ابزار وبمستر

ابزار وبمستر

درمان پرمویی زنان | علت پر مویی چیست؟

عکس,دانلود,فیلم | خبرنیوز

,

درمان پرمویی زنان | علت پر مویی چیست؟

.

کسب درآمد

.

درمان پرمویی زنان | علت پر مویی چیست؟

درمان پرمویی زنان | علت پر مویی چیست؟

عوامل ژنتیکی و وراثت مهمترین عامل رشد و رویش موهای زائد و پرمویی در زنان محسوب می شود. در ادامه این مطلب به عوامل پرمویی بدن و درمان آن پرداخته ایم.

علل پرمویی در زنان و درمان آن

درمان پرمویی در زنان

رویش مو در نقاط نامتعارف در بدن زنان یکی از مشکلاتی است که گریبان گیر بسیاری از خانم ها میباشد. به موهایی که در نقاط غیرمتعارف بدن یک زن با الگوی مردانه رویش پیدا کرده و با ضخامت های مختلف رشد پیدا می کند، موی زائد گفته شده و این عارضه هیرسوتیسم اطلاق می شود.

این نقاط که باید به طور طبیعی مو نداشته باشد، شامل: ناحیه چانه، پشت لب، گونه ها، ساعد دست ها، ساق پاها، وسط سینه، پشت، روی شکم و... است.
باید دانست که رویش مو در نوحی زیر بغل و ناحیه تناسلی (کشاله ران) جزو موارد موی زائد محسوب نمی شود. این موها در پی بروز صفات ثانویه جنسی رویش پیدا می کند. باید دانست که هر رویش مویی زائد نیست؛ الگوی رشد مردانه مو در نواحی مختلف بدن زنان است که پدیده موی زائد را مطرح می کند. به عنوان مثال رشد مو در ناحیه سر جزو موارد موی زائد نیست.

با در نظر گرفتن علل ارثی بو.دن رشد موهای زائد، می توان به عوامل جغرافیایی و منطقه ای تولد و محل زندگی نیز اشاره کرد؛ زنان منطقه خاورمیانه از جمله ایرانی ها، عرب ها و ساکنان این نقاط از جهان، جزء افراد بااستعداد رویش رشد موی زائد محسوب می شوند. در ایران و خاورمیانه اکثریت خانم ها در قسمت های مختلف بدن خود موی زائد دارند.

البته برخی از اختلالات زنانگی و هورمونی یا برخی از بیماری های داخلی، نقش موثری بر رویش و رشد موهای زائد ایفا می کند.

* اختلال عملکردی تخمدان ها، بروز عارضه کیست تخمدان یا افزایش میزان هورمون جنسی مردانه در زنان، جزو این گونه علل محسوب می شود. زنان نیز به طور طبیعی مقدار بسیار کمی از هورمون های مردانه در بدن خود دارند که در صورت بر هم ریختن تعادل این هورمون، شاهد رویش موی زائد در برخی نقاط بدن هستیم.

اگر خانمی مراجعه کرد و پزشک پس از بررسی، شاهد رویش مو در نواحی مردانه (ریش، سبیل، دست ها و...) بود، در چنین مواردی باید بررسی های لازم جهت شناسایی علل و ارائه راهکارهای درمانی لازم و پیگیری های بعدی صورت گیرد.

بررسی کامل هورمونی، بررسی تخمدان ها از نظر کیستی بودن، اختلال در کارکرد غدد فوق کلیه، اختلال در هورمون رشد یا بررسی احتمال مصرف داروهای استروئیدی از جمله کورتون ها که موجب پرمویی می شود، مهم ترین اقدامات اولیه توسط متخصصان خواهدبود.

زنانی که بیش از حد چاق اند یا توده بدنی و چربی فراوانی دارند، بیشتر در معرض اختلالات تخمدان پلی کیستیک هستند. در این افراد تبدیل هورمون های مردانه به نوع فعال آن بیشتر اتفاق می افتد که باید دقیق تر بررسی شود.

* به اعتقاد و باور عام، رشد موهای زائد در برخی ماه ها و فصول مختلف سال متفاوت است و در برخی فصل ها رشد موهای زائد بیشتر است. در برخی از موجودات زنده این افزایش و کاهش ممکن است وجود داشته باشد اما درخصوص انسان تاکنون نتایج علمی دقیقی ثبت نشده است.
همچنین برخلاف نظر برخی افراد که اذعان می کنند پوست مرغ یا برخی مواد غذایی موجب رویش رشد موهای زائد می شود، باید گفت که چنین چیزی اثبات شده نیست. حتی نمی توان گفت که با تغییر نوع غذای مصرفی یا بهره گیری از رژیم خاص غذایی، افراد دچار پرمویی می شوند.

پرمویی در زنان ، ‌ پر مویی ، درمان پرمویی در زنان

علل پرمویی در زنان

رشد موهای زائد در بلوغ یا دوران یائسگی افزایش می یابد، چون اولا هورمون های مردانه در خانم ها در دوران بلوغ فعال تر می شود و دوم اینکه تعادل هورمون های مردانه و زنانه بعد از یائسگی، بیشتر به نفع هورمون های مردانه خواهد بود. یعنی میزان هورمون های زنانه در دوران یائسگی کاهش یافته و بدین ترتیب افزایش رشد مو در نواحی که مردان مو دارند را در خانم ها بیشتر خواهیم داشت. در چنین شرایطی متخصصان زنان راهکارهای هورمونی درمانی را پیش گرفته و اقدامات لازم را در کنار متخصصان پوست انجام می دهند.

* راه های درمان موهای زائد براساس شناسایی علل بروز عارضه متفاوت است. درگذشته از دستگاهی به نام الکترولیز برای از بین بردن موهای زائد با بهره گیری از جریان الکتریسته استفاده می شد که علاوه بر دردناک و وقت گیر بودن، با عوارضی از جمله بازگشت مجدد موها و آسیب های پوستی و ایجاد جای زخم (ایجاد اسکار و منافذ ریز) نیز رو به رو بود. تیغ زدن و تراشیدن مو، استفاده از موم، اپیلاسیون و کندن مو، روش های قدیمی است که امروزه با روی کار آمدن لیزرها، تقریبا متقاضیان کمی دارد.

لیزر فقط در موارد رفع موهای سپید قادر به اعمال اثر نیست و در چنین مواردی باید از روش های سنتی حذف مو استفاده کرد. تراشیدن و الکترولیز تنها راهکارهای از بین بردن موهای زائد سفید رنگ است. اگرچه داروها از جمله داروهای ضدهورمون های مردانه (آندروژن) مثل قرص اسپیرینولاکتون، قادر به کاهش رشد موهای زائد است، ولی آیا اینکه برای یک دختر جوان فقط به خاطر از بین بردن موهای زائد، چنین داروهایی تجویز کنیم، صحیح و علمی است؟! مصرف این نوع داروها باید طولانی بوده و صرفا به خاطر حذف تعدادی موی زائد منطقی نیست؛ بدین ترتیب بهره گیری از لیزرها نزد افراد با تجربه و تخصص لازم، به عنوان راهکاری منطقی توصیه می شود. مراجعه به کلینیک های پوست و لیزر که زیر نظر پزشک متخصص اداره می شود، بهترین اقدام و خوددرمانی ممنوع است.

* بی شک توصیه هایی که در عطاری ها می شود، به منظور درمان یا رفع قطعی و دائم موهای زائد نتیجه مناسب نداشته و فقط داروی نظافت می تواند موهای سطحی را از بین ببرد. از این رو فولیکول های ریشه مو از بین نمی رود و نتیجه موقتی است.

* موهای سیاه و قهوه ای تیره، بهترین نوع مو برای لیزر شدن است و لیزر رفع موهای زائد بهترین نتیجه را به همراه خواهدداشت. برای موهای سفید بهتر است که شیو کرده یا از اپیلاسیون یا الکترولیز استفاده شود.


* درمان موهای زائد برحسب نوع و محل رویش بین چهار تا شش جلسه به طول می انجامد. فواصل جلسات بسیار اهمیت دارد؛ در ناحیه صورت به عنوان مثال باید فاصل حدود یک و نیم تا دو ماه باشد ولی در نواحی پاها این مدت کمی بیشتر، حتی تا سه ماه نیز می تواند توصیه شود.

متاسفانه استفاده از دستگاه های متفرقه یا زیر نظر کاربران نابلد و فاقد دانش لازم، می تواند موجب پیامدهایی از جمله تشدید عارضه و حتی ضخیم شدن موهای زائدشود. کار با دستگاه لیزر همانند فعالیت روی لبه تیغ است؛ بدین ترتیب که اگر زیاد تابانده شود، موجب سوختگی پوست می شود، اگر اشعه با طول موج لازم، کمتر از حد مجاز تابانده شود. نتیجه مطلوبی نخواهیم گرفت و حتی امکان تحریک مو و کلفت شدن آن وجود دارد. گاهی با استفاده از طول موج نامناسب لیزر، این احتمال وجود دارد به جای از بین رفتن مو، رنگدانه آن از بین رفته و بی رنگ شود.

اولین بار در دنیا مقاله ای از متخصصان پوست کشور، پیرامون همین عارضه لیزر مطرح شد. براساس این مقاله اگر طول موج مناسب لیزر برحسب انرژی ضروری حذف موی زائد نباشد، فقط رنگدانه های مو از بین رفته و موها مجدد ولی با رنگ سفید رویش می کند. پس نوع دستگاه، انرژی مناسب، توانایی و تبحر پزشک متخصص در موفقیت درمان بسیار اهمیت دارد. چه بسا در مواردی کم بودن انرژی دستگاه موجب تسریع روند رشد مو شده است.

برخی نقاط بدن از جمله زیربغل و پاها پاسخ بهتری نسبت به درمان خواهدداشت به گونه ای که در مدت سه تا پنج جلسه شاهد رفع حدود نود درصد موهای زائد خواهیم بود. اما نقاطی مانند ریش، پشت لب و ساعد دست ها پاسخ ضعیف تری به درمان داشته و شاید پس از شش تا هفت جلسه به شصت درصد هدف بتوان دست یافت.

لیزر موهای زائد ، درمان پرمویی در زنان ، علل پرمویی در زنان

درمان پرمویی زنان

نوع دستگاه و معتبر بودن شرکت سازنده آن در روند کیفی درمان بسیار نقش دارد. دستگاه های اصل و معتبر اغلب آمریکایی است و دستگاه های چینی و کره ای برای رفع موهای زائد کارایی مناسب را نداشته و آمار موفقیت بالایی ندارد. دستگاه الکساندرایت با طول موج 755 نانومتر بهترین و موفق ترین لیزر موجود در ایران و جهان است که کارایی و نتیجه خوبی به همراه خواهدداشت. دستگاه مناسب بعدی برای از بین بردن موهای زائد، لیزر دایود با طول موج حدود 800 نانومتر است. در ردیف بعدی طبقه بندی این ابزار پیشرفته، دستگاه لیزر ان دی یگ (Nd-yag) به ویژه برای پوست های تیره پاسخ خوبی به همراه دارد ولی در پوست های روشن و نیمه روشن بهتر است از دستگاه های الکساندرایت و دایود استفاده کرد.

دستگاه دیگری موسوم به آی پی ال (IPL) که فقط نور متمرکز است و لیزر محسوب نمی شود، وجود دارد. اثر این دستگاه که طیفی از نور با طول موج 400 تا 1200 نانومتر است، اغلب در درمان لک های پوستی کاربرد داشته و کارایی مورد نظر در مقایسه با لیزرهای اختصاصی موی زائد را ندارد.

به هموطنان توصیه می شود با مطالعه و علم به این که چه دستگاهی چه انتظاری را برآورده می کند، اقدام به درمان موی زائد کرده و با شناسایی کلینیک ها و سایت اطلاع رسانی هر مرکز، از توان تجهیزاتی و تخصصی آن مرکز مطمئن شوند.
عوارض لیزر به نادرست انتخاب کردن دستگاه، طول موج، پزشک و... بستگی دارد.

به منظور کاهش درد و ناراحتی، معمولا توصیه می شود حداقل نیم ساعت قبل از لیزر، کرم موضعی لیدوکائین به عنوان بی حس کننده موضعی استفاده کرد. البته باید دقت کرد که در محدوده وسیعی از پوست استفاده نشود! چون جذب بالایی دارد و می تواند خطرآفرین باشد. حتی گاهی توصیه می شود این اقدام جهت مناطق وسیع پوست در چند مرحله انجام شود.

وجود چند موی زائد روی صورت یا نواحی چانه و سینه در نزد ایرانی ها جای هیچ نگرانی ندارد و وجود چند تار مو با توجه به وجود سوابق فایمی در بستگان (مادر، مادربزرگ، عمه و خاله) نگران کننده نیست. به واسطه تجربه ای که متخصصان پوست در موضوع پرمویی دارند، توصیه می شود ارجحیت مراجعه به پزشکان برای پیگیری این عارضه و انجام آزمایشات با متخصصان پوست و مو باشد. در هر صورت متخصصان غدد و زنان نیز می توانند بررسی های لازم را انجام داده و در صورت لزوم ارجاع، انجام دهند.

بهترین پوستی که مناسب ترین پاسخ به درمان لیزری پرمویی را می دهد، پوست سفید با موهای تیره و مشکی است. هرچه موها نازک تر و کمرنگ تر باشد، درصد پاسخ مثبت به لیزر کاهش می یابد.

کرم های ضدآفتاب خاصیت های فراوانی دارد که برای افرادی که قصد انجام لیزر را دارند نیز توصیه می شود قبل و بعد از انجام مراحل لیزر از این نوع کرم ها استفاده کنند. لیزر در پوست و موهایی پاسخ مناسب تر می دهد که در گذشته از روش تراشیدن به جای اپیلاسیون، کندن مو و موم انداختن استفاده کرده باشند. اگر فردی تمایل دارد با لیزر پاسخ بهتری بگیرد، توصیه می شود حدود یک ماه قبل از لیزر کردن، روش تیغ زدن مو را جایگزین موم انداختن، کندن و اپیلاسیون بکند.

مصرف هیچ نوع دارویی قبل، حین و پس از لیزر کردن ممنوعیت و تداخلی با این اقدام ندارد.

نکته مورد توجه این که، دستگاه های لیزر خانگی نیز توان و انرژی کافی را جهت رفع پرمویی و درمان کامل این عارضه ندارد و بهتر است از صرف هزینه بیهوده جهت خرید این گونه دستگاه ها خودداری کرد؛ این دستگاه ها برای هیچ فردی توصیه نمی شود.

درخصوص زنان باردار و شیرده به هیچ عنوان توصیه نمی شود که در این دوران از لیزر استفاده کنند. البته در دوران شیردهی بعضی متخصصان معتقدند با رعایت برخی احتیاط ها می توان لیزر موهای زائد را در برخی نقاط بدن انجام داد.

پرمویی در زنان ، عوامل پرمویی در زنان و درمان آن

 
منبع : مجله زیبایی سالم - /نمناک  
 
 
 
 
  هیرسوتیسم(پرمویی در زنان) و راه درمان آن - بیتوته
www.beytoote.com/attire/hair/why3-hairy.html
بررسی علل هیرسوتیسم یا پرمویی در زنان,درمان بیماری هیرسوتیسم و از بین بردن موهای زاید,مهم ترین نقش موی بدن چیست؟,شایع ترین علل هیرسوتیسم (پرمویی در ...
دردسرهای پرمویی در زنان و دختران - که
www.irannaz.com/news_detail_8721.html
اخیرا محققان انگلیسی دریافتند که پرمویی در زنان تنها یک مشکل ظاهری نیست، بلکه می تواند علامت یک بیماری نهفته در آنها باشد. نزدیک به ۱۵ درصد از زنان، دارای ...
بهترین درمان پرمویی زنان - فوق تخصص غدد
drmanshadi.ir/tag/بهترین-درمان-پرمویی-زنان/
درصورت حاد بودن هیرسوتیسم و همراه بودن پرمویی زنان با قاعدگی نامنظم یا هر علامت دیگری که نشاندهنده بالا رفتن هورمون مردانه باشد، مثل کچلی یا بم شدن صدا، ممکن است ...
تصاویر برای پرمویی در زنانگزارش تصاویر
نتیجه تصویری برای پرمویی در زنان
نتیجه تصویری برای پرمویی در زنان
نتیجه تصویری برای پرمویی در زنان
نتیجه تصویری برای پرمویی در زنان
نتیجه تصویری برای پرمویی در زنان1 روز پیش
تصاویر بیشتر برای پرمویی در زنان
علت پُرمویی در برخی زنان چیست؟؟ - ناگفته های مسايل ...
masaelejensihot.blogfa.com/post-132.aspx
ناگفته های مسايل همبستری و عشقبازی - علت پُرمویی در برخی زنان چیست؟؟ - آموزش صحيح روابط جنسی و آموزش دخول + پاسخ به سوالات شما - ناگفته های مسايل ...
درمان پُرمویی در خانم ها - تبیان
www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=282138
۶ مرداد ۱۳۹۳ ه‍.ش. - درمان هیرسوتیسم یا پرمویی در زنان اغلب شامل درمان خانگی و درمان پزشکی رفع موهای زائد و مصرف دارو است...
خانمهایی که صورت پرمویی دارند بخوانند
www.hidoctor.ir/7599_خانمهایی-که-صورت-پرمویی-دارند-بخوانند.html/
۱۸ مهر ۱۳۹۲ ه‍.ش. - وی چاقی را نیز یکی از دلایل پرمویی دانست و افزود: «در صورت چاق بودن هورمون زنانه به هورمون مردانه تبدیل می‌شود که این موضوع پرمویی را در پی دارد.».
ایسنا - سندروم "پلی کیستیک" شایع‌ترین علل پرمویی در زنان
isna.ir/fa/news/.../سندروم-پلی-کیستیک-شایع-ترین-علل-پرمویی
۱۴ مرداد ۱۳۹۲ ه‍.ش. - یک فوق تخصص غدد و متابولیسم با اشاره به اینکه سندروم پلی کیستیک شایع‌ترین علل بروز پرمویی در زنان است، توصیه کرد: افراد در صورت ...
هیرسوتیسم و پرمویی در زنان چیست و چگونه باید درمان گردد ...
www.pezeshk.us/?p=16737
۱۶ خرداد ۱۳۸۸ ه‍.ش. - ارسال نظر. هیرسوتیسم و پرمویی در زنان چیست و چگونه باید درمان گردد ؟ موهای زاید در زنان مشکل نسبتا شایعی است که گهگاه عوارض روانی هم به دنبال ...
هیرسوتیسم و پرمویی در زنان چیست و چگونه باید درمان گردد ؟
www.aftabir.com › مقالات › بهداشت و درمان › بیماریها
۱۹ مرداد ۱۳۸۸ ه‍.ش. - موهای زاید در زنان مشکل نسبتا شایعی است که گهگاه عوارض روانی هم به دنبال دارد .حتماً شما نیز در میان اطرافیانتان با خانم هائی که در صورتشان موهای ...


این گیاه دشمن پرمویی است! - تیتریک
titre1.ir › سبک زندگی › سلامت
هیرسوتیسم یا پُر مویی، رویش بیش از اندازه موها در صورت یا بدن زنان است البته در جاهایی که بیشتر مردها در بدنشان مو دارند.
بیماریهای پوست ومو دکتر تورج مکرمی متخصص پوست ومو
www.tehranhair.com/Farsi/hirsutism.aspx
پرمویی در زنان - درمان های دارویی و لیزر موهای زائد. رشد موهای ... به طور طبیعی در بدن زنان نیز هورمون های مردانه به میزان کم از تخمدان ها و غدد فوق کلیه(آدرنال) ترشح می شود.
بهترین درمان پرمویی زنان | ریزش مو , کاشت مو
wikimoo.ir/tag/بهترین-درمان-پرمویی-زنان/
۲۴ فروردین ۱۳۹۴ ه‍.ش. - دردسرهای پرمویی در زنان. هیرسوتیسم(پرمویی در زنان) و راه درمان آن دلايل پُرمويي در خانم ها بهترین درمان پرمویی زنان خانمهایی که صورت پرمویی دارند ...
وقتی زنان از پرمویی عذاب می کشند؟: : تندرستی و زندگی سالم ...
www.tebyan-zn.ir/News.../پرمویی-زنانبیماری-زنان/.../6/.../111262.html
۲ تیر ۱۳۹۲ ه‍.ش. - وقتی زنان از پرمویی عذاب می کشند؟ واحد تندرستی و سلامت تبیان زنجان-. هرکدام مشکلی دارند، یکی طاسی که برای برطرف شدن آن به مراکز کاشت مو ...
- علت پرمویی در زنان چیست؟
jamnews.ir/TextVersionDetail/195774
۲۳ خرداد ۱۳۹۲ ه‍.ش. - علت پرمویی در زنان چیست؟ چاقی، انسولین بالا، پرولاکتین بالا و کم کاری غده تیرویید نیز می تواند از دلایل بالا بودن هورمون مردانه باشد.
شايع‌ترين علت پرمويي در دختران پلي کيستيک است - ...
www.salamatnews.com › خانواده
۱۹ مهر ۱۳۸۸ ه‍.ش. - فوق تخصص غدد: استفاده از قرص‌هاي کنتراسپتيو (ضد بارداري) براي درمان هيرسوتيسم (پرمويي) در دختراني که ازدواج نکرده اند بلامانع است.
درمان و پیشگیری از پرمویی در صورت خانمها - مو - زیبایی ...
www.salamatnews.com › زیبایی › مو
۲۸ آذر ۱۳۹۰ ه‍.ش. - سلامت نیوز : پرمویی صورت خانمها ، به ویژه در صورت خانمهای جوان، همواره باعث رنج و عذاب آنهاست و یک معضل اساسی و...
موهای زائد در زنان؛ علل ایجاد، روشهای درمان | مرجع سلامت و ...
parsivenus.com/?q=موهای-زائد-در-زنان؛-علل-ایجاد،-روشهای-درمان
۲۰ مهر ۱۳۹۳ ه‍.ش. - اگر شما موهای خشن و مشکی در این مناطق دارید به این حالت پرمویی می گویند. این نوع موها به طور معمول در مردان دیده می شود. علت ها. زنان به طور معمول میزان ...
بهترین درمان برای درمان پرمویی خانم ها و ایجاد تعادل هورمونی ...
www.cloob.com/timeline/answer_36163_878451
۲۴ شهریور ۱۳۸۷ ه‍.ش. - سلام دوست عزیز شما بهتره به یک دکتر زنان یا غدد مراجعه کنید تا آزمایشات هورمونی رو براتون انجام بدهند این بهترین کاره اکثرا این پرمویی ها به خاطر ...
پرمویی در زنان|عوامل پرمویی در زنان و درمان آن - نمناک
namnak.com/30083-پرمویی-در-زنان.html
عوامل ژنتیکی و وراثت مهمترین عامل رشد و رویش موهای زائد و پرمویی در زنان محسوب می شود. در ادامه این مطلب به عوامل پرمویی بدن و درمان آن پرداخته ایم.

پرمویی در خانمها - بیماریهای زنان و زایمان و نازایی
gyn.persianblog.ir/tag/پرمویی_در_خانمها
سوالاتی در موردپرمویی و پرمویی در خانمها و پاسخ به سوالات زنان ... بسیاری از زنان در ایران با مشکل رویش موی زاید روی صورت و سینه مواجهند واز این مسئله دائماً در رنجند.
شایع ترین علت پرمویی در زنان چیست - نیک صالحی
www.niksalehi.com/pezeshki/view/173660.php
۱۶ خرداد ۱۳۹۱ ه‍.ش. - وی تصریح کرد: شایع ترین علت پر مویی در زنان ایرانی، سندرم تخمدان پلی کیستیک است که به طول معمول با اضافه وزن، بی نظمی های قاعدگی و ازدیاد ...
تصـویـــر زن - دلیل پرمویی زنان چیست ؟؟؟؟
tasvirezan.mihanblog.com/post/11
۲۱ دی ۱۳۸۸ ه‍.ش. - هیرسوتیسم و پرمویی در زنان چیست و چگونه درمان میگردد؟ موهای زاید در زنان مشكل نسبتا شایعی است كه گهگاه عوارض روانی هم به دنبال دارد .حتماً شما ...
پرمویی زنان مقدمه نازایی - مشرق
www.mashreghnews.ir/fa/news/306383/پرمویی-زنان-مقدمه-نازایی
رئیس انجمن علمی مامایی ایران با گلایه از بیکاری ۱۲ هزار ماما در کشور گفت: پرمویی مقدمه بیماریهای هورمونی و نازایی زنان است و آسم و دیابت از عوارض سزارین برای ...
باورنکردنی:چایی خاص برای درمان پرمویی - سیمرغ
seemorgh.com › سلامت › اخبار پزشکی سلامت
۱۰ مرداد ۱۳۸۸ ه‍.ش. - اگر چه ممكن است پرمویی در مردان هم ایجاد شود،اما در زنان بیشتر آزاردهنده است.این موها معمولاً ضخیم ‌تر،تیره‌ تر و متفاوت ‌تر از موهای معمولی هستند.
پرمویی در زنان یا هیرسوتیسم: علت، رفع و درمان - فوق ...
drgholampour.ir/پرمویی-در-زنان-یا-هیرسوتیسم-علت،-رفع-و/
هیرسوتیسم یا پرمویی یکی از مشکلات شایع و آزاردهنده است که درآن میزان رشد موهای بدن شخص بیش از اندازه است. 5 تا 10 درصد از زنان بالغ به این مشکل مبتلا می‌شوند.
پرمویی زنان یا هیرسوتیسم - بلوغ
www.drdidban.ir/post/34
دکتر عبداله دیدبان فوق تخصص غدد و متابولیسم کودکان و نوجوانان - هیرسوتیسم یا پرمویی به معنی رشد غیر طبیعی مو به شکل مردانه در زنان است، و اگر چه علت آن ...
پوست و مو | هیرسوتیسم(پرمویی در زنان) و راه درمان آن | پوست و مو
baelm.ir › ... › پوست و مو
هیرسوتیسم (پرمویی) یکی از مهم ترین بیماری هایی است که در زنان دیده می شود. این پرمویی در زنان به طور طبیعی نباید در بدن یک خانم دیده شود، مثلا رویش مو در پشت.
پرمویی در زنان
bagh-khoda.com › بیماری های زنان
پرمویی در زنان. از نظر طب مدرن، بالا بودن میزان تولید هورمون جنسی مردانه (بیش از حد نرمال )در بدن خانم ها باعث ایجاد موهای زائد می شود. از این رو اکثر افرادی که دچار ...
پرمویی در زنان و درمان های دارویی و لیزر موهای زائد - کاشت مو
www.hrthair.com/.../پرمویی-در-زنان-و-درمان-های-دارویی-و-لیزر-موهای-زائ...
رشد موهاي زائد بيماري شايعي در زنان جوان است. حدود 10 درصد از زنان از موهاي زائد رنج مي برند.دراين بيماري موهاي بدن الگوي رشد مردانه پيدا مي کنند يعني.


هیرسوتیسم چیست؟ روش درمانی شدت پرمویی در زنان - زمان
www.zamannews.ir/.../69741-هیرسوتیسم-چیست-روش-درمانی-شدت-پرم...
۱۱ بهمن ۱۳۹۴ ه‍.ش. - هیرسوتیسم در زنان به این معنی است که پیازهای مو توسط تستوسترون یا سایر هورمونهای آندروژن بیش از حد تحریک میشود. آندروژنها مهمترین هورمون ...
پرمویی - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
https://fa.wikipedia.org/wiki/پرمویی
هیرسوتیسم[ویرایش]. هیرسوتیسم نوعی پرمویی در زنان و کودکان است که فرد مبتلا رویش بیش از حد موهای آندروژنیک (موهای مدل مردانه) در نواحی مانند صورت و سینه دارد.
علل پرمویی در زنان و درمان آن - سرگرمی جدید
downloadfun7.ir/news/11045
۱ روز پیش - عوامل ژنتیکی و وراثت مهمترین عامل رشد و رویش موهای زائد و پرمویی در زنان محسوب می شود. در ادامه این مطلب به عوامل پرمویی بدن و درمان آن پرداخته ایم.
پرمویی در زنان Archives - وب سایت دکتر انتظاری
https://drentezari.com/tag/پرمویی-در-زنان/
۳۱ خرداد ۱۳۹۴ ه‍.ش. - موهای زاید و پرمویی در زنان و هورمون های مردانه. خرداد ۳۱, ۱۳۹۴ ... آکنه و پرموئی ( رشد موهای زاید ) در یک دختر مبتلا به سندرم تخمدان پلی کیستیک PCO.
پرمویی در زنان - شمسه
salam98.ir/tag/پرمویی-در-زنان/
درمان هیرسوتیسم یا پرمویی در زنان اغلب شامل درمان خانگی و درمان پزشکی رفع موهای زائد و مصرف دارو است. هیرسوتیسم یا پرمویی یک مشکل ناخواسته در برخی خانم ...
پرموئی در خانمها: علل، تشخیص و درمان - دکتر محمدرضا صفری ...
www.safarinejad.ir/article.aspx?i=4&a=309
۱۶ آبان ۱۳۹۱ ه‍.ش. - پرموئی عبارت از رویش مو در آن قسمت از بدن خانمها که در حالت طبیعی فاقد مو بوده و یا میزان موی این قسمتها حداقل است. بعنوان مثال رویش مو در ناحیه ...
هیرسوتیسم و پرمویی در زنان چیست و چگونه باید درمان گردد ؟
chamber2.vcp.ir/...زنان/1008653-هیرسوتیسم-و-پرمویی-در-زنان-چیست...
هیرسوتیسم چیست؟ به رشد بیش از اندازه مو در مکان‌های خاصی از صورت و بدن خانم‌ها هیرسوتیسم یا پر مویی گفته می شود. موهای صورت یک خانم به طور طبیعی باید کمرنگ ...
پرمویی (هیرسوتیسم) | بوعلی
boalii.ir › بیماریها
۲۳ اسفند ۱۳۹۲ ه‍.ش. - پرمویی یک بیماری نسبتا شایع است و از هر ۲۰ خانم یک نفر را گرفتار می کند. پرمویی یک علامت طبی است نه یک بیماری. ولی ممکن است نشان از وجود ...
موهای ناخواسته - ته لگا
talga.blogfa.com/post-15.aspx
هيرسوتيسم» يا پرمويي معضلي است،كه گرچه به ندرت تهديد كننده سلامتي است،اما بدون شك يكي از دغدغه ها و مشكلات زيبايي در زنان امروز است. و نظر به حساسيت زنان در ...
PDF مقاله هيرسوتيسم و پرمويي در زنان چيست و چگونه بايد ...
www.niazemarkazi.com/papers/10002601.html
هيرسوتيسم و پرمويي در زنان چيست و چگونه بايد درمان گردد ؟ ○ هيرسوتيسم چيست؟ به رشد بيش از اندازه مو در مکان هاي خاصي از صورت و بدن خانم ها هيرسوتيسم يا پر ...


پرمویی در خانمها یا هیرسوتیسم | سایت شخصی دکتر علی ...
dralimirzapour.ir/txt/پرمویی-در-خانمها-یا-هیرسوتیسم/
پرمویی در خانمها یا هیرسوتیسم به رشد بیش از اندازه مو با الگوی مردانه در خانم ‌ها ... در قسمت هایی از بدن زنان مبتلا به هیرسوتیسم موهای ضخیم و مشکی می روید که معمولاً در ...
پرمویی زنان – parsilog
www.parsilog.com › مجله سلامت › بیماری ها و راه درمان
۲۱ اسفند ۱۳۹۱ ه‍.ش. - پرمویی زنان. تعریف. افزایش بیش ازحد موهای خانمها را هیرسوتیسم می نامند . این افزایش مو به ویژه درصورت باعث مشکلات زیبایی زیادی برای خانمها می ...
درمان پرمویی در زنان
mybanu.ir › پزشکی و سلامت › سلامت › سلامت خانواده › دارو و درمان
درمان هیرسوتیسم یا پرمویی در زنان اغلب شامل درمان خانگی و درمان پزشکی رفع موهای ... در قسمت اول این مطلب علائم، علل، عوامل خطر و عوارض پرمویی در زنان را برایتان ...
هیرسوتیسم(پرمویی در زنان) و راه درمان آن | بیتوته
vista.ir/page/19622
هیرسوتیسم(پرمویی در زنان) و راه درمان آن مجموعه: سلامت موها شایع ترین علل هیرسوتیسم تخمدان پلی کیستیک است هیرسوتیسم(پرمویی در زنان) و راه درمان آن ...
تشخیص و درمان هیرسوتیسم یا پرمویی در زنان | پزشک من
tebme.com/fa/تشخیص-و-درمان-هیرسوتیسم-یا-پرمویی-در-زن/
۱۰ فروردین ۱۳۹۴ ه‍.ش. - این مطلب برگرفته از مقاله ای به نام تشخیص و درمان هیرسوتیسم یا پرمویی در زنان Hirsutism Diagnosis and treatment از سایت mayoclinic.org می ...
روش های درمانی هیرسوتیسم یا پرمویی در زنان
www.abanak.ir › آرایشی و زیبایی
۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۴ ه‍.ش. - روش های درمانی هیرسوتیسم یا پرمویی در زنان با دو روش پزشکی و خانگی بیان می کنیم با ما همراه باشید . درمان هیرسوتیسم یا پرمویی در زنان اغلب ...
علت و درمان پرمویی در خانم ها پرمویی در زنان | مارال فان
maralfun.ir › گوناگون
افزايش موي صورت افزایش مو بهداشت بانوان پرمویی پرمویی در زنان پوست پوست صورت پوست و مو پيدايش زودرس مو تخمدان پلی کیستیک جراحی زیبایی دردسرهای ...
چشم های زیبای آهو - هيرسوتيسم‌ ( پرمويي در زنان )
matiyoeshap.blogfa.com/post-64.aspx
هيرسوتيسم‌ ( پرمويي در زنان ) اين اختلال در ميان خانمهاي ايراني به علل گوناگون ارثي و هورموني فراوان يافت ميشود . به اعتقاد حقير به علت تيره تر بودن رنگ
هیرسوتیسم (Hirsutism) یا پُرمویی در زنان - نودهشتیا
www.forum.98ia.com › درسی و دانشجویی › علم و دانش › پزشکی
8پست - ‏7 نویسنده
هیرسوتیسم (Hirsutism) یا پُرمویی در زنان هیرسوتیسم چیست؟ هیرسوتیسم واژهای است که برای م.
در زنان با تغذیه پرمویی قابل کنترل است | آینه
www.ayeneh.net/.../Healthcontentdetail.aspx?...زنان...پرمویی...
در نیمی از زنان مبتلا به هیرسوتیسم افزایش هورمون‌های جنسی مردانه دیده می‌شود. این افزایش به دلایل مختلفی ایجاد می‌شود. به عنوان مثال، در زنان مبتلا به سندرم تخمدان ...


بیماری های زنان زایمان نازایی - درمان موهای زائد
www.doctorzanan.blogfa.com/tag/درمان-موهای-زائد
بیماری های زنان زایمان نازایی - درمان موهای زائد - دکتر مریم لطفی زاد متخصص ... پزشک شما می تواند با معاینه بین این قبیل موها با پرموئی حاصل از اختلالات دیگر ...
علل پرمویی در زنان و درمان آن - دانلود رایگان فیلم 2017
yascamp.ir/علل-پرمویی-در-زنان-و-درمان-آن.html
۱ روز پیش - عوامل ژنتیکی و وراثت مهمترین عامل رشد و رویش موهای زائد و پرمویی در زنان محسوب می شود. در ادامه این مطلب به عوامل پرمویی بدن و درمان آن پرداخته ایم.
درمان پرمویی و موهای زائد در زنان
clinichoma.com/wp/library/hirsutism_Persian.php
گرچه این عارضه ممکن است هم در مردان و هم در زنان رخ دهد،اما معمولاً تنها مشکل زنان محسوب مى‌شود. زنان مبتلا به هیرسوتیسم (hirsutism) موهاى تیره و ضخیمى بر روى صورت، ...
پرمویی - وبلاگ تخصصی دکتر غلامرضا کریمی محقق طب ...
mahdiyarteb.persianblog.ir/tag/پرمویی
۶ خرداد ۱۳۹۳ ه‍.ش. - طبیعت: رازیانه درجه دوم گرم و خشک است که دارای مقادیر زیاد هورمون زنانه است. لذا برای آقایان ممنوع است چون باعث کاهش میل و توان جنسی آنان می‌گردد.
پاسخ پرسش : رفع مشکل پرمویی در خانمها
ravazadeh.com/fa/.../1565-پاسخ-پرسش-رفع-مشکل-پرمویی-در-خانمها.ht...
پرسش: من از 16 سالگی دچار بیماری پر مویی شدم. اوائل موها فقط در صورت بود بتدریج روی سینه ها غبغب پشت هم ایجاد شد.صورتم را 12بار به توصیه ی پزشکان در تهران ...
پرمويي يا هيرسوتيسم - سلامتی برای همه
myhealth.ir/1388-05-03-05-32-24/76-1388-04-27-05-49-05
۲۴ دی ۱۳۹۴ ه‍.ش. - هیرسوتیسم به رشد موی تیره , ضخيم در نواحی که در آن زنان به طور معمول مو نداشته يا موهاي نازك كركي شكل دارند، گفته مي شود. از جمله اين محل ها، بالای ...
درمان پرمویی زیر چانه زنان - الو دکتر
www.alodoctor.ir/question/search/5331/درمان-پرمویی-زیر-چانه-زنان
۱۷ اسفند ۱۳۹۳ ه‍.ش. - کاربر عزیز قبلا به سوال مشابه شما در این سایت پاسخ داده شده است برای اطلاع بیشتر می توانید به لینک زیر مراجعه کنید. کاهش رشد موهای زائد.
دکتر رهام صادقي - همه چيز در مورد موهاي زائد و رفع پرمويي "شماره1"
www.roham.ws › فهرست انجمنهای گفتگو › سوالات زنان
در برخي از زنان اين روش موجب ايجاد موهاي زيرپوستي مي‌شود و براي موهاي فرفري و ..... اگر چه ممكن است پرمویی در مردان هم ایجاد شود، اما در زنان بیشتر آزاردهنده است. این موها ...
هیرسوتیسم یا افزایش موهای زاید در زنان؛ چه باید کرد؟ - مهرخانه
mehrkhane.com › صفحه نخست › بهداشت و سلامت
۸ بهمن ۱۳۹۳ ه‍.ش. - وی ادامه داد: لازم است زنان بدانند مواقعی که شاهد رشد سریع موهای زاید، ضخیم و تیره در اطراف لب‌ها، ... برخی از موارد پرمویی در زنان نیز علت خاصی ندارد.
رئیس انجمن علمی مامایی ایران: پرمویی زنان مقدمه نازایی/آسم و ...
www.farsnews.com/newstext.php?nn=13930213000869
۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ ه‍.ش. - رئیس انجمن علمی مامایی ایران با گلایه از بیکاری ۱۲ هزار ماما در کشور گفت: پرمویی مقدمه بیماریهای هورمونی و نازایی زنان است و آسم و دیابت از عوار

هيرسوتيسم و پرمويي در زنان چيست و چگونه درمان ميگردد؟
www.pcparsi.com/هيرسوتيسم-و-پرمويي-در-زنان-چيست-و-چگونه-درمان-...
nbsp موهاي زايد در زنان مشكل نسبتا شايعي است كه گهگاه عوارض رواني هم به دنبال دارد حتماً شما نيز در ميان اطرافيانتان با خانم‌هائي كه در صورتشان موهاي.
در زنان با تغذیه پرمویی قابل کنترل است
tasalamati.com/e/PnQvZ/
در زنان با تغذیه پرمویی قابل کنترل است. موهای غیر نرمال غالباً در قسمتهایی که آقایان رویش مو دارند رشد می‌کند مثلا در صورت، سینه و پشت. در برخی از موارد رویش این ...
دردسرهای پرمویی - مرکز اطلاعات فنی ایران
tici.info/default.aspx?dir=Learn_man&file=8905161.htm
دردسرهای پرمویی. از تفاوت‌های مردان و زنان، یکی هم موقعیت متضاد آنان با پدیده «مو» است. اگر آقایان با مشکلاتی مثل ریزش مو و طاسی سر دست به گریبانند و در پی درمان ...
نقش تغذیه‌ در پرمویی زنان - oabab | تغذیه و گروه خون
www.oabab.net/fa/مقالات-علمی/news/791/نقش-تغذیه--در-پرمویی-زنان
۲۰ آبان ۱۳۹۰ ه‍.ش. - علـل پرمویی زنان : افزایش هورمون‌های جنسی مردانه در نیمی از زنان مبتلا به هیرسوتیسم دیده می‌شود. این افزایش می‌تواند به علل مختلفی ایجاد شود.
درمان پرمویی بانوان در طب سنتی - پرسش و پاسخ
www.irexpert.ir/webforms/Forum/Question.aspx?QID=116136
۱۰ شهریور ۱۳۹۲ ه‍.ش. - 9پست
عنوان پرسش: درمان پرمویی بانوان در طب سنتی. شرح پرسش .... خانمهای دارای سابقه ارثی باید حتماً تحت نظارت پزشک متخصص زنان باشند. خیلی مهمه.
هیرسوتیسم (پرمویی) - پایگاه اطلاع رسانی پوست و مو و زیبایی
www.myskin.ir/hair/common-disease/22-hirsutism.html
هورمونهای زنانه (مانند استروژن) دارای اثراتی مخالف هورمونهای مردانه می باشند . ... تومورهای تخمدانی تولید کننده آندروژن می تواند باعث پرمویی خانمها گردد که سریع ایجاد می ...
استفاده از چای نعناع برای درمان عارضه ای زنانه - آخرین خبر
akharinkhabar.com/Pages/News.aspx?id=759362
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ ه‍.ش. - ممکن است دلایل ارثی یا استفاده از برخی داروهای استروییدی و هورمونی یا قرص های ضدبارداری نیز سبب پرمویی زنان شود. رویش موهای زائد روی صورت ...
پایان ناباروری - خبرهای خوب در راه است - اسپیرونولاکتون
mojezeh-hamedan2.blogfa.com/tag/اسپیرونولاکتون
بررسی های آزمایشگاهی پرمویی در زنان. fcbk_045.jpg ph8e_047.jpg. انواع آزمایشها برای بررسی بیماران مبتلا به پرمویی (هیرسوتیسم) انجام می گردد که بعضی از آنها ...
سلامت جنسی - پرمویی( هیرسوتیسم)در زنان
salamatejensy.blogfa.com/post/336
سلامت جنسی - پرمویی( هیرسوتیسم)در زنان - این درگاه مطابق با قوانین جاری جمهوری اسلامی ایران می باشد و کلیه مطالب با ذکر منبع درج شده اند.
متخصص زنان و زایمان - دکتر رویا امدادی - مطالب ابر پرمویی ...
www.dremdadi.com/post/tag/پرمویی%20ناحیه%20تناسلی
۱۸ بهمن ۱۳۹۲ ه‍.ش. - گذاشتن IUD ; پاپ اسمیر ; انجام سونوگرافی زنان ; سزارین ; زایمان طبیعی ... برچسب ها: پرمویی ناحیه تناسلی، متخصص زنان و زایمان، لابیاپلاستی،.


هیرسوتیسم(پرمویی در زنان) و راه درمان آن - بیتوته
www.beytoote.com/attire/hair/why3-hairy.html
بررسی علل هیرسوتیسم یا پرمویی در زنان,درمان بیماری هیرسوتیسم و از بین بردن موهای زاید,مهم ترین نقش موی بدن چیست؟,شایع ترین علل هیرسوتیسم (پرمویی در ...
درمان پرمویی در خانم ها یا (هیرسوتیسم) - حوادث ،روزنامه
www.akairan.com/khanevadeh/arayesh1/13044.html
۴ شهریور ۱۳۹۳ ه‍.ش. - درمان پرمویی خانم ها,درمان پرمویی در خانم ها,هیرسوتیسم خفیف,هیرسوتیسم و نازایی,هیرسوتیسم ایدیوپاتیک,هیرسوتیسم در مردان,هیرسوتیسم شدید ...
باورنکردنی:چایی خاص برای درمان پرمویی صورت - که
www.irannaz.com/news_detail_4022.html
بسیاری از خانم ها از پرمویی صورتشان گله مند هستند،شما با دم کردن و خوردن این چایی اثرات جالبی را مشاهده خواهید کرد هیرسوتیسم چی باورنکردنی:چایی خ.
دردسرهای پرمویی در زنان و دختران - که
www.irannaz.com/news_detail_8721.html
اگر آقایان با مشکلاتی مثل ریزش مو و طاسی سر دست به گریبانند و در پی درمان به کاشت مو پناه می برند، برعکس خانم ها با مشکلی به نام پرمویی و موهای زائد مواجه می ...
تصاویر برای پرموییگزارش تصاویر
نتیجه تصویری برای پرمویی
نتیجه تصویری برای پرمویی
نتیجه تصویری برای پرمویی1 روز پیش
نتیجه تصویری برای پرمویی
تصاویر بیشتر برای پرمویی
این گیاه دشمن پرمویی است! - تیتریک
titre1.ir › سبک زندگی › سلامت
این گیاه دشمن پرمویی است! هیرسوتیسم یا پُر مویی، رویش بیش از اندازه موها در صورت یا بدن زنان است البته در جاهایی که بیشتر مردها در بدنشان مو دارند. گروه بهداشت و ...
فوق تخصص غدد و متابوليسم کودکان | بهترین درمان پرمویی ...
drmanshadi.ir/tag/بهترین-درمان-پرمویی-زنان/
درصورت حاد بودن هیرسوتیسم و همراه بودن پرمویی زنان با قاعدگی نامنظم یا هر علامت دیگری که نشاندهنده بالا رفتن هورمون مردانه باشد، مثل کچلی یا بم شدن صدا، ممکن است ...
خانمهایی که صورت پرمویی دارند بخوانند
www.hidoctor.ir/7599_خانمهایی-که-صورت-پرمویی-دارند-بخوانند.html/
۱۸ مهر ۱۳۹۲ ه‍.ش. - خانمهایی که صورت پرمویی دارند بخوانند,:امروز درباره روشهای درمانی مفید برای صورتهای پرمو معرفی میکنیم که اول علت اصلی این پرمویی را ذکر ...
درمان پُرمویی در خانم ها - تبیان
www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=282138
۶ مرداد ۱۳۹۳ ه‍.ش. - درمان هیرسوتیسم یا پرمویی در زنان اغلب شامل درمان خانگی و درمان پزشکی رفع موهای زائد و مصرف دارو است...
پرمویی را با موهای زائد اشتباه نگیرید - سیمرغ
seemorgh.com › سلامت › سلامت خانواده › سلامت زنان
۲۸ شهریور ۱۳۹۲ ه‍.ش. - خیلی وقت ها پرمویی با موهای زائد اشتباه گرفته می شود و در نتیجه، درمان ها هم نتیجه دلخواه را در بر نخواهد داشت. دکتر رحمانیان در این باره خاطرنشان می ...

اگر امکان دارد آن را به فارسی ایمیل کنید
هیرسوتیسم و پرمویی در زنان چیست و چگونه باید درمان گردد ؟
www.aftabir.com › مقالات › بهداشت و درمان › بیماریها
۱۹ مرداد ۱۳۸۸ ه‍.ش. - موهای زاید در زنان مشکل نسبتا شایعی است که گهگاه عوارض روانی هم به دنبال دارد .حتماً شما نیز در میان اطرافیانتان با خانم هائی که در صورتشان موهای ...
هیرسوتیسم و پرمویی در زنان چیست و چگونه باید درمان گردد ...
www.pezeshk.us/?p=16737
۱۶ خرداد ۱۳۸۸ ه‍.ش. - هیرسوتیسم و پرمویی در زنان چیست و چگونه باید درمان گردد ؟ موهای زاید در زنان مشکل نسبتا شایعی است که گهگاه عوارض روانی هم به دنبال دارد .
ایسنا - سندروم "پلی کیستیک" شایع‌ترین علل پرمویی در زنان
isna.ir/fa/news/.../سندروم-پلی-کیستیک-شایع-ترین-علل-پرمویی
۱۴ مرداد ۱۳۹۲ ه‍.ش. - یک فوق تخصص غدد و متابولیسم با اشاره به اینکه سندروم پلی کیستیک شایع‌ترین علل بروز پرمویی در زنان است، توصیه کرد: افراد در صورت ...
بیماریهای پوست ومو دکتر تورج مکرمی متخصص پوست ومو
www.tehranhair.com/Farsi/hirsutism.aspx
شایع ترین علت پرمویی در خانم ها سندرم تخمدان پلی کیستیک PCOاست.در این بیماری تعداد زیادی کیست کوچک در تخمدان ها ایجاد می شود. تخمدان ها کمی بزرگ شده و ...
بهترین درمان پرمویی زنان | ریزش مو , کاشت مو
wikimoo.ir/tag/بهترین-درمان-پرمویی-زنان/
۲۴ فروردین ۱۳۹۴ ه‍.ش. - دردسرهای پرمویی در زنان. هیرسوتیسم(پرمویی در زنان) و راه درمان آن دلايل پُرمويي در خانم ها بهترین درمان پرمویی زنان خانمهایی که صورت پرمویی دارند ...
پرمویی - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
https://fa.wikipedia.org/wiki/پرمویی
پرمویی (انگلیسی: Hypertrichosis ) یا هایپرتریکوز به رویش بیش از حد موهای بدن به هر دلیلی گفته می‌شود. دو گروه کلی پرمویی وجود دارد پرمویی منتشر (در تمام بدن) ...
پرمویی (هیرسوتیسم) | بوعلی
boalii.ir › بیماریها
۲۳ اسفند ۱۳۹۲ ه‍.ش. - پرمویی یک بیماری نسبتا شایع است و از هر ۲۰ خانم یک نفر را گرفتار می کند. پرمویی یک علامت طبی است نه یک بیماری. ولی ممکن است نشان از وجود ...
درمان و پیشگیری از پرمویی در صورت خانمها - مو - زیبایی ...
www.salamatnews.com › زیبایی › مو
۲۸ آذر ۱۳۹۰ ه‍.ش. - سلامت نیوز : پرمویی صورت خانمها ، به ویژه در صورت خانمهای جوان، همواره باعث رنج و عذاب آنهاست و یک معضل اساسی و ناراحت کننده به شمار می آید که ...
درمان پرمویی بانوان در طب سنتی - پرسش و پاسخ
www.irexpert.ir/webforms/Forum/Question.aspx?QID=116136
۱۰ شهریور ۱۳۹۲ ه‍.ش. - 9پست
عنوان پرسش: درمان پرمویی بانوان در طب سنتی. شرح پرسش: ایا می دانید یکی از شایع ترین مشکلات بانوان وجود و یا ظهور موهای زائد ریش مانند در ...
- علت پرمویی در زنان چیست؟
jamnews.ir/TextVersionDetail/195774
۲۳ خرداد ۱۳۹۲ ه‍.ش. - علت پرمویی در زنان چیست؟ چاقی، انسولین بالا، پرولاکتین بالا و کم کاری غده تیرویید نیز می تواند از دلایل بالا بودن هورمون مردانه باشد.


نتایج جست‌وجوی پرمویی : پزشکان ایران
www.pezeshkan.org/index.php?s=پرمویی++
۱۸ شهریور ۱۳۹۳ ه‍.ش. - پُرمویی و بارداری حاملگی می تواند به طور هم زمان رشد موها را افزایش دهد و به دوره های رشد مو و ریزش آن منجر شود. بارداری در بیمارانی که دچار پرمویی ...
پرمویی زنان یا هیرسوتیسم - بلوغ
www.drdidban.ir/post/34
دکتر عبداله دیدبان فوق تخصص غدد و متابولیسم کودکان و نوجوانان - هیرسوتیسم یا پرمویی به معنی رشد غیر طبیعی مو به شکل مردانه در زنان است، و اگر چه علت آن ...
پرمویی در زنان یا هیرسوتیسم: علت، رفع و درمان - فوق ...
drgholampour.ir/پرمویی-در-زنان-یا-هیرسوتیسم-علت،-رفع-و/
هیرسوتیسم یا پرمویی یکی از مشکلات شایع و آزاردهنده است که درآن میزان رشد موهای بدن شخص بیش از اندازه است. 5 تا 10 درصد از زنان بالغ به این مشکل مبتلا می‌شوند.
پاسخ پرسش : رفع مشکل پرمویی در خانمها
ravazadeh.com/fa/.../1565-پاسخ-پرسش-رفع-مشکل-پرمویی-در-خانمها.ht...
پرسش: من از 16 سالگی دچار بیماری پر مویی شدم. اوائل موها فقط در صورت بود بتدریج روی سینه ها غبغب پشت هم ایجاد شد.صورتم را 12بار به توصیه ی پزشکان در تهران ...
دکتر رهام صادقي - همه چيز در مورد موهاي زائد و رفع پرمويي "شماره1"
www.roham.ws › فهرست انجمنهای گفتگو › سوالات زنان
همه چيز در مورد موهاي زائد و رفع پرمويي "شماره1", آدرس (لينک) شرح موضوع شرح موضوع. موهاي زائد مشکلي است که هر خانم يا آقايي در برهه‌هاي زماني متفاوت و در طول عمر خود ...
آنچه که باید درباره کودکان دانست - دردسرهای پرمویی در زنان
hamrahemansho.blogfa.com/page/moo.aspx
اگر آقایان با مشکلاتی مثل ریزش مو و طاسی سر دست به گریبانند و در پی درمان به کاشت مو پناه می برند، برعکس خانم ها با مشکلی به نام پرمویی و موهای زائد مواجه می ...
آیا پرمویی در نوزادان دختر نشانه بدی است؟ - الو دکتر
www.alodoctor.ir/articles/.../آیا-پرمویی-در-نوزادان-دختر-نشانه-بدی-است...
۱۹ مهر ۱۳۹۳ ه‍.ش. - پرمویی در نوزادان دختر نشانه چیست؟ پر مویی در نوزادان و شیرخوار‌ان گاهی مشاهده می‌شود. این مسئله دلیل خاصی ندارد و گاهی اوقات این پرمویی خانوادگی و ...
پرمویی - وبلاگ تخصصی دکتر غلامرضا کریمی محقق طب ...
mahdiyarteb.persianblog.ir/tag/پرمویی
۶ خرداد ۱۳۹۳ ه‍.ش. - رازیانه (بادیان). حضرت آدم (ع): اگر بذر رازیانه (1)+ شکر قهوه‌ای(1)← پودر کرده 3 ماه ناشتا (2-1 قاشق غذاخوری) بخورند در آن سال قطعاً مریض نشوند.
هیرسوتیسم (Hirsutism) یا پُرمویی در زنان - مردمان
www.mardoman.net/health/hirsutism
۱۸ تیر ۱۳۹۰ ه‍.ش. - هیرسوتیسم چیست؟ هیرسوتیسم واژه‌ای است که برای موهای زائد صورت و بدن خانم‌ها استفاده می‌شود. هیرسوتیسم به الگوی رشد موهای مردانه مثل نواحی ...
هیرسوتیسم چیست؟ روش درمانی شدت پرمویی در زنان - زمان
www.zamannews.ir/.../69741-هیرسوتیسم-چیست-روش-درمانی-شدت-پرم...
۱۱ بهمن ۱۳۹۴ ه‍.ش. - هیرسوتیسم در زنان به این معنی است که پیازهای مو توسط تستوسترون یا سایر هورمونهای آندروژن بیش از حد تحریک میشود. آندروژنها مهمترین هورمون ...


هیرسوتیسم (پرمویی) - دانشگاه علوم پزشکی بوشهر
pgtmrc.bpums.ac.ir/Fa/DynPages-772.htm
1391/6/29 0:0 به رشد بیش از اندازه مو در مکانهای خاص از صورت و بدن زنان مانند نواحی ریش و سبیل که باعث ایجاد الگوی مردانه مو می شود، هیر سوتیسم یا پر مویی گفته ...
پرمویی و مصرف کرم های کاهندۀ مو
www.drmahtipour.com/پرمویی-و-مصرف-کرم-های-کاهندۀ-مو/
پرمویی و مصرف کرم های کاهندۀ مو. 14. یگی از مشکلات رایج در بین بانوان رفع مو های زائد و ناخوشانید بدن می باشد .بخشی از این موهای زاید ، در اقع مو های طبیعی بدن بوده ...
کم کاری تیروئید | پرمویی را با موهای زائد اشتباه نگیرید
boro.niazerooz.com › بهداشت و سلامت › پزشکی و سلامت
۲۸ شهریور ۱۳۹۲ ه‍.ش. - خیلی وقت ها پرمویی با موهای زائد اشتباه گرفته می شود و در نتیجه، درمان ها هم نتیجه دلخواه را در بر نخواهد داشت. دکتر رحمانیان در این باره خاطرنشان می ...
درمان ترشح و پرمويي به وسيله قرص - ایران سلامت
forum.iransalamat.com/.../درمان-ترشح-و-پرمويي-به-وسيله-قرص-10192...
۲۱ اسفند ۱۳۸۶ ه‍.ش. - درمان ترشح و پرمويي به وسيله قرص. با سلام و خسته نباشيد. دختري 19 ساله و مجردم.از سن 13 سالگي پريود من آغاز شد و حدود 5/2 سال به طور نامنظم بود.
پرمویی - آزمایشگاه سهند
www.sahandlab.ir/fa/infertility-directories-fa/.../hirsutism-fa.html
آزمایشگاه سهند،دکتر علیاری,مرکز تخصصی تشخیص طبی وتشخیص ناباروری.
پرمویی ( هیرسوتیسم ) - مهمترین اخبار ایران و جهان
vista.ir/article/1953/پرمویی-(-هیرسوتیسم-)
پرمویی ( هیرسوتیسم ) پرمویی یا هیرسوتیسم در اثر تولید بیش از حد آندروژن ( هورمون مردانه ) ایجاد می شود و معمولاً با دوره های بدون تخمک گذاری در زنان و از بین رفتن ...
طب سوزنی در درمان پرمویی در خانمها (هیرسوتیسم ) | کلينيک ...
hemmatkhah.com/طب-سوزنی-در-درمان-پرمویی-در-خانمها-هیرس/
طب سوزنی در درمان پرمویی در خانمها (هیرسوتیسم ) : افزایش بیش از حد در رشد موهای بدن خانمها اغلب در افراد مبتلا به بیماری تخمدان پلی کیستیک دیده می شود که می ...
علت و درمان پرمویی در خانم ها - جوانی ها
www.javaniha.com › سلامت › بهداشت زنان
هیرسوتیسم (پرمویی) یکی از مهم ترین بیماری هایی است که در زنان دیده می شود. این پرمویی در زنان به طور طبیعی نباید در بدن یک خانم دیده شود، مثلا رویش مو در پشت ...
پرمویی در زنان - شمسه
salam98.ir/tag/پرمویی-در-زنان/
درمان هیرسوتیسم یا پرمویی در زنان اغلب شامل درمان خانگی و درمان پزشکی رفع موهای زائد و مصرف دارو است. هیرسوتیسم یا پرمویی یک مشکل ناخواسته در برخی خانم ...
متخصص زنان و زایمان - دکتر رویا امدادی - مطالب ابر پرمویی
dremdadi.com/post/tag/پرمویی
سلام دختری 25ساله و مجردم بدلیل لاغری و پرمویی رفتم سنوگرافی این جوابشه: رحم با ابعاد40*37 م.م رویت شد. اکوی میومترنرمال است. خط آندومتر باحدود و اکو طبیعی ...

نظرات
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبلیغات شما رایتم : مرجع وبمستران ایرانی

خبر جدید

.

عکس بازیگران جدید

.

پوشاک جدید

آرشیو