ابزار وبمستر

ابزار وبمستر

ختنه کردن دختران از آفریقا تا ایران

عکس,دانلود,فیلم | خبرنیوز

,

ختنه کردن دختران از آفریقا تا ایران

.

کسب درآمد

.

ختنه کردن دختران از آفریقا تا ایران

ختنه کردن دختران از آفریقا تا ایران

 

ختنه كردن دخترا ، ختنه کردن دختران

ختنه کردن دخترا ! بسیاری از ختنه ها با تیغ ریش تراشی مردان و با شرایط غیربهداشتی و برای ختنه چند دختربچه به کار می رود.

 

 

  X ختنه کردن دختران از آفریقا تا ایران X ختنه کردن دخترا و پشت پرده های این عمل عجیب X از سیر تا پیاز در مورد ختنه کردن پسران X : ختنه کردن نوزادان پسر X : ختنه کردن نوزادان پسر95 X : ختنه کردن نوزادان پسر94 X تقریباً ۵۷۴٬۰۰۰ نتیجه (۰٫۳۶ ثانیه) اگر امکان دارد آن را به فارسی ایمیل کنید از سیر تا پیاز در مورد ختنه کردن پسران!-پرشین پرشیا www.persianpersia.com/health/hdetails.php?articleid=5893...69... از سیر تا پیاز در مورد ختنه کردن پسران! وقتی پدر و مادری صاحب فرزند پسر می شوند، یکی از کارهایی که می دانند باید برای فرزندشان انجام بدهند این است که پسرشان ... ختنه - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد https://fa.wikipedia.org/wiki/ختنه این روش، روش متداول ختنه کردن است. بدین ترتیب که حلقه پلاستیکی را روی نوک آلت قرار می‌دهند و با نخ گره می‌زنند و ۵ تا ۷ روز آن را به همین حال نگاه می‌دارند. در نتیجه ... ‏۱ ریشه کلمه - ‏۲ تاریخچه و سنت‌ها - ‏۳ تکنیک‌ها - ‏۴ فعالیت جنسی : ختنه کردن نوزادان پسر - دانشنامه رشد danesh.roshd.ir › علوم طبیعت › زیست شناسی نگاه کلی. ختنه کردن ، عمل جراحی کوچکی است که سابقه 5 هزار ساله دارد. در این عمل کوچک ، پوستی که سر آلت را پوشانده است با روشهای مختلف دور می‌کنند تا سر آلت آزاد ... چیزهایی که درباره ختنه پسران نمی دانید - Bartarinha.IR ... www.bartarinha.ir › بارداری و کودک یاری › عمومی ۱۰ تیر ۱۳۹۳ ه‍.ش. - يكي از دغدغه‌هايي كه در نخستين هفته‌هاي تولد نوزاد پسر، خانواده‌ را به خود درگير مي‌كند ختنه كردن است. سوال‌هاي بسياري ذهن اين خانواده‌ها را به خود مشغول ... ختنه کردن نوزاد پسر با روش های حلقه و جراحی drshahnazamini.com/Default.aspx?tabid=103&ArticleID=60 عزیزانم همواره ختنه کردن نوزاد از دغدغه های والدین محترم بوده است سعی من باهمکاری همسر عزیزم دکتر علیرضا یوسفی متخصص جراحی عمومی این بوده که با استفاده از 29 ... عکس ختنه کردن دختران | جدید 95 - رها فان www.rahafun.com/عکس-ختنه-کردن-دختران.html عکس ختنه کردن دختران کوچک و معصوم.عمل ختنه کردن دختران بسیار زشت و وحشیانه است و در بسیاری از کشورهای ممنون شده است-فواید ختنه کردن-آموزش ختنه کردن. نحوه ختنه نوزاد(دوبله) - آپارات www.aparat.com/v/3H4pD/نحوه_ختنه_نوزاد(دوبله) تخته پل شهر خوی روش انجام و مراقبت های مربوط به ختنه نوزادن و فواید آن به روش حلقه ... بهترین زمان برای ختنه کردن ... عوارض ختنه پسران، بسته شدن سوراخ پیشابراه. علت ختنه کردن پسران چیست؟ · جدید 94 -گهر gahar.ir/علت-ختنه-کردن-پسران-چیست؟/ ۹ اسفند ۱۳۹۳ ه‍.ش. - علت ختنه کردن پسران X ختنه X ختنه کردن پسران X چرا کودک را ختنه می کنند؟ X فواید ختنه کرن X دلایل ختنه کردن X بهبود رابطه جنسی X آیین ختنه کردن X رسم ... دلیل آفرینش پوستی که در موقع ختنه کردن پسران برداشته ... www.islamquest.net › خانه › گنجینه پاسخ‌ها › فقه ختنه به جهت فواید و آثار مثبت آن در برخی ادیان مثل اسلام واجب شده است بعضی از از آثار و فواید ختنه مردان عبارتند از: پیشگیری از ابتلای نوزادان و شیرخواران به ... 5 فایده ختنه از نظر پزشکان www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=236329 ۱۵ بهمن ۱۳۹۱ ه‍.ش. - زمان دقیقی برای انجام ختنه وجود ندارد، اما می‌گویند اگر ختنه بعد از تولد یا در ماه‌های اول تولد انجام شود، به بیهوشی عمومی ... بهترین سن برای ختنه کردن.

ختنه کردن دخترا و پشت پرده های این عمل عجیب

برای یک مرد توضیح دادن این مسائل و واکنش نشان ندادن نسبت به تغییر حالت صورت های ما وقتی دارد اشکال مختلف ختنه دختران در دنیا را توصیف می کند، سخت است، اما می گوید: «چهره هایتان در هم می رود و حتی گاه اشک می ریزید، اما من خوشحال می شوم اگر با این تحقیقات و کتاب حتی یک دختر از ختنه نجات پیدا کند.» این بخشی از گفته های کامیل احمدی، پژوهش گر و نویسنده کتاب است با عنوان «به نام سنت» که پژوهشی در زمینه ختنه زنان در ایران است، که روز شنبه (شش بهمن/ 17 فوریه) هم زمان با روز جهانی مبارزه با ختنه دختران در اندیشگاه فرهنگی کتاب خانه ملی از آن رونمایی شد.

احمدی در همین مراسم که به غیر از او چندین سخنران دیگر هم داشت، جزییاتی در این رابطه را مطرح کرد. این گزارش درباره همین نشست است.

ختنه کردن دختر ، ختنه کردن دختران ، تیغ ختنه


من پیش از رفتن به این برنامه در کتاب خانه ملی کتابی با موضوع ختنه دختران در آفریقا خوانده بودم، اما شنیدن شرح مجدد ماجرا از کسی که در این باره تحقیق کرده است، همه درد را یک باره مستولی می کند. وقتی می گوید: «بسیاری از ختنه ها با تیغ ریش تراشی مردان و با شرایط غیربهداشتی و برای ختنه (که در بسیاری از مناطق ایران به «سنت کردن» معروف است) چند دختربچه به کار می رود.» آه از نهاد هر شنونده ای بلند می شود. یا وقتی می گوید: «بسیاری از دختران گمان می کنند این اتفاق برای همه دختران رخ می دهد و تا سال ها با آسیب های کوتاه و بلندمدت ختنه دوام می آوردند، اما وقتی به شهر می روند، به پزشکی مراجعه می کنند، یا دانشجو می شوند، تازه می فهمند چقدر مورد خشونت واقع شده اند.» 

آقای کامیل احمدی، پژوهش گر مردم شناسی که سال های موضوع ختنه در دنیا و ایران را بررسی کرده و چند قبل کتابش با عنوان «به نام سنت» با همین موضوع منتشر شده است، تاکید دارد که قدرت واقعیت ختنه دختران در تمام دنیا از دین گرفته می شود و نمونه های آن در همه ادیان از گذشته تا امروز وجود دارد. او در این برنامه یادآور شد: «هیچ ارتباط مستقیمی بین دین اسلام و ختنه دختران وجود ندارد و در بررسی هایی که از ابتدای دین اسلام تا امروز مورد مطالعه قرار گرفته، هیچ حکم فقهی با موضوع ختنه دختران صادر نشده است.»

ختنه کردن دختر ، تیغ ختنه ، ختنه زن


احمدی از جمله پژوهش گرانی است که در کشورهای مختلف آفریقایی همچون سومالی، کنیا، سودان کار میدانی با موضوع ختنه دختران و زنان داشته است و می گوید: «شنیده بودم که این موضوع در محیط زندگی خودم یعنی استان کردستان هنوز وجود دارد و زنان خانواده و فامیل خودم هم تا چند نسل قبل در کودکی ختنه شده بودند و به همین دلیل شروع بررسی ها از استان کردستان بود و در ادامه به استان های کرمانشاه، آذربایجان غربی و نیز استان های جنوبی به خصوص هرمزگان هم رسید. طبق این بررسی ها بیشترین فراوانی ختنه دختران هنوز در استان هرمزگان وجود دارد و طی این تحقیق چندساله متوجه روند کاهشی ختنه دختران به خصوص در استان کرمانشاه بودیم.» 

او به تلاش های سازمان های جهانی برای مبارزه با این عمل و نام گذاری یک روز برای آن اشاره کرد و گفت: «در تعریف این سازمان ها قطع کامل یا ناقص و مثله سازی قسمت هایی از کلیتوریس را ختنه می دانند و براساس این تعریف چهار نوع از ختنه در کل دنیا وجود دارد که سخت ترین مدل آن یعنی قطع کامل (فرعونی) در آفریقا و سبک ترین و کم آسیب ترین مدل در ایران اتفاق می افتد و از این منظر نقطه امیدی برای ما وجود دارد.» 

این پژوهش گر به عوارض ختنه برای دختران اشاره کرد و گفت: «درد و سوزش، خون ریزی و تشنج، بی هوشی و عفونت های مختلف در زمان انجام ختنه تا چندین هفته ادامه دارد گاه به نقص عضو و حتی مرگ دختر می انجامد. در بلندمدت نیز متناسب با نوع ختنه و شدت نقص عضو عفونت، سوزش در دفع ادرار و انواع عوارض جنسی و روانی را تحمل می کنند. از همه مهم تر این که معمولا این دختران از قبل در مورد ختنه شدن تشویش و دلهره دارند و اجباری بودن و تقلا کردن در زمان انجام این عمل فشار روانی زیادی به کودک وارد می کند... ضمن این که باید به همه این موارد مهارت ختان (زن ختنه کننده که معمولا یک زن مسن است) و نیز تیغی را هم که استفاده می کند، اضافه کنیم.» 

براساس این گزارش طبق یافته های این محقق دلایل ختنه دختران و زنان عموما به مسائل اعتقادی برخی جوامع بر می گردد و در بیشتر موارد ناشی از نوعی عرف اجتماعی است. به این ترتیب که جامعه ای که ختنه در آن صورت می گیرد، معتقد است این عمل باعث پاکدامنی دختران و سر به راه شدن و کاهش میل جنسی و... در آن ها می شود و به همین دلیل دختران و زنانی را که ختنه نشده اند، ناپاک و نجس می دانند که دست به هر چیز به خصوص غذا بزنند، نجس و ناپاک است. علاوه بر تلاش این عمل برایکاهش میل جنسی دختران ختنه نشده تحت فشار اجتماعی زیادی هستند، طوری که بعضا پس از چند سال خودشان داوطلب این کار می شوند تا از این فشار اجتماعی رها شوند.

ختنه کردن دختر ، ختنه زن ، ختنه


احمدی می گوید: «نمونه های ختنه دختران تا امروز در میان گروه های یهودیان آفریقایی یا مسیحیان ارتدوکس کنیا و بعضی از مسلمانان ایران و کشورهای عربی و غیرعربی دیده می شود و از آن جا که ریشه ختنه دختران و زنان را حتی تا فراعنه مصر هم پیدا کرده اند، نمی توان گفت مربوط به یک قومیت و دین خاص در دوره ای مشخص بوده است.» او هم چنین می گوید در جریان این بررسی میدانی چندساله که حالا کتبا شده، بارها و بارها به مراجع مختلف در میان شیعه و سنی مراجعه داشته و متوجه ختنه دختران شده است و حتی چهار فرق اصلی اهل تسنن با وجود تفاوت در این مورد بارها روی اجرای این عمل تاکید کرده اند. البته در بیشتر موارد مراجع دینی برای آن حکم قطعی صادر نمی کنند، اما آن را تکلیفی روی دوش خانواده می دانند و با همین فشار بیرونی اجرای ختنه را تضمین می کنند. 

طبق این بررسی فراگیری ختنه دختران در میان گروه های مختلف مذهبی حتی در یک شهر متفاوت است و نمی توان برای آن قاعده خاصی قرار داد، چه این که اهل تسنن در سیستان و بلوچستان ختنه دختران را انجام نمی دهند، اما در برخی از استان های دیگر این عمل را انجام می دهند و به همین دلیل باید گفت بیشتر از آن که ختنه تحت تاثیر سنت باشد، تحت تاثیر مسائل اجتماعی و عرف آن جامعه است و در صورتی که با آگاهی این عرف شکسته شود، ختنه هم دیگر اجرایی نمی شود. احمدی می گوید در جریان این بررسی بسیاری از روستاها با شرایط یکسان در کنار هم قرار داشتند، اما در یکی ختنه دختران بود و در یکی دیگر ختنه نمی کردند.» 

شهلا اعزازی، مدیرگروه مطالعات، زنان انجمن جامعه شناسی نیز در این جلسه حضور داشت گفت: «این موضوع در نقاط مختلف دنیا به اشکال مختلف از مثل کردن و دوختن انجام تناسلی زنان گرفت تا بریدن بخشی از آن وجود داشته و خوشبختانه آن چه در ایران وجوددارد، سبک ترین نوع مثله سازی است که با پراکندگی زیادی در چند استان انجام می شود.»

ختنه کردن دختر ، ختنه ، ختنه کردن


او به روند انجام ختنه اشاره کرد و گفت: «معمولا زنی مسن به نام ختان یا بی بی به خانه ای می رود که چند دختر هم سن و سال را جمع کرده اند و در همان جا با یک تیغ ختنه آن ها با هم انجام می شود. معمولا ختان ها سن و سال زیادی دارند و این امیدواری وجود دارد که تا یک نسل دیگر و عدم جانشین پروری میان آن ها و عدم تمایل دختران نسل جدید به ختنه، این عمل اشتباه حذف شود. البته بعضا دیده شده که بسیاری از خانواده ها دختران خود را حتی به کشورهای حوزه خلیج فارس می فرستند تا آن جا ختنه شوند و در حال حاضر این اقدام تبدیل به نوعی پرستیژ در جنوب ایران شده است.» 

اعزازی به رفتارهای زنان در زمان ختنه دختران اشاره کرد و گفت: «برخلاف مراسم ختنه پسران که با سور و سات و شادی در خانه و محله همراه است، ختنه دختران پنهانی و در خفا انجام می شود و همین مسئله باعث شده دختران و زنان نسبت به آگاهی جامعه خود از این عمل بی اطلاع باشند. معمولا زنان و دختران نمی دانند که این عمل تلخ و سخت برای همه زنان نیست و به همین دلیل راضی به صحبت در مورد آن با دیگر زنان نمی شوند. 

او می گوید مسئله ختنه دختران موضوع زنانه است و متاسفانه هرچقدر یک زن در کودکی خود سختی و در کشیده باشد، باز هم راضی به انجام این عمل برای دختر خود می شود. همه بخش های ختنه را زنان مدیریت می کنند و مردان در این مورد مسئولیت را به زنان محول کرده اند و به نظر می رسد علت این اقدام زنان حفظ اعتماد مردان و نگه داشتن قدرت محول شده مردان به آن هاست.» 

شیما قوشه، کارشناس ارشد حقوق جزا، یکی دیگر از حاضران در این جلسه بود که در مورد امکان پی گیری دیه ختنه طبق قانون صحبت کرد و گفت: «در حال حاضر در 17 کشور آفریقایی ختنه دختران منع شده و حتی در برخی از کشورها علاوه بر منع قانون اقدام به «جرم انگاری» هم کرده اند و در بسیاری از کشورهای اروپایی مهاجرپذیر ختنه دختران را حتی برای مهاجران خود منع کرده اند.»

ختنه کردن دختر ، ختنه کردن ، سنت


قوشه می گوید:«طبق قانون هرگونه آسیب به کودکان زیر 18 سال ممنوع و جزو جرایم عمومی محسوب می شود و می توان این آسیب را بدون قید مرور زنان پی گیری حقوقی کرد. بر این اساس طبق قانون [این عمل] ذیل عنوان «نقص عضو»، «زوال منفعت» مشمول «دیه» و «ارش» می شود و فرد می تواند از کسی که مرتکب عمل ختنه شده، در هر دوره ای از زندگی خود شکایت کند. البته این موضوع به دلیل ترسی که در یک جامعه کوچک وجود دارد، معمول نیست.» 

نسرین احمدی پور، به عنوان کسی که خودش قربانی ختنه دختران بوده، در این مطالعات همراه کامیل احمدی شده است و در رابطه با تجربه خودش در این زمینه این طور توضیح می دهد: «در شش سالگی ختنه شدم و تمام هم نسلی های من در کردستان این تجربه را داشته اند. من در روند این بررسی متوجه شدم که این زنان دچار عدم یا کاهش ارتباط جنسی با همسر، فرار از رابطه جنسی و فرزندآوری، دردهای بسیار و... بوده اند و مهم تر این که مردان این زنان را متهم به عدم تمکین می کنند و این زنان با تمایل خودشان برای همسر دوم شوهر خود اقدام می کنند. مسئله سنتی بودن ختنه را نباد بیش از اندازه پروش داد و بیشتر باید روی مسائل آموزشی و آگاهی بخشی به زنان کار کرد تا خود آن ها با دیدن و شنیدن ابعاد مختلف آسیب های فیزیولوژیکی و روحی و روانی ختنه از این عمل جلوگیری کنند.»

ختنه کردن دختر ، سنت ، ختنه كردن دخترا


کامیل احمدی در بخش دیگری از این مراسم، در پاسخ به این سوال که مسئله توسعه یافتگی مناطق محروم و روستایی که عمده ختنه ها در آن جا صورت می گیرد تا چه اندازه در کاهش آن موثر است، پاسخ داد: «در این بررسی ها 10 شاخص مهم را مورد بررسی قرار دادیم که میزان ثروت، تحصیلات و توسعه و امکانات زندگی جزو شاخص های مهم بودند و به این نتیجه رسیدیم در صورت وجود هر یک یا چند مورد از این شاخص ها ختنه بسیار کاهش می یابد. در عین حال روند مطالعات نشان داد با توسعه مناطق روستایی و افزایش سطح بهداشت و آموزش ختنه دختران کاهش نزولی داشته است و می تواند امیدوار بود با همکاری وزارت بهداشت و بهیاری های روستایی این آگاهی بیشتر هم شود.» 

او به سختی این پژوهش برای خودش به عنوان یک مرد کرد اشاره کرد و گفت: «وقتی فهمیدم زنان خانواده و فامیل خودم هم این عمل را انجام می دهند، واکنش منفی نداشتم و در این دوران برای انجام این تحقیق کاملا علمی و بدون جانب داری پیش رفتیم. اما از سوی اعضای فامیل و خانواده بسیار تحت فشار و تحقیر بودم. چون معمولا به یک مرد در مورد این موضوعات زنانه ورود نمی کند و همین مسئله حساسیت برانگیز بود و هرگز مورد مقبولیت قرار نمی گرفت. فارغ از این ها همیشه و حتی در همین جلسه وقتی در مورد ختنه زنان و دختران حرف می زدم، چهره زنان با درد و غمی سخت در هم می رفت و دیدن این لحظات برای زنان واقعا برایم سخت و سنگین بود.»

 تقریباً ۵۷۴٬۰۰۰ نتیجه (۰٫۳۶ ثانیه) 

اگر امکان دارد آن را به فارسی ایمیل کنید

از سیر تا پیاز در مورد ختنه کردن پسران!-پرشین پرشیا

www.persianpersia.com/health/hdetails.php?articleid=5893...69...

از سیر تا پیاز در مورد ختنه کردن پسران! وقتی پدر و مادری صاحب فرزند پسر می شوند، یکی از کارهایی که می دانند باید برای فرزندشان انجام بدهند این است که پسرشان ...

ختنه - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

https://fa.wikipedia.org/wiki/ختنه

این روش، روش متداول ختنه کردن است. بدین ترتیب که حلقه پلاستیکی را روی نوک آلت قرار می‌دهند و با نخ گره می‌زنند و ۵ تا ۷ روز آن را به همین حال نگاه می‌دارند. در نتیجه ...

‏۱ ریشه کلمه - ‏۲ تاریخچه و سنت‌ها - ‏۳ تکنیک‌ها - ‏۴ فعالیت جنسی

: ختنه کردن نوزادان پسر - دانشنامه رشد

danesh.roshd.ir › علوم طبیعت › زیست شناسی

نگاه کلی. ختنه کردن ، عمل جراحی کوچکی است که سابقه 5 هزار ساله دارد. در این عمل کوچک ، پوستی که سر آلت را پوشانده است با روشهای مختلف دور می‌کنند تا سر آلت آزاد ...

چیزهایی که درباره ختنه پسران نمی دانید - Bartarinha.IR ...

www.bartarinha.ir › بارداری و کودک یاری › عمومی

۱۰ تیر ۱۳۹۳ ه‍.ش. - يكي از دغدغه‌هايي كه در نخستين هفته‌هاي تولد نوزاد پسر، خانواده‌ را به خود درگير مي‌كند ختنه كردن است. سوال‌هاي بسياري ذهن اين خانواده‌ها را به خود مشغول ...

ختنه کردن نوزاد پسر با روش های حلقه و جراحی

drshahnazamini.com/Default.aspx?tabid=103&ArticleID=60

عزیزانم همواره ختنه کردن نوزاد از دغدغه های والدین محترم بوده است سعی من باهمکاری همسر عزیزم دکتر علیرضا یوسفی متخصص جراحی عمومی این بوده که با استفاده از 29 ...

عکس ختنه کردن دختران | جدید 95 - رها فان

www.rahafun.com/عکس-ختنه-کردن-دختران.html

عکس ختنه کردن دختران کوچک و معصوم.عمل ختنه کردن دختران بسیار زشت و وحشیانه است و در بسیاری از کشورهای ممنون شده است-فواید ختنه کردن-آموزش ختنه کردن.

نحوه ختنه نوزاد(دوبله) - آپارات

www.aparat.com/v/3H4pD/نحوه_ختنه_نوزاد(دوبله)

تخته پل شهر خوی روش انجام و مراقبت های مربوط به ختنه نوزادن و فواید آن به روش حلقه ... بهترین زمان برای ختنه کردن ... عوارض ختنه پسران، بسته شدن سوراخ پیشابراه.

علت ختنه کردن پسران چیست؟ · جدید 94 -گهر

gahar.ir/علت-ختنه-کردن-پسران-چیست؟/

۹ اسفند ۱۳۹۳ ه‍.ش. - علت ختنه کردن پسران,ختنه,ختنه کردن پسران,چرا کودک را ختنه می کنند؟,فواید ختنه کرن,دلایل ختنه کردن,بهبود رابطه جنسی,آیین ختنه کردن,رسم ...

دلیل آفرینش پوستی که در موقع ختنه کردن پسران برداشته ...

www.islamquest.net › خانه › گنجینه پاسخ‌ها › فقه

ختنه به جهت فواید و آثار مثبت آن در برخی ادیان مثل اسلام واجب شده است بعضی از از آثار و فواید ختنه مردان عبارتند از: پیشگیری از ابتلای نوزادان و شیرخواران به ...

5 فایده ختنه از نظر پزشکان

www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=236329

۱۵ بهمن ۱۳۹۱ ه‍.ش. - زمان دقیقی برای انجام ختنه وجود ندارد، اما می‌گویند اگر ختنه بعد از تولد یا در ماه‌های اول تولد انجام شود، به بیهوشی عمومی ... بهترین سن برای ختنه کردن.

بهترين سن برای ختنه کردن

www.tebyan.net/mobile.aspx?pid=109241

بيشتر پدر و مادرها بر اين باورند که ختنه يک جراحي ساده و کوچک است، اما والديني هم هستند که...

چه زمانی برای ختنه پسران مناسب است؟ - سلامت - سلامت نیوز

www.salamatnews.com › سلامت

۱۱ اسفند ۱۳۸۹ ه‍.ش. - دلشاد با بیان اینكه ختنه كردن به 2 روش حلقه و جراحی انجام می‌شود، بیان كرد: معمولاً هر كدام از این دو روش عوارض خاص خود را دارد اما عوارض آن نسبت به سن ...

طبیب بوشهری - ختنه کردن نوزاد و زمان آن در روایات

bushehr-medicine.blogfa.com/post/30

متخصصان اطفال 2 تا 3 ماهگی را بهترین زمان برای ختنه پسران می دانند اما متخصصان ارولوژی معتقدند این زمان باید به بعد از یک تا دوسالگی موکول شود.

ختنه و جراحی های سرپایی - بهترین زمان ختنه کردن

mansoormoini.blogfa.com/tag/بهترین-زمان-ختنه-کردن

آمار نشان داده است که عفونت ادراری در پسر بچه‌های ختنه نشده به مراتب بیشتر از پسرهای ختنه شده است. بنابر این ختنه کردن از پیدایش عفونت دستگاه ادرای جلوگیری ...

دلايل شرعي و علمي ختنه پسران در اسلام چيه؟

porseman.org/q/show.aspx?id=136080

پرسش و پاسخ ، دلايل شرعي و علمي ختنه پسران در اسلام چيه؟پاسخ:ختنه كردن از نظر اسلام واجب است و اگر اين كار انجام نشد بعد از بلوغ بر خود فرزند واجب است اين كار ...

آداب ازدواج - در ختنه کردن پسران

majidk57.blogfa.com/post-78.aspx

آداب ازدواج - در ختنه کردن پسران - اين وبلاگ در مورد آداب شرعي عروسي و شب زفاف و مسائلي ديگر در اين مورد مي باشد - آداب ازدواج.

درمورد ختنه كردن نوزاد پسر - صفحه 1 - نی نی سایت

www.ninisite.com › تبادل نظر › فروشگاههای نی نی سایت › انباری!

۱۶ مهر ۱۳۸۹ ه‍.ش. - 20پست - ‏15 نویسنده

من يك پسر چهل و پنج روزه دارم و هنوز بابت شايعاتي كه در مورد ختنه با عمل حلقه شديم از انجام اين كار مي ترسيم و هنوز ختنه اش نكرديم نمي دونم چه كار ...

ختنه کردن به طرز وحشیانه +18 - YouTube

https://www.youtube.com/watch?v=dp_STU5IeCY

۸ آذر ۱۳۹۴ ه‍.ش. - ختنه کردن به طرز وحشیانه +18. Persian Funn ... جلوگیری از ختنه دختران و زنان ، عمل غیر انسانی و بسیار خطرناک - Duration: 18:57. Jalil Mortazavi ...

ختنه دختران چیست و در اسلام چه جایگاهی دارد ؟ - پارسینه

www.parsine.com/fa/.../ختنه-دختران-چیست-و-در-اسلام-چه-جایگاهی-دارد-

۳۰ شهریور ۱۳۹۳ ه‍.ش. - هر چند مراجع تقلیدی مانند آیت الله خوانساری وآیت الله سید محمد تقی مدرسی ختنه کردن زنان را مستحب دانسته‌اند، آیت الله سید محمد حسین فضل الله ...

گزارشی از ختنه کردن دختران در اتاقی ترسناک - فرادید

faradeed.ir/fa/news/.../گزارشی-از-ختنه-کردن-دختران-در-اتاقی-ترسناک

۱۳ آبان ۱۳۹۴ ه‍.ش. - مادر و دختری به نامهای حوا و فاطیما ( نامها مستعار است) "جراحان" زیرزمینی هستند و به صورت مخفیانه در نایروبی، پایتخت کنیا، به ختنه کردن دختران ...

 

ختنه کردن محمدپارسا در پنجاه و پنج روزگی+ آداب و رسوم+عکسها

nini213.niniweblog.com/.../ختنه-کردن-محمدپارسا-در-پنجاه-و-پنج-روزگ...

٧-٦-١٣٩١ سه شنبه - 55 روزگی محمدپارسا. ادامه مطلب : صبح ساعت 9 با علی رفتیم مطب دکتر مصطفی دوستانی .هر دو استرس خاصی داشتیم. من کمی هم دلهره داشتم و نگران ...

ختنه کردن نوزاد پسر | مهدک

mahdak.com/timeline/ختنه-کردن-نوزاد-پسر/

در زمان تولد در اطراف نوک آلت تناسلی پسرها پوستی وجود دارد که به طور کامل یا ناقص نوک آلت یا گلانز را می‌پوشاند. در عمل ختنه قسمتی از این پوست را برمی‌دارند تا ...

انواع روشهای ختنه کردن نوزادان و بهترین آنها - نمناک

namnak.com/27692-انواع-روشهای-ختنه-کردن-نوزادان.html

زمانی که والدین صاحب فرزند پسری می شوند یکی از کارهایی که اولویت بسیاری در انجام دادن آن وجود دارد عمل ختنه کردن است که سوالات بسیاری درباره روشها و نحوه انجام آن ...

تعبیر خواب:ختنه كردن - پیچک

pichak.net/fun/tabir/9/17.php

محمدبن سيرين گويد: اگر بيند كسي او را ختنه كرد، دليل كه سنت به جاي آورد و نقصان كردن ختنه زيادتي مال دنيا بود. اگر كسي به خواب بيند ختنه كرد، دليل كه سنتي به ...

ختنه کردن - انجمن نوعروس

www.nowaroos.com › بچه داری نوعروس › بیماری های کودک

ختنه کردن. سلام میشه مامانایی که تجربه فرزند پسر داشتن بیان راهنمایی کنن چه موقع بهترین زمانه؟ وچه مراقبت هایی میخواد چند نفر به من گفتن موقع زایمانت بعدش,بگو ...

برچسب ها - ختنه کردن - نی‌ نی‌ بان

niniban.com/fa/tag/1/ختنه%20کردن

او را ختنه کنید آیا نگران این هستید که کدام... روش را برای ختنه کردن انتخاب کنید تا نوزادتان درد... نوزادان را درباره انواع روش های ختنه بخوانید دکتر علی... اصغر متقی ...

آداب عقيقه كردن و سر تراشيدن و ختنه كردن | پرسمان دانشجویی ...

akhlagh.porsemani.ir/.../آداب-عقيقه-كردن-و-سر-تراشيدن-و-ختنه-كردن

در عقيقه كردن و سر تراشيدن و آداب هر يك : بدان كه عقيقه فرزند سنّت مؤكّد است بر كسي كه قادر بر آن باشد و بعضى از علماءِ واجب مي دانند و به تر آن است كه در روز هفتم ...

تصاویر وحشتناک از ختنه کردن دختر های آفریقایی - پارس ناز

www.parsnaz.ir/pictures-terrible-mutilation-of-girls-off.html

ختنه دختران چیست مراسم ختنه دختران هر ساله در مناطق روستایی و بین قبایل این کشور انجام می شود آمارها حاکی از آن است که یک چهارم زنان کنیایی ختن.

آموزش ختنه کردن آپارات - دانلود فیلتر شکن سایفون اندروید

icpsa2015.ir/39905_آموزش-ختنه-کردن-آپارات.html

نسخه جدید سایفون, نصب ورژن قدیم بیتالک, نزديكي از جلو, الگو برای گلدوزی, ال نود بارب,

ختنه كردن - کتابخانه احاديث شيعه

www.hadithlib.com › ... › لیست کتابهای حدیث › فهرست حکمت‏نامه کودک

پيامبر خدا صلي الله عليه و آله : روز هفتم [تولّد] ، فرزندتان را [با ختنه] پاك كنيد ؛ چرا كه مايه تميزى و پاكيزگى بيشتر و رويِش شتابنده ترِ گوشت است و زمين ، چهل روز ...

 

اگر امکان دارد آن را به فارسی ایمیل کنید

دعای ختنه - متن و ترجمه - استاد شیخ حسین انصاریان

www.erfan.ir/.../کلیات%20مفاتیح%20الجنان%20با%20ترجمه%20استاد...

... ترجمه بيست وششم: از حضرت صادق عليه السّلام نقل شده: وقت ختنه كردن پسر اين ... و حكمى كه حتم نمودى، و امرى كه اجرا كردى، و چشاندى به او سوزش آهن در ختنه و حجامتش، ...

همه آنچه باید درباره ختنه کردن پسران بدانید « سلامت و پزشکی

www.1doost.com/Post-17899.htm

۱ شهریور ۱۳۹۳ ه‍.ش. - یکی از دغدغه هایی که در نخستین هفته های تولد نوزاد پسر، خانواده را به خود درگیر می کند ختنه کردن است. سوال های بسیاری ذهن این خانواده ها را به خود ...

پزشكي | آيا ختنه كردن واقعا براي سلامتي فرد مفيد است ...

baelm.ir › پزشكي و سلامت ، آشنايي با روش هاي درمان بيماري ها

ختنه «Circumcision» از واژه لاتین «circumcīsus» به معنای گرد بریدن است و به برداشتن قسمتی از پوست آلت تناسلی گفته می‌شود که معمولا در مرد‌ها انجام می‌شود و در ...

فصل دهم : در ختنه كردن پسران و دختران و سوارخ كردن گوش ...

library.yamojir.com/.../6972-فصل-دهم-در-ختنه-كردن-پسران-و-دختران-و-...

بدانكه در روز هفتم سنت مؤ كد است ختنه كردن پسران و اگر در روز هفتم نكند هم سنت است بعد از آن تا بالغ شدن طفل و بعد از بالغ شدن برخودش واجبست و بعضى گفته اند ...

ختنه - ویکی فقه

www.wikifeqh.ir/ختنه

معنا[ویرایش]. واژه ختنه از ریشه خ ت ن به معنای قطع کردن و بریدن و در کاربرد عام به معنای بریدن پوستِ بر آمده از آلت تناسلی مردان و زنان است. در متون عربی و دینی به ...

علل و چگونگی پیدایش و تداوم ختنه زنان

www.tanzimekhanevadeh.com/social-issues/61-1389-02-19-09-31-28

ریشه های ختنه کردن زنان به تاریخ ماقبل اسلام و مسیح باز میگردد. در قسمتهای بعدی به این موضوع پرداخته می شود.این موضوع در میان یهودیان و مسیحیان نیز دیده میشود.

فواید ختنه - فسقلی ترین وبلاگ نویس دنیا

yoona.persianblog.ir/post/7/

در حال حاضر در برخی از ادیان الهی ختنه کردن به عنوان قسمتی از فرایض دینی محسوب می شود. یکی از این ادیان دین یهود است. گفتهمی شود، حضرت موسی(ع) آیین ختنه ...

ختنه کردن | پارسی ویکی

parsi.wiki/dehkhodaworddetail-d370a279cc51400092f6e86551c5cdfb-f...

ختنه کردن . [ خ َ ن َ / ن ِک َ دَ ] (مص مرکب ) بریدن . قطع کردن . (از منتهی الارب ) (ناظم الاطباء). || بریدن سر غلاف نره . اِعذار. (تاج المصادر بیهقی ) (از منتهی الارب ) عُذر.

ختنه کردن دختران در کشورهای آفریقایی ؛ کابوس زنان آفریقا ...

www.pezeshk.us/?p=13480

۱۷ شهریور ۱۳۸۷ ه‍.ش. - ختنه دختران کابوس آفریقاست. ۵۵۴۵۵۶۴۶۵۴۵۵۵۵۵.jpg. بيش از ۷۹ درصد دختران در كشور هاى آفريقايى قربانی ختنه می شوند .ختنه دختران یک عمل ...

پسران 10 و 12 ساله ام از ختنه شدن می ترسند :: خانواده برتر

https://khbartar.blog.ir/.../پسران-10-و-12-ساله-ام-از-ختنه-شدن-می-ترسند

۳ تیر ۱۳۹۴ ه‍.ش. - من خودم این موضوعو دیدم که یه پسر 11 ساله رو به زور ختنه کردن الان اون .... اما پسرای شما تا سن 25 سالگی ممکنه خجالت ختنه کردن در ملا عامو بکشن.

نظرات
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبلیغات شما رایتم : مرجع وبمستران ایرانی

خبر جدید

.

عکس بازیگران جدید

.

پوشاک جدید

آرشیو