close
متخصص ارتودنسی

جزئیات سرقت مسلحانه 4 و نیم کیلو طلا در ستارخان

جزئیات سرقت مسلحانه 4 و نیم کیلو طلا در ستارخان
پنجشنبه 06 اردیبهشت 1397

یا مهدی .

جمهوری اسلامی ایران . . .

تبلیغات

تبلیغات

. .
موضوعات

موضوعات

سوالات امتحانی طرز تهیه غذا سالاد
خبری سرگرمی آرایش آموزش کامپیوتر و موبایل
دکوراسیون عکس های هنرمندان دنیای مد معرفی جدیدترین آثار فیلم و آهنگ در دنیا آموزش قلاب بافی و بافتنی
بیوگرافی
فروشگاه اینترنتی ما
جدیدترین وزیبا ترین عکس های حیوانات و پرندگان جدید
دانلود فیلم دانلود مداحی عکس بازیگران مرد عکس بازیگران زن عکس های ورزشکاران وخوانندگان دانلود آهنگ های جدید 95
. . . .

جزئیات سرقت مسلحانه 4 و نیم کیلو طلا در ستارخان

جزئیات “سرقت مسلحانه” 4 و نیم کیلو طلا در ستارخان
سرقت مسلحانه ، سرقت طلافروشی

 

چهار مسلح به اسلحه کلاشینکف پس از به رگبار بستن مغازه طلافروشی در محله ستارخان و قتل مرد طلافروشی با سرقت 5/ 4 کیلوگرم طلا از محل متواری شدند. جزئیات “سرقت مسلحانه” از طلافروشی در ستارخان را در ادامه می خوانید.

جزئیات سرقت مسلحانه طلافروشی در ستارخان

پلیس با گچ سفید روی سنگ های خاکستری رنگ کف طلافروشی ساسان در خیابان دریانوی ستارخان تصویر جسد حاج آقا محبی را کشیده؛ یکی از کسبه قدیمی خیابان ستارخان که چند ساعت قبل از ورود سارقان با دست های خود کرکره مغازه اش را بالا کشید تا یکی دیگر از آخرین روزهای اسفندماه را در کنار پسرش به پایان برساند. اما ورود سارقان و مقاومت حاج آقا محبی برای نگه داشتن سرمایه ای که سال ها برای به دست آوردنش تلاش کرده بود داستان زندگی اش را جور دیگری رقم زد.

 

به گزارش اعتماد، پلیس دورتا دور مغازه و پیاده رو را با دو ردیف نوار سفیدرنگ محصور کرده تا جمعیت کنجکاو را مهار کند. شیشه کنار قفل مغازه شکسته شده و سینی های طلا یکی درمیان داخل وی ترین مغازه است. «حاجی مرد تموم شد... آقا رحیم (همسایه) بردش بیمارستان....» این ها را همسایه سیگارفروش طلافروشی برای یکی دیگر از همسایه ها تعریف می کند. تعداد سربازهای داخل و خارج مغازه شاید بیشتر از ١٠ نفر هستند. مردم جلوی نوارهای سفیدرنگی که پلیس برای حصارکشی منطقه کشیده تجمع کرده اند. پلیس هایی که تعدادی از آن ها لباس شخصی پوشیده اند مدام این جمله را تکرار می کنند: بفرمایید آقا. عقب تر بایستید... شما آقا.... اما مردم عین خیالشان نیست. هر چند دقیقه یک بار چهره آدم هایی که برای پرس وجوی حادثه، جلوی طلافروشی ساسان تجمع می کنند عوض می شود. پسرجوانی که در حلیم فروشی نبش خیابان کار می کند، می گوید: ما تو مغازه دید نداشتیم، ببینیم چی شده. همه از ترس ساکت شده بودند. وقتی صدای تیراندازی آمد فکر کردم بچه ها نارنجک هایشان را برای چهارشنبه سوری امتحان می کنند. اما وقتی از مغازه بیرون آمدم فهمیدم که حاجی را کشته اند.

 

مقاومت ناکام طلافروش

 

تعدادی از کسبه محل داخل بوتیک لباس فروشی ایستاده اند. همه مات و مبهوت فقط بیرون را تماشا می کنند و کسی حرف نمی زند. صاحب بوتیک می گوید: «سارقان دو نفر بودند که صورتشان را با نقاب پوشانده بودند. ساعت پنج عصر از راه رسیدند.» حاج آقا محبی دو تا پسر به اسم مهرداد و مهران دارد؛ مهرداد در طلافروشی کنار حاجی بوده که این اتفاق افتاده. صاحب بوتیک ماجرایسرقت مسلحانه را این طور تعریف می کند: «امروز عصر مهرداد پسر بزرگ حاجی داخل مغازه بود و حاجی بیرون توی پیاده رو و روبه روی مغازه نشسته بود و مثل همیشه مشغول صحبت کردن با همسایه کلیدسازش بود که دو سارق حمله کردند. یکی از سارق ها اسلحه داشت. هر دو صورت هایشان را پوشانده بودند و چیزی از قیافه هایشان معلوم نبود. در مغازه قفل بود. آن ها جلوی مغازه ایستادند و به مهرداد پسر بزرگ حاجی که داخل مغازه بود گفتند که در را برایشان باز کند. مهرداد در را باز نکرد و سارقان با انتهای کلت شیشه را شکستند و وارد مغازه شدند. همه این اتفاق ها چند ثانیه بیشتر طول نکشید. یکی از سارقان هم جلوی در مغازه ایستاده بود تا کسی وارد مغازه نشود. مهرداد همین که سارق ها را می بیند دچار شوک می شود و بی حرکت می ماند. حاجی محبی متوجه سارقان می شود و دوان دوان وارد مغازه و با سارق ها درگیر می شود. انگار نمی خواهد اجازه دهد که سارق ها طلا ها را از روی وی ترین مغازه بردارند. یکی از سارق ها همین که مقاومت حاجی را می بیند برای ترساندنش یک تیر هوایی به سقف می زند اما حاجی دست از مقاومت برنمی دارد. سارق یک تیر هوایی دیگر شلیک می کند و حاجی باز هم دست از تلاش و مقاومت برنمی دارد. مردم از بیرون مغازه ماجرا را تماشا می کردند و کسی نمی توانست جلو برود. همه صدای تیر ها را شنیده بودند و می ترسیدند. سارق داخل مغازه همین که مقاومت حاجی را دید تیر سوم را به سمت راست بدنش (به قلبش) شلیک کرد. حاجی روی زمین افتاد و جان می داد اما باز هم خودش را روی زمین می کشید و به سمت سارقی که ساک طلا ها دستش بود حرکت می کرد. مردمی که به تماشا ایستاده بودند حتی جرات نداشتد موبایل هایشان را بیرون بیاورند و فیلمبرداری کنند. چند ثانیه بعد سارق داخل مغازه با ساکی تیره رنگ پر از طلا ها و سکه از مغازه بیرون آمد و با همدستش به سمت کوچه ای که چند قدم بالا تر از مغازه بود و به سمت آزادی راه داشت فرار کردند. آنجا یک نفر با موتوسیکلت هوندا در انتظارشان بود و هر دو را سوار کرد و فرار کردند. یکی از همسایه ها به پلیس زنگ زد و پلیس آمد و تحقیقاتش را شروع کرد.»

 

سومین سرقت منجر به قتل

 

مرد می انسال صاحب عروسک فروشی روبه رو هم شاگردش را داخل مغازه گذاشته و خودش آمده تا داستان را از نزدیک دنبال کند، او می گوید: یکی از همسایه های نزدیک مغازه که تازه ماشینش را تحویل گرفته بود حاجی را سوار کرد و برد بیمارستان. اما حاجی هنوز به بیمارستان نرسیده، فوت کرده بود.»

سه ساعت از وقوع حادثه می گذرد اما هنوز همه همسایه ها بهت زده و در سکوت ماجرا را دنبال می کنند. شاید هم رفت وآمد مردم، پلیس ها، مامورهای آگاهی و بازپرس قتل برایشان آنقدر جذابیت دارد که در سکوت به تماشا بنشینند و درباره حادثه با هم صحبت نکنند. جواب مردم و عابران گذری را هم نمی دهند و در مقابل سوال های مردم که هر چند دقیقه یک بار تکرار می شود سری تکان می دهند و اظهار بی اطلاعی می کنند. کلیدساز همسایه طلافروشی می گوید این سومین باری است که مغازه حاجی را دزد زده. دو سال پیش یکی با قمه آمده بود و حاجی را تهدید کرده بود. اما مردم ریختند و دزد را گرفتند و حاجی هم خودش دزد را گرفت. یک بار دیگر هم یک عده جوان یک بمب دست ساز توی مغازه حاجی انداختند و گفتند که اگر بیرون نرود مغازه منفجر می شود. حاجی رفت بیرون و بمب ترکید. اما جوان ها هم دستگیر شدند.» در همین بین مهرداد پسر بزرگ حاجی از راه می رسد. هنوز شوک زده است؛ جواب هیچ کسی را نمی دهد. دیدن چهره همسایه ها هم برایش تلخ است. پلیس در مغازه را باز می کند و مهرداد وارد می شود. خرده شیشه هایی که سارقان برای وارد شدن به مغازه شکسته اند جلوی در مغازه ریخته.

 

قتل پدر مقابل چشمان بهت زده پسر

 

همسایه ها می گویند که سارقان سه کیلو طلا را سرقت کرده اند اما محمد کشتی آرای، رییس اتحادیه طلا و جواهر درباره این حادثه به میزان گفته: «چهار مسلح به اسلحه کلاشینکف پس از به رگبار بستن مغازه طلافروشی در محله ستارخان و قتل مرد طلافروشی با سرقت 5/ 4 کیلوگرم طلا از محل متواری شدند.»

 

جلوی مغازه طلافروشی جمعی از همسایه ها تشکیل شده و همه درباره سرقت صحبت می کنند، در بین آن ها یکی که از همه مسن تر است و رفیق قدیمی حاجی محبی (صاحب طلافروشی) هنوز نمی خواهد باور کند که دوست قدیمی اش کشته شده است. بیشتر از ٣٠ سال است که هر روز صبح به حاجی سلام کرده و تصور اینکه روزی از راه برسد و این طور ناگهانی رفیقش را از او بگیرند برایش سخت است.

 

جزئیات سرقت مسلحانه 4 و نیم کیلو طلا در ستارخان


 • تاریخ ارسال : ساعت:
 • نویسنده :

نظرات()

مطالب مرتبط


بخش نظرات این مطلبنام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی

خبر جدید

.

عکس بازیگران جدید

.

پوشاک جدید

.
ورود کاربران

ورود کاربران

عضويت سريع

عضويت سريع

  نام کاربری :
  رمز عبور :
  تکرار رمز :
  ایمیل :
  نام اصلی :
  کد امنیتی : * کد امنیتیبارگزاری مجدد

  درباره ما

   سال 95,سال 96,سال 1395,سایت خبرنیوز,دانلود عکس,,دانلود عکس 95,,عکس هنرمندان,عکس هنرمندان 95,عکس هنرمندان جدید,جدیدترین اخبار روز,سایت جدیدترین اخبار روز,جدیدترین اخبار روز در سال 95,نوروز 95,دانلود رایگان,خبر جدید,دانلود فیلم,خبر 95,خبر های داغ 95,بهترین سایت خبری,بهترین سایت خبری در سال 95,دانلود عکس full hd,دانلود عکس full hd جدید,مدل رنگ سال96,رنگ مو,رنگ مو 95,رنگ مو 1395,رنگ مو 96,رنگ مو 2017,رنگ مو 1396,سایت خبر نیوز

  کلیه ی حقوق مادی و معنوی سایت مربوط به جدید 95 |جدیدترین اخبار روز در خبرنیوز|سال 95 شامل خبر، سرگرمی.مد و زیبایی ،آرایش و مو،دانلود بوده و کپی برداری از آن با ذکر منبع بلامانع می باشد.

  . . . .

  ابزار وبمستر

  Xبستن تبليغات
  Xبستن تبليغات