close
متخصص ارتودنسی

خلاقیت و عوامل موثر بر خلاقیت

خلاقیت و عوامل موثر بر خلاقیت
یکشنبه 03 تیر 1397

یا مهدی .

جمهوری اسلامی ایران . . .

تبلیغات

تبلیغات

. .
موضوعات

موضوعات

سوالات امتحانی طرز تهیه غذا سالاد
خبری سرگرمی آرایش آموزش کامپیوتر و موبایل
دکوراسیون عکس های هنرمندان دنیای مد معرفی جدیدترین آثار فیلم و آهنگ در دنیا آموزش قلاب بافی و بافتنی
بیوگرافی
فروشگاه اینترنتی ما
جدیدترین وزیبا ترین عکس های حیوانات و پرندگان جدید
دانلود فیلم دانلود مداحی عکس بازیگران مرد عکس بازیگران زن عکس های ورزشکاران وخوانندگان دانلود آهنگ های جدید 95
. . . .

خلاقیت و عوامل موثر بر خلاقیت

خلاقیت و عوامل موثر بر خلاقیت

خلاقیت و عوامل موثر بر خلاقیت

عوامل موثر بر خلاقيت و نوآوري اعضاي هيات علمي و ارايه

شناسایی و اولویت بندی عوامل موثر بر خلاقیت سازمانی ب

عوامل مؤثر بر خلاقیت و نوآوری

مقاله عوامل موثر بر خلاقیت فردی در سازمان ها و راهکارهای ارتقا 

عوامل موثر بر خلاقیت و نوآوری کارکنان از دیدگاه پرسنل شاغل

پرورش خلاقیت

خلاقیت مهارتی است که می توانند اطلاعات پراکنده را به هم پیوند دهد

 

برخی از مردم خلاق تر از دیگرانند و به معنای واقعی کلمه همیشه پر از ایده های ناب هستند ،در حالیکه بقیه به ندرت نشانه هایی از خلاقیت را بروز می دهند و یا هرگز خلاقیتشان را نشان نمی دهند.


خلاقیت مهارتی است که می توانند اطلاعات پراکنده را به هم پیوند دهد، عوامل جدید اطلاعاتی را در شکل تازه ای ترکیب کند و تجارب گذشته را با اطلاعات جدید برای ایجاد پاسخ های منحصر به فرد و غیر متعارف، مرتبط سازد.


توانایی ها و ویژگی های متنوع افراد خلاق ممکن است در سنین پایین بروز کند. خلاق بودن با این معنی نیست که شخص تمام این ویژگی ها و تواناییها را داراست. و از همه مهم تر این است که تواناییها و ویژگی های خلاق را می توان فعال کرد و پرورش داد. خصوصیات معلم می تواند به افزایش ابتکار و نوآوری در شاگردان بیانجامد. خصوصیات زیر معمولا به افراد خلاق نسبت داده می شود: روانی، انعطاف پذیری، بسط و گسترش، ابتکار، ارزیابی، تغییر، تخیل، پشتکار، کنجکاوی، ابزار عواطف درونی، تفکر مستقل، خود باوری مثبت، خطر پذیری، شوخ طبعی.

 

خلاقیت می تواند به سادگی چنین تعریف شود: ظرفیت برای رسیدن به ایده هایی که در خدمت یک هدف قرار می گیرند. بنابراین خلاقیت؛ یکی از مهمترین منابع نو آوری است.خلاقیت در ایجاد نوآوری و پیشرفت و بهبود درزندگی کاری، اقتصاد و صنعت نقشی اساسی دارد.جای تعجب نیست که اغلب کارفرماها، به دنبال استخدام کارکنان خلاق در زمینه هایی هستند که بتوانند ایده ها و پیشنهادات موثرتری برای تولید و یا بهبود محصولات و خدمات و روشهای جدید ارائه بدهند.

پروفسور مارتینسن از موسسه تجارت نروژ که دومین موسسه مهم آموزش بیزنس و تجارت در اروپاست، یک مطالعه پژوهشی را در این زمینه راهبرد کرده است، در طول این مطالعه، پروفسور مارتینسن و تیمش، هفت ویژگی برتر شخصیتی را برای افرادخلاق به شرح زیر تعیین کردند:

هفت ویژگی شخصیت خلاق
1- جهت یابی قوی و چند جانبه_ افرادی با توانایی تصور بسیار قوی، بازیگوش و سرزنده ، با یک تمایل شدید به ایده های نو، توانایی مسئول و متعهد بودن ، کسانی که توان ایجاد ارتباط و اتصال بین واقعیت و خیال را دارند.


2- نیاز به اصالت _ وجود مقاومت در مقابل قوانین و تعهدات، دارای یک نگرش و رفتار سرکش، نیاز به انجام کارهایی که هیچکس دیگری انجام نمی دهد (یا توانش را ندارد)


3- انگیزه _ وجود یک نیاز به اجرا و عمل، دارای هدف و انجام هدف گذاری، دارای نگرش و دیدگاه همراه با نوآوری، دارای استقامت برای مقابله با مشکلات


4- جاه طلبی_ نیاز به تاثیرگذاری و موثر بودن در فعالیتها، مورد توجه و جذاب بودن، تشخیص داده شدن و کاملا مشخص بودن


5- انعطاف پذیری_ برخی از مردم خلاق تر از دیگرانند و به معنای واقعی کلمه همیشه پر از ایده های ناب هستند


6- مقاومت پایین عاطفی_ دارای تمایل به تجربیات منفی عاطفی، بی تباتی بیشتر عاطفی در مودها و حالات احساسی و و پایین آمدن اعتماد به نفس در این موقعیتها.


7- جامعه پذیری پایین و معاشرتی نبودن_ دارای یک تمایل به اینکه خیلی محتاط و با ملاحظه نباشند ، کله شق و لجباز هستند و اشتباه ها و خطاها را در ایده ها و کارهای دیگران پیدا می کنند.


پروفسور مارتینسن می گوید: " از میان این هفت ویژگی شخصیتی، جهت یابی و انعطاف پذیری(ویژگی اول و پنجم)؛ فاکتورهایی هستند که بیشترین میزان هدایت به سمت تفکر خلاق را دارند؛ جهت یابی به نبوغ و هوش و استعداد مربوط است و انعطاف پذیری هم با بینش ونگرش و بصیرت شخص ارتباط دارد. بقیه 5 ویژگی ، تمایلات وفاکتورهای انگیزشی را توصیف می کنند که روی خلاقیت تاثیر می گذارند یا جرقه هایی بسوی خلاقیت می زنند!.. این هفت ویژگی شخصیتی ،با کنش و تاثیرمتقابل بر یکدیگر، نوع اجرا وعملکرد ِشخص خلاق را مشخص می کند و برآن تاثیر می گذارد" .

عوامل موثر بر خلاقیت

 

توانایی ها و ویژگی های متنوع افراد خلاق ممکن است در سنین پایین بروز کند

 

در طی یک تحقیق دیگر ، مجله زندگي در ژوئن 1994 در مورد يك گروه از راهبه‌هايي كه 80 ساله، 90 ساله و 100 ساله بودند، مقاله‌اي را منتشر كرد. همه اين زنان باهوش بودند و هيچ نشانه‌اي از بيماري آلزايمر در آن‌ها مشاهده نشد چون به گفته خودشان آن‌ها بسيار علاقه‌مند بودند

 هر روز به بازي‌هاي فكري (پازل) بپردازند و ذهن خود را به كار بگيرند. اين مقاله به اين حقيقت توجه داشت كه ما با ايجاد اتصالاتي در راه‌هاي خنثي مغز، فكر مي‌كنيم. از نظر عصب‌شناسي اين عمل ”كاربرد شكل‌پذيري وابسته“ ناميده مي‌شود.

اگر ما به ايجاد اتصالات خنثي جديد، ادامه ندهيم، مغز شروع به خشك شدن مي‌كند و اين آغاز اختلالات پيري است.

ما از روش‌هاي عادي و از روي عادت فكر، براي نزديك شدن با چالش‌هاي زندگي استفاده مي‌كنيم و از اين راه روش كارهاي يكنواختي را در مغز به وجود مي‌آوريم. در واقع مكانيسم مغز را براي تقكر با سيستم عملكرد كامپيوتري مجهز مي‌كنيم. اگر اين مفهوم را بپذيريم كه ذهن با خودآگاهي بر روي مغز عمل مي‌كند، مي‌توانيم درك كنيم كه نياز داريم نوعي انعطاف‌پذيري در مغز ايجاد كنيم تا انعطاف‌پذيري در ذهنمان هم شكل بگيرد.

انجام بازي‌هاي فكري نه تنها راه فوق‌العاده‌اي براي حفظ هوشياري ذهن به شمار مي‌رود، بلكه بخش‌هاي مختلف مغز را به كار مي‌گيرد. برخي از بازي‌هاي فكري نيمكره چپ و برخي نيمكره راست مغز را تحريك مي‌كنند. بيشتر ما در سيستم مدارس عمومي آموزش ديده‌ايم. صرفا عادات منطقي نيمكره چپ ما مورد توجه قرار مي‌گرفت. خواندن و نوشتن، بيشتر شكل‌هايي از كاربرد عددي و حسابي تفكر متوالي و ترتيبي را شكل مي‌داد. همچنين استدلال و تعقل، ويژگي تفكر نيمكره چپ مغز است.

استفاده از نيمكره راست مغز، با پرداختن به هنر، ورزش، موسيقي يا شكل‌هاي ديگري از كلي‌نگري، توانايي در قضاوت و موقعيت و فاصله اشيا و شكل‌هاي صوتي آموزش، انجام مي‌گيرد. شما مي‌توانيد، نيمكره راست مغز عمل بينش و بصيرت است و بينش همان شناخت ناگهاني جواب‌هاست. با پرورش و به كارگيري توانايي‌هايمان، براي بينش، فهم و بصيرت، راه‌هايي بالقوه براي شكل گرفتن نبوغ و استعداد گشوده‌ايم.


دو ویژگی برای خلاق تر شدن


1- شوخ‌طبعي و بذله‌گويي
خنده بهترين دارو است. علم ثابت كرده است كه خنده ارگان‌هاي داخلي بدن را ماساژ مي‌دهد و هضم غذا و جريان خون را بهبود مي‌بخشد. شوخ‌طبعي همچنين آندرفين‌ها را در مغز رها مي‌سازد و در ما حس خوشي و سلامت ايجاد مي‌كند.

شوخ‌طبعي توانايي براي شناخت و تشخيص چيزهايي مضحك و بي‌معني و غيرمنطقي در هر شرايطي، و پذيرش آن است. شوخ‌طبعي توانايي براي اين است كه فرد خودش و ديگران را زياد از حد جدي نگيرد و از روابط خشك و سرد حذر كند. حس شور و شادي به آرامش ذهن و انعطاف‌پذيري بيشتر كمك مي‌كند.

اگر زندگي نوابغ را بررسي كنيم، مي‌بينيم كه بيشتر آن‌ها شوخ‌طبع بوده‌اند افرادي چون: انيشتن، آلبريت شوايتزر، شوناردو داوينچي، شكسپير، گوته و ...

2- فكر بكر
فكر بكر عنصر ديگري است كه يك ذهن خلاق را مي‌پروراند و كمك مي‌كند هر روز را با داستان‌هاي اميدواركننده و روحيه‌بخش شروع كنيد. داستان‌ها و افكاري كه به شما روحيه مي‌بخشند و در طول روز شما را هدايت مي‌كنند و ذهن شما را در جايگاه رفيع و ممتازي قرار مي‌دهند.

وقتي روح شما بهبودي مي‌يابد، توانايي شما براي درك كردن و دريافت راه‌هاي خلاق به طور گسترده افزايش مي‌يابد. و اين جوهر نگرش خلاق است، علاقه براي رسيدن به افق‌هاي جديد.

ذهن خلاق به انعطاف‌پذيري كه موجب فكر بكر مي‌شود، نياز دارد. فكر بكر نگرش‌هاي كودكانه از شور و نشاط و پذيرش زندگي را يادآور مي‌شود. به عبارتي به ما حس شادي و نشاط كودكانه و حس شور و خرمي دست مي‌دهد. پس روز خود را با اين احساس شروع كنيد در نتيجه هر چيزي كه در مسير شما قرار مي‌گيرد، شيرين خواهد شد و راه‌حل‌ها و توجيهات خلاق آشكار خواهند شد، حتي در سخت‌ترين چالش‌هاي زندگي.

 

 

خلاقیت و عوامل موثر بر آن - آفتاب

www.aftabir.com/articles/view/applied.../خلاقیت-و-عوامل-موثر-بر-آن

۵ خرداد ۱۳۸۹ ه‍.ش. - خلاقیت یک فرآیند ذهنی است که شامل تولید ایده یا مفاهیم جدید و یا ایجاد ارتباط های تازه بین ایده ها و مفاهیم موجود، می شود.

SID.ir | عوامل موثر بر خلاقيت و نوآوري اعضاي هيات علمي و ارايه ...

fa.journals.sid.ir/ViewPaper.aspx?id=116990

توسط حسيني معصومه

در اين راستا، پژوهش حاضر با هدف تعيين عوامل فردي و سازماني موثر بر خلاقيت و نوآوري اعضاي هيات علمي در راستاي ارايه راهکارهاي مناسب به منظور ارتقاي خلاقيت و ...

: خلاقیت - دانشنامه رشد

daneshnameh.roshd.ir › جامعه و علوم اجتماعی › علوم اجتماعی › مدیریت

مقدمه; اصول اولیه خلاقیت; وجوه هوش; خصوصیات افراد بسیار خلاق; عوامل باز دارنده خلاقیت; عوامل تشدیدکننده خلاقیت و نوآوری. انگیزه‌ها; انگیزه‌های بیرونی; انگیزه‌های ...

بررسی عوامل مؤثر در خلاقیت و نوآوری کتابداران دانشگاهی ...

infosci.um.ac.ir/index.php/riis/article/view/9932

توسط کریمی - ‏2012

هدف: هدف پژوهش حاضر شناسایی مه مترین عوامل مؤثر در خلاقیت و نوآوری کتابداران کتابخانه های دانشگاهی شهر اصفهان است. روش: این پژوهش کاربردی به روش پیمایشی ...

شناسایی و اولویت بندی عوامل موثر بر خلاقیت سازمانی با ...

www.ensani.ir/fa/content/98356/default.aspx

چکیده: علی رغم سابقه طولانی خلاقیت در حیات بشری، امروزه سازمان ها به واسطه سرعت شگرف تغییرات تکنولوژیک، رقابت جهانی شدید و عدم اطمینان اقتصادی پی یرده اند ...

عوامل موثر بر خلاقيت و نوآوری اعضای هيات علمی و ارايه راهکار ...

www.edcbmj.ir/browse.php?a_code=A-10-119-1&slc_lang...

توسط حسينی - ‏2010

در اين راستا، پژوهش حاضر با هدف تعيين عوامل فردی و سازمانی موثر بر خلاقيت و نوآوری اعضای هيات علمی در راستای ارايه راهکارهای مناسب بهمنظور ارتقای خلاقيت و ...

بررسی عوامل فردی و سازمانی موثر بر خلاقیت کارکنان شرکت ...

www.noormags.ir/.../بررسی-عوامل-فردی-و-سازمانی-موثر-بر-خلاقیت-ک...

هادی زندیان,عباس عباس پور,حمید رحیمیان ; مجله: تازه های روان شناسی صنعتی/سازمانی ; تابستان 1391 - شماره 11 ;

مقاله عوامل موثر بر خلاقیت فردی در سازمان ها و راهکارهای ارتقا ...

www.civilica.com/Paper-ICIC03-ICIC03_069=عوامل-موثر-بر-خلاقیت-ف...

مقاله عوامل موثر بر خلاقیت فردی در سازمان ها و راهکارهای ارتقا آن در آموزش عالی, در سومین کنفرانس ملی خلاقیت شناسی، TRIZ و مهندسی و مدیریبت نوآوری ایران (03rd ...

عوامل مؤثر بر خلاقیت و نوآوری - دانشنامه

www.hawzah.net/fa/Subjects/80470/عوامل-مؤثر-بر-خلاقیت-و-نوآوری

عوامل مؤثر بر خلاقیت و نوآوری. نقش انگیزه و علاقه در خلاقیت و نوآوری · نقش دانش در خلاقیت ... فصل اول: عوامل نوآوری و شکوفایی سخت کوشی و جدیت داشتن در انجام امور.

عوامل موثر بر خلاقیت و نوآوری کارکنان از دیدگاه پرسنل شاغل ...

journal.nkums.ac.ir/browse.php?a_code=A-10-25-448&slc...

پرورش و تربیت کارکنان خلاق و نوآور مستلزم تعیین و شناخت عوامل موثر بر خلاقیت و نوآوری آنان و راهکارهایی جهت تقویت و بهبود وظایف شغلی می باشد. در همین رابطه ...

ﺑﺮرﺳﯽ ﻋﻮاﻣﻞ ﺗﺄﺛﯿﺮ ﮔﺬار در اﯾﺠﺎد ﻧﻮآوري،ﺧﻼﻗﯿﺖ و ﮐﺎرآﻓﺮ - هپکو

www.hepcoir.com/_Hepcoarak/documents/Innovation.pdf

ﭼﮕﻮﻧﮕﯽ ﻧﻬﺎدﯾﻨﻪ ﮐﺮدن ﺧﻼﻗﯿﺖ و ﻧﻮآوري و ﻫﻤﺎﻫﻨﮓ ﮐﺮدن آن ﺑﺎ اﻫﺪاف. ﺳﺎزﻣﺎﻧﯽ ﺟﻬﺖ ﺗﺪوﯾﻦ و ﺑﻪ ﺧﺼﻮص اﺟﺮاي اﺳﺘﺮاﺗﮋي ﻫﺎي رﻗﺎﺑﺘﯽ ﻣﺆﺛﺮ در ﺳﺎزﻣﺎن؛ ﻣﺴﺄﻟﻪ اي ﺣﺎﺋﺰ اﻫﻤﯿﺖ ﺧﻮاﻫﺪ ﺑﻮد . ﻟﺬا در. اﯾﻦ ﻣﻘﺎﻟﻪ ﺗﻼش ﻣﯽ ﺷﻮد.

عوامل موثر درخلاقیت creativity - مهمترین اخبار ایران و جهان

vista.ir/article/12247/عوامل-موثر-درخلاقیت-creativity

بدون تردید عوامل ارثی و فرهنگی همه در پیدایش استعداد و رشد خلاقیت تاثیر دارند . آزمایشهایی که در مبحث وراثت ذکر شد نشان می دهد که نویسندگان بزرگ ،ریاضی دانهای ...

خلاقیت و عوامل موثر بر خلاقیت - بیتوته

www.beytoote.com/psychology/.../characteristics4-creative-people.html

خلاقیت در افراد, پرورش خلاقیت , افراد خلاق, قوه تخیل افراد, ویژگی افراد خلاق, راههای پروش خلاقیت,عوامل موثر بر خلاقیت ,خلاقیت یا آفرینندگی.

عوامل موثر در خلاقيت

www.ettelaat.com/etiran/?p=24565

۲۰ مهر ۱۳۹۲ ه‍.ش. - عوامل زیادی در ایجاد خلاقیت موثر هستند که در این مورد می‌توان از عوامل روانی و سیال بودن جریان فکری و انعطاف‌پذیری و نیروی فکر،‌اصالت اندیشه و ...

خلاقیت و عوامل موثر بر خلاقیت | بویر نیوز - خبر

boyernews.com/177757/خلاقیت-و-عوامل-موثر-بر-خلاقیت/

۲ روز پیش - برخی از مردم خلاق تر از دیگرانند و به معنای واقعی کلمه همیشه پر از ایده های ناب هستند ،در حالیکه بقیه به ندرت نشانه هایی از خلاقیت را بروز می دهند و ...

خلاقیت و عوامل موثر بر آن - طراحی صنعتی ایرانی

www.newdesign.ir/search.asp?id=341&rnd=2356

۲۹ مرداد ۱۳۸۷ ه‍.ش. - خلاقیت یک فرآیند ذهنی است که شامل تولید ایده یا مفاهیم جدید و یا ایجاد ارتباط های تازه بین ایده ها و مفاهیم موجود، می شود.از دیدگاه علمی، محصولات یک ...

عوامل موثر در خلاقیت و نوآوری - راه‌های پیشرفت و موانع پیشرفت

mavane.parsiblog.com/Archive153279.htm

»»عوامل موثر در خلاقیت و نوآوری: عوامل موثر در خلاقیت و نوآوری: عوامل موثر در خلاقیت و نوآوری به چهار دسته تقسیم میشود، این عوامل عبارتند از: ?) به کارگیری و جذب ...

مدرسه کلوب - خلاقیت و عوامل موثر بر آن

www.madresehclub.com › خلاقیت

خلاقیت و عوامل موثر بر آن خلاقيت ميلي ذاتي است كه در وجود انسان به وديعه نهاده شده است . انسان مظهر خلاقيت الهي است(مطهري).خلاقيت براي تمامي عرصه هاي زندگي و ...

بررسي عوامل موثر بر خلاقیت و نوآوری در ارتش جمهوری اسلامی ...

www.sndu.ac.ir/.../بررسي-عوامل-موثر-بر-خلاقیت-و-نوآوری-در-ارتش-جمه...

چکیده هدف این تحقیق، بررسی عوامل مؤثر بر خلاقیت در آجا از دیدگاه مقام معظم رهبری است. در این راستا، عوامل موثر بر خلاقیت و نوآوری مطابق با ادبیات موضوع و از ...

عوامل موثر در شکوفایی خلاقیت کودکان - مدرسه زندگی: خانواده ...

waltstudent.blogfa.com/post-497.aspx

خانواده: بدون شک، خانواده مهمترین نقش در کنترل و هدایت تخیل و ظهور خلاقیت ها دارد. اگر خانواده ها فرصت. لازم را برای سئوال کردن، کنجکاوی و کشف محیط به کودکان بدهند ...

عوامل موثر در ایجاد خلاقیت سازمانی | مرکز مشاوره و خدمات ...

psychoexir.com/عوامل-موثر-در-ایجاد-خلاقیت-سازمانی/

۲ آذر ۱۳۹۴ ه‍.ش. - ویژگی های سازمان خلاق، عوامل موثر برخلاقیت، شرایط خلاقیت و نوآوری، ویژگیهای شخصیت خلاق، خصوصیات مدیران خلاق، تکنیکهای خلاقیت، عامل مهم ...

[PDF]بررسی عوامل موثر مدیریتی کارآفرینان در پرورش خلاقیت و ...

www.nioc.ir/portal/File/ShowFile.aspx?ID=88c3cd5c-7141-4f7c...

پرورش و ترغیب خالقیت در بین کارکنان سازمانها از عوامل موثر بر توسعه آن ... عوامل موثر. مدیریت. ی کارآفرینان. در زمینه سازی برای. پرورش خالقیت و نوآوری از دیدگاه ...

عوامل موثر بر خلاقیت در سازمان | نواندیشان پرِس

iiiii.ir › نواندیشان‌پرس › مفاهیم مدیریت

۱۵ خرداد ۱۳۹۲ ه‍.ش. - خلاقیت برای بقا هر سازمانی لازم است. به طور اجمال ادبیات خلاقیت در حوزه سازمان، بیانگر دسته بندی های مختلفی از عوامل موثر بر خلاقیت می باشد، که ...

عوامل سازماني موثر بر خلاقيت رزمندگان در دفاع مقدس

www.dsrc.ir/View/article.aspx?id=169

اين مقاله، پنج مورد از عوامل و شرايط درون سازماني را كه باعث بروز خلاقيت و نوآوري ... به عبارت ديگر هدف، تشخيص عوامل مؤثر بر خلاقيت و بهره‌برداري نظري و عملي از آن ...

بررسی عوامل بیرونی و واسطه‌ای موثر بر خلاقیت کارکنان ...

ganj.irandoc.ac.ir/articles/580964

در دنیای پیچیده کنونی که شاهد رقابت‌های بسیار فشرده جوامع گوناگون برای دست‌یابی به جدیدترین فن‌آوری و منابع قدرت هستیم ، افراد تیزهوش، خلاق و صاحبان اندیشه ...

خلاقیت و عوامل موثر بر خلاقیت - کریمه

karimeeh.ir/سبک-زندگی/32348-خلاقیت-و-عوامل-موثر-بر-خلاقیت.html

۱ روز پیش - کریمه: خلاقیت و عوامل موثر بر خلاقیت. برخی از مردم خلاق تر از دیگرانند و به معنای واقعی کلمه همیشه پر از ایده های ناب هستند ،در حالیکه بقیه به ندرت ...

عوامل موثر بر خلاقیت دانش آموزان

downloaarya012.arisfa.com/post161.html

عوامل موثر بر خلاقیت دانش آموزان - یا علی - مذهبی. ... http://khodtakhoda.mihanblog.com/post/732منبع:عوامل موثر بر خلاقیت دانش آموزان. ارسال توسط آریا |دسته:| ...

عوامل موثر در پرورش خلاقيت دانش آموزان را بهتر بشناسيم

www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=81798

۲۷ بهمن ۱۳۸۷ ه‍.ش. - عواملی چون مدرسه،معلم،عقلانیت و...هریک چه نقشی در پرورش خلاقیت دانش آموزان دارند و...

عوامل موثر در ایجاد خلاقیت هنری نونهالان - طهور

www.tahoor.com/fa/article/view/210915

دانشنامه اسلامی طهور : این مقاله در باره عوامل موثر در ایجاد خلاقیت هنری نونهالان است.

مدرسه نیوز - عوامل موثر بر خلاقیت (استرنبرگ و اوهارا)

madresehnews.com/10098/عوامل-خلاقیت

۲۶ مرداد ۱۳۹۴ ه‍.ش. - عوامل موثر بر خلاقیت (استرنبرگ و اوهارا). انگیزش: افراد خلاق عموما برای به فعل درآوردن ایده های خود برانگیخته میشوند. شخصیت: افرادخلاق عموما ...

 

 


 • تاریخ ارسال : ساعت:
 • نویسنده :

نظرات()

مطالب مرتبط


بخش نظرات این مطلبنام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی

خبر جدید

.

عکس بازیگران جدید

.

پوشاک جدید

.
ورود کاربران

ورود کاربران

عضويت سريع

عضويت سريع

  نام کاربری :
  رمز عبور :
  تکرار رمز :
  ایمیل :
  نام اصلی :
  کد امنیتی : * کد امنیتیبارگزاری مجدد

  درباره ما

   سال 95,سال 96,سال 1395,سایت خبرنیوز,دانلود عکس,,دانلود عکس 95,,عکس هنرمندان,عکس هنرمندان 95,عکس هنرمندان جدید,جدیدترین اخبار روز,سایت جدیدترین اخبار روز,جدیدترین اخبار روز در سال 95,نوروز 95,دانلود رایگان,خبر جدید,دانلود فیلم,خبر 95,خبر های داغ 95,بهترین سایت خبری,بهترین سایت خبری در سال 95,دانلود عکس full hd,دانلود عکس full hd جدید,مدل رنگ سال96,رنگ مو,رنگ مو 95,رنگ مو 1395,رنگ مو 96,رنگ مو 2017,رنگ مو 1396,سایت خبر نیوز

  کلیه ی حقوق مادی و معنوی سایت مربوط به جدید 95 |جدیدترین اخبار روز در خبرنیوز|سال 95 شامل خبر، سرگرمی.مد و زیبایی ،آرایش و مو،دانلود بوده و کپی برداری از آن با ذکر منبع بلامانع می باشد.

  . . . .

  ابزار وبمستر

  Xبستن تبليغات
  Xبستن تبليغات