close
دانلود آهنگ جدید

ابزار وبمستر

ابزار وبمستر

جدید 99 |جدیدترین اخبار روز در خبرنیوز - 4

جدید 99 |جدیدترین اخبار روز در خبرنیوز

,

جدید 99 |جدیدترین اخبار روز در خبرنیوز - 4

.

کسب درآمد

کسب درآمد

.

روزه گرفتن با توجه به بیماری کرونا

 روزه گرفتن با توجه به بیماری کرونا

حکم روزه گرفتن و روزه خواری در ایام کرونایی چیست‌؟

ماه رمضان ۹۹ در سال جاری با وضعیت کرونایی، کمی با سال های دیگر متفاوت است و ما در این بخش از مجله حرف تازه ،نظرات و فتوای علمای بزرگ دین اسلام در باره روزه و کرونا را جویا شدیم تا حکم روزه گرفتن با توجه به بیماری کرونا و حکم روزه خواری را برای شما عزیزان ذکر کنیم

 

  حکم روزه گرفتن و روزه خواری در ایام کرونایی چیست‌؟ + فتوای علما درمورد روزه و کرونا

 

پس از اعلام فتواهای دیگر از سوی دیگر علما و رهبر انقلاب این بخش بروز رسانی میشود…

 

فتوای علما درباره روزه و کرونا

تا چند روز دیگر ماه رمضان آغاز می‌شود، اما این پرسش مطرح است که آیا روزه‌داری در دوران کرونا ممکن و درست است؟

بسیاری از علمای اسلام می‌گویند به توصیه‌های سازمان بهداشت جهانی و پزشکان پایبند می‌مانند.

روز نخست ماه رمضان سال ۱۴۴۱ هجری قمری مصادف است با ششم اردیبهشت ۱۳۹۹ خورشیدی. به این ترتیب تا چند روز دیگر ماه رمضان در حالی شروع می‌شود که تقریبا سرتاسر جهان زیر سایه گسترش ویروس جدید کرونا قرار دارد.

 

فتوای آیت الله سبحانی درمورد روزه و کرونا

آیت الله جفعر سبحانی از مراجع عظام تقلید به استفتائی در خصوص حکم روزه ماه مبارک رمضان در ایام کرونا پاسخ داد.

آیت الله سبحانی از مراجع عظام تقلید به سوالی در خصوص حکم روزه ماه مبارک رمضان در ایام کرونا پاسخ دادند که متن استفتاء و پاسخ این مرجع تقلید به این شرح است:

 

فتوای آیت الله سبحانی درمورد حکم روزه و کرونا

 

استفتاء:

 

بسمه تعالی

 

حضور مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی سبحانی مد ظله العالی

 

با سلام و تقدیم ادب و احترام

 

در آستانه ماه مبارک رمضان و با توجه به شیوع ویروس کرونا، استدعا دارد حکم روزه در این ماه در خصوص موارد ذیل را بیان فرمایید:

 

۱٫ اگر به تشخیص گروه بزرگی از پزشکان متخصص یا وزارت بهداشت، روزه موجب تشدید بیماری ناشی از ویروس کرونا شود؟

۲٫ اگر به تشخیص گروه بزرگی از پزشکان متخصص یا وزارت بهداشت، روزه موجب افزایش احتمال ابتلا به بیماری کرونا و خوف زیان شود؟

۳٫ اگر از نظر پزشکان و یا وزرات بهداشت، روزه موجب تشدید بیماری و یا افزایش احتمال گرفتن بیماری باشد، ولی فرد چنین باوری نداشته باشد، آیا می‌تواند از نظر پزشکان تمرد کند؟

۴٫ اگر مکلفی به دلیل تشدید بیماری و یا خوف ابتلا به بیماری، روزه نگیرد، حکم روزه‌های نگرفته در این شرایط چیست؟

 

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

 

پاسخ آیت الله سبحانی:

 

بسمه تعالی

 

با تشکر از توجه آقایان به این مسئله، فعلاً نمی‌توان تصمیم قطعی گرفت تا وضع در آینده روشن‌تر شود، احیاناً ممکن است برخی بخواهند این موضوع را بهانه‌ای برای روزه خواری قرار دهند.

 

جعفر سبحانی

 

فتوای آیت الله صانعی در مورد روزه در ایام کرونایی

حضرت آیت الله العظمی صانعی به پرسش‌هایی در خصوص گرفتن روزه درشرایط شیوع کرونا پاسخ دادند.

 

فتوای آیت الله صانعی درمورد حکم روزه و کرونا

 

متن پرسش ها و پاسخ های این مرجع تقلید شیعیان بدین شرح است:

 

پرسش:

 

حضور مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی صانعی (مدظله العالی)

 

با سلام و تقدیم ادب و احترام

 

در آستانه ماه مبارک رمضان وبا توجه به شیوع ویروس کرونا، استدعا دارد حکم روزه در این ماه درخصوص موارد ذیل را بیان فرمایید:

 

۱- اگر به تشخیص گروه بزرگی از پزشکان متخصص یا وزارت بهداشت، روزه موجب تشدید بیماری ناشی از ویروس کرونا شود؟

 

۲- اگر به تشخیص گروه بزرگی از پزشکان متخصص یا وزارت بهداشت، روزه موجب افزایش احتمال ابتلا به بیماری کرونا و خوف زیان شود؟

 

۳- اگر مکلفی به دلیل تشدید بیماری و یا خوف ابتلا به بیماری، روزه نگیرد، حکم روزه های نگرفته  در این شرایط چیست؟

 

۴- اگر از نظر پزشکان و یا وزرات بهداشت، روزه موجب تشدید بمیاری و یا افزایش احتمال گرفتن بیماری باشد، ولی فرد چنین باوری نداشته باشد، آیا می تواند از نظر پزشکان تمرد کند؟

 

۵- آیا حکومت ها می توانند، در چنین شرایطی به کلی گرفتن روزه را منع کند یا تابع تشخیص مکلف و فتوای مرجع تقلید است؟

 

بیشتر بخوانید : تاریخ شروع و پایان ماه رمضان ۹۹ – ۲۰۲۰ + زمان دقیق اول رمضان -‌۹۹

پاسخ آیت الله صانعی

۱-۳: فارغ از مفروض سؤال به طور کلی چنانچه مکلف احتمال عقلائی بدهد روزه گرفتن موجب تشدید بیماری و یا احتمال بیمار شدن می‌گردد روزه بر او واجب نمی‌باشد و ناگفته نماند که احتمال ضرر بلکه خوف از آن در نگرفتن روزه کفایت می‌کند و لکن چنانچه تا سال آینده بیماری بهبود یابد یا احتمال بیمار شدن از بین برود باید روزه‌های نگرفته را قضا نماید.

 

۴- همان گونه که در روایات آمده معیار خود انسان و احتمال خودش می‌باشد. لکن باید دانست نظر پزشکان محترم و وزارت بهداشت، پدید آورنده احتمال است و باید توجه داشت که اگر پزشک روزه گرفتن را مضر بداند اما خود شخص فکر کند مضر نمی‌باشد، اعتماد نمودن به نظر پزشک لازم است چون قطعاً پزشک همه جوانب بیماری را از حیث فعلی و آینده مورد توجه قرار می‌دهد و کار تخصصی او می‌باشد و علی‌القاعده ایجاد احتمال می‌نماید. و باید توجه داشت جواز شرعی افطار به هر جهتی نباید موجب تظاهر به روزه خواری گردد که تظاهر به آن خود معصیت و گناهی است که شرعاً دارای مجازات است.

 

۵- حکومت نمی‌تواند روزه که امساک و نخوردن است حکم و دستور به نگرفتن آن نماید قطع نظر از اینکه دستور ترک روزه امری غیر قابل اجرا و بی‌فایده است.

 

بیشتر بخوانید : دعاهای روزهای ماه رمضان + دانلود صوتی دعاهای روزهای ماه رمضان

سخن پایانی

 

شیوع کرونا تا کنون اجرای بسیاری از مناسک و مراسم مذهبی را متوقف کرده و مسلمانان نیز از آن مستثنا نبوده‌اند؛ برگزاری نماز جماعت متوقف شده، زیارتگاه‌ها تعطیل شده‌اند و حتی مراسم حج هم منتفی اعلام شده است.

 

در حالی که برای پیش‌گیری از ابتلا به بیماری کووید- ۱۹ و مداوای آن تقویت سیستم دفاعی بدن، از جمله از طریق تغذیه سالم و کافی و نوشیدن مایعات توصیه شده آیا می‌شود روزه گرفت و از طلوع آفتاب تا غروب خورشید چیزی نخورد و نیاشامید؟

 

در تعالیم اسلام روزه گرفتن خود به خود شامل اغلب بیماران نمی‌شود. در مورد ویروس کرونا نیز گفته می‌شود افرادی که به لحاظ جسمی ضعیف باشند بیشتر در معرض ابتلا قرار دارند.

فریبر اسماعیلی" پیشکسوت"

فریبر اسماعیلی

بیوگرافی و افتخارات فریبرز اسماعیلی پیشکسوت استقلال + تصاویر و علت فوت

فریبرز اسماعیلی متولد ۱۰ تیر ۱۳۱۹, که در روزهای کرونایی در ۱۹ فروردین ۱۳۹۹ درگذشت، او از پیشکسوتان سابق استقلال و تیم ملی فوتبال ایران است، بیوگرافی کامل ورزشی و آمار باشگاهی و سوابق و خانواده و همسر و فرزندانش و علت فوت وی را در مجله حرف تازه برای شما عزیزان منتشر میکنیم

 

بیوگرافی و افتخارات فریبرز اسماعیلی پیشکسوت استقلال + تصاویر و علت فوت

 

 

 

ادامه مطلب و دانلود

شبکه اجتماعی دانش اموزان برای آموزش (شاد)

شبکه اجتماعی دانش اموزان برای آموزش (شاد)

دانلود اپلیکیشن شبکه اجتماعی شاد آموزش و پرورش

دانلود نرم افزار شاد آموزش و پرورش اپلیکیشن شاد برای دانش اموزان و معلمان

shad.medu.ir | شبکه اجتماعی دانش آموزان شاد | برنامه شاد آموزش و پرورش

دانلود اپلیکیشن شاد آموزش و پرورش

shad.apk

دانلود پیام رسان شاد

 

شبکه اجتماعی دانش آموزان شاد

shad.medu.ir

+ توضیحات کامل درباره پیامرسان شاد +

 

در راستای آموزش مجازی دانش اموزان در ایام بحرانی که مدارس در مقاطعی به دلایل مختلف تعطیل می شوند و همچنین در راستای توسعه ی عدالت آموزشی برای فراهم کردن شرایط آموزش یکسان برای همه دانش آموزانِ سراسر کشور، استفاده از فضای مجازی به عنوان یکی از مهمترین راهکارها در نظر گرفته شده و شبکه اجتماعی دانش اموزان برای آموزش (شاد) آماده سازی شده است.khabarnewss.ir

در شبکه تعاملی شاد، نمایش مجازی از کلاس های مدرسه ایجاد شده و در حقیقت تصویری واقعی از محیط کلاس ها اتفاق می افتد. برای هرکلاسِ مدرسه گروهی تشکیل می شود که تمام دانش آموزان کلاس در آن عضو می شوند و معلم، مدیر آن کلاس یا گروه خواهد شد و دانش آموزان و معلمان می توانند فعالیت های آموزشی خود را در آن ادامه دهند.

این صفحه را برای اطلاع از آخرین تغییرات سامانه شاد ذخیره کنید.

اولین نکته ای که بایستی به آن توجه کنید این است که شبکه اجتماعی دانش آموزان شاد یک اپلیکیشن پیام رسان مجزا نیست بلکه در بستر یکی از پیامرسان های موجود (سروش، بله، گپ، آی گپ و روبیکا) فعالیت می کند. یعنی برای دانلود پیام رسان شاد در واقع بایستی در ابتدا یکی از این اپلیکیشن های پیامرسان که مدیر مدرسه شما انتخاب کرده است را نصب کنید. در انتهای همین مطلب لینک دانلود تمام این پیام رسان ها ارائه شده است.

ادامه مطلب و دانلود

همزمان بیست استخوان"" در نمایش خانگی

همزمان بیست استخوان

شکستن همزمان بیست استخوان در نمایش خانگی

فیلم سینمایی شکستن همزمان بیست استخوان ساخته جمشید و نوید محمودی شهریورماه سال گذشته در سینماهای کشور اکران شد.

این فیلم سینمایی با بازی متفاوت محسن تنابنده بعد از گذشت حدود 6 ماه از اکران به نمایش خانگی رسید.

 

شکستن همزمان بیست استخوان با بازی متفاوت محسن تنابنده

محسن تنابنده که تجربه بازی های موفقی را در کارنامه هنری اش دارد از امروز با فیلم سینمایی شکستن همزمان بیست استخوان به نمایش خانگی رسید.

 

محسن تنابنده

 

شکست همزمان بیست استخوان روایتگر داستانی مردی به نام عظیم است که محسن تنابنده نقش آن را ایفا میکند. عظیم یک پناهنده افغانی است که برای تامین هزینه های زندگی در شهرداری مشغول به کار است و بیماری پیوند کلیه مادرش و تصمیم برادرش برای مهاجرت به آلمان ماجراهایی را رقم میزند که در این فیلم میتوانید به تماشای آن بنشینید.

 

محسن تنابنده

 

بازیگران فیلم شکستن همزمان بیست استخوان عبارتند از:

 

محسن تنابنده، مجتبی پیرزاده، فرشته حسینی، فاطمه حسینی، فاطمه میرزایی، محیا رضایی، سعید چنگیزیان و علیرضا استادی در این فیلم به ایفای نقش پرداخته اند.

 

محسن تنابنده

 

شکستن همزمان بیست استخوان با نام بین المللی رونا مادر عظیم ساخته مشترک ایران و افغانستان است که تابحال در چندین جشنواره بین المللی به نمایش درآمده است.

نحوه ثبت درخواست بیمه بیکاری الکترونیکی

 نحوه ثبت درخواست بیمه بیکاری الکترونیکی

شرایط و نحوه دریافت بیمه بیکاری کرونا همچنین نحوه ثبت درخواست بیمه بیکاری الکترونیکی به همراه اطلاعات تکمیلی در خصوص بیمه بیکاری در این مطلب. با شرایطی که ویروس کرونا در کشور به وجود آورده بسیاری از کسب و کارها تعطیل شده و کارگران و کارکندان بیکار شده اند. در این شرایط بیمه بیکاری وژه این ایام برای افرادی که شرایط آن را داند در نظر گرفته شده است.

در همین خصوص مدیر کل بیمه بیکاری وزارت کار گفت: تفاوتی در شرایط پرداخت بیمه بیکاری ایجاد نشده است. کلیه مشاغلی که بین کارگر و کارفرما رابطه قانون کار برقرار باشد، یعنی فرد مزد بگیر و دارای قراردادی که در قانون تعریف شده باشد مشمول دریافت بیمه بیکاری محسوب می‌شود.
وی ادامه داد: افرادی که دارای بیمه‌های قالیبافی، اختیاری، کارگران ساختمانی و مشاغل آزاد هستند مشمول دریافت بیمه بیکاری محسوب نمی‌شوند. بابایی افزود: افرادی که به صورت غیر ارادی بیکار می‌شوند ۳۰ روز فرصت دارند تا در سامانه www.bimehbikari.mcls.gov.ir ثبت نام و کد رهگیری دریافت کنند.

 

 

 

ادامه مطلب و دانلود

«می‌جان» سریال رمضانی تلویزیون شد

«می‌جان» سریال رمضانی تلویزیون شد

«می‌جان» سریال رمضانی تلویزیون شدمجموعه تلویزیونی «می‌جان» به تهیه کنندگی سعید پروینی و کارگردانی مرجان اشرفی زاده برای پخش در ماه رمضان آماده می‌شود.خبرگزاری فارس: تصویربرداری سریال «می‌جان» به کارگردانی مرجان اشرفی‌زاده و تهیه کنندگی سعید پروینی به تازگی در گیلان آغاز شده است.

«می‌جان» سریال رمضانی تلویزیون شد

 

این سریال که هم اکنون با نام موقت در حال تولید است، قرار است در ماه رمضان سال آینده (۹۸) از شبکه سه سیما پخش شود،‌ موضوعی اجتماعی دارد.

 

«می‌جان» در ۳۰ قسمت در گروه فیلم و سریال شبکه سه سیما تهیه و تولید می‌شود. از بازیگران این سریال می‌توان به امیررضا دلاوری، وحید آقاپور، سیاوش چراغی پور و ... اشاره کرد.

 

پروینی تا به حال تهیه کنندگی مجموعه تلویزیونی «حوالی پاییز» و یکی از فصل‌های برنامه سینمایی «هفت» را برای شبکه سه برعهده داشته است و تهیه کننده سریال‌های «گشت ویژه» و «جراحت» بوده است.

 

 

همچنین مرجان اشرفی‌زاده نویسندگی سریال‌های «شکوه یک زندگی»، «دیگری» و فیلم «آبجی» و ... را در کارنامه کاری خود دارد.

اطلاعات بیشتر به زودی

852 pages صفحه قبل 1 2 ...3 4 5 ...851 852 صفحه بعد
تبلیغات شما رایتم : مرجع وبمستران ایرانی

خبر جدید

.

عکس بازیگران جدید

.

پوشاک جدید

آرشیو