ابزار وبمستر

ابزار وبمستر

ثبت نام وام ازدواج سال 99 | وام 100 میلیونی بدون نیاز به ضامن

عکس,دانلود,فیلم | خبرنیوز

,

ثبت نام وام ازدواج سال 99 | وام 100 میلیونی بدون نیاز به ضامن

.

کسب درآمد

.

شرایط دریافت وام ازدواج

شرایط دریافت وام ازدواج

 

شرایط دریافت وام ازدواج

شرایط دریافت وام ازدواج

 

وام ازدواج

در اوضاع اقتصادی کنونی بسیاری از زوج های جوان، قصد دارند تا پس از ازدواج نسبت به دریافت وام ازدواج اقدام کنند. اگر شما هم یکی از آن زوجینی هستید که به دنبال دریافت اطلاعات دقیق از «شرایط دریافت وام ازدواج» میگردند، با ما همراه باشید و ادامه مطلب را بخوانید.

 

 

 

 

 

ثبت نام وام ازدواج

اگر متقاضی دریافت وام ازدواج هستید، باید قبل از ثبت نام، شرایط و دستورالعملی که برای اخذ این وام وجود دارد را بدانید و پس از آن با مراجعه به سامانه تسهیلات قرض الحسنه ازدواج، جهت دریافت این وام ثبت نام کنید. در واقع اولین قدم شما ثبت نام در سامانه تسهیلات قرض الحسنه ازدواج است.

 

سامانه وام ازدواج

برای ثبت نام و دریافت وام ازدواج، پس از مراجعه به «سامانه تسهیلات قرض الحسنه ازدواج» میتوانید با پر کردن فرمی که مطابق تصویر زیر است، برای دریافت این وام درخواست بدهید. توجه داشته باشید که هر یک از زوجین به صورت جداگانه باید در سایت ذکر شده ثبت نام کنند. پس از ثبت نام، با دریافت کد رهگیری 10 رقمی خود و با همراه داشتن مدارک لازم به شعبه ای از بانک که سامانه به شما اعلام کرده رفته و جهت پذیرش توسط بانک اقدام کنید.

 

البته توجه داشته باشید که برای مراجعه به بانک حداکثر 12 روز وقت دارید و در صورت عدم مراجعه در این زمان، اطلاعات ثبت نامی شما از سامانه حذف میشود. پس از پذیرش توسط بانک، 45 روز کاری فرصت دارید، تا مدارک خود را تکمیل نموده و به بانک تحویل دهید.

 

 

 

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام

اصل و کپی سند ازدواج. 

اصل و کپی کليه صفحات شناسنامه های زوجين.

اصل و کپی شناسنامه های ضامن ها.

اصل و کپی کارت ملی زوجين. (موقت يا دائم)

اصل و کپی کارت ملی ضامن. (موقت يا دائم)

کد پستی ده رقمی و آدرس کامل محل سکونت زوجين.

کد رهگيری ده رقمی دريافتی از سايت پس از مرحله ثبت نام.

شرایط وام ازدواج

شرط اول برای دریافت وام ازدواج این است که زوجین دارای تابعیت ایرانی باشند و وام ازدواج به اتباع سایر کشورها پرداخت نمیشود. بازپرداخت وام ازدواج 5 ساله است که هر یک از زوجین حدودا ماهی 900 هزارتومان باید پرداخت کنند. کارمزد این وام 4 درصد بوده و در نهایت باید مبلغ 2 میلیون تومان به عنوان سود پرداخت کنید. همچنین برای دریافت این وام نیاز به یک ضامن و همچنین سفته دارید. شرط دیگر دریافت این وام آن است که پیش از این وام ازدواج دریافت نکرده باشید.

 

شرایط ضامن وام ازدواج

تسهیلات وام ازدواج برای هر یک از زوجین 50 میلیون تومان و با دوره بازپرداخت 5 ساله است که برای اخذ آن زوجین نیاز به داشتن یک ضامن معتبر و سفته دارند. البته برخی از بانک ها برای ضامن 2 کارمند رسمی دولت و برخی حتی 3 ضامن میخواهند! اما اگر ضامن کارمند ندارید، میتوانید در مراجعه به بانک ها یا موسسات اعتباری غیربانکی، «یارانه پرداختی خود» را به عنوان تضمین بدهید.

 

شرایط عجیب برخی از بانک ها

برخی از بانک ها شرط پرداخت وام ازدواج را وجود و ارائه گواهی اشتغال به کار زوجین اعلام کرده اند! حال این سوال به وجود آمده است که در صورتی که افرادی که میخواهند وام ازدواج دریافت کنند، شاغل نباشند و یا شغل آزاد داشته باشند، برای دریافت وام خود با این شرایط باید چه کنند؟ در جواب این سوال مدیر کل اعتبارات بانک مرکزی گفته است که تمامی بانک ها باید طبق قانون مصوبی که از سوی بانک مرکزی به آن ها ابلاغ شده عمل کنند. او گفته است که دلیل سخت گیری برخی از بانک ها افزایش رقم وام ازدواج بوده تا این بانک ها از بازپرداخت اقساط مطمئن شوند؛ اما بانک مرکزی به آن ها تاکید کرده که وجود یک ضامن و یا دریافت یارانه زوجین به عنوان تضمین، کافی است.

 

مبلغ وام ازدواج

مبلغ وام ازدواج در سال 98 و طبق تصویب مجلس 30 میلیون تومان بود. طبق اخباری که از مجلس به گوش میرسد قرار است این مبلغ برای سال 99 به 50 میلیون تومان به ازای هر یک از زوجین تغییر کند.

 

وام ازدواج 50 میلیون تومانی

خبر خوبی که در رابطه با وام ازدواج وجود دارد آن است که طبق مصوبه کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 1399، وام ازدواج جوانان برای هر یک از زوجین به مبلغ 50 میلیون تومان افزایش یافته است و زوجین در مجموع 100 میلیون تومان وام ازدواج دریافت میکنند. البته لازم به ذکر است که زوجینی میتوانند از وام 50 میلیون تومانی استفاده کنند که تاریخ عقد آن ها بعد از یکم فروردین سال 96 باشد.

 

پیگیری وام ازدواج

طبق روال هر ساله، احتمالا در اواخر فروردین سال 99 میتوانید اطلاعات خود را در سامانه تسهیلات قرض الحسنه وام ازدواج وارد کرده و نسبت به دریافت وام ازدواج اقدام کنید.

 

شرایط وام ازدواج برای مطلقه ها

طبق قانون اگر در ازدواج اول خود از تسهیلات و وام ازدواج استفاده کرده باشید، دیگر نمیتوانید در ازدواج بعدی خود وام ازدواج دریافت کنید. اما اگر در ازدواج اول خود وام نگرفته اید، و بیشتر از دو سال از تاریخ ازدواج شما نگذشته است، میتوانید نسبت به دریافت وام ازدواج اقدام کنید. این شرایط برای هر دو نفر زوجین میباشد. همانطور که گفتیم اگر بیش از 2 سال (24 ماه) از تاریخ ازدواج شما گذشته باشد، قادر به دریافت وام ازدواج نخواهید بود. ملاک تشخیص تاریخ ازدواج شما نیز همان تاریخی است که در سند ازدواج ثبت شده و میتوانید به صورت آنلاین و با وارد کردن اطلاعات خود در سامانه ثبت احوال آن را استعلام بگیرید.

 

شرایط وام ازدواج برای ایثارگران

ایثارگران دو برابر افراد عادی وام ازدواج دریافت میکنند. منابع این تسهیلات نیز از محل منابع قرض الحسنه بانک های عامل پرداخت میشود. مراحل ثبت نام وام ازدواج ایثارگران نیز همانند سایر افراد از سامانه وام ازدواج انجام میشود. شروط عادی وام ازدواج برای ایثارگران نیز صدق میکند. برای مثال آن ها نباید پیش از این وام ازدواج دریافت کرده باشند و زمانی که برای دریافت وام ازدواج اقدام میکنند، از تاریخ ازدواج شان بیش از دو سال نگذشته باشد. مدت بازپرداخت تسهیلات نیز همانند افراد عادی، 5 سال است و متقاضیان ملزم به رعایت سایر شرایط و ضوابط اعطای تسهیلات قرض الحسنه وام ازدواج میباشند.

 

منظور از افراد ایثارگر، «جانبازان»، «آزادگان»، «فرزندان آن ها» و «فرزندان شاهد» است. خانواده شاهد شامل افرادی است که یکی از اعضای خانواده شان (پدر، مادر، همسر یا فرزند) شهید، مفقود الاثر یا اسیر شده باشد. خانواده ایثارگران شامل خانواده های ایثارگران و آزادگان و همسر و فرزند و والدین آن ها میباشد.در صورتی که جانبازان یا آزادگان فوت کرده باشند، این امتیازات و خدمات به خانواده تحت تکفل آن ها تعلق میگیرد.

 

بانک های ارائه دهنده وام ازدواج

لیست بانک هایی که وام ازدواج ارائه میدهند: بانک ملت، بانک رفاه کارگران، بانک مسکن، بانک سپه، بانک کشاورزی، بانک ملی ایران، بانک تجارت، بانک صادرات ایران، پست بانک ایران، صندوق کارآفرینی امید، بانک پارسیان، بانک سامان، بانک قرض الحسنه مهر ایران، بانک انصار، بانک گردشگری، بانک دی، بانک قرض الحسنه رسالت، بانک توسعه تعاون، بانک ایران زمین، بانک حکمت ایرانیان، موسسه اعتباری کوثر، بانک پاسارگاد، بانک آینده، بانک اقتصاد نوین، بانک قوامین، موسسه اعتباری ملل، بانک شهر، بانک سینا، موسسه اعتباری نور، بانک توسعه صادرات، بانک مشترک ایران ونزوئلا، بانک خاورمیانه، بانک سرمایه و موسسه اعتباری کاسپین.

 

 

 

 

 

 

 

سوالات متداول

 

اقساط وام ازدواج 100 میلیون تومانی چقدر است؟

بازپرداخت وام ازدواج در سال 1399 به صورت 5 ساله خواهد بود. مبلغ اقساط ماهیانه تقریبا 900 هزار تومان می‌باشد و با احتساب کارمزد 4 درصد، حدودا 2 میلیون تومان سود از شما دریافت خواهد شد. اگر در مورد اقساط و شرایط وام ازدواج نیاز به اطلاعات بیشتر و دقیق‌تری دارید، «مقاله شرایط دریافت وام ازدواج» را بخوانید.

 

 

 

میخوام وام ازدواج بگیرم. شرایط وام ازدواج چگونه است؟

شرط اول برای دریافت وام ازدواج این است که زوجین دارای تابعیت ایرانی باشند و وام ازدواج به اتباع سایر کشورها پرداخت نمیشود. برای دریافت این وام نیاز به یک ضامن و همچنین سفته دارید. شرط دیگر دریافت این وام آن است که پیش از این وام ازدواج دریافت نکرده باشید. «شرایط کامل دریافت وام ازدواج را در این مقاله» بخوانید و با آگاهی کامل از شرایط آن، اقدام به دریافت این وام بکنید.

 

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام به شرح زیر است:

اصل و کپی سند ازدواج

اصل و کپی کليه صفحات شناسنامه های زوجين

اصل و کپی شناسنامه های ضامن ها

اصل و کپی کارت ملی زوجين. (موقت يا دائم)

اصل و کپی کارت ملی ضامن. (موقت يا دائم)

کد پستی ده رقمی و آدرس کامل محل سکونت زوجين

کد رهگيری ده رقمی دريافتی از سايت پس از مرحله ثبت نام

مبلغ «وام ازدواج» در سال 99 چه تغییری میکند؟

مبلغ وام ازدواج در سال 98 و طبق تصویب مجلس 30 میلیون تومان بود. طبق اخباری که از مجلس به گوش میرسد قرار است «مبلغ وام ازدواج در سال 99» به 50 میلیون تومان به ازای هر یک از زوجین (جمعا 100 میلیون تومان) تغییر پیدا کند.

 

آیا میتوانم بدون نیاز به ضامن «وام ازدواج» بگیرم؟

 

زوجین نیاز به داشتن یک ضامن معتبر و سفته دارند. البته برخی از بانک‌ها برای ضامن، 2 کارمند رسمی دولت و برخی حتی 3 ضامن می‌خواهند! اما نگران نباشید، طبق «ابلاغیه جدید بانک مرکزی» اگر ضامن کارمند ندارید، می‌توانید در مراجعه به بانک‌ها یا موسسات اعتباری غیربانکی، «یارانه پرداختی خود» را به عنوان تضمین بدهید.

نظرات
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبلیغات شما رایتم : مرجع وبمستران ایرانی

خبر جدید

.

عکس بازیگران جدید

.

پوشاک جدید

آرشیو