close
متخصص ارتودنسی

آیا شستن دستها پس از توالت ضرورت دارد؟

آیا شستن دستها پس از توالت ضرورت دارد؟
پنجشنبه 06 اردیبهشت 1397

یا مهدی .

جمهوری اسلامی ایران . . .

تبلیغات

تبلیغات

. .
موضوعات

موضوعات

سوالات امتحانی طرز تهیه غذا سالاد
خبری سرگرمی آرایش آموزش کامپیوتر و موبایل
دکوراسیون عکس های هنرمندان دنیای مد معرفی جدیدترین آثار فیلم و آهنگ در دنیا آموزش قلاب بافی و بافتنی
بیوگرافی
فروشگاه اینترنتی ما
جدیدترین وزیبا ترین عکس های حیوانات و پرندگان جدید
دانلود فیلم دانلود مداحی عکس بازیگران مرد عکس بازیگران زن عکس های ورزشکاران وخوانندگان دانلود آهنگ های جدید 95
. . . .

آیا شستن دستها پس از توالت ضرورت دارد؟

آیا شستن دستها پس از توالت ضرورت دارد؟

آیا شستن دستها پس از توالت ضرورت دارد؟

 

شستن دستها ، شستن دستها بعد از توالت

شستن دستها اگر با دقت کافی انجام گیرد از مبتلا شدن به خیلی از بیماریها می تواند جلوگیری کند.همچنین دانستن ضرورت برخی از نکات بهداشتی مانند استفاده از آب فیلتر شده و یا پد کاغذی و ... برای حفظ سلامت اهمیت دارد.

 
بازدید : 139 نفر

 

 

اهمیت شستن دستها و رعایت بهداشت

برای دور شدن از بیماری های ویروسی و مسری بهترین روش ، شستن دستها هر چند وقت یکبار است.البته شستن دستها به توصیه مرکز پیشگیری و کنترل بیماری ها حداقل باید بعد از 20 ثانیه کف زدن با صابون باشد.

شستشوی دست یکی از موثرترین راههای اجتناب از بیماری است. مرکز پیشگیری و کنترل بیماریها توصیه میکند برای شستشوی موثر پیش از خشک کردن دست حداقل 20 ثانیه دستان خود را با کف صابون بمالید.

پژوهشی که در سال 2009 انجام شد نشان داد که در مکان های عمومی که افراد باید در کنار هم از توالت بیرون می آیند و نگاه میکنند که فرد بعدی دستانش را میشوید یا خیر؟ میزان شستشوی دست بسیار افزایش می یابد. شاید احساس گناه یا اشتباه باعث میشود عادات رفتاری سالم از خود بروز دهیم، خواه این کار استفاده از آب فیلتر شده به جای آب شیر باشد یا تمیز کردن زیر انداز یوگا. اما آیا واقعا این کارها لازم است؟
اهمیت شستن دستها و رعایت بهداشت ، شستن دستها بعد از توالت ، شستن دستها بعد از دستشویی

شستن دستها بعداز توالت

 

آیا واقعاشستن دستها پس از توالت، لازم است؟


بله. بارها برای این سوال به پاسخ مثبت رسیده ایم. پژوهشی در سال 2013 که در Journal of Environmental Health منتشر شد، 3749 نفر را از نظر الگوی رفتاری پس از توالت مورد ارزیابی قرار داد. در این پژوهش 10 درصد از افراد کلا دست خود را در دستشویی نشستند، 33 درصد صابون نزدند و تقریبا هیچ کسی (از افرادی که صابون استفاده کردند) با صابون دستان خود را به اندازه کافی نشُست. طبق گزارش مرکز پیشگیری و کنترل بیماریهای امریکا شستشوی دست یکی از موثرترین راههای اجتناب از بیماری است. مرکز پیشگیری و کنترل بیماریها توصیه میکند برای شستشوی موثر پیش از خشک کردن دست حداقل 20 ثانیه دستان خود را با کف صابون بمالید.
 
آیا واقعا باید از مایع ضد عفونی کننده دست استفاده کنیم؟

مرکز پیشگیری و کنترل بیماریها میگوید اگر صابون در دسترس نبود، بهترین کاری که میتوانید انجام دهید این است که از شوینده بر پایه الکل (حاوی حداقل 60 درصد الکل) استفاده کنید تا برخی از میکروبهای دستتان (نه همه آنها) به سرعت نابود شوند. دکتر رانلا هیرش متخصص پوست در بوستون میگوید: "مسلما شستشوی دست با صابون بهتر است اما در شرایطی که صابون در دسترس ندارید، محلول ضد عفونی کننده دست از هیچی بهتر است."
 
اهمیت شستن دستها و رعایت بهداشت ، شستن دستها بعد از دستشویی ، ضرورت شستن دستها

ضرورت شستن دستها بعد از رفتن به دستشویی

  
آیا استفاده از پد کاغذی بر روی صندلی توالت فرنگی،ضروری است؟

ملیسا هاوکینز مدیر سلامت عمومی دانشگاه امریکا که متخصص سلامت رفتاری و سلامت جامعه است میگوید: توالت فرنگی وسیله انتقال هیچ عامل عفونی نیست. اما بهتر است از پد/دستمال کاغذی برای پوشاندن سطح تماس خود با توالت فرنگی و دستمال کاغذی برای استفاده از شیر آب و دستگیره درب استفاده کنید. 

اهمیت شستن دستها و رعایت بهداشت ، ضرورت شستن دستها ، اهمیت شستن دستها
 
معاینه فیزیکی سالیانه برای همه ضرورت دارد؟

شاید. شواهد در مورد فواید و معایب چکاپ سالانه توسط پزشک عمومی متناقص است، با این حال 92 درصد از مردم امریکا معتقدند معاینات سالانه بخش مهمی از برنامه های مراقبت از سلامتی می باشند. اگر هیچ وضعیت پزشکی خاصی ندارید و احساس میکنید در سلامت کامل قرار دارید لازم نیست هر سال چکاپ کنید اما با این حال هر کسی باید با پزشک خود درباره معایب و مزایای آزمایشهای غربالگری و دفعات تکرار آنها صحبت کند. 
 
آیا واقعا لازم است دو بار در سال به دندانپزشک مراجعه کنیم؟

شاید. پژوهشی در سال 2013 در Journal of Dental Research منتشر شد که نشان میدهد در صورتی که سیگار میکشید، مبتلا به دیابت هستید و یا نشانگر ژنتیکی خاصی دارید که شما را مستعد بیماری لثه میکند، احتمالا بهتر است سالی دو بار به دندانپزشک مراجعه کنید. در غیر این صورت چندان فرقی نمیکند یک بار در سال و یا دو بار در سال به دندانپزشک مراجعه نمایید. "مراقبت از دهان یک ضرورت برای بهداشت دهان و دندان است،"." طبق توصیه انجمن دندانپزشکی امریکا بهتر است با دندانپزشک خود صحبت کنید تا ببینید چند وقت یک بار باید برای چکاپ مراجعه نمایید. 
 
تمیز کردن زیر انداز (مت) یوگا 
 
بله. حتی در صورتی که اصلا عرق نکرده اید. چون زیر انداز یوگا متخلخل است و پناهگاه خوبی برای تجمع میکروبهاست. اگر هر کسی در باشگاه این کار را انجام دهد، احتمال گسترش میکروبها کاهش می یابد. این کار یک آداب باشگاهی خوب است که باید رعایت شود. اگر زیر انداز متعلق به خودتان است میتوانید هر از گاهی آن را با محلول آب و سرکه تمیز کنید. 

حفظ سلامت بدن ، اهمیت شستن دستها ، شستن دستها با مایع

اهمیت انجام حرکات کششی پس از ورزش 

بله. اگر میخواهید حرکات کششی پس از ورزش را کنار بگذارید و زودتر دوش بگیرید و برنامه ورزشی تان را تمام کنید، در تصمیم خود تجدید نظر کنید. حرکات کششی به بازیابی بدن و کاهش آسیب کمک میکند. به عبارت دیگر از دست دادن ده دقیقه حرکات کششی پس از ورزش احتمال درد و آسیب ناشی از ورزش در جلسه بعدی را افزایش میدهد.
 
اهمیت شستن دستها و رعایت بهداشت ، شستن دستها با مایع ، شستن دستها با ضدعفونی کننده
 
آیا واقعا لازم است آب را فیلتر شده مصرف کنیم؟
 
احتمالا نه، چون آب شیر پیش از این فراوری شده و آماده نوشیدن می باشد. با این حال کیفیت آب بستگی به محل زندگی و منبع آب و نیز کیفیت لوله های منزل شما دارد. برای مثال افرادی که آب چاه خصوصی دارند باید هر سال آن را چک کنند تا مطمئن شوند آلودگی ندارد. در صورتی که از فیلتر آب استفاده میکنید، به طور منظم آن را عوض کنید تا از تجمع موادی که باعث کاهش جریان آب، بد مزه شدن آب و تجمع آلودگی در آن میشوند، جلوگیری نمایید. 
 
اهمیت شستشوی میوه و سبزیجات
 
بله. شستشوی میوه ها و سبزیجات پیش از خوردن، باعث میشود خطر ابتلا به بیماریهای غذایی یا بلعیدن ناخواسته مواد باقی مانده سموم و آفت کشها به حداقل برسد. یک استثنا در مورد محصولات آماده مصرف و شسته شده وجود دارد. در مورد این محصولات شستشوی مجدد ممکن است باعث ورود باکتریها به آنها شود و بهتر است بدون شستشوی مجدد آنها را مصرف کنید. 
 
ضرورت استفاده از غذاهای بسته بندی پیش از پایان تاریخ مصرف
 
بله، یا آن را باید مصرف کنید یا فریز نمایید. باید توجه داشته باشید که عمر قفسه ای و عمر مصرف محصولات دو مفهوم متفاوت است. بسته به نوع محصول و تولید، ممکن است چند روز یا چند هفته بتوانید محصول را نگه دارید و پس از آن غذا را مصرف یا فریز کنید. اگر کالای فاسد شدنی یخ زده باشد، مسلما تا زمانی که یخ زده است خطری ندارد اما کیفیت آن ممکن است پس از مدتی کاهش یابد.  
 
استفاده روزانه از ضدآفتاب 
 
بله. حتی اگر زیاد در فضای باز نیستید و فقط سرکار میروید و برمیگردید باز لازم است ضد آفتاب بزنید تا از پوست خود در مقابل آفتاب سوختگی، پیری زودرس پوست و سرطان پوست محافظت نمایید.  آکادمی متخصصان پوست امریکا توصیه میکند از ضد آفتابی استفاده کنید که از شما در مقابل پرتوهای UVA و UVB محافظت کند، حداقل فاکتور حفاظتی آن (SPF) 30 بوده و همچنین ضد آب باشد. 
 
اهمیت شستن دستها و رعایت بهداشت ، شستن دستها با ضدعفونی کننده ، استفاده از پد
 
شستن صورت پیش از خواب 
 
این ایده خوبیست، شستن صورت به خصوص در صورتی که در طول روز مواد آرایشی یا لوسیون و ضد آفتاب بر روی آن مالیده اید، لازم است. این کار برای روشن شدن پوست مفید است و پوست صورت شما را از  باقی مانده مواد آرایشی و لوسیونها، چربی و آلودگی های رویپوست صورت تمیز می کند. اگر چه ارتباط مستقیم بین مدت زمان شسته نشدن پوست و بسته شدن منافذ پوست وجود ندارد اما عادات بد پوستی به مرور زمان بر پوست تاثیر بدی میگذارند. علاوه بر این، محصولات بهداشتی که استفاده میکنید بر روی پوست تمیز بهتر نتیجه میدهند. 

 

آیا شستن دستها پس از توالت ضرورت دارد؟

 

آیا شستن دستها پس از توالت ضرورت دارد؟ - جوونی

javuni.ir/news/27626

۲ ساعت پیش - شستن دستها اگر با دقت کافی انجام گیرد از مبتلا شدن به خیلی از بیماریها می تواند جلوگیری کند.همچنین دانستن ضرورت برخی از نکات بهداشتی ...

جردن نیوز » آیا شستن دستها پس از توالت ضرورت دارد؟

jordannews.ir/آیا-شستن-دستها-پس-از-توالت-ضرورت-دارد؟/

۱ ساعت پیش - اهمیت شستن دستها و رعایت بهداشت برای دور شدن از بیماری های ویروسی و مسری بهترین روش ، شستن دستها هر چند وقت یکبار است.البته شستن دستها ...

آیا شستن دستها پس از توالت ضرورت دارد؟ | فيدگاه

feedgah.com/lastnews/.../آیا-شستن-دستها-پس-از-توالت-ضرورت-دارد/

آیا شستن دستها پس از توالت ضرورت دارد؟ شستن دستها اگر با دقت کافی انجام گیرد از مبتلا شدن به خیلی از بیماریها می تواند جلوگیری کند.همچنین دانستن ضرورت ...

آیا شستن دستها پس از توالت ضرورت دارد؟ - اخبار روز

nchse.ir/آیا-شستن-دستها-پس-از-توالت-ضرورت-دارد؟/

شستن دستها اگر با دقت کافی انجام گیرد از مبتلا شدن به خیلی از بیماریها می تواند جلوگیری کند.همچنین دانستن ضرورت برخی از نکات بهداشتی مانند استفاده از آب ...

آیا توالت می تواند بیمارتان کند؟ - تبیان

www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=293985

۲۰ بهمن ۱۳۹۳ ه‍.ش. - اگر پس از توالت دست‌ها درست شسته نشود، در همه افراد چه کوچک و چه بزرگ احتمال بروز برخی بیماری‌های عفونی و قارچی وجود دارد. علاوه بر شستشوی ...

دست هایتان را حتما بشویید - تبیان

www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=201042

۹ اسفند ۱۳۹۰ ه‍.ش. - افراد می‌توانند با عمل ساده‌ای مانند شستن دست‌ها، به میزان قابل ملاحظه‌ای احتمال ابتلا ... می کند و پس از دستشویی، دست خود را نمی شوید، میکروب ها از دست های کثیف به غذا منتقل می شوند. ... در این اماکن کف زمین، بیشترین بار میکروبی را دارد. ... پس فقط در مواقع ضروری و در شرایطی که دسترسی به آب و صابون ندارید، از ...

بعد از چه کارهایی باید دست هایمان را بشوییم؟ - تبیان

www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=211863

۲۷ خرداد ۱۳۹۱ ه‍.ش. - شستن دست ها اگر با دقت و به طور صحیح انجام شود، عامل مهمی برای ... داشتن اطلاعات کافی در این باره هم برای کودکان و هم برای بزرگسالان ضروری است. ... به دهان منتقل می شوند، شستن صحیح دست ها (خصوصا بعد از توالت) نقش بسیار مهمی را در ... کنند که در این مورد هم، شستشوی صحیح دست ها نقش مهمی در پیشگیری دارد.

شستن دستها بعد از رفتن به دستشویی - راسخون

rasekhoon.net › ... › شستن دستها بعد از رفتن به دستشویی

۲۶ اسفند ۱۳۹۳ ه‍.ش. - نشستن دستها پس از رفتن به دستشویی می‌تواند پیشگام گسترش بیماری‌های ... ( 8 و 9 بهمن ) · آيا وجود بشقاب پرنده‌ها، از نزديکي «ظهور» حکايت دارد؟ ... اجازه دهید دریابیم که دقیقاً چرا ضرورت دارد تشریفات تنظیف دست را هر زمانی که به ...

احكام ديگر وضو - آیت‌الله بهجت

v0.bahjat.ir/index.php/ahkam/esteftahat/205-2011-09-06-10-17-10.html

آيا اگر پس از وضو از بعضى اعضاى وضو خون بيرون بيايد، وضو باطل است؟ ج. اشكالى ندارد. ... در صورتى كه تأخير وضو منجر به وضوى ضرورت يا تقيّه گردد، آيا باز همين حكم را دارد؟ ج. ... دارد؟ ج. با رعايت طهارت محل شستن دست و صورت و مسح مانعى ندارد. ... آيا وضو گرفتن در دستشويى هايى كه فاضلاب آن به چاه توالت مى ريزد، اشكال دارد؟ ج.

نشستن دست‌ها می‌تواند بلای جانتان شود - سلامت - زندگی سالم ...

www.salamatnews.com › زندگی سالم › سلامت

۱ مرداد ۱۳۹۳ ه‍.ش. - هرقدر هم که بدانید شستن دست‌ها هزار و یک فایده دارد و شما را از بسیاری از بیماری‌ها ... دست‌ها را باید پس از آماده کردن غذا به خصوص وقتي براي تهيه غذاي‌تان از انواع ... بعد از تعويض پوشك بچه، حمل سطل يا كيسه زباله، بعد از توالت رفتن و تماس ... آنکه جایگزین شست‌وشوی دست با آب و صابون نشودو فقط در شرایط ضروری ...

حمیدرضا فلاح - » احکام جامع وضو

hr-fallah.ir/?p=2730

۲۷ بهمن ۱۳۹۲ ه‍.ش. - دانستن احکام شرعی یکی از مسائل ضروری و از جمله واجبات زندگی ما مسلمانان .... س۱۴٫ آیا شستن سه بار صورت و دست ها، وضو را باطل می کند؟ ... پس اگر به قصد شستن مرتبه اول مثلاً ده مرتبه آب ریزد اشکال ندارد و همه آنها شستن اول محسوب می شود.[۲۲] ... س۲۶٫ اگر بعد از وضو شک کند که پاها را مسح کرده یا نه چه تکلیفی دارد؟

روش صحیح طهارت در دستشویی و طریقه شستن آلت و مقعد را ... - 1

www.islamquest.net › خانه › گنجینه پاسخ‌ها › فقه

[1] پس اصل در تطهیر مخرج، اطمینان از پاک شدن آن از غائط است و دست کشیدن محل غائط واجب نیست اگر چه برای اطمینان از تطهیر محل غائط اشکال ندارد. ... طهارت گرفتن با دست راست کراهت دارد و در روایات این حکم بیان شده است، اما این کراهت، مطلق نیست و در مواقع ضرورت برطرف می‌شود. ... آیا چیزی به عنوان نذر امام صادق(ع) صحیح است؟

شست وشوی دستها ساده ترین روش برای پیشگیری از ...

vista.ir/.../شست-وشوی-دستها-ساده-ترین-روش-برای-پیشگیری-از-بیمار...

آیا می دانید كه مزایای بهداشت و پاكیزگی مناسب دست ها چیست و چه وقت و چه طور باید ... به رغم مزایای اثبات شده شستن دستها , بسیاری از مردم به دفعات لازم و ضروری و ... پس از گذاشتن یا برداشتن لنزها پس از استفاده از توالت های عمومی مانند فرودگاه ها ... اما تاثیر بسیار مطلوبی در پیشگیری از ابتلا به بیماری ها دارد از همین امروز از این ...

توالت / نحوه صحیح استفاده از توالت و رعایت نکات بهداشت ...

myalonestar.persianblog.ir/post/85/

۹ آذر ۱۳۹۱ ه‍.ش. - 2- نحوه صحیح شستشو و تمیز کردن بدن و دلیل استفاده از دستمال توالت چیست. ... 3- متاسفانه اکثر افراد بعد از استفاده از توالت بصورت صحیح دستها را نمی ... بدلیل اینکه نمی دانیم نفر قبل از ما کی بوده و آیا بیماریی از قبیل " هپاتیت یا ... بجا مانده از افراد ناقل است، این نکته در مورد بیماری قارچ کمتر صحت دارد.

نشستن دست ها می تواند بلای جان تان شود - آفتاب

www.aftabir.com/.../c13.../نشستن-دست-ها-می-تواند-بلای-جان-تان-شود

۱ مرداد ۱۳۹۳ ه‍.ش. - هرقدر هم که بدانید شستن دست ها هزار و یک فایده دارد و شما را از بسیاری از بیماری ... دست ها را باید پس از آماده کردن غذا به خصوص وقتی برای تهیه غذای تان از ... زباله، بعد از توالت رفتن و تماس با حیوانات یا فضولات آنها دست تان را ... جایگزین شست وشوی دست با آب و صابون نشودو فقط در شرایط ضروری ... آیا می دانید …

تخلّی-آیت الله العظمی مکارم شیرازی (مدظله) - پورتال انهار

portal.anhar.ir/node/2079

یا ریختن آب روى آلت کفایت مى کند و دست کشیدن لازم نیست؟ ... سؤال: آیا استفاده از دستمال توالت در کشورهای غربی باعث طهارت می شود و می توان بعد از آن وضو گرفت و ... پاسخ: در تطهیر بول با آب قلیل، یک مرتبه کافی است ولی دو مرتبه شستن مستحب است. ... پاسخ: سخن گفتن در آن هنگام کراهت دارد ولی در مواقع ضروری اشکال ندارد.

30 - بخش سوالات شرعی

moshavere.vaislamah.com/index.php?option=com...view...144...

وقتی میرم بیرون از کلاه گیس استفاده میکنم آیا این گناهه ک نامحرم هم میبینه? ... كلاه گيس در صورت ضرورت جابز مي باشند موهاي كلاه گيس مانند موهاي اصلي محسوب ميگردند ... پس قطع ارتباط شان را خداوند دوست دارد و هيچگاه اين گناه را تكرار نكنند . .... 6- اگر هنگام شستن دستها در سینک دستشویی سیفون آن سوراخ باشد و آبی را که ما برای ...

احکام - چند سوال شرعی

www.ahkaam.blogfa.com/post-34.aspx

آیا خود ارضایی برای زنان هم وجود دارد حکم خودارضایی در اسلام (نه در قانون اساسی) چیست ... حک شده و فرو رفته آیا دست کشیدن بدون وضو اشکال داره؟ ... جرم خون هنگام شستن لباس پاک میشود و هنگامی که لباس نجس شده پاک شود لباسهای دیگر که ..... جواب: هرگونه صحبت غیر ضروری با نامحرم حرام است و برای حل مشکلات به متخصص مراجعه شود.

احکام وضو،غسل و تیمم - پرسمان

porseman.org › کتاب

اگر دست ها را تا مچ شسته باشيم؛ آيا شستن دست ها از آرنج تا مچ كافى است؟··· 31 ... اگر بعد از وضو شك كند كه پاها را مسح كرده يا نه، چه تكليفى دارد؟··· 38 ... وضو گرفتن در دستشويىهايى كه فاضلاب آن به چاه توالت ريخته مى شود، چه حكمى دارد؟ .... اگر انسان از خروج منى جلوگيرى نموده و پس از مدتى بول كند؛ آيا غسل جنابت بر او واجب مى شود؟

برای خانم ها :7توصیه هنگام دستشویی رفتن - بیتوته

www.beytoote.com/health/hygiene.../key-recommendations-toilet.html

آیا پوکی استخوان با یائسگی زودرس ارتباط دارد؟ سندرم تخمدان ... خانم ها حواسشان باشد که بعد از اتمام رابطۀ جنسی، حتماً به توالت بروند. و اما نوارهای ... آخرین توصیه: اگر در ادرارتان خون دیدید، حتماً با پزشک تان صحبت کنید، در این وضعیت انجام یک سری از آزمایش ها ضروری است. ..... پیام توییتری ظریف پس از سفر روحانی به فرانسه ...

ضرورت شستن دستها بعد از رفتن به دستشویی | کلکسیون ...

www.collectionbetter.ir/ضرورت-شستن-دستها-بعد-از-رفتن-به-دستشو...

همه‌ی ما از دوران کودکی در مورد اهمیت شستن دستها بعد از رفتن به دستشویی شنیده‌ایم. ... اجازه دهید دریابیم که دقیقاً چرا ضرورت دارد تشریفات تنظیف دست را هر زمانی که .... آیا متوجه شده‌اید که وقتی شروع به حرف زدن می‌کنید، افراد از شما فاصله می‌گیرند؟

نمناک - همه - خبر ایرونی

iruni.ir/source/74/نمناک-همه

آیا شستن دستها پس از توالت ضرورت دارد؟ 55 دقیقه پیش خواندنی ها نمناک 0. برای دور شدن از بیماری های ویروسی و مسری بهترین روش ، شستن دستها هر چند وقت یکبار ...

لباس مناسب زنان در خانه + شستشوی واژن و بهداشت فردی - ...

tikam.blogsky.com/1391/05/26/post-26/

تمام مطالب جهت آموزش است و با قوانین کشور ایران مطابقت دارد. ... آيا مي دانيد ريشه و علت پنهان بيش از 50 درصد طلاق ها نارضايتي جنـسـی مي باشد؟ ... روش خرید: برای خرید پس از کلیک روی دکمه زیر و تکمیل فرم سفارش، ابتدا محصول .... مثلا چند دست لباس دارید برای منزل. ... اول اینکه باید بگم هر روز باید دستشویی و توالت شسته بشن.

پايگاه اطلاع رسانی سلامت ايرانيان : دست‌ها را بايد شست، جور ...

www.salamatiran.com/NSite/FullStory/?Id=10897&type=2

۲۹ تیر ۱۳۸۷ ه‍.ش. - ولي آيا اين محصولات جاي شستن دست و صورت سنتي را مي‌گيرد؟ ... هميشه دست‌هاي خود را پس از اين موارد بشوييد: به دنبال رفتن به توالت، پس از ... توجه کرد که آب گرم توانايي زدودن آلودگي و چربي بيشتري دارد بنابراين افرادي که پوست ... پس فقط در مواقع ضروري و در شرايطي که دسترسي به آب و صابون نبود، از اين ...

اهمیت شستن دستهایتان

tasalamati.com/e/Zjv/

آیا می‌دانید که شستن منظم دستها ضروری‌ترین فاکتور برای حفظ سلامت خوب است؟ ... هم چنین نشستن دستها توانایی این را دارد که سبب بیماری‌های روده‌ای و معده‌ای و هم چنین اسهال شود که می‌تواند به کل خانواده ... ضرورت شستن دستها پس از تماس با اسکناس.

[PDF]توصيه هاي CDC در مورد شستن دست:

www.mums.ac.ir/shares/taleghani/.../كتابچه%20كنترل%20عفونت.pdf

ﺍﻳﻦ ﺍﺣﺘﻴﺎﻃﻬﺎ ﺷﺎﻣﻞ ﻣﻮﺍﺭﺩﺫﻳﻞ ﺍﺳﺖ. : )1. ﺷﺴﺘﻦ ﺩﺳﺖ. : ﺑﻌﺪ ﺍﺯ ﺗﻤﺎﺱ ﺩﺳﺖ. (. ﺑﺎ ﺩﺳﺘﻜﺶ ﻳﺎ ﺑﺪﻭﻥ ﺩﺳﺘﻜﺶ. ) ﺑﺎ ﺧﻮﻥ ، ﻣﺎﻳﻌﺎﺕ ﺑﺪﻥ ، .... ﭘﺲ ﺍﺯ ﺩﺭ ﺁﻭﺭﺩﻥ ﺩﺳﺘﻜﺶ. -. ﺟﻠﻮﮔﻴﺮﻱ ﺍﺯﺁﻟﻮﺩﮔﻲ ... ﺑﻴﻤﺎﺭﻳﻬﺎﻳﻲ ﻛﻪ ﺭﻋﺎﻳﺖ ﺍﺣﺘﻴﺎﻁ ﻫﻮﺍﻳﻲ ﺑﺮﺍﻱ ﺁﻧﻬﺎ ﺿﺮﻭﺭﺕ ﺩﺍﺭﺩ ..... ﺁﻳﺎ ﺯﻣﻞ ﻭﺍﻳﺰ. (. (semmelweise. ﺭﺍ ﻣﻴﺸﻨﺎﺳﻴﺪ؟ ﺑﻪ ﺍﺣﺘﻤﺎﻝ ﺯﻳﺎﺩ ﭘﺎﺳﺨﺘﺎﻥ ﻣﻨﻔﻲ ﺍﺳﺖ . ﺍﻣﺎ ﺑﺪﺍﻧﻴ ..... ﻲ. ﺍﺯ ﺍﻳﻦ ﻗﺒﻴﻞ ﻣﻮﺭﺩ ﺍﺳﺘﻔﺎﺩﻩ ﻗﺮﺍﺭ ﻣﻲ ﮔﻴﺮﺩ . ﺗﻮﺍﻟﺖ ﻫﺎ ﻭ. ﺳﺎﻳﺮ ﻣﻨﺎﻃﻖ ﻣﺮﻃﻮﺏ ﻣﺸﺎﺑﻪ ﺣﺪﺍﻗﻞ ﺭﻭﺯﺍﻧﻪ ...

استفتائات - طهارت - khamenei.ir

farsi.khamenei.ir/treatise-content?id=10&pid=10&tid=-1

س 71: آیا در شستن لباسهای نجس با آب کرّ و جاری، فشردن هم لازم است و یا این که بعد از زوال عین نجاست .... در اين سؤال آيا فرقى دارد که لباس مذکور با آب کر تطهير شده باشد يا با آب قليل؟ ... آیا تغییر جهت کاسه توالت واجب است یا خیر؟ ... ج) قبل از تکميل شستن دست چپ اشکال ندارد ولى پس از آنکه وضو کامل شد و از شستن دست چپ فارغ ...

ایران اوتیسم|آموزش دستشویی رفتن

iranautism.ir/pages/page73.html

بنابراین برای آموزش توالت رفتن راه هایی وجود دارد که تأثیر آنها به اثبات رسیده است. در طراحی مداخلات آموزشی و برای موفقیت در آموزش انفرادی، ضروری است تا این ویژگی ... این عوامل رابطه نزدیک و تنگاتنگی با آگاهی شخص دارند یعنی این که آیا شخص ... آب ریختن در دستشویی، لباس پوشیدن، شستن و خشک کردن دستها است را بررسی ...

استفتائات مقام معظم رهبری - Aviny.com

www.aviny.com/ahkam/estefta1/taharat_2.aspx

ج: شخص جنب پس از آن که به‌طور صحيح تيمم بدل از غسل جنابت کرد، اگر حدث ... س 202: آيا تيمم بدل از غسل همان احکام قطعى و ثابت غسل را دارد؟ ... حتى در صورت شستن دست و صورتم هم اين خشکى به وجود مى آيد. ..... نجاست خانه و اثاثيه آن موجب اثبات تکليف بيشترى بر انسان غير از لزوم رعايت طهارت در نماز و خوردن و آشاميدن، نمى شود.

استفتائات مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه ای – پایگاه اطلاع ...

www.mosallasari.ir/استفتائات-مقام-معظم-رهبری-حضرت-امام-خا-2/

۴ دی ۱۳۹۳ ه‍.ش. - س ۷۱: آیا در شستن لباسهای نجس با آب کرّ و جاری، فشردن هم لازم است و یا این که بعد از زوال .... ج: اگر به کُر بودن آن یقین داشته و شک دارد از کُر بودن افتاده باشد، بنا را بر کُر بودن .... آیا تغییر جهت کاسه توالت واجب است یا خیر؟ ... ج) قبل از تکمیل شستن دست چپ اشکال ندارد ولى پس از آنکه وضو کامل شد و از شستن ... 

 


 • تاریخ ارسال : ساعت:
 • نویسنده :

نظرات()

مطالب مرتبط


بخش نظرات این مطلبنام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی

خبر جدید

.

عکس بازیگران جدید

.

پوشاک جدید

.
ورود کاربران

ورود کاربران

عضويت سريع

عضويت سريع

  نام کاربری :
  رمز عبور :
  تکرار رمز :
  ایمیل :
  نام اصلی :
  کد امنیتی : * کد امنیتیبارگزاری مجدد

  درباره ما

   سال 95,سال 96,سال 1395,سایت خبرنیوز,دانلود عکس,,دانلود عکس 95,,عکس هنرمندان,عکس هنرمندان 95,عکس هنرمندان جدید,جدیدترین اخبار روز,سایت جدیدترین اخبار روز,جدیدترین اخبار روز در سال 95,نوروز 95,دانلود رایگان,خبر جدید,دانلود فیلم,خبر 95,خبر های داغ 95,بهترین سایت خبری,بهترین سایت خبری در سال 95,دانلود عکس full hd,دانلود عکس full hd جدید,مدل رنگ سال96,رنگ مو,رنگ مو 95,رنگ مو 1395,رنگ مو 96,رنگ مو 2017,رنگ مو 1396,سایت خبر نیوز

  کلیه ی حقوق مادی و معنوی سایت مربوط به جدید 95 |جدیدترین اخبار روز در خبرنیوز|سال 95 شامل خبر، سرگرمی.مد و زیبایی ،آرایش و مو،دانلود بوده و کپی برداری از آن با ذکر منبع بلامانع می باشد.

  . . . .

  ابزار وبمستر

  Xبستن تبليغات
  Xبستن تبليغات