close
متخصص ارتودنسی

چطور افکار مزاحم را از ذهنتان بیرون کنید

چطور افکار مزاحم را از ذهنتان بیرون کنید
دوشنبه 28 خرداد 1397

یا مهدی .

جمهوری اسلامی ایران . . .

تبلیغات

تبلیغات

. .
موضوعات

موضوعات

سوالات امتحانی طرز تهیه غذا سالاد
خبری سرگرمی آرایش آموزش کامپیوتر و موبایل
دکوراسیون عکس های هنرمندان دنیای مد معرفی جدیدترین آثار فیلم و آهنگ در دنیا آموزش قلاب بافی و بافتنی
بیوگرافی
فروشگاه اینترنتی ما
جدیدترین وزیبا ترین عکس های حیوانات و پرندگان جدید
دانلود فیلم دانلود مداحی عکس بازیگران مرد عکس بازیگران زن عکس های ورزشکاران وخوانندگان دانلود آهنگ های جدید 95
. . . .

چطور افکار مزاحم را از ذهنتان بیرون کنید

 چطور افکار مزاحم را از ذهنتان بیرون کنید

 چطور افکار مزاحم را از ذهنتان بیرون کنید 

 

راهکارهای پاکسازی ذهن از افکار منفی و مزاحم 

افکار مهاجم و ناخوانده

همه افرادی که دچار مشکل اضطراب هستند، باید به طریقی با افکار ناخوانده خود کنار بیایند

 

همه افرادی که دچار مشکل اضطراب هستند، باید به طریقی با افکار ناخوانده خود کنار بیایند. افکار مهاجم و ناخوانده افکاری ترسناک هستند از اتفاقاتی که ممکن است برای خودتان یا کسانی که برایتان مهم‌اند بیتفد. به نظر می‌رسد این افکار از جایی خارج از کنترل شما می‌آیند و محتوای آنها به ظاهر غریب و تهدیدآمیز است.

برای بعضی افراد افکار مهاجم بخشی از وحشت و اضطراب شدید است. در این موارد، به نظر می‌رسد که این افکار درنتیجه آن اضطراب ایجاد شده‌اند و ترس بیشتری به اضطرابی که  فرد تجربه می‌کند اضافه کرده و باعث حفظ آن اضطراب می‌شوند. بعنوان مثال، ممکن است وسط یک حمله اضطراب فکر کنید، «اگر دچار حمله قلبی شوم، چه می‌شود؟» در این موقعیت شما در حالت تغییریافته هوشیاری هستید که به آن تفکر اضطراب‌آمیز گفته می‌شود و احساستان می‌گوید که آن اتفاق قرار است بیفتد.

اما یک نوع دیگر از افکار مهاجم و ناخوانده هم وجود دارد که به آن افکار مهاجم وسواسی می‌گوییم. این افکار به نظر از ناکجایی سرچشمه گرفته و با ایجاد ناراحتی پیش می‌آیند و اضطرابی بی‌اندازه ایجاد می‌کنند. محتوای افکار مهاجم وسواسی معمولاً متمرکز بر تصاویر جنسی یا خشن هستند. اینها نمونه‌هایی از افکار مهاجم وسواسی هستند: کشتن یک نفر، شکنجه یک حیوان، کتک زدن یک بچه، بیرون افتادن یک نفر یا خودتان از پنجره، انداختن خودتان روی ریل قطار وقتی قطار در حال نزدیک شدن است، تجاوز به یک زن، آزار یک بچه، درآوردن لباس‌هایتان در یک مکان عمومی. البته این لیست کامل نیست اما تقریباً با فضای این افکار آشنایتان می‌کند.

افرادیکه دچار افکار مهاجم وسواسی هستند می‌ترسند که مرتکب کارهایی شوند که در ذهنشان تصویر کرده‌اند. ممکن است تجسم کنند که به کسی آسیب می‌رسانند یا مرتکب یک نوع خشونت جنسی می‌شوند. افکار مهاجم وسواسی می‌توانند بسیار روشن و واضح باشند و خیلی‌ها را خجالت‌زده کرده یا بترسانند.

باورهای نادرست زیادی درمورد این افکار وجود دارد. متداول‌ترین آنها این است که داشتن افکار جنسی یا خشونت‌آمیز به این معنی است که می‌خواهید آن کارها را انجام دهید. این درست نیست. شما نمی‌خواهید مرتکب کارهایی شوید که تصویر آن را در ذهنتان دیده‌اید. درواقع، دقیقاً برعکس آن حقیقت دارد. افرادیکه دچار افکار مهاجم وسواسی هستند افرادی بسیار آرام و ملایم هستند.

مشکل اینجاست که این افکار بسیار تهدیدآمیز به نظر می‌رسند. دلیل آن این است که این فکرها بر شما غلبه کرده و به نظر می‌رسد که احتمال وقوع آنها بسیار بالا است. و حتی اگر احتمال وقوع آنها پایین باشد، ممکن است فکر کنید که نتیجه کشتن یک نفر یا پرت کردن کودکی از پنجره آنقدر وحشتناک و شدید است که آن فکر حس تهدیدآمیز و خطرناک برایتان دارد.

راه‌حل خلاص شدن از افکار مهاجم وسواسی:
محتوای افکار شما به حساب نمی‌آید. کاملاً نامربوط است. افکار شما هیچ تاثیری بر کارهایی که انجام می‌دهید ندارد. یک فکر - حتی یک فکر بسیار ترسناک - انگیزه نیست. شما هیچوقت براساس افکار مهاجم وسواسی که دارید دست به عمل نخواهید زد. مشکل شما کنترل انگیزش نیست. شما دچار اختلال اضطراب هستید.

ضمانت می‌خواهید؟ باید بگوییم که هیچ ضمانتی وجود ندارد. وقتی می‌گوییم که هیچکس تابحال براساس افکار مهاجم وسواسی خود رفتار نکرده است، ممکن است بگویید، «خوب، همیشه یک دفعه اولی وجود دارد.» همه ما می‌دانیم که چیزهای خاصی در زندگی هست که احتمال وقوع آنها بسیار پایین است و می‌توانیم با فکر اینکه این اتفاقات هیچوقت نخواهند افتاد،زندگی‌مان را ادامه دهیم. بعنوان مثال، احتمال خیلی کمی وجود دارد که یک سنگ آسمانی از آسمان بیفتد و وقتی مشغول خواندن این مقاله هستید، روی سر شما بیفتد. البته ما نمی‌توانیم ضمانتی بدهیم که این اتفاق نمی‌افتد اما احتمال آن آنقدر پایین است که می‌توانید خیلی راحت آن را نادیده بگیرید. همین استدلال را می‌توانید برای افکار مهاجم وسواسی خود داشته باشید.

یه این خاطر این تضمین‌ها را می‌خواهید که نسبت به آن تصاویر حساس شده‌اید. این فکر کردن اضطراب‌آمیز ایجاد می‌کند - حالت تغییریافته واقعیت که باعث می‌شود افکار بسیار قریب الوقوع به نظر برسند. تنها راه کنار آمدن با این افکار کم کردن حساسیتتان نسبت به آنهاست.

یادتان باشد که محتوای افکار شما نامربوط است و برای کنار آمدن با آنها باید رویکردی متناقض داشته باشید. اگر بخواهید به هر ترتیبی درگیر افکارتان شوید - مثلاً استدلال آوردن برای آنها، بیرون کردن آنها از ذهنتان، تغییر رفتارتان برای دور ماندن از آن تهدیدها - همه این رویکردها فقط آنها را قوی‌تر و مهاجم‌تر خواهد کرد. در این مورد هم مثل سایر موارد اضطراب باید رفتاری برعکس داشته باشید.

کنار آمدن با افکار مهاجم و ناخوانده

 

برای بعضی افراد افکار مهاجم بخشی از وحشت و اضطراب شدید است

 

چند قدم برای کنار آمدن با افکار مهاجم و ناخوانده:
- به این افکار برچسب «افکار مهاجم وسواسی» بزنید
- به خودتان یادآور شوید که این افکار به صورت خودکار عمل می‌کنند و می‌توانید خیلی راحت نادیده‌شان بگیرید
- آن افکار را پذیرفته و بگذارید وارد ذهنتان شوند. سعی نکنید آنها را بیرون کنید
- نفس‌های عمیق بکشید تا اضطرابتان کم شود
- به کاری که مشغول آن بودید ادامه دهید

کارهایی که نباید بکنید:
- به هر طریقی درگیر این افکار شوید
- سعی کنید این افکار را از ذهنتان بیرون کنید
- سعی کنید به دنبال معنای این افکار باشید
- خودتان را قانع کنید که هیچوقت آن کارها را انجام نخواهید داد
- رفتارتان را طوری تغییر دهید که از احتمال وقوع آن افکار دور باشد

کارهایی که باید بکنید:
- سطح اضطرابتان را تشخیص داده و مراقب بالا و پایین رفتن آن باشید
- سعی کنید بدون پنهان کردن آن افکار، آنها را در ذهنتان نگه دارید (خودشان به خودی خود از ذهنتان بیرون خواهند رفت)
- روی کنترل اضطرابتان در آن لحظه تمرکز کنید. تنفس عمیق می‌تواند کمکتان کند

شاید اجرای این روش سخت باشد اما اگر سعی کنید فقط چند هفته آن را انجام دهید، احتمال زیادی وجود دارد که شدت و تکرار این افکار مهاجم وسواسی در ذهنتان کمتر شود. 

 

 

 

 

 چطور افکار مزاحم را از ذهنتان بیرون کنید؟ - Bartarinha.IR ...

www.bartarinha.ir › سلامت › روان شناسی

۱۷ دی ۱۳۹۴ ه‍.ش. - چطور افکار مزاحم را از ذهنتان بیرون کنید؟ همه افرادی که دچار مشکل اضطراب هستند، باید به طریقی با افکار ناخوانده خود کنار بیایند. افکار مهاجم و ...

چطور افکار مزاحم را از ذهنتان بیرون کنید؟ - Shafaqna

life.shafaqna.com/FA/0265842

همه افرادی که دچار مشکل اضطراب هستند، باید به طریقی با افکار ناخوانده خود کنار بیایند. افکار مهاجم و ناخوانده افکاری ترسناک هستند از اتفاقاتی که ممکن است برای ...

چطور افکار مزاحم را از ذهنتان بیرون کنید؟ - دایرکتوری سلامت

www.hdir.ir/میگنا/57324-چطور-افکار-مزاحم-را-از-ذهنتان-بیرون-کنید؟

چطور افکار مزاحم را از ذهنتان بیرون کنید؟ توضیحات: میگنا: 18 دی 1394. همه افرادی که دچار مشکل اضطراب هستند، باید به طریقی با افکار ناخوانده خود کنار بیایند.

چطور افکار مزاحم را از ذهنتان بیرون کنید؟ - شهرخبر

www.shahrekhabar.com/medical/1452140280858318

همه افرادی که دچار مشکل اضطراب هستند، باید به طریقی با افکار ناخوانده خود کنار بیایند. افکار مهاجم و ناخوانده افکاری ترسناک هستند از اتفاقاتی که ممکن است برای ...

چطور افکار مزاحم را از ذهنتان بیرون کنید؟ – خبرخون

xztyzg.com › اخبار روز

۱۷ دی ۱۳۹۴ ه‍.ش. - چطور افکار مزاحم را از ذهنتان بیرون کنید؟ همه افرادی که دچار مشکل اضطراب هستند، باید به طریقی با افکار ناخوانده خود کنار بیایند. افکار مهاجم و ...

چطور افکار مزاحم را از ذهنتان بیرون کنید؟

www.drbest.ir/.../چطور%20افکار%20مزاحم%20را%20از%20ذهنتان%20ب...

چطور افکار مزاحم را از ذهنتان بیرون کنید؟ وب سایت مردمان: همه افرادی که دچار مشکل اضطراب هستند، باید به طریقی با افکار ناخوانده خود کنار بیایند. افکار مهاجم و ...

سلامت - چطور افکار مزاحم را از ذهنتان بیرون کنید؟

jazzservices.net/.../چطور_افکار_مزاحم_را_از_ذهنتان_بیرون_کنید_2

۱۸ دی ۱۳۹۴ ه‍.ش. - به نظر می‌رسد این افکار از جایی خارج از کنترل شما می‌آیند و محتوای آنها به ظاهر غریب و تهدیدآمیز است.

چطور افکار مزاحم را از ذهنتان بیرون کنید؟ - تیتر24

www.titr24.com/News.aspx?NewsID=i3nvH5XGpBxlLVqr0SYsFA==

چطور افکار مزاحم را از ذهنتان بیرون کنید؟- تیتر24.

افکار منفی، چگونه افکار منفی را از خود دور کنیم؟ - آکاایران

www.akairan.com/khanevadeh/fardi1/2012126112538.html

چگونه افکار منفی را برای همیشه کنار بگذاریم؟ ... با ما همراه شوید تا مطالبی در مورد تاثیرات افکار منفی مطالعه کنید. .... چطور افکار مزاحم را از ذهنتان بیرون کنید؟

2- افكار مزاحم شهوتزا خلاص شوم؟ - پرسمان - مشاهده پاسخ

www.porseman.org/q/vservice.aspx?logo=images/right.jpg&id...

در واقع مي خوايد بدانيد چكونه خود را از وقوع در گناهان شهواني حفظ كنيد؟ ... الف: چگونه از ورود افكار شهوت آلود به ذهن، كه انسان را به سوي گناه سوق مي دهد، ... اگر خداوند يارى كند، اين سينه ها خيالات شيطانى را بيرون مى ريزد و قضاى ذهن معطر مى شود. ... چيز درست مى شود ثانيا خطور اين گونه افكار مزاحم در ذهنتان

راهکارهای پاکسازی ذهن از افکار منفی و مزاحم unselectable= on

www.genie.ir/blog/2014/08/negative-thoughts-clean

افکار منفی احساس نشاط و شادابی را از زندگی می‌گیرند، موجب کاهش اعتماد به ... بصورت عادی معمولا ما همیشه نیمی از میزان رم ذهنمان پر از موارد درهم و برهم و بی ... حتی اگر شما درون یک غار زندگی کنید و با محیط بیرون ارتباطی نداشته باشید ... حالا چطوری؟

افکار مزاحم و چگونگي رفع آنها - English

www.nazeran.com/index.asp?M=NEWS&MC=SHOWNEWS...

۱۷ دی ۱۳۹۴ ه‍.ش. - چطور افکار مزاحم را از ذهنتان بيرون کنيد؟ همه افرادي که دچار مشکل اضطراب هستند، بايد به طريقي با افکار ناخوانده خود کنار بيايند. افکار مهاجم و ...

چطور افکار مزاحم را از ذهنتان بیرون کنید - سرگرمی

www.fun.toolsdl.ir › زنان

۱۴ دی ۱۳۹۴ ه‍.ش. - kosarnews News : چطور افکار مزاحم را از ذهنتان بیرون کنید kosarnews · از افکار ... 4fun_admin. برچسباز افکار بیرون چطور ذهنتان را کنید مزاحم.

چطور افکار مزاحم را از ذهنتان بیرون کنید؟ | News File

newsfile.ir/news/چطور+افکار+مزاحم+را+از+ذهنتان+بیرون+کنید؟

چطور افکار مزاحم را از ذهنتان بیرون کنید؟ همه افرادی که دچار مشکل اضطراب هستند، باید به طریقی با افکار ناخوانده خود کنار بیایند. افکار مهاجم و ناخوانده افکاری ...

چطور افکار مزاحم را از ذهنتان بیرون کنید؟ | فيدگاه

feedgah.com/lastnews/.../چطور-افکار-مزاحم-را-از-ذهنتان-بیرون-کنید/

استفاده زیاد از موبایل ، اگه از موبایل زیاد استفاده می کنید بخوانید (ضررهای استفاده زیاد از موبایل هوشمند) : تلفن های هوشمند و شبکه های اجتماعی نقش فوق العاده ای در ...

چطور افکار مزاحم را از ذهنتان بیرون کنید؟ - خلاصه خبر سلامتی

alisalam.niloblog.com/.../چطور-افکار-مزاحم-را-از-ذهنتان-بیرون-کنید؟.ht...

۱۸ دی ۱۳۹۴ ه‍.ش. - چطور افکار مزاحم را از ذهنتان بیرون کنید؟ همه افرادی که دچار مشکل اضطراب هستند، باید به طریقی با افکار ناخوانده خود کنار بیایند. افکار مهاجم و ...

چطور افکار مزاحم را از ذهنتان بیرون کنید؟ | فرا پرس

farapress.ir/fa/news/.../چطور-افکار-مزاحم-را-از-ذهنتان-بیرون-کنید؟/

۱۶ دی ۱۳۹۴ ه‍.ش. - همه افرادی که دچار مشکل اضطراب هستند، باید به طریقی با افکار ناخوانده خود کنار بیایند. افکار مهاجم و ناخوانده افکاری ترسناک هستند از اتفاقاتی که ...

چطور افکار مزاحم را از ذهنتان بیرون کنید - Hedva-Logo

rss.hedvashop.com/news.php?id=26435

۱۲ دی ۱۳۹۴ ه‍.ش. - چطور افکار مزاحم را از ذهنتان بیرون کنید. همه افرادی که دچار مشکل اضطراب هستند، باید به طریقی با افکار ناخوانده خود کنار بیایند. افکار مهاجم و ...

چطور افکار مزاحم را از ذهنتان بیرون کنید؟ - راه فردا

www.rahefarda.com › سلامت

همه افرادی که دچار مشکل اضطراب هستند، باید به طریقی با افکار ناخوانده خود کنار بیایند. افکار مهاجم و ناخوانده افکاری ترسناک هستند از اتفاقاتی که ممکن است برای ...

چطور افکار مزاحم را از ذهنتان بیرون کنید؟

khabarontime.ir/news/news/.../چطور-افکار-مزاحم-را-از-ذهنتان-بیرون-کن...

چطور-افکار-مزاحم-را-از-ذهنتان-بیرون-کنید؟ ... به این صفحه امتیاز دهید. سایت خبر آنتایم را محبوب کنید. Google Analytics Alternative. Clicky. آمار.

چطور افکار مزاحم را از ذهنتان بیرون کنید؟

khazayirashid-ba.smartbloger.ir/.../چطور+افکار+مزاحم+را+از+ذهنتان+بیر...

چطور افکار مزاحم را از ذهنتان بیرون کنید؟ همه افرادی که دچار مشکل اضطراب هستند، باید به طریقی با افکار ناخوانده خود کنار بیایند. افکار مهاجم و ناخوانده افکاری ...

چگونه احساسات منفی را از خود دور كنيم

www.fardanews.com/fa/news/.../چگونه-احساسات-منفی-را-از-خود-دور-كني...

۲۸ تیر ۱۳۹۰ ه‍.ش. - روي جريان تنفس خود تمركز كنيد و تمام حواس خود را به نوك بيني كه بازدم از آن خارج مي‌‌شود ... مي‌بينيد كه فكر مزاحم چه‌طور به‌راحتي ذهنتان را ترك مي‌كند.

چطور افکار مزاحم را از ذهنتان بیرون کنید - پیشخوان خبری ...

www.pishkhan.unp.ir › اخبار پزشکی انگلیسی

۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ ه‍.ش. - Atrial fibrillation patients who are on blood thinning medications are at higher risk of developing dementia if their doses are not in the optimal ...

چطور از شر افکار منفی خلاص شویم ؟

www.qomefarda.ir/news/142705

سعی در بیرون راندن این افکار از ذهن,تنها باعث میشود این افکار با قدرت ... وقتی سعی دارید ذهن تان را از افکار منفی دور کنید , یک ترفند رایج این است که تلاش کنید ...

چطور افکار مزاحم را از ذهنتان بیرون کنید؟ | شهر هدوا - شهر نشاط ...

hedva.ir/news.php?id=28318

همه افرادی که دچار مشکل اضطراب هستند، باید به طریقی با افکار ناخوانده خود کنار بیایند. افکار مهاجم و ناخوانده افکاری ترسناک هستند از...

چطور افکار مزاحم را از ذهنتان بیرون کنید

ugy.ir/pages.php?...چطور_افکار_مزاحم_را_از_ذهنتان_بیرون_کنید

چطور افکار مزاحم را از ذهنتان بیرون کنید-خبر داغ|خبرپو, مرجع اخبار و نيازهای اینترنتی.

وسواس و افکار شیطانی ام را چگونه درمان کنم؟ | شهر سوال

www.soalcity.ir/node/2303

۲۶ مهر ۱۳۹۲ ه‍.ش. - (در اینجا یاد آوری دو نکته لازم است؛ نخست اینکه چون افکار وسواسی، بدون ... _ سعی کنید کتاب راههای عملی مبارزه با وسواس آیت الله مظاهری را تهیه و بخش .... را بر تو ببندد و هیچ‌گاه به سخنى که از (دهان) برادرت بیرون می‌آید، گمان بد مبر در .... و همه ما ممکن است در ذهنمان این افکار بیاید ولی اگر نیروی شناختی ضعیف باشد ...

افکار وسواسی - روان شناسی.دلهره.خشم.افسردگی .وسواس ...

robabnaz.persianblog.ir/tag/افکار_وسواسی

۱۶ بهمن ۱۳۹۱ ه‍.ش. - وقتی شما بیش از یک نوع افکار و رفتارهای وسواسی دارید سعی کنید اهداف خود را به طوری که در ... الف) تمام چیزهای غیر ضروری و اضافه را بیرون بریزید. .... چطور می توانید خودتان را، بابت ناراحت کردن خودتان، ناراحت نکنید ...... مطمئن باشید که افکار شما در ذهنتان جایگاه خوب و راحتی پیدا کرده‌اند و اختیار و کنترل شما را ...

گردگیری ذهن از افکار منفی با ۶ راهکار - نیک صالحی

www.niksalehi.com/new/archives/205051.php

۱۰ مهر ۱۳۹۲ ه‍.ش. - من فقط از او پرسیدم: «چه چیز خاصی آن بیرون هست؟ ... بی عرضه و بی سیاست بودم»، «دیگری را ببین چطور از من موفق تر است» 2) افکار منفی درباره ... اگر افکار منفی دست از سر شما برنمی دارد این راهکارها را امتحان کنید: ... روزنامه، مکالمه با تلفن یا دادن پیامک است، این فکر به ذهنتان خطور کند که «من ذره ای برای او مهم و ...

چطور افکار مزاحم را از ذهنتان بیرون کنید؟ - خانه

golaranews.ir/item-23951-چطور-افکار-مزاحم-را-از-ذهنتان-بیرون-کنید

صفحه اصلی · سیاسی · بین الملل · اقتصاد · ورزشی · فرهنگ · حوادث · فناوری · سلامت · استانها · معارف · گردشگری · گوناگون · استخدام · نشریات ...

 

  


 • تاریخ ارسال : ساعت:
 • نویسنده :

نظرات()

مطالب مرتبط


بخش نظرات این مطلبنام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی

خبر جدید

.

عکس بازیگران جدید

.

پوشاک جدید

.
ورود کاربران

ورود کاربران

عضويت سريع

عضويت سريع

  نام کاربری :
  رمز عبور :
  تکرار رمز :
  ایمیل :
  نام اصلی :
  کد امنیتی : * کد امنیتیبارگزاری مجدد

  درباره ما

   سال 95,سال 96,سال 1395,سایت خبرنیوز,دانلود عکس,,دانلود عکس 95,,عکس هنرمندان,عکس هنرمندان 95,عکس هنرمندان جدید,جدیدترین اخبار روز,سایت جدیدترین اخبار روز,جدیدترین اخبار روز در سال 95,نوروز 95,دانلود رایگان,خبر جدید,دانلود فیلم,خبر 95,خبر های داغ 95,بهترین سایت خبری,بهترین سایت خبری در سال 95,دانلود عکس full hd,دانلود عکس full hd جدید,مدل رنگ سال96,رنگ مو,رنگ مو 95,رنگ مو 1395,رنگ مو 96,رنگ مو 2017,رنگ مو 1396,سایت خبر نیوز

  کلیه ی حقوق مادی و معنوی سایت مربوط به جدید 95 |جدیدترین اخبار روز در خبرنیوز|سال 95 شامل خبر، سرگرمی.مد و زیبایی ،آرایش و مو،دانلود بوده و کپی برداری از آن با ذکر منبع بلامانع می باشد.

  . . . .

  ابزار وبمستر

  Xبستن تبليغات
  Xبستن تبليغات