close
متخصص ارتودنسی

آشنایی با رشته مهندسی برق در مقطع کارشناسی ارشد

آشنایی با رشته مهندسی برق در مقطع کارشناسی ارشد
چهارشنبه 01 فروردین 1397

یا مهدی .

جمهوری اسلامی ایران . . .

تبلیغات

تبلیغات

. .
موضوعات

موضوعات

سوالات امتحانی طرز تهیه غذا سالاد
خبری سرگرمی آرایش آموزش کامپیوتر و موبایل
دکوراسیون عکس های هنرمندان دنیای مد معرفی جدیدترین آثار فیلم و آهنگ در دنیا آموزش قلاب بافی و بافتنی
بیوگرافی
فروشگاه اینترنتی ما
جدیدترین وزیبا ترین عکس های حیوانات و پرندگان جدید
دانلود فیلم دانلود مداحی عکس بازیگران مرد عکس بازیگران زن عکس های ورزشکاران وخوانندگان دانلود آهنگ های جدید 95
. . . .

آشنایی با رشته مهندسی برق در مقطع کارشناسی ارشد

 آشنایی با رشته مهندسی برق در مقطع کارشناسی ارشد

 آشنایی با رشته مهندسی برق در مقطع کارشناسی ارشد 

دانشجویان رشته مهندسی برق در هر گرایش احتیاج به توانایی های خاصی دارند

 

معرفی رشته مهندسی برق در مقطع کارشناسی ارشد
• رشته مهندسی برق
مهندسی برق، دانش تحلیل و بررسی ریاضی پدیده‌هایی فیزیکی است که به نحوی به بارهای الکتریکی و حرکت و آثار آن‌ها (از قبیل جریان الکتریکی، پتانسیل الکتریکی، میدان الکتریکی، میدان مغناطیسی، موج الکترومغناطیسی، نیروی الکتریکی، نیروی مغناطیسی) مربوط می‌‌شوند. به دنبال کشف خواص الکتریکی و مغناطیسی مواد این رشته مهندسی برای به کار گیری این خواص جهت ساخت لوازم الکتریکی و الکترونیکی مورد نیاز به وجود آمد.

 

• توانایی‌های لازم برای داوطلبان رشته مهندسی برق
علاوه بر علاقه که عامل مهمی در موفقیت به حساب می آید، با توجه به تنوع دروس مجموعه مهندسی برق در مقطع کارشناسی ارشد، دانشجو در هر گرایش احتیاج به توانایی های خاصی دارد. در رشته مهندسی برق زیر شاخه ماشین گرایش قدرت با وجود این که ریاضیات قوی مورد نیاز نیست، شخص علاوه بر فهم مفاهیم پایه الکترومغناطیس احتیاج به قدرت تجسم ذهنی بالا برای درک اصول کار ماشین‌های دوار و شار پیوندی دارد.

 

در رشته مهندسی برق زیر شاخه سیستم نیز نیاز به درک مسایل اقتصادی وجود دارد. در در رشته مهندسی برق زیرشاخه مخابرات سیستم احتیاج به فهم ریاضیات قوی دارد که بیشتر در ارتباط با آمار واحتمال و تجزیه و تحلیل سیستم (درس سیگنال‌ها و سیستم‌ها) است. در بعضی از مباحث لایه فیزیکی مربوط به شبکه­ ها، تسلط بر فیزیک الکتریسیته برای دانشجو اهمیت دارد.

 

زیر شاخه مدار (circuit) گرایش الکترونیک دید مداری قوی می طلبد. در زیرشاخه ابزار (device) تسلط بر مفاهیم فیزیک کوانتوم اهمیت دارد و در دیجیتال برنامه نویسی قوی مورد نیاز است. گرایش کنترل با توجه به کاربرد زیاد ریاضیات، تسلط بر ریاضیات و آمادگی ذهنی دانشجو را برای درگیر شدن با مباحث محض ریاضی می طلبد. گرایش مهندسی پزشکی که بین رشته ­ای محسوب می شود علاوه بر دید مداری قوی احتیاج به آشنایی با علم مواد و حرکت اجسام دارد.

 

با توجه به آن‌چه تا کنون گفته شد، کمبود توانایی‌های مذکور می تواند عاملی بازدارنده در ادامه تحصیل در هر گرایش برای دانشجویان مهندسی برق شود. برای این منظور می توان میزان تسلط شخص روی دروس پایه هر گرایش که در دوره کارشناسی گذرانده می شود را مورد ارزیابی قرار داد. عدم فهم کامل دروس ماشین‌های الکتریکی۳ و بررسی سیستم‌های قدرت ۱و۲ در مورد گرایش قدرت سیستم و عدم تسلط بر دروس الکترونیک قدرت و ماشین‌های الکتریکی ۱و۲ در مورد زیرگرایش های الکترونیک قدرت و ماشین مشکل ساز خواهد شد.

 

توانایی های لازم در رشته مهندسی برق,رشته مهندسی برق, گرایش های رشته مهندسی برق

مهندسی برق شاخه‌ی قدرت دارای دو گرایش ماشین‌های الکتریکی و سیستم‌های قدرت است

 

دانشجویان رشته مهندسی برق که از ریاضی قوی برخوردار نبوده و در دروس سیگنال سیستم، آمار و احتمال مشکل دارند بهتر است وارد گرایش مخابرات نشوند. در مورد گرایش های الکترونیک و مهندسی پزشکی عدم تسلط بر مطالب دروس الکترونیک ۱و۲و۳ مانع موفقیت دانشجو خواهد شد. ضعف در دروس سیستم‌های کنترل خطی، آمار و احتمال و معادلات دیفرانسیل نیز مانع پیشرفت دانشجو در گرایش کنترل است.

 

• انواع گرایش های رشته مهندسی برق
*رشته مهندسی برق - گرایش الکترونیک
در رشته مهند سی برق، گرایش الکترونیک به دو زیر بخش عمده تقسیم می شود. بخش اول میکروالکترونیک است که شامل علم مواد، فیزیک الکترونیک و طراحی و ساخت قطعات، از ساده ترین شکل آن‌ها تا پیچیده‌ترین شکل است. بخش دوم مدار و سیستم نامیده می شود و هدف آن طراحی و ساخت سیستم‌ها و تجهیزات الکترونیکی با استفاده از قطعات ساخته شده توسط متخصصان میکروالکترونیک است. گرایش الکترونیک یکی از گرایش‌های جالب مهندسی برق است که محور اصلی آن آشنایی با قطعات نیمه هادی، توصیف فیزیکی این قطعات، عملکرد آنها و در نهایت استفاده از این قطعات برای طراحی و ساخت مدارها و دستگاه‌هایی است که کاربردهای فنی و روزمره زیادی دارند.

 

*رشته مهندسی برق - گرایش مخابرات
هدف از مخابرات ارسال و انتقال اطلاعات از نقطه ای به نقطه دیگر است که این اطلاعات می تواند صوت، تصویر یا داده های کامپیوتری باشد. مخابرات از دو گرایش میدان و سیستم تشکیل شده است. در گرایش میدان، دانشجویان با مفاهیم میدان های مغناطیسی، امواج، ماکروویو، آنتن و … آشنا می شوند تا بتوانند مناسب‌ترین وسیله را برای انتقال یک موج از نقطه‌ای به نقطه دیگر پیدا کنند. یکی از فعالیت‌های عمده مهندسی مخابرات گرایش سیستم، طراحی فلیترهای مختلفی است که می‌توانند امواج مزاحم شامل صوت یا پارازیت را از امواج اصلی تشخیص و آن‌ها را حذف کرده و تنها امواج اصلی را از آنتن دریافت کنند.

 

گفتنی است که امروزه با توسعه مخابرات بی سیم، ارتباط نزدیکتری بین دو گرایش میدان و سیستم ایجاد شده است. برای نمونه در گوشی تلفن همراه، هم تجهیزات مربوط به مدارهای مخابراتی، هم تجهیزات مربوط به فرستنده و هم آنتن گیرنده را داریم. از همین رو یک مهندس مخابرات امروزه باید از هر دو گرایش به‌خوبی اطلاع داشته باشد تا بتواند یک دستگاه بی سیم را طراحی کند.

 

*رشته مهندسی برق - گرایش کنترل
اگر بخواهیم یک تعریف کلی از کنترل ارائه دهیم می‌توانیم بگوییم که هدف این علم، کنترل خروجی‌های یک سیستم بر مبنای ورودی‌های آن با توجه به شرایط ویژه و نکات مورد نظر طراحی آن سیستم است. علم کنترل فقط در مهندسی برق مورد استفاده قرار نمی‌گیرد. بلکه در شاخه های دیگری از علوم مهندسی و حتی علوم انسانی کاربرد دارد. به عنوان نمونه کنترل فرآیند تصفیه نفت در یک پالایشگاه، کنترل عملکرد یک نیروگاه برق، سیستم کنترل ناوبری یک کشتی و یا کنترل تحولات و تغییرات جمعیتی نمونه های متنوعی از کاربرد علم کنترل هستند.

 

گرایش کنترل دارای زیر بخش‌های متنوعی مانند کنترل خطی، غیرخطی، مقاوم، تطبیقی، دیجیتالی، فازی و غیره است. در رشته‌های مهندسی مکانیک، مهندسی شیمی، مهندسی هوافضا، مهندسی سازه و مهندسی‌های دیگر نیز ما شاهد علم کنترل هستیم اما نوع سیستم کنترلی در هر رشته مهندسی متفاوت است. برای مثال در مهندسی مکانیک نوع کنترل، مکانیکی و در مهندسی شیمی براساس فرآیندهای شیمیایی است. اما در کل هدف مهندسی کنترل، طراحی سیستمی است که بتواند عملکرد یک دستگاه را در حد مطلوب حفظ کند. خودکار کردن یا اتوماتیک کردن خط تولید، یکی دیگر از فعالیت‌های مهندسی کنترل است. یعنی مهندس کنترل می‌تواند به گونه‌ای خط تولید را هماهنگ و کنترل کند که محصول تولید شده طبق برنامه تعیین شده و با بهترین کیفیت به دست آید.

 

*رشته مهندسی برق - گرایش قدرت
هدف اصلی مهندسین برق، گرایش قدرت، تولید برق در نیروگاه‌ها، انتقال برق از طریق خطوط انتقال و توزیع آن در شبکه‌های شهری و در نهایت توزیع آن برای مصارف خانگی و کارخانجات است. بنابراین یک مهندس قدرت باید با روش‌های مختلف تولید برق، خطوط انتقال نیرو و سیستم‌های توزیع، آشنا باشد. گرایش قدرت به آموزش و پژوهش در زمینه طراحی و ساخت سیستم‌های مورد استفاده در تولید، توزیع، مصرف و حفاظت از برق می پردازد. به عبارت دیگر دانشجویان این رشته در شاخه تولید با انواع نیروگاه‌های آبی، گازی، سیکل ترکیبی و … آشنا می‌شوند.

 

در بخش انتقال و توزیع نیز، روش‌های مختلف انتقال برق اعم از کابل‌های هوایی و زیرزمینی را مطالعه می کنند و در شاخه حفاظت نیز انواع وسایل و تجهیزات حفاظتی که در مراحل مختلف تولید، توزیع، انتقال و مصرف انرژی، انسان‌ها و تاسیسات را در برابر حوادث مختلف محافظت می کنند، مورد بررسی قرار می‌دهند که از آن میان می‌توان به انواع رله‌ها، فیوزها، کلیدها و در نهایت سیستم های کنترل اشاره کرد. یکی دیگر از شاخه های قدرت نیز ماشین های الکتریکی است که شامل ژنراتورها، ترانسفورماتورها و موتورهای الکتریکی می شود که این شاخه از زمینه‌های مهم صنعتی و پژوهشی گرایش قدرت است.

 

*رشته مهندسی برق - گرایش مهندسی پزشکی
کاربرد این گرایش در کشورمان در حال حاضر محدود می باشد و امید است در سالهای آتی با گسترش صنایع ساخت ادوات مهندسی پزشکی مانند لوازم بیمارستانی، آزمایشگاهی و توان بخشی زمینه کاری بیش از پیش برای متخصصین این گرایش فراهم آید. در حال حاضر مهندسین این گرتیش بیشتر در زمینه نصب و پشتیبانی دستگاههای حساس بیمارستانی و آزمایشگاهی و نیز ساخت محدود ادوات توان بخشی مشغول به کار می باشند.

 

• درس‌های تاثیر گذار در هر گرایش مهندسی برق
- مخابرات
الکترومغناطیس، تجزیه و تحلیل که دارای بیشترین ضرایب می باشند و درس الکترونیک که علاوه بر ضریب بالا درسی با ضریب سختی بالاست که درصد خوب آن تراز را به طور محسوسی بالا می برد.

 

- الکترونیک
الکترونیک که به واسطه ی ضریب ۵ آن، تمایز خاصی نسبت به کلیه ی دروس این گرایش دارد در ضمن ضریب سختی آن بالاست و وقت عمده ای باید برای آن صرف شود. الکترو مغناطیس دارای ضریب سختی و ضریب کنکور بالاست، دومین درس دارای اهمیت برای الکترونیک است.

 

رشته مهندسی برق, گرایش های رشته مهندسی برق, انواع گرایش های مهندسی برق

در رشته مهندسی برق زیر شاخه سیستم نیاز به درک مسایل اقتصادی وجود دارد

 

- قدرت
ماشین های الکتریکی و بررسی سیستمهای قدرت به واسطه ی ضریب بالا در این گرایش درس اول است. الکترو مغناطیس به واسطه ی ضریب سختی بالا درس دیگر دارای اهمیت در این گرایش است.

 

- کنترل
کنترل و تجزیه و تحلیل به واسطه ی ضریب بالا درس های اول این گرایش و الکترونیک به واسطه ی ضریب سختی بالا دارای اهمیت بالا در این گرایش هستند.

 

- مهندسی پزشکی
کنترل و تجزیه و تحلیل به واسطه ی ضریب بالا درس های اول این گرایش و الکترونیک به واسطه ی ضریب سختی بالا دارای اهمیت بالا در این گرایش هستند.

 

• وضعیت ادامه تحصیل رشته مهندسی برق در خارج از کشور
با توجه به گستردگی و تنوع گرایش‌های مهندسی برق و نیاز روزافزون دنیا به متخصصین این رشته، ظرفیت زیادی نسبت به سایر رشته ها در دانشگاه‌ای معتبر در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا به آن اختصاص داده شده است. به این ترتیب شرایط مناسبی برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌ای مذکور فراهم است. البته باید توجه داشت که میزان تسهیلاتی که برای ادامه تحصیل به دانشجو ارایه می‌شود، نسبت مستقیمی با فعالیت‌های علمی و پژوهشی و همچنین نمرات وی در دوره کارشناسی دارد.


با اینکه دانشگاه‌های خوب ایران از لحاظ سطح علمی با دانشگاه‌های متوسط کشورهای پیشرفته قابل مقایسه‌اند، هیچ گاه در رتبه‌بندی جهانی جایگاه مناسبی نداشته اند که این قضیه نشان‌ دهنده امکانات برتر آزمایشگاهی و رفاهی در دانشگاه‌های تراز اول دنیا است.

 

• زمینه‌های اشتغال رشته مهندسی برق
- گرایش مخابرات
مهندسی برق شاخه ی مخابرات دارای سه گرایش مخابرات میدان، مخابرات سیستم و مخابرات رمز است. دانشجویان گرایش مخابرات سیستم عمدتا در طراحی سیستم های مخابراتی فعالیت می‌کنند. طراحی سیستم‌های رادار و جنگ الکترونیک که جزو پروژه‌های نظامی محسوب می‌شوند، از زمینه ها ی ویژه‌ی کاربرد گرایش مخابرات سیستم هستند. طراحی شبکه‌های مخابراتی جهت ارتباط اطلاعاتی (مانند شبکه های ارتباطی بانک ها) و نصب و راه اندازی شبکه‌های ارتباط از راه دور (موبایل ) نیز در تخصص دانشجویان این گرایش است.

 

دانشجویان گرایش مخابرات میدان در زمینه‌ی طراحی اجزای فرستنده – گیرنده های مخابراتی مانند طراحی آنتن‌ها، طراحی موج بر و شبیه سازی آن‌ها تخصص دارند. گرایش رمز در زمینه‌ی مخابرات امن که از مسائل حیاتی در پروژه های نظامی است، کاربرد دارد. تهیه‌ی پروتکل های مخابرات امن و تست و ارزیابی میزان امنیت شبکه‌های مخابراتی نیاز به متخصصان در این زمینه دارد. بحث طراحی امنیتی کارت‌های هوشمند که در راستای ایجاد دولت الکترونیک نقش اساسی دارد در زمره‌ی فعالیت‌های مهم این گرایش است. در مجموع دانشجویان هر سه گرایش نیازهای مخابراتی پروژه‌های نظامی را تامین می کنند اگر چه زمینه‌ی انجام پروژه‌های مخابراتی غیر نظامی هم که نمونه‌هایی از آن‌ها آورده شد، برای متخصصان این رشته جود دارد.


- گرایش الکترونیک

مهندسی برق شاخه‌ی الکترونیک دارای سه گرایش طراحی آنالوگ، مدارهای دیجیتال، ادوات میکرو و نانو الکترونیک است. طراحی آنالوگ، گرایشی است که در گذشته‌ی نه چندان دور به عنوان نمادی برای یک مهندس الکترونیک بوده است. به گونه‌ای که وقتی نامی از مهندس الکترونیک برده می‌شد، مدارات الکترونیکی آنالوگ شامل سلف، خازن، مقاومت و تقویت کننده‌های عملیاتی در ذهن تداعی می‌شد.

 

امروزه این شاخه از مهندسی الکترونیک با حفظ کاربری خود در طراحی مدارهای آنالوگ برای استفاده در وسایل خانگی، سیستم‌های ارتباطی و پروژه‌های عمدتا تجاری به تدریج شاخص بودن خود را از دست می‌دهد. برتری ویژه‌ی سیستم‌های دیجیتال بر آنالوگ، امروزه باعث شده تمایل بسیاری برای طراحی بر پایه‌ی سیستم‌های دیجیتال به‌وجود آید و اگر این عصر را عصر دیجیتال بگوییم، سخنی به گزافه نگفته‌ایم. مهندس برق در شاخه‌ی الکترونیک دیجیتال در کنار مهندسین مخابرات در انجام پروژه‌های مخابراتی و پیاده‌سازی بهینه‌ی طرح‌های مخابراتی نقش عمده‌ای ایفا می‌کند.

 

طراحی بردهای FPGA، طراحی بردهای کنترلی با استفاده از میکرو کنترلرهای عمومی یا خاص از جمله فعالیت‌هایی است که در تخصص این گرایش است. علاوه بر کاربردهای نظامی، با توجه به دیجیتالی شدن اکثر وسایلی که به صورت روزمره با آن ها سروکار داریم، نیاز ویژه‌ای در کشور به مهندسین توانا در این زمینه دیده می‌شود. گرایش ادوات میکرو - نانو الکترونیک از گرایش‌های نو ظهور است که بحث‌های آن در مرزهای دانش واقع است.

 

بیشتر فعالیت‌ها در این زمینه در کشور جنبه‌ی تحقیقاتی دارد و از اهداف تاسیس چنین گرایشی در کشور نیز رشد علمی و پرورش نسلی از دانشمندان متخصص در زمینه ی تکنولوژی‌های نانو است. این گرایش در حال حاضر در برخی دانشگاه‌های مطرح کشور از جمله دانشگاه شریف و دانشگاه تهران ارائه می‌شود و فعالیت‌های تحقیقاتی آن به آزمایشگاه‌های موجود در این دانشگاه‌ها محدود است.

 

 

- گرایش قدرت
مهندسی برق شاخه‌ی قدرت دارای دو گرایش ماشین‌های الکتریکی و سیستم‌های قدرت است. مهندسین قدرت در گرایش سیستم‌های قدرت و طراحی و نظارت بر شبکه‌ی قدرت تخصص دارند. با توجه به نیاز روز افزون کشور به انرژی برق و توسعه‌ی شبکه‌ی برق از این جهت کشور به متخصصان این گرایش نیازمند است. این مهندسین برق در طراحی نیروگاه‌ها و مشاوره در زمینه‌ی احداث نیروگاه‌هایی که با انرژی‌های نو کار می‌کنند، توانمند هستند. در گرایش ماشین‌های الکتریکی، طراحی موتورهای الکتریکی مورد استفاده در صنایع مختلف، مشاوره در نصب و راه اندازی ژنراتورهای نیروگاهی، طراحی درایو (مدارهای الکترونیک قدرت مورد استفاده جهت راه اندازی و کنترل ماشین‌های الکتریکی) در تخصص مهندسین این گرایش است.

 

معرفی رشته مهندسی برق در مقطع کارشناسی ارشد

www.unp.ir/article/university/academic-courses/961

۳۱ مرداد ۱۳۹۲ ه‍.ش. - علاوه بر علاقه که عامل مهمی در موفقیت به حساب می آید،با توجه به تنوع دروس مجموعه مهندسی برق در مقطع کارشناسی ارشد، دانشجو در هر گرایش احتیاج به ...

مهندسی برق - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

https://fa.wikipedia.org/wiki/مهندسی_برق

رشته مهندسی برق در مقطع کارشناسی دارای ۵ گرایش زیر است. ... برخی از دروس گرایش مخابرات میدان در مقطع کارشناسی ارشد عبارت است از الکترومغناطیس پیشرفته ...

معرفي رشته مهندسي برق - بیتوته

www.beytoote.com/scientific/introduction/introducing-electricity.html

آشنایی با رشته مهندسی برق در مقطع کارشناسی ارشد. دانشجویان ... رشته برق در مقطع كارشناسي به چهار گرايش؛ مخابرات، كنترل، قدرت و الكترونيك تقسيم مي شود.

آشنایی با رشته های کارشناسی ارشد - مجموعه فنی و مهندسی ...

www.sanjeshdanesh.com/?p=576

علاوه بر علاقه که عامل مهمی در موفقیت به حساب می آید،با توجه به تنوع دروس مجموعه مهندسی برق در مقطع کارشناسی ارشد، دانشجو در هر گرایش احتیاج به توانایی های خاصی ...

میگنا - معرفي رشته مهندسي برق (کارشناسي و کارشناسي ارشد)

www.migna.ir/vdcau0n6.49nea15kk4.html

۱۷ شهریور ۱۳۹۱ ه‍.ش. - معرفی رشته مهندسی برق: گرایش های مقطع لیسانس رشته مهندسی برق در مقطع کارشناسی دارای 4 گرایش الکترونیک، مخابرات، کنترل و قدرت است.

معرفی رشته مهندسی برق - الکترونیک - دانشگاه فردوسی مشهد

https://www.um.ac.ir/Faculty-wndMore-cid-285-id-31.html

معرفی رشته مهندسی برق - الکترونیک - مقطع کارشناسی ارشد. تحصیلات تکلمیلی مهندسی هوا فضا شامل دو سطح کارشناسی ارشد و دکتری می باشد. در مقطع کارشناسی ...

معرفی کارشناسی ارشد مهندسی برق | 3گام

3gaam.com › ... › معرفی کارشناسی ارشد مهندسی برق

معرفی کلی کارشناسی ارشد مهندسی برق و ظرفیت دانشگاه ها در این رشته به همراه افق بازار ... هدف خيلي از دانشجويان ادامه تحصيل بعد از مقطع كارشناسي ارشد مي باشد.

معرفي رشته برق از نگاه کارشناس ارشد - کانون فرهنگی آموزش

www.kanoon.ir › معرفی رشته ها با رتبه های برتر › رشته های ریاضی

۱۵ مرداد ۱۳۹۲ ه‍.ش. - معرفي رشته برق از نگاه کارشناس ارشد با نگاهي اجمالي به صنعت در مي‌يابيم ... رشته ي برق در مقطع کارشناسي به چهار گرايش: مخابرات، کنترل، قدرت و ... از ديگر وظايف يک مهندس قدرت، آشنايي با روش هاي توزيع و پخش جريان در يک ...

[PDF]ﻓﻬﺮﺳﺖ دروس رﺷﺘﻪ ﺗﺤﺼﯿﻠﯽ «ﻣﺨﺎﺑﺮات» ﻣﻘﻄﻊ ﮐﺎرﺷﻨﺎﺳﯽ ارﺷﺪ

iausr.ac.ir/Files/1_arshad-napeyvaste-mokhaberat.pdf

ﻓﻬﺮﺳﺖ دروس رﺷﺘﻪ ﺗﺤﺼﯿﻠﯽ «ﻣﺨﺎﺑﺮات» ﻣﻘﻄﻊ ﮐﺎرﺷﻨﺎﺳﯽ ارﺷﺪ ﻧﺎﭘﯿﻮﺳﺘﻪ ... 2- داﻧﺸﺠﻮﯾﺎﻧﯽ ﮐﻪ در دوره ﮐﺎرﺷﻨﺎﺳﯽ، دروس وﺻﺎﯾﺎي اﻣﺎم ( ره) ، ﻣﺒﺎﻧﯽ ﮐﺎﻣﭙﯿﻮﺗﺮ، آﺷﻨﺎﯾﯽ ﺑﺎ ﻗﺮآن و روش ﺗﺤﻘﯿﻖ را ﻧﮕﺬراﻧﺪه اﻧﺪ ﻣﻠﺰم ﺑﻪ ﮔﺬراﻧﺪن ...

معرفی گروه کارشناسی ارشد برق - کنترل

www.abarkouhiau.ac.ir/index.php?option=com_content&view...

رشته کارشناسی ارشد مهندسی برق گرایش کنترل، در مرداد ماه 1390 از سوی شوراي ... لذا به تمام دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد این رشته توصیه میگردد که آیین نامه و ...

آشنایی با رشته مهندسی برق در مقطع کارشناسی ارشد | مجله ...

tafreshnews.ir/?p=22616

آشنایی با رشته مهندسی برق در مقطع کارشناسی ارشد. بهمن ۱۰, ۱۳۹۴ خبرنگار مجله علمی بدون دیدگاه. Print Friendly ... با برخی آسیب‌های عضلانی ناشی از ورزش آشنا شوید ...

گروه های آموزشی-گروه برق-معرفی گرایش کارشناسی ارشد برق ...

fani.iausr.ac.ir/fa/.../معرفی.گرایش.کارشناسی.ارشد.برق...مخابرات.html

گروه کارشناسی ارشد مخابرات دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرری از سال 1388 با پذیرش دانشجو ... رشته مهندسی برق در مقطع کارشناسی دارای 4 گرایش الکترونیک، مخابرات، ...

[PDF]برق مهندسی تحصیلی رشته دروس فهرست - شهرری

iausr.ac.ir/Files/2-1(2).pdf

فهرست. دروس. رشته. تحصیلی. مهندسی. برق. -. قدرت. گرایش. » ماشین های الکتریکی. « مقطع. کارشناسی. ارشد. ناپیوسته. دانشگاه. آزاد. اسالمی. واحد. یادگار. امام. خمینی.

کارشناسی ارشد مهندسی برق - ماهان

mahan.ac.ir/showpages/379/کارشناسی-ارشد-مهندسی-برق

انسانهاي اوليه اي که بر روي زمين زندگي مي کردند با نيروي برق آشنا بوده اند ولي ... در رشته مهندسي برق اين گرايش شامل طراحي روش ها و تجهيزاتي مي شود که کنترل يک ... امکان ادامه تحصيل در کليه گرايشهاي ياد شده در مقطع هاي کارشناسي ارشد و تا حد ...

معرفی رشته و بازار کار مهندسی برق

gu.ac.ir/TemplateDB/8060.aspx

گروه مهندسی برق هم اكنون با 4 عضو هيات‌علمي تمام وقت علاوه بر دو گرایش در مقطع كارشناسي، در مقطع كارشناسي ارشد دانشجو ميپذيرد. معرفی و بازار کار رشته مهندسی ...

محمودی - معرفی رشته مهندسی برق (کارشناسی و کارشناسی ...

tadrismahmoodi.blogfa.com/post-7.aspx

محمودی - معرفی رشته مهندسی برق (کارشناسی و کارشناسی ارشد) و بازار کار و آینده . ... رشته مهندسی برق در مقطع کارشناسی دارای ۴ گرایش الکترونیک، مخابرات، ...

معرفی رشته تحصیلی MBA - پاپیروس

www.papyrus.ir/Pages/798/معرفی-رشته-تحصیلی-MBA

رشته MBA یا کارشناسی ارشد مدیریت حرفه ای بازرگانی چنانچه از نامش پیداست تنها ... را در یکی از رشته های دانشگاهی گذرانده و با حوزه تخصصی دوره کارشناسی آشنائی پیدا .... باسلام من فارغ التحصیل رشته مهندسی کامپیوتر درسال 88 بودم ولی وقتی ...

آشنایی با دانشگاه - موسسه آموزش عالی شهاب دانش

shahabdanesh.ac.ir/387

آشنایی با دانشگاه ... اين موسسه مجوز برگزاری 8 رشته کارشناسی ارشد، 14 رشته کارشناسی پيوسته، 13 رشته در مقطع کاردانی و 14 رشته در مقطع کاردانی به کارشناسی به شرح زير را دارد و بنا ... ج – 2: مهندسي تكنولوژي برق – شبكه هاي انتقال وتوزيع

معرفی رشته مهندسی برق

www.iausak.ac.ir/fa/ContentDetail.aspx?id=238

معرفی رشته مهندسی برق. ... فارغ التحصيل در مقطع كارشناسي برق كه مدرك خود را در يكي از چهار گرايش الكترونيك، مخابرات، ... امكان ادامه تحصيل در كليه گرايشهاي ياد شده در مقطعهاي كارشناسي ارشد و تا حد زيادي در دوره دكتري، در داخل كشور وجود خواهد داشت.

[PDF]و سرفصل دروس برنامه ، مشخصات كلی – قدرت برق مهندسی ...

ui.ac.ir/Dorsapax/userfiles/Sub16/.../Engineer/.../MScPhDPower.pdf

3131. مشخصات كلی. ،. برنامه. و سرفصل دروس. تحصيالت تکميلی. مهندسی. برق. – ... دانشجويان مقطع كارشناسي ارشد. رشته برق. -. قدرت. ) گرايشهاي سياتم و ماشين. ،(.

معرفی مرکز | مرکز آموزش الکترونیکی دانشگاه امیرکبیر

vu2.aut.ac.ir/beta/fa/content/معرفی-مرکز

معرفي مرکز آموزش الکترونيکي دانشگاه صنعتي اميركبير (پلی تکنيک تهران) ... ماه 83 با پذيرش دانشجو در مقطع کارشناسي ارشد در چهار رشته زير آغاز به کار نمود: ... مهندسي برق – مخابرات - فناوری ارتباطات و اطلاعات (ICT); كارشناسي ارشد مهندسي ...

لیست دروس کارشناسی - ارشد و دکتری - صفحه اصلي سایت

ece.tabrizu.ac.ir/fa/.../list/لیست.دروس.کارشناسی....ارشد.و.دکتری.html

برنامه 8 ترمی کارشناسی مهندسی برق-قدرت (ورودی 92 و به بعد) ..... دروس تخصصی کارشناسی یا تحصیلات تکمیلی سایر رشته ها و گرایشها. حداکثر 6. 14.

معرفی گروه مهندسی برق - تارنمای آموزشی و پژوهشی دانشگاه ...

edu.arakut.ac.ir/index.php/معرفی-گروه-مهندسی-برق.html

در حال حاضر گروه برق در دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشجو می پذیرد. ... 5 نیمسال تحصیلی و برخی دروس و آشنایی نسبی با رشته و گرایش های برق، به ...

معرفی رشته برق

mirdamad.ac.ir/TemplateDB/228.aspx

دروس تشكيل دهنده دوره مهندسي برق مانند ساير رشته ها از دروس پايه، عمومي، اصلي و تخصصي تشكيل شده است كه بسته به مقطع مورد نظر(كارداني، كارشناسي و...) تبيين ...

دانشکده‌ی فنی و مهندسی - دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان

www.liau.ac.ir/faculties/fany-colleg.html

در مقطع كارشناسي ارشد گرایشهای مهندسی برق- قدرت و مهندسی برق- الکترونیک در ... در رشته كارشناسي ارشد عمران – مهندسی و مدیریت منابع آب به تحصیل خود ادامه دهند.

کارشناسی ارشد مهندسی برق گرایش کنترل - مسیر ایرانی

iranianpath.com/...Engineering/...Engineering/معرفی-رشته-کارشناسی-ا...

معرفی رشته کارشناسی ارشد مهندسی برق گرایش کنترل، برنامه درسی(سرفصل دروس) ... ارشد و دکترای مهندسی برق (به منظور ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر آموزش عالی) ...

نام دروس و ضرایب کارشناسی ارشد مجموعه مهندسی برق (کد ...

www.modaresanesharif.ac.ir/نام-دروس-و-ضرایب-کارشناسی-ارشد-مهندسی...

آزمون های آزمایشی در مقاطع کاردانی به کارشناسی ,کارشناسی ارشد و دکتری در ایران, بسته های آموزشی ... دروس امتحانی آزمون کارشناسی ارشد مهندسی برق. سوالات آزمون کارشناسی ارشد رشته برق شامل 10 عنوان درسي مي‌باشد كه تا آزمون کارشناسی ارشد 92 ...

معرفی رشته های مهندسی

hadilachinani.blogfa.com/

فارغ‌التحصیلان این دوره می‌توانند تا مقطع کارشناسی ارشد و دکتری در داخل یا خارج از کشور ... با توجه به خودکفایی صنایع کشور این رشته دارای بازار کار خوبی است.

آشنایی با رشته مهندسی برق در مقطع کارشناسی ارشد | پگاه ...

various.pegahonline.ir/.../آشنایی-با-رشته-مهندسی-برق-در-مقطع-کارشن/

توانایی‌های لازم برای داوطلبان رشته مهندسی برق علاوه بر علاقه که عامل مهمی در موفقیت به حساب می آید، با توجه به تنوع دروس مجموعه مهندسی برق در مقطع کارشناسی ارشد، ...

مهندسی برق - پورتال رسمی دانشگاه ولی عصر (عج) رفسنجان

vru.ac.ir/?part=menu&inc=menu&id=106

رشته مهندسی برق در دانشگاه ولیعصر (عج) رفسنجان از سال 1391 در مقطع ... در حال حاضر در این رشته در مقطع کارشناس در گرایش کنترل و در مقطع کارشناسی ارشد در ... چارت دروس کارشناسی رشته مهندسی برق –کنترل دانلود چارت دانلود چارت درختی

مهندسی برق - پورتال رسمی دانشگاه ولی عصر (عج) رفسنجان

vru.ac.ir/?part=menu&inc=menu&id=106

رشته مهندسی برق در دانشگاه ولیعصر (عج) رفسنجان از سال 1391 در مقطع ... در حال حاضر در این رشته در مقطع کارشناس در گرایش کنترل و در مقطع کارشناسی ارشد در ... چارت دروس کارشناسی رشته مهندسی برق –کنترل دانلود چارت دانلود چارت درختی

معرفی رشته - دانشگاه علم و صنعت ايران - دانشكده مهندسي خودرو

www.iust.ac.ir/page.php?slct_pg_id=13937&sid=21&slc_lang...

درگذشت داننشجوی کارشناسی ارشد مهندسی برق - قدرت پردیس دانشگاهی ... در ایران و خاورمیانه در سال 1379 کار خود را با جذب دانشجو در مقطع کارشناسی‌ارشد آغاز نمود. ... رشته مهندسی خودرو دارای سه گرایش مختلف قوای محرکه، سیستم تعلیق و سازه و بدنه ...

دانشكده فني و مهندسي - دانشگاه قم

www.qom.ac.ir/Portal/Home/Default.aspx?CategoryID=1baa9c80...

۶ روز پیش - معرفی دانشکده. دانشكده فني و مهندسي دانشگاه قم در سال 1382 بطور رسمي با پذيرش ... از مهر ماه سال 1383 نيز رشته مهندسي صنايع در دوره شبانه به رشته هاي فني و ... سازه دريايي و خاك و پي ) هم در مقطع كارشناسي ارشد و هم در مقطع دكتري در ...

معرفي گروه‌ها و گرايش‌ها - دانشگاه صدا و سيما

iribu.ac.ir/persian/modulespage.aspx?modulename=viewpage...

معرفي رشته‌ي كارشناسي ارشد مهندسي صدا ... صدا وتصوير" از گروه مهندسي رسانه فعاليت مي نمود ، هم اكنون در 2 مقطع كارداني و كارشناسي پيوسته مخابرات(تمركز ويدئو) دانشجو دارد. ... الف) دانش پايه كارداني و كارشناسي رشته برق ( اعم از دروس عمومي فيزيك ...

معرفی رشته های دانشگاهی - دبیرستان انرژی اتمی

www.aehighschool.com/?p=3026

مهندسي معدن با رشته هاي زمين شناسي شيمي، جغرافيا ارتباط نزديک دارد و دانش آمزي که ..... قدرت و الكترونيك، به تحصيل در مقطع كارشناسي ارشد مهندسي برق بپردازند.

معرفی، بازارکار و آینده شغلی رشته مهندسی برق

www.iranmodares.com/article-index.php?ID=1499

رشته مهندسی برق در مقطع کارشناسی دارای 4 گرایش الکترونیک، مخابرات، کنترل و ... و حتی تعدادی از فارغ التحصیلان مهندسی برق در بازار کار جذب گرایشهای دیگر این .... امکان ادامه تحصیل در کلیه گرایشهای یاد شده در مقطعهای کارشناسی ارشد و تا حد ...

آموزش دانشکده مهندسی برق-دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین ...

www.kntu.ac.ir/index.aspx?lang=1&sub=27

جلسه آشنايي با گرايشهاي كارشناسي مهندسي برق مخصوص ورودي ۱۳۹۲ و ۱۳۹۳ ... قابل توجه دانشجويان مقطع كارشناسي ارشد رشته هاي مهندسي برق ورودي سال ۹۴ ...

معرفی رشته مهندسی صنایع - صنایع در مقطع کارشناسی ارشد ...

mosamam.ir/5678/معرفی-رشته-مهندسی-صنایع-صنایع-در-مقطع/

۳۱ مرداد ۱۳۹۲ ه‍.ش. - مهندسی صنایع ، شامل کاربرد روش‌های تجزیه و تحلیل اصول فیزیکی برای تبدیل موادخام و سایر منابع به فرمی است که رضایت و احتیاجات آدمی را ...

آشنایی با رشته مهندسی مدیریت اجرایی - ای استخدام

www.e-estekhdam.com/رشته-مهندسی-مدیریت-اجرایی/

۳ بهمن ۱۳۹۳ ه‍.ش. - دانشجویان در مقطع کارشناسی این رشته، آموزش های مرتبط با پایه های مهندسی و ... اشاره شد؛ شامل رشته های مهندسی مکانیک، صنایع، برق، عمران و کامپیوتر است. ... نکنید که MBA درسی در مقطع کارشناسی ارشد است نه در مقطع کارشناسی.

معرفی 10 رشته برتر فنی مهندسی به ترتیب اولویت بازار کار

iranelearn.com/بازار-کار-رشته-برتر.html

 رتبه: ۴ - ‏بازبینی توسط 71 کاربر تایید شده است

رشته مهندسی برق در مقطع کارشناسی دارای ۴ گرایش الکترونیک، مخابرات، کنترل و ... و حتی تعدادی از فارغ التحصیلان مهندسی برق در بازار کار جذب گرایشهای دیگر این .... با توجه به دروسی که در این گرایش از گرایشهای کارشناسی ارشد، ارائه می*شوند ... 

 


 • تاریخ ارسال : ساعت:
 • نویسنده :

نظرات()

مطالب مرتبط


بخش نظرات این مطلبنام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی

خبر جدید

.

عکس بازیگران جدید

.

پوشاک جدید

.
ورود کاربران

ورود کاربران

عضويت سريع

عضويت سريع

  نام کاربری :
  رمز عبور :
  تکرار رمز :
  ایمیل :
  نام اصلی :
  کد امنیتی : * کد امنیتیبارگزاری مجدد

  درباره ما

   سال 95,سال 96,سال 1395,سایت خبرنیوز,دانلود عکس,,دانلود عکس 95,,عکس هنرمندان,عکس هنرمندان 95,عکس هنرمندان جدید,جدیدترین اخبار روز,سایت جدیدترین اخبار روز,جدیدترین اخبار روز در سال 95,نوروز 95,دانلود رایگان,خبر جدید,دانلود فیلم,خبر 95,خبر های داغ 95,بهترین سایت خبری,بهترین سایت خبری در سال 95,دانلود عکس full hd,دانلود عکس full hd جدید,مدل رنگ سال96,رنگ مو,رنگ مو 95,رنگ مو 1395,رنگ مو 96,رنگ مو 2017,رنگ مو 1396,سایت خبر نیوز

  کلیه ی حقوق مادی و معنوی سایت مربوط به جدید 95 |جدیدترین اخبار روز در خبرنیوز|سال 95 شامل خبر، سرگرمی.مد و زیبایی ،آرایش و مو،دانلود بوده و کپی برداری از آن با ذکر منبع بلامانع می باشد.

  . . . .

  ابزار وبمستر

  Xبستن تبليغات
  Xبستن تبليغات