ابزار وبمستر

ابزار وبمستر

محمدرضا حسینیان جدید | شایعه دستگیری محمدرضا حسینیان مجری تلویزیون

عکس,دانلود,فیلم | خبرنیوز

,

محمدرضا حسینیان جدید | شایعه دستگیری محمدرضا حسینیان مجری تلویزیون

.

کسب درآمد

.

محمدرضا حسینیان جدید | شایعه دستگیری محمدرضا حسینیان مجری تلویزیون

محمدرضا حسینیان جدید | شایعه دستگیری محمدرضا حسینیان مجری تلویزیون

شایعات ارتباط محمدرضا حسینیان مجری تلویزیون با شبکه GEM و بازداشت این مجری تلویزیون تکذیب شد. “محمدرضا حسینیان” از مجریان با سابقه تلویزیون در خصوص حواشی به وجود آمده برایش پاسخ داد.

بازداشت “محمدرضا حسینیان” به اتهام ارتباط با GEM تکذیب شد

تاریخ انتشار : 16 فروردین 1395

شایعه بازداشت محمدرضا حسینیان!

بازداشت محمدرضا حسینیان مجری تلویزیون و مدیر سایت تی وی پلاس شایعه ای که به سرعت در حال انتشار است.

برخی سایت های خبری و کانال های تلگرامی عصر امروز خبری مبنی بر دستگیری محمدرضا حسینیان، مجری مشهور تلویزیون منتشر کردند و مدعی شدند این مجری خوش نام تلویزیون ، عامل جذب بازیگران و هنرمندان به شبکه ماهواره ای "GEM" بوده وبازداشت شده است.
 
پیگیری ها حاکی است این خبر از اساس شایعه و نادرست است و با هدف تخریب این مجری قدیمی منتشر شده و با توجه به شهرت حسینیان به سرعت در سایتها و فضای مجازی بازانتشار شده است.
 
محمدرضا حسینیان ، مجری ، تی وی پلاس

تکذیب بازداشت محمدرضا حسینیان


پاسخ محمدرضا حسینیان درباره شایعه بازداشتش

محمدرضا حسینیان، مجری پرسابقه تلویزیون ضمن رد اخبار منتشره درباره بازداشتش به اتهام عامل جذب بازیگران و هنرمندان به شبکه ماهواره ای GEM، از نحوه ممنوع التصویری اش که به واسطه مدیریت یک وب سایت ویدیویی داخلی است، ابراز گلایه کرد.

محمدرضا حسینیان در پاسخ به اینکه چرا چنین خبری منتشر می شود و چرا او هدف انتساب این اتهامات انتخاب شده، گفت: ابتدا اجازه بدهید با توجه به آنکه من در زمان تحویل سال امکان گفت و گو با مردم و تبریک نوروز را نداشتم، سال نو را به هموطنانم تبریک بگویم. سؤال تان دو بخش متفاوت دارد. اینکه چرا این اتفاق می افتد، یک بخش آن طبیعی است؛ بخش طبیعی اش هم این است که مطابق با یک ضرب المثل قدیمی، پدر و مادر باید حواسشان باشد بچه شان یک شب بیرون نخوابد اما اگر خوابید، دیگر فرق نمی کند بعد از آن چه اتفاقی می افتد.

این مجری تلویزیون ادامه داد: صداوسیما محمدرضا حسینیان، فرزندی که بیست سال در این رسانه تلاش کرده، کارمند رسمی رسانه ملی است و سابقه اش برای اهل رسانه مشخص است، به راحتی یک شبه ممنوع التصویر می کند و در کوچه می گذارد. حکایت همین ضرب المثلی است که عرض کردم. اگر رسانه ملی از سرمایه و فرزند خودش دفاع نکند، ما چه توقعی از سایر رسانه ها می توانیم داشته باشیم. من هیچ گلایه ای نسبت به کاری که دوستانمون در یکی از رسانه ها کردند، ندارم.

مدیر سایت تی وی پلاس با اشاره به ممنوع التصویری اش اینچنین ادامه داد: گلایه اولم این است که چرا درباره عملیات ممنوع التصویری شخصی مثل محمدرضا حسینیان در عرض سه دقیقه تصمیم گیری می شود و می گویند «یا سایت تی وی پلاس را ببند یا ممنوع التصویری». طبیعی است اگر رسانه ملی، ما را به این سادگی خارج از فضای خودش گذاشت، دیگران هم به خودشان این اجازه را می دهند لینک شان همه جا دیده شود، حتی اگر محتوای این لینک درست نباشد.

حسینیان تأکید کرد: در واقع اصل ماجرا به نوع حفاظت و حراست از کسانی مرتبط می شود که سال های سال صاد قانه برای این مملکت زحمت کشیدند. من هنوز ساک سفرم برای ده ها برنامه ویژه انتخابات مجلس شورای اسلامی بسته است؛ یعنی برای انتخابات ده سفر رفتم و هنوز گرد و غبار آن سفرها بر تنم نشسته است.

این مجری تلویزیون گفت: هرچه فکر می کنم نمی فهمم چطور آن آدم که تا دیروز ابزار سازمان برای کار مهمی مثل انتخابات بوده و روز انتخابات از شش صبح تا بعدازظهر آنتن زنده تلویزیون در اختیارش است، به فاصله چند روز ناگهان به مهره ای تبدیل می شود که به راحتی می توان ممنوع التصویرش و خبرش را منتشر کرد؛ هیچ کس هم وضعیتش را پیگیری نکند و نگوید ساکت باشید این سرمایه ما و فرزند ماست؟ طبیعی است وقتی چنین اتفاقی رخ می دهد، هر که از راه برسد نیز یک چیزی می چسباند و مخاطب خودش را اضافه می کند.

مدیر سایت تی وی پلاس در پاسخ به این پرسش که درخواست صداوسیما برای تعطیلی وب سایتش تا چه میزان متکی بر مبانی حقوقی و تا چه حد بر اساس زور بوده، گفت: من یک جاهایی حق را با صداوسیما می دانم. حق با سازمان صداوسیماست که پیرو فرمایش رهبر انقلاب که متولی صدا و تصویر فراگیر در فضای مجازی، سازمان صداوسیماست. خب، این حق برای صداوسیما وجود دارد که بیاید و رگولاتوری یا قانون مندی را در دست بگیرد و تا اینجا حق است اما این اتفاق، خیلی بدیع و نو است و به نظر می آید ما به عنوان پیشگام این فضا، حداقل توقعی که داریم، تعامل است.

 

محمدرضا حسینیان ، تی وی پلاس ، GEM

حسینیان ادامه داد: چرا باید نشستی که میان صداوسیما و محمدرضا حسینیان و تی وی پلاس برگزار می شود، در ساختمان حراست انجام شود؟ آخر مگر من نیروی غریبه این سازمان هستم؟ تمام دوستان حراستی که با هم نشستیم و گپ و گفت کردیم، رفقای من هستند. آیا نمی شد در ساختمانی غیر از حراست، درباره تعامل با رسانه ای مثل تی وی پلاس با هم حرف بزنیم؟ آیا ما دشمن تلویزیون هستیم یا قصدمان عدم تمکین است؟ آیا ما می خواستیم کار عجیب و غریبی بکنیم؟ اگر می خواستیم چنین کنیم که از روز اول برای سایتمان مجوز نمی گرفتیم و ابتدای سایتمان شماره مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را درج نمی کردیم.

این مجری پرسابقه یادآور شد: به نظر می آید نمی خواهیم باور کنیم، فضای مجازی متولد شده است. چرا داخل پرانتز جمله رهبری را به گوشه ای از دیوار نزنیم که ایشان فرمودند: «مسأله فضای مجازی از انقلاب اسلامی مهم تر است». رسانه تی وی پلاس چه کار می کند؟ کجاست؟ آیا خارج از این مرز و نظام است؟ ما مشق فضای مجازی و محتوای بومی را کردیم. آیا گناه کردیم؟

حسینیان خاطرنشان کرد: من جا دارد از همه نهادهای امنیتی، اطلاعاتی و قوه محترم قضاییه و شورای عالی فضای مجازیتشکر کنم که در این دو سال حتی یک بار، تاکید می کنم حتی یک بار منِ متولی را نخواستند. حتماً از دور مراقب ما بودند ولی وقتی دیدند ما در فضای تی وی پلاس فعالیت های مختلف و متنوع داریم، به این نتیجه رسیدند که دفع حداقلی و جذب حداکثری داشته باشند. به خدا ما و رسانه مان جزو حداکثری ها هستیم و پرونده مان در 20 سال گذشته جایی برای حداقلی که نیاز به دفع داشته باشد، نشان نمی دهد.

وی یادآور شد: ای کاش حالا که صداوسیما متولی صوت و تصویر است، با تعامل، همفکری، ملایمت و هم اندیشی با تی وی پلاس و امثال تی وی پلاس مذاکره می کرد. من از اینکه این اتفاق در ساختمان حراست می افتد و عین این جمله بیان می شود که «آقای محمدرضا حسینیان، یا این سایت را می بندی یا از امروز ممنوع التصویری»، متوجه نمی شوم خطا و گناه ما کجا بوده است. من متولی بودن صداوسیما را حق می دهم اما من نیروی غریبه نبودم و حتی اگر غریبه هم بودم، جلسه ای که در ساختمان حراست برگزار شود، یعنی جلسه قدرت نمایی و زور، نه تعامل و همفکری.

وی با اشاره به اینکه وب سایت تحت مدیریتش بیش از 300 هزار دقیقه در قالب هشت هزار ویدیوی تولیدی دارد، از تلاشش برای تعامل از ابتدای فعالیت وب سایت تحت مدیریتش خبر داد و گفت: همان دوستان رسانه ملی می توانند شهادت دهند از دوره آقای ضرغامی تاکنون من بیش از 12 بار به معاونت فضای مجازی صداوسیما مراجعه و تقاضا کردم شرایطی را فراهم کنند که بتوانیم با مجوزهای سازمان این رسانه را بگردانیم و تحت نظارت سازمان فعالیت کنیم.

گفتگو با محمدرضا حسنیان ، GEM ، بازداشت

 حسینیان در پاسخ به اینکه آیا اساساً چنین فرمت مجوزی برای صدور وجود دارد و چنین تمهیدی اندیشیده شده، گفت: چنین مجوزی هرگز وجود نداشته و حداقل تا همین الان که با شما صحبت می کنیم به هیچ عنوان چنین فرمت مجوزی (فعالیت ویدیویی در فضای مجازی) وجود ندارد. ما اهل تعامل بودیم و هر جا نشستیم، گفتیم که ما سرباز و رنگی از رنگین کمان رسانه ملی هستیم اما عاقبت مان این شد که در ساختمان حراست به ما بگویند ممنوع التصویری و برو.

این مجری در پاسخ به این پرسش که با چه انگیزه ای سناریوی جدیدی تحت عنوان همکاری اش با شبکه ماهواره ای "GEM" منتشر شده که ارتباطی با تی وی پلاس ندارد، گفت: من فکر می کنم که فضای مجازی روز به روز در حال رشد و توسعه است. شاید فضای مجازی نیاز به یکسری مجروح و کشته دارد و شاید من انتخاب شده ام تا پیشگام این اتفاق باشم. اتفاقاً داشتم فکر می کردم بعد از انتشار گسترده خبر ممنوع التصویری، انتشار گسترده خبر غیرواقع دستگیری، سناریوهای بعدی را این بار من پیشنهاد کنم که زحمت نکشند و برای تولید دروغ، این میزبان به ذهنشان فشار نیاورند.

وی به کنایه گفت: پیشنهاد می کنم از فردا یکی دیگر از عزیزان فضای مجازی بگوید که ردپای تی وی پلاس و حسینیان در پرونده رضا ضراب و بابک زنجانی پیدا شد و چند روز دیگر لطف کنند و بگویند دو دانگ از لاس وگاس متعلق به محمدرضا حسینیان و تی وی پلاس است و در نهایت بگویند سرکرده حلقه نفوذ رسانه ای در ایران پیدا شد؛ تی وی پلاس و محمدرضا حسینیان. پیشنهاد می کنم اگر خواستند دروغ تازه درست کنند، از همین فرمولی که من می گویم، بروند.

حسینیان در پایان گفت: فضای مجازی فضای نو و جدیدی است و باید بپذیریم که چنین اتفاقاتی هم ممکن است، بیفتد. در برنامه یک تلویزیونی سر یک نفر را می تراشد و تمام می شود. فردا در فضای مجازی غوغا می شود. پس می توان نتیجه گرفت که فضای مجازی تأثیرگذاری اش از رسانه بیشتر است. اینکه من یا رسانه ام باشیم یا نباشم، مهم نیست. نکته مهم این است که اگر ما نتوانیم در فضای مجازی با تولید محتوای بومی و با ایجاد جذابیت های داخلی این فضا را پر کنیم، بزرگ ترین تهدید همین فضای مجازی می شود. 

محمدرضا حسینیان ، شایعه دستگیری محمدرضا حسینیان مجری تلویزیون

 
منبع :نمناک

نظرات
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبلیغات شما رایتم : مرجع وبمستران ایرانی

خبر جدید

.

عکس بازیگران جدید

.

پوشاک جدید

آرشیو