close
متخصص ارتودنسی

 13 عامل اصلی افسردگی بعد از زایمان

 13 عامل اصلی افسردگی بعد از زایمان
پنجشنبه 02 فروردین 1397

یا مهدی .

جمهوری اسلامی ایران . . .

تبلیغات

تبلیغات

. .
موضوعات

موضوعات

سوالات امتحانی طرز تهیه غذا سالاد
خبری سرگرمی آرایش آموزش کامپیوتر و موبایل
دکوراسیون عکس های هنرمندان دنیای مد معرفی جدیدترین آثار فیلم و آهنگ در دنیا آموزش قلاب بافی و بافتنی
بیوگرافی
فروشگاه اینترنتی ما
جدیدترین وزیبا ترین عکس های حیوانات و پرندگان جدید
دانلود فیلم دانلود مداحی عکس بازیگران مرد عکس بازیگران زن عکس های ورزشکاران وخوانندگان دانلود آهنگ های جدید 95
. . . .

 13 عامل اصلی افسردگی بعد از زایمان

 13 عامل اصلی افسردگی بعد از زایمان

13 عامل اصلی افسردگی بعد از زایمان

اختلالات خلقی که 3 تا 6 ماه پس از  زایمان رخ میدهد «افسردگی پس از زایمان» نامیده میشوند

 

بارداری و زایمان وقایعی فیزیولوژیک و در اغلب موارد، خوشایند و دوست داشتنی هستند؛ اما گاه با عوارضی همراه می شود که می تواند در صورت بی توجهی، برای روان مادر خطرآفرین باشد. در زمانی که مادر با تولد نوزاد، انتظار تجربه های لذت بخش را در زندگی دارد، با حالات ناشناخته و ناخوشایندی مانند نگرانی و اضطراب، احساس ضعف و ناتوانی، لذت نبردن از وقایع خشنود کننده زندگی، اختلال خواب و اشتها، عدم اعتماد و احساس بی کفایتی به عنوان مادر، مواجه می شود. در این شرایط مادر پس از زایمان، در معرض آسیب های جسمانی و روانی بیشتری قرار دارد.

سطح اختلالات خلقی بعد از زایمان
اختلالات خلقی که پس از زایمان رخ می دهد در 3 سطح غم، افسردگی و روان پریشی شناخته می شود. آن دسته از اختلالات خلقی که 3 تا 6 ماه پس از اولین زایمان اتفاق می افتد به عنوان «افسردگی پس از زایمان» شناخته می شود.

13 عامل اصلی افسردگی بعد از زایمان
به طور کلی عواملی که می تواند به فرد این هشدار را بدهد که آیا در معرض ابتلا به افسردگی پس از زایمان است یا خیر، در 13 عنوان جای می گیرد. 1-افسردگی قبل از بارداری، 2-عزت نفس پایین، 3- استرس مراقبت از نوزاد، 4- اضطراب والدین، 5- استرس های زندگی، 6- بارداری پیش بینی نشده، 7- حمایت نشدن های اجتماعی و خانوادگی، 8- سابقه قبلی افسردگی در طول دوران زندگی، 9- خلق و خوی نوزاد، 10- ناراحتی بابت مادر شدن و مسئولیت هایش، 11- نامناسب بودن وضعیت اجتماعی و اقتصادی، 12- آرامش بخش نبودن روابط زناشویی و 13-نداشتن رضایت مندی از زندگی مشترک. در ضمن کیفیت ارتباط مادر افسرده در کودکی با والد خود نیز در ابتلا به افسردگی پس از زایمان تاثیرگذار است.

علایم افسردگی بعد از زایمان :
نشانه های تشخیصی برای پی بردن به احتمال افسردگی پس از زایمان می تواند شامل نکاتی این چنینی باشد: مادری که کمتر با نوزاد خود بازی می کند، کمتر با اطرافیان ارتباط برقرار می کند، خود را مادری بی کفایت می داند، به نیازها و سر و وضع ظاهری خود اهمیت چندانی نمی دهد، در ارتباط برقرار کردن با همسر اظهار بی میلی می کند، نگرانی بیش از حدی در رابطه با سلامت نوزاد از خود نشان می دهد، مدام از خستگی و کمبود خواب شکایت دارد و همچنین شکایات جسمانی دارد؛ مثلا به طور مکرر اظهار می کند سردرد یا سرگیجه و حالت تهوع دارد.درمان افسردگی زایمان,پیشگیری از افسردگی بعد از زایمان

 

نوزادان با مادران افسرده بسیار تحریک پذیر هستند و فعالیت کمتری دارند

 
در فکر مادران افسرده چه می گذرد؟
نحوه ارتباط مادر با نوزاد در رشد وی تاثیر بسزایی دارد به طوری که می تواند رشد نوزاد را به تعویق بیندازد. نوزادان با مادران افسرده بسیار تحریک پذیر هستند، فعالیت کمتری دارند و همچنین چهره غمگین تری نسبت به دیگر نوزادان دارند. سوال اساسی این جاست که چه موضوعاتی در فکر و ذهن مادر وجود دارد که وی را تا این حد افسرده و غمگین می کند؟

در پاسخ به این سوال می توان گفت: افکاری که در ذهن مادر بر اساس برداشت های غلط یا در اصطلاح تحریف شده به وجود آمده است و همراه با این افکار احساس غم، یاس و افسردگی در وی بروز می کند؛ مانند این که: «مادرم مثل بی عرضه ها با من برخورد می کند، انگار فقط خودش بچه به دنیا آورده»، «من مادر بی لیاقتی هستم چون نمی توانم از نوزادم درست مراقبت کنم»، «من از عهده نگهداری بچه به تنهایی برنمی آیم چون حتی نمی توانم به گریه بچه ام پایان بدهم»، «تا آخر عمرم باید پای این بچه بسوزم و بسازم»، «شوهرم منتظر بود تا بچه بیاید و من را به این بهانه سرگرم کند. از اول هم به من بی اعتنا بود»، «بارداری باعث شد توازن اندامم به هم بخورد» و «بچه داشتن همه برنامه های زندگی آدم را خراب می کند».

درمان افسردگی بعد از زایمان:
برای درمان افسردگی پس از زایمان راهکارهای زیادی وجود دارد که باید پس از شناخت نگرانی ها و ریشه های ایجاد آن، دست به انتخاب راهکار زد؛ بنابراین درمان به تعداد افراد می تواند متعدد و متفاوت باشد. در این جا به یکسری درمان های متداول اشاره می کنیم.

درمان هایی که باید توسط اطرافیان مادر ارائه شود
افزایش باور مادر بر میزان کنترلی که بر وقایع زندگی دارد: وقتی مادر از مسائلی مثل به هم خوردن نظم زندگی با تولد نوزاد، به هم خوردن توازن اندام، تحت تاثیر قرار گرفتن برنامه ریزی های آتی و ... شکایت می کند، باید به وی یادآوری شود که وی هنوز هم می تواند با وجود فرزند برنامه های شخصی خود را دنبال کند و راه های متعددی برای نگهداری و مراقبت صحیح از فرزند وجود دارد؛ همچنین برای بازگشت به وزن ایده آل مراقبت ها و ورزش های قبل و بعد از بارداری قابل دسترسی و راهگشا است.

آموزش روش صحیح و نه انتقاد:
برای این که بتوانید به مادر کمک کنید تا بتواند به مرور زمان شیوه های نگهداری و مراقبت از نوزاد را فرابگیرد به وی آموزش دهید. استفاده از جملات انتقادی مثل: «بچه را بده خودم ساکت کنم»، «این طوری که پوشک عوض نمی کنند»، «تو هم با این بچه نگه داشتنت» و ... آثار مخرب زیادی خواهد داشت؛ به علاوه با این جملات به مادر این پیام را می دهید که تو ناتوان هستی، تو مادر لایقی نیستی و ... به جای انتقاد، شیوه صحیح شیر دادن، خواباندن، تعویض پوشک نوزاد و دیگر مراقبت ها را با صبر و حوصله به وی آموزش دهید. 

افسردگی,افسردگی زایمان

آقایان بهتر است در ماه های اولیه پس از تولد نوزاد میزان ساعات حضورشان در خانه را بیشتر کنید

 


به عنوان شوهر از همسر و به عنوان پدر از نوزادتان حمایت کنید:
توصیه می شود در ماه های اولیه پس از تولد نوزادتان میزان ساعات حضورتان را در خانه بیشتر کنید. در نظر داشته باشید بهانه هایی همچون حضور والدین خود و همسرتان در منزل شما، مهیا بودن امکانات رفاهی مورد نیاز نوزاد و همسرتان و ... از نظر روحی و عاطفی برای همسرتان قابل قبول نخواهد بود. همچنین پس از تولد نوزاد، اتاق خود را از همسر و نوزادتان جدا نکنید. به جای شکایت از همسرتان مبنی بر این که تمام هوش و حواسش به نوزاد است، در فعالیت های مراقبتی از نوزاد مشارکت کنید.

کمک هایی که مادر به خود می تواند بکند
* بهتر است پیش از زایمان، برنامه ها و فعالیت هایی را که قصد دارید ادامه دهید برای خود مشخص کنید.

* استفاده از برنامه ورزشی منظم برای تقویت روحیه و همچنین کمک به بازگشت توازن اندام بسیار موثر خواهد بود.

* پس از زایمان برای وفق پیدا کردن با تغییر سبک زندگی و دستیابی به راهکارهای مناسب جهت تطابق با این تغییرات با یک روانشناس در ارتباط باشید.

* هرقدر میزان مطالعات شما در زمینه های مراقبت از نوزاد بیشتر باشد، عملکرد بهتری خواهید داشت. همچنین فراموش نکنید کمک گرفتن از تجارب والدین نیز موثر خواهد بود.

* به بهانه رسیدگی به نوزاد از همسرتان فاصله نگیرید. فرصت هایی را برای باهم بودن فراهم کنید و صحبت هایتان حول محور مسائل شخصی خود، احساسات تان، نگرانی ها و دل مشغولی هایتان و ... باشد.

* همان طور که پیش از این نیز اشاره شد به طور حتم درمان های متعدد دیگری نیز وجود دارد که بنا به شرایط افراد، متفاوت خواهد بود.  

 

 

 

 تقریباً ۴۰۲٬۰۰۰ نتیجه (۰٫۶۰ ثانیه) 

اگر امکان دارد آن را به فارسی ایمیل کنید

13 عامل اصلی افسردگی بعد از زایمان - خانواده - سلامت نیوز

www.salamatnews.com › خانواده

۶ روز پیش - 13 عامل اصلی افسردگی بعد از زایمان. سلامت نیوز:اختلالات خلقی که پس از زایمان رخ می دهد در 3 سطح غم، افسردگی و روان پریشی شناخته می شود.

13 عامل اصلی افسردگی بعد از زایمان - امینانه

aminane.ir/fa/news/7546/13-عامل-اصلی-افسردگی-بعد-از-زایمان

۵ روز پیش - اختلالات خلقی که پس از زایمان رخ می دهد در 3 سطح غم، افسردگی و روان پریشی شناخته می شود. آن دسته از اختلالات خلقی که 3 تا 6 ماه پس از اولین ...

خبرگزاری آريا - 13 عامل اصلي افسردگي بعد از زايمان - آریا

www.aryanews.com/News.aspx?code=20160128112726339&svc...

۴ روز پیش - 13 عامل اصلي افسردگي بعد از زايمان. بزرگنمایی : خبرگزاري آريا-. بارداري و زايمان وقايعي فيزيولوژيک و در اغلب موارد، خوشايند و دوست داشتني ...

13 عامل اصلی افسردگی بعد از زایمان - کوه برفی - رز بلاگ

koohe-barfi.rozblog.com/post/730

13 عامل اصلی افسردگی بعد از زایمان مجله پارس پارمیس]]> لینک منبع این نوشته : http://pars-parmis.ir/post/3125…,13 عامل اصلی افسردگی بعد از زایمان,کوه برفی.

عامل بروز افسردگی پس از زایمان

quranblogging.ir/عامل-بروز-افسردگی-پس-از-زایمان-/

عامل بروز افسردگی پس از زایمان. ... میگنا ۱۳ عامل اصلی افسردگی بعد. به عنوان افسردگی پس از زایمان بروز سالانه 400 13 عامل اصلی افسردگی بعد از. بیشتر.

همه چیز درباره افسردگی بعد از زایمان و درمان آن - دانلود رایگان ...

libarshad1388.blogsky.com/.../همه-چیز-درباره-افسردگی-بعد-از-زایمان-و-...

13 عامل اصلی افسردگی بعد از زایمانبه طور کلی عواملی که می تواند به فرد این هشدار را بدهد که آیا در معرض ابتلا به افسردگی پس از زایمان است یا خیر، در 13 عنوان جای ...

عوامل اصلی افسردگی بعد از زایمان - بهترینها

behtarinha.nasrblog.com/2794/عوامل-اصلی-افسردگی-بعد-از-زایمان

۷ ساعت پیش - افسردگی علت دیگر افسردگی بعد از زایمان است. از هر صد خانمی که زایمان می‌کنند ده الی پانزده نفر ... 13 عامل اصلی افسردگی بعد از زایمان - پارست ...

13 عامل اصلی افسردگی بعد از زایمان - پورتال غروب

www.sunsetclub.ir/wedlock/13-عامل-اصلی-افسردگی-بعد-از-زایمان

۸ ساعت پیش - 13 عامل اصلی افسردگی بعد از زایمانReviewed by Feed on Feb 1Rating: درمان افسردگی زایمان,پیشگیری از افسردگی بعد از زایمان.

وب سایت مشاوره مجازی سازمان بهزیستی کشور

moshaver.behzisti.ir/?ReturnUrl=%2Fsys%2Fusers%2FDefault.aspx

13 عامل اصلی افسردگی بعد از زایمان 10 بهمن 01:17 اختلالات خلقی که پس از زایمان رخ می دهد در 3 سطح غم، افسردگی و روان پریشی شناخته می شود. آن دسته از اختلالات ...

افسردگی پدرانه پس از تولد فرزند! - جام جم آنلاین

jamejamonline.ir/sara/.../افسردگی-پدرانه-پس-از-تولد-فرزند

۱۴ آذر ۱۳۹۴ ه‍.ش. - تا امروز از بروز افسردگی پس از زایمان در خانم‌ها و علل و مشکلات آن زیاد شنیده‌ایم، اما ... هورمونی و بیولوژیکی عامل اصلی افسردگی پس از زایمان محسوب می‌شود اما در مورد پدران ... اگر همسر عصبانی دارید، به او این نوشیدنی ها را بدهید. 13:00 ...

سلامت بانوان - تقویم بانوان - دانستنیها

ladiescalendar.ir/News.aspx?Type=4

13 عامل اصلي افسردگي بعد از زايمان. اختلالات خلقي كه پس از زايمان رخ مي دهد در 3 سطح غم، افسردگي و روان پريشي شناخته مي شود. آن دسته از اختلالات خلقي كه 3 تا 6 ...

زندگی، راز بزرگی است که در ما جاریست

avayesabz92.blogfa.com/

13 عامل اصلی افسردگی بعد از زایمان به طور کلی عواملی که می تواند به فرد این هشدار را بدهد که آیا در معرض ابتلا به افسردگی پس از زایمان است یا خیر، در 13 عنوان جای ...

راهنمای تصویری افسردگی پس از زایمان - دکترپیک

www.drpeik.ir/postpartum-overview

افسردگی پس از زایمان یک اختلال قابل درمان است که حدود 13 درصد از زنان را بعد از ... سطح هورمونهای استروژن و پروژسترون بعد از تولد نوزاد می تواند عامل شروع این اختلال .... کم بودن حمایت یکی از فاکتورهای اصلی در بروز افسردگی پس از زایمان است.

پزشکی بالینی - تدابير درماني افسردگي پس از زايمان

clinicalmedicine.blogfa.com/post-200.aspx

شناسايي و درمان افسردگي پس از زايمان يک امر مهم به شمار مي‌رود. ... ميزان‌هاي برآورد شده در اين زمينه متغير است اما شيوع کلي افسردگي آشکار باليني پس از زايمان 13 است. ... تشخيص‌هاي افتراقي اصلي عبارتند از غمگيني پس از زايمان (postpartum blues) و ... تغيير رواني-اجتماعي ناگهاني ناشي از تولد نوزاد و مادر شدن يک عامل خطر بالقوه ...

مجله خانواده سبز

new.ksabz.net/

13 عامل اصلی افسردگی بعد از زایمان... 13 عامل اصلی افسردگی بعد از زایمان · آیا با طب سنتی میتوان ویار بارداری را د... آیا با طب سنتی میتوان ویار بارداری را درمان ...

ارتباط نوع زایمان با افسردگی پس از زایمان

jfmh.mums.ac.ir/article_932_106.html

توسط نیک پور - ‏2012 - ‏مقالات مرتبط

شیوع افسردگی در دو هفته بعد از زایمان 3/10درصد و در هشت هفته بعد از زایمان 13 درصد بوده ... از طریق سزارین یکی از عوامل اصلی بروز افسردگی پس از زایمان میباشد (19). .... of women from a rural area of Tamil Nadu India: Incidence and risk factor.

نگاهی به افسردگی دوران بارداری و پس از زایمان

article.tebyan.net/15733

۲۹ بهمن ۱۳۸۴ ه‍.ش. - افسردگی پس از زایمان (POSTPARTUM DEPRESSION) پس از وضع حمل به دلایل متعدد به ویژه تغییرات هورمونی بروز ..... 1391/03/08 - 13:30 .... اما بی توجهی همسر و اطرافیان عامل اصلی بروز افسردگی در دوران بارداری و پس از آن است.

[PDF]بررسی رابطه نوع زايمان با افسردگی پس از زايمان

www.jri.ir/documents/fullpaper/fa/247.pdf

دوره ﺑﻌﺪ از زاﻳﻤﺎن ﺑﻴﺸﺘﺮﻳﻦ زﻣﺎن ﺧﻄﺮ ﺑﺮاي ﺑﺮوز اﺧﺘﻼﻻت ﺧﻠﻘﻲ ﺷـﺎﻣﻞ اﻧـﺪوه،. اﻓـﺴﺮدﮔﻲ وﺳـﺎﻳﻜﻮز ... ﻣﻴﺰان ﺷﻴﻮع اﻓﺴﺮدﮔﻲ ﭘﺲ از زاﻳ. ﻤﺎن. 3/20%. ﺑﻮد ﻛﻪ. 6/13%. اﻓﺮاد در. ﮔﺮوه زاﻳﻤﺎن ﻃﺒﻴﻌـﻲ و. 6/27% .... و در ﭘﻨﺞ ﻣﻮرد ﺑﻴﻦ اﻳﻦ دو ﻋﺎﻣﻞ ارﺗﺒـﺎط. ﺑﻪ دﺳﺖ ..... ﻃﺮﻳﻖ ﺳﺰارﻳﻦ را ﻳﻜﻲ از ﻋﻮاﻣﻞ اﺻﻠﻲ ﺑـﺮوز اﻓـﺴﺮدﮔﻲ. ﭘﺲ.

درمان افسردگی پس از زایمان - دانلود با لینک مستقیم

necblog.persianblog.ir/post/49/

۱۲ آبان ۱۳۸۷ ه‍.ش. - افسردگی پس از زایمان ممکن است بخشی از یک اختلال دو قطبی یا به طور شایع‌تر، یک ... میزان‌های برآورد شده در این زمینه متغیر است اما شیوع کلی افسردگی آشکار بالینی پس از زایمان 13 است. ... تشخیص‌های افتراقی اصلی عبارتند از غمگینی پس از زایمان ... آیا تولد نوزاد عامل برانگیزاننده دوره‌های افسردگی است؟

سلامت زنان - خانه

www.madarclub.ir/fa/news/608/سلامت-زنان

آن دسته از اختلالات خلقی که 3 تا 6 ماه پس از اولین زایمان اتفاق می افتد به عنوان «افسردگی پس از زایمان» شناخته می شود. سلامت نیوز: 13 عامل اصلی افسردگی بعد از ...

بررسي ارتباط نوع زايمان با افسردگي پس از زايمان

pajouhan.mubabol.ac.ir/webreport/view.action?webreport_code...

به طوري که 3 ماه بعد از زايمان به روش سزارين10% خانمها افسردگي داشتند در حالي که اين درصد در زنان .... برخي مطالعات روش زايمان را يک عامل موثر در بروز افسردگي پس از زايمان مي دانند در حالي که ... فرضيات, اهداف و فرضيات اهداف اصلي طرح 1. ... رواني است (13) که مي تواند ريسک اضطراب و اختلالات افسردگي را در آينده افزايش دهد (14) .

زنان باردار,دیابت بارداری و افسردگی پس از زایمان-پرشین ...

www.persianpersia.com/health/hdetails.php?articleid=13712...69...

افزایش خطر ابتلا به افسردگی های شدید پس از زایمان یکی دیگر از عوارض ابتلا به ... به دیابت نوع بارداری می شود عامل اصلی بروز افسردگی پس از زایمان می دانند، از این رو کنترل ... Thursday 8th of November 2012 13:51:22 ______ ۱۳۹۱-آبان-۱۸ ...

تقویم بانوان - روشهاي مختلف كاهش درد زايمان

ladiescalendar.com/ShowNews.aspx?ID=06cd2271-4e48-41a0-ac7d...

۱۳ دی ۱۳۹۳ ه‍.ش. - عواملي كه مي توانند شدت درد زايمان را كم كنند كدامند؟ *كاهش نگراني و ... *حمايت اطرافيان، ماما و پزشك عامل زايمان ... 13 عامل اصلي افسردگي بعد از زايمان.

ریز فاکتورهای افسردگی پس از زایمان | هراز نیوز

haraznews.com/119331/ریز-فاکتورهای-افسردگی-پس-از-زایمان-119331

هرازنیوز: توصیف ارتباط ممکن بین بروز افسردگی پس از زایمان (دوره نفاس) و ... افسردگی، مصرف سیگار مهمترین فاکتورهایی هستند که در مقیاس EPDS نمره 13 ... لیست اصلی که شامل نام؛ شماره و سایر اطلاعات بیماران بوده است توسط ثبت کننده پاک شد. .... چندین متغیر به عنوان یک عامل، خطر مهمی برای بیماران مبتلا به اختلال افسردگی ...

7 باور غلط در مورد نوزادان - Dr Spring

drspring.persianblog.ir/post/34/

۹ خرداد ۱۳۹۲ ه‍.ش. - اصولا نوزادان از شش ماهگی به بعد می توانند آب بنوشند اما در صورت نیاز این مساله را با دکتر او هماهنگ کنید. .... 13 عامل اصلی افسردگی بعد از زایمان

مجله اینترنتی / جوان ایرانی

www.javaneirani.com/

بازی پرسپولیس را دوست دارم، ذوب‌آهن رقیب اصلی ما است - نانگ: قهرمانی در لیگ مهمتر از آسیا .... افسرده شدن به وسیله سیگار ... 13 عامل اصلی افسردگی بعد از زایمان.

افسردگی پس از زایمان - انجمن هاي نوزاد

www.nozaad.com/Thread-افسردگی-پس-از-زایمان--9077?page=4

۱۹ مرداد ۱۳۹۴ ه‍.ش. - RE: افسردگی پس از زایمان ... این امضا 13 ماهه که با منه Hehe! ... روح که عامل اصلی بیماریاس اصلا بهش اهمیت نمیدیم و فکر میکنیم فقط دیوونه ها میرن ...

تغییرات مغز در افسردگی پس از زایمان - ایران‌بوم

www.iranboom.ir › تازه‌ها › خبر

۷ مرداد ۱۳۹۱ ه‍.ش. - روزنامه اطلاعات، بعضی‌ها فکر می‌کنند افسردگی پس از زایمان واقعی نیست ... این احساسات 2-3 هفته بعد از زایمان شروع شده و اگر درمان نشود ممکن است یک سال یا بیشتر هم طول بکشد. ... 13 راه برای کنترل احساسات در محل کار · چند درس مهم برای زندگی ... راه‌هایی غیردارویی برای درمان افسردگی · افسردگی عامل اصلی گرایش ...

[PDF]زنان نخست زا در اثربخشی گروه درمانی وجودی بر اختالل ...

sjimu.medilam.ac.ir/files/site1/.../hodanaddaf-A-10-1741-1-97e6a49.pdf

بررسی اثربخشی گروه درمانی وجودی بر اختالل افسردگی پس از زایمان در زنان نخست زا ..... روابط خویش موفق تر هستند، عامل اصلی جهت ارتقاء. روابط فردی را مواجهه اصیل ...

عامل اصلی افسردگی دوره نوجوانی چیست | فروشگاه آنلاین هلو ...

hollo.ir/عامل-اصلی-افسردگی-دوره-نوجوانی-چیست/

Oct. 13 پزشکی و سلامت, روانشناسی بدون دیدگاه · این مطلب را در واتس اپ به اشتراک بگزار. مجله هلو : عامل اصلی افسردگی دوران نوجوانی پس از تحقیقات روانپزشکان ... از 8000 زن که به افسردگی پس از زایمان یا پیش از زایمان مبتلا بودند، مطالعه کردند.

زن 47 ساله یک ساعت پس از اینکه فهمید باردار است، زایمان ...

khabarfarsi.com › خانواده › بارداری

۱۸ آبان ۱۳۹۴ ه‍.ش. - براون در 47 سالگی دریافت کرد باردار است و یک ساعت بعد دخترش را به دنیا ... دیابت بارداری را افزایش می دهد · 13 عامل اصلی افسردگی بعد از زایمان ...

اخبار فارسی::جامعه پزشکی باید خود را از بی اخلاقی ها پاک ...

www.efe.ir › جامعه پزشکی › پزشک

۶ روز پیش - ... و اخلاق پزشکی،پرستاری داروسازی و اخلاق در پژوهش محورهای اصلی این ... 13 عامل اصلی افسردگی بعد از زایمان · بچه چاق سالم نیست؛در خطر است!

زندگی، راز بزرگی است که در ما جاریست | فیدکو

avayesabz92.feedco.ir/

13 عامل اصلی افسردگی بعد از زایمان به طور کلی عواملی که می تواند به فرد این هشدار را بدهد که آیا در معرض ابتلا به افسردگی پس از زایمان است یا خیر، در 13 عنوان جای ...

زندگی، راز بزرگی است که در ما جاریست - صفحه اصلی

www.all-blog.ir/blog/avayesabz92

13 عامل اصلی افسردگی بعد از زایمان به طور کلی عواملی که می تواند به فرد این هشدار را بدهد که آیا در معرض ابتلا به افسردگی پس از زایمان است یا خیر، در 13 عنوان جای ...

ایرنا - خطر ابتلا به افسردگی بعد از زایمان در عمل سزارین ...

www.irna.ir/fa/News/81509705/

کد خبر: 81509705 (4512117) | تاریخ خبر: 28/11/1393 | ساعت: 13:0| ... سزارین را به عنوان یک عامل خطر جدی برای افسردگی پس از زایمان در نظر گرفت. ... وی گفت: در موارد شدید افسردگی بعد از زایمان که به جنون پس از زایمان شهرت دارد و .... صفحه اصلی; |; عناوین کل خبرها; |; روابط عمومی; |; RSS; |; آخرین خبرها; |; پیوندها; |; ارتباط با ما.

پزشکی بالینی - افسردگی

clinicalmedicine.ir/tag/افسردگی

خاصیت اصلی این ماده کمک به کاهش خطر خرابی دندان‌ها است؛ از این رو این ماده به ... افسردگی عامل شایع معلولیت است و با این که داروهایی برای درمان آن وجود دارد، .... سندرم‌هاي افسردگي، مانند افسردگي بعد از زايمان و افسردگي دوران يائسگي، ويژه .... محققان دانشگاه فنلاند شرقی، رژیم غذایی، وزن و علائم افسردگی بیش از 2000 مرد را طی 13 سال ...

مسمومیت 12 نفر بر اثر مصرف سالاد بسته‌بندی‌شده - راه فردا

www.rahefarda.com › سلامت › سلامت نیوز › محیط زیست

۴ بهمن ۱۳۹۴ ه‍.ش. - ... به ویروس لیستریا منوسیتوژنز (عامل بیماری لیستریوز) آلوده بوده است. ... 13 عامل اصلی افسردگی بعد از زایمان · تیراندازی خونین در مراسم ...

تستی برای تشخیص افسردگی پس از زایمان - پرشین وی

www.persianv.com/ravan/158010.php

در افسردگی پس از زایمان، به صورت ضمنی برخی تغییرات ایجادشده در خلق مادر، به راحتی توجه اطرافیان را به خود جلب می نماید. ... انتشار این عکس توسط عربستان به عنوان عامل انتحاری مسجد امام رضا(ع)! ... مقصران اصلی چاقی شکم تان را بشناسید! ... تاریخ نشر : دوشنبه 13 تیر 1390; مشاهده : 16718; سایر اخبار روانشناسی · RSS ...

فشارهای روانی یکی از دلایل اصلی افسردگی پس از زایمان است

www.aftabir.com/.../فشارهای-روانی-یکی-از-دلایل-اصلی-افسردگی-پس-ا...

۲ آبان ۱۳۹۰ ه‍.ش. - فشارهای روانی یکی از دلایل اصلی افسردگی پس از زایمان است .... همه ما وقتی از چیزی ناراحت هستیم سعی می کنیم عامل آزاردهنده را حذف کنیم. .... خدمات پزشکی پرستاری مهرپرور 13سال سابقه با مجوزوزارت بهداشت درمان وآموزش پزشکی.

رابطه نوع زایمان با افسردگی پس از زایمان

www.javanemrooz.com/articles/print.aspx?id=75578

افسردگي پس از زايمان سندرمي باليني است كه شديدتر از اندوه بعد از زايمان است و ... از اين جمله‌اند (14،13،4) و همچنين نوع زايمان به عنوان يكي از عوامل احتمالي مطرح شده است. ... و افسردگی پس از زایمان بررسی نمودند و در پنج مورد بین این دو عامل ارتباط به .... از طریق سزارین را یکی از عوامل اصلی بروز افسردگی پس از زایمان ذكر نمود (26).

مجله اینترنتی / جوان ایرانی

www.javaneirani.com/

بازی پرسپولیس را دوست دارم، ذوب‌آهن رقیب اصلی ما است - نانگ: قهرمانی در لیگ مهمتر از آسیا .... افسرده شدن به وسیله سیگار ... 13 عامل اصلی افسردگی بعد از زایمان.

افسردگی شدید مادر عامل اصلی قتل دو کودک دوقلو - طبری نیوز

tabarinews.ir/.../8113-افسردگی-شدید-مادر-عامل-اصلی-قتل-دو-کودک-دوق...

۷ آذر ۱۳۹۳ ه‍.ش. - قاضی 'علی موحدی راد' روز پنجشنبه افزود: این مادر 36 ساله که دچار افسردگی شدید بعد از زایمان و ناراحتیهای روحی شده دو پسر 14 ماهه خود را عصر دیروز ...

زنانی که پس از زایمان افسردگی می‌گیرند

www.coway.ir/سلامت-بانوان/2062/_

تحریک احساسات بعد از زایمان تا حدی طبیعی است و انتظار می رود که رخ دهد. ... بسیاری از خانم ها که دارای چندین عامل خطرزا هستند هرگز دچار افسردگی نمی شوند و بالعکس ...

افسردگی, درمان افسردگی, علل افسردگی, علت افسردگی, برای ...

www.clinicmoo.com/articles/7-depression-treatment

جهت کسب اطلاعات کامل لطفا به سایت اصلی مراجعه نمایید: ... قبل از اینکه به بررسی دلایل افسردگی بپردازیم مهمترین نکته برای درمان این است ... ب) عامل داروهای شیمیایی: .... کرد که شادی در انسانها در دمای 9/13 درجة سانتیگراد به بیشترین حد خود می رسد. ... افسردگی رفع افسردگی ضد افسردگی تست افسردگی افسردگی بعد از زایمان ...

افسردگی پس از زایمان - انجمن هاي نوزاد

www.nozaad.com/Thread-افسردگی-پس-از-زایمان--9077?page=4

۱۹ مرداد ۱۳۹۴ ه‍.ش. - RE: افسردگی پس از زایمان ... این امضا 13 ماهه که با منه Hehe! ... روح که عامل اصلی بیماریاس اصلا بهش اهمیت نمیدیم و فکر میکنیم فقط دیوونه ها میرن ...

خـبـر13 | جامعه پزشکی باید خود را از بی اخلاقی ها پاک نگه دارد

khabar13.ir › جامعه پزشکی › پزشک

۶ روز پیش - تندرستی. صفحه اصلی · سرویس ها · نظام سلامت · تعرفه گذاری · بودجه سلامت · دانشگاههای علوم پزشکی · بیمه و تامین اجتماعی · سلامت اجتماعی · سلامت ...

[PDF]ﺑﺮرﺳﻲ ارﺗﺒﺎط آﻧﻤﻲ دوران ﺑﺎرداري و اﻓﺴﺮدﮔﻲ ﭘﺲ از زاﻳﻤﺎن

journals.sbmu.ac.ir/en-jnm/article/download/690/575

توسط S Amir-Ali-Akbari - ‏2009

ﻋﻠﺖ اﺻﻠﻲ اﻓﺴﺮدﮔﻲ ﺑﻌﺪ از زاﻳﻤﺎن ﻧﺎﻣﺸﺨﺺ اﺳﺖ . ﻣﻄﺎﻟﻌﺎت ﻓﺮاواﻧﻲ. راﺑﻄﻪ. ﻋﻮاﻣﻞ ... 13. SPSS. اﻧﺠﺎم ﺷﺪ . ﻳﺎﻓﺘﻪ. :ﻫﺎ. ﻧﺘﺎﻳﺞ. ﭘﮋوﻫﺶ ﻧﺸﺎن داد ﻛﻪ. 6/14. درﺻﺪ. از اﻓﺮاد در ﮔﺮوه ﻏﻴﺮ آﻧﻤﻴﻚ و. 6/38. درﺻﺪ. از اﻓﺮاد آﻧﻤﻴﻚ. در ﻫﻔﺘﻪ .... اي ﺗﺤﺖ ﻋﻨﻮان ﻣﻴﺰان ﻫﻤﻮﮔﻠﻮﺑﻴﻦ ﭘﺎﺋﻴﻦ ﻋﺎﻣﻞ ﺧﻄﺮي ﺑﺮاي. اﻳﺠﺎد اﻓﺴﺮدﮔﻲ ﺑﻌﺪ از زاﻳﻤﺎن.

وقتی تخمدان‌ها تنبل می‌شوند - depp

depp.ir/p/76b0362e4b153a32efdd39263755564704

دوشنبه, 12 بهمن 1394 زناشوییبارداری و زایمانوقتی تخمدان‌ها تنبل می‌شوند دانستنیهای بارداری و زایمان 13 عامل اصلی افسردگی بعد از زایمان اختلالات خلقی که 3 تا 6 ...

تغییرات مغز در افسردگی پس از زایمان - ایران‌بوم

www.iranboom.ir › تازه‌ها › خبر

۷ مرداد ۱۳۹۱ ه‍.ش. - روزنامه اطلاعات، بعضی‌ها فکر می‌کنند افسردگی پس از زایمان واقعی نیست ... این احساسات 2-3 هفته بعد از زایمان شروع شده و اگر درمان نشود ممکن است یک سال یا بیشتر هم طول بکشد. ... 13 راه برای کنترل احساسات در محل کار · چند درس مهم برای زندگی ... راه‌هایی غیردارویی برای درمان افسردگی · افسردگی عامل اصلی گرایش ...

دکتر شهریار پورفرزام، نویسنده در کلینیک تخصصی ...

rastin-clinic.com/?author=4

۱۵ شهریور ۱۳۹۲ ه‍.ش. - پرش به محتوای اصلی ... میکنید به صورت خودکار نسخه مخصوص سیستم عامل موبایل شما (آندروئید ، ios ، …) ... 13 عامل اصلی افسردگی بعد از زایمان

 

 


 • تاریخ ارسال : ساعت:
 • نویسنده :

نظرات()

مطالب مرتبط


بخش نظرات این مطلبنام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی

خبر جدید

.

عکس بازیگران جدید

.

پوشاک جدید

.
ورود کاربران

ورود کاربران

عضويت سريع

عضويت سريع

  نام کاربری :
  رمز عبور :
  تکرار رمز :
  ایمیل :
  نام اصلی :
  کد امنیتی : * کد امنیتیبارگزاری مجدد

  درباره ما

   سال 95,سال 96,سال 1395,سایت خبرنیوز,دانلود عکس,,دانلود عکس 95,,عکس هنرمندان,عکس هنرمندان 95,عکس هنرمندان جدید,جدیدترین اخبار روز,سایت جدیدترین اخبار روز,جدیدترین اخبار روز در سال 95,نوروز 95,دانلود رایگان,خبر جدید,دانلود فیلم,خبر 95,خبر های داغ 95,بهترین سایت خبری,بهترین سایت خبری در سال 95,دانلود عکس full hd,دانلود عکس full hd جدید,مدل رنگ سال96,رنگ مو,رنگ مو 95,رنگ مو 1395,رنگ مو 96,رنگ مو 2017,رنگ مو 1396,سایت خبر نیوز

  کلیه ی حقوق مادی و معنوی سایت مربوط به جدید 95 |جدیدترین اخبار روز در خبرنیوز|سال 95 شامل خبر، سرگرمی.مد و زیبایی ،آرایش و مو،دانلود بوده و کپی برداری از آن با ذکر منبع بلامانع می باشد.

  . . . .

  ابزار وبمستر

  Xبستن تبليغات
  Xبستن تبليغات