ابزار وبمستر

ابزار وبمستر

حاشیه های پشت صحنه دورهمی | ناگفته های مهران رنج بر از پشت صحنه دورهمی

عکس,دانلود,فیلم | خبرنیوز

,

حاشیه های پشت صحنه دورهمی | ناگفته های مهران رنج بر از پشت صحنه دورهمی

.

کسب درآمد

.

حاشیه های پشت صحنه دورهمی | ناگفته های مهران رنج بر از پشت صحنه دورهمی

حاشیه های پشت صحنه دورهمی | ناگفته های مهران رنج بر از پشت صحنه دورهمی

مهران رنج بر بازیگر نقش سپهر در برنامه دورهمی مهران مدیری از حال و هوای پشت صحنه این برنامه سخن گفت.

ناگفته های مهران رنج بر از پشت صحنه دورهمی + تصاویر

مهران رنج بر از پشت صحنه دورهمی می گوید

مهران رنج بر بازیگر مجموعه های تلویزیونی درباره نقش خود و محتوای برنامه تلویزیونی دورهمی گفتگویی با ما داشت که در ادامه آن را می خوانید.

* مخاطبان ما و بینندگان کم و بیش با شخصیت «سپهر» آشنا هستند، به عنوان اولین سوال از «سپهر» و جایگاهش در دنیای امروز بگویید.
در واقع «سپهر» یک شخصیت خیلی رها و معلق است که کمتر فکر می کند و هیچ تمرکزی به روی کارهایش ندارد. در حقیقت این نقش کاریکاتوری از آدم هایی است که در این دنیا و جامعه امروز خیلی با هیجان زندگی می کنند. «سپهر» در لحظه شاد می شود، صبح عاشق می شود و شب فارغ و حتی به ذهنش هم نمی رسد و فراموش می کند.
* تعریف شما از مجموعه تلویزیونی «دورهمی»؟
«دورهمی» به معنای واقعی کلمه در واقع یک دورهمی خانوادگی است. خانواده ای که رفتارها و الگوهای اشتباه اجتماعی را در قالب نمایش صحنه ای، همراه با استنداپ کمدی آقای مدیری نشان می دهد.

*شما برای مخاطبان تلویزیون همیشه در قالب شخصیتی جدی ظاهر شده اید و حالا در مجموعه تلویزیونی «دورهمی» با کاراکتری متفاوت و در قد و قامت یک کمدین حضور دارید. از متفاوت بودن ژانر کمدی با بازی در نقش های جدی برایمان بگویید.
خود من به شخصه عاشق دنیای فانتزی و کمدی هستم. تا جایی که در همه آثار کارگردانی و نویسندگی ام در تئاتر «مادوتا»، جدای از فضای فانتزی و گروتسک نبودم و نیستم و برعکس تمام سریال هایی که به من پیشنهاد شد و بازی کردم نقش هایم جدی بود، تا اینکه بعد از بازی در سریال «آوای باران» هیچ پیشنهادی را جز بازی در دو اثر سینمایی بخش هنر و تجربه و همکاری با رحیم بهبودی فر قبول نکردم.

مهران رنج بر و الیکا عبدالرزاقی ، دورهمی ، عکسهای مهران رنج بر


* قبول نکردید تا بازی در «دورهمی»؟
بله، در تابستان سال 94 درگیر آخرین اجرایم در نمایش «کافه فرانسه» با بازی حمیدرضا نعیمی، آیدا آب پرور و خودم بودم تا اینکه از سمت گروه کارگردانی و تهیه کنندگی «دورهمی» به من پیشنهاد بازی در این مجموعه تلویزیونی شد و وقتی متن حرفه ای گروه نویسندگان را خواندم، واقعا لذت بردم.

* شما سوای از بازیگری به عنوان یک کارگردان تئاتر هم مطرح هستید و کم و بیش مخاطبان فرهنگی با آثار شما آشنا هستند، اگر بخواهید مجموعه برنامه تلویزیونی «دورهمی» را از نظر ساختاری تحلیل کنید، چه بیان می کنید؟
این برنامه تلویزیونی در واقع اولین بار است که تلفیقی از تئاتر صحنه ای و برنامه ای تلویزیونی را به روی آنتن می برد، به تعبیری می توانم بگویم که ما در «دورهمی» سخت ترین کار را در کمدی انجام می دهیم. 

* عمدتا کار کمدی و خنداندن مردم ایران که خود طناز هستند کار مشکلی است، با توجه به اینکه شما در «دورهمی» زمان فشرده ای را برای تمرین و اجرا دارید و هم در لحظه در حال اجرای نمایش هستید و هم بازی برای مخاطبان تلویزیونی، این سختی و یا بهتر بگویم این لذت کار کردن در «دورهمی» کجای این مجموعه قرار دارد؟ 
وقتی یک سریال کمدی ساخته می شود، بارها تمرین می شود و یک مخاطب یک دوربین ثابت دارد، ولی ما در اینجا ابتدا با دکوری عظیم و لوکیشنی بزرگ مواجه هستیم و چندین دوربین که از اطراف تمام اجراها را در لحظه ضبط می کنند، 300 تا 400 نفر تماشاگر داخل استودیو هستند و از همه سخت تر آن سوی دوربین ها و خارج از فضای استودیو مردم به عنوان مخاطبان اصلی ما پای گیرنده ها نشسته اند و ما مهمان خانه هایشان هستیم.
من به خودم به عنوان یک کارگردان تئاتر برای حدود 50 صفحه متن نمایشنامه، یک ماه بازه زمانی تمرین می گذارم و این در صورتی است که ما در 5 ساعت 30 صفحه متن نمایش را هر شب تمرین دورخوانی می کنیم و برای ضبط روز بعدش آماده می شویم که البته این سخت ترین و مهمترین بخش کاری بچه های بازیگر مجموعه تلویزیونی «دورهمی» است.

* با این اوصاف اتفاقاتی که در پشت صحنه «دورهمی» رخ می دهد باید جذاب و دیدنی باشد، این انرژی فوق العاده در اجراها و بازخورد مثبت بینندگان از کجا شروع می شود؟
در واقع انرژی فوق العاده عحیب و غریبی در «دورهمی» اتفاق افتاده است و همه گروه بازیگری، کارگردانی و تهیه کنندگی با انگیزه ای شاهکار و با تمام توان کار می کنند تا با تمرین های فشرده دورخوانی، بیان و بدن و تمرکز بالا به طرح اصلی گروه نویسندگان و طراحی بازی ها نزدیک تر شویم و بتوانیم آن را به طور صحیح ادا کنیم. حالا شما فکر کنید با این همه تمرین های فشرده ناگهان خانم ها و آقایانی بیایند و بگویند کار کپی است، ضعیف کار شده و تمام زحمات و سختی ها را از بین ببرند. باید بگویم که هر خانم و آقایی که ما را نقد می کند، هر موقع توانستند در این صحنه و با این شرایطی که گفتم کار کنند آن موقع خیلی مرد هستند و حرفشان قبول است.

مهران رنج بر و سیامک انصاری ، عکسهای مهران رنج بر ، بازیگر دورهمی

* تفاوت بازی در «دورهمی» با دیگر تجربه هایی که در تئاتر و یا تلویزیون داشتید؟
من فعالیتم را از سن 14 سالگی و روی صحنه تئاتر شروع کردم و خوب راه و رسم کارگردانی و تهیه و تولید یک مجموعه نمایشی را می دانم. به شدت همه در «دورهمی» عاشقانه زجر می کشند و کار می کنند. از مهران مدیری که سالهاست در این عرصه فعالیت دارد تا امیر مهدی ژوله که تا به امروز تجربه بازی نداشته و مردم او را به عنوان نویسنده ای موفق در عرصه طنز و فکاهه می شناسند، همه این عزیزان با تمام توان تمرین می کنند. 

* از تجربه همکاری در کنار بازیگران با تجربه در عرصه کمدی بگویید و تعاملی که میان شما و آنها وجود داشت. 
در واقع این اولین تجربه بازی من در گروه خوب بازیگری، متشکل از سیامک انصاری، شقایق دهقان، الیکا عبدالرزاقی، مهران مدیری و امیرمهدی ژوله بود. در «دورهمی» به شدت از همبازی هایم به خصوص مهران مدیری یاد گرفتم. تمام عزیزانی که با آنها در این پروژه همکاری می کنم، خیلی پیش از من عرصه کمدی را تجربه کرده اند. 

مهران مدیری یا همان آقای کمدین از جمله بازیگران و کارگردانانی است که در گروه حرفه ای «دورهمی» در کنار شما قرار دارد، مشخصا حضور در مجموعه ای که مدیری به عنوان برند آن محسوب می شود، چه حسی در بر دارد؟ 
همکاری و بودن در کنار مهران بسیار لذت بخش و دوست داشتنی است. به جرات می گویم در کنار او بسیار آموختم و مهران مدیری یک دوست بسیار خوب و همراه است که خیلی هم به من و هم به دیگر بچه های گروه انرژی می دهد. * خاطره ای از این چند هفته بازی و اجرای مجموعه تلویزیونی «دورهمی » دارید؟ 
یکی از اتفاقات جالبی که برای خودم خیلی فوق العاده بود همراهی سیامک انصاری است. روزهای اولی که برای تمرین دورخوانی و ضبط نمایش می رفتیم به سیامک گفتم که برای بهتر شدن بازی هایم و رسیدن به تعریفی درست از بازی طنز تلویزیونی سریال و فیلم های خارجی و تولیدات باستر کیتون را می بینم. سیامک گفت: «کار خوبی است و بهتر است که آثار رضا ارحام صدر که خیلی برشتی و توام با تکنیک فاصله گذاری است را هم ببینی، اما کمدی در همه جای دنیا فرق دارد. کمدی آمیخته با فرهنگ بومی هر کشور است. هر اتفاق فانتزی که در فرانسه رخ می دهد، شاید برای ساکنین آن منطقه جذاب، اما برای مخاطب ایرانی جذابیتی نداشته باشد، به همین دلیل است که کمدی و ریشه طنز را در هر کشور باید بومی و مختص همان فرهنگ و مردم نگاه کرد.» این حرف سیامک خیلی عجیب بود و بسیار از آن درس گرفتم و پیش رفتم.

مهران رنج بر و سیامک انصاری ، بازیگر دورهمی ، مهران مدیری

* «دورهمی» از جمله برنامه هایی است که احساس می شود به تعامل و بازخورد کلی برنامه فکر می کند و قرار نیست که همه جذابیت بر گرده یک قهرمان مشخص باشد. ارزیابی شما از این اتفاق چیست؟ 
در «دورهمی» کسی دوست ندارد تنها دیده شود و فقط به فکر بازی خودش باشد و ساعت بزند و برود؛ بلکه در اینجا همه معایب همدیگر را می پوشانند و کمک می کنند تا بهتر و بیشتر کار پیش برود. این تعارف نیست این حقیقتی است که من و محمد نادریکه کمترین تجربه بازی را در ژانر کمدی داشتیم می گوییم . 

* مجموعه تلویزیونی «دورهمی» جدای از ایده ساختار که با حواشی همراه بود، در مبحث طراحی صحنه و لباس نیز درگیر چنین مساله ای شد. 
«دورهمی» از لحاظ طراحی صحنه، لباس و گریم از جوانان با تجربه و حرفه ای استفاده کرده است که به خوبی با فضای کار آشنا هستند و سالهاست برای سینما و تلویزیون طراحی می کنند. تک تک لباس ها هم برای خانم ها عبدالرزاقی و دهقان و همامیرمهدی ژوله به عنوان خدمتکار خانه طراحی و دوخته شده است و دکورمان بدون هیچ وجه تشابهی به هیچ کدام از برنامه های ماهواره ای در لوکیشنی وسیع با تمام زحمات بچه های گروه طراحی صحنه آماده شده است و نمی توان گفت این پروژه یک کار کپی است. 

* همیشه در کنار این همه حواشی بعضا غیرمنصفانه، نگاه های عادلانه و حرفه ای هم خودش را نشان می دهد و بسیاری هم در مقام دفاع بر می آیند. 
خب، بله. مخاطب های ما مردم و صاحب نظرانی هستند که کار را می بینند. خیلی از دوستان و آدم هایی که جنس کار کردن ما را می شناختند، در جبران چند رسانه زرد، کانال های تلگرامی و سایت ها که با ما دشمنی کردند، همان روزهای اول با ما تماس گرفتند و کلی انرژی و حال خوب به ما دادند. 

* از نظر شما به چه کسی بازیگر یا آرتیست می گویند؟ 

زمانی که من شروع به بازی در مجموعه تلویزیونی «دورهمی» کردم، یکی از دوستانم گفت بعد از این همه بازی در سریال های جدی این چه کاری است که بازی می کنی و من گفتم که با افتخار نقش «سپهر» را پذیرفتم و در کنار دوستان و عوامل «دورهمی» درس یاد می گیرم. به عقیده من آرتیست بودن و یا بازیگری به عینک زدن و شهرت در خیابان نیست، هنرمند واقعی کسی است که با هر پروژه ای که بازی می کند و یا گوشه ای از کار هنر را برعهده دارد، مطلبی جدید را یاد بگیرد و به اندوخته های خودش اضافه کند. مانند اتفاقی که در پشت صحنه «دورهمی» رخ می دهد. ما در هر استراحت بعد از هر ضبط، کتاب، فیلم و یا ایده هایی جدید را با هم به اشتراک می گذاریم و راجع به موضوعات فرهنگی و هنری روز دنیا بحث می کنیم و آن را به چالش می کشیم. 

مهران رنج بر و سیامک انصاری ، مهران مدیری ، مهران رنج بر

* «دورهمی» و «خندوانه» از جمله برنامه هایی هستند که در ایام نوروز جزو برنامه های پرمخاطب تلویزیون شناخته شدند. به عقیده شما بودن این دو برنامه در کنار هم و در یک شبکه، به نوعی رقابت محسوب نمی شود؟ 

رامبد جوان و عوامل گروه «خندوانه» تا به امروز خیلی زیاد برای شادی دل مردم زحمت کشیده اند. اساسا «خندوانه» و «دورهمی» با رسالتی پیش آمدند که ظرفیت شخصیت های مختلف جامعه را بالا ببرند. جنس «خندوانه» و «دورهمی» هر دو متفاوت هستند. مقایسه اشتباه است و هیچ فضای مجازی نمی تواند این قیاس را انجام دهد. 
رامبد جوان رفیق ماست و سالهاست که برای «خندوانه» زحمت کشیده است و «دورهمی» هنوز یک جوان است و جا دارد که در میان مردم بیشتر دیده شود و جلو برود. با چند هفته برنامه نمی توانیم قضاوت کنیم و باید منتظر باشیم. 

* به عنوان مطلب پایانی ترجیح می دهم راجع به منتقدان برنامه «دورهمی» و قضاوت هایی که به نظر خیلی زودهنگام اتفاق افتاده است، صحبت کنید. 
کپی برداری اگر اصولی و براساس بهبود کارها باشد، هیچ ایرادی ندارد. ما جدای از بخش فرهنگ و هنر در ورزش و سیاست هم الگوبرداری داریم. این حرف من شعار نیست، اگر خدا بخواهد کاری انجام شود و کسی پیشرفت کند، تمام دنیا هم جمع شوند نمی توانند باعث سقوطش شوند.(با خنده) باید بگویم که آقایان و خانم هایی که به برنامه تلویزیونی «دورهمی» حسادت می کنید «با خدا دادگان ستیزه مکن که خدا داده را خدا داده است.» بیجا و بدون قضاوت حسادت نکنیم. سخت ترین کار دنیا بازی در ژانر کمدی است، کمی صبر کنید تا اتفاقات جدیدی به دورهمی اضافه شود و کم کم به جلو حرکت کند. تمام بچه ها خیلی زیاد برای تک تک بخش های «دورهمی» زحمت کشیده اند و این برای ما خیلی مهم است که مردم ما را دوست داشته باشند.

ناگفته های مهران رنج بر از پشت صحنه دورهمی + تصاویر

 
منبع : باشگاه خبرنگاران - / نمناک

نظرات
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبلیغات شما رایتم : مرجع وبمستران ایرانی

خبر جدید

.

عکس بازیگران جدید

.

پوشاک جدید

آرشیو