ابزار وبمستر

ابزار وبمستر

سفره هفت سین خواص

عکس,دانلود,فیلم | خبرنیوز

,

سفره هفت سین خواص

.

کسب درآمد

.

سفره هفت سین خواص

 سفره هفت سین خواص

یکی از رسوم زیبا و منحصربه فرد ما ایرانیان چیدن سفره هفت سین است.هر کدام از سین های این سفره نماد و خواصی طبی و تغذیه ای دارد که شاید وجود همین ها باعث خیر و برکت در سال جدیدمان شود.

خواص خوردنی های سفره هفت سین

رازها و خواص هفت سین و خوراکی هایش

سفره هفت سین یکی از این مراسم فاخر است که اجزاء آن همگی ریشه گیاهی دارند و هر کدام نمایانگر و سمبل نیکی هایی است که افراد در سال پیش رو برای یکدیگر آرزو می کنند. مگر می شود عید را بدون چیدن سفره هفت سین آغاز کنیم. 

چیزی که حتی اگر فلسفه وجودی آن را هم ندانیم حال مان را خوب می کند. اصلا نوروز است و سفره هفت سین اش. اما شاید وقت آن رسیده که کمی راجع به آن اطلاعات داشته باشیم. طبق باور ایرانیان در سال نو 7فرشته مقرب به زمین می آیند و برسر خوان نوروزی کنار دیگران حضور می یابند و به همین دلیل سفره نوروزی نقش بسیار مهمی برای اعضای خانواده و حتی درگذشتگان آنها دارد.

نکته جالب توجه انتخاب 7خوراکی (به نیت عدد مقدس 7) که هرکدام خواص سلامت بخش بسیار گسترده ای دارند، برای جشن گرفتن نوروز است. اعتقاد ایرانیان بر این بوده این 7خوراکی توسط فرشتگان از بهشت به جهان خاکی فرود آمده اند. ما در این مطلب به شما می گوییم که چه رازی در خوراکی های موجود بر سر سفره هفت سین نهفته است. 

سیب؛ مظهر سلامت

سیب سرشار از ویتامین ها ، مواد معدنی، فیبر و تانن است. به علاوه حاوی مقدار قابل توجهی از ویتامین A و C، آهن، منیزیم، فسفر، کلسیم و پتاسیم است. به علاوه سیب در پیشگیری یا درمان بسیاری از بیماری ها کاربرد دارد. 

اگر فشار خون تان نوسان دارد

چاره این مشکل سیب است. خوردن و بوییدن سیب فشار خون را کاهش می دهد. 

اگر پوست تان ترک خورده

سیب برخی اختلالات پوستی از قبیل خشکی، ترک خوردگی و رنگ پریدگی را ازبین می برد. 

تقویت مغز

سیب فسفر زیادی دارد و اعصاب و مغز را قوی می کند. 

پیشگیری از نقرس

به دنبال مصرف زیاد گوشت قرمز و چربی مفاصل درد می گیرند و نقرس ایجاد می شود. سیب مانع از تشکیل اسیداوریک در بدن می شود، اسیدهای ادراری را افزایش داده و متعاقبا از درد مفاصل و نقرس جلوگیری می کند. 

مسواک طبیعی می خواهید؟

سیب به دلیل داشتن بافت خاص، مانند مسواک دندان ها را پاک کرده و ذرات باقی مانده بین دندان ها را ازبین می برد درنتیجه از فعالیت باکتری ها روی دندان ها جلوگیری کرده و از پوسیدگی دندانی پیشگیری می کند. ویتامین c موجود در سیب، از ایجاد بیماری های لثه ای جلوگیری می کند. اسیدهای طبیعی موجود در سیب، باکتری های دهان را ازبین می برند که این خاصیت در مورد سیب های ترش بیشتر است. به علاوه بافت خاص سیب، باعث می شود فک به حرکت درآید و حین جویدن عضلات فک تقویت شوند. 

دشمن دیابت را می شناسید؟

پکتین موجود در سیب به تنظیم قند خون کمک می کند. جذب پکتین در دستگاه گوارش حالت ژل مانند شده و سطح قند خون را به آرامی بالا می برد، قند موجود در سیب را می توان ازجمله 2دسته قندهایی که شاخص گلایسمیک (نشان دهنده میزان افزایش قندخون بعد از مصرف غذا) بالایی دارند، قرار داد که برای افراد دیابتی بسیار مفید ند. 

با پوست بخورید

ترکیبات پوست سیب اثرات ضد سرطانی دار د. به علاوه خوردن سیب با پوست سبب بالا نگه داشتن قند خون به مدت مشخص شده و در نتیجه فرد مدتی احساس سیری می کند.
 
خواص خوراکی های هفت سین ، خواص دارویی هفت سین ، خواص سینهای هفت سین

سنجد؛ نماد زایش

سنجد از زمان های بسیار قدیم جزء خوراکی های ایرانیان بوده و در اعیاد سنتی به آن توجه خاصی می شده و در طب سنتی هم جایگاه ویژه ای داشته است، به همین دلیل جزء خوراکی های شفابخش هفت سین قرار گرفته است. ریشه، چوب، پوست و میوه سنجد دارای خواص دارویی و صنعتی متفاوتی ازجمله صنایع غذایی، بهداشتی، دارویی و عطرسازی است. قسمت گوشت سنجد آردی شامل گلوکز و فروکتوز و 7نوع چربی اشباع و غیراشباع است. 

دوست لثه ها

از سنجد برای درمان بیماری های دهان و دندان، لثه، اسهال، زخم های معده و جلوگیری از خونریزی استفاده می شود. 

لاغری با سنجد؟

میوه سنجد کم کالری است و برای معده مفید است. 

کودکت اسهال دارد؟

جوشانده برگ سنجد برای درمان اسهال کودکان سودمند است. میوه سنجد طبیعت سرد دارد، در نتیجه ایجاد یبوست می کند. آرد و هسته آسیاب شده سنجد نیز یبوست ایجاد می کند. 

زردی ات را به سنجد بسپار

سنجد در درمان تب و لرز و بیماری های تنفسی و زخم ریه، بیماری های کبدی و زردی و یرقان کارایی دارد. 

آرامش پوست و مو

سنجد پخته به همراه روغن زیتون، درد مفاصل و خارش پوست را آرام کرده و رشد موها را تقویت می کند. 

چه می کند این سنجد جوشیده 

جوشاندن گل سنجد در درمان بیماری های فلج، کزاز، قلبی، ریوی و تنگی نفس مفید است و معده و کبد را تقویت کرده و گاز معده را از بین خواهد برد. 

ادرار به اندازه

عرق شکوفه سنجد ضد نفخ معده، تقویت کننده پوست، سیستم عضلانی و مانع از تکر ر ادرار است. 

با سبزی لاغر شوید

خوردن سبزیجات پیش از غذا به دلیل داشتن حجم بالا و کالری کم، سبب کاهش اشتها و پرخوری می شود، درنتیجه عامل موثری در کاهش وزن محسوب می شود 

سبزی؛ نماد خرمی و شادابی

سبزیجات انواع مختلفی دارند که به دلیل خواص سلامت بخش زیاد همچنین نشانه ای از طراوت و سرسبزی سرسفره هفت سین قرار می گیرند. فولیک اسید، ویتامینC و رنگ هایی ازقبیل لوتئین و بتاکاروتن همه در این گیاهان سالم گنجانده شده اند.

خواص خوراکی های هفت سین ، خواص سینهای هفت سین ، خواص خوراکی های سفره هفت سین

جنگجویان سرطانی

سبزیجات برگ سبز تیره به عنوان جنگجویان سرطانی شناخته شده اند. 

کدام سرطان ها خاموش می شوند؟

کاروتنوئیدها از انواع سرطان ها (سینه، پروستات، پوست، ریه و معده) جلوگیری می کنند. 

فولات: خطر ابتلا به سرطان لوزالمعده را به شدت کاهش می دهد. 

فیبر: فیبر سبزیجات از ابتلا به سرطان کولن جلوگیری کرده همچنین هضم و دفع ترکیبات بی مصرف غذاها را آسان تر می کند. 

تقویت قلب

چربی کم و فیبر بالای سبزیجات، آنها را غذاهایی مناسب برای سلامت قلب کرده اند. به علاوه پتاسیم در تنظیم فشارخون و عملکرد بهتر قلب موثر است. 

توصیه به دیابتی ها

منیزیم سبزیجات، سبب تنظیم مقدار قندخون شده و به همین دلیل سبزیجات اندیس گلاسیمی پایینی دارند و برای بیماران دیابتی اکیدا توصیه می شوند. 

تیزبین شو

گزانتین و لوتئین سبزیجات، نقش ضدسرطانی و حفاظتی در برابر بیماری های سیستم بینایی دارند. 

بقای نسل 

بتاکاروتن سبزیجات در بدن به ویتامین A تبدیل می شود؛ این ویتامین برای دستگاه تناسلی و فرزندآوری بسیار مفید است. 

رفاقت با ریه ها

در هندوستان، از روغن هسته سنجد شربتی غلیظ تهیه می شود که برای درمان زکام و ناراحتی ها و عفونت های ریوی کاربرد دارد. 

حتی هسته سنجد هم خاصیت دارد؟

مخلوط آسیاب شده قسمت آردی و هسته سنجد در درمان آرتروز، اسهال، بیماری های صفرا وی، زخم روده، سرفه های شدید وسردرد، بسیار مفید است. 

سیر؛ تندرستی و زندگی

گفته می شود سیر به دلیل خواص درمانی زیادی که دارد سر سفره هفت سین قرار می گیرد. در گذشته بردگانی که اهرام مصر را می ساختند، برای مراقبت از خود در برابر بیماری های مختلف سیر مصرف می کردند. همچنین فرانسوی ها برای جلوگیری از مرگ ناشی از طاعون، عصاره سیر را به کار می برند. حضرت محمد(ص) فرمودند: «سیر بخورید، زیرا 70نوع بیماری را شفا می دهد؛ ولی درحالی که سیر خورده اید، بر مسجد و اماکن عمومی نروید.» ابوعلی سینا در کتاب قانون اشاره کرده: « در عجبم که چرا سیر را من من (واحد ) می فروشند؛ اما طلا را مثقال مثقال!» 

کلسترول تان بالاست؟

مصرف سیر کاهش دهنده سطح کلسترول خون و تاثیر کوتاه مدتی بر کاهش چربی خون دارد. 

سلامت قلب تان مهم است؟

همچنین سیر می تواند از تجمع پلاکت های خون و به دنبال آن ایجاد لخته در عروق و قلب پیشگیری کند. 

آنتی اکسیدان لازم دارید؟

ترکیبات آلیسین سیر، ترکیبات آنتی اکسیدانی فعالی در ریشه گیاه سیرند. 

قند خون دارید؟

سیر قند خون را کاهش می دهد و برای بیماران دیابتی مفید است. 

ورم معده کلافه تان کرده؟

سیر در درمان نفخ شکم، ورم روده و از بین بردن کرم های روده ای مفید است. 

خوب نفس بکش

سیر می تواند به عنوان محرک پوستی و خلط آور در التهابات و ناراحتی های تنفسی استفاده شود. 

دستگاه گوارش ات را تمیز کن

اسانس سیر شامل گوگرد است و بوی تندی دارد که نقش آنتی بیوتیکی در دستگاه گوارش دارد. 

اثرات ضدسیگار

سیر اثرات نیکوتین سیگار را برطرف کرده و ناراحتی های قلبی و هاضمه ای ناشی از استعمال سیگار را قابل تحمل تر می کند. 

نکات مصرف سیر

زیاده روی در مصرف سیر، سبب سردرد و ضعف در سیستم بینایی می شود. بیمار انی که دارو های ضدانعقاد مصرف می کنند باید در مصرف سیر احتیاط داشته باشند. به علاوه بیمارانی که جراحی در پیش دارند، از 6 تا 15روز قبل از جراحی باید مصرف سیر را کنار بگذارند، زیرا مصرف سیر، خونریزی را طولانی تر می کند. ترکیبات اثر بخش سیر با حرارت از بین می رود، پس بهتر است سیر به صورت تازه مصرف شود. 

برای بوی سیر چاره ای وجود دارد؟

مواد شیمیایی سیر در خون جذب شده و تا زمانی که از بدن دفع نشوند، دهان شخص را بد بو می کنند، اما برای ازبین بردن بوی سیر، می توانید آن را خرد کرده و در شیر بریزید.

خواص خوراکی های هفت سین ، خواص خوراکی های سفره هفت سین ، راز هفت سین

سمنو؛ مظهر قدرت و مقاومت

دسر سنتی ایرانی است و از عصاره جوانه گندم تازه خرد شده و آرد سبوس دار درست می شود. این خوراک، شیرینی طبیعی دارد و بدون هیچ گونه افزودنی شیرین کننده تهیه می شود. گاهی در پخت سمنو دانه های بادام هم (که نشانه برکت است) به آن اضافه می شود.

خواص خوراکی های هفت سین ، راز هفت سین ، هفت سین

ویتامین گیری با سمنو 

سمنو حاوی ویتامین های A و E و B11 و B3 و B5 و B8 و B12 است. به علاوه سمنو فسفر ، روی، سلنیوم، آهن و مس دارد که برای بدن لازم است. 

اگر باردار هستید

سمنو شیر مادر را افزایش می دهد. سمنو درد و ناراحتی های هنگام زایمان را هم کاهش می دهد.

سرکه؛ نماد پذیرش ناملایمات

سرکه به عنوان طعم دهنده و نگهدارنده در سالادها، ترشیجات و انواع شور استفاده می شود. سرکه از میوه هایی مانند انگور، کشمش، سیب و دیگر میوه های قندی همچنین از سبزیجاتی مانند سیب زمینی و غلات حاوی مالت تهیه می شود.

خواص خوراکی های هفت سین ، هفت سین ، خوراکی های هفت سین

تحریک اشتها

سرکه حاوی ویتامین و املاح زیادی است که به عنوان طعم دهنده و محرک اشتها شناخته شده است. این مایع می تواند شیره ها و آنزیم های گوارشی را افزایش داده و هضم گوشت دیگر غذاها را تسریع کند. 

رقیق کننده خون

سرکه طبیعی و دست ساز خواص درمانی گوناگونی دارد ازجمله رقیق کننده خون است. 

لبخند تمیز

جرم دندان ها را از بین می برد. سرکه می تواند دندان های تان را سفید کند، به این منظور، هر 15روز یک بار با سرکه مسواک بزنید. 

مایع ضدباکتری طبیعی

سرکه می تواند به نقش سم زدایی کبد کمک کند. 

کاهش چربی ها

سرکه چربی ها را تجزیه کرده و چربی و LDL خون را پایین می آورد. 

حلال قند خون

خوردن کمی سرکه بعد از غذا، به تنظیم سطح قند خون کمک می کند. 

با سرکه سیراب می شوید

سرکه شیره نوعی نوشیدنی قدیمی است که خاصیت رفع عطش دارد. 

زیبایی با سرکه

سرکه ناراحتی های پوستی و آفتاب سوختگی ها را تسکین می دهد. به از بین بردن زگیل کمک کرده و ترک های پاشنه پا و دست ها را برطرف می کند. 

سماق؛ نماد صبر

میوه های سماق ابتدا گس و پس از رسیدن ترش می شوند، بعد از چیدن میوه ها، آنها را کوبیده و آسیاب کرده و با غذا مصرف می کنند. سماق گیاهی با طبیعت سرد و خشک است. افراد سردمزاج نباید سماق میل کنند یا در صورت استفاده به همراه خوراکی های طبع گرم مصرف کنند. 

میکروب کشی

سماق خاصیت ضدمیکروبی دارد. تصفیه کننده خون و دفع کننده مواد سمی از خون است. 

جنگ با سرطان

سماق حاوی آنتی اکسیدان است و درنتیجه خاصیت ضد سرطانی دارد. 

مفید برای دیابت

سماق از واکنش ترکیبات قندی با پروتئین های حیاتی بدن جلوگیری می کند؛ درنتیجه برای بیماران دیابتی مفید است. 

یک مسکن واقعی!

سماق مسکن دندان درد است. به علاوه تقویت کننده لثه ها بوده و جوشانده سماق برای التهابات گلو و دهان مفید است. 

خواص گوارشی

سماق از بین برنده حالت تهوع و بی اشتهایی و محرک اشتهاست. همچنین تقویت کننده دستگاه گوارش است، تانن فراوان داشته و برای معده خاصیت قابض دارد. 

خون و خونریزی

سماق خونریزی های بین قاعدگی را کاهش می دهد. محلول گرد سماق با آب از خونریزی های داخلی به علاوه از غلیظ شدن خون جلوگیری می کند

خواص خوردنی های سفره هفت سین  

 

 

خواص سین های خوراکی سفره هفت سین - بیتوته

www.beytoote.com/health/nutrition/table-attribute.html

خواص سین های خوراکی سفره هفت سین,سفره هفت سین,تزئین سفره هفت سین,تزئین هفت سین,آموزش تزئین سفره هفت سین,تزئین سفره ی هفت سین.

خواص خوردنی های هفت سین - عصر ایران

www.asriran.com › صفحه نخست › سلامت

سفره هفت سین یکی از این مراسم فاخر است که اجزاء آن همگی ریشه گیاهی دارند و هر کدام ... انجمن پیشگیری از چاقی در مقاله ای با عنوان خواص خوردنی های هفت سین در سایت ...

ایرنا - خواص خوردنی های هفت سین

www.irna.ir/fa/News/81540202/

۲۳ اسفند ۱۳۹۳ ه‍.ش. - سفره هفت سین یکی از این مراسم فاخر است که اجزاء آن همگی ریشه گیاهی دارند و هر کدام نمایانگر و سمبل نیکی هایی است که افراد در سال پیش رو برای ...

خواص خوردنی های هفت سین - آکا

www.akairan.com/health/vegetable-health/201331914615.html

۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ ه‍.ش. - خواص سبزیجات,دسرهای سنتی ایرانی و ویژه سفره هفت سین نوروزی,خواص خوردنی های هفت سین ,خواص دارویی خوردنی های هفت سین ,فواید خوردنی های ...

تصاویر برای خواص خوردنی های سفره هفت سینگزارش تصاویر

نتیجه تصویری برای خواص خوردنی های سفره هفت سین

نتیجه تصویری برای خواص خوردنی های سفره هفت سین

نتیجه تصویری برای خواص خوردنی های سفره هفت سین

نتیجه تصویری برای خواص خوردنی های سفره هفت سین

نتیجه تصویری برای خواص خوردنی های سفره هفت سین

تصاویر بیشتر برای خواص خوردنی های سفره هفت سین

خواص سین های خوراکی سفره هفت سین | به دخت::: پایگاه ...

behdokht.ir/خواص-سین-های-خوراکی-سفره-هفت-سین/

خوراکي هايي چون سرکه ، سماق،سمنو ، سير ، سنجد و سيب هر سال زینت بخش سفره زیبای هفت سين هستند، امروز برخي از خواص سين هاي خوراکي سفره هفت سین را با هم ...

خواص سفره هفت سین - تغذیه درمانی رژیم درمانی سلاک طب

dietiran.com/news/News/haft-sin.html

سیب یکی از میوه های سفره هفت سین می باشد که سرشار از اسيدهاي آلي، اسيد ماليک و نمک‌هاي پتاسيم و سديم، تانن‌ها، سلولز، آهن، کلسيم و فسفر، منيزيم، کلر، همچنين ...

خواص خوردنی های هفت سین « خواص خوراکیها - یک دوست دات کام

www.1doost.com/Post-12050.htm

۲۲ اسفند ۱۳۹۱ ه‍.ش. - خواص خوراکیها | خواص خوردنی های هفت سین ... سفره نوروزى هفت سین نام داشت و مى بایست از بقیه سفره ها رنگین تر باشد. سمنو , سیب , سیر , سنجد ...

فلسفه ی سفره ی هفت سین - نمناک

namnak.com/707-فلسفه-ی-سفره-ی-هفت-سین.html

هقت سین و اجزای سفره هفت سین و تاریخچه ی سفره هفت سین و نماد سفره هفت سین ... اما غیر از این گیاهان و میوه های سفره نشین، خوان نوروزی اجزای دیگری هم داشته است: ...

خواص خوردنی های سفره هفت سین - جوونی

www.javuni.ir/news/58701

۴۶ دقیقه پیش - یکی از رسوم زیبا و منحصربه فرد ما ایرانیان چیدن سفره هفت سین است.هر کدام از سین های این سفره نماد و خواصی طبی و تغذیه ای دارد که شاید وجود همین ...


ایران خبر - آشنایی با فواید خوراکی های سفره هفت سین

www.irankhabar.ir/fa/doc/.../آشنایی-فواید-خوراکی-های-سفره-هفت-سین

۳ ساعت پیش - مگر می‌شود نوروز بیاید و سفره هفت‌سین نچینیم؟ مگر می‌شود بهار را بدون سفره هفت‌سین آغاز کنیم؟ چیدن سفره هفت‌سین یکی از رسوم قدیمی ما ایرانیان ...

نسخه چاپی - خوردنی های سفره هفت سین

fashnews.ir/fa/print/32905/

کمی در مورد خواص مواد خوراکی که در سر سفره هفت سین ما هستند بدانیم: سمنو. وجود سمنو در سفره هفت سین نماد قدرت و نشاط و انرژی ست و جوانه گندم گیاهی ست که همه می ...

علمی - خواص خوردنی های هفت سین

chra.blogfa.com/post/2

سفره هفت سين يکي از اين مراسم فاخر است که اجزاء آن همگي ريشه گياهي دارند و هر کدام نمايانگر و سمبل نيکي هايي است که افراد در سال پيش رو براي يکديگر آرزو مي ...

چه رازی در خوردنی‌های هفت‌سین نهفته است؟ - Bartarinha.IR ...

www.bartarinha.ir › سلامت › تغذیه

۱ روز پیش - چه رازی در خوردنی‌های هفت‌سین نهفته است؟ ... گفته مي‌شود سير به‌دليل خواص درماني زيادي كه دارد سر سفره هفت‌سين قرار مي‌گيرد. در‌گذشته بردگاني كه ...

خواص خوردنی های هفت سین - جامع ترین پورتال ایرانیان ...

www.berooztarinha.com/سبک-زندگی/خواص-خوردنی-های-هفت-سین.html

خواص خوردنی های هفت سین. 158832. خواص خوردنی های هفت ... سفره نوروزى هفت سین نام داشت و مى بایست از بقیه سفره ها رنگین تر باشد. سمنو , سیب , سیر , سنجد ...

فواید و خواص خوردنی های سفره هفت سین - پرشین سون

portal.persianseven.ir/View/7-siinn-soofree.html

بعضی از خواص آن : در درمان التهاب های حاد و مزمن کاربرد دارد و آرتروز را درمان می کند. ضد درد و ... سمنو سمنو یکی از دسرهای سنتی ایرانی و ویژه سفره هفت سین نوروزی است.

پونیلا - خواص خوردنی های هفت سین ... - خانه

ponila.com/post/15283/

سفره هفت سین یکی از این مراسم فاخر است که اجزاء آن همگی ریشه گیاهی دارند و هر کدام نمایانگر و سمبل نیکی هایی است که افراد در سال پیش رو برای یکدیگر آرزو ...

خواص خوردنی های هفت سین

alameh-library.rozanak.ir/news/275871

خواص خوردنی های هفت سین سماق: سماق یکی دیگر از اقلام سفره هفت سین است که نماد طلوع خورشید و رنگ زندگی به شمار می آید. سماق درختی است که میوه های خوشه ای شکل ...

خواص خوردنی های سفره هفت سین - یاس کمپ | ارشیو کامل وب ...

yascamp.ir/خواص-خوردنی-های-سفره-هفت-سین.html

یکی از رسوم زیبا و منحصربه فرد ما ایرانیان چیدن سفره هفت سین است.هر کدام از سین های این سفره نماد و خواصی طبی و تغذیه ای دارد که شاید وجود همین ها باعث خیر و ...

معانی زیبای سین های سفره هفت سین نوروزی - که

www.irannaz.com/news_detail_13935.html

عضویت در کانال تلگرام ایران ناز ... معانی زیبای سین های سفره هفت سین نوروزی ... لباس های نو بر تن کرده ایم و درکنار سفره هفت سین به انتظار نو شدن نشسته ایم.


تاریخچه کامل از سفره هفت سین ایرانی ها 95 - جديد و زيبا ...

photos.modenew.com › مدل 95

۲ روز پیش - تزیین سبزه عید سفره هفت سین 95، خیلی ساده داف ایرانی دختر 47گالری .... رسوم های ایرانی ها است با ما همراه شوید خواص خوردنی های هفت سین عصر ...

سفره هفت‌سين - رشد

www.roshd.ir/Default.aspx?tabid=267

رسم و باوری کهن وجود دارد که همه‌ی اعضای خانواده در موقع تحویل سال نو، در خانه‌ی خود در کنار سفره‌ی هفت‌سین گرد هم جمع می‌شوند. این سفره در بیشتر خانه‌ها تا روز سیزده ...

خواص خوردنی های هفت سین : روزنامه پزشکی ایران

www.iran.pezeshk.us/archives/58952

۲۶ اسفند ۱۳۹۳ ه‍.ش. - سفره هفت سین یکی از این مراسم فاخر است که اجزاء آن همگی ریشه ... مقاله ای با عنوان خواص خوردنی های هفت سین در سایت شخصی خود از منظر علمی،طبی ...

خوراکی های سین های سفره هفت سین عید نوروز ۹۵ | دانلود آهنگ ...

musicom.ir/575/خوراکی-های-سین-های-سفره-هفت-سین-عید-نورو.html/

۷ روز پیش - عکس مدل های تزیین سفره هفت سین ۹۵ جدید هنرمندانه – مجله … ..... میگنا – خواص خوردنی های هفت سین. www.migna.ir/vdcepo8w.jh8ooi9bbj.html.

هفت‌سین - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

https://fa.wikipedia.org/wiki/هفت‌سین

رفتن به ۲ سین‌های سفره هفت‌سین - نکته ی درخور نگرش در مورد هفت سین های باستانی و کهن که از زمان ... با بند واژه سین آغاز شود; دارای ریشه گیاهی باشد; خوردنی ...

خوراکی های سین های سفره هفت سین عید نوروز ۹۵ - دانلود آهنگ ...

bux95.rozblog.com/.../خوراکی-های-سین-های-سفره-هفت-سین-عید-نوروز-...

۷ روز پیش - عکس مدل های تزیین سفره هفت سین 95 جدید هنرمندانه - مجله . ..... میگنا - خواص خوردنی های هفت سین. www.migna.ir/vdcepo8w.jh8ooi9bbj.html.

خواص خوردنی های هفت‌سین - اصفهان امروز

www.esfahanemrooz.ir/fa/news/64603/خواص-خوردنی-های-هفت‌سین.html

خواص خوردنی های هفت‌سین. سفره هفت سین. کد خبر : 64603. ۱۳۹۳/۱۲/۲۵ - ۸:۴۴. اگر سنجد را گیاهی صرفا دارویی بنامیم، سخنی به گزاف نگفته ایم زیرا خواص این درخت در ...

ارزش غذایی هفت سین - تبیان

www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=63757

۴ فروردین ۱۳۸۷ ه‍.ش. - اگر به ارزش های غذایی حیات بخش، اعجاز آور و حیرت انگیز خوراکی های ... ایرانیان در سفره هفت سین، پیام تغذیه ای سالم زیستن را سینه به ... 3- مصرف سماق همراه کباب علاوه بر خواص متعدد، جهت کاهش مضرات اوره ی گوشت توصیه می شود.

خواص خوراکی های هفت سین - شفاف

www.shafaf.ir/fa/news/242575/خواص-خوراکی-های-هفت-سین

۱۶ اسفند ۱۳۹۲ ه‍.ش. - این متخصص تغذیه با اشاره به این كه سمنو به عنوان یکی از خوردنی‌های سرشار از انرژی سفره هفت سین است، گفت: سمنو از شیره جوانه گندم تهیه و ...

خواص سین های هفت سین - ملی کمپ

melicamp.com/tag/خواص-سین-های-هفت-سین/

یکی از زیباترین جلوه های نوروز سفره هفت سین است، خوراکی هایی چون سرکه ، سماق،سمنو ، سیر ، سنجد و سیب به همراه قرآن کریم ،سبزه، ماهی قرمز ، آیینه ، سکه و …


marvnews | خواص غذایی و درمانی هفت سین

marvnews.ir/1144/خواص-غذایی-و-درمانی-هفت-سین/

۲۲ اسفند ۱۳۹۳ ه‍.ش. - سمنو به عنوان یکی از خوردنی های سرشار از انرژی سفره هفت سین است که از شیره جوانه گندم تهیه و تولید می شود و ماده مغذی و مفیدی از نظر تامین انرژی ...

سمنوی بروجرد خوراکی شیرین و زینت بخش سفره های هفت ...

dana.ir/News/669252.html

۱۵ اسفند ۱۳۹۴ ه‍.ش. - سمنوی بروجرد خوراکی شیرین و زینت بخش سفره های هفت سین+تصاویر ... تزیین سفره هفت سین و به عنوان یک خوراکی که دارای خواص زیادی است ...

هفت سین نوروز ، پر خاصیت و مفید - پارسی طب

fa.parsiteb.com/haft-seen-norouz/

يکي از زيباترين جلوه هاي نوروز سفره هفت سین است، در اینجا خواص اجزاء خوراکی ... سماق درختی است که میوه های خوشه ای شکل و به رنگ قرمز و قهوه ای دارد، طعم آن در ابتدا ...

آشنایی با خواص خوردنی های هفت سین - دانشجویان صنایع ...

www.foodindustry2012.blogfa.com/post/125

دانشجویان صنایع غذایی آزاد نیشابور - آشنایی با خواص خوردنی های هفت سین - خلاصه ... سمنو , سیب , سیر , سنجد , سماق , سبزه و سکه اجزای اصلی این سفره هستند.

طرح های خلاقانه ویژه نامه تزيینات سفره هفت سین و نوروز 93

www.niksalehi.com/newspaper/view/055523.php

۲۲ اسفند ۱۳۹۲ ه‍.ش. - طرح های خلاقانه ویژه نامه تزيینات سفره هفت سین و نوروز 93 ... تصاویر : جدیدترین مدلهای تزئین سفره هفت سین نوروز ... خواص خوردنی های هفت سین.

خواص سین های خوراکی سفره هفت سین - بیتوته

iranmagfa.com/19247007

8عکس مدل های تزیین سفره هفت سین 95 جدید هنرمندانه - مجله اینترنتی ... تزیین سفره هفت سین 95 عکس مدل تزیین سفره هفت سین 95 تزئین سفره هفت ... که معمولاً ...

آموزش تزئین سفره هفت سین - شمسه

salam98.ir/tag/آموزش-تزئین-سفره-هفت-سین/

چید‌ن سفره‌ هفت‌ سین‌ یکی‌ از مناسبت های‌ زیبا و نیکوی‌ نوروزی‌ و نشانه ای‌ از طراوت‌ و شاد‌ابی‌ است و ... میتوانید با گلهای خشک صحرایی یا میوه های کاج کوچک از یک طرف از داخل به سمت بیرون ... در اينجا ، برخي از خواص سين هاي خوراکي را بررسي مي کنيم.

ارزش غذایی هفت سین - تبیان

www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=63757

۴ فروردین ۱۳۸۷ ه‍.ش. - اگر به ارزش های غذایی حیات بخش، اعجاز آور و حیرت انگیز خوراکی های ... ایرانیان در سفره هفت سین، پیام تغذیه ای سالم زیستن را سینه به ... 3- مصرف سماق همراه کباب علاوه بر خواص متعدد، جهت کاهش مضرات اوره ی گوشت توصیه می شود.

هفت سین نوروز، پر خاصیت و مفید

www.hdir.ir/featured/63908-هفت-سین-نوروز،-پر-خاصیت-و-مفید

۲ روز پیش - در اینجا خواص اجزاء خوراکی سفره هفت سین (سنجد ،سماق ،سمنو ،سیب ،سرکه ... میوه سنجد سر شار از ویتامین های A و B و حاوی کمی ویتامین K است.

زنان شیرده | خواص خوراکی های هفت سین - نیاز روز

boro.niazerooz.com › بهداشت و سلامت › تغذیه

۱۵ اسفند ۱۳۹۲ ه‍.ش. - این متخصص تغذیه با اشاره به این که سمنو به عنوان یکی از خوردنی‌های سرشار از انرژی سفره هفت سین است، گفت: سمنو از شیره جوانه گندم تهیه و ...

زنان شیرده | خواص خوراکی های هفت سین - نیاز روز

boro.niazerooz.com › بهداشت و سلامت › تغذیه

۱۵ اسفند ۱۳۹۲ ه‍.ش. - این متخصص تغذیه با اشاره به این که سمنو به عنوان یکی از خوردنی‌های سرشار از انرژی سفره هفت سین است، گفت: سمنو از شیره جوانه گندم تهیه و ...

/خواص هفت سين در بيان متخصص تغذيه/ یک متخصص تغذیه ...

tums.isna.ir/default.aspx?NSID=5&SSLID=46&NID=1507

۲۵ اسفند ۱۳۸۹ ه‍.ش. - هفت سین ایرانی؛ هفت منبع غذایی، دارويي معجزه آسا و مفيد براي تمام ايام ... به سمنو به عنوان یکی از خوردنی های سرشار از انرژی سفره هفت سین گفت: ...

خواص و فواید یکی از سین های سفره هفت سین

www.pcparsi.com/خواص-و-فواید-یکی-از-سین-های-سفره-هفت-سین-533...

خواص و فواید یکی از سین های سفره هفت سین. خواص و فواید یکی از سین های ... خواص سرکه. گفتنی است، براساس ... میوه های مفید و سنگ شکن · خواص خواندنی خیار

آشپزي هاي من - نگاهي نو به سفره هفت سين

ashpazieman.blogfa.com/cat-190.aspx

خوراكي هاي مندرج در فهرست هفت سين ويژه ي سفره شايسته نوروز باستاني مي رسيم كه هريك از عناصر تشكيل دهنده آن نماد سلامت و بركت ويژه ... اين ميوه پر بركت در فرهنگ اسلامي نيز از اهميت خاصي رخوردار است. ... سركه خواص باكتريايي و ضد قارچي دارد.

Lahzehnama.ir | نکاتی درباره سفره هفت سین - لحظه نما

lahzehnama.ir/fa/news/22745/نکاتی-درباره-سفره-هفت-سین

۲۰ اسفند ۱۳۹۴ ه‍.ش. - اصلا مگر می شود نوروز بیاید و سفره هفت سین نچینیم؟ ... ما در این مطلب به شما می گوییم که چه رازی در خوراکی های موجود بر سر سفره هفت سین نهفته است. ... ریشه، چوب، پوست و میوه سنجد دارای خواص دارویی و صنعتی متفاوتی از جمله ...

شعر طنز هفت سین خانمها - سرگرمی جدید

downloadfun7.ir/news/6410

۸ دقیقه پیش - شعر طنز هفت سین خانمها ... با نزدیک شدن به عید چشم و هم چشمی های بعضی از خانم ها هم شروع می شود که فقط می خواهند ... خواص خوردنی های سفره هفت سین ...

مدل سبزه ویژه عید نوروز و سفره هفت سین

www.hidoctor.ir/65940_مدل-سبزه-ویژه-عید-نوروز-و-سفره-هفت-سین.ht...

۲۳ اسفند ۱۳۹۳ ه‍.ش. - تزیین سبزه عید نوروز, طراحی سبزه سفره هفت سین, مدل سبزه برای سفره 7 سین, طرح های زیبای سبزه سفره 7سین, مدل سبزه قشنگ, مدل سبزه خوشگل ...

سمنو پای ثابت سفره های هفت سین

www.sanazsania.ir/articles/153-سمنو-پای-ثابت-سفره-های-هفت-سین/

۱۱ اسفند ۱۳۹۴ ه‍.ش. - سمنو یکی از سین های سفره هفت سین است. همه او را می شناسند و از قدیم به خیر و برکت آن بر سر سفره هفت سین اعتقاد دارند. تهیه سمنو ... خواص سمنو.

هر یك از "سین" های سفره هفت سین نماد چه چیزی هستند - کلوب

www.cloob.com/c/aydamir/6116465

۱ فروردین ۱۳۸۹ ه‍.ش. - هر یك از 'سین' های سفره هفت سین نماد چه چیزی هستند. ... اما غیر از این گیاهان و میوه هاى سفره نشین، خوان نوروزى اجزاى دیگرى هم داشته است: دراین میان ...

ارزش غذایی هفت سین را بشناسیم ایرانیان در اول بهار که آغاز ...

www.ifdona.ir/shownews/3985/ارزش-غذایی-هفت-سین-را-بشناسیم/

... ارزش های غذایی اعجاز آور و حیرت انگیز خوراکی های تشکیل دهنده سفره هفت سین ... 2- مصرف سنجد در طب تغذیه، علاوه بر خواص مختلف جهت درمان آرتروز توصیه می شود.

 

نظرات
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبلیغات شما رایتم : مرجع وبمستران ایرانی

خبر جدید

.

عکس بازیگران جدید

.

پوشاک جدید

آرشیو