close
متخصص ارتودنسی

آداب و رسوم جشن عروسی در کهکیلویه و بویر احمد + تصاویر

آداب و رسوم جشن عروسی در کهکیلویه و بویر احمد + تصاویر
چهارشنبه 05 تیر 1398

یا مهدی .

جمهوری اسلامی ایران . . .

تبلیغات

تبلیغات

. .
موضوعات

موضوعات

سوالات امتحانی طرز تهیه غذا سالاد
خبری سرگرمی آرایش آموزش کامپیوتر و موبایل
دکوراسیون عکس های هنرمندان دنیای مد معرفی جدیدترین آثار فیلم و آهنگ در دنیا آموزش قلاب بافی و بافتنی
بیوگرافی
فروشگاه اینترنتی ما
جدیدترین وزیبا ترین عکس های حیوانات و پرندگان جدید
دانلود فیلم دانلود مداحی عکس بازیگران مرد عکس بازیگران زن عکس های ورزشکاران وخوانندگان دانلود آهنگ های جدید 95
. . . .

آداب و رسوم جشن عروسی در کهکیلویه و بویر احمد + تصاویر

 • 309

آداب و رسوم جشن عروسی در کهکیلویه و بویر احمد + تصاویر

آداب عروسی در عشایر کهگیلویه و بویراحمد - ناز سحر گچساران

آداب و رسوم جشن عروسی در کهکیلویه و بویر احمد + تصاویر 

 

مراسم جشن عروسی عشایر کهگیلویه و بویراحمد 

جشن عروسی ، ‌سنتهای جشن عروسی

در ایلات کهکیلویه و بویر احمد دو نوع ازدواج سیاسی و ازدواج عادی وجود دارد که در این مطلب قصد داریم شما را با آداب و رسوم جشن عروسی در این شهر آشنا کنیم.

بازدید : 234 نفر

 

آداب و رسوم جشن عروسی

ازدواج در هر قوم و طایفه ای آداب و رسوم خاص خود را دارد و در هر شهر و هر مذهبی این مراسم متفاوت خواهد بود، در ادامه با آداب و رسوم ازدواج در کهکیلویه و بویر احمد بیشتر آشنا شوید.

در قدیم دو نوع ازدواج در ایلات کهگیلویه و بویراحمد شامل مصلحتی(سیاسی) و عادی وجود داشت.

ازدواج های مصلحتی( سیاسی): اغلب برای استحکام پیوندهای دوستی، قومی و پشتیبانی سیاسی و منطقه ای از همیدیگر بود که اغلب شکوهمند، پر هزینه و بین بزرگان طوایف، خوانین و کدخدایان بود.

ازدواج های عادی که ساده و کم هزینه و بین طبقات متوسط و فرو دست مردم ایل مرسوم بود.

میان ایلات و عشایر نظر و رأی پدر و مادر در امر ازدواج ملاک بوده و کمتر جوانی از رأی والدین در انتخاب همسر سرپیچی و تمرد می کرد.

تصمیم به برگزاری ازدواج در ایل بویراحمد(یاسوج) به عهده پدر خانواده است و گاهی مادر به شکل غیره مستقیم نیز دخالت دارد.

ازدواج های بین مردم یاسوج بیشتر شکل درون طایفه ای و درون ایلی است و به علت شناخت کامل افراد طوایف از همدیگر کار تحقیق از همدیگر کمتر یا اصلاً وجود ندارد.

هرگاه رأی پدر داماد بر وصلت با خانواده ( عروس ) قرار بگیرد، مادر داماد هم در جریان امر قرار گرفته و پسر( داماد) را نیز مطلع نموده و در صورت موافقت او،کار خواستگاری انجام می گرفت.

آداب و رسوم جشن عروسی ، ‌سنتهای جشن عروسی ، ‌ جشن عروسی در کهکیلویه و بویر احمد

 

مراسم خواستگاری(گپ زنی)

در این مورد چون درباره ازدواج و چگونگی وصلت گفتگو و صحبت می شود به آن گپ زنی(حرف زنی) می گویند.

مرسوم بوده کار خواستگاری به وساطت فرد سالخورده ای از فامیل داماد که مورد قبول، اعتماد و احترام خانواده دختر نیز باشد، انجام می شود و بعد از کسب اطمینان از مثبت بودن جواب خانواده دختر،[ اغلب خانواده پسر از دختری خواستگاری می کنند که بدانند موافقت می کنند و پیش زمینه ای از دیدگاه مثبت آن ها نسبت به خانواده خویش داشته باشند].موضوع را به پدر داماد خبر داده و پدر نیز به اتفاق چند نفر از ریش سفیدان طایفه، خود به دیدار خانواده دختر رفته و از خانواده دختر، اغلب فقط پدر دختر و در برخی اوقات نیز چند نفر ریش سفید خاندان او حضور داشته، و هر کدام از بزرگان طرفین با بر شمردن محسنات پسر و دختر، و افتخارات خانواده های طرفین در مورد ازدواج صحبت می کردند.

خانواده دختر نیز ضمن تشکر از حضور میهمانان ( خانواده داماد ) و با وجود اینکه همه می دانند که جواب مثبت است، اما دادن جواب را به چند روز بعد موکول می کنند و بعد از چند روز به وسیله یکی از ریش سفیدان طایفه یا خاندان خویش جواب را به خانواده داماد می دهد.

آداب و رسوم جشن عروسی در کهکیلویه و بویراحمد ، ‌ جشن عروسی در کهکیلویه و بویر احمد ، آداب ازدواج درکهکیلویه

مرحله نامزدی

بعد از پاسخ مثبت خانواده عروس به داماد عملاً مرحله نامزدی آغاز می شود و طی رفت و آمدهای که دو خانواده با همدیگر دارند زمان مراسم بله برون و کد خدایی کنان تعیین می شود.

کد خدایی (داوری)

در مراسمی که به کد خدایی معروف است ریش سفیدان و بزرگان خانواده های عروس و داماد در منزل پدر عروس دعوت شده و در مورد میزان مهریه، شیربها و یا ( حق شیر ) به مذاکره می نشینند، آن وقت که نامزدی جنبه رسمی پیدا می کند امروزه اغلب مراسم عقد کنان در این روز انجام می پذیرد و در این مراسم جشن بر پا بوده و ساز و دهل و یا ارگ ( سال های اخیر) نواخته می شود.

در مراسم کدخدایی خانواده داماد آذوقه های برای مخارج پذیرایی به خانواده عروس می فرستند.

اگر ازدواج بیرون از طایفه و ایل باشد میزان شیر بها بالا است. در گذشته شیر بها چند رأس دام، برنج، آرد ،شکر، قند و مقداری پول بود اما امروزه پول است. شیربهای پرداخت شده تقریباً به طور کامل مصرف تهیه لباس عروس و جهیزیه او می شود.در صورت یتیم بودن عروس اختیار او با برادران بویژه برادر بزرگتر اوست.

آداب و رسوم جشن عروسی در کهکیلویه و بویراحمد ، آداب ازدواج درکهکیلویه ، عکسهای جشن عروسی عشایر

حق شیر

میزان پولی است که خانواده داماد به مادر عروس به عنوان تشکر از ایشان در ازای شیری که به عروس خورانده می دهند، که به آن شیر بها می گویند.

باروزی

یک روز قبل از مراسمات کد خدایی و عروسی مقداری وسایل خوراکی( برنج، روغن، قند، چای، گوشت، میوه و وسایلی که برای تهیه ی غذای میهمانان لازم است) که از طرف خانواده داماد به خانواده عروس تحویل داده می شود، باروزی می گویند.

یوزی

درگذشته داماد برای فراهم نمودن هزینه های عروسی ازدواج به میان بستگان و اهالی طایفه اش می رفت کمک مالی می گرفت که به آن یوزی می گفتند.که امروزه دیگر مرسوم نیست.

در گذشته نه چندان دور خانواده پسر برای عروس،کفش، پارچه برای لباس، چادر، روسری می فرستادند. اما امروزه دختر به همراه پسر و خواهر داماد برای خرید به بازار می روند.

سرکاله

خانواده داماد برای بستگانشان بخصوص زنان و دختران اقوام هنگام خرید لباس یا رخت برای عروس یک سری پوشاک می خریدند و به آنها بعد از عروسی هدیه می کنند که به آن سرکاله یا سر کالا می گویند.

آداب و رسوم جشن عروسی در کهکیلویه و بویراحمد ، عکسهای جشن عروسی عشایر ، جشن عروسی

پشا

اگر چه در میان ایلات استان هزینه عروسی و بخش اعظم جهیزیه خانه با داماد است اما بخشی از جهیزیه را که جزء وسایل اصلی عروس است یا با پول که خانواده داماد به خانواده عروس می دهند تهیه می شود، پشا عروس می گویند.

عقدکنان

در گذشته روحانی یا ملای طایفه و ایل، خطبه عقد را در روز کدخدایی جاری می کردند ولی امروزه مراسم عقد کنان در محاضر برگزار می شود.

پارنج

فردی که از طرف خانواده های عروس و داماد به سراغ بستگان رفته و آن ها را برای مراسم جشن عروسی دعوت می کرد، از طرف مدعوین هدیه ای دریافت می کرد ،که به آن پا رنج یعنی حمل رنج و زحمتی که برای دعوت کردن کشیده بود به او می دهند.

آداب و رسوم جشن عروسی در کهکیلویه و بویراحمد ، جشن عروسی ، ‌سنتهای جشن عروسی

دعوتی

در گذشته برای بزم و مراسم عروسی ساز و دهل وجود داشت. و خانواده های عروس و داماد چند روز قبل از مراسم عروسی در سال های نه چندان دور زمان عروسی به زمان کوچ ایلات و سعد و نحس بودن ایام بستگی داشت وخانواده های عروس و داماد بستگان را برای روز جشن دعوت می کردند که به این کار دعوتی می گفتند.

زنان و مردان با لباس محلی به رقص و دستمال بازی و ترکه بازی و کل زدن که نوعی بازی محلی است، می پرداختند. امروزه در مراسمات بیشتر از ارگ استفاده شده و با لباس های رنگارنگ به دستمال بازی و ترکه بازی( چوب بازی )می پردازند و اشعاری که به آن شیردمای گفته می شود توسط زنان سروده می شد.

در گذشته زنان روستا و امروزه آرایشگاه ها به آرایش عروس و آماده کردن او برای رفتن به خانه داماد می پردازند.

در قدیم علاوه بر جواهرات، النگو، سینه ریز و گوشواره یک جواهر گرد به بینی سوراج شده عروس نصب می ‎کردند که به آن خالک می گفتند.

در گذشته عروس را سوار بر اسب تزئین شده و امروزه سوار یر خودروهای گل کاری شده، ازخانه پدر به خانه شوهر می برند.

در روزگاران گذشته در عروسی گلوله هایی شلیک می شود که نماد شادی و جشن بود که امروز کمتر شده است.وقتی عروس به خانه داماد برده می شود آنجا نیز جشن وترکه بازی و کل برقرار است.

آداب و رسوم جشن عروسی در کهکیلویه و بویراحمد ، جشن عروسی ، ‌سنتهای جشن عروسی

شب زفاف ( حجله یا حیله)

مکانی که مراسم زفاف عروس و داماددر آن برگزار می شود را حجله یا حیله می گویند. در گذشته نه چندان دور، رسم بر این بود که یک حبه قند را با دسمالی پسر عموی نا بالغ عروس بر کمر او می بست و داماد در حجله این کمر بند را باز می کرد که نشان نجابت و پاکی عروس بود.

روگشان

در گذشته وقتی عروس و داماد با لباس های نو و رنگارنگ به حجله برده می شوند داماد مبلغی پول یا سکه طلا به عروس هدیه می‎داد و به تعبیر یارچه ای را که روی صورت او بود بر می داشت که به آن روگشان می گفتند.

پاتختی(پس پرده ای)

یک هفته بعد از مراسم عروسی مادر عروس، زن عمو، زنان برادران و زن دایی های عروس با بردن آذوقه خویش که اغلب گوشت، برنج ، روغن و قند است به خانه داماد رفته و آنجا غذا پخته و با خانواده داماد دور هم یک وعده غذا صرف می کنند و خانواده داماد نیز به پاس تشکر هدایایی به میهمانان می دهند که به این مراسم پا تختی گفته می شود.

یک هفته بعد از عروسی خانواده عروس گندم برشته، کلخنگ، شکلات، کشمش یا مغز بادام کوهی با هم قاطی کرده و در یک دستمال گذاشته به خانواده داماد داده تا بین بستگان خویش تقسیم کنند خودشان نیز بین بستگان و اقوام و هم طایفه های خود تقسیم می کنند و بستگان نیز در عوض وجه نقد یا هدایایی برای خانواده عروس می فرستند تمام این هدایا به عروس و داماد داده می شود کلیه این آداب و رسوم به نوعی بهانه ای برای کمک مالی عروس و داماد است.

آداب و رسوم جشن عروسی در کهکیلویه و بویراحمد ، جشن عروسی ، ‌سنتهای جشن عروسی

سرکشی (واطلبان)

ده روز تا یک ماه بعد از مراسم عروسی عروس به خانه پدر برگشته و مدت چند روز می ماند. اغلب این بازگشت به این منظور است که چون عروس عادت به دوری از خانواده پدری ندارد دلتنگ شده و مدتی جهت حل مشکل دلتنگی در خانه پدر می ماند.

قاعده بر این است که می بایست داماد دنبال عروس بیاید و او را بر گرداند و تا داماد سراغ او نیاید، نباید برود چون وقتی داماد دنبال او نیاید به این معنا است که او را نمی خواهد. رسم بر این است که خانواده عروس هدیه ای به عروس می دهند.در گذشته این هدیه بیشتر یک فرش،قالیچه،گلیم و ... یا یک گاو، اسب، قاطر، بره، بزغاله و .... بود.

 

آداب و رسوم جشن عروسی در کهکیلویه و بویراحمد ، جشن عروسی ، ‌سنتهای جشن عروسی

 

 آداب و رسوم ازدواج

 

 

آداب و رسوم جشن عروسی در کهکیلویه و بویراحمد ، جشن عروسی ، ‌سنتهای جشن عروسی

 عروسی در ایلات عشایر

 

 

آداب و رسوم جشن عروسی در کهکیلویه و بویراحمد ، جشن عروسی ، ‌سنتهای جشن عروسی

  آداب و رسوم ازدواج 

 

 

آداب و رسوم جشن عروسی در کهکیلویه و بویراحمد ، ‌ جشن عروسی در کهکیلویه و بویر احمد ، آداب ازدواج درکهکیلویه

 عروسی در ایلات عشایر

 

 

آداب و رسوم جشن عروسی در کهکیلویه و بویراحمد ، جشن عروسی ، ‌سنتهای جشن عروسی

 جشن عروسی

 

 

آداب و رسوم جشن عروسی در کهکیلویه و بویراحمد ، جشن عروسی ، ‌سنتهای جشن عروسی

  آداب و رسوم ازدواج در کهکیلویه و بویر احمد

 

 

آداب و رسوم جشن عروسی در کهکیلویه و بویراحمد ، جشن عروسی ، ‌سنتهای جشن عروسی

 آداب و رسوم ازدواج

آداب و رسوم جشن عروسی در کهکیلویه و بویر احمد + تصاویر

 

 نمایش نتایج برای آداب و رسوم جشن عروسی در کهگیلویه و بویراحمد + تصاویر

درعوض جستجوی آداب و رسوم جشن عروسی در کهکیلویه و بویر احمد + تصاویر


اگر امکان دارد آن را به فارسی ایمیل کنید

تصاویر برای آداب و رسوم جشن عروسی در کهگیلویه و بویراحمدگزارش تصاویر

نتیجه تصویری برای آداب و رسوم جشن عروسی در کهگیلویه و بویراحمد + تصاویر

نتیجه تصویری برای آداب و رسوم جشن عروسی در کهگیلویه و بویراحمد + تصاویر

نتیجه تصویری برای آداب و رسوم جشن عروسی در کهگیلویه و بویراحمد + تصاویر

نتیجه تصویری برای آداب و رسوم جشن عروسی در کهگیلویه و بویراحمد + تصاویر

نتیجه تصویری برای آداب و رسوم جشن عروسی در کهگیلویه و بویراحمد + تصاویر

نتیجه تصویری برای آداب و رسوم جشن عروسی در کهگیلویه و بویراحمد + تصاویر

نتیجه تصویری برای آداب و رسوم جشن عروسی در کهگیلویه و بویراحمد + تصاویر

نتیجه تصویری برای آداب و رسوم جشن عروسی در کهگیلویه و بویراحمد + تصاویر

نتیجه تصویری برای آداب و رسوم جشن عروسی در کهگیلویه و بویراحمد + تصاویر

تصاویر بیشتر برای آداب و رسوم جشن عروسی در کهگیلویه و بویراحمد

آداب و رسوم ازدواج در کهگیلویه و بویراحمد به روایت تسنیم

www.tasnimnews.com/.../آداب-و-رسوم-ازدواج-در-کهگیلویه-و-بویراحمد-به-ر...

خبرگزاری تسنیم: ازدواج‌های مصلحتی( سیاسی) در استان کهگیلویه و بویراحمد در گذشته اغلب ... در مراسم کدخدایی خانواده داماد آذوقه‌های برای مخارج پذیرایی به خانواده عروس می‌فرستند. ... و داماد داده می‌شود کلیه این آداب و رسوم به نوعی بهانه ای برای کمک مالی عروس و داماد است. ... نمایشگاه آداب و رسوم اقوام ایرانی در اردبیل برگزار شد + تصاویر.

آداب و رسوم جشن عروسی در کهکیلویه و بویر احمد + تصاویر

new4news.rozblog.com/.../آداب-و-رسوم-جشن-عروسی-در-کهکیلویه-و-بو...

۴ ساعت پیش - تصاویر برای آداب و رسوم جشن عروسی در کهگیلویه و بویراحمدگزارش تصاویر. نتیجه تصویری برای آداب و رسوم جشن عروسی در کهگیلویه و بویراحمد ...

آداب عروسی در عشایر کهگیلویه و بویراحمد - ناز سحر گچساران

moradi38.blogfa.com/post-388.aspx

خبرگزاری فارس: فارس سبک عروسی عشایر کهگیلویه و بویراحمد را به تصویر ... به گزارش خبرگزاری فارس از چرام آداب و رسوم و سنت‌هایی که در مراسم عروسی وجود دارد ...

آداب و رسوم جشن عروسی در کهکیلویه و بویر احمد + تصاویر ...

www.hmct.ir/.../23722_آداب-و-رسوم-جشن-عروسی-در-کهکیلویه-و-بویر-ا...

در ایلات کهکیلویه و بویر احمد دو نوع ازدواج سیاسی و ازدواج عادی وجود دارد که در این مطلب قصد داریم شما را با آداب و رسوم جشن عروسی در این شهر آشنا کنیم. منبع : نمناک

آداب و رسوم جشن عروسی در کهکیلویه و بویر احمد + تصاویر ...

www.qshm.ir/2016/01/.../آداب-و-رسوم-جشن-عروسی-در-کهکیلویه-و-بوی...

۲ ساعت پیش - در ایلات کهکیلویه و بویر احمد دو نوع ازدواج سیاسی و ازدواج عادی وجود دارد که در این مطلب قصد داریم شما را با آداب و رسوم جشن عروسی در این شهر آشنا ...

مراسم جشن عروسی عشایر کهگیلویه و بویراحمد - فارس

www.farsnews.com/newstext.php?nn=13911216000535

۱۶ اسفند ۱۳۹۱ ه‍.ش. - *عروسی عشایر استان کهگیلویه و بویراحمد به روایت تصویر ... از جمله آداب و رسومی که در عشایر لر زبان کهگیلویه و بویراحمد رایج بوده عروس را با ...

تصاویر بی نظیر از عروسی در کهگیلویه و بویراحمد | بویر ...

boyernews.com/25024/تصاویر-بی-نظیر-از-عروسی-در-کهگیلویه-و-بو/

۱۶ اسفند ۱۳۹۱ ه‍.ش. - در این گزارش تنها آداب و رسوم و سنت‌های رایج در مراسم ازدواج برخی عشایر کهگیلویه و بویراحمد توصیف می‌شود که این آداب و رسوم از گذشته‌های دور وجود ...

معرفی آداب و رسوم ازدواج و عزاداری در کهگیلویه و بویراحمد - ...

iqna.ir/fa/.../معرفی-آداب-و-رسوم-ازدواج-و-عزاداری-در-کهگیلویه-و-بویراحم...

۲۰ اسفند ۱۳۹۳ ه‍.ش. - گروه اجتماعی: آداب و رسوم ازدواج و عزاداری در کهگیلویه و بویراحمد را ... در گذشته برای بزم و مراسم عروسی ساز و دهل وجود داشت و خانواده‌های عروس و داماد چند ...

آداب و رسوم جشن عروسی در کهکیلویه و بویر احمد + تصاویر - ...

irctr.ir/intpage.php?p=other/145301231600txe

۳ ساعت پیش - جشن عروسی و آداب جشن عروسی و جشن عروسی در کهکیلویه و بویراحمد و عکسهای جشن عروسی و سنتهای جشن عروسی را در سرچیار ببینید.

سنت ها و آداب و رسوم ازدواج در استان کهگیلویه و بویر احمد

dehdasht.blogfa.com/post/30

دهدشت (تصویر ماهواره ای) ... آداب و رسوم و سنت هايي كه در مراسم عروسي وجود دارد داراي ريشه هاي تاريخي و كاركردهاي مشخص است . در اين ... اين آداب و رسوم از گذشته هاي دور وجود داشته و كم و بيش امروزه نيز در مناطق مختلف استان كهگيلويه وبويراحمد رواج دارد .

آداب، رسوم و سنت‌های ازدواج در کهگیلویه و بویراحمد | سایت ...

k-b.ir/428448

۶ دی ۱۳۹۳ ه‍.ش. - آداب و رسوم و سنت هایی که در مراسم عروسی وجود دارد دارای ریشه های ... داشته و کم و بیش امروزه نیز در مناطق مختلف استان کهگیلویه وبویراحمد رواج دارد.

آداب و رسوم عروسی در لرستان [+عکس] - جام جم آنلاین

jamejamonline.ir/sara/.../آداب-و-رسوم-عروسی-در-لرستان-عکس

۲۶ فروردین ۱۳۹۴ ه‍.ش. - فقط کافی بود از برپایی جشن عروسی در هر جای شهر باخبر می‌شدم، اگر می‌توانستم با ... تصویر عروسی سنتی در کهگیلویه و بویراحمد [مجموعه‌عکس] ...

سنت‌ها و آداب و رسوم ازدواج - بویراحمد - تیشینه

www.tishineh.com/touritem/671/671

۲۵ شهریور ۱۳۹۴ ه‍.ش. - سنت‌ها و آداب و رسوم ازدواج : آداب و رسوم و سنت هایی که در مراسم عروسی وجود ... تصاویر; توضیحات; جاذبه های گردشگری; آداب و رسوم; محصولات; مطالب کاربران ... و کم و بیش امروزه نیز در مناطق مختلف استان کهگیلویه وبویراحمد رواج دارد .

سنت‌ها و آداب و رسوم ازدواج کهگیلویه و بویراحمد - تیشینه

www.tishineh.com/سنت‌ها-و-آداب-و-رسوم-ازدواج-کهگیلویه-و-بویراحمد

سنت‌ها و آداب و رسوم ازدواج : آداب و رسوم و سنت هایی که در مراسم عروسی وجود دارد دارای ریشه‌های تاریخی و ... استان کهگیلویه و بویر احمد واقع شده و مرکز آن نیز شهر یاسوج است. مردم این .... تصاویر و اطلاعات ارسالی شما، با نام خودتان در تیشینه ثبت می گردد.

تصاویر بی نظیر از عروسی در کهگیلویه و بویراحمد - اخبار ...

www.momtaznews.com/تصاویر-بی-نظیر-از-عروسی-در-کهگیلویه-و-بو/

در این گزارش تنها آداب و رسوم و سنت‌های رایج در مراسم ازدواج بعضی عشایر کهگیلویه و بویراحمد توصیف می‌شود که این آداب و رسوم از قبل‌های دور وجود داشته و کم و بیش ...

رسم و رسوم دیروز و امروز کهگیلویه و بویراحمد ها+ تصاویر ...

chaharfasl.ir/.../رسم-و-رسوم-دیروز-و-امروز-کهگیلویه-و-بویراحمد-ها-تصا...

۲۰ اسفند ۱۳۹۳ ه‍.ش. - رسم و رسوم زیبای استان کهگیلویه و بویراحمد که همواره صفا، صمیمت، یکرنگی و مردانگی مردمان ... آداب و رسوم قوم لر در گذر زمان,چهارفصل ... اما اكنون ديگر كمتر ديده مي شود جشن عروسي در خانه برگزار شود و اگر مراسم در خانه هم باشد، به ...

رسانه مجازی نگاه - استان کهگيلويه و بويراحمد - مراسم ازدواج ...

www.negahmedia.ir/media/show_pic/23192

آداب و رسوم و سنت هایی كه در مراسم عروسی وجود دارد دارای ریشه های تاریخی و كاركردهای مشخص است . در این نوشتار تنها آداب و رسوم و سنت های رایج در مراسم ازدواج توصیف ...

تصاویر بی نظیر از عروسی در کهگیلویه و بویراحمد » پایگاه ...

raknews.ir/.../تصاویر_بی_نظیر_از_عروسی_در_کهگیلویه_و_بویراحمد...

۱۶ اسفند ۱۳۹۱ ه‍.ش. - در این گزارش تنها آداب و رسوم و سنت‌های رایج در مراسم ازدواج برخی عشایر کهگیلویه و بویراحمد توصیف می‌ش.

فارس به تصویر می‌کشد مراسم جشن عروسی عشایر کهگیلویه و ...

www.fna.ir/newstext.php?nn=13911216000535

در این گزارش تنها آداب و رسوم و سنت‌های رایج در مراسم ازدواج برخی عشایر کهگیلویه و بویراحمد توصیف می‌شود که این آداب و رسوم از گذشته‌های دور وجود داشته و کم و بیش ...

عکس عروس لری - گالری عکس

4aks.ir/عکس-عروس-لری/

۵ آذر ۱۳۹۴ ه‍.ش. - عکس دختران لر (بویراحمدی ) در جشن عروسی – آلبوم تصاویر پروفایل ... از جمله آداب و رسومی که در عشایر لر زبان کهگیلویه و بویراحمد رایج بوده ...

تصاویر بی نظیر از عروسی در کهگیلویه و بویراحمد - وبگردی

webgardi.yjc.ir › صفحه نخست › وبگردی

۱۶ اسفند ۱۳۹۱ ه‍.ش. - به گزارش بولتن نیوز به نقل از فارس، در این گزارش تنها آداب و رسوم و سنت‌های رایج در مراسم ازدواج برخی عشایر کهگیلویه و بویراحمد توصیف می‌شود ...

آداب و رسوم عشایر کهگیلویه و بویراحمد برای ثبت جهانی آماده ...

rangvarehayeyekrang.ir/?p=4035

آداب و رسوم عشایر کهگیلویه و بویراحمد برای ثبت جهانی آماده می شود ... مجید علی پورافزود: آیین جشن عروسی و کوچ عشایر را تیم اعزامی بازسازی سنن فراموش شده در حال مستند سازی است .... روشن شدن۱۱۵ چادر عشایر در هامون+ تصاویر توسط یک بانوی خیر.

آداب و رسوم جالب عروسی در ترکمن ها - تالاب

www.talab.ir/news/cultural/interesting-wedding-customs-in-turkmen.html

آداب و رسوم جالب ازدواج در کهگیلویه و بویراحمد · آداب و رسوم استان فارس و ... ازدواج و جشن عروسی در میان ترکمن ها آداب و رسوم ویژه‌ای دارد که از گذشته های دور همچنان حفظ شده است. رسوم ترکمن ها برای ... بیشتر بخوانید · داستان و تصاویر سریال گذر از رنج‌ها.

تصاویر بی نظیر از عروسی در کهگیلویه و بویراحمد - پرشین ...

www.persianv.com/pic/view/005927.php

۱۷ اسفند ۱۳۹۱ ه‍.ش. - در این گزارش تنها آداب و رسوم و سنت‌های رایج در مراسم ازدواج برخی عشایر کهگیلویه و بویراحمد توصیف می‌شود که این آداب و رسوم از گذشته‌های دور وجود ...

نگاهی به آداب و رسوم مراسم ازدواج مردمان شهرهای مختلف ایران+ ...

khabarlendeh.ir/.../نگاهی-به-آداب-و-رسوم-مراسم-ازدواج-مردمان-شهرهای-مختل...

۲۴ شهریور ۱۳۹۴ ه‍.ش. - نقش مردم استان کهگیلویه و بویر احمد در هشت سال دفاع مقدس ... نگاهی به آداب و رسوم مراسم ازدواج مردمان شهرهای مختلف ایران+تصاویر ... عروس برون- پس از انجام مراسم و صرف شام و تمام شدن ترکه بازی تعدادی از بزرگان و میهمانان داماد به ...

آداب و رسوم شب یلدا در کهگیلویه و بویراحمد - آفتاب جنوب

www.aftabejonoob.ir/.../آداب-و-رسوم-شب-یلدا-در-کهگیلویه-و-بویراحمد

۳۰ آذر ۱۳۹۴ ه‍.ش. - آداب شب یلدا در طول زمان تغییری آنچنانی نکرده و خانواده های ایرانی با دور هم جمع شدن در خانه ... قدیمی ) به یاد بلندترین شب سال به درازای یک دقیقه اولین روزهای سرد سال را جشن می گیرند. .... عجیب ترین عروس جهان + عکس .... ثبت نام 9 داوطلب مجلس خبرگان و82 داوطلب مجلس در کهگیلویه و بویراحمد + تصاویر و سوابق.

سایت تخصصی بانوان : عكس عروسی در کهگیلویه و بویراحمد

banoo1.com/عكس-عروسی-در-کهگیلویه-و-بویراحمد.html

۲۲ اسفند ۱۳۹۱ ه‍.ش. - این گزارش تنها آداب و رسوم و سنت‌های رایج در مراسم ازدواج برخی عشایر کهگیلویه و بویراحمد توصیف می‌شود که این آداب و رسوم از گذشته‌های دور وجود ...

ازدواج خبرنگار کهگیلویه و بویراحمدی در جشنواره تهران+عکس

www.bultannews.com › صفحه نخست › سیاسی

۱۹ بهمن ۱۳۹۱ ه‍.ش. - ... در حال برگزاری است، آئین،‌آداب و رسوم عشایر کهگیلویه و بویراحمد توجه ... جشن عروسی زینب محمودی از خبرنگاران فعال کهگیلویه و بویراحمدی و ...

نامزدهای دریافت جایزه بخش مسابقه عکس جشنواره تئاتر فجر ...

www.goldtarh.ir/2016/01/.../نامزدهای-دریافت-جایزه-بخش-مسابقه-عکس-ج...

۳ ساعت پیش - فعالیت در زمینه آهنگ جدید هندی ,فیلم جدید هندی و ... آداب و رسوم جشن عروسی در کهکیلویه و بویر احمد + تصاویر · قیمت سکه و دلار بعد از اجرای برجام ...

آیین عروسی سنتی در کهگیلویه و بویراحمد (عکس) - مجله ...

patughfun.ir › فرهنگ و هنر › آداب و رسوم

۲۷ دی ۱۳۹۳ ه‍.ش. - آداب و رسوم ,آیین عروسی سنتی در کهگیلویه و بویراحمد ،در روستاهای بخش ... برای کریسمس; رسوم عجیب در تدفین مرده‌ها (عکس); تصاویر مراسم مذهبی ...

آداب و رسوم - مجله اینترنتی دفتر خاطرات | mydaybook.ir

mydaybook.ir › فرهنگ و هنر

فرهنگ و هنر,آداب و رسوم. ... تصاویر نوروزی خوانی ، آیین نوروز خوانی در مازندران : با نزدیک شدن فصل بهار آیین ... جشن دلخراش چینی ها در آستانه بهار (عکس) .... آداب و رسوم ,آیین عروسی سنتی در کهگیلویه و بویراحمد ،در روستاهای بخش لوداب که در مناطق ...

فرهنگ و رسوم کهگیلویه و بویراحمد Archives - تاپ توریسم

www.toptourism.ir/.../کهگیلویه-و-بویراحمد/فرهنگ-و-رسوم-کهگیلویه-...

سنت‌ها و آداب و رسوم ازدواج در مناطق مختلف استان کهگیلویه وبویراحمد ... آداب و رسوم و سنت هایی که در مراسم عروسی وجود دارد دارای ریشه‌های تاریخی و کارکردهای مشخص است ...

بازتاب امروز - نگاهی به رسوم ازدواج سایر ملل در چهار گوشه دنیا

www.baztabemrooz.com/fa/.../نگاهی-رسوم-ازدواج-سایر-ملل-چهار-گوشه-دن...

۱۰ دی ۱۳۹۴ ه‍.ش. - نگاهی به رسوم ازدواج سایر ملل در چهار گوشه دنیا. اگر دوست دارید با ... آداب و رسوم جشن عروسی در کشورهای دیگر آیا می دانید سیاه ... تصاویر نایاب از برده های آفریقایی در دوران قاجاریه در ایران · آداب و رسوم ازدواج در کهگیلویه و بویراحمد.

اداب وسنن مردم استان کهکیلویه وبویر احمد - دانستنیها ی ...

golshn12.blogfa.com/post/3063

دانلود فیلم ... مردم در استان كهگيلويه و بويراحمد روز شنبه نبايد عزاداري كرد يا به قبرستان رفت زيرا بازگشت دارد و يا ممكن است عزايي دو باره پيش .... آداب و رسوم و سنت هايي كه در مراسم عروسي وجود دارد داراي ريشه هاي تاريخي و كاركردهاي مشخص است .

فرهنگ و هنر،آداب و رسوم،فرهنگ مردم،هنر های سنتی - شیک دانلود

shiq.ir/p/f63dff04fed8900173b9c4430303540d06

... زندگی تازه های فرهنگ زندگی آداب و رسوم ازدواج در کهگیلویه و بویراحمد ازدواج‌های بین مردم ... آداب و رسوم برداشت محصولات کشاورزی قزوین مراسم بارکشان ( استان خراسان ... + تصاویر مراسم عروس فوشای آیین سنتی فردینما طبری + تصاویر جشن جالب و ...

صدای دلنشین خوانندگان آوازهای محلی کهگیلویه و بویراحمد ...

abshar-news.ir/آواز-محلی-کهگیلویه-بویراحمد/

۳۱ فروردین ۱۳۹۳ ه‍.ش. - علاوه براین کهگیلویه و بویراحمد به دلیل فرهنگ غنی ایلی و عشایری از آداب و رسوم خاصی نیز ... وی گفت: در سال ۸۴ در جشن عروسی فرزندم قطعه هایی از موسیقی شاد محلی اجرا ... بزرگیان اجرای آواز محلی کهگیلویه و بویراحمدی در مراسم چهلمین روز درگذشت ... شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.

دمادم | تصاویر:یک مراسم عروسی لرستانی در تهران

damadam.ir/تالار-خبر.../مطالب.../تصاویر...مراسم-عروسی.../1421378

۲ روز پیش - مراسم حنابندان در مراسم سنتی ازدواج عروس و دامادی از قوم «لُر» از استان «کهکیلویه و بویر احمد» روز یک شنبه ... لرستان با قدمتی چند هزار ساله دارای آداب و رسوم و آیین های سنتی فراوانی است که مراسم جشن عروسی آن ها نیز از این سنت ها کم ...

 

 


 • تاریخ ارسال : ساعت:
 • نویسنده :

نظرات()

مطالب مرتبط


بخش نظرات این مطلبنام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی

خبر جدید

.

عکس بازیگران جدید

.

پوشاک جدید

.
ورود کاربران

ورود کاربران

عضويت سريع

عضويت سريع

  نام کاربری :
  رمز عبور :
  تکرار رمز :
  ایمیل :
  نام اصلی :
  کد امنیتی : * کد امنیتیبارگزاری مجدد

  درباره ما

   سال 95,سال 96,سال 1395,سایت خبرنیوز,دانلود عکس,,دانلود عکس 95,,عکس هنرمندان,عکس هنرمندان 95,عکس هنرمندان جدید,جدیدترین اخبار روز,سایت جدیدترین اخبار روز,جدیدترین اخبار روز در سال 95,نوروز 95,دانلود رایگان,خبر جدید,دانلود فیلم,خبر 95,خبر های داغ 95,بهترین سایت خبری,بهترین سایت خبری در سال 95,دانلود عکس full hd,دانلود عکس full hd جدید,مدل رنگ سال96,رنگ مو,رنگ مو 95,رنگ مو 1395,رنگ مو 96,رنگ مو 2017,رنگ مو 1396,سایت خبر نیوز

  کلیه ی حقوق مادی و معنوی سایت مربوط به جدید 95 |جدیدترین اخبار روز در خبرنیوز|سال 95 شامل خبر، سرگرمی.مد و زیبایی ،آرایش و مو،دانلود بوده و کپی برداری از آن با ذکر منبع بلامانع می باشد.

  . . . .

  ابزار وبمستر

  Xبستن تبليغات
  Xبستن تبليغات