ابزار وبمستر

ابزار وبمستر

تعطیلات نوروز1395

عکس,دانلود,فیلم | خبرنیوز

,

تعطیلات نوروز1395

.

کسب درآمد

.

تعطیلات نوروز1395

تعطیلات نوروز1395

نزدیک نوروز که می شود همه دوست دارند برای تعطیلات برنامه سفر داشته باشند و از مکان های تازه دیدن کنند. برخی توان مالی زیادی دارند و به کشورهای دیگر می روند. اما برخی، نمی توانند یا نمی خواهند از ایران خارج شوند و ترجیح می دهند این عید باستانی را در کشور خودشان سپری کنند.

برای اینکه در روزهای شاد و متفاوت عید نوروز، جاهای جدید را ببینید و علاوه بر لذت بردن از طبیعت، آثار باستانی و مکان های دیدنی با فرهنگ های تازه هم آشنا بشوید، مطلبی دو قسمتی برای معرفی جاهای مختلف ایران برایتان در نظر گرفته ایم که به اختصار شما را با گوشه‌وکنار کشور چهار فصلمان، ایران، آشنا می کند.
پاسارگاد – شیراز

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

 

مجموعه میراث جهانی پاسارگاد مجموعه‌ای از سازه‌های باستانی برجای‌مانده از دوران هخامنشی است که در شهرستان پاسارگاد در استان فارس جای گرفته ‌است. این مجموعه دربرگیرنده ساختمان‌هایی چون آرامگاه کوروش بزرگ، باغ پادشاهی پاسارگاد، کاخ دروازه، پل، کاخ بار عام، کاخ اختصاصی، دو کوشک، آب‌نماهای باغ شاهی، آرامگاه کمبوجیه، ساختارهای دفاعی تل تخت، کاروانسرای مظفری، محوطهٔ مقدس و تنگه بلاغی است.

پاسارگاد، پنجمین مجموعه ثبت‌شده در فهرست آثار میراث جهانی در ایران است که در نشست یونسکو که در تیرماه سال ۱۳۸۳ در چین برگزار شد به دلیل دارا بودن شاخص‌های فراوان با صد در صد آرا در فهرست میراث جهانی به ثبت رسید.

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.orgآرامگاه کوروش بزرگ

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

بنای آرامگاه دو بخش شناخته شده دارد؛ سکویی ۶ پله‌ای که قاعده آن مربع مستطیلی به وسعت ۱۶۵ متر مربع است و یک چهاردیواری کوچک به وسعت ۵٫۷ متر مربع که سقف شیب بامی دارد و ضخامت دیوارهایش به ۵٫۱ متر می‌رسد.

استحکامات دفاعی تل تخت

نزدیکترین بنا آرامگاه کمبوجیه و دورترین بنا که در مرکز قسمت بالایی تصویر دیده می‌شود آرامگاه کورش بزرگ است. بین این دو بنا، ویرانه‌های کاخ‌های هخامنشی دیده می‌شوند. این سازه ها با وسعتی در حدود ۸ هزار متر مربع روی تپه‌ای بزرگ در انتهای شمالی پاسارگاد قرار دارند.

کاخ اختصاصی

این مجموعه در مرکز پاسارگاد قرار گرفته ‌است و از تعدادی کاخ تشکیل شده که در اصل در محدوده مجموعه باغ‌ها قرار دارند. بدنه اصلی کاخ‌ها از سالن‌های ستون‌دار تشکیل شده ‌است. تالار عمومی حدودا در سال ۵۳۹ پیش از میلاد ساخته شده است. تالار ستون‌دار آن دو ردیف چهار ستونی دارد. پایه ستون‌ها از سنگ سیاه هستند و بدنه آن‌ها از سنگ آهکی سفید است.

آرامگاه کمبوجیه

آن چه از این بنا باقی‌مانده دیواری بلند به ارتفاع حدود ۱۴ و طول تقریبی ۵/۷ متر است. این بنا به بنای کعبه زرتشت در نقش رستم شباهت دارد در حالی که از نظر قدمت، قدیمی‌تر و از نظر استحکام و فن ساخت نمایانگر اجرایی قوی‌تر از بنای کعبه زرتشت است.

محوطه مقدس

در فاصله حدود ۱۲۰۰ متری شمال غرب مجموعه پاسارگاد و پشت تپه ماهوری‌های سنگی مشرف به دشت، محوطه‌ای باستانی وجود دارد که شامل دو سکوی سنگی سفید رنگ و یک تپه مستطیل شکل پله‌ای است که معروف به محوطه مقدس است. در این محوطه با استفاده از سنگ‌های سفید دو سکوی نزدیک به هم ایجاد شده که یکی دارای پله و دیگری بدون پله ‌است. قاعده سکوی جنوبی ۴۳٫۲ متر و بلندی آن ۱۶٫۲ متر است. این سکو دارای ۸ پله با خیز ۲۷ سانتی متر یعنی برابر با ارتفاع پله‌های دیگر بناهای پاسارگاد است. قاعده سکوی شمالی ۸۰٫۲ متر و بلندی آن ۱۰٫۲ متر است.

کاروانسرای مظفری

در نزدیکی آرامگاه کوروش سازه‌ای مشتمل بر حیاتی به وسعت ۲۰۸ مترمربع است که بصورت نامنظم از سنگ‌های سفید ربوده‌ شده از کاخ‌های پاسارگاد ساخته‌ شده و نیز ایوانی به پهنای ۳۰٫۳ متر با جرزهای سنگی نامنظم و چهار گوش با اتاق‌های کوچک و بزرگ در پشت آن دارد. درب این سازه به سمت مشرق است. سنگ‌های سازه با ملات گچ به هم وصل شده و در بعضی از نقاط این سازه ملات به کار برده نشده‌است.

کاخ بارعام

وسعت این کاخ ۲۴۷۲ متر مربع است که در محور شمال غربی ـ جنوب شرقی ساخته شده ‌است. این کاخ شامل یک تالار گسترده مرکزی با هشت ستون است که وسعت آن ۷۰۵ متر مربع است. چهار ایوان در چهار سمت کاخ با ستون هایی کوچک تر و دو اتاق، دیگر قسمت های اصلی بنا را تشکیل می‌دهد.

برج سنگی

یکی از بناهای بسیار زیبای مجموعه پاسارگاد برج سنگی است که ساخت آن مربوط به آغاز دوره هخامنشیان است. بنایی چهار گوش برج مانند که اکنون تنها یک دیواره از آن باقی‌ مانده ‌است. ارتفاع برج نزدیک به ۱۴ است که بر سکویی سه پله‌ای قرار گرفته ‌است. ورودی بنا به سوی شمال غربی تعبیه شده و نزدیک به ۵۰٫۷ متر از سطح زمین ارتفاع دارد که با ۲۹ پله به اتاق بالای برج دسترسی داشته‌اند.

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

دریاچه خزر

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

این دریاچه با مساحت ۴۳۶ هزار کیلومتر مربع، یکی از بزرگ ترین دریاچه جهان و نیز مهم ترین دریاچه ایران محسوب می شود که در شمال ایران قرار گرفته است. دریای خزر به عنوان سومین دریاچه عمیق با کشورهای روسیه، ترکمنستان، قزاقستان و آذربایجان همسایه است. آب خزر از نوع ترکیبات دارای کلسیم، منیزیم و سولفات است.
گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.net

از جمله گونه های پرندگان در دریاچه خزر باید به اردک سرسفید، باکلان پلیکان پاخاکستری، چنگر، حواصیل خاکستری طاووسک، فلامینگو و … اشاره کرد.

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

آبشار مارگون

گروه اینترنتی پرشیـن استار | www.Persian-Star.org

آبشار مارگون با ارتفاع ۷۰ متر یکی از زیباترین آبشارهای کشور است و يكي از تفريحگاه‌هاي شيرازي‌ها و ياسوجي‌ها به صورت مشترك به‌شمار می رود. این آبشار در حقیقت سرچشمه رودخانه است و در بالای کوه هیچ رودخانه‌ای نیست، بلکه از بدنه دیواره صخره‌ای کوه، بیش از چند هزار چشمه وجود دارد که آب از آنها به بیرون ریخته می‌شود. از این نظر این آبشار بزرگ‌ترین و مرتفع‌ترین آبشار چشمه‌ای جهان است.

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

پَراو – کرمانشاه

غار پَراو یا غار پَرو (به معنی پر آب) نام غاری است در ارتفاع ۳۰۵۰ متری کوه پراو، در دوازده کیلومتری شمال‌شرق شهر کرمانشاه که در میان کوه طاق بستان و کوه بیستون و در جنوب منطقه‌ای به نام میدان پراو قرار دارد. این غار در ۳۰۰ متری پایین قله شیخ علیخان یا قله پراو قرار دارد.

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

در زمان کشف این غار در بیش از ۴۰ سال پیش (۱۹۷۱ میلادی)، بزرگ‌ترین غار عمودی دنیا بوده ‌است و به همین دلیل لقب اورست غارهای جهان را به آن اطلاق کرده‌اند. این غار به عنوان دومین اثر طبیعی ملی کرمانشاه در سال ۱۳۸۸ توسط سازمان حفاظت محیط زیست ایران به ثبت رسید. امروزه غارهای عمیق بسیاری در جهان یافت شده‌اند که بسیار عمیق‌تر از غار پرو هستند و غار پرو را در لیست عمیق‌ترین غارهای جهان تا رتبه ۲۲۱ پایین آورده‌اند.

یکی از ویژگی‌های منحصربه‌فرد غار پراو وجود دهانه آن در ارتفاع سه‌هزار متری از سطح دریا است که این بالاترین سطح در بین تمام غارهای دنیا می‌باشد. این غار در سال ۱۳۸۸ توسط سازمان محیط زیست بعنوان اثر طبیعی ملی جهت حفاظت ویژه ثبت شد. بعلاوه در ۲۰ بهمن ۱۳۸۹ توسط سازمان میراث فرهنگی با شماره ۹۸ در فهرست میراث طبیعی ایران قرار گرفت.

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

غار ماهی کور – لرستان

غار ماهی‌کور غاری است که در استان لرستان، در بخش پاپین و در نزدیکی روستایی به نام لِوَن واقع شده است. این غار تنها اثر طبیعی ملی استان لرستان است. این اثر در سال ۱۳۸۴ به عنوان اثر طبیعی ملی ثبت شده است. دو نمونه نادر و منحصربه‌فرد از ماهیانِ کور در این غار وجود دارد که مشابه آنها در هیچ نقطه دیگری از دنیا یافت نشده است. این ماهی فاقد قدرت بینایی و به طور کامل کور است و هیچگونه آثاری از چشم خارجی در آنها مشاهده نمی‌شود و به دلیل این‌که در آب های زیرزمینی و در تاریکی غارها زندگی می‌کنند.

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

زیستگاه این ماهی در آب‌های زیرزمینی است. در غار ماهی کور به دلیل اینکه دهانه این غار به سطح آب‌های زیرزمینی اتصال دارد، این امکان به وجود آمده که ماهی کور در طول شب‌ها به نزدیکی سطح آب در دهانه غار بیاید. این ماهی تنها روزهای گرم سال در نزدیکی آب‌های سطحی زمین دیده می‌شود. دمای آب محل زندگی این ماهی از ۵ تا ۲۸ درجه سانتیگراد متغیر است.

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

آتشکده اردشیر – فارس

آتشکده اردشیر در خرابه‌های شهر استخر استان فارس قرار دارد که نام دیگر آن آتشکده آناهیتا یا ناهید می‌باشد. چون اردشیر بابکان بنیانگذار سلسله ساسانی از خانواده موبدان بزرگ بود به همین دلیل این آتشکده را به شادمانی برقراری سلسله جدیدش در ایران ساخت.

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

این بنا با طول ۱۱۶ متر و عرض ۵۵ متر یکی از کاخ‌های ییلاقی اردشیر به شمار می‌رود که از سنگ پاره و ملاط گچ ساخته شده و نمای آن از شمال به چشمه جوشان ورودی موسوم به برم پیر (قمپ و خنب) که آب زلالی از آن می‌جوشد و جاری می‌شود و از جنوب به دیوار باره بلندی است که آتشکده اصلی در آن جهت و بیرون از کاخ ساخته شده است. از ورودی شمالی بعد از ایوانی به طول ۲۸ و عرض ۱۴ متر با سقف گهواره‌ای به تالار میانی مربع شکل و گنبدواری به ابعاد ۱۴×۱۴ وارتفاع بین ۲۵-۲۱ متر وصل می‌شود و از تالار میانی به دو تالار قرنیه در شرق و غرب اتصال دارد و هر تالار با راهروهای جداگانه به بخش‌های دیگر کاخ راه دارند.

راهرو تالار غربی به پلکان طبقه دوم کاخ منتهی می‌شود. ایوان جنوبی بیشتر به اتاق‌های چهار جانب کاخ که به نظر جمعی از کارشناسان مهمانسرای کاخ بوده و به ورودی جـنـوبـی باز می‌شود.

گچ بری و تزئینات تالارها بسیار زیبا و با شکو شبیه کاخ تچر، تخت جمشید می‌باشد و زیربنای کاخ با چشمه جوشان ۸۵۰۰ متر مربع است. آتشکده اردشیر بیرون از کاخ اردشیر ساخته شده است.

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

دریاچه میانشه – مازندران

دریاچه میانشه بسیار زیبا است و از نگاه کردن به منظره آن سیر نخواهید شد. باید کنار دریاچه باشید و در سکوت بکر آن قدم بزنید تا ببینید که دل کندن از این منظره منحصر به فرد و زیبا تا چه اندازه دشوار است.

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

دریاچه میانشه در فاصله تقریبی ۸۰ کیلومتری “چشمه های بادابسورت”، فاصله تقریبی ۵۰ کیلومتری “سد سلیمان تنگه” و فاصله تقریبی ۱۲۰ کیلومتر از “دریاچه عباس آباد” واقع شده است.

دریاچه میانشه در میان دره ای با شیب نسبتا زیاد قرار گرفته و دور تا دور دریاچه را جنگل های تقریبا بکر و پوشش گیاهی متراکم در بر گرفته است. این دریاچه در اثر رانش زمین و حدود ۱۰۰ سال قبل ایجاد شده است. می توانید در دریاچه شنا کنید اما با توجه به اینکه کف دریاچه هنوز پوشش گیاهی جنگلی شامل درخت و بوته است باید مواظب بود. شنا کردن در این دریاچه کمی خطرناک است.

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

جزیره هرمز

هرمز، جزیره‌ای بیضی شکل که نوعی گنبد نمکی است به مساحت ۴۲ کیلومتر مربع برابر با ۱۶ مایل مربع در ورودی خلیج فارس در ۸ کیلومتری بندرعباس است.
گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

در مسیر دریایی قشم به جزیره هرمز کوه‌هایی به رنگ زرد، سفید و قرمز دیده می‌شود. در میان این کوه‌ها، کوه قرمز رنگی وجود دارد که خاکش خوراکی است و مردم محلی از خاک سرخ آن به عنوان ادویه در طبخ ماهی و نان و تهیه ترشی، مربا و سُس استفاده می‌کنند.

مردم محلی این کوه را “گِلک” می‌نامند و خاک سرخ آن را مانند نمک در تهیه انواع غذاها مصرف می‌کنند. این کوه با ارتفاع تقریبی ۲۰۰ متر در جنوب جزیره هرمز قرار گرفته و از خاک آن در صنایع سرامیک سازی و رنگسازی نیز استفاده می‌شود.

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

دریاچه شورابیل

دریاچه شورابیل با مساحت ۱۲۰ هکتار در ۲ کیلومتری جنوب اردبیل و در اواخر دوران سوم و اوایل دوران چهارم زمین شناسی شکل گرفته است. سرچشمه اصلی این دریاچه در گذشته از بارش های جوی و چشمه های آب شیرین و نیمه شور جنوب و داخل دریاچه تامین می شد و به همین دلیل آب آن شور بود و یکی از علت های نامگذاری این دریاچه به نام شورابیل همین موضوع بوده و گفته می شد که خاک سواحل شورابیل خاصیت درمانی داشته است ولی در سال ۱۳۷۱ با هدایت آب شیرین “رودخانه بالخلو” به این دریاچه، نه تنها آب آن شیرین شده بلکه خاک ساحلی آن نیز خاصیت درمانی خود را از دست داده است.

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

دریاچه شورابیل به دلیل ویژگی های منحصر به فرد خود به یکی از مراکز مهم تفریحی تبدیل شده است که دارای امکاناتی نظیر: شهربازی، قایقرانی، باغ وحش، هتل، پیست دوچرخه سواری و دو میدانی می باشد.

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

پارک جنگلی میرزا کوچک‌خان – شهر آمل

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.net

پارک جنگلی نمونه گردشگری میرزا کوچک‌خان هراز در ۱۶ کیلومتری شهر آمل استان مازندران در جاده هراز قرار دارد. این پارک زیبا با جنگل‌های انبوه و همراه با جاده‌ای زیبا یکی از بزرگ ترین پارک‌های جنگلی در خاورمیانه و دومین پارک جنگلی بزرگ استان مازندران است، رودخانه هراز که از ضلع خاوری این پارک می‌گذرد، جلوه خاصی به جنگل بخشیده ‌است.

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

میدان نقش جهان – اصفهان

میدان نقش جهان میدان مرکزی شهر اصفهان است که در مجموعه تاریخی نقش جهان قرار دارد. بناهای تاریخی موجود در میدان نقش جهان شامل عالی‌قاپو، مسجد امام (شاه)، مسجد شیخ لطف‌الله و سردر قیصریه است. علاوه بر این بناها دویست حجره دو طبقه پیرامون میدان واقع شده‌است که عموما جایگاه عرضه صنایع دستی اصفهان می‌باشند. میدان نقش جهان در تاریخ ۸ بهمن ۱۳۱۳ در فهرست آثار ملی ایران ثبت شد و در اردیبهشت ۱۳۵۸ جزو نخستین آثار ایرانی بود که به‌عنوان میراث جهانی یونسکو نیز به ثبت جهانی رسید.

گروه اینترنتی پرشیـن استـار | www.Persian-Star.org

مسجد جامع عباسی

این مسجد، مهم‌ترین مسجدی است که از دوره صفویان در ایران برجای مانده‌است. ارتفاع گنبد این مسجد ۵۲ متر، ارتفاع مناره‌های اصلی ۴۸ متر و ارتفاع مناره‌های ورودی ۴۲ متر است. از ویژگی‌های این مسجد کاشیکاری بسیار زیبا و هنرمندانه، رابطه معماری و بصری مسجد و مناره‌های چهارگانه آن با میدان، نابرابری محور میدان با قبله و تصحیح آن در دهلیزهای ورودی و بازتاب صدا در زیر گنبد مسجد است.

سر در قیصریه

سردر قیصریه بنایی در ورودی اصلی بازار بزرگ اصفهان است. این بنا در گذشته نه‌چندان دور دارای سه طبقه بود و اکنون دارای دو طبقه ‌است. طبقه سوم آن که تخریب شده، نقاره‌خانه را تشکیل می‌داده‌است که در آن با صدای موسیقی، اوقات روز را اعلام می‌کرده‌اند. این سر در به بازار بزرگ اصفهان باز می‌شود و در گذشته راه اصلی بازار اصفهان بوده ‌است.

تالار موسیقی عالی‌قاپو

کاخ عالی‌قاپو در ضلع غربی میدان در ۶ طبقه و به زیربنای حدود ۱۸۰۰ مترمربع، احداث شده‌است. ارتفاع نهایی این کاخ از سطح میدان ۳۴ متر بوده و در هر طبقه تزئینات هنری خاص خود را دارد. از خصوصیات بارز این بنا وجود خاصیت واکنش صوت و صدا در محل ورودی، تالار پذیرایی بسیار زیبا، تالار اصلی موسیقی و ۵۳ اتاق به منظور استفاده جهت اتاق نشیمن، اتاق جلسه، دولت‌خانه و محل استقرار سفرا و میهمانان است. سازه بنا برپایه دیوارهای باربر و تیرها و ستون‌های چوبی استوار است.

مسجد شیخ لطف‌الله

مسجد شیخ لطف‌الله یکی از بناهای پیرامونی میدان است که به عنوان مسجد اختصاصی شاه عباس بکار می‌رفته است. کاشی کاری فعلی پوشش بیرونی آن مربوط به سال ۱۳۱۵ شمسی است. گنبد این بنا ۳۲ متر ارتفاع داشته و ساخت آن ۱۷ سال به طول انجامیده‌است. تفاوت این بنا با سایر مساجد دوره صفوی این است که مسجد شیخ لطف‌الله دارای صحن نیست و مناره نیز ندارد.

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

غار علیصدر – همدان

غار علی‌صدر تنها غار تالابی ایران و از معدود غارهای آبی جهان است. علیصدر همچنین بزرگ‌ترین غار آبی جهان است. این غار در ارتفاعات ساری قیه نزدیک روستای علی‌صدر شهرستان کبودراهنگ در استان همدان واقع شده‌است. ارتفاع غار از سطح دریا ۲۱۰۰ متر است. محوطه غار دالان‌های پیچ در پیچ و دهلیزهای متعددی دارد. از مجموعه رشته آب ها، دریاچه بزرگی در درون غار بوجود آمده و از این رو نفوذ به ژرفای غار تنها با قایق میسر است. غار علی‌صدر یکی از دیدنی‌های جهانگردی استان همدان است.

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

آنچه غار علی‌صدر را از سایر غارهای آبی جهان متمایز می‌کند، سهولت استفاده از کانال های آبی درون آن است که به سبب وسعت آن به‌راحتی می‌توان در آن طی مسیر کرده و با قایق‌های معمولی از درون آنها گذشت.

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

کوه دماوند – دماوند

کوه دماوند کوهی در شمال ایران است که بلندترین کوه ایران و خاورمیانه و بلندترین قلهٔ آتشفشانی آسیا است. این کوه در قسمت مرکزی رشته‌کوه البرز در جنوب دریای خزر و از نظر تقسیمات کشوری در استان مازندران و در بخش لاریجان شهرستان آمل قرار دارد که به هنگام صاف و آفتابی‌بودن هوا، از شهرهای تهران، ورامین و قم و همچنین کرانه‌های دریای خزر قابل رؤیت است.

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

کوه دماوند در سی‌ام تیرماه سال ۱۳۸۷ به عنوان نخستین اثر طبیعی ایران در فهرست آثار ملّی ایران ثبت شد. همچنین کوه دماوند از سال ۱۳۸۱ به عنوان “اثر طبیعی ملّی” در شمار مناطق چهارگانهٔ ارزشمند از نظر حفاظت محیط زیست قرار گرفته‌ است.

این قلّه در ۶۹ کیلومتری شمال شرقی تهران، ۶۲ کیلومتری غرب آمل و ۲۶ کیلومتری شمال شهر دماوند واقع شده‌است.دماوند یک آتشفشان خفته‌ است که امکان فعال شدن مجدد آن وجود دارد.

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

آبشار شوی

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

آبشار شوی با ارتفاع ۸۵ متر، یکی از بزرگ‌ترین و زیباترین آبشارهای ایران در رشته‌ کوه‌های زاگرس واقع است. چون چندین ساعت تا رسیدن به محل آبشار پیاده‌روی لازم است و این مسیر در میانه روز هوای گرمی ‌دارد بنابراین بهترین زمان برای رفتن به شوی، از اواخر اسفندماه به خصوص در ایام عید تا اواخر اردیبهشت ماه است ضمن اینکه در این موقع از سال این منطقه بسیار سرسبز و زیباست. در مسیر پیاده‌روی رسیدن به آبشار شوی، بعد از عبور از دره سرتنگ دزفول، سه آبشار کوچک‌تر با ارتفاع‌هایی بین ۵ تا ۲۰ متر، قبل از رسیدن به آن قرار دارند.

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

آتشکده آذربرزین‌مهر – خراسان رضوی

آتشکده آذربرزین‌مهر یکی از سه آتشکده بزرگ دوره ساسانیان و آتشکده دهقانان ‌است و در شهر نیشابور خراسان قرار دارد. این آتشکده در ارتفاع ۲۰۶۱ متری از سطح دریا و در کوهستان ریوند بین شاهرود، سبزوار و در حوالی روستای فشتنق قرار دارد.

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

در کنار این آتشکده گیاهی به نام ریواس وجود دارد که طبق مدارک و شواهد موجود در دوره آریایی‌ها (هزاره اول تا سوم قبل از میلاد) از این گیاه نوشیدنی به نام هَومَه درست می‌شد و در مراسم دینی و مذهبی آریایی‌ها مورد استفاده قرار می‌گرفت.

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

سراب گاماسیاب – همدان

سراب گاماسیاب همدان رودخانه جادویی است که در نزدیکی شهر نهاوند از میان سنگ ها بیرون آمده است. شاید با شنیدن نام “سراب” به یاد کویر، عطش و بی آبی بیفتید اما این سراب سراب دیگری است؛ پر آب ترین چشمه ایران که در ۲۰ کیلومتری شهر نهاوند در فاصله تقریبی ۴۰۰ کیلومتر از تهران قرار گرفته است.

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

فاصله سراب گاماسیاب از نهاوند نیز ۲۰ کیلومتر است. سراب گاماسیاب بزرگ ترین چشمه ایران است. این چشمه به قدری بزرگ است که نام چشمه برای آن کوچک است چرا که با شنیدن نام چشمه، حفره کوچکی در کوه در ذهن تداعی می شود اما میزان آبدهی این چشمه به قدری زیاد است که در بدو ورود خود به سطح زمین رودخانه ای عظیم پدید می آورد. در هر دقیقه چیزی در حدود ۶۰ تانکر ۵۰۰۰ لیتری آب از این چشمه خارج می شود. شنا کردن در این دریاچه ممنوع است. اما کنار دریاچه و در میان جنگل های گامسیاب مکان مناسبی برای برپایی چادر و اقامت است.
برگرفته از : برترین ها

منبع: پرشین استار  

 

 

 

 

 

 

سفرهای خارجی - تور طبیعت گردی دالاهو

dalahoo.com/tourlist.cfm?loc=2

تورهاي خارجي دالاهو، مجری مستقيم تورهای خارجی نوروز 95: اروپا تور ارمنستان،تور ايتاليا،تور فرانسه،تور اسپانيا. با دالاهو همسفر باشيد براي ديدن جاذبه‌هاي دنيا.

شعار سفرهای نوروزی/ برنامه های ترافیکی نوروز ۹۵ ...

www.mehrnews.com/.../شعار-سفرهای-نوروزی-برنامه-های-ترافیکی-نور...

۳ روز پیش - ذاکری ادامه داد: طرح مدیریت سفرهای نوروزی از ۲۵ اسفندماه ۹۴ آغاز می‌شود و تا ۱۵ فروردین ۹۵ ادامه دارد. در این جلسه نمایندگان دستگاه‌های مربوط که به نوعی ...

این شعار سفرهای نوروز ۹۵ است؛ «نوروزی شاد، با سفر ایمن»

www.khabaronline.ir/detail/518341

۲ روز پیش - این شعار سفرهای نوروز ۹۵ است؛ «نوروزی شاد، با سفر ایمن». جامعه > شهری - مهر نوشت: مدیرکل دفتر ایمنی وزارت راه و شهرسازی با اشاره به آخرین جلسه ...

جوان سالم - راهنمای سفر نوروزی ۹۵

javanesalem.ir/post/20

راهنمای سفر نوروزی ۹۵. برخی از آژانس های مسافرتی تنها فروشنده بلیت هستند و برخی دیگر علاوه بر فروش بلیت، خدمات تور را نیز ارائه می دهند. این آژانس ها نیز به دو ...

تور نوروز 95 | کاروانیک

www.karvanik.ir/fa/tour-archive/تورنوروز/

تور نوروز 95: با تورهای نوروز 95 کاروانیک عید امسال مسافرتی به یادماندنی را در ... سال نو، سفر نو و تجربه ای نو با تورهای نوروزی کاروانیک ... تور آنتالیا نوروز ۹۵.

الفبای سفر|تور کیش|مالزی|تور لحظه آخری|نوروز 95|آنتالیا ...

www.alefbatour.com/

آژانس الفبای سفر مجری تور نوروز 95|تور داخلی|تور 94|خارجی|تور لحظه آخری|تور ترکیه|تور ... 94 ، صدور بلیط ، اخذ ویزا ، رزرو هتل های داخلی و خارجی ، هتل های لوکس 5 ستاره ، تور نوروز 95 و تعطیلات عید 95 و تورهای لحظه آخری میباشد. ..... تور نوروز ۹۵.

تور های نوروز ۹۵ - - تور،یکروزه طبیعت گردی

www.nedayesafar.com/تور-های-نوروز-95/

به خود می بالیم یک بار دیگر پکیج بهترین تورهای آژانس ندای سفر را به شما ارائه می ... آنتالیا|تور دبی نوروز ۹۵|تور آنتالیا نوروز۹۵|جاذبه های گردشگری دبی|جاذبه های ...

حذف قطار پردیس میانه تهران در آستانه آغاز سفرهای نوروزی سال ۹۵

www.miyanali.com/hh9363/4484

۹ ساعت پیش - به گزارش پایگاه اطلاع رسانی میانا، طبق اخبار رسیده از منابع آگاه قطار پردیس میانه – تهران یکی از قطار های مدل و برند کشور که از ۷ سال گذشته از ...

سفرهای خارجی - هایپرشیا

hipersia.com/tourlist.cfm?loc=2

تور نخجوان نوروز ۹۵ (تاریخ‌های متنوع). کد سفر: 2248 | 4.5 روزه | از پنج شنبه 1394-12-27. گشت‌های هایپرشیا: بازدید از مقبره مومنه‌خاتون، قلعه قدیمی، موزه تاریخچه ...

عکس مدل های تزیین سفره هفت سین 95 جدید هنرمندانه - مجله ...

www.nazbahar.com/post/new-model-7-sin-decoration-94

هفت‌سین سفره‌ای است که ایرانیان هنگام نوروز می‌آرایند. این سفره ممکن است روی زمین ... سین ۹۵ جدید هنرمندانه. عکس مدل های چیدن و تزیین سفره هفت سین ۹۵ جدید هنرمندانه.


همه برنامه‌ های تلویزیون در نوروز ۹۵ - شبکه خبر

www.irinn.ir/news/153768/همه-برنامه‌-های-تلویزیون-در-نوروز-۹۵

۱ روز پیش - ویژه برنامه‌ های نوروزی شبکه‌ های سیما عمدتا از ۲۹ اسفند آغاز می شود، اما برخی از ... بر بزرگ، افشاگر، سفر به کوهستان» ویژه نوروز 95 هر روز ساعت 16.

حذف قطار پردیس میانه – تهران در آستانه آغاز سفرهای نوروزی ...

dana.ir/News/676077.html

۲ روز پیش - شبکه اطلاع رسانی راه دانا-حذف قطار پردیس میانه – تهران در آستانه آغاز سفرهای نوروزی سال ۹۵ : تردد قطار پردیس میانه – تهران در آستانه سال نو و آغاز ...

هزینه سفر و قیمت تورهای گردشگری در نوروز ۹۵ - کاروان

www.ecarevan.com/blog/هزینه-سفر-نوروز/

چیزی در حدود یک ماه با تعطیلات عید و نوروز ۹۵ فاصله داریم و با نزدیکتر شدن به آن بازار بسته های سفر و تورهای نوروزی روز به روز داغ تر می شود. هزینه تورهای داخلی و ...

حفظ زیبایی و سلامت پوست در سفرهای نوروز ۹۵ - ملی کمپ

melicamp.com/nowruz-95-beauty-health-travels-skin/

حفظ زیبایی و سلامت پوست در سفرهای نوروز 95 , حفظ زیبایی و سلامت پوست در سفرهای نوروز 1395,حفظ زیبایی و سلامت پوست در نوروز 95 , زیبایی و سلامت پوست ...

راهنمایی و توصیه های مهم برای مسافرت های نوروزی

www.amazing.ir/1392/12/.../important-tips-and-advice-for-new-year-tra...

عید نوروز 93 مسافرت های نوروز 93,راهنمای سفر نوروزی,مسافرت نوروزی مسافرت سفرهای نوروزی, وسایل سفر, ... فال و طالع بینی سال ۹۵ ، سال ۱۳۹۵ سال میمون + عکس.

طرح نوروزی سفرهای دریایی از ۲۵ اسفند - همشهری

www.hamshahrionline.ir/details/328045/Society/Travel

۱۱ ساعت پیش - همشهری آنلاین: طرح نوروزی ساماندهی سفرهای دریایی از ۲۵ اسفند آغاز می‌شود. ... در بنادر از مهم‌ترین اهداف اجرای طرح نوروزی سفرهای دریایی سال ۹۵ است.

هزینه های یک مسافرت داخلی در نوروز ۹۵ +جدول - مشرق

www.mashreghnews.ir/fa/.../هزینه-های-یک-مسافرت-داخلی-در-نوروز-۹۵-ج...

۲۴ بهمن ۱۳۹۴ ه‍.ش. - به گزارش مشرق، شمارش معكوس برای شروع سفرهای نوروزی سال ۹۵ آغاز شده است و عده زیادی از شهروندان پیش خرید بلیت‌های سفری خود را انجام داده‌اند.

/پیشنهاد آناهید نیوز برای سفرهای نوروزی ۹۵/ روستای تنگ ...

anahidnews.com/پیشنهاد-آناهید-نیوز-برای-سفرهای-نوروز-6/

اگر تمایل دارید که تمام زیبایی ها را یکجا ببنید پیشنهاد آناهید نیوز برای انتخاب مقصد سفرهای نوروزی روستای تنگ براق است. 11. تنگ براق با نام عجیب و سوال ...

جزئیات همه برنامه‌های تلویزیون در نوروز ۹۵ - خبرگزاری فارس

www.farsnews.com/13941219000021

۵ روز پیش - پوشش سفر کاروان های «راهیان نور» به مناطق جنوبی کشور از دیگر برنامه های ترکیبی شبکه یک سیماست. در این برنامه که با همت مرکز بسیج سازمان ...

NextHoliday.ir | تور لحظه آخری ، نوروز 95

nextholiday.ir/

NextHoliday.ir مرجع آفرها و تورهای لحظه آخری از معتبرترین آژانس های مسافرتی تهران به همراه بررسی کامل ... زیما سفر پارس · تور کیش ویژه نوروز ۹۵ هتل های ۵ ستاره.

اول همه چیز را در مورد تور آنتالیا بدانید سپس با آگاهی انتخاب ...

www.turkeyhotel.ir/tag/تور-آنتالیا/

بهترین وقت سفر به آن‌جا، از اوایل فروردین تا اواخر آبان است که می‌شود در دریا شنا کرد. ... تور آنتالیا نوروز ۹۵ برنامه های شاد ایرانی هتل ۵ ستاره هتل کرملین پالاس تور ...

طرح سفرهای دریایی نوروز ۹۵ ازغرب استان هرمزگان کلید خورد

kongkhabar.ir/طرح-سفرهای-دریایی-نوروز-۹۵-ازغرب-استان/

به گزارش کنگ خبر:کمیته فرعی ساماندهی سفرهای دریایی غرب استان هرمزگان به منظور بررسی چگونگی برگزاری طرح مسافرت های دیایی نوروز ۹۵ از مقاصد بنادر غرب ...

فعالیت‌های ویژه استان تهران برای سفرهای نوروز ۹۵/ رتبه ...

news.mrud.ir/.../فعالیت-های-ویژه-استان-تهران-برای-سفرهای-نوروز-۹۵-...

۱۵ اسفند ۱۳۹۴ ه‍.ش. - مدیرکل حمل ونقل و پایانه‌های سازمان راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان تهران با اشاره به فعالیت‌های ویژه استان تهران برای سفرهای نوروز ۹۵ گفت: سال ...

تور های نوروز 95 - اطلاعات گردشگری

abcsafar.com/تورها/تور-خارجی-نوروزی

تور لحظه آخری,تور,روسيه,تورروسيه,تورخارجي,تور خارجي,سفر ... تور قبرس شمالی نوروز 95, 2,590,000 تومان, 6 شب و 7 روز, 27 اسفند 1394 الی 11 فروردین 1395 ...

نوروز ۹۵ و آغاز سفرهای خارجی «بادیگارد» بایگانی - ستاره ...

setarehcinema.ir/tag/نوروز-۹۵-و-آغاز-سفرهای-خارجی-بادیگارد/

آغاز سفرهای خارجی «بادیگارد» «بادیگارد» تازه ترین اثر سینمایی ابراهیم حاتمی‌کیا، نوروز ۹۵ اولین نمایش خارجی خود را در شهر … ادامه نوشته » ...

طرح نوروزی سفرهای دریایی اعلام شد - ایسکانیوز

www.iscanews.ir/news/607178

۱ روز پیش - مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر هرمزگان ضمن بیان این مطلب که طرح نوروزی ساماندهی سفرهای دریایی از ۲۵ اسفند آغاز شده و تا ۱۵ فروردین ۹۵ ادامه ...

این شعار سفرهای نوروز ۹۵ است؛ «نوروزی شاد، با سفر ایمن»

life.shafaqna.com/FA/0324852

مهر نوشت: مدیرکل دفتر ایمنی وزارت راه و شهرسازی با اشاره به آخرین جلسه کمیسیون ایمنی راه ها که در وزارت راه و شهرسازی برگزار شد، به شعار سال آینده سفرهای نوروزی ...

تور هوایی کوش آداسی ویژه نوروز ۹۵ از گروه سفرهای الیت ...

asriran.takhfifan.com/cities/تهران/گروه-سفرهای-الیت-39028

۱۱ اسفند ۱۳۹۴ ه‍.ش. - تور هوایی کوش آداسی برای سفر مخصوص در نوروز خیلی خوب است.تور هوایی کوش آداسی گروه سفرهای الیت سفر را برای شما راحت تر و بسیار آسوده می ...

خبرگزاری تسنیم - هزینه‌های مسافرت داخلی در نوروز ۹۵ +جدول

www.tasnimnews.com/fa/.../هزینه-های-مسافرت-داخلی-در-نوروز-95-جدول

۲۴ بهمن ۱۳۹۴ ه‍.ش. - به گزارش گروه رسانه های خبرگزاری تسنیم ، شمارش معکوس برای شروع سفرهای نوروزی سال 95 آغاز شده است و عده زیادی از شهروندان پیش خرید بلیت‌های ...

وی‍ژه برنامه های نوروز ۹۵ برج میلاد با عنوان نوروزگان - کجارو

www.kojaro.com/.../special-programs-nowruz-95-milad-tower-nowrooz...

۴ روز پیش - به گفته مدیر عامل برج میلاد تهران ویژه برنامه نوروز ۹۵ با عنوان نوروزگان، دوم تا ۱۲ فروردین ماه ... تمام موضوعات و روند فعالیت های فرهنگی و اجرایی برج میلاد از شفافیت کامل برخوردار ... راهنمای سفر نوروزی به خراسان شمالی (قسمت دوم) ...

نوروز 95 | یارانه 95 | سال 95 | تقویم 95 | رنگ سال 2016 | رنگ ...

noruz95.ir/

مدل طرح های ناخن زیبا ویژه نوروز ۹۵. طراحی ناخن, مدل های طراحی ناخن ... حفظ زیبایی پوست در سفرهای نوروز ۹۵ ... اس ام اس جدید تبریک عید نوروز ۹۵ | اس ام اس های عید نوروز ...

فعالیت‌های ویژه استان تهران برای سفرهای نوروز ۹۵/ رتبه ...

news.mrud.ir/.../فعالیت-های-ویژه-استان-تهران-برای-سفرهای-نوروز-۹۵-...

۱۵ اسفند ۱۳۹۴ ه‍.ش. - مدیرکل حمل ونقل و پایانه‌های سازمان راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان تهران با اشاره به فعالیت‌های ویژه استان تهران برای سفرهای نوروز ۹۵ گفت: سال ...

وی‍ژه برنامه های نوروز ۹۵ برج میلاد با عنوان نوروزگان - کجارو

www.kojaro.com/.../special-programs-nowruz-95-milad-tower-nowrooz...

۴ روز پیش - به گفته مدیر عامل برج میلاد تهران ویژه برنامه نوروز ۹۵ با عنوان نوروزگان، دوم تا ۱۲ فروردین ماه ... تمام موضوعات و روند فعالیت های فرهنگی و اجرایی برج میلاد از شفافیت کامل برخوردار ... راهنمای سفر نوروزی به خراسان شمالی (قسمت دوم) ...

چگونه در نوروز ۹۵ کم هزینه و ارزان سفر کنیم؟

www.nowruz95.ir/3200/چگونه-در-نوروز-95-ارزان-سفر-کنیم؟

بسیاری افراد بدلیل پیش بینی هزینه های بالای سفر کلا قید آن را می زنند و خود را از این تجربه بیاد ماندنی محروم می کنند، غافل از اینکه اگر با تکنیک های سفر کم.

قیمت تورهای مسافرتی - آژانس هواپیمایی

www.agencytravel.ir/category/قیمت-تورهای-مسافرتی/

تور گرجستان ویژه نوروز ۹۵ تور ۷ شب تفلیس با کامل ترین گشت های نوروزی آژانس ... مسافرین مشتاق سفر دبی می توانند سفر دبی خود را با پرواز های متنوعی چون ...

تور برزیل و آرژانتین نوروز ۹۵ | تور آمریکای جنوبی - الیت سیر

www.elitseir.com/.../تور-برزیل-و-آرژانتین-نوروز-۹۵-%7C-تور-آمریکا...

درباره سفر. برزیل و آرژانتین کشورهایی سرسبز با وجود جنگل های استوایی ,آمازون ,سواحل بکر ومردمانی پر انرژی وخونگرم, آبشارهای ایگواچو, یکی از دیدنی ترین مناطق ...

پیش فروش بلیطهای قطار برای نوروز 95

www.payamsalam.ir/tag/پیش-فروش-بلیطهای-قطار-برای-نوروز-95/

در این صفحه تازه ترین اخبار در خصوص پیش فروش بلیط هواپیما ، قطار و اتوبوسها برای سفرهای نوروزی سال ۹۵ قرار داده خواهد شد. این خبر تکمیل می شود. امسال با ...

معرفی و زمان پخش برنامه های رادیو سلامت در نوروز ۹۵ - پرشینی ها

www.persianiha.com › اخبار

۵ روز پیش - معرفی و زمان پخش برنامه های رادیو سلامت در نوروز ۹۵ : ویژه برنامه صبح گاهی نوروزی در قالب مجله ای اطلاعات مورد نیاز مخاطبان در حوزه تغذیه سالم، سفر ...

شعار سفرهای نوروزی 95 اعلام شد - تدبیر و امید

tadbirvaomid.ir/fa/news/87227/شعار-سفرهای-نوروزی-95-اعلام-شد

۲ روز پیش - ذاکری ادامه داد: طرح مدیریت سفرهای نوروزی از ۲۵ اسفندماه ۹۴ آغاز می‌شود و تا ۱۵ فروردین ۹۵ ادامه دارد. در این جلسه نمایندگان دستگاه‌های مربوط که به نوعی ...

نوروز ۹۵، آغاز سفرهای خارجی «بادیگارد - خبرگزاری دانشجو

www.snn.ir/detail/News/490912/177

۵ اسفند ۱۳۹۴ ه‍.ش. - «بادیگارد» تازه ترین اثر سینمایی ابراهیم حاتمی‌کیا، نوروز ۹۵ اولین نمایش خارجی خود را در شهر ونکوور کانادا خواهد داشت.


اگر امکان دارد آن را به فارسی ایمیل کنید

هزینه های یک مسافرت داخلی در نوروز ۹۵ جدول | News File

newsfile.ir/news/هزینه+های+یک+مسافرت+داخلی+در+نوروز+۹۵++جدول

هزینه های یک مسافرت داخلی در نوروز ۹۵ جدول. به زودی تعطیلات طولانی عید فرا می رسد و بازار تورهای نوروزی داغ خواهد شد. با اینکه قیمت تورهای داخلی همانند تورهای خارجی ...

لحظه آخر | تور نوروز 95 | تور استانبول | تور دبی | تور کیش ...

www.lahzeakhar.com/

تور کیش , تور دبی , لحظه آخر , تورهای نوروز 95 , تور مالزی , تور کیش , تور آنتالیا , تور دبی , تور ... تور دبی ویژه اسفند 94; 990.000 تومان; آژانس باران سفر قرن.

این شعار سفرهای نوروز ۹۵ است؛ «نوروزی شاد، با سفر ایمن ...

news.yuzsport.ir › اخبار اجتماعی

۲ روز پیش - این شعار سفرهای نوروز ۹۵ است؛ «نوروزی شاد، با سفر ایمن». هرمز ذاکری درباره این مصوبات، گفت: آخرین جلسه کمیسیون ایمنی راه‌ها با حضور ...

آمادگی تمام دستگاه های عضو ستاد خدمات سفر اردبیل در نوروز ۹۵

ardabiltour.ir › خبر

به گزارش اردبیل تور به نقل از روابط عمومی و مرکز اطلاع رسانی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل، دومین جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر در ...

تور کیش – قیمت تور مسافرتی کیش – تور لحظه آخری کیش

www.gardeshgarha.com/kish-tour/

سفر نامه · جهانگردی · ایرانگردی – جاذبه های گردشگری ایران · آژانس های هواپیمایی تهران · تبلیغات · خانه / تور کیش – قیمت .... سفر به جزیره زیبای کیش. 21 روز پیش ...

این شعار سفرهای نوروز ۹۵ است؛ «نوروزی شاد، با سفر ایمن»

khabaronline.irancloob.net/این-شعار-سفرهای-نوروز-۹۵-است؛-نوروزی-ش/

۲ روز پیش - این شعار سفرهای نوروز ۹۵ است؛ «نوروزی شاد، با سفر ایمن» جامعه > شهری – مهر نوشت: مدیرکل دفتر ایمنی وزارت راه و شهرسازی با اشاره به آخرین جلسه ...

چهارمین جلسه ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی اردکان برگزار شد ...

ardakangooya.ir/-/چهارمین-جلسه-ستاد-تسهیلات-سفرهای-نوروزی-اردکان-...

۱۳ اسفند ۱۳۹۴ ه‍.ش. - چهارمین جلسه ی ستاد تسهیلات سفر ویژه نوروز ۹۵ در محل فرمانداری شهرستان اردکان با حضور اعضای این ستاد برگزار شد.

نسیم آنلاین | توصیه‌های دارویی در سفرهای نوروزی

www.nasimonline.ir/Content/.../توصیه-های-دارویی-در-سفرهای-نوروزی

۲ روز پیش - ... اهواز، افراد بیمار را به رعایت یکسری توصیه‌های دارویی در سفرهای نوروزی توصیه کرد. ... آماده‌باش مراکز درمانی تأمین اجتماعی در ایام نوروز ۹۵.

شعار سفرهای نوروزی/ برنامه های ترافیکی نوروز ۹۵ - آکا

www.akairan.com/havades-akhbar/.../news201631199730806.html

۲ روز پیش - مدیرکل دفتر ایمنی وزارت راه و شهرسازی با اشاره به آخرین جلسه کمیسیون ایمنی راهها که در وزارت راه و شهرسازی برگزار شد، به شعار سال آینده سفرهای ...

جامعه:این شعار سفرهای نوروز ۹۵ است؛ «نوروزی شاد، با سفر ...

kahlek.ir/index.php/post178860

۲ روز پیش - این شعار سفرهای نوروز ۹۵ است؛ «نوروزی شاد، با سفر ایمن». جامعه > شهری - مهر نوشت: مدیرکل دفتر ایمنی وزارت راه و شهرسازی با اشاره به آخرین جلسه ...

 

نظرات
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبلیغات شما رایتم : مرجع وبمستران ایرانی

خبر جدید

.

عکس بازیگران جدید

.

پوشاک جدید

آرشیو