close
متخصص ارتودنسی

توصیه های قرآنی برای کنترل خشم و عصبانیت.کنترل خشم، کنترل خشم و عصبانیت

توصیه های قرآنی برای کنترل خشم و عصبانیت.کنترل خشم، کنترل خشم و عصبانیت
شنبه 01 اردیبهشت 1397

یا مهدی .

جمهوری اسلامی ایران . . .

تبلیغات

تبلیغات

. .
موضوعات

موضوعات

سوالات امتحانی طرز تهیه غذا سالاد
خبری سرگرمی آرایش آموزش کامپیوتر و موبایل
دکوراسیون عکس های هنرمندان دنیای مد معرفی جدیدترین آثار فیلم و آهنگ در دنیا آموزش قلاب بافی و بافتنی
بیوگرافی
فروشگاه اینترنتی ما
جدیدترین وزیبا ترین عکس های حیوانات و پرندگان جدید
دانلود فیلم دانلود مداحی عکس بازیگران مرد عکس بازیگران زن عکس های ورزشکاران وخوانندگان دانلود آهنگ های جدید 95
. . . .

توصیه های قرآنی برای کنترل خشم و عصبانیت.کنترل خشم، کنترل خشم و عصبانیت

توصیه های قرآنی برای کنترل خشم و عصبانیت

راههای کنترل خشم و غضب از نگاه امام باقر(علیه السلام

شیوه‌های کنترل خشم در قرآن و روایات 

توصیه های قرآنی برای کنترل خشم و عصبانیت.کنترل خشم، کنترل خشم و عصبانیت 

توصیه های قرآنی برای کنترل خشم و عصبانیت 

کنترل خشم، کنترل خشم و عصبانیت و اداره آن در محیط خانواده

درمان عصبانیت بوسیله قرآن واحادیث

8 نکته ساده برای کنترل خشم راههای

راههای کنترل خشم در زندگی زناشویی

هشت روش ساده برای کنترل خشم

 کنترل سریع خشم به روش (مانترا)

توصیه های قرآنی ، عصبانیت

توصیه های قرآنی در همه لحظات زندگی کمک کننده هستند به خصوص در زمان عصبانیت . فراموش نکنید سلامتی مهمترین بخش زندگی هر فرد است و فردی که مدام عصبانی می شود، باید در انتظار انواع بیماری ها باشد.

بازدید : 175 نفر

 

استفاده از توصیه های قرآنی برای جلوگیری از خشم و عصبانیت

اینکه گاهی در زندگی عصبانی شویم، کاملا طبیعی و عادی است؛ چرا که در برخی مواقع حتی موارد کوچک هم می توانند ما را تحریک کنند. متاسفانه خشم و عصبانیت احساساتی هستند که به سختی می توان آنها را کنترل کرد اما با به کارگیری چند روش کارآمد می توان تلاشی سودمند در جهت کنترل این احساسات کرد.

 استفاده از توصیه های قرآنی برای جلوگیری از خشم و عصبانیت ، عصبانیت ، جلوگیری از خشم و عصبانیت

 

قویترین حربه ی شیطان که با آن می تواند آدمی را به چاه تاریک گمراهی کشانده و نور ایمان را در وجودش خاموش نماید،عصبانیت نابجا است.

تاکنون برای افرادی که مدام در زندگی گرفتار خشم و عصبانیت می شوند راه حل های متعددی از سوی پزشکان بیان شده است اما آیا در آیات الهی و روایت نیز راهی برای فرو نشاندن آتش خشم بیان شده است؟

در آیات الهی و روایات اسلامی پیرامون روش های غلبه بر خشم موارد متعددی بیان شده است که به صورت اختصار به برخی از آنها اشاره می شود :


1)سعی کنیم اشتباهات دیگران را نادیده بگیریم

قرآن مجید پیرامون این مسئله می فرماید : (وَ الَّذینَ یَجْتَنِبُونَ کَبائِرَ الْإِثْمِ وَ الْفَواحِشَ وَ إِذا ما غَضِبُوا هُمْ یَغْفِرُون: و کسانی که از گناهان بزرگ و زشتکاریها خود را به دور می‏دارند و چون به خشم درمی‏آیند درمییگذرند.( الشوری : 37)


2) تقوا و پرهیزکاری

خداوند متعال افراد متقی و پرهیزکار را اینگونه معرفی می کند که این افراد قدرت غلبه بر خشم خود را دارند و یکی از مهمترین عوامل دارا بودن این قدرت همین روحیه تقوا و پرهیزکاری آنهاست :

(وَ سارِعُوا إِلی‏ مَغْفِرَةٍ مِنْ رَبِّکُمْ وَ جَنَّةٍ عَرْضُهَا السَّماواتُ وَ الْأَرْضُ أُعِدَّتْ لِلْمُتَّقین.الَّذینَ یُنْفِقُونَ فِی السَّرَّاءِ وَ الضَّرَّاءِ وَ الْکاظِمینَ الْغَیْظَ وَ الْعافینَ عَنِ النَّاسِ وَ اللَّهُ یُحِبُّ الْمُحْسِنینَ :

و برای نیل به آمرزشی از پروردگار خود، و بهشتی که پهنایش [به قدر] آسمانها و زمین است [و] برای پرهیزگاران آماده شده است، بشتابیدهمانان که در فراخی و تنگی انفاق می‏کنند؛ و خشم خود را فرو می‏برند؛ و از مردم در می‏گذرند؛ و خداوند نکوکاران را دوست دارد.)( آل‏عمران : 133-134)

وقتی انسان در زندگی با حوادث ناخوشایند روبرو می شود و آنها را مطابق میل خود نمی بیند همواره در مقابل آنها عکس العمل نشان می دهد شاید شایع ترین نوع عکس العمل در این لحظات ناخوشایند، خشم و عصبانیت باشد که آدمی از خود بروز می دهد.

توصیه های قرآنی برای کنترل خشم و عصبانیت ، جلوگیری از خشم و عصبانیت ، آتش خشم

درمان های دیگری برای عصبانیت

گفتن ذکر شریف « اعوذ بالله من الشیطان الرجیم »

شکی نیست که آتش خشم را شیطان در قلب آدمی، روشن می سازد و اوست که بر افزایش آن پافشاری دارد و لذا برای ریشه کن شدن عصبانیت باید شیطان را از خود دور نماییم که این ذکر شریف در این موضوع بهترین نقش را می تواند ایفاء نماید.


گفتن ذکر شریف  << لاحول و لا قوه الا بالله العلی العظیم >>

در حدیثی وارد شده که ابلیس به حضرت موسی گفت: از خشم بپرهیز و زمانی که خشمگین شدی بگو (لا حول و لا قوه الا بالله العلی العظیم) که در اثر آن خشم تو فرو می نشیند.


فرستان صلوات بر پیامبر (صلی الله علیه و آله) و آل پاک و مطهرش

یکی دیگر از راه های درمان عصبانیت فرستادن ذکر شریف صلوات است که امید است مۆمنین با این ذکر زیبا و دلنشین بتوانند آتش خشم را فرو نشانده و آسمان دل خود را با آن بهاری نمایند.

حب نفس ریشه ی بسیاری از صفات زشت و ناپسند در انسان است، و در واقع چون بذری مسموم می باشد که در زمین قلب آدمی کاشته شده و محصولی ندارد جزء میوه ی تلخ مال دوستی، جاه طلبی، تکبر و غرور و ...

توصیه های قرآنی برای کنترل خشم و عصبانیت مفید است ، آتش خشم ، غلبه بر خشم

سجده کردن

یکی دیگر از درمان های مۆثر در جهت کنترل عصبانیت آن است که به هنگام عصبانیّت، صورت را بر زمین گذاشته و به درگاه خداوند بی همتا سجده نماید و از آن قدرت بی مثال برای فروکش کردن این آتش شیطانی یاری بجوید.

ابو سعید خدری از پیامبر عزیز اسلام (صلی الله علیه و آله) نقل می کند که حضرت فرمود: غضب جرقه ای است که در قلب انسان قرار می گیرد، آیا نمی بینید که چشمان او سرخ و رگ های او متورّم می شود. کسی که چنین حالتی در خود مشاهده کرد، صورتش را بر زمین گذارد (و برای خدا سجده نماید) به یقین هرکس چنین کند و به درگاه خدا پناه برد و از او رفع شیطان و خشم را بخواهد، آرامش می یابد.


تغییر حالت دادن

در روایات دلنشین معصومین (صلوات الله علیهم اجمعین) وارد شده که اگر شخص عصبانی نشسته، بایستد و اگر ایستاده بنشیند و صورت از آن صحنه برگرداند یا دراز بکشد و یا از محل دور شود و خود را به کار دیگری مشغول سازد. این تغییر حالت در فرونشاندن آتش خشم بسیار مۆثر و مفید است.


اینک به یک نمونه از این روایات حیات بخش اشاره می کنم:

امام صادق (علیه السلام) از پدر بزرگوارش امام باقر (علیه السلام) روایت می کند که در نزد ایشان درباره ی خشم سخن به میان آمد و ایشان فرمود: همانا مرد خشمگین می شود تا جایی که هرگز خشم او فرو نمی نشیند و خشنود نمی گردد و در اثر آن وارد جهنّم می گردد، پس هر مردی که در حال ایستاده به خشم آمده بنشیند، زیرا در این صورت به زودی پلیدی شیطان بیرون می رود و اگر نشسته باید بایستد.


تماس بدنی از طریق لمس

این نوع از درمان مربوط به خویشاوندان محرمی است که انسان نسبت به آنها خشمگین شده است، در این روش آمده که بر بدن شخصی که شما از او خشمگینید دست بزنید و بدن او را لمس نمایید که از این طریق خشم شما فروکش می نماید و آرام می گیرید.

ششمین امام همام امام صادق (علیه السلام) در این باره به زیبایی می فرماید: هر مردی که بر خویشاوند خود خشم گرفت، باید به سوی او رود و به او نزدیک شود و با او تماس گیرد، زیرا خویشاوند هنگامی که خویشاوند خود را لمس کند آرامش می یابد.


وضو گرفتن و غسل کردن

شستن دست و صورت و رساندن آب بر بدن در خاموش نمودن آتش خشم موثر است که در این میان وضوء گرفتن و غسل کردن نقش مۆثّرتری دارد که در شستشوی عادی چنین تأثیری وجود ندارد.

در روایتی زیبا و دلنشین از پیامبر گرامی اسلام (صلی الله علیه و آله) وارد شده که حضرت فرمود: (اذا غضب احدکم فلیتوضا و الیغتسل فان الغضب من النار). هنگامی که یکی از شما خشمگین شد پس وضوء بگیرد و غسل کند، زیرا غضب از آتش است.

این دستور مشکل گشا از پیامبر عزیز اسلام (صلی الله علیه و آله) بدین جهت است که خشم آتشی است که از درون انسان بر می خیزد و آثارش در ظاهر انسان نمایان می شود به گونه ای که کمتر عضوی از اعضاء بدن است که تحت تأثیر آن واقع نشود و لذا حرارت این آتش اعضاء بدن را فرا گرفته و آنها را می آزارد. طبیعی است که بهترین چیزی که می تواند حرارت ایجاد شده را پایین آورده و به انسان آرامش بخشد، آب است.


ذکر یونسیه درمان خشم و گرفتاری

ذکر یونسیه "لا اله الا انت سبحانک انی کنت من الظالمین" بهترین درمان برای دردهای لاعلاج روحی است که انسان را گرفتار می کند .در این ذکر پناه به خدا می بریم و او را تسبیح و تقدس می کنیم .و به اشتباهات و خطاهای خود اعتراف می کنیم که هر رنج و گرفتاری که به ما می رسد از خود ماست پس دست ما را بگیر.
طلب آمرزش و استغفار برای خود و دیگران باعث می شود که آتش خشم درون انسان خاموش شود و به معنایی دشمن نیز خلع سلاح می شود . 

توصیه های قرآنی برای کنترل خشم و عصبانیت

 

 

 

توصیه های قرآنی برای کنترل خشم و عصبانیت

chabaharchat.in/2016/.../توصیه-های-قرآنی-برای-کنترل-خشم-و-عصبان...

۲ ساعت پیش - توصیه های قرآنی در همه لحظات زندگی کمک کننده هستند به خصوص در زمان عصبانیت . فراموش نکنید سلامتی مهمترین بخش زندگی هر فرد است و فردی ...

توصیه های قرآنی برای کنترل خشم و عصبانیت - نمناک

namnak.com/25712-توصیه-های-قرآنی-کنتر-خشم.html

توصیه های قرآنی و توصیه های قرآن درباره ازدواج و درمان عصبانیت با قرآن و کنترل عصبانیت را در نمناک ببینید.

توصیه های قرآنی برای کنترل خشم و عصبانیت | همکلاسی ...

www.hmct.ir/.../25125_توصیه-های-قرآنی-برای-کنترل-خشم-و-عصبانی...

توصیه های قرآنی در همه لحظات زندگی کمک کننده هستند به خصوص در زمان عصبانیت . فراموش نکنید سلامتی مهمترین بخش زندگی هر فرد است و فردی که مدام عصبانی می ...

راههای کنترل خشم و غضب از نگاه امام باقر(علیه السلام) - پارسینه

www.parsine.com/.../راههای-کنترل-خشم-و-غضب-از-نگاه-امام-باقرعلیه-ال...

قرآن کریم هرگز اصل خشم را تخطئه نمی کند و خشم های مقدس را می ستاید. .... در توضیح این حدیث، ما برای کنترل خشم و عصبانیت راهکارهای دیگری که دانشمندان اخلاق و ...

شیوه‌های کنترل خشم در قرآن و روایات - وبلاگ رحمت الله نوری

nooribook.mihanblog.com/extrapage/zawq

قرآن مجید در آیات زیادی به پیشگیری و درمان عصبانیت و خشم شدید، تشویق کرده و ..... توصیه‌های آیت الله بهجت در باب زیارت امام رضا(ع) زیارت امام هشتم بالاتر از ...

توصیه های قرآنی برای کنترل خشم و عصبانیت - سلامت جنسی ...

jensi.vistablog.ir/tag/توصیه+های+قرآنی+برای+کنترل+خشم+و+عصبانیت

۲ ساعت پیش - توصیه های قرآنی در همه لحظات زندگی کمک کننده هستند به خصوص در زمان عصبانیت . فراموش نکنید سلامتی مهمترین بخش زندگی هر فرد است و فردی ...

توصیه های قرآنی برای کنترل خشم و عصبانیت - خبر ایرونی

iruni.ir/news/377260

استفاده از توصیه های قرآنی برای جلوگیری از خشم و عصبانیتاینکه گاهی در زندگی عصبانی شویم، کاملا.

کنترل خشم، کنترل خشم و عصبانیت و اداره آن در محیط خانواده - آکا

www.akairan.com/khanevadeh/khoshonat1/khashm27.html

کنترل خشم,جلوگیری از خشم و عصبانیت,کنترل اعصاب,کنترل خشم و عصبانیت,کنترل خشم در محیط کار ... خشم در اسلام,کنترل خشم در نوجوانان,کنترل خشم در قرآن,کنترل خشم کودکان,کنترل خشم از دیدگاه اسلام,کنترل عصبانیت. ... توصیه هایی برای کنترل خشم در زندگی زناشویی ... تعریف دلایل زیان ها و روش های کنترل عصبانیت.

[DOC]روش هاي مديريت خشم

darman.umsha.ac.ir/uploads/15_118_moderyat%20khashm.doc

به گفته روان‌شناسان، عدم مهار خشم و عصبانیت فردی در محیط کار در درازمدت، فرد را به .... چنین شخصی، برخلاف فرد سرکوب کننده، خشم خود را آزادانه و بدون کنترل ابراز میکند. .... روان‌شناسی توصیه می‌کند: «بر خود مسلط شوید و با حفظ خونسردی، از گرفتن .... قرآن خشم هاي بي مورد را به دوران جاهليت نسبت داده و آرامش را در هنگام خشم ويژه ...

درمان عصبانیت بوسیله قرآن واحادیث. - موئسسه راويان قرآن مبين

www.mramani1.blogfa.com/post/21

۲۰ آبان ۱۳۹۱ ه‍.ش. - برای خیلی های دیگر هم، عصبانیت یک حالت مزمن و سخت است که عادت خشم و عصبانیت بطور مداوم نمود می کند. ... اما زماني كه عصبانيت خارج از كنترل و ويرانگري باشد ، مي تواند ..... در قرآن كريم، در آيات فراوانی از خشم، علل ايجاد كننده آن و راه های برطرف ..... یکی از صفتحای خاص اخلاقی توصیه شده در قران بخشش است .

راههاي كنترل خشم - پایگاه فرهنگی مذهبی صلات - صدا و سیما

salat.irib.ir/reader.htm.php?read=note&id=242

قرآن كريم هرگز اصل خشم را تخطئه نمي كند و خشم هاي مقدس را مي ستايد. ... در توضيح اين حديث، ما براي كنترل خشم و عصبانيت راهكارهاي ديگري كه دانشمندان اخلاق و روان ...

برای غلبه بر خشم و عصبانیت چه کاری باید انجام داد ؟ | شهر سوال

www.soalcity.ir/node/2904

۱۹ مهر ۱۳۹۴ ه‍.ش. - اما گاهی عصبانی می شوم و کنترل این وضعیت برایم بسیار مشکل می شود . لطفا توصیه های کاربردی برای کنترل خشم رو به من بفرمایید . با سلام و .... چرا مسلمانان در دفاع از عقاید خود توجیه می کنند و مدام به تفسیر قرآن و سند حدیث و .

چه راه‌هايي در قرآن و يا منابع اسلامي براي از بين ... - اندیشه قم

www.andisheqom.com/public/application/index/viewData?c=10043...

قرآن شريف، در آيات زيادي به پيشگيري و درمان عصبانيت و خشم شديد، تشويق مي‌كند و ... مجموعه کتابچه‌های مهارتهای زندگی: مهارت کنترل خشم،محمود دهقانی، علیرضا ...

احادیث موضوعی، حدیث، حدیث خشم،احادیث خشم، عصبانیت ...

www.aviny.com/hadis-mozooee/akhlaghi/khashm.aspx

بدانيد كه بهترين انسان ها كسانى هستند كه دير به خشم آيند و زود راضى شوند. نهج الفصاحه ص 243 ، ح ... كرد، روى زمين بنشيند. مفردات الفاظ قرآن ص 608 .... کسی که جلوی خشمش را بگیرد خداوند نقصها و کاستی های او را می پوشاند. كافى(ط-الاسلامیه) ج 2 ...

قسمت نهم/از بین بردن خشم و عصبانیت - اسوه

osveh.org/مقالات.../711-قسمت-نهم-از-بین-بردن-خشم-و-عصبانیت.html

۲۰ خرداد ۱۳۹۳ ه‍.ش. - از پایین اومدن آستانه ی صبر و تحمل و از مبحث مهم کنترل عصبانیت ! ... این بخش از ماهنامه میخوام برای جلوگیری از عصبانیت یا فروکش کردن خشم و غضب از توصیه های بزرگان براتون مطالب و راه ... خواص آیات قرآن کریم / آیت الله نجفی

كظم غيظ اهل بیت(ع) | پرسمان دانشجويي - اهل بیت (علیهم السلام)

www.ahlebayt.porsemani.ir/content/كظم-غيظ-اهل-بیتع

در اين فرصت ما اين آموزه قرآني را به طور نمونه با توجه به سخنان امام باقر عليه السلام ... علاوه بر توصيه هاي اين حديث، ما براي كنترل خشم و عصبانيت راه كارهاي ديگري كه ...

طبق روایات چه چیزی برای تمدد اعصاب و آرامش روانی کسی که ...

www.islamquest.net/fa/archive/question/fa4386

راه های مهم کنترل اعصاب، غضب و خشم عبارت اند از: 1. ... طبق روایات چه چیزی برای تمدد اعصاب و آرامش روانی کسی که عصبی است توصیه شده است؟ .... قرآن خشم ها و عصبانیت های بی مورد را به دوران جاهلیت نسبت داده و سکون و آرامش را در هنگام خشم ویژه رسول ...

غضب و خشم - پژوهشکده باقر العلوم

www.pajoohe.com/fa/index.php?Page=definition&UID=43164

در مورد جهت داري علوم و نقش پيش زمينه هاي معرفتي در ارائه نظريات علمي، شما با كدام نظر ... همچنین در برخی آیات، قرآن کریم مومنان را به کنترل خشم سفارش کرده و از ... هر انسانی طبیعتا در مقابل پیشامدهای ناگوار، ناراحت و عصبانی می شود، اما اگر خشم به .... آمده است و همچنین در روایاتی که در آن به نگه داشتن نفس از غضب توصیه شده است.

من چگونه می توانم خشم خودم را کنترل کنم ؟ - دارالقرآن الکریم ...

dar-al-quran.ir/...و.../625-من-چگونه-می-توانم-خشم-خودم-را-کنترل-کنم-؟

نشر و گسترش فرهنگ قرآن و عترت در جامعه. ... حضرت علی علیه السلام می فرمایند: "بر شهوت و خواسته های نفسانی غلبه کن تا حکمت(و ... یعنی در درونتان احساس عصبانیت یا خشمگین شدن و ناراحتی نداشته باشید؛ بلکه آرام و رها باشید. ... بینش درمانی در واقع توصیه هایی است که بیشترین کمک را در جهت کنترل خشم به انسان می کند.

پارسی جو - کنترل خشم از دیدگاه احادیث

parsijoo.ir/websearch?...کنترل%20خشم%20از%20دیدگاه%20احادیث...

ده راه كنترل خشم-پرتال رسانه های دیجیتال 85 نوشته ها 995 86101003294 به Yahoo ... کنترل خشم و عصبانیت آیا هنگامیکه یکی از شما دچار خشم و عصبانیت... http://nagoftaniha.com/. ... راهکار قرآنی و روایی کنترل خشم/ فرد خشمگین شیطان مجسم. ... خشم در زندگی زناشویی تاریخ : چهارشنبه ، 23 مهر ، 1393 توصیه هایی برای کنترل خشم ...

مدیریت خشم در خانواده علل خشم بعضی از عواملی که موجب خشم ...

nahad.mums.ac.ir/nahad/main/media/file-down/nahad-khashm.doc

با توجه به این موارد، توصیه هایی برای مدیریت خشم و تثبیت فرهنگ آرامش در خانواده ..... کظم غیظ و فروخوردن خشم مورد ستایش قرار گرفته است؛ قرآن کریم می فرماید «. ... برای کنترل خشم و عصبانیت راه های بسیاری وجود دارد که علمای اخلاق و نیز برخی از ...

تکنیک های مقابله با عصبانیت ؛ 7 راه برای کنترل خشم

www.niksalehi.com/pezeshki/view/153598.php

۲۱ مهر ۱۳۹۰ ه‍.ش. - تکنیک های مقابله با عصبانیت ؛ 7 راه برای کنترل خشم. ... اما من به شما توصیه می کنم یک نفس عمیق کشیده ، اجازه دهید که تا عدد ده که در دل می شمارید ...

علت و درمان سیاهی دور چشم در هوای سرد - سئوی چت روم | طراحی ...

www.goldtarh.ir/2016/01/18/علت-و-درمان-سیاهی-دور-چشم-در-هوای-سرد/

۲ ساعت پیش - ما در شبکه های اجتماعی ... قیمت خودرو محصولات مرتب خودرو · علت و درمان سیاهی دور چشم در هوای سرد · توصیه های قرآنی برای کنترل خشم و عصبانیت ...

خبرگزاری فارس - پرسش و پاسخ دینی چگونه بر خشم خود غلبه ...

www.farsnews.com/newstext.php?nn=13920521000518

۲۲ مرداد ۱۳۹۲ ه‍.ش. - گروه های خبری .... چگونه بر خشم خود غلبه کنیم/ راهکار امام خمینی(ره) برای دفع غضب ... در برخی روایات توصیه شده که اگر از دست یکی از محارم سببی خود- مانند خواهر ... تذکر: درمان‌هایی که ذکر شد، برای کنترل عصبانیت و خشم انسان مؤثر و مفید ... حضرت حق در قرآن می‌فرماید: «أَلا بِذِکْرِ اللَّهِ تَطْمَئِنُّ الْقُلُوبُ»، آگاه باشید که ...

موارد ذکر واژه غضب در قرآن کریم - آفتاب

www.aftabir.com/articles/view/.../موارد-ذکر-واژه-غضب-در-قرآن-کریم

۳۰ مهر ۱۳۸۸ ه‍.ش. - در بررسی آیات غضب که ۲۰ مورد در قرآن از آن نامبرده شده است ؛ به دوری از غضب توصیه شده و قرآن کریم مومنان را در آیات متعدد به خاطر کنترل خشمشان ...

کنترل خشم با توصیه های دینی

facenama.com/linkbox/id:209721

۲۱ آذر ۱۳۹۴ ه‍.ش. - عکس بازیگران طراحی ناخن مدل لباس مجلسی رژیم درمانی آموزش آشپزی تزیین غذا جاذبه های گردشگری عکس های خنده دار نرخ ارز دکوراسیون منزل اخبار ...

کنترل خشم با توصیه های دینی - ایران مطلب

iranmatlab.ir/fa/news/20397/کنترل-خشم-با-توصیه-های-دینی

کنترل خشم با توصیه های دینی ؛ اولین راهکار برای کنترل خشم استفاده از روش های شناختی است. ... راه‌های انس با قرآن از دیدگاه روایات ... برای کسب این شناخت باید در زمان آرامش فکر کنیم چه مواقعی عصبانی می شویم و در این مواقع چه واکنشی از خود نشان ...

راههای كنترل خشم و غضب از نگاه امام باقر (علیه السلام) - ...

www.askdin.com/thread8940.html

۲۶ آبان ۱۳۸۹ ه‍.ش. - 4پست - ‏1 نویسنده

قرآن كريم هرگز اصل خشم را تخطئه نمی كند و خشم های مقدس را می ستايد. .... در توضيح اين حديث، ما براي كنترل خشم و عصبانيت راهكارهای ديگری كه ...

راههاي از بين بردن عصبانيت چيست | پرسمان قرآن

www.porsemanequran.com/node/24053

در حقیقت، حالت خشم و عصبانیت از خطرناك ترين حالات انسان است و اگر جلوي آن رها ... كنترل اعصاب خودنمايي مي كند و موجب مي شود كه بسياري از جنايات و تصميم هاي ... به روز شدت گرفت و از کنترل آن عاجر بودید در این صورت، توصیه می شود جهت ریشه ...

عفو و گذشت؛ توصیه ای قرآنی که موجب شیرینی زندگی می ...

www.ghatreh.com/.../عفو-گذشت-توصیه-قرآنی-موجب-شیرینی-زندگی-...

۲۲ آبان ۱۳۹۴ ه‍.ش. - توصیه های طب سنتی برای دوری از بیماری فراموشی ... گفت: اگر به این آیه قرآن عمل شود و خشم خود را کنترل کنیم، دیگر شاهد این همه دعوا، ... همین دعواها و عدم کنترل خشم است، بیان کرد: همه باید بکوشیم که عصبانی نشویم و همان طوری که ...


چگونه خشم خود را کنترل کنم؟-متفرقه - پورتال انهار

portal.anhar.ir/node/7272/?ref=sbttl

جواب خداوند متعال یکی از مهم ترین ویژگی های انسان های الهی و پارسا پیشه را کظم غیظ و ... حالت خشم و غضب از خطرناک ترین حالات انسان است و اگر کنترل نشود موجب می شود ... آن مرد برای اینکه امام را عصبانی کند، دوباره گفت: تو پسر زن سیاه چرده، زنگی و ... قرآن کریم در سوره شوری آیه 37 میفرماید: و اذا غضبوا هم یغفرون؛ مومنین زمانی که ...

توصیه هایی برای کنترل خشم در زندگی زناشویی : مجله بی قرار

turbo.biqarar.com/.../توصیه-هایی-برای-کنترل-خشم-در-زندگی-زناش/

۱۸ آذر ۱۳۹۴ ه‍.ش. - جامع ترین سایت مشاوره مذهبی جسم نفس روح – توصیه هایی برای کنترل خشم در زندگی .... توصیه های یک روانشناس برای کنترل خشم هنگام عصبانیت.

راههاي مديريت و كنترل هيجان خشم از ديدگاه قرآن و روايات (2)

rasekhoon.net/.../راههاي%20مديريت%20و%20كنترل%20هيجان%20خشم%...

راههاي مديريت و كنترل هيجان خشم از ديدگاه قرآن و روايات (2) ... اسنادی که رهبر انقلاب توصیه به مطالعه آن. ... اجتناب نمود، ‌شايد نتوانيم آنها را تغيير دهيم، اما مي توانيم بياموزيم كه چگونه واكنش هاي خود را كنترل و مديريت كنيم(كنترل خشم، ‌1385) به طور مثال:

غضب - ویکی فقه

www.wikifeqh.ir/غضب

همچنین در برخی آیات، قرآن کریم مومنان را به کنترل خشم سفارش کرده و از ویژگی های ... هر انسانی طبیعتا در مقابل پیشامدهای ناگوار، ناراحت و عصبانی می شود، اما اگر خشم به .... آمده است و همچنین در روایاتی که در آن به نگه داشتن نفس از غضب توصیه شده است. ۳. ... از جمله مؤثرترین راه های درمان غضب اینست که فرد در وقت غضب به خداوند پناه ...

چگونگی کنترل پرخاشگری در کودکان - مرکز فعالیت های ...

www.pnubayan.com/1393/08/.../چگونگی-کنترل-پرخاشگری-در-کودکا...

۲۸ آبان ۱۳۹۳ ه‍.ش. - از این رو توصیه می شود که در مواجهه با عصبانیت کودکان نکات زیر را در نظر بگیرید: ... خشم را می توانید از روی علائم ظاهری در رفتار فرزندتان شناسایی کنید. ... از ميان 26 پيامبري كه نامشان در سراسر قرآن ذكر شده است در اين سوره ...

روش های مقابله با خشم و عصبانیت - انجمن علمی و عمومی ناجی و ...

najiforum.ir/thread-22414.html

۱ بهمن ۱۳۹۳ ه‍.ش. - تکنیک های مقابله با عصبانیت ؛ 7 راه برای کنترل خشم ... این توصیه یک دلیل فیزیکی دارد: دیافراگم به بدن دستور می دهد که آهسته آرام بگیرد. ..... چت سالم · Submit Thread to ناجی وبلاگ ناجی وبلاگ · Submit Thread to قرآن قرآن ...

روش های فرو بردن خشم

twr.ir/+روش+های+فرو+بردن+خشم

روش های کنترل خشم - pardad.ir راههای فرو بردن خشم - tebyan.net روش هـای مـهـار ... روش هـای مـهـار خـشـم کـودک - آکا 10 راه‌ کنترل خشم - seemorgh.com توصیه هایی ... عصبانیت,راههای کنترل خشم,فرو بردن خشم,مهارت ... و تربیتروش هـای مـهـار خـشـم ... فرو بردن خشم - eslahe.com ... فرو بردن خشم ، اخلاقی قرآنی است که خداوند متعال آن را از .

خشم و کنترل غضب در اسلام | راه من

www.serati.ir/خشم-و-کنترل-غضب-در-اسلام/

چگونه خشم خویش را بر اساس آموزش های قرآن کنترول نمایید: در طول روزه ماه ... چه چیزی باعث می شود که بیش از حد عصبانی شوید و آیا قابل کنترل است؟ در مورد زندگی ...

راهی برای کنترل خشم از منظر آیت الله بهجت

axahang.rozblog.com/.../راهی-برای-کنترل-خشم-از-منظر-آیت-الله-بهجت/

۲۲ شهریور ۱۳۹۴ ه‍.ش. - کنترل خشم و روش کنترل خشم و کنترل عصبانیت از نظر علما و سخنان آیت الله بهجت را در نمناک ... روش قرآن در شناخت خداوند روشی فطری، روشن و صریح است. ..... فضیلت زیارت امام حسین ع در شب و و توصیه های ایت الله بهجت درباره .

مديريت خشم | معرفت - صفحه نخست

marifat.nashriyat.ir › معرفت شماره 097 - دي 138

۱۶ شهریور ۱۳۸۹ ه‍.ش. - اداره هيجان ها ممكن نيست، مگر اينكه با هيجان هاي بنيادين مثل خشم، ترس، اضطراب، ... كنترل احساسات: اين مهارت بر پايه خودآگاهي و متناسب با موقعيت هاست; ... از جمله كلماتي كه به خشم اشاره دارند «عصبانيت» است و آن به حالت كسي اطلاق مي شود ... در مباحث اخلاقي، از فرو بردن خشم (كظم غيظ) سخن به ميان آمده و قرآن شريف اين ...

پاور پوینت هشت تکنیک برای کنترل خشم - طلبه پاسخگو

t-pasokhgoo.ir/...های.../2777-پاور-پوینت-هشت-تکنیک-برای-کنترل-خ...

راهکار کنترول خشم. ... پاور پوینت هشت تکنیک برای کنترل خشم ... بخش است که همراه با تکنیک های آرامش بخش برای کنترول خشم و عصبانیت می باشد. ... که دنبال کنترول خشم و عصبانیت هستند توصیه می شود و هم برای اساتید خصوصا اساتید ... پاورپوینت مذهبی آموزشی متن و صوت درسی حوزه علمیه متن و صوت درسی طلبه های خانم ...

لزوم یادگیری مهارت های کنترل خشم از دوران کودکی - سازمان ...

www.tebyan-tabriz.ir/farsi/?pageid=993&type=articles&id...t...

خشم و عصبانیت و نحوه کنترل آن یکی از مهارت های اساسی برای بهتر زیستن است ... همواره توصیه های زیادی درمورد مهار و کنترل خشم و جهت دهی مناسب آن در آموزه های دینی و ...

هشت روش ساده برای کنترل خشم - که

www.irannaz.com/news_detail_14226.html

مهارتهای كنترل عصبانیت را بیاموزید تا استرس را در خود كاهش دهیدزیرا یكی از بزرگترین موانع در راه تحقق ... توصیه های کاربردی برای افراد خجالتی در استخدام ...

خبرگزاری تسنیم - دستور عملی آیت‌الله بهجت برای کنترل خشم

www.tasnimnews.com/.../دستور-عملی-آیت-الله-بهجت-برای-کنترل-خشم

۲۰ شهریور ۱۳۹۴ ه‍.ش. - دستور عملی آیت‌الله بهجت برای کنترل خشم ... عصبانیت والدین حتماً در تربیت کودک مؤثر است/ دستور آیت‌الله بهجت ... چون همان‌طور که قبلاً عرض کردم همسر من مذهبی نیست و انگار پیش رفتن من ... زمینه توصیه می‌کنم از کتابهای اعتقادی مرحوم استاد مطهری شروع کنید و ... شکوفه های حکمت - انتشارات خبرگزاری تسنیم.

اختلالات روانپزشکی و توصیه های درمانی - وبلاگ روانشناسی ...

mbabakhani.blogfa.com/cat-24.aspx

وبلاگ روانشناسی شفای درون - اختلالات روانپزشکی و توصیه های درمانی ... خشم نامناسب و شدید یا اشکال در کنترل خشم (برای نمونه، بروز مکرر عصبانیت، .... موضوع این تفکرات ممکن است جنبه فردی و شخصی داشته یا دارای ماهیت مذهبی و فلسفی باشد.

ابوتراب | راه های کنترل خشم

www.aboutorab.com/page.php?pid=204&id=1322

۲ مرداد ۱۳۹۱ ه‍.ش. - آداب زندگی / راه های کنترل خشم. • راه های کنترل خشم. موضوع: توصیه های بهداشتی. کلمات کليدي: توبه آدم، خشم، کهف الوری، امیرالمومنین، عصبانیت. خشم با انسان چه کار می کند؟ غضب یا خشم .... نهج البلاغه. • زندگی‌نامه. • ابوتراب در قرآن.

امام علی(ع) خشم را جند عظیم شیطان می‌نامد/ نقش خشم در نابودی دین

www.mehrnews.com/.../امام-علی-ع-خشم-را-جند-عظیم-شیطان-می-نامد-نقش...

۲۴ خرداد ۱۳۹۴ ه‍.ش. - کنترل و مهار این خوی درنده از اولویت دار ترین برنامه های تربیتی انسان ... انسانی که دچار عصبانیت می شود دو راه بیشتر ندارد: یا کظم غیظ و یا انتقام. ... راه انتقام و پاسخ مثبت دادن به خشم در متون دینی ما اصلا توصیه نشده است؛ حتی انتقام مشروع. ... مثلا در قرآن راجع به قصاص دقیقا همین تعبیر در سوره بقره آمده است: ...

کنترل اعصاب - ویکی پرسش

wikiporsesh.ir/کنترل_اعصاب

کنترل اعصاب. کلیدواژه:آرامش روانی، عصبانیت، تمدد اعصاب، تقوا، کظم غیظ. ... روایات چه چیزی برای تمدد اعصاب و آرامش روانی کسی که عصبی است توصیه شده است؟ .... قرآن خشم ها و عصبانیت های بی مورد را به دوران جاهلیت نسبت داده و سکون و آرامش را در ...

آيا در اسلام براي افرادي كه تندخو و عصباني هستند حديث و ...

porseman.org/q/show.aspx?id=102715

آيا در اسلام براي افرادي كه تندخو و عصباني هستند حديث و توصيه اي موجود است؟ ... حلم و بردباري يكي از شاخصه هاي پيامبر اكرم(ص) بود كه قرآن مي فرمايد همين نرم خويي، ... كرامت انساني است : 1) خوش خلقي 2) فرو بردن و كنترل خشم 3) چشم پوشي كردن .

عفو و گذشت؛ توصیه ای قرآنی که موجب شیرینی زندگی می ...

tnews.ir/news/BDDA51897210.html

۲۲ آبان ۱۳۹۴ ه‍.ش. - عفو و گذشت؛ توصیه ای قرآنی که موجب شیرینی زندگی می شود. ... گفت: اگر به این آیه قرآن عمل شود و خشم خود را کنترل کنیم، دیگر شاهد این همه دعوا، شکایت و پرونده در دادگستری نخواهیم بود. ... و عدم کنترل خشم است، بیان کرد: همه باید بکوشیم که عصبانی نشویم و ..... آخرین اخبار فوتبالتازه ترین لینک های دانلود. 

 

 


 • تاریخ ارسال : ساعت:
 • نویسنده :

نظرات()

مطالب مرتبط


بخش نظرات این مطلبنام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی

خبر جدید

.

عکس بازیگران جدید

.

پوشاک جدید

.
ورود کاربران

ورود کاربران

عضويت سريع

عضويت سريع

  نام کاربری :
  رمز عبور :
  تکرار رمز :
  ایمیل :
  نام اصلی :
  کد امنیتی : * کد امنیتیبارگزاری مجدد

  درباره ما

   سال 95,سال 96,سال 1395,سایت خبرنیوز,دانلود عکس,,دانلود عکس 95,,عکس هنرمندان,عکس هنرمندان 95,عکس هنرمندان جدید,جدیدترین اخبار روز,سایت جدیدترین اخبار روز,جدیدترین اخبار روز در سال 95,نوروز 95,دانلود رایگان,خبر جدید,دانلود فیلم,خبر 95,خبر های داغ 95,بهترین سایت خبری,بهترین سایت خبری در سال 95,دانلود عکس full hd,دانلود عکس full hd جدید,مدل رنگ سال96,رنگ مو,رنگ مو 95,رنگ مو 1395,رنگ مو 96,رنگ مو 2017,رنگ مو 1396,سایت خبر نیوز

  کلیه ی حقوق مادی و معنوی سایت مربوط به جدید 95 |جدیدترین اخبار روز در خبرنیوز|سال 95 شامل خبر، سرگرمی.مد و زیبایی ،آرایش و مو،دانلود بوده و کپی برداری از آن با ذکر منبع بلامانع می باشد.

  . . . .

  ابزار وبمستر

  Xبستن تبليغات
  Xبستن تبليغات