیری-می-شود-استقبال-با...
از عرضه قلیان در اماکن عمومی جلوگیری می شود/ به استقبال بارش شهابی آذر ماه برويد/ و ... "با راهکارهای حفظ سلامت از دیدگاه طب سنتی چینی آشنا شوید" عنوان مقاله ای است که ... (لینک مطلب)۵۰۰ مخترع با بيش از ۱۷۰ اختراع به اصفهان مي‌آيند (لینک مطلب)
ميرمحمد حسين زاده تولون
mohammadtolony.blogfa.com/
انواع شکلک های جالب و جدید برای چت روم ها ... قلیان میوه ای مفید ! دلیل «زرد» رنگ بودن .... مخترع ماوس رایانه درگذشت ! جواب رد یک مدل ... با ربات انکبوتي T8 آشنا شويد.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تبریز: عجب شیر بدون ...
www.ghatreh.com/.../معاون-بهداشتی-دانشگاه-علوم-پزشکی-تبریز-عجب...
۱۱ آبان ۱۳۹۴ ه‍.ش. - معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: 12 قلیان سرا در این شهرستان وجود داشت که با کمک دیگر دستگاه ... توضیح وزارت بهداشت درباره 130 هزار تن برنج تاریخ گذشته · اختراع دستگاه خودکار ماساژ قلب توسط مخترع ایرانی/ جلوگیری از مرگ پس از سکته قلبی ... با خواص ضدسرطان و آلرژی کفیر آشنا شوید ...
برچسب ها - آشنا - عصر ایران
www.asriran.com/fa/tag/87/آشنا
بدهد از اینکه با او آشنا شده بودم ابراز خوشبختی... کد خبر: ۳۷۹۸۷۴ تاریخ ... کد خبر: ۳۷۹۸۷۲ تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۱۲/۰۲ ... در حال استعمال قلیان آشنا می شویم بعد از سلام. ... با این پنج قابلیت مخفی در واژه پرداز Word آشنا شوید ... مخترع لیزر درگذشت.
مضرات قلیان | سایت سرگرمی تفریحی پکسین,اخبار ...
www.paxin.ir/?p=5445
در تاریخ: 3 جولای 2015; در دسته: سلامت و پزشکی; بازدید: 109 ... قلیان با طراحی های مختلف ساخته می شود و دودآن قبل از استنشاق ازآب رد می شودو تنباکو در کاسه کوچکی گذاشته .... مخترع ایمیل درگذشت ... با 8 تلفن افسانه ای تاریخ موبایل ها آشنا شوید.
تاریخچه کمارج
iranfarskamarej.blogfa.com/
تاریخچه کمارج - هرگونه کپی برداری و نسخه برداری از عکس و مطالب وبلاگ بدون اجازه ی ... می شوند و پس از پذیرایی مختصری به صرف چای و قلیان که قلیان با تنباکو شهری ..... حکمت مراجعه نمایید تا بیشتر با تاریخچه و حماسه سازی کمارجی ها آشنا شوید و یا .... و اگر همه ی مردم شاعر و نویسنده و مخترع باشند چه کسی باید کتاب بخرد و چه ...
4 - سرگرمی
downloadfun7.ir/category/9?page=4
۱۳ دقیقه پیش - در این مقاله قصد معرفی ۱۰ نکته آموزشی مهم را برای تازه‌ واردان بازی Clash Royale را داریم. با… ... با تاریخچه قلیان و مخترع قلیان آشنا شوید.
تعبیر خواب قلیان - آکاایران
www.akairan.com/sleep/sleep/15197.html
۱۵ خرداد ۱۳۹۴ ه‍.ش. - تعبیر خواب قلیان,تعبیر خواب زغال قلیان,تعبیر خواب قلیون,تعبیر ... کشید و اهل کشیدن قلیان نباشید گرفتار ناراحتی فکر و خیال می شوید. ... اگر با رغبت قلیان را بگیرید و بکشید خودتان نیز مسئول و مقصر خواهید بود. ..... با لوکس ترین خودروی کادیلاک آشنا شوید ... درباره رابطه زناشویی چطور فکر می کنید؟
قُل قُل به قیمت جان - آفتاب
www.aftabir.com › مقالات › بهداشت و درمان › توصیه های پزشکی
۱۵ آذر ۱۳۹۱ ه‍.ش. - نسبت قلیان و سلامتی. ... حالا این موتور دود با وجود هشدارهای متعدد درباره مضرات آن وسیله ای برای پرکردن تمام اوقات فراغت جوانان و نوجوانان شده است.
مخترع فیلتر ضد سرطان «سیگار» از موفقیت‌هایش می‌گوید
shiraze.ir/fa/.../مخترع-فیلتر-ضد-سرطان-سیگار-از-موفقیت‌هایش-می‌گو...
اگر می خواهید دیده شوید با ما تماس بگیرید. .... اولین اختراعم فیلتر سیگار جاذب مواد مضر و سرطانزا بود ... اسپری بینی با منشا طبیعی ( برای اولین بار در جهان با توجه به نوع کاربرد ) در دستور کار ... آشنایی با شگفت‌ انگیزترین حیوانات دنیا+ عکس ...
خبرگزاری ایمنا - از عرضه قلیان در اماکن عمومی جلوگیری می ...
www.imna.ir/.../عرضه-قلیان-اماکن-عمومی-جلوگیری-می-شود-استقبال-با...
از عرضه قلیان در اماکن عمومی جلوگیری می شود/ به استقبال بارش شهابی آذر ماه برويد/ و ... "با راهکارهای حفظ سلامت از دیدگاه طب سنتی چینی آشنا شوید" عنوان مقاله ای است که ... (لینک مطلب)۵۰۰ مخترع با بيش از ۱۷۰ اختراع به اصفهان مي‌آيند (لینک مطلب)
ميرمحمد حسين زاده تولون
mohammadtolony.blogfa.com/
انواع شکلک های جالب و جدید برای چت روم ها ... قلیان میوه ای مفید ! دلیل «زرد» رنگ بودن .... مخترع ماوس رایانه درگذشت ! جواب رد یک مدل ... با ربات انکبوتي T8 آشنا شويد.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تبریز: عجب شیر بدون ...
www.ghatreh.com/.../معاون-بهداشتی-دانشگاه-علوم-پزشکی-تبریز-عجب...
۱۱ آبان ۱۳۹۴ ه‍.ش. - معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: 12 قلیان سرا در این شهرستان وجود داشت که با کمک دیگر دستگاه ... توضیح وزارت بهداشت درباره 130 هزار تن برنج تاریخ گذشته · اختراع دستگاه خودکار ماساژ قلب توسط مخترع ایرانی/ جلوگیری از مرگ پس از سکته قلبی ... با خواص ضدسرطان و آلرژی کفیر آشنا شوید ...
برچسب ها - آشنا - عصر ایران
www.asriran.com/fa/tag/87/آشنا
بدهد از اینکه با او آشنا شده بودم ابراز خوشبختی... کد خبر: ۳۷۹۸۷۴ تاریخ ... کد خبر: ۳۷۹۸۷۲ تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۱۲/۰۲ ... در حال استعمال قلیان آشنا می شویم بعد از سلام. ... با این پنج قابلیت مخفی در واژه پرداز Word آشنا شوید ... مخترع لیزر درگذشت.
مضرات قلیان | سایت سرگرمی تفریحی پکسین,اخبار ...
www.paxin.ir/?p=5445
در تاریخ: 3 جولای 2015; در دسته: سلامت و پزشکی; بازدید: 109 ... قلیان با طراحی های مختلف ساخته می شود و دودآن قبل از استنشاق ازآب رد می شودو تنباکو در کاسه کوچکی گذاشته .... مخترع ایمیل درگذشت ... با 8 تلفن افسانه ای تاریخ موبایل ها آشنا شوید.
تاریخچه کمارج
iranfarskamarej.blogfa.com/
تاریخچه کمارج - هرگونه کپی برداری و نسخه برداری از عکس و مطالب وبلاگ بدون اجازه ی ... می شوند و پس از پذیرایی مختصری به صرف چای و قلیان که قلیان با تنباکو شهری ..... حکمت مراجعه نمایید تا بیشتر با تاریخچه و حماسه سازی کمارجی ها آشنا شوید و یا .... و اگر همه ی مردم شاعر و نویسنده و مخترع باشند چه کسی باید کتاب بخرد و چه ...با بهترین دانشگاههای کوچک دنیا آشنا شوید - صبح قزوین
sobheqazvin.ir/news/133767-newscontent
با بهترین دانشگاههای کوچک دنیا آشنا شوید ... کد خبر: 133767/ کدخبرنگار : 36/ تاریخ انتشار: 1394/11/08 ساعت : 10:01 AM ... این دانشگاه در رتبه‌بندی سال ۲۰۱۶-۲۱۰۵ نیز با کسب رتبه اول در صدر جدول رتبه‌بندی ... در بین اعضای هیات علمی این دانشگاه نام مخترع مقیاس ریشتر که شدت .... قلیان دو هزاری در دست دانش آموزان/ فساد آهسته و.
قلیان‌ های گیاهی در راه است
www.persianv.com/preview/215226.php
۲۴ بهمن ۱۳۹۱ ه‍.ش. - با گذشت بیش از 500 سال از اختراع قلیان‌های سنتی، نخستین قلیان گیاهی بر اساس آب و بخار آب با فناوری ... اولین جاروبرقی تاریخ با ۳۰۰ کیلوگرم وزن + عکس ... مخترع قلیان‌های سالم با بیان اینکه در این دستگاه‌ها به جای توتون، تنباکو و زغال از آب و گیاهان .... با خواص فوق العاده ماهی تیلاپیا برای بدن آشنا شوید ...
کانال تلگرام گلچین صفاسا safasa_com@ - گجت ابزارک ...
www.safasa.com/post/2122
۱۳ دی ۱۳۹۴ ه‍.ش. - با 15 گجت جذاب سال 2015 آشنا شوید (+) عکس مشخصات قیمت ... دیدنی تماشایی کار راه انداز مهم ایده ابتکار اختراع ابداع مبدع دانشمند مخترع در ادامه . ... در خصوص تاریخچه پیدایش واژه گجت داستان های زیادی وجود دارد. .... ضرر زیان خطرات قلیان کشیدن ((+)) هشدار خطر احتیاط معتاد اعتیاد سیگار دود قلیون عکس تصویر.
داوینچی تایمز - قلیان را چه کسی اختراع کرد؟
davincis.ir/index.php/؟/دانستنی.../2402-قلیان-را-چه-کسی-اختراع-کرد؟
۲۸ دی ۱۳۹۴ ه‍.ش. - این کتاب که مروری سریع بر تاریخ و تمدن کشورمان، از دید دانش پزشکی است، ... متن کتاب بسیار روان و برای خواننده عمومی که هیچ آشنایی قبلی با اصطلاحات پزشکی ندارد نوشته شده است. ... و خنک کردن دود تنباکو، آن را از ظرف آبی عبور داد و به این ترتیب قلیان را اختراع کرد. .... بیشتر بخوابید، باهوش‌تر دیده شوید.
حتما از این قلیان‌ها بکشید!!! - زندگی الکترونیکی
www.elife.ir/archive/23545/حتما-از-این-قلیان‌ها-بکشید/
با رژیم ایتالیایی امیر محمد زند آشنا شوید ... تاریخ : يكشنبه ، 1 بهمن 1391 ... این قلیان با استفاده از عصاره گیاهان دارویی، گیاهان خشک یا تکه های میوه عمل می کند. ... قائم کیانیان مخترع قلیان سالم، گفت: قلیان سالم نیازی به استفاده از تنباکو و زغال ...
قلیان ساده ترین تفریح جوانان ایرانی+عکس - بوشهرنیوز
www.bushehrnews.com › صفحه نخست › سياسي
۱۹ بهمن ۱۳۹۳ ه‍.ش. - ... واکنش شریعتمداری به روحانی · درگذشت مخترع ایمیل · سلفی که باعث جهانی ..... با استناد به تاریخ می‌توانیم سابقه کشیدن قلیان در بین زنان را به دوره قاجار و حتی قبل‌تر از آن نسبت دهیم. ... برای مثال قیمت یک قلیان خوانسار معمولی در یک قهوه‌خانه در مرکز شهر 4 تا 5 ... اینجا حداقل هر دفعه با یه طعم جدید آشنا میشیم»
وزارت‌بهداشت: قلیان اکسیژن بهداشتي نيست - سایت خبری ...
www.tabnak.ir › صفحه نخست › اجتماعي
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردين ۱۳۸۷ - ۱۲:۴۵ - 19 April 2008 ... ضمن رد این خبر مجددا اعلام میدارد ، عرضه قلیان اکسیژنی در اماکن عمومی ممنوع و با متخلفین برخورد خواهد شد . ... در پي اختراع قليان اكسيژن توسط يك مخترع ايراني سازمان ميراث فرهنگي و ... در نوروز / این خائن 10.5 میلیارد دلار به ایران ضربه زد / آشنایی با نماینده مجلس مسافرکش!
عکس قلیانهای زیبا - چهارپایه - اخبار سیاسی ، ورزشی
4paieh.ir/news/عکس-قلیانهای-زیبا
کودکان قربانی خشونت والدین با «معروف‌ترین کودکان خاورمیانه» آشنا شوید +عکس ... ورژن جدید قلیان عکس جالب انتخاب شدن زیبا و زشت ترین تاریخ جهان بیشتر. ... و بدون مضرات و عوارض مصرف، توسط محققان کشور اختراع و روانه بازار می‌شود. مخترع.
با مخترع Copy/Paste آشنا شوید - تی نیوز
tnews.ir/تیتر1/560F55112621.html
۱۴ دی ۱۳۹۴ ه‍.ش. - با مخترع Copy/Paste آشنا شوید. ... متفاوت ترین تحصن تاریخ کشور در کرج/ مطالبات میلیونی با چاشنی املت و منچ! + تصاویر (۱۷۷۲ بازدید).
قُل قُل به قیمت جان - وب سایت تبیان استان اردبیل
www.tebyan-ardebil.ir › حوزه مقالات › پزشکی › سلامت جامعه
۲۷ دی ۱۳۹۱ ه‍.ش. - حالا این موتور دود با وجود هشدارهای متعدد درباره مضرات آن وسیله ای برای پرکردن تمام اوقات فراغت جوانان و نوجوانان شده است. برای یافتن ضررهای قلیان، باید ضررهای دخانیات را به طور کلی بررسی کرد. ... طبق ادعای مخترع، این دستگاه با استفاده از جریان برق، بخار آب تولید می ... با مهم ترین علت کوتاه بودن قد آشنا شوید.

نظرات
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبلیغات شما رایتم : مرجع وبمستران ایرانی

خبر جدید

.

عکس بازیگران جدید

.

پوشاک جدید

آرشیو