close
متخصص ارتودنسی

جمع کردن شیشه از شهر!

جمع کردن شیشه از شهر!
پنجشنبه 30 فروردین 1397

یا مهدی .

جمهوری اسلامی ایران . . .

تبلیغات

تبلیغات

. .
موضوعات

موضوعات

سوالات امتحانی طرز تهیه غذا سالاد
خبری سرگرمی آرایش آموزش کامپیوتر و موبایل
دکوراسیون عکس های هنرمندان دنیای مد معرفی جدیدترین آثار فیلم و آهنگ در دنیا آموزش قلاب بافی و بافتنی
بیوگرافی
فروشگاه اینترنتی ما
جدیدترین وزیبا ترین عکس های حیوانات و پرندگان جدید
دانلود فیلم دانلود مداحی عکس بازیگران مرد عکس بازیگران زن عکس های ورزشکاران وخوانندگان دانلود آهنگ های جدید 95
. . . .

جمع کردن شیشه از شهر!

جمع کردن شیشه از شهر!

سردار اسکندر مومنی، جانشین فرمانده ناجا از علل گرایش به مصرف مواد مخدر تا وضع برنامه و قانون قوی برای جمع کردن پدیده اعتیاد از شهر ها صحبت میکند.

قدم به قدم تا جمع کردن شیشه از شهر!

قدم به قدم تا جمع کردن شیشه از شهر!

 
سردار اسکندر مومنی، جانشین فرمانده ناجا گفته است: "قوانین کشور به اندازه کافی بازداره نیستند و این قوانین باید طوری به تصویب برسند که بازدارندگی لازم را برای خاطیان و متخلفان به همراه داشته باشند.نظرسنجی های مستمر 5 ساله نشان می دهد، مهمترین دغدغه مردم، مواد مخدر، معضل اعتیاد و معتادان خیابانی است که باید سایر دستگاه ها در کنار نیروی انتظامی پای کار بیایند تا به یک نتیجه مطلوب برسیم."
 
 
* قوانین ناکارآمد و عدم هماهنگی نهادها
 
معضل اعتیاد و معتادان خیابانی، سال های سال است که در صدر آسیب های اجتماعی قرار دارد. قوانین بسیاری نیز در این مدت برای مبارزه با مواد مخدر و متخلفان آن به تصویب رسیده و شعار نهادهایی است که به طور مستقیم مسئولیت اجرا و عمل به قوانین یاد شده را دارند. اما با یک نگاه اجمالی و مختصر به وضعیت برخی از کوچه پس کوچه های شهری همچون تهران، شاهد صحنه هایی هستیم که از ناکارآمد بودن این قوانین خبر می دهند. به گفته جانشین فرمانده ناجا، قوانین ساماندهی معتادین خیابانی یا همان کارتن خواب ها، بارها در کشور اجرا شده، اما به علت عدم هماهنگی و همکاری نهادهای مربوطه، نتیجه مطلوبی را در برنداشته است.
 
 
 
مصرف شیشه ، موادمخدر ، اعتیاد جوانان
 
 
* پیگیری های بی جواب و آتشی که در چادر کارتن خواب ها افتاد
 
قوانین ناکارآمد و عملکرد تعدادی از سازمان های مسئول در جمع آوری، نگهداری و بارپروری معتادان، کار را به جایی رساند که تعدادی از مردم، خود در اقدامی که غیرعقلانی و غیراصولی به نظر می رسید، دست به کار شدند. در سالی که روزهای پایانی آن را سپری می کنیم، مردم محله هرندی تهران، در پی اجرایی نشدن وعده های مسئولان نسبت به ساماندهی معتادان و کارتن خواب های این محله صبح روز دوشنبه 18 آبان ماه ، چادرهایی که معتادان در پارک حقانی بنا کرده بودند را به آتش کشیدند. برخی از این افراد گفتند: ما مدتهاست اعتراض خود نسبت به تجمع معتادین در محیط زندگی مان را به مسئولان منتقل کرده ایم، اما گویا هیچ گوش شنوایی در میان این نهادها وجود ندارد.
 
حال این سوال پیش می آید که چرا با وجود مسئولیت چندین و چند نهاد در امر مبارزه با مواد مخدر و ساماندهی معتادان، کار باید به جایی برسد که چنین اقدامی صورت پذیرد؟ واقعیت این است که مردم محله هرندی همانند دیگر مردم شهر، حق زندگی آرام و سالم و به دور از حضور فروشندگان و مصرف کنندگان موادمخدر را دارند.
 
 
 
 
* آسیب های اجتماعی را به بحران تبدیل نکنیم
 
آسیب های اجتماعی مربوط به یک زمان و مکان مشخص نیستند اما شرایط فرهنگی و اجتماعی یک منطقه و نحوه مدیریت در رفع و کاهش میزان آسیب ها اثر شگرفی دارد.
 
آشوری، آسیب شناس اجتماعی در این خصوص می گوید: رفع معضل اعتیاد به عنوان یکی از بزرگ ترین آسیب های اجتماعی، هماهنگی و فعالیت همه جانبه دستگاه های ذیربط را می طلبد. عدم حضور و فعالیت صحیح هر یک از نهادها و شانه خالی کردن آن ها از مسئولیتشان پیامدهای جبران ناپذیری را به دنبال دارد. یک مدیریت غلط می تواند آسیب های اجتماعی را که به سادگی و با هزینه کمتری قابل رفع هستند، به یک بحران غیرقابل حل تبدیل کند.سازماندهی اصولی و تقسیم کار میان نهادهایی که در امر مبارزه با مواد مخدر و ساماندهی امور معتادین دخیل هستند، یکی از اقداماتی است که تحت یک مدیریت حساب شده و واحد می تواند گره به ظاهر کور این معضل اجتماعی را باز کند. اگر همه نهادهای مسئول بخواهند، می توانند با توجه به توانمندی های موجود خود و با استفاده از نیروهای داوطلب مردمی، قدم های موثری در جهت ریشه کن کردن معضل معتادان خیابانی و پدیده نازیبای کارتن خوابی بردارند.
 
 
 
اعتیاد جوانان ، شیشه
 
* یک عزم جزم، یک مدیریت قاطع
 
با توجه به هشدار جانشین فرمانده ناجا مبنی بر ناکارآمدی قوانین و افزایش تعداد کارتن خواب های معتاد و حادثه ای چون عملکرد مردم در محله هرندی، آیا وقت آن نرسیده که نهادهای متولی در امر مبارزه با موادمخدر، عزم خود را در جهت کاهش آسیب های اجتماعی جزم کنند؟ بدون شک اگر هر نهاد مسئول از جمله نیروی انتظامی، شهرداری، بهزیستی و ستاد مبارزه با مواد مخدر، با مساعدت و یاری مردم در جهت رفع معضل معتادان خیابانی، همراه با یک مدیریت قاطع و حساب شده اقدام کنند، نتایج بسیار خوبی به دست خواهد آمد.
 
یک عزم جزم و یک مدیریت اصولی می تواند پایانی بر پدیده پر آسیب و دردناک معتادان خیابانی باشد؛ در غیر این صورت احتمالا با بحران جدی افزایش اعتیاد و تعداد معتادان کارتن خواب مواجه خواهیم شد.

قدم به قدم تا جمع کردن شیشه از شهر!  

 

 

 

برنامه غذایی چاق شدن زیر نظر دکتر تغذیه تبیان

big.loxblog.com/post/31

یك زن جوان و سالم روزانه به 2000 كیلو كالری و یك مرد جوان و سالم به 2200 كیلو كالری انرژی نیاز دارد . یك برنامه غذایی تأمین كننده 2000 كالری ، به شرح زیر است:

رازهایی برای زنان چهل ساله - پارسینه

www.parsine.com/fa/news/62141/رازهایی-برای-زنان-چهل-ساله

۱۳ خرداد ۱۳۹۱ ه‍.ش. - از یک رژیم غذایی سالم که از مواد غذایی کم چربی و سبزیجات و میوه ی فراوان ..... ارث ژنتیک تغذیه و نوع زندگی همه در زندگی زنان تاثیر داره و مطمئنا خانمهایی که ... من زن جاق و جهل ساله دیدم خیلی خوشگل و جوان زن لاغر و بیست و پنج ساله هم ...

رژیم غذایی مناسب برای مادران شیرده - Bartarinha.IR | برترین ها

www.bartarinha.ir › بارداری و کودک یاری › عمومی

بسیاری از مادرانی که به نوزادان خود شیر می دهند نگران رژیم غذایی خود نیز هستند. ... برخی از مادرها دوست دارند بدانند هنگامی که غذای کافی میل نمی کنند آیا شیری که به فرزندشان می دهند کافیست و نیازهای تغذیه ای او را تامین می کند؟ ... برای رفع این نوع گرسنگی ها میان وعده های سبک و سالم میل کنید. .... كشف جسد برهنه پسر جوان در اتاقش.

زنان باردار چه غذایی بخورند و چه غذایی نخورند؟ - تاپ ناز

www.topnaz.com › سلامت › تازه های سلامت

غذای مناسب زن بارداری, غذاهای مناسب دوران حاملگی, تغذیه و بارداری, دوران بارداری, ... رقابت مرگبار دو دختر جوان به خاطر زیبایی + عکس · خانم ها با 11 شیوه جوان تر به نظر ... خورد و خوراک خود در دوران بارداری اهمیت زیادی بدهد و حواسش به تغذیه سالم فرزندش ...

تغذیه قبل از بارداری - آکاایران

www.akairan.com/koodak/tag/تغذیه%20قبل%20از%20بارداری/

مراقبت‌های قبل از بارداری اگر می‌خواهید مادر شوید، اگر می‌خواهید نوزادی سالم به دنیا بیاورید و ... اغلب مادران جوان می‌دانند چگونه باید در دوران بارداری از خود و فرزند دلبندشان ... زنان باردار باید از مواد غذایی غیر پاستوریزه پرهیز کنند، زیرا باعث آسیب جنین ...

۱۰ ماده غذایی که زنان باید مصرف کنند - رژیم غذایی - تغذیه ...

www.salamatnews.com › تغذیه › رژیم غذایی

۲۱ دی ۱۳۹۳ ه‍.ش. - سلامت نیوز: آیا می‌دانید کدام ماده غذایی سرشار از ویتامین‌ها، مواد معدنی و ... زندگی سالم افراد باید مواد غذایی خوب را در رژیم غذایی خود بگنجانند. به گزارش سلامانه به نقل از لایف اسکیریپ، محققان استرالیایی 10 ماده غذایی مفید برای زنان را معرفی .... محیط زیست ایران به سازمان بازرسی کشور · بالا رفتن از پله جوانی مغز را ...

تغذیه مادردر دوران شیردهی - Professor Soltanzadeh

www.professorsoltanzadeh.com/information/shir.htm

2-پزشکان و متخصصان تغذیه به فواید این ماده غذایی یعنی شیر مادر که خداوند ... ,آهن زیادی دفع نمی کند,بنابراین نیاز مادر شیر ده به آهن مانند یک خانم جوان ,یعنی 15 میلی .... مصرف غذای سالم در دوران شیر دهی و خوردن آب در خلال شیر دادن,موجب می شود که مادر در ...

زن جوان در یک سال و نیم، ۸۹ کیلو لاغر شد +عکس - سلامت آنلاین

www.salamatonline.ir/.../زن-جوان-در-یک-سال-و-نیم-۸۹-کیلو-لاغر-شد-ع...

۴ دی ۱۳۹۴ ه‍.ش. - سلامت آنلاین- زن جوان ۱۷ ساله ۱۵۰ کیلویی، وقتی دید با این روند اضافه وزن ممکن است فقط یک سال دیگر ... بماند تصمیم گرفت هر طور شده با تغییر در برنامه غذایی خود در مدت یک سال و نیم ۸۹ کیلو وزن کم کند. ... کراپ‌شده - تغذیه سالم.

لاغری و کاهش وزن | لاغری بدون رژیم غذایی، آموزش تغذیه سالم و ...

www.drzaker.com/selected-articles/weight-loss-psychology/

امروزه به نظر برای زنان عادت شده است که رژیم بگیرند و به شیوه خاصی غذا بخورند اما برای خیلی از مردم به خصوص زنان جوان، رژیم گرفتن آنچنان شدید است که سلامت خود ...

رژیم غذایی ، تغذیه و سلامتی - که

www.irannaz.com/news_cats_7.html

لاغری,رژیم های غذایی,تغذیه و سلامتی,لاغری و تناسب اندام,مصرف صحیح میوه,صبحانه,ناهار,شام,عصرانه ... سلامتی و جوانی را با این 10 ماده غذایی ایمن کنید ... تغذیه سالم به روش ترلان پروانه ... زیبا ترین و خوش اندام ترین زنان بازیگر هالیوود +عکس.


صفحه 4 از حدود ۴۸۲٬۰۰۰ نتیجه (۰٫۵۱ ثانیه) 

اگر امکان دارد آن را به فارسی ایمیل کنید

روزانه » یادداشت » تغذیه زنان از کودکی تا سالمندی

www.dokhtiran.com/notes/1392_05/001629.php?q=print

تغذیه سالم و مناسب برای دختران در دوره‌های مختلف زندگیشان باید چگونه باشد؟ ... مادران باید از پایان ماه ششم که غذای کمکی را شروع می کنند تا ۲۴ ماهگی، روزانه ۱۵ قطره ... و جوان رسیده به سن بلوغ مشاهده می کنیم، گرفتن رژیم های غذایی برای دستیابی به ...

غذاهای سالم که مغز را جوان نگه می دارد - پزشکین

pezeshkin.ir/غذاهای-سالم-که-مغز-را-جوان-نگه-می-دارد/

غذاهای سالم که مغز را جوان نگه می دارد عنوان مقاله ای است که امروز می خواهیم در سایت ... اين مخلوط مغز را تغذيه مي‌کند. ... عوارض مصرف بال مرغ بر خانم ها مطالعات نشان داده است که چون بیشتر هورمون مرغ در بال او می باشد محققان زنان بیان کرده اند خانم ها از مصرف ...

8 غذا که مغز را جوان و سالم نگه می‌دارد - سیمرغ

seemorgh.com › سلامت › تغذیه › تغذیه سالم

۹ آبان ۱۳۸۷ ه‍.ش. - 8 غذا که مغز را جوان و سالم نگه می‌دارد. فرتوتی، آلزایمر و کاهش ... برای اینکه بتوانید مواد مغذی مورد نیاز را به مغز خود برسانید از غذاهای زیر استفاده کنید. 1-ماهی: ... این مخلوط مغز را تغذیه می‌کند. ضمناً در .... لیست ممنوعه غذایی زنان باردار.

10 غذای مقوی و پر خاصیت - پرشین وی

www.persianv.com/khoraki/215407.php

۲۶ بهمن ۱۳۹۱ ه‍.ش. - غذاهای سالم و پر خاصیت به ساخت سلولی بدن ما کمک زیادی می‌کنند. برای مبارزه با ... پیشنهادی ویژه برای دختر پسرها در نوروز 95 + عکس · تیارا ...

تغذیه تکمیلی نوزاد و آنچه مادران باید بدانند

vista.ir/article/130961/تغذیه-تکمیلی-نوزاد-و-آنچه-مادران-باید-بدانند

طبق توصیه پزشکان شیر مادر برای تغذیه نوزاد تا پایان ٦ ماهگی کافی است اما پس از آن باید ... هم زمان با شروع غذای کمکی به کودک، آب سالم و بهداشتی نیز داده می شود.

تغذیه مناسب کودکان و نوجوانان | مرجع سلامت و زیبایی زنان

parsivenus.com/?q=تغذیه-مناسب-کودکان-و-نوجوانان

۱۰ آبان ۱۳۹۳ ه‍.ش. - با اصول تغذیه درست و سالم کودکان و نوجوانان در طب سنتی آشنا شویم. ... در سن جوانی که از 30 تا 35 سالگی را در بر می گیرد، مزاج گرم و خشک می شود. ... مناسب ترین غذا برای کودک در 6 ماه اول زندگی فقط شیر مادر است و از آن به بعد ...

روزنامهء هموطن سلام - زنان در امنيت غذا و تغذيه خانواده نقش دارند

www.hamvatansalam.com/news131795.html

نقش زنان در تأمين سلامت و الگوسازي زندگي سالم در خانواده انکارپذير و درخور توجه است و لزوم آگاه سازي و ارتقاي دانش تغذيه اي زنان را در جامعه نمايان مي سازد. زنان در ...

تغذیه مناسب دختران جوان - نگاران طب

sargana.blogfa.com/post/103/تغذیه-مناسب-دختران-جوان

نگاران طب - تغذیه مناسب دختران جوان - معرفی گیاهان دارویی وخواص انها . ... رژیم غذایی یکی از عوامل مهم در مراقبت قبل از بارداری محسوب می شود و زندگی داخل رحمی ... کمبود آهن در نوجوانان دختر باعث می شود میزان مرگ و میر آنان در حین زایمان به علت خون ... با وزن متناسب و تغذیه سالم داشته باشیم مطمئنا نوزادانی با وزن مناسب متولد خواهند شد.

دکتر آمنه سادات حقگو | با تغذیه سالم با آندومتریوز مقابله ...

drhaghgoo.com/nutrition-for-endometriosis/

۲۵ آبان ۱۳۹۴ ه‍.ش. - دستورالعمل دقیق غذایی که از ابتلا به آندومتریوز و یا از پیشرفت آن جلوگیری ... در خانم های جوانی که میوه، سبزی و چربی های سالم را در برنامه غذایی خود گنجانده و از ... دکتر آمنه سادات حقگو دارای مدرک پیشرفته تخصصی زنان و زایمان از ...

تغذیه خانم ها بعد از زایمان باید چگونه باشد - نیک صالحی

www.niksalehi.com/taghzie/archives/115414.php

تغذیه خانم ها بعد از زایمان باید چگونه باشد. ... همچنین مادر باید در مورد مصرف غذاهای آلرژی‌زا دقت كافی داشته باشد، زیرا نوزاد به یك ..... مهمترین و سالم ترین نوشیدنی ها برای کاهش وزن! ... رازهاي كاهش وزن 117 كيلويي جوان ايراني/تصاوير قبل و بعد از رژيم.

رازهای تغذیه کودک: یک راهنمای مفید برای مادران جوان - جام جم ...

jamejamonline.ir/sara/1696391004778016045

۵ آبان ۱۳۹۳ ه‍.ش. - تغذیه صحیح و استفاده از الگوهای غذایی مفید از جمله عواملی است که نقش ... رفتار وتعامل با کودکان می‌تواند نسلی تیزهوش‌تر، سالم تر وتوانمندتر را ...

معاونت امور بهداشتی - برنامه حمایت تغذیه ای زنان باردار نیازمند

phc.umsu.ac.ir/index.aspx?siteid=9&pageid=5761

پیرو تفاهم نامه به عمل آمده با مسئولین محترم موسسه بنیاد علوی برنامه كمك غذايي مادران باردار نيازمند به حمایت های تغذیه ای در برخی از شهرستان های تحت پوشش آن ...

آوای سلامت - تغذیه و سلامت زنان

mbs.behdasht.gov.ir/index.aspx?fkeyid=&siteid=143&pageid...

زنان بعلت شرايط فيزيولوژيكي خاص، نياز به توجهات تغذيه اي ويژه اي دارند . ... غذايي متعادل و مغذي(حاوي ريز مغذيها به ميزان كافي) و كم چرب كليد تغذيه سالم براي زنان ...

مرکز مشاورتغذیه ای و رژیمی افراتن: تغذیه جوانان وافرادمیانسال

afratan-diet.com/تغذیه-جوانان-وافرادمیانسال/

بسیاری از تغییرات در ارتباط با سلامت ، تغذیه و انتخاب غذا می‌باشد. یکی از مقوله‌هایی ... بسیاری از زنان و مردان در دهه‌های ۲۰ و ۳۰ سالگی ملاقات‌های فراوانی با افراد دارند. ... جوانان به دلیل اینکه اغلب سالم هستند ، بیشتر به آمادگی جسمانی توجه نشان می‌دهند.

رژیم و تغذیه - پارس ناز

www.parsnaz.ir/news_cats_18.html

رژیم و تغذیه,رژیم لاغری,کوچک کردن شکم,چگونه لاغر شویم,ورزش شکم,چگونه چاق شویم,غذاهای رژیمی,لاغری سریع,رژیم درمانی,لاغری شکم,تناسب اندام,کاهش وزن,افزایش وزن. ... جنجال شنا کردن مختلط زنان و مردان برهنه در ایران +عکس .... نکته هایی مناسب برای داشتن تغذیه سالم در طول امتحانات ... چند روش برای داشتن اندامی متناسب و ظاهری جوان.

نیاز‌های تغذیه‌ای زنان - دکتر کرمانی

www.kermany.com/?part=article&inc=article&id=344

۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۲ ه‍.ش. - اگرچه زنان باردار به كربوهيدرات‌ و كالري بيشتري نياز دارند، «خانم باردار نبايد ... به خانم‌ها توصيه مي‌‌شود كه همواره مراقب تغذيه خود باشند و هميشه تصور كنند ... و مي‌خواهند فرزندشان از يك رژيم غذايي سالم تبعيت كند، مي‌دانند كه اين كار يك نبرد ... دختران جوان، روزانه به 1300 ميلي‌گرم كلسيم نياز دارند كه بيش از 80 درصد ...

پروانه کاظمی: دکتر

www.kazemidiet.ir/

کمبود های غذایی زنان مبتلا به ام اس ... فعالیت ورزشی و اختلال تغذیه زنان جوان ..... اما بد نیست بدانید كه بعضی از غذاهای سالم و رژیمی هم می‌توانند باعث چاقی شوند.

پایگاه خبری - تحلیلی قدس آنلاین - رزیم غذایی مطلوب دختران ...

qudsonline.ir/detail/News/260059

۳ بهمن ۱۳۹۳ ه‍.ش. - -آیا نیاز غذایی همه دختران و بانوان یکی است یا نیازهای تغذیه ای زنان با یکدیگر ... رژیم دختر خانم نوجوان و جوان با خانم میانسال متفاوت است و تشخیص این نیازها ... کنند ،آنها عروسکند نه انسان و یک دختر نوجوان به غذاهای سالم برای رشد و ...

بهبود تغذیه, رژیم غذایی, زنان, مقدار مصرف آهن, مقدار مصرف ...

zibajoo.ir/facts-about-womens-wellness-nutrition/

۱۶ آبان ۱۳۹۴ ه‍.ش. - نیازهای تغذیه بهبود تغذیه, رژیم غذایی, زنان, مقدار مصرف آهن, مقدار ... زنان در دوران نوجوانی و اوایل جوانی، به جهت ساخت توده متراکم تر استخوان، نیاز به مصرف غذاهای ... یک رژیم غذایی سالم نیز باید مصرف چربی و قند را به حداقل برساند.

[DOC]۵-اصول تغذیه سالم

omid.mui.ac.ir/sites/omid.mui.ac.ir/files/15.DOC

در این کتابچه سعی شده است تا اصول تغذیه سالم یا هرم راهنمای غذایی به اختصار بیان .... میزان توصیه شده روزانه از این گروه 3-2 سهم می باشد و برای نوجوانان، جوانان، زنان ... 


 • تاریخ ارسال : ساعت:
 • نویسنده :

نظرات()

مطالب مرتبط


بخش نظرات این مطلبنام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی

خبر جدید

.

عکس بازیگران جدید

.

پوشاک جدید

.
ورود کاربران

ورود کاربران

عضويت سريع

عضويت سريع

  نام کاربری :
  رمز عبور :
  تکرار رمز :
  ایمیل :
  نام اصلی :
  کد امنیتی : * کد امنیتیبارگزاری مجدد

  درباره ما

   سال 95,سال 96,سال 1395,سایت خبرنیوز,دانلود عکس,,دانلود عکس 95,,عکس هنرمندان,عکس هنرمندان 95,عکس هنرمندان جدید,جدیدترین اخبار روز,سایت جدیدترین اخبار روز,جدیدترین اخبار روز در سال 95,نوروز 95,دانلود رایگان,خبر جدید,دانلود فیلم,خبر 95,خبر های داغ 95,بهترین سایت خبری,بهترین سایت خبری در سال 95,دانلود عکس full hd,دانلود عکس full hd جدید,مدل رنگ سال96,رنگ مو,رنگ مو 95,رنگ مو 1395,رنگ مو 96,رنگ مو 2017,رنگ مو 1396,سایت خبر نیوز

  کلیه ی حقوق مادی و معنوی سایت مربوط به جدید 95 |جدیدترین اخبار روز در خبرنیوز|سال 95 شامل خبر، سرگرمی.مد و زیبایی ،آرایش و مو،دانلود بوده و کپی برداری از آن با ذکر منبع بلامانع می باشد.

  . . . .

  ابزار وبمستر

  Xبستن تبليغات
  Xبستن تبليغات