close
متخصص ارتودنسی

مهریه را کی داده؟ کی گرفته؟ مهریه را هم داده اند و هم خوب گرفته اند

مهریه را کی داده؟ کی گرفته؟ مهریه را هم داده اند و هم خوب گرفته اند
شنبه 01 اردیبهشت 1397

یا مهدی .

جمهوری اسلامی ایران . . .

تبلیغات

تبلیغات

. .
موضوعات

موضوعات

سوالات امتحانی طرز تهیه غذا سالاد
خبری سرگرمی آرایش آموزش کامپیوتر و موبایل
دکوراسیون عکس های هنرمندان دنیای مد معرفی جدیدترین آثار فیلم و آهنگ در دنیا آموزش قلاب بافی و بافتنی
بیوگرافی
فروشگاه اینترنتی ما
جدیدترین وزیبا ترین عکس های حیوانات و پرندگان جدید
دانلود فیلم دانلود مداحی عکس بازیگران مرد عکس بازیگران زن عکس های ورزشکاران وخوانندگان دانلود آهنگ های جدید 95
. . . .

مهریه را کی داده؟ کی گرفته؟ مهریه را هم داده اند و هم خوب گرفته اند

مهریه را کی داده؟ کی گرفته؟ مهریه را هم داده اند و هم خوب گرفته اند

X مهریه را کی داده؟ کی گرفته؟ مهریه را هم داده اند و هم خوب گرفته اند X مهریه را کی داده؟ X مهريه را هم داده اند و هم گرفته‌اند X مهریه را کی داده؟ کی گرفته؟ 

مهریه را کی داده؟ کی گرفته؟ مهریه را هم داده اند و هم خوب گرفته اند

شاید شما هم از آن دسته از افرادی باشید که مهریه خود را بخشیده و اکنون پشیمان شده اید و برایتان این سوال پیش آمده است که راه بازگشت دارید یا خیر؟ با ما همراه شوید

مهریه را کی داده؟ کی گرفته؟ مهریه را هم داده اند و هم خوب گرفته اند

با اینکه این ضرب المثل و یا جمله غلط و کلیشه ای هنوز در فرهنگ ما شنیده می شود اما در واقع باید گفت که اتفاقا خیلی اوقات مهریه را هم خوب گرفته اند به نحوی که هم اکنون حدود ۲ هزار زندانی مهریه و نفقه در زندانهای کشور محبوسند!

اما حقیقت آن است که مهریه مالی است که مرد هنگام وقوع عقد نکاح یا به عبارتی ازدواج، به همسر خود تقدیم می کند و مکلف است آن را بپردازد. اگر فکر می کنید که مهر زن فقط سکه یا پول است اشتباه می کنید، زیرا شما می توانید هر آنچه ارزش مالی یا اجتماعی داشته باشد، مهر خود قرار دهید، مثل طلا، نقره، املاک، پول رایج، لوازم زندگی و حتی آموزش قرآن یا مهارتی ویژه... یا به تعریف حقوقی باید گفت که هر چیزی را که مالیت داشته و قابل تملک باشد می توان مهر قرار داد (ماده ۱۰۷۸ قانون مدنی)؛

امروزه بیشتر سکه طلا را مهر زن می کنند. به قول جهانشاهی وکیل دادگستری که در گفتگو با مهر می گوید: این روش ثبت مهریه در کشور غلط است و نباید اجازه داد مردی که توانایی پرداخت مهریه بالا را ندارد هر رقمی دلش خواست ثبت کند به امید اینکه همسرش را از دست ندهد یا اینکه اگر مهریه کم باشد به همسرش جسارت شده است! اما سوال این است چطور مردان به دلیل عدم پرداخت مهریه راهی زندان می شوند؟

اعسار مرد تائید شود مهریه را باید دولت به زن پرداخت کند

بگذارید با قانون حمایت از خانواده صحبت کنیم. در فصل ازدواج، ماده ۲۲ قانون حمایت خانواده آمده است که اگر مهریه تا ۱۱۰ سکه تمام بهار آزادی یا معادل آن باشد وصل آن بر اساس ماده قانون محکومیتهای مالی الزامی است و اگر مهریه بیش از ۱۱۰ سکه باشد پرداخت آن مشروط به توانایی مالی زوج است.

جهانشاهی می گوید: اگر مرد توانایی پرداخت مهریه کمتر از ۱۱۰ سکه را هم نداشته باشد در هرحال باید زندانی شود مگر اینکه بعد از زندانی شدن درخواست اعسار داده و دادگاه پس از بررسی به این نتیجه برسد که واقعا این آقا داماد هیچ آهی در بساط ندارد آن وقت این وظیفه دولت است که این هزینه را از بیت المال تامین کند.

اما آیا دولت اینقدر بودجه دارد این هزینه ها را پرداخت کند؟ تعیین اعسار هم البته به همین آسانی ها نیست و باید دو شاهد به اعسار مرد گواهی دهند و قاضی در این خصوص بسیار حساس و موشکافانه وارد می شود.

اعسار مرد پذیرفته شود اصلا پایش به زندان نمی رسد

علی اصغر حیدری وکیل دادگستری در گفتگو با مهر می گوید: بر اساس قانون جدید محکومیتهای مالی که از مرداد ۹۴ اجرایی شده نیاز نیست مرد حتما زندان برود تا دادخواست اعسارش پذیرفته شود بلکه می تواند ظرف یک ماه از تاریخ ابلاغ اجراییه دادخواست اعسار بدهد و اگر این کار را کرد و اعسارش پذیرفته شد دیگر زندان نمی رود.

با این حال اگر اعسار پذیرفته نشود باید زندانی مهریه در زندان بماند تا اینکه انجمن ها و نهادهای مردمی مانند ستاد دیه با کمک خیرین زندانیان مهریه را آزاد کنند در حالی که باز هم اولویت آزادی با زندانیان دیه در جرایم غیر عمد است چون آنها غیرعمد مرتکب جرم شده و در حبس هستند اما زندانی مهریه با علم و دانسته مهریه را تعیین و ثبت قانونی کرده است.

مردی که ۲۰۰۰ سکه مهر زنش می کند اگر داشته باشد باید پرداخت کند

حالا اگر مهریه بالای ۱۱۰ سکه باشد اول باید داماد ۱۱۰ سکه را پرداخت کند و اگر دادگاه تائید کرد مرد تمکن مالی دارد با حکم دادگاه الباقی مهریه هم به نحوی باید پرداخت شود. اگر بخواهیم راحت تر بیان کنیم این است که مثلا مردی مهریه همسرش را ۲۰۰۰ سکه تعیین کرده و حالا زن مهریه را به اجرا می گذارد و اگر دادگاه به این نتیجه برسد مرد تمکن مالی دارد یا زوجه اموال مرد را به دادگاه معرفی کند تمام مهریه باید پرداخت شود و ۱۱۰ سکه ملاک نیست.

البته بعد از بازداشت زوج می تواند درخواست اعسار کند یعنی اینکه به قاضی بگوید من واقعا اموال و درآمدی برای این پرداخت مهریه ندارم. قاضی وقتی به این نتیجه رسید متهم آزاد شده و مهریه تقسیط می شود.

مراحل بخشیدن مهریه همسر

اما یک موضوع دیگر هم اینجا مطرح است و آن اینکه زوجه در طول زندگی دلش بخواهد مهریه اش را به هر دلیلی ببخشد. اما این اقدام هم برای خودش راه و رسمی دارد.

مثلا تا قبل از ثبت عقد امکان بخشش مهریه وجود ندارد. نکته دوم اینکه اصلا نیاز نیست به دادگاه مراجعه کنید مثلا همسر شما روی یک کاغذ می نویسد من مهریه خودم را به همسرم بخشیدم و بعد امضا و اثر انگشت می زند و این خودش مدرک است.

با این حال داماد برای محکم کاری بهتر است راهی دفترخانه اسناد رسمی شود و این کار را ثبت کند. این اقدام همان اقرارنامه ثبتی است و بعد از ثبت٬ نامه ای به دفتر ثبت ازدواج که قبلا آنجا ازدواجشان ثبت شده نوشته شده تا آنها هم در دفتر خود ثبت کنند و در عقدنامه نوشته شود.

اما این راه کمی درد سر دارد و اگر واقعا عروس خانم قصد دارد که مهریه اش را ببخشد، بهتر است با آقای داماد راهی دفتر اسناد رسمی شود و این کار را قانونی کند.

محضردار اعتراف همسر برای بخشش مهریه را در قالب «اقرارنامه ثبتی» تنظیم می کند؛ البته کار به همین جا ختم نمی شود، زیرا برای محکم کاری باید نامه ای از آنجا برای دفترخانه رسمی ازدواج- که عقد در آن مکان ثبت شده - برده شود تا در آنجا مفاد نامه در «صفحه ملاحظات» عقدنامه ثبت شود.

بخشش مهریه با اجازه پدر لطفا!

البته توصیه می شود خانمی که قصد دارد مهریه اش را به شوهرش ببخشد، بدون اجازه پدر این کار را انجام ندهد. در این راستا دفاتر اسناد رسمی در صورت اجازه پدر عروس خانم مهریه را به شوهر می بخشند و آن را ثبت می کنند.

می دانیم که طبق ماده ۱۰۸۲ قانون مدنی شما از زمانی که عقد کردید و هنوز مُهر ازدواجتان خشک نشده است، مالک مهرتان می شوید و می توانید هر دخل و تصرفی که خواستید در آن داشته باشید، اما اذن پدر در این مورد خاص لازم است هر چند این موضوع نه جنبه قانونی دارد و نه جنبه شرعی، اما دفاتر اسناد رسمی به دلیل اینکه گاهی این بخشش مهریه از روی اجبار یا از روی احساسات آنی رخ می دهد، این شرط را برای این موضوع می گذارند که یک شرط لازم نیست، اما از بروز مشکلات بعدی پیشگیری می کند.

مراقب باشید که  ثواب می کنید٬ کباب نشوید!

اما گاهی زنی که با عشق رفته و مهرش را بخشیده کباب می شود. فرض کنید دختری در دوره عقد مهریه اش را می بخشد و بعد از عروسی به هر دلیلی تمایلی به ادامه زندگی با همسرش ندارد و تقاضای طلاق می کند! در این میان چون زن خواهان طلاق است که در قانون به آن «طلاق خلع» می گویند، زن باید معادل مهریه یا مبلغی کمتر یا بیشتر از آن را به داماد پرداخت کند.

به این ترتیب زن برای رهایی از زندگی ای که تمایلی به آن ندارد نه تنها مهریه ای نمی گیرد، بلکه باید رقمی را نیز برای جدایی به مرد بپردازد. پس قبل از بذل و بخشش، کمی بیشتر تامل کنید.

گاهی زن و مرد در زندگی آنقدر دچار اختلاف می شوند که زن می گوید «مهرم حلال جونم آزاد!» اما یک سوال اگر عروس خانم مهرش را ببخشد آیا واقعا طلاق به سرعت انجام شده و کار تمام است؟ اتفاقا کاملا در اشتباه هستید.

 اصلا معلوم نیست بعد از بخشش مهریه مرد حاضر به طلاق همسر شود، یا زمان عده دوباره رجوع نکند! برای این که در این حوزه مشکلی ایجاد نشود، شرع و قانون راه آن را پیش بینی کرده است. بد نیست بدانید که طلاق «خلع» و «مبارات» دقیقا همین هدف شما را به طور کامل و بدون ضرر و خطر تامین می کند.

در این نوع طلاق، زن و شوهر توافق می کنند در عوض مهریه یا کمتر یا بیشتر از آن از یکدیگر جدا شوند. در این روش دیگر شوهر حق رجوع ندارد و به این ترتیب زن با بخشیدن مالی معادل مهریه، یا بیشتر و کمتر از آن به شوهر، او را راضی به طلاق می کند. البته اگر این بیزاری از ادامه زندگی دو طرفه باشد، اما زن تقاضای طلاق بدهد باز هم باید مهریه اش را ببخشد تا این طلاق که مبارات نام دارد، جاری شود.

می خوام دوباره مهریه ام برگردد...چیکار کنم؟

شاید شما هم از آن دسته از افرادی باشید که مهریه خود را بخشیده و اکنون پشیمان شده اید و برایتان این سوال پیش آمده است که راه بازگشت دارید یا خیر؟ باید بگویم چند فرض را باید در نظر بگیرید:

۱. اگر زن به مرد بگوید که وی تکلیفی برای پرداخت مهریه ندارد، مرد دیگر این تکلیف را نخواهد داشت.

۲. تصور کنید زن مهریه را به مرد ببخشد (هبه کند)، باید این لفظ را بگوید که «من مهر خود را به تو بخشیدم».

در این حالت، تکلیف مرد در پرداخت مهریه به طور کامل از بین نمی رود، زیرا زن می تواند تحت شرایطی از این هبه برگردد و مهریه خود را مطالبه کند. البته این مسئله مشروط بر این است که زن، طی قرارداد دیگری، این حق را از خود نگرفته باشد، وگرنه راه دیگری وجود ندارد.

یک وکیل دادگستری: بیمه مهریه را اجباری کنید

حسن عرب وکیل پایه یک دادگستری در گفتگو با مهر می گوید: یک پیشنهاد دارم و آن هم این است که موضوع بیمه مهریه کمی متفاوت تر و بهتر اجرایی شود. امروزه شرکتهای بیمه ای در کشور اقدام به ارائه خدمات بیمه ای می کنند و چند سالی است که بیمه مهریه را در برنامه  های خود قرار داده اند اما این مسئله به دلایل نامعلوم متوقف شد که بهتر است قوه قضائیه برای پیشگیری از وقوع جرم و زندان زدایی روی اجباری کردن این مهم پیش قدم شود.

وی افزود: مهریه با حداقل ۱۱۰سکه بسیاری از مشکلات زوجین را حل کرد و امروز مهریه چه قبل ازدواج و چه بعد ازدواج به عنوان یک ابزار تهدید تبدیل شده است و دختر به دنبال مستحکم کردن جایگاه خود در زندگی مشترک هست.

 

حالا از سویی مرد در ترس مهریه در کل جریان زندگی گیر کرده که منشا برخی اختلافات خانوادگی از همین مهریه شروع می شود. راهکار چیست؟ چگونه زن و مرد را از کابوس مهریه نجات دهیم؟ معتقدم باید موضوع مهریه را با ساز و کارهای قانونی حل کنیم و زوجین بدون دغدغه و نگرانی سر سفره عقد بشینند و بدون ترس و واهمه به زندگی ادامه دهند. 

 

 

مهریه را هم داده اند و هم گرفته‌اند/روش بخشش مهریه توسط عروس ...

www.mehrnews.com/.../مهریه-را-هم-داده-اند-و-هم-گرفته-اند-روش-بخشش-مه...

۵ روز پیش - هر کسی گفته مهریه را کی داده و کی گرفته دستش را بگیرید و به ستاد دیه مراجعه کنید تا کاملا توجیه شود که مهریه را هم خوب داده اند و هم خیلی خوب ...

مهریه را هم داده اند و هم خوب گرفته اند - سایت خبری تحلیلی ...

www.tabnak.ir › صفحه نخست › اجتماعي

۵ روز پیش - هر کسی گفته مهریه را کی داده و کی گرفته دستش را بگیرید و به ستاد دیه مراجعه کنید تا کاملا توجیه شود که مهریه را هم خوب داده اند و هم خیلی خوب ...

مهريه را هم داده اند و هم گرفته‌اند - روزنامه آفرینش

afarineshdaily.ir/afarinesh/News.aspx?NID=156895

۴ روز پیش - هر کسي گفته مهريه را کي داده و کي گرفته دستش را بگيريد و به ستاد ديه مراجعه کنيد تا کاملا توجيه شود که مهريه را هم خوب داده اند و هم خيلي خوب ...

مهریه را کی داده؟ کی گرفته؟ مهریه را هم داده اند و هم خوب گرفته اند

various.pegahonline.ir/news/.../مهریه-را-کی-داده-کی-گرفته-مهریه-را-هم-دا/

مهریه را کی داده؟ کی گرفته؟ مهریه را هم داده اند و هم خوب گرفته اندشاید شما هم از آن دسته از افرادی باشید که مهریه خود را بخشیده و اکنون پشیمان شده اید و برایتان این سوال ...

مهریه را هم داده اند و هم خوب گرفته اند/روش بخشش مهریه توسط عروس!

newhub.shafaqna.com/FA/IR/633755

مهریه را هم داده اند و هم خوب گرفته اند/روش بخشش مهریه توسط عروس! ... هرکسی گفته مهریه را کی داده و کی گرفته دستش را بگیرید و به ستاد دیه مراجعه کنید تا کاملا ...

مهریه رو کی داده؟ کی گرفته؟ - پایگاه اطلاع رسانی حوزه نت

www.hawzah.net/fa/Magazine/View/3992/.../مهریه-رو-کی-داده-کی-گرفت...

باورم نمی شد این چهره ی خسته و شکسته، همان پروانه، هم کلاسی پرهیاهو و شاداب دوران دبیرستانم باشد. آن قدر در افکار پریشانش غرق شده بود که اصلاً متوجه حضورم نشد.

مفیدنیوز :: مهریه را هم داده اند و هم گرفته‌اند

www.mofidnews.com/index.php?page=desc.php&id=13521&tab...

۴ روز پیش - خبرگزاری مهر، گروه جامعه - سید هادی کسایی زاده: مهریه را کی داده؟ ... اوقات مهریه را هم خوب گرفته اند به نحوی که هم اکنون حدود ۲ هزار زندانی مهریه و نفقه در ...

مهریه را کی داده؟ کی گرفته؟ مهریه را هم داده اند و هم خوب ... - فيدگاه

feedgah.com/lastnews/160130/.../مهریه-را-کی-داده-کی-گرفته-مهریه-را-هم...

۱۸ ساعت پیش - مهریه را کی داده؟ کی گرفته؟ مهریه را هم داده اند و هم خوب گرفته اند شاید شما هم از آن دسته از افرادی باشید که مهریه خود را بخشیده و اکنون پشیمان شده اید و ...

مهریه را هم داده اند و هم خوب گرفته اند | News File

newsfile.ir/news/مهریه+را+هم+داده+اند+و+هم+خوب+گرفته+اند

هر کسی گفته مهریه را کی داده و کی گرفته دستش را بگیرید و به ستاد دیه مراجعه کنید تا کاملا توجیه شود که مهریه را هم خوب داده اند و هم خیلی خوب گرفته اند.... تسنیم - ...

مهریه را هم داده اند و هم خوب گرفته اند روش بخشش مهریه توسط ...

newsfile.ir/.../مهریه+را+هم+داده+اند+و+هم+خوب+گرفته+اند+روش+بخشش+مه...

هر کسی گفته مهریه را کی داده و کی گرفته دستش را بگیرید و به ستاد دیه مراجعه کنید تا کاملا توجیه شود که مهریه را هم خوب داده اند و هم خیلی خوب گرفته اند.... تسنیم - ...

دسته گل دامادی - هم داده اند، هم گرفته اند!

dastegoledamady.blogfa.com/post/22

برخی در این مرحله، یک راه عرفی دارند: "کی داده، کی گرفته؟ ... در انتها عرض می کنم که: "مهریه چیزی است که هم داده اند و هم گرفته اند، پس گول حرف های عوام را نخورید!".

مهريه را هم داده اند و هم گرفته اند - آریا قانون

www.aryalaw.com/?solution=687

مهريه را هم داده اند و هم گرفته اند. مي گويند مهريه را کي داده ، کي گرفته ! به همين دليل هم مردها زير بار مهريه هاي سنگين مي روند و به همين خاطر هم زندانيان مهريه روز به ... زنان و مردان مختلفي برخورد داشته، حرف هاي خوب و بد زيادي را شنيده، کلک ها و فريبکاري هاي ...

در چه شرایطی دولت باید مهریه زن را بپردازد؟ - جنوب نیوز

jonoubnews.ir/showpage.aspx?id=178878&title=در-چه...مهریه-زن...

جنوب نیوز- مهریه را کی داده؟ ... باید گفت که اتفاقا خیلی اوقات مهریه را هم خوب گرفته اند به نحوی که هم اکنون حدود ۲ هزار زندانی مهریه و نفقه در زندانهای کشور محبوسند!

مهریه های سنگین ضامن خوشبختی و موجب احترام به دختر نیست ...

www.firouzi.org/?p=3845

مهریه را کی داده کی گرفته؟ .... همه ی ما هم باید برای فهماندن به دیگران تلاش کنیم ... در ازدواج ها تا با فرد مورد نظر زیر یک سقف نروی از خوب بودن یا بد بودن اخلاقش سخن گفت اشتباه است ... خواهرم مهریه زن هر چه زیاد هم که باشد باز پشتوانه حساب نمیشود .

[PDF]مهریه را هم داده و هم گرفته اند! - تجارت

tejaratonline.ir/files/fa/publication/pages/1394/11/6/473_7339.pdf

۴ روز پیش - ه��ر كس��ی گفته مهريه را ك��ی داده و كی گرفته. دست��ش را بگيري��د و به ستاد ديه مراجعه كنيد تا. كامال توجيه شود كه مهريه را هم خوب داده اند.

اخبار ایران و جهان|سامانه اطلاع رسانی سراج۲۴ | برچسب ها › عروس

seraj24.ir/fa/tags/عروس/

مهریه را هم داده اند و هم خوب گرفته اند/روش بخشش مهریه توسط عروس. هر کسی گفته مهریه را کی داده و کی گرفته دستش را بگیرید و به ستاد دیه مراجعه کنید تا کاملا توجیه ...

نمناک - مجله خبری موریکس

morix.ir/source/15/نمناک?page=5

روش بخشیدن مهریه به همسر. 1 روز قبل سرگرمی و متفرقه نمناک 1. مهریه را کی داده؟ ... شود اما با توجه به شواهد باید گفت که اتفاقا مهریه را هم خوب داده اند و هم خوب گرفته اند.

روزنامه افکــــار - سیاسی.اجتماعی.اقتصادی وفرهنگی

www.afkarpress.ir/

افکارپرس: هر کسی گفته مهریه را کی داده و کی گرفته دستش را بگیرید و به ستاد دیه مراجعه کنید تا کاملا توجیه شود که مهریه را هم خوب داده اند و هم خیلی خوب گرفته اند.

هم پرداخت ارزش واقعی مهریه ؛ هم مصون ماندن از تلاطمات بازار سکه

www.asriran.com › صفحه نخست › سیاسی

پیشنهاد شما از آن جهت خوب است که حق هر دو طرف را در بر می گیرد ولی مشکل اصلی ما ..... اگر كسي هم به دروغ بگه مهريه نميگريم و كي داده و كي گرفته بعدا بزنه زير حرفش ...

یوز - آخرین اخبار تعیین تکلیف استخدامی

www.yooz.ir/news/?t=0&i=1&s=0&l=15&tid...tnm...

هر کسی گفته مهریه را کی داده و کی گرفته دستش را بگیرید و به ستاد دیه مراجعه کنید تا کاملا توجیه شود که مهریه را هم خوب داده اند و هم خیلی خوب گرفته اند.مهریه را کی ...

رضا خدری

rezakhedrinews.blogfa.com/

۴ روز پیش - مهریه را هم داده اند و هم گرفته‌اند/روش بخشش مهریه توسط عروس ... هر کسی گفته مهریه را کی داده و کی گرفته دستش را بگیرید و به ستاد دیه مراجعه کنید ... اوقات مهریه را هم خوب گرفته اند به نحوی که هم اکنون حدود ۲ هزار زندانی مهریه و نفقه در ...

مهریه را هم داده اند و هم گرفته اند

www.4rah.news/News/27824453/مهریه-را-هم-داده-اند-و-هم-گرفته-اند

کی گرفته؟ ... با اینکه این ضرب المثل و یا جمله غلط و کلیشه ای هنوز در فرهنگ ما شنیده می شود اما در واقع باید گفت که اتفاقا خیلی اوقات مهریه را هم خوب گرفته اند به ...

مهریه را هم داده اند و هم گرفته‌اند! | پایگاه خبری تابش نیوز

tabeshnews.com/contant/مهریه-را-هم-داده-اند-و-هم-گرفته‌اند/

۴ روز پیش - هر کسی گفته مهریه را کی داده و کی گرفته دستش را بگیرید و به ستاد دیه مراجعه کنید تا کاملا توجیه شود که مهریه را هم خوب داده اند و هم خیلی خوب ...

مهریه را واقعا کی داده کی گرفته؟ - خبرآنلاین

www.khabaronline.ir/detail/240799/society/family

۱۷ شهریور ۱۳۹۱ ه‍.ش. - جامعه > خانواده - مهریه را کی داده کی گرفته؟ ... که بیش از گذشته این جمله ورد زبان خانواده عروس خانم ها شده است، پسران عاشق هم بسیار گول آن را خورده اند.

نشریه پیام زن | شماره 272 | مهریه رو کی داده؟ کی گرفته؟

daftarmags.ir/Journal/Text/PayamZan/Article/index.aspx?...39393

من هم که قبلاً برای مصاحبه با قاضی وقت گرفته بودم، از پروانه و قاضی اجازه خواستم ... همواره در جامعه حرف‌های ضدونقیضی درباره‌ی این موضوع مهم می‌شنویم: «مهریه رو کی داده؟ ... به نظرم همان‌طور که اسلام دین اعتدال‌گرایی است، چه خوب است که ما هم در همه‌ی موارد از ...

رسانه ها - خبر در زندگی

newsinlife.ir/inner.php?cat=10

هر کسی گفته مهریه را کی داده و کی گرفته دستش را بگیرید و به ستاد دیه مراجعه کنید تا کاملا توجیه شود که مهریه را هم خوب داده اند و هم خیلی خوب گرفته اند.

اسکای نیوز | خبر آنلاین

rt-sky.ir/

روش بخشش مهریه توسط عروس هر کسی گفته مهریه را کی داده و کی گرفته دستش را ... مراجعه کنید تا کاملا توجیه شود که مهریه را هم خوب داده اند و هم خیلی خوب گرفته اند.

خانه مهر - مهریه و صداق

khanehmehr1.blogfa.com/category/11

آخرين راهکارها هم درج عندالاستطاعه بودن مهريه بجاي عندالمطالبه در سند ازدواج بود و همچنين .... از قديم گفته اند، مهريه را کي داده کي گرفته است، حال مي خواهيم ببينيم آيا از ...

با شروط ضمن عقد به هم اعتماد کنید :: خانواده برتر

https://khbartar.blog.ir/post/1815/با-شروط-ضمن-عقد-به-هم-اعتماد-کنید

خانواده دختر ، مهریه سنگین رو جایگزین بحث اعتماد به پسر می کنند . اونها با این روش ... اینکه میگن مهریه را کی داده کی گرفته همش دروغ است هم خوب میدن هم خوب میگرن

گره مهریه، با دندان قانون باز نمی شود - مهرخانه

mehrkhane.com › صفحه نخست › اجتماعی

 

۹ مهر ۱۳۹۱ ه‍.ش. - زیرا مردم باید آگاه باشند که این باور که "مهریه را چه کسی داده و گرفته" فاقد محمل ... سئوال خوبی است اگر همزمان با دادخواست مطالبه مهریه (هم زمانی عرفی) یا متعاقب .... خوب اگر زن خودش طلاق بگیره بخاطر عقیم بودن همسرش اونوقت تکلیف مرد چیه .... زن من معلوم نشد کی زیر پاش نشست که مهریه اش کذاشت اجرا و طلاق می خواد.


 • تاریخ ارسال : ساعت:
 • نویسنده :

نظرات()

مطالب مرتبط


بخش نظرات این مطلبنام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی

خبر جدید

.

عکس بازیگران جدید

.

پوشاک جدید

.
ورود کاربران

ورود کاربران

عضويت سريع

عضويت سريع

  نام کاربری :
  رمز عبور :
  تکرار رمز :
  ایمیل :
  نام اصلی :
  کد امنیتی : * کد امنیتیبارگزاری مجدد

  درباره ما

   سال 95,سال 96,سال 1395,سایت خبرنیوز,دانلود عکس,,دانلود عکس 95,,عکس هنرمندان,عکس هنرمندان 95,عکس هنرمندان جدید,جدیدترین اخبار روز,سایت جدیدترین اخبار روز,جدیدترین اخبار روز در سال 95,نوروز 95,دانلود رایگان,خبر جدید,دانلود فیلم,خبر 95,خبر های داغ 95,بهترین سایت خبری,بهترین سایت خبری در سال 95,دانلود عکس full hd,دانلود عکس full hd جدید,مدل رنگ سال96,رنگ مو,رنگ مو 95,رنگ مو 1395,رنگ مو 96,رنگ مو 2017,رنگ مو 1396,سایت خبر نیوز

  کلیه ی حقوق مادی و معنوی سایت مربوط به جدید 95 |جدیدترین اخبار روز در خبرنیوز|سال 95 شامل خبر، سرگرمی.مد و زیبایی ،آرایش و مو،دانلود بوده و کپی برداری از آن با ذکر منبع بلامانع می باشد.

  . . . .

  ابزار وبمستر

  Xبستن تبليغات
  Xبستن تبليغات