ابزار وبمستر

ابزار وبمستر

سود بانکی|حکم شرعی سود بانکی

عکس,دانلود,فیلم | خبرنیوز

,

سود بانکی|حکم شرعی سود بانکی

.

کسب درآمد

.

سود بانکی|حکم شرعی سود بانکی

سود بانکی|حکم شرعی سود بانکی

آیت الله مکارم شیرازی از مراجع عظام تقلید گفت: سود بانکی شرعاً و عرفا جایز نیست و بانک ها نباید از بدهی ها سود بگیرند.

سود بانکی شرعاً جایز نیست

حکم سود بانکی از نظر آیت الله مکارم شیرازی

آیت الله ناصر مکارم شیرازی عصر امروز در دیدار نوروزی شهردار و مدیران شهری قم ضمن تبریک سال جدید و میلاد حضرت فاطمه زهرا(س)، مشکلات و بدهی های شهرداری قم را مورد توجه قرار داد و با اشاره به سخنان شهردار قم در خصوص سود بانکیبدهی های شهری اظهار کرد: سود بانکی شرعاً و عرفا جایز نیست و بانک ها نباید از بدهی ها سود بگیرند. 

وی با تأکید بر ضرورت اطلاع رسانی اقدامات و برنامه های شهرداری، خاطرنشان کرد: خوب است که اقدامات سال 94 شهرداری و کارهایی که برای سال 95 در دست اقدام است، فهرست وار در رسانه های گروهی و رسانه ملی منتشر شود.


آیت الله مکارم شیرازی ، حکم شرعی سود بانکی ، آیت الله مکارم شیرازی

این مرجع تقلید تصریح کرد: مردم و علما باید بدانند چه اقداماتی در شهر صورت می گیرد و چه کارهایی قرار است، انجام شود و چه کارهایی در مرحله مطالعه قرار دارد که این گزارش ها خوشحالی مردم و علما را در پی دارد. 

وی، لزوم فرهنگ سازی و آگاه سازی مردم در خصوص اقدامات شهری و علل دریافت عوارض و هزینه های خدماتی خاطرنشان کرد: شهرداری همانطور که به مسائل بهسازی شهری و عمرانی توجه می کند، باید به دنبال اقدامات فرهنگی و بهسازی روحی در شهر نیز باشد. 

آیت الله مکارم شیرازی با اشاره به تماس تلفنی رئیس جمهور برای تبریک سال جدید، گفت: در تماس تلفنی با رئیس جمهور به ایشان گفتم که به دنبال تحقق برجام اخلاقی در کشور هم باشید. 

وی تصریح کرد: شخصی که قاچاق می کند، رانت می خورد و اختلاس می کند برای کشور مشکل ایجاد می کند، باید این مسائل نیز در کشور حل شود. 

این مرجع تقلید با تأکید بر توسعه اقدامات فرهنگی در شهر قم بیان کرد: در تهران نیز اقداماتی در بخش های فرهنگی صورت می گیرد و در شهر قم نیز باید بسترهایی در حوزه فعالیت های فرهنگی ایجاد شود. 

وی در بخش دیگری از سخنان خود لزوم نظارت بر ساخت و سازهای بی رویه در شهر را مورد تأکید قرار داد و افزود: اینکه در کوچه های کم عرض ساختمان های بلندمرتبه ساخته می شود و در بسیاری از موارد پارکینگ ها پس از تأیید شهرداری تغییر کاربری داده می شود، باید نظارت شود. 

آیت الله مکارم شیرازی لزوم مراقبت از روند ساخت وساز به اندازه استعداد هر منطقه، تصریح کرد: در امور ساخت وساز در شهر باید نسبت به دور زدن قوانین و مقررات شهری جلوگیری شود. 

وی با اشاره به وجود ساختمان های نیمه کاره در سطح شهر قم، بیان کرد: بسیاری از ساختمان های نیمه کاره در شهر چهره و منظر شهری را خراب کرده که باید ساماندهی شود. 

این مرجع تقلید با بیان اینکه مردم به دنبال سرمایه گذاری منابع مالی خود در بخش های مختلف باشند و به سرمایه گذاری در بخش ساخت و ساز کفایت نکنند، گفت: باید آماری احصا شود که چقدر ساختمان در قم بدون سکنه وجود دارد تا از سرمایه گذاری بی رویه در این بخش جلوگیری شود. 

وی با تأکید بر اهمیت همکاری متقابل مردم و شهرداری خاطرنشان کرد: در صورت همکاری مردم و شهرداری بسیاری از کارها با سرعت بهتری پیش می رود. 

آیت الله مکارم شیرازی با تاکید بر اینکه مسئولان باید برای قم حساب مستقل قائل شوند، تصریح کرد: قم به تمام عالم تشیع تعلق دارد و اجرای برنامه های عظیمی همچون کنگره تکفیری ها با حضور علمای تراز اول از 80 کشور جهان، ظرفیت عظیم این شهر را نشان می دهد. 

وی با تاکید بر اینکه مسئولان قمی باید همیشه از دولت طلبکار باشند، خاطرنشان کرد: با توجه به وجود حوزه علمیه و حضور علما و شخصیت های ویژه در قم، مسئولان باید حساب خاصی برای قم قائل شوند.

سود بانکی ، حکم شرعی سود بانکی از نظر آیت الله مکارم شیرازی

 
منبع : میزان - /نمناک/khabarnewss.ir
 
 
 
 
 
  ود بانکی-آیت الله العظمــی مکارم شیرازی (مدظله) - احکام
portal.anhar.ir/node/1355
انهار، جامع ترین وبسایت احکام و مسائل شرعی. ... احکام; پورتال انهار · آیت الله العظمــی مکارم شیرازی (مدظله), 439; نمایش ... سود پس انداز که بانک داوطلبانه مى دهد مشکلى ندارد مگر آن که به صورت قرارداد درآید و امّا سود سپرده هاى ... 14 درصد یاکمتر یا بیشتر سود در اختیار مشتریان قرار داده و در پایان مدّت تسویه حساب مى کنند، نظر به این که ...
ایسنا - حکم سپردن پول و گرفتن سود از بانک‌ها چیست؟
www.isna.ir/fa/news/.../حکم-سپردن-پول-و-گرفتن-سود-از-بانک-ها-چیس...
۱۴ اسفند ۱۳۹۲ ه‍.ش. - حکم سپردن پول و گرفتن سود از بانک‌ها چیست؟ ... و سود حاصل از به کارگیری پول در معامله حلال شرعی، اشکال ندارد و جهل صاحب ... از آیت‌الله مکارم شیرازی سؤال شده: ... از نظر آیت الله سیستانی، سپرده‌گذاری در بانک در قالب یک قرارداد ...
حكم شرعي سود سپرده هاي سرمايه گذاري - حقوقی وامور مجلس
www.hvm.ir/print.asp?id=26628
در مورد سود سپرده هاي سرمايه گذاري و مشروعيت دريافت آنها نظر غالب فقها بر مشروعيت و ... آيت الله العظمي محمد فاضل لنكراني «1 . ... آيت الله العظمي ناصر مكارم شيرازي
آیت الله مکارم شیرازی - بانک رفاه
www.refah-bank.ir/portal/1464/index.aspx?tabindex=0
آیت الله مکارم شیرازی. ... در صورتی که شما به قصد سود، در آن بانک حسابی باز نکرده باشید و آنها به میل و رضای خود ... در شرکتی که من کار می کنم برای کارکنان وامی در نظر گرفتن به مبلغ 2میلیون تومان ... آیا گرفتن این وام از لحاظ شرعی اشکال دارد؟ .... بطور کلی فروش وام مسکن که امروزه متداول شده و در روزنامه‌ها آگهی میدهند چه حکمی دارد؟
بانک سپه-استفتائات بانکی از مقام معظم رهبری
www.banksepah.ir › بانکداری بدون ربا › جزئیات بانکداری بدون ربا
آیت‌الله ناصر مکارم‌ شیرازی نیز که از مراجع عظام تقلید است در خصوص بند (الف) این .... گرفتن وام از بانک به عنوان شرکت یا یکی از معاملات شرعی صحیح، قرض دادن یا ... سود بگیرد، چنین معاملهای از نظر تکلیفی حرام است هر چند اصل قرض از نظر حکم ...
حکم شرعی سپرده بلند مدت یا کوتاه مدت در بانک های اسلامی
ahkam2.mihanblog.com/post/11
۲۰ بهمن ۱۳۸۹ ه‍.ش. - آیت الله مکارم شیرازی : بانک ها چنانچه رعایت عقود شرعیه را بنمایند یا اینکه وکالت مطلقه به مسؤولین بانک داده شود که رعایت این عقود را بنمایند سود ...
اظهار نظر غیرمنتظره لاریجانی یک روز پس از فتوای آیت الله ...
www.parsine.com/.../اظهار-نظر-غیرمنتظره-لاریجانی-یک-روز-پس-از-فت...
اظهار نظر غیرمنتظره لاریجانی یک روز پس از فتوای آیت الله مکارم شیرازی ... عین حال صدور حكم و فتواي شرعي درباره آن را موكول به پذيرفته شدن آن در عرف عام دانست. ... توضیح : از میان مراجع عظام تنها آیت الله بهجت(ره) هر گونه سود بانکی را صراحتا ربا و ...
حکم سود بانکی ! - تبیان
www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=258248
۳ مهر ۱۳۹۲ ه‍.ش. - بانک های جمهوری اسلامی اعلام کرده اند که به سپرده های ثابت، سود 13% پرداخت می شود ... آن رجوع به حاکم شرع یا وکیل او نماید بلکه اصل پول خود را هم که پس می گیرد چون حکم ... آیة الله مکارم شیرازی(دام ظله): ... پاسخ کاربران به این نظر.
اظهار نظر غیرمنتظره لاریجانی یک روز پس از فتوای آیت الله ...
alef.ir/vdccesqm.2bqxo8laa2.html?70196
توضیح : از میان مراجع عظام تنها آیت الله بهجت(ره) هر گونه سود بانکی را صراحتا ربا ... رسد اظهار نظر آیت الله مکارم شیرازی بار دیگر باب بحث های فقهی را در نظام بانکی و ... صدور حكم و فتواي شرعي درباره آن را موكول به پذيرفته شدن آن در عرف عام دانست.
استفتائات از مراجع تقلید در ارتباط با مسائل بانکی
banki.blogfa.com/cat-4.aspx
نظریه سوم، نظر آیت الله العظمی مکارم شیرازی است که می‌گوید: کسی که قرض بگیرد ... به گزارش خبرنگار اقتصادی مشرق، بر اساس احکام دین مبین اسلام، گرفتن سود پول، ربا و حرام است. ... مهم آن است که بانک بخواهد به موازین شرعی به طور کامل عمل کند.
جستجوهای مربوط به سود بانکی ، حکم شرعی سود بانکی از نظر آیت الله مکارم شیرازی
سود بانکی از نظر آیت الله بهجت
سود بانکی از نظر مکارم شیرازی
حکم سود بانکی از نظر سیستانی
سود بانکی از دیدگاه اهل سنت
حکم سود سپرده بانکی
سود بانکی از نظر آیت الله خامنه ای
حکم سود بانکی از نظر مراجع
سود بانک حلال است یا حرام
نظر مراجع درباره سود بانکی - افکارنیوز
www.afkarnews.ir/بخش-اقتصادی-4/8949-نظر-مراجع-درباره-سود-بانکی
۳۰ آبان ۱۳۸۹ ه‍.ش. - مرجع عالیقدر آقای مکارم شیرازی سرمایه گذاری در بانک و گرفتن سود را به شرطی ... آیت الله صافی گلپایگانی نیز برای سپرده ثابت بانک ها سود روز شمار ... ها مى دهند مشروط به اين كه وام گيرنده قبلاً مبلغى پرداخت كرده باشد این حکم را داده .... سپرده سرمایه گذاری می پذیرند سرمایه گذاری می کنند، از نظر شرعی حلال است.
سود بانکی ، حکم شرعی سود بانکی از نظر آیت الله مکارم ...
aseman95.rozblog.com/post/4
۱۰ ساعت پیش - انهار، جامع ترین وبسایت احکام و مسائل شرعی. ... احکام; پورتال انهار · آیت الله العظمــی مکارم شیرازی (مدظله), 439; نمایش ... سود پس انداز که بانک ...
نطر مراجع در مورد سود و وام بانکی
fih87.blogfa.com/post-6.aspx
فارغ التحصیلان دبیرستان امام حسین (ع) - نطر مراجع در مورد سود و وام بانکی - ... پاسخ : اصل وام گرفتن مشروط به اذن حاكم شرع نيست حتّى اگر از بانك دولتى باشد و از نظر حكم وضعى صحيح است هر چند ربوى باشد، ولى در صورت ... آیت الله مکارم شیرازی :
نظر آیت الله مکارم شیرازی درباره یک نوع وام حرام و کارمزد ...
www.khabaronline.ir/detail/291356/culture/religion
۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۲ ه‍.ش. - فعالیت بانک‌ها اگر بر مبنای حفظ مسائل شرعی و اسلامی انجام نشود به بانک‌‌های ... به گزارش خبرآنلاین آیت الله ناصر مکارم شیرازی دیشب در دیدار مدیران موسسه ... و دادن سود به کسی که خود به تنهایی قادر به فعالیتی نیست و با بانک ...
حکم وام و سود بانکی - صفحه 2 - گفتگوی دینی
www.askdin.com/thread28478-2.html
۲۵ خرداد ۱۳۹۲ ه‍.ش. - کارشناس پاسخگوی انجمن فقه و احکام شرعی ... 1 با نظر به این که مراجع عظام وحید و بهجت اصلا به بانکداری ما اعتقادی .... آيت الله مكارم شيرازي: سود ...
سود بانکی | حکم شرعی سود بانکی از نظر آیت الله مکارم شیرازی
namnak.com/28817-سود-بانکی.html
۳ روز پیش - حکم سود بانکی از نظر آیت الله مکارم شیرازی. آیت الله ناصر مکارم شیرازی عصر امروز در دیدار نوروزی شهردار و مدیران شهری قم ضمن تبریک سال جدید و ...
استفتاءات آیت الله مکارم شیرازی درامورات بانکی - جنبش ...
reba.ir › ... › استفتاءات آیت الله مکارم شیرازی درامورات بانکی
۱۳ شهریور ۱۳۹۱ ه‍.ش. - خانه آموزه‌های اسلامی استفتاءات آیت الله مکارم شیرازی درامورات بانکی ... حکم سپرده هاى بلند مدّت بانکها، بدون شرط صاحب پول چیست؟ در صورتى که طبق عقود ... آیا این نوع سپرده گذاری از نظر شرعی صحیح است؟ و آیا بانک ... با توجه به اینکه سود قطعی را بانکها در پایان سال محاسبه و اعلام می کنند آیا این کار اشکال دارد ؟
فتوای علمای اعظام در خصوص بانک و ربا در آنها - میرک
mirak61.blogfa.com/post-38.aspx
چون اگر پول را در بانک نگهداری کنم بانک سود می دهد و اگر در بانک نگهداری نکنم برخلاف خواسته ... ج: اصل وام گرفتن مشروط به اذن حاکم شرع نيست حتّى اگر از بانک دولتى باشد و از نظر حکم وضعى صحيح است هرچند .... آیت الله العظمی مکارم شیرازی:.
فتوا ی علمای اعظام در خصوص بانک و ربای در آنها - میرک
mirak61.parsiblog.com/Posts/5/
۱۳ خرداد ۱۳۹۱ ه‍.ش. - احکام گذاشته شده از حضرت امام ، حضرت امام خامنه ای ، آیت الله بهجت ، آیت الله سیستانی ، آیت الله مکارم شیرازی ، آیت الله جوادی آملی می باشد . ... چون اگر پول را در بانک نگهداری کنم بانک سود می دهد و اگر در بانک نگهداری ... ج: اصل وام گرفتن مشروط به اذن حاکم شرع نیست حتّى اگر از بانک دولتى باشد و از نظر حکم وضعى ...
احکام بانکی
ahkam.tv3.ir/index.php/matni/120-ahkam-banky
... دفتر آیت ا...مکارم شیرازی به سوالات شرعی و اعتقادی ---->کلیک کنید · احکام بانکی ... 1- من یک وام کالا گرفته ام ولی برای بانک فاکتور صوری برده ام .حکم آن ...
فقه و اقتصاد - آرشیو پرسش و پاسخ ها-جوابگو
www.javabgoo.isri.ac.ir/index.php?/Knowledgebase/List/Index/41/fkh...
اگر از بانک وام گرفته باشید چون طبق عقود شرعی است و قانون جمهوری اسلامی است . ... سؤال: اجرت‌گرفتن براي تکثير فيلم و نوارهاي مبتذل و حرام چه حکمي دارد ... با عرض سلام؛ اگر وسایل و لباس های مورد نظر در شأن فرد باشد خمس تعلق نمی ..... (1) آيت الله مكارم: جريمه دير كرد اگر به معناى سود اجبارى باشد، جايز نيست ولى اگر جنبه تع.
احکام وامها - آیت الله العظمی مکارم شیرازی
makarem.ir/main.aspx?typeinfo=21&lid=0&catid=652
پرسش : آيا مى شود وام را گرفت و به عنوان سپرده در بانك پس انداز كرد و از سود آن، ... حالا ما در آن زندگی می کنیم به نام پسر 15 ساله ام ثبت کنم از نظر شرعی اشکال دارد؟
استعلام و اطمینان از پایبندی بانک به محتوای قراردادهای ...
www.pasokhgoo.ir/node/15307
۲ مرداد ۱۳۸۹ ه‍.ش. - حال اگر فردی در زمانی که وام می گرفته از چنین حکمی اطلاع دقیقی ... لطفا در مورد سوالات احکام ، نظر سه مرجع محترم : آيت الله بهجت و مکارم شيرازي و خامنه ... به نظر آيت الله خامنه اي و آيت الله مکارم: درصورتي که قرار داد بانک طبق قانون شرع مانند ... به نظر آيت الله بهجت: اگر سود گرفتن از بانک ويا سود دادن به بانک در ضمن ...
حکم دریافت جریمه دیرکرد از سوی بانک‌ها چیست؟ - عصر ایران
www.asriran.com › صفحه نخست › اقتصادی
۳۰ دی ۱۳۹۳ ه‍.ش. - دریافت جریمه های دیرکرد از دریافت کنندگان تسهیلات بانکی از لحاظ مسایل ... جریمه های دیرکرد را بر روی جریمه های قبلی می بندند و از جریمه ها هم سود می گیرند و حال این ... همچنین آیت‌الله مکارم شیرازی با اشاره به اضافه شدن بانک‌ها و جریمه‌های ... تأخیر در حکم تعزیر است و وظیفه حاکم شرع است و مال بیت المال است نه بانک، ...
سودهای بانکی و مطابقت آن با اسلام [بایگانی] - كانون ...
www.askquran.ir/archive/index.php/t-3752.html
یک تجربه شخصی خدمت شما عرض کنم بنده با دفتر آقای مکارم تماس گرفتم .... فقيه بايد حكم شرعي را از روايات معصومين استخراج كند و بر اساس آن ها حكم به حليت يا .... اما نظر آیت الله بهجت در مورد سود و بهره وام بانکی مشکل هست و جایز نمیدونن و میفرمان: ..... آیت‌الله مکارم‌ شیرازی در پاسخ به سوال (ب) نیز می‌آورد : در صورتی که تورم شدید ...
فتوای جديد آيت‌الله مكارم درباره سود بانكي - شفاف
shafaf.ir/fa/news/8140/فتوای-جديد-آيت‌الله-مكارم-درباره-سود-بانكي
۲۳ شهریور ۱۳۸۸ ه‍.ش. - فتوای جديد آيت‌الله مكارم درباره سود بانكي ... آيت‌ الله مكارم در ادامه اظهار داشت: از آنجايي كه اين گونه حيله شرعي همان فعل حرام است لذا يك گناه براي انجام ...
کاهش ارزش پول وسود بانکی - مرکز تحقیقات اقتصاد اسلامی ...
ierc.sbu.ac.ir/FA/Estefta-AzSafeAsli_Reba.html
آیا درصدی که سپرده گذاران به عنوان سود از بانکها دریافت ميکنند، ربا محسوب ميشود؟ ... به بانک داده شده تا به وکالت از طرف صاحب آن در يکی از عقود صحيح شرعی بکار ... که حيله برای فرار از ربا را جایز نميدانند،این مسأله به نظر حضرتعالی چه حکمی دارد؟ ... حفظ ارزش پول به مرجع تقلید محترم ,آیت الله العظمی مکارم شیرازی, ارسال کردم و ...
نظرات ایت الله مکارم شیرازی در مورد وام های بانکی - مجله فقهی ...
meysamrezvanian.blogfa.com/post-119.aspx
مجله فقهی حقوقی شهید ثانی - نظرات ایت الله مکارم شیرازی در مورد وام های بانکی ... به صورت قرعه كشي ميدهند با در نظر گرفتن اينكه اين پولها عام المنفعه است حكم آن چيست . ... شخصى به ديگرى وام مى دهد، و هيچ گونه شرطى در رابطه با سود مطرح نمى كند. .... سند) واگذار کند، حکم شرعی عمل شخص اول و وام تعلق گرفته به شخص دوم چیست؟
پرسش و پاسخ‌های متداول بانکداری اسلامی - پورتال پژوهشکده ...
www.mbri.ac.ir/Default.aspx?PageName=islamicbankingpages&ID...
ماهیت بانکداری بدون ربا و تفاوت آن با بانکداری سنتی چیست؟ .... بانك نیز با بررسی تقاضا، كالای مورد نظر را خریداری كرده، با احتساب سود بانك متناسب ... حضرت آيت الله خامنه ای: اجاره به شرط تمليک عبارت است از واگذارى ملکى به ..... در مورد حکم شرعی جریمه دیرکرد بین فقها اختلاف وجود دارد. ...... حضرت آیت‌‌الله العظمی مکارم شیرازی.
دایره المعارف اسلام پدیا » بانک
islampedia.ir/fa/1390/04/بانک/
۲۱ تیر ۱۳۹۰ ه‍.ش. - ۲٫ در قرض دادن یا گرفتن از بانک ها یا مؤسسات قرض الحسنه نباید سود شرط ... دفتر حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی (مد ظله العالی): ... “اصل وام گرفتن مشروط به اذن حاکم شرع نیست حتّى اگر از بانک دولتى باشد و از نظر حکم وضعى ...
جستجوهای مربوط به سود بانکی ، ح
صفحه 4 از حدود ۱۱۷٬۰۰۰ نتیجه (۰٫۳۱ ثانیه) 
اگر امکان دارد آن را به فارسی ایمیل کنید
سود بانکی - کلوب
www.cloob.com/timeline/answer_68345_694229
۱۶ فروردین ۱۳۸۸ ه‍.ش. - سود بانکی. ... سود بانکی اطلاعات بیشتر : سلام سود های کوتاه مدت و بلند مدت آیا اشکال شرعی داره نیت ... البته نظر مراجع در این رابطه متفاوته و هر كس نظری داره ... انواع سپرده های قرض الحسنه جاری و پس انداز همان گونه که از اسم آنها پیدا است در حکم قرض بوده وچون مالکیت آن به ... آیت الله العظمی مکارم شیرازی: جایز نیست.
دريافت سودبانكي چه حكمي دارد؟... - انوار طاها
anvartaha.ir/fa/...==/دريافت%20سودبانكي%20چه%20حكمي%20دارد
سودي كه بانك ها به مشتريان خود پرداخت مي نمايند در قالب يكي از عقود شرعي مثل ... مسئولين بانك و مشتريان) به شرايط و ضوابط عمل نمايند سود حاصله حلال و مشروع است. ..... نظر به اين كه معادن خمس دارند؛ آيا امروزه نفت سفيد، بنزين، گازوئيل و مانند آنها خمس دارد؟ .... رساله توضيح‌المسائل: رساله توضيح‌المسائل حضرت آيت‌الله مكارم شيرازي.
فتوای علمای اعظام در خصوص بانک و ربا در آنها - قفسه
ghafase.blogsky.com/.../فتوای-علمای-اعظام-در-خصوص-بانک-و-ربا-در-آنه...
۸ شهریور ۱۳۹۲ ه‍.ش. - چون اگر پول را در بانک نگهداری کنم بانک سود می دهد و اگر در بانک نگهداری نکنم برخلاف ... ج: اصل وام گرفتن مشروط به اذن حاکم شرع نیست حتّى اگر از بانک دولتى باشد و از نظر حکم وضعى صحیح است .... آیت الله العظمی مکارم شیرازی:
نظر مدیران عامل بانک‌ها درباره جریمه دیرکرد وام - جام جم آنلاین
jamejamonline.ir/online/1801729696142478809
۱۴ آبان ۱۳۹۴ ه‍.ش. - ولی الله سیف رئیس کل بانک مرکزی در مورد جریمه دیرکرد بانکها می‌گوید: ... تسهیلات ملزم به بازپرداخت اصل و سود تسهیلات دریافتی در سررسید شوند که ... شود و این حاکم شرع است که اگر در شرایط خاص به مصلحت بداند می‌تواند حکم بدهد ... حرام محسوب می شود و از لحاظ شرعی ممنوع است، که نظر آیت الله مکارم شیرازی این ...
آيا سودي که بانک مي دهد يا ميگيرد حرام است ؟ - صفحه 4 - تالار ...
forum.hammihan.com › تالارهای موضوعی › ادیان و مذاهب › قرآن و عترت
۲۱ آذر ۱۳۸۸ ه‍.ش. - 16پست - ‏9 نویسنده
1- آيا اينکه پولمان را به بانک مي سپاريم و بانک به ما سود مي دهد ربا نيست ؟ ... برای احیای فرمان الله یعنی گسترش قرض الحسنه در جامعه به نظر می .... در آخر اخيرا آقاي مكارم شيرازي گفته بودن سود وام بالاي 4 % ربا ست اين يعني چي؟ ..... و خوب البته به لحاظ شرعي اين کار اشکال نداره ولي ما بايد به سمتي بريم که بانک ها ...
حقانیت شیعه - حکم سود بانکی(آیات عظام خامنه ای،مکارم ...
110mhk.blogfa.com/post/33
حکم سود بانکی(آیات عظام خامنه ای،مکارم،سیستانی،وحیدخراسانی) ... آیت الله خامنه ای(حفظه الله): ... آیت الله مکارم شیرازی(حفظه الله): ... پاسخ: قصد سود گرفتن شرط محسوب نمی شود و بانکها و مؤسسات دولتى از نظر معظم له ... طبقه بندی: 09 - احکام شرعی،.
wisgoon - ویسگون - ️آیت‌الله مکارم شیرازی: سود بانکی شرعا ...
wisgoon.com › Pin › سیاست
️آیت‌الله مکارم شیرازی: سود بانکی شرعاً و عرفا جایز نیست و بانک‌ها نباید از بدهی‌ها سود ... برای اطلاع از نظر مرجع تقلید خود در مسائل شرعی با دفاتر عظام تماس بگیرید. ... رعایت نکردن حجاب اسلامی در سریال شهرزاد – حکم شرعی تهیه، ساخت و اعطای مجوز.
جهان نيوز - فتوای جدید آیت الله مکارم درباره سود بانکی
jahannews.com/fa/doc/.../فتوای-جدید-آیت-الله-مکارم-درباره-سود-بانکی
۲۲ شهریور ۱۳۸۸ ه‍.ش. - ۲نظر. داغ کنید. ۰. فتوای جدید آیت الله مکارم درباره سود بانکی ... به گزارش جهان آیت الله مکارم شیرازی در درس تفسیر آیات سوره مبارکه اعراف که بعد از ... از آنجایی که این گونه حیله شرعی همان فعل حرام است لذا یک گناه برای انجام فعل ...
حکم دریافت جریمه دیرکرد از سوی بانک‌ها چیست؟ - بانکی دات ...
banki.ir/.../23543-حکم-دریافت-جریمه-دیرکرد-از-سوی-بانک‌ها-چیست؟
به نظر می رسد حالا که اختلاف نظرهای مراجع عظام تقلید و فقها در باب وجه التزام بانک ... ولی الله سیف رئیس کل بانک مرکزی در مورد جریمه دیرکرد بانکها می گوید: جریمه ... بدهکاران نظام بانکی دو گروه هستند، گروهی که عملیات بازرگانی و تولیدی سود ... همچنین آیت‌الله مکارم شیرازی با اشاره به اضافه شدن بانک‌ها و جریمه‌های بانکی،گفته است ...
توضیح ماهیت و حکم شرعی معاملات بانکی و بازاری قسمت دوم ...
yar1.persianblog.ir/post/41/
۲۰ اسفند ۱۳۹۱ ه‍.ش. - اگر اضافه برداشت، قرض گرفتن از بانک به شرط سود دادن باشد، قرض ربوی حرام است. ... آیت ا... مکارم شیرازی توضیح می دهند: «مساله تورم در عصر ما با این شدت و .... اوراق قرضه و اوراق مشارکت از نظر هدف و کارکرد شباهت های زیادی دارند. ..... آیت الله مکارم شیرازی با توجه به حجم قرض های معاملات فارکس آن را جایز نمی دانند.
جستجوهای مربوط به سود بانکی ، حکم شرعی سود ب

نظرات
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبلیغات شما رایتم : مرجع وبمستران ایرانی

خبر جدید

.

عکس بازیگران جدید

.

پوشاک جدید

آرشیو