close
متخصص ارتودنسی

آزادی کودک

آزادی کودک
شنبه 01 اردیبهشت 1397

یا مهدی .

جمهوری اسلامی ایران . . .

تبلیغات

تبلیغات

. .
موضوعات

موضوعات

سوالات امتحانی طرز تهیه غذا سالاد
خبری سرگرمی آرایش آموزش کامپیوتر و موبایل
دکوراسیون عکس های هنرمندان دنیای مد معرفی جدیدترین آثار فیلم و آهنگ در دنیا آموزش قلاب بافی و بافتنی
بیوگرافی
فروشگاه اینترنتی ما
جدیدترین وزیبا ترین عکس های حیوانات و پرندگان جدید
دانلود فیلم دانلود مداحی عکس بازیگران مرد عکس بازیگران زن عکس های ورزشکاران وخوانندگان دانلود آهنگ های جدید 95
. . . .

آزادی کودک

 آزادی کودک

گاه والدین آزادی کودک را برای جلوگیری از رفتارهای نامطلوب او محدود می کنند ، می گیوند ابراز علاقه و تشویق برای بچه ها زیاد مناسب نیست در حالی که شالوده تربیتی کودک را با همین قدم های ابتدایی می توان ساخت.

تشویق و آزادی کودک فقط در حد مجاز !

حد مجاز آزادی کودک

"تربیت کودک وای که این روزها چقدر سخت است " جمله ای که والدین مدام تکرار می کنند اما باید توجه کرد که چه سخت چه آسان این مسیر مهم طی می شود پس چه بهتر که با دانایی کامل و دقت کافی به انتها برسد. زمانی که فرزند خود را تشویق می کنیم، باعث افزایش عزت نفس آنها می شویم. اما باید مراقب بود که در این موارد حداعتدال را رعایت کنیم.و درزمان خطا و اشتباه به وی هشدار دهید و او را از رفتار بدش مطلع سازید. برای جلوگیری از رفتارهای نامطلوب کودکان باید زمینه این رفتارهای نامطلوب را از زندگی کودک حذف کرد و او را در محیط سالم از نظر روحی و اجتماعی و خانوادگی قرار داد. اگر کودک در محیطی از هر نظر سالم زندگی کند، زحمت والدین و مربی در پیاده کردن مسائل تربیتی کمتر خواهد بود و برعکس. 

آزادی کودک و بهترین زمان برای تربیت کودکان

از سنین اولیه تا دوازده سالگی و مهمترین مکان محیط خانه و صالح ترین افراد والدین کودک می باشند. والدین آرزو دارند که فرزندانشان دارای خصوصیات اخلاقی عالیه انسانی بوده و استعدادهای مثبت در آنها پرورش یافته و شخصیتی عالی داشته باشند. اما در صورتی که روند صحیحی در رساندن فرزندانشان به این مقصود نداشته باشند از همان قدمهای نخستین کودک را از مسیر درست خود دور می سازند. به جز محیط خانواده و رفتار والدین با کودک محیط اجتماعی و عامل محیط و حتی وراثت کودک در این راه حائز اهمیت است.

 

آزادی کودک و تاثیر محیط در تربیت فرزندان

برای جلوگیری از رفتارهای نامطلوب کودکان باید زمینه این رفتارهای نامطلوب را از زندگی کودک حذف کرد و او را در محیط سالم از نظر روحی و اجتماعی و خانوادگی قرار داد. اگر کودک در محیطی از هر نظر سالم زندگی کند، زحمت والدین و مربی در پیاده کردن مسائل تربیتی کمتر خواهد بود و برعکس.در واقع عامل محیط در هیچ یک از موجودات زنده بلاتاثیر نمی باشد. کودکی را که بتوان در یک محیط سالم خانوادگی و اجتماعی به سهولت و بطور مثبت تربیت کرد در یک محیط ناسالم به همان آسانی نمی توان در امر تربیت صحیح وی موقعیت کسب کرد. 

 

دادن آزادی به کودکان در محیط خانواده

والدین نباید غافل از تاثیرات محیط ، کودکان خود را با چنان آزادی در محیط خانوادگی تربیت کنند که وقتی فرزندشان وارد محیط اجتماع شدند به سهولت در منجلابهایی که سر راهشان قرار دارد سقوط کنند، زیرا آزادیهای مطلق خانواده آنها را بی بند و بار به جامعه تحویل می دهد و ثانیا در اثر عدم اطلاع از نابسامانیهای جامعه خیلی آسان به دام انحراف کشیده می شوند. بنابراین پدر و مادر باید کنترلی منطقی بر آزادیهای کودکان خود داشته باشند.

البته نباید آنها را چنان در حصار قرار دهند که حتی در سنین جوانی وابسته به والدین باشند و نتوانند روی پای خود بایستند و یا گاه به صورت افرادی کاملا مطیع و سر به راه که ریشه در نابسامانیهای نهفته روانی دارد، درآیند. این محدودیتها در مورد دختران دارای مضرات بیشتری است. زیرا در آینده وارد اجتماع خانواده شده و خود باید فرزندانش را تربیت کند و مسئول آرامش و سلامت کانون خانواده باشد.

 ابراز علاقه والدین به فرزندان 

تربیت کودک ، بهترین زمان تربیت کودک ، ابراز محبت به کودک

نقش محبت و آزادی کودک در تربیت فرزند

اصولا ابراز علاقه و محبت از سوی والدین نسبت به کودکان در آرامش روانی آنها و دوری آنها از رفتارهای نامطلوب بسیار موثر است. اما این ابراز علاقه و محبت در کودکانی که بطور متعادل بزرگ می شوند و مشکل خاصی ندارند با کودکی که در اثر عقده های روانی نیاز به معالجه دارد و یا رفتارهای نامطلوب متعددی از او سر می زند فرق می کند.

کودکی که در حالتی عادی از هر گونه عقده عاطفی است و نیاز کمتری به احساس و کسب محبت دارد، محبتهای بیش از اندازه در وی اثر عکس خواهد گذاشت و او را پرتوقع و لوس بار خواهد آورد.

ولی در کودکی که از عقده کمبود محبت رنج می برد و کم کم خود را از مردم دور و غریب احساس می کند محبت بیشتر البته نه خیلی زیاد و غیرمتعادل ، اثر خوبی خواهد داشت و با از بین بردن عقده ها در سلامت روانی وی موثر خواهد بود و هر چند هم که نتواند عقده ها را از بین ببرد لااقل در تسکین آلام ناشی از عقده ها موثر واقع شد. 

طرز رفتار والدین در مقابل خطای فرزندان

صرفنظر از اینکه کودکان مثل سایر انسانها دارای اشتباهات و خطاهایی می باشند، به مانند فیلمهای عکاسی خیلی حساس و تاثیرپذیر نیز هستند. بنابراین پدر و مادر اگر تخلفاتی مثل دزدیهای کوچک و شیطنت آمیز و دیگر آزاری و دروغ در کودک مشاهده کردند نباید آن را بسیار جدی گرفته جلوه بسیار زشتی به آن بدهد و با تمام وجود به کودک بقبولانند که این کار زشت از او سر زده، بلکه باید آن را در حد یک اشتباه و خطای غیرعمدی و سهوی از کودک دیده و سعی دریافتن ریشه این خطاها در رفتار کودک داشته باشند و از رفتار خشونت آمیز در مقابل هر خطای کوچکی که از کودک سر می زند بپرهیزند.

چرا که شاید در ظاهر، به مدت کوتاهی بتوان با ایجاد رغبت و وحشت جلو بعضی از تخلفات را گر فت ولی در باطن ایجاد وحشتها ریشه تخلفات را قوی تر ساخته و نتیجه آن می شود که عمل خلاف در خفا با ولع و شدت بیشتری انجام می پذیرد.

هرگز نباید کودک را عاصی و دزد و درغگو خطاب کرد زیرا کودکان بسیار حساس هستند و این احتمال وجود دارد که این توهم در آنها بوجود آید که واقعا دزد و دروغ گویند بنابراین از خود چنین انتظاری خواهند داشت. 

توجه به سلامت روانی کودکان

والدین بر اثر فشارهای زندگی و تامین نیازهای مادی حال و آینده خانواده علاوه بر این که وضع روحی و جسمانی و تفریح و تمدد اعصاب خود را نادیده می گیرند و در مورد کودکان خود نیز سهل انگاری می نمایند.

هر کودک خردسالی مثل بزرگترها و حتی بیشتر از آنها نیاز به گردش و بازی و تفریح دارد، زیرا بیشتر مشکلات روانی کودک بوسیله بازی و تفریح حل می شود. علاوه بر آن بهتر می توان از راه بازی و گردش و تفریح به کمبود و احیانا عقده های روانی کودک پی برد و درصدد رفع و اصلاح آنها برآمد.

گردش و تفریح برای کودک یک نیاز روحی است و پدر و مادر نباید این نیاز روحی کودک خود را نادیده بگیرند و بی تفاوت از کنار آن رد شوند. اینکه والدین دست فرزند خود را بگیرند و به نزدیک ترین پاک و یا محوطه امنی که کودک بتواند با همسالان و دوستان خود بازی کند و با آنها معاشرت داشته باشد برای کودک بسیار مفید است.

بنابراین نداشتن وسیله و امکانات مالی نمی تواند عذر ما را در تحلیلی و بهانه تراشی در مورد این امر مهم توجیه نماید. به همین منظور بهتر است مسئولان مدارس که گاه برای کودکان برنامه های گردشی دسته جمعی و علمی تنظیم کنند تا علاوه بر بالا بردن سطح علمی و آموزشی ، در رفع نیازهای پرورشی آنان نیز قدم موثر برداشته شود. 

آینده و سرنوشت کودک

لحظه رفتار با کودک نقش مهمی در سرنوشت و ایجاد دیده او به زندگی دارد کودک همچون خمیری نرم شکل می گیرد و بار دیگر عوض کردن آن بسیار مشکل است هم برای کودک و هم برای اطرافیان.

پس به جای اینکه چنان با کودک رفتار کنیم که روزی که به فکر اصلاح آن بیفتیم از همان ابتدا به نفع خودمان و کودکانمان است که زمینه زندگی او را طوری مساعد کنیم که کودک در مسیر صحیح زندگی گام بردارد و به جلو حرکت کند.

تقویت حس اعتماد به نفس در کودکان

از جمله دیگر راههای جلوگیری کودک ازارتکاب کارهای ناشایست و نامطلوب دادن حس اعتماد به نفس و ایجاد رضایت از خود را کودک است. می توان با دادن مسئولیتهای در خور سن کودک ، آنها را به فعالیت واداشته و یا حتی با چشاندن طعم شکست و پیروزی و تحریک آن را از این طریق به فعالیت و مبارزه در آنها اعتماد و اتکا به نفس بوجود آورند.

بنابراین والدین نباید تصور کنند که همیشه باید کارهای فرزندانشان را انجام دهند، به جای آنها تصمیم بگیرند، به جای آنها انتخاب کنند، به جای آنها جواب حتی یک احوال پرسی ساده را بدهند و… بلکه باید به کودک اجازه ابراز وجود حتی با کوچکترین چیزها را داد. 

تشویق و آزادی کودک فقط در حد مجاز !

 
منبع : دکتر سلام /ن  
 
 
 
 تشویق و آزادی کودک فقط در حد مجاز ! - جوونی
rk9.ir/news/3762
۲ ساعت پیش - گاه والدین آزادی کودک را برای جلوگیری از رفتارهای نامطلوب او محدود می کنند ، می گیوند ابراز علاقه و تشویق برای بچه ها زیاد مناسب نیست در حالی که ...
تشویق و آزادی کودک فقط در حد مجاز ! - جدیدترین اخبارایران ...
yascamp.ir/تشویق-و-آزادی-کودک-فقط-در-حد-مجاز.html
۱ ساعت پیش - گاه والدین آزادی کودک را برای جلوگیری از رفتارهای نامطلوب او محدود می کنند ، می گیوند ابراز علاقه و تشویق برای بچه ها زیاد مناسب نیست در حالی که ...
هفت سین برادران دایی بدون علی + عکس - سرگرمی جدید
downloadfun7.ir/news/6835
۱ ساعت پیش - تشویق و آزادی کودک فقط در حد مجاز ! ... تشویق و آزادی کودک فقط در حد مجاز ! مدل موی جدید رامبد جوان و رضا یزدانی + عکس · اتفاقات آرامگاه هادی نوروزی ...
اولین ها: جدیدترین و داغ ترین ها
news.avalinha.com/
تشویق و آزادی کودک فقط در حد مجاز ! 54 دقیقه پیش. گاه والدین آزادی کودک را برای جلوگیری از رفتارهای نامطلوب او محدود می کنند ، می گیوند ابراز علاقه و تشویق برای ...
ويكى 5040 :: توصیه‌های مفید و آموزنده در مورد تربیت کودکان
wiki.5040.ir/fa/content/article/print/2265.html
و باید دقت کرد که در تعلیم و تربیت فقط حد و حدود و بایدها و نبایدها برای کودک تعیین نمی‌شود ... چگونه می‌توان کودک را به انجام کارهای خوب تشویق کرد؟ ... دادن آزادی بیش از حد به بچه نشانه علاقه به بچه نمی‌باشد بلکه نشانگر ناتوانی والدین در ... باید برایشان توضیح دهید که برای کودکتان چه رفتارهایی مجاز و چه رفتارهایی ممنوع است ...
شیردهی - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
https://fa.wikipedia.org/wiki/شیردهی
هر دو سازمان تغذیهٔ انحصاری کودک با شیر مادر تا شش ماهگی و بعد از آن شیردهی به همراه .... با تشویق برای تغذیه با شیر مادر در طرح بیمارستان دوست‌دار کودک انتخاب شدند. ... شیر مادر، خطر ابتلا به دیابت نوع اول نموکننده را تا حد قابل توجهی در نوزادانی که به ..... قوانین حاضر در اکثر ایالت‌های آمریکا به مادران اجازه می‌دهد که در هر نقطه که مجاز ...
نرخ جديد جرايم رانندگي ابلاغ شد +جدول - سایت خبری تحلیلی ...
www.tabnak.ir › صفحه نخست › اجتماعي
۳۰ آبان ۱۳۹۰ ه‍.ش. - بر اساس ابلاغ دولت، تجاوز از سرعت مجاز (بيش از 30 تا 50 كيلومتر در ساعت)، ... جاده‌هاي بين‌شهري و مناطق آزاد تجاري صنعتي» هر كدام 50 هزار تومان جريمه دارد. ... به گزارش ايسنا همچنين همراه نداشتن بيمه شخص ثالث، سوار كردن كودكان كمتر از ...... هست و فقط 4-5 کیلومتر بالای حد مجاز رانندگی کنید، حتماً جریمه خواهید شد.
بررسی بازی Tom Clancy's The Division - خبر آنتایم
khabarontime.ir/news/.../بررسی-بازی-Tom-Clancy-s-The-Division
محمدی: تماشاگران آزادی را پُر کنند · کاروان استقلال با همه نفرات به سوئد می رود ... تشویق و آزادی کودک فقط در حد مجاز ! هفت سین برادران دایی بدون علی + عکس ...
شیوه صحیح تشویق و تنبیه کودکان - انجمن نوعروس
www.nowaroos.com › بچه داری نوعروس › تربیت و حرف زدن کودک
بسیاری از والدین تصور می کنند فقط با گفتار یا کردار می توانند شیوه های .... بدنی در حد زدن پشت دست کودک را هنگام نافرمانی یا تکرار رفتار ناپسند مجاز و حتی ..... دادن آزادی و امکانات بیش از حد به بچه‌ها و رها کردن او به حال خود نامطلوب است همان طور که ...
[PDF]ﺗﻨﺒﯿﻪ ﺑﺪﻧﯽ ﮐﻮدﮐﺎن در آﻣﻮزه ﻫﺎي ﻓﻘﻬﯽ، ﻗﻮاﻧﯿﻦ داﺧﻠﯽ و اﺳ
jil.bonabiau.ac.ir/article_515837_12d869ad34c215bc07c02787d005995...
ﯿﻦ ﺑﻬﺘﺮ ﺟﺎﯾﮕﺎه ﺗﻨﺒﯿﻪ ﺑﺪﻧﯽ ﮐﻮدﮐﺎن در آﻣﻮزه ﻫﺎي رواﯾﯽ، ﻗﺎﻧﻮﻧﯽ و اﺳﻨﺎد ﺑﯿﻦ اﻟﻤﻠﻠﯽ و ﺗﻌﯿﯿﻦ. ﺿﺮورت وﺷﺮاﯾﻂ ... ﺗﻮﺟﻪ ﺑﻪ آزادي ادﯾﺎن و ﻣﺬاﻫﺐ دراﯾﺮان و ﺑﺎ ﺗﻮﺟﻪ ﺑﻪ ﺗﺸﺘﺖ آراء ﻓﻘﻬﺎي اﻣﺎﻣﯿﻪ و ﺑﻪ وﯾﮋه ﻋﺎﻣﻪ .... ي آزار ﻓﻘﻂ ﯾﮏ ﻋﻤﻞ واﺣﺪ را در. ﺑﺮﻧﻤﯽ ...... ﺣﺪ ﻣﺠﺎز آن ﺗﺠﺎوز ﻧﻨﻤﺎﯾﺪ، در ﻏﯿﺮ اﯾﻦ ﺻﻮرت ﺑﺎﻋﺚ ﻏﺮور و ﺗﺒﺎﻫﯽ ﮐﻮدك. ﯽﻣ. ﺷﻮد.
تربیت کودکان 3 تا 14 سال - بیتوته
www.beytoote.com/baby/tuition/gentry-baby.html
پس مواظب باشيد کودک خود را به علت رفتار مثبت که انجام داده تشويق نماييد و به علت رفتار منفي ... کودک نبايد زياد آزاد باشد و نه زياد محدود. ... لازم نيست همه کارهاي فرزندتان را شما انجام دهيد و کودک در منزل فقط مصرف کننده باشد. ... اگر فرزندتان در يک مسابقه ورزشي مدال مي آورد، آن را زياده از حد بزرگ و با اهميت جلوه ندهيد، زيرا اگر دوباره ...
اصول تربیتی کودک زیر 7 سال | مرکز ملی پاسخگویی به ...
www.pasokhgoo.ir/node/82649
۲۸ آذر ۱۳۹۱ ه‍.ش. - زیرا کودکان هنوز بچه ادمند و فقط از طبیعت انسانی خود پیرزی میکنند ! .... ۴ تشویق نباید از حد تجاوز کند، زیرا کودک را به غرور و خودبینی .... زماني را به اين موضوع اختصاص دهيد که هر دو فارغ و آزاد هستيد. .... این کار مجاز نیست !
نظم آموزی به کودکان | حوزه مشاوره فرهنگی
www.zolal.ir/site/node/683
آزاد گذاشتن كودكان بنابر روش دوم نيز براي آنان زيان آور بوده سبب مي‌شود در آينده به ... اگر تشويق درست و به موقع بوده باشد هنوز هم احساس خوبي در شما ايجاد مي‌كند . ... كه در كودكي فردي بي‌استفعداد و كودن به نظر مي‌رسيد و چون سرش بيش از حد بزرگ بود ... ها پيروي نمي‌كنند زيرا فلاسفه فقط مي‌گويند، فقط مكتب دارند، فقط تئوري مي‌دهند، .
از نوجوانی به جوانی - تشويق زياد زنگ خطر تربيت كودك
ehasan.blogfa.com/post-46.aspx
اين روانشناس با اشاره به اين كه در استفاده از عامل "تشويق" در تربيت كودكان و نوجوانان ... ابراهيمي مقدم تشويق را در راستاي انجام فعاليت‌هاي مثبت و شكوفايي خلاقيت‌هاي فرزندان، مجاز دانست و گفت: تشويق فقط به هديه‌دادن ختم ... و تشويق بيش از حد فرزندان نه تنها كمكي به شكل‌گيري يك شخصيت مثبت نمي‌كند ... آژانس خبری تحلیلی آزاد
+ + + انرژِی مثبت + + + - تغذیه نوزادان و کودکان
nilgon.blogfa.com/cat-9.aspx
با توانا تر شدن کودک اجازه دهید خودش غذا بخورد و شما فقط کمک کنید. ... و همچنین با تغییر در ترکیب ، مزه و حتی رنگ غذا ، او را به خوردن تشویق نمائید. ..... نباید والدین کودک را در خریدن خوراکی آزاد بگذارند که نتیجه آن خرید غذاهای بی‌ارزش می‌شود. .... در حالی که در این حجم زیاد، حد ویتامین A هم که همراه آن است، زیادتر از حد مجاز می‌شود و ...
توصیه های مفید و جامع در مورد تربیت کودکان - آفتاب
www.aftabir.com › مقالات › اجتماعی › خانه و خانواده
۱۶ تیر ۱۳۹۳ ه‍.ش. - و باید دقت کرد که در تعلیم و تربیت فقط حد و حدود و بایدها و نبایدها برای ... نظم و قانون می توانید کودک را به کارهای خوب تشویق کنید و با عدم تعریف او را از ... دادن آزادی و امکانات بیش از حد به بچه ها و رها کردن او به حال خود نامطلوب است همان ... دهید که برای کودکتان چه رفتارهایی مجاز و چه رفتارهایی ممنوع است چون اگر بچه ...
قانون مجازات اسلامی1391|قانون مجازات اسلامی
www.ghanoonbaz.com/anavin/kaifary/mojazat.htm
قانون مجازات اسلامی،تخفیف مجازات،تعلیق مجازات ، آزادی مشروط ،حدود ، قصاص ... تنبیه بدنی آنان ضرورت پیدا کند تنبیه بایستی به میزان و مصلحت باشد. .... در صورتی که زنا فقط موجب حد جلد باشد به شهادت دو مرد عادل همراه با چهار زن عادل نیز ثابت می‌شود. ..... یا ناتوانی یا کودکی و امثال آن‌ها نوعاً کشنده باشد و قاتل نیز به آن آگاه باشد.
کودک و خلاقیت -مقاله- سایت فکرنو-www.fekreno.org
www.fekreno.org/articlefekreno/arfek791.htm
بیشتر تمدن هایی که از بین رفته اند، نه فقط به دلیل تهدیدهای خارجی بلکه عمدتا .... این اساس به احساس آزادی و هدف داشتن دست یابد ( صادقی مال امیری، 1386، ص 3 ). .... می تواند از طریق رابطه ی بالغ با کودک، کودک با مواد و کودک با کودک تشویق گردد . ..... می تواند محرک فعالیت خلاق باشد و اگر کودک فقط در خارج از خانه به طور مجاز نقاشی ...
دستورالعمل‌های انجمن - YouTube
https://www.youtube.com/yt/policyandsafety/.../communityguidelines.ht...
احترام انجمن YouTube را حفظ کنید; حد و مرزها را نشکنید; ما گزارش‌های شما را با دقت ... پست محتوای خشونت‌آمیز یا منزجرکننده فقط به منظور ایجاد وحشت، برانگیختن احساسات یا بی‌احترامی مجاز نیست. ... محصولات ما جایگاهی برای آزادی بیان هستند. ... از پست کردن ویدیوهایی که دیگران، مخصوصاً کودکان را تشویق به انجام کارهایی می‌کند ...
چگونه لجبازی کودکان را ازبین ببریم؟ - روانشناسی کودک
psychology.niniweblog.com/.../چگونه-لجبازی-کودکان-را-ازبین-ببریم....
تربیت در نظر بعضی از والدین فقط تنبیه است ولی واژه تربیت درواقع به معنای ... مورد اینکه فرزندتان مجاز به انجام چه کارهایی است و چه کارهایی را نباید انجام دهد، هماهنگ ... راهکاردوم: کودک را تا حد امکان وادار به عجله و شتاب زدگی نکنیم. .... ۸- مستقل بودن را به کودکتان بیاموزید، ترغیب کودک به مستقل بودن ، اگرچه برای کودک آزادی عمل ...
mosavy22 - تنبیه و اثرات آن از دیدگاه اسلام و رواشناسی
alimosavy222.blogfa.com/post-15.aspx
است) که آن هم همچون تنبیه بدنی کودک از نباید های تنبیه به حساب می‌آید، لکن بعضی ... او در آن سن فقط زیبایی برایش اهمیت دارد و وقتی والدین وی را از پوشیدن و یا انتخاب ..... لکن مادر به زیبایی از تکنیک‌های مادرانه استفاده کرد و وی را از این مشکل آزاد کرد. ..... والدین در چنین مواردی، فکر می‌کنند تا با امتیازهای بیش از حدّ مجاز به کودک، ...
بررسی مفهوم و معیار کودکی در تفکر اسلامی و قوانین ایران ...
www.hawzah.net/.../بررسی-مفهوم-و-معیار-کودکی-در-تفکر-اسلامی-و-ق...
در ادامه کودکی از دیدگاه قرآن، علما و فقها، قانون مدنی ایران، فقه اسلامی، ... ثالثاً، در روایات حدّ، سنّ بلوغ پسر از 13 تا 16 سال و دختر از 9 تا13 سال است که می .... در این دوره وی از آزادی عمل بیشتری برخوردار است و نباید تکلیف سختی را بر او ... در این دوران باید بیشتر از تشویق استفاده کرد و کاربرد تنبیه جز در موارد استثنائی مجاز ...
چرا کودک باید تنها بازی کردن را یاد بگیرد؟ - اعصاب و روان ...
www.salamatnews.com › اعصاب و روان
۱ تیر ۱۳۹۲ ه‍.ش. - تنها بازی کردن باعث نمی‌شود کودکتان خجالتی و کمرو بار بیایداو فقط یاد ... شدن با پدر و مادر و بازی کردن با دوستان تمایز و حد و اندازه قایل می‌شود. ... از همان ابتدا می‌توانید کودک را به سکوت و شنیدن تشویق کنید. ... وقتی او را در کودکی آزاد می‌گذارید هر لحظه باید نگران باشید که اتفاق نگران کننده‌ای برایش بیفتد.
: رفتار‌های تشویق کننده در یادگیری کودکان - دانشنامه رشد
daneshnameh.roshd.ir › ... › روان شناسی › روان شناسی یادگیری
دیگری نظارت منظم بر رشد سالم اوست و وطیفه دیگر کمک به کودک برای ایجاد تصویر ... اهمیت دادن پذیرش کودک بدون تعیین شرط و شروط ، تشویق رفتار و تفکر آزاد و دادن ... این بدان معناست که والدین نباید فقط به دستور دادن یا راهنمایی کردن کلامی ... تا حد امکان مسائل را به شیوه مثبت بیان کنید جملات منفی از همان لحظه‌ای که شروع به ...
تشویق و تنبیه ، کدامیک ؟ - آموزش فناوری دانلود
edujavanrood.blogsky.com/1388/11/18/post-539/
خشونت و تندی می تواند فقط برای مدّتی محدود ، کودکان را به انجام وظیفه وادار کند ، امّا هیچ ... تشویق و تحسین بیش از حد ، کودک را به غرور و خودبینی مبتلا می سازد. ... ‌تحسین های لفظی مکرر و سایر عوامل بیرونی شرطی کنیم ، آزادی و رشد طبیعی را از او .... معلم و متناسب با میزان خطای کودک صورت پذیرد.2- فرد مجاز به تنبیه معلم، است و ...
همجنس بازی در ایران + فیلم و عکس :: گناه شناسی
313fadaii.blog.ir/post/همجنس-بازی-در-ایران-فیلم-و-عکس
۶ اردیبهشت ۱۳۹۳ ه‍.ش. - در قانون مجازات اسلامی، حد لواط برای فاعل در صورت اکراه، عنف یا دارا ..... به (همجنس گرایی ) در جامعه ایران و عوامل به وجود آمدن از کودکی در افراد هم تحقیقی داشته باشید ... حالا اگه همین هم جنس گرایی توی اسلام مجاز بود میگشتین دنبال .... در قرآن فقط برای گناه خوردن مردار (اکل میته) مجوز صادر شده آنهم برای اضطرار نه هر گناهی ...
نوزاد سالم
nini21691.blogfa.com/
فکر این که کودک شما بتواند بی‌دردسر از توالت استفاده کند، آن هم فقط در چند روز یا ... به او بگویید هر وقت این بسته پوشک تمام شود، دیگر نیازی نیست او پوشک به پا کند و آزاد است! .... این روش به جایزه دادن متکی نیست و تشویق کودک در حد سرود توالت یا یک آواز ..... ویتامین A : رده B ولی در صورت مصرف بیش از حد مجاز رده Dو حتی X
روشهای مؤثر برای حرف شنوی کودکان، حرف شنوی کودک - آکاایران
www.akairan.com/koodak/tarbiat1/21512.html
۹ اسفند ۱۳۹۳ ه‍.ش. - حرف شنوی نداشتن کودکان,حرف شنوی کودک یکساله,حرف شنوی کودکان از والدین,راههای حرف شنوی کودکان,حرف شنوی کودک 2 ... بچه ها در هر موقعیتی که قرار دارند ، رویدادهای بعدی را نمی بینند و فقط در لحظه زندگی می کنند . .... آکاایران: کودکان را به تشویق عادت ندهید! ..... نصیحت بیش از حد مجاز به نو جوان آکا ... آزادی کودک ...
چگونه كودكان را به مطالعه تشويق كنيم
www.talif.sch.ir/index.php?page_id=145
... و نفرت را با تمام ابعادش به كودكان بياموزد و در اين امر، هرگز نبايد از حد تعادل دور شود. ... ترتيب دادن بحث آزاد و گفت وگوي دوطرفه باعث اعتمادبه نفس كودكان و نوجوانان مي شود. ... محدود كنيد و در روزهاي مدرسه فقط يك ساعت اجازه تماشاي تلويزيون به او بدهيد (حذف تقويت از مواد ... لذا ذكر هر گونه مطالب اين سايت تنها با ذكر منبع مجاز می‌باشد.

چگونه كودكان را به مطالعه تشويق كنيم
www.talif.sch.ir/index.php?page_id=145
... و نفرت را با تمام ابعادش به كودكان بياموزد و در اين امر، هرگز نبايد از حد تعادل دور شود. ... ترتيب دادن بحث آزاد و گفت وگوي دوطرفه باعث اعتمادبه نفس كودكان و نوجوانان مي شود. ... محدود كنيد و در روزهاي مدرسه فقط يك ساعت اجازه تماشاي تلويزيون به او بدهيد (حذف تقويت از مواد ... لذا ذكر هر گونه مطالب اين سايت تنها با ذكر منبع مجاز می‌باشد.
علل پرخاشگری، بددهنی و عصبانیت در کودکان و راه های کنترل آن
vista.ir/.../علل-پرخاشگری،-بددهنی-و-عصبانیت-در-کودکان-و-راه-های-کن...
در یک مطالعه مشاهده ای در مورد کودکان پیش از مدرسه پسرها فقط اندکی بیش از دخترها ... با تنبیه شدید همراه باشد پرخاشگری کودکان را کنترل کنند و بازآموزی کودکان در ... کودکانی که از اول از لحاظ پرخاشگری در حد بالای متوسط بودند در مدت بازی آزاد و بعد ..... گلستان، خواستار محاکمه یک شکارچی غیر مجاز ساکن روستای گونیلی شهرستان ...
فوق تخصص نوزادان با موضوع مراقبت از - کتاب کودک ...
www.ketabekoodak.com/index.php?mood=page&inner=true...167
خود آنها متوجه نیستند که بچه تب دارد فقط می بینند که بچه از شدت گرما شیر نمی خورد ... لذا گرمای بیش از حد برای بچه مضر است و حتی ممکن است منجر به خونریزی مغزی بچه ..... حتی ورزش های سنگین باعث بالا رفتن اسید لاکتیک در بدن و آزاد شدن آن از طریق .... بایستی آنچه را که بچه با تشویق های مادر تخلیه نکرده ، باید مادر آن را بدوشد .
داتیس - برای جلوگیری از چاقی کودکان چه کنیم؟ - داتیس
www.dateesco.com/برای-جلوگیری-از-چاقی-کودکان-چه-کنیم؟/
۴ اسفند ۱۳۹۴ ه‍.ش. - کودک خود را تشویق به مصرف میوه و سبزیجات کنید. ... لذا دادن آزادی بیش از حد به کودکان برای این که غذاهای رژیم غذایی شان را خودشان انتخاب کنند و یا ساعات زیادی را ... اگر می خواهید مواد غذایی را سرخ کنید، با روغن زیتون فقط کمی تفت دهید. ... راه اندازی و نصب محصولات داتيس در ۲۴ ساعت توسط نصابان مجاز شركت ...
مجله اینترنتی دخت‌ایران » یادداشت » بازی با بزرگترها ممنوع!
www.dokhtiran.com › آرشیو › دوشنبه، ۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ › یادداشت
۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ ه‍.ش. - کودک با بزرگتر شدن، این اصل را می‌پذیرد که شرط اساسی بازی با ... کودکان را به فعالیت‌های هنری مانند کار با رنگ، مداد شمعی، گچ، مداد رنگی، گِل و خمیر بازی تشویق کنید. ... برای او درست کرد تا در حد ساده با اقتصاد، دخل‌وخرج و قناعت آشنا شود. ... آزاد گذاشتن کودک به معنای عدم دخالت کامل والدین نیست، بلکه دخالت ...
دوران تأدیب و آموزش(اصول تربیتی کودک 7 تا 14 سال)
sssssaghi.blogfa.com/.../دوران-تأدیب-و-آموزش(اصول-تربیتی-کودک-7-تا...
۱۷ شهریور ۱۳۹۱ ه‍.ش. - ناگفته نماند، آزادی کودک در هفت سال اول زندگی به معنی رها کردن او، دادن اجازه انجام اعمال ... و به پرسش های او در مورد خداوند جواب های درست و در حد فهم او بدهید. .... ١١- توجه به این نکته لازم است که نباید بچه ها را فقط برای زمان حال تربیت ..... امّا تشویق کودک به خاطر اعمال شایسته ای که انجام می دهد با مقام سیادت او منافات ندارد و ...
میگنا - مشكلات خواب کودکان
www.migna.ir/vdcjfiexzuqea.sfu.html
۴ تیر ۱۳۸۹ ه‍.ش. - شیو ه های خواباندن کودک کم خواب و تنظيم ساعت خواب كودكان ، بي خوابي ... لطفا به این نیازکودک احترام بگذارید چون اگر بچه را زیاده از حد بیدار ... اگر بچه‌های 21 تا 36 ماهه فقط یک بار چرت روزانه احتیاج دارند که بین 1 تا 5/3 ساعت متغیر است. .... هیچگاه کودک را تشویق نکنید در تختخواب شما بخوابد زیرا ممکن است این ...
در برخی از روایات گفته شده که دختر بدون اذن پدرش می تواند ...
www.islamquest.net › خانه › گنجینه پاسخ‌ها › فقه
ارتباط ما فقط در حد صحبت کردن با یکدیگر بود.اما مرجع تقلیدم این ارتباط را جایز نمی دانستند.من در آن زمان حکم دقیق مرجع تقلیدم را در مورد ازدواج موقت نمی دانستم و ...
چگونه کودکان دانمارکی شادترین هستند؟! - آی هوش
www.ihoosh.ir/Articles/Article.aspx?id=82231
۲۴ مرداد ۱۳۹۴ ه‍.ش. - بازی آزاد به کودکان این حس را می بخشد که آنها خودشان مسئول و کنترل کننده زندگی ... تشویق بیش از حد به این معنا است که شما به صورت غیر طبیعی و غیر منطقی، ... حتی وقتی درخواست او را رد خواهید کرد و زمانی که موافق نظر او نیستید، به جای اینکه فقط بگوید "نه! ... آی هوش مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
موسیقی و کودک - سلامت
www.salamat118.com/posts/post.aspx?id=947
امروزه در كشور ما بسیاری از خانواده‌ها كودكان خود را به فراگیری موسیقی تشویق و حتی وادار می‌كنند ولی ... آیا استعداد موسیقی فقط در عده خاصی از كودكان وجود دارد یا تمام كودكان می‌توانند آن را بیاموزند؟ ... با دكتر حسین ابراهیمی‌مقدم، روان‌شناس عضو هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی، پاسخ داده‌ایم: ... سلامت: انتخاب ساز مناسب هم تا همین حد موثر است؟

موسیقی و کودک - سلامت
www.salamat118.com/posts/post.aspx?id=947
امروزه در كشور ما بسیاری از خانواده‌ها كودكان خود را به فراگیری موسیقی تشویق و حتی وادار می‌كنند ولی ... آیا استعداد موسیقی فقط در عده خاصی از كودكان وجود دارد یا تمام كودكان می‌توانند آن را بیاموزند؟ ... با دكتر حسین ابراهیمی‌مقدم، روان‌شناس عضو هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی، پاسخ داده‌ایم: ... سلامت: انتخاب ساز مناسب هم تا همین حد موثر است؟
جـــراح و متخصص کلیه و مجاری ادراری - ارولوژی کودکان
dr-mhashemi.blogfa.com/category/12
ختنه باعث کاهش بارز شانس عفونت های ادراری در سنین کودکی می گردد که بسیار .... کیسه بیضه ها اغلب خالی است و یا فقط در یک طرف حاوی بیضه می باشد. .... و اگر بیشتر از حد مجاز پروتئین در ادرار دفع شود سندرم نفروتیک نامیده می شود. ..... باید بر عکس ، کودک را برای شبهایی که ادرار نمی کند و خشک از خواب برمی خیزد تشویق نمود.
نحوه ادامه تحصیل دیپلمه های فنی حرفه ای و کاردانش - هنرستان ...
mehrsaravan.persianblog.ir/post/41/
۱ اسفند ۱۳۹۲ ه‍.ش. - 3- دوره های کاردانی پیوسته بدون آزمون دانشگاه آزاد ... ضمن آن که مجاز خواهد بود حد اکثر 15 کد رشته محل تحصیلی را اعم از دوره های روزانه یا ... کلیه فارغ التحصیلان کاردانش و فنی و حرفه ای و همچنین دیپلمه های هنرستان نظام قدیم فقط مجاز به .... های آموزشی مصوب وزارت علوم ،تحقیقات و فناوری داوطلب را تشویق نماید در مقطع ...
سبکهـای فرزند پروری - قسمت اول | دکتر سید محمدرضا ...
www.dr-sadrameli.ir/index.php?ToDo=ShowArticles&AID=5446
سخت گیری بیش از حد روح آزادی را در کودک از بین می برد و این ایده غلط را در او به وجود می آورد که آزاد و مستقل بودن نامطلوب است.دراین حالت ... از طریق تشویق و تنبیه والدین است که ارزشهای فرهنگی فرا گرفته می شود. اشتباه پدر ... برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید . ... حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
چگونه انضباط شخصی را به کودکان آموزش دهیم؟ | وب سایت ...
asreabadan.ir/چگونه-انضباط-شخصی-را-به-کودکان-آموزش-ده/
۷ خرداد ۱۳۹۴ ه‍.ش. - به جای اینکه فقط به کودک بگویید، «به محض اینکه از مدرسه رسیدی ... ات را انجام دهی و بعد زمان آزاد داشته باشی، این زمان آزاد می تواند همانند پاداشی برای انجام تکالیفت باشد. ... هر زمان که فرزندتان خودانضباطی بروز داد او را مورد تشویق قرار دهید ... و قلیان فاجعه بزرگ است/ نارضایتی‌ام از خدمات شهری و عمرانی در حد اعلاء ...
مركز تعليمات اسلامي واشنگتن - صفحات اجتماعي ‌‌و خانوادگی ...
iec-md.org/khanevadeh/50_ravesh_saadeh_farzand_motaaleh_zahler.html
مجموعه (كليدهاى آموزشى كودكان و نوجوانان ) كه يك جلد از آن را در دست داريد، هدفش ارائه اى راهكارهاى ..... تشويق كنيد كه نسل هاى مختلف باهم بخوانند (خواندن بين نسلى ) ... گرچه بچه ها فقط 5 و 8 سال سن دارند، دايره ى لغات آنها و توانايى شان براى گفت و گو و ... نمى دهد كه بچه ها نرا را به من ترجيح دهند اما به هر حال وقت من شب ها آزاد مى شود كه عالى است .
پنجمین جشنواره بین المللی فیلم سبز ایران
iigff.org/fa/regulations/
۳- تشویق همکاری و مشارکت مردم، هنرمندان و مسؤولان در جهت حفاظت از محیط زیست. بخشهای رقابتی ... لوح تقدیر و مبلغ ۲۰۰۰ دلار برای بهترین اثر برای “کودک و نوجوان”. – لوح تقدیر و مبلغ ... ۱۳- شرکت تمامی فیلم‌سازان، نهادها، سازمان‌های دولتی و تهیه‌کنندگان بخش خصوصی آزاد است. .... فقط در حد اصلاح رنگ و نور مجاز میباشد. *کاریکاتور:.
[DOC]بتاريخ 20 نوامبر 1989
https://www1.umn.edu/humanrts/crc/tefel.doc
آزادي در ابراز دين و يا عقايد، ممكن است فقط به آن نوع محدوديتهايي مشروط شود كه توسط قانون تجويز شده باشند ... ج) توليد وپخش كتابهاي كودكان را تشويق نمايند. ... والدين، اقارب و سرپرستان قانوني وي مجاز ا ست و اينكه در صور ت لزوم، افراد ذيدخل آگاهانه به فرزندي دادن را بر .... الف) حد اقل سن ويا سنين استخدام را پيش بيني وتثبيت كنند.
تشویق و تنبیه کودک در اسلام - خانه
www.salamateravan.net/index.php/2014-10-26-06-45.../157-tashvigh
منظور از این نظریه این است که تنبیه کودک مطلقا ممنوع است زیرا کودک را .... می برند و لباس و طعام مناسب می دهند و او را از صاحبش خریداری نمودند و آزاد نمودند. ... امام علی ( علیه السلام) فرمودند: ستودن بیش از حد نوعی چاپلوسی و کمتر از آن درماندگی و حسادت است. .... اینکه پدر پدربزرگ و جد پدری فقط 5 یا 6 ضرب می توانند کودک را بزنند آمده ...
clever group - تاثیر طلاق در روحیهی کودکان
aliasgharalizadeh.blogfa.com/post/4
clever group - تاثیر طلاق در روحیهی کودکان - all the things. ... براساس قوانین اجتماع احترام به آزادی های فردی ضرورتی اجتناب ناپذیر است ولی قبل از هر جدایی ... میرساند و هرسال به عنوان شاگرد نمونه مورد تشویق معلمان و مربیان مدرسه قرار میگیرد. .... ما معمولاً فقط به اندازه‌اي خشمگين مي‌شويم كه محيطمان به ما اجازه مي دهد و اغلب حد مجاز براي ...

موسیقی و کودک - سلامت
www.salamat118.com/posts/post.aspx?id=947
امروزه در كشور ما بسیاری از خانواده‌ها كودكان خود را به فراگیری موسیقی تشویق و حتی وادار می‌كنند ولی ... آیا استعداد موسیقی فقط در عده خاصی از كودكان وجود دارد یا تمام كودكان می‌توانند آن را بیاموزند؟ ... با دكتر حسین ابراهیمی‌مقدم، روان‌شناس عضو هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی، پاسخ داده‌ایم: ... سلامت: انتخاب ساز مناسب هم تا همین حد موثر است؟
جـــراح و متخصص کلیه و مجاری ادراری - ارولوژی کودکان
dr-mhashemi.blogfa.com/category/12
ختنه باعث کاهش بارز شانس عفونت های ادراری در سنین کودکی می گردد که بسیار .... کیسه بیضه ها اغلب خالی است و یا فقط در یک طرف حاوی بیضه می باشد. .... و اگر بیشتر از حد مجاز پروتئین در ادرار دفع شود سندرم نفروتیک نامیده می شود. ..... باید بر عکس ، کودک را برای شبهایی که ادرار نمی کند و خشک از خواب برمی خیزد تشویق نمود.
نحوه ادامه تحصیل دیپلمه های فنی حرفه ای و کاردانش - هنرستان ...
mehrsaravan.persianblog.ir/post/41/
۱ اسفند ۱۳۹۲ ه‍.ش. - 3- دوره های کاردانی پیوسته بدون آزمون دانشگاه آزاد ... ضمن آن که مجاز خواهد بود حد اکثر 15 کد رشته محل تحصیلی را اعم از دوره های روزانه یا ... کلیه فارغ التحصیلان کاردانش و فنی و حرفه ای و همچنین دیپلمه های هنرستان نظام قدیم فقط مجاز به .... های آموزشی مصوب وزارت علوم ،تحقیقات و فناوری داوطلب را تشویق نماید در مقطع ...
سبکهـای فرزند پروری - قسمت اول | دکتر سید محمدرضا ...
www.dr-sadrameli.ir/index.php?ToDo=ShowArticles&AID=5446
سخت گیری بیش از حد روح آزادی را در کودک از بین می برد و این ایده غلط را در او به وجود می آورد که آزاد و مستقل بودن نامطلوب است.دراین حالت ... از طریق تشویق و تنبیه والدین است که ارزشهای فرهنگی فرا گرفته می شود. اشتباه پدر ... برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید . ... حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
چگونه انضباط شخصی را به کودکان آموزش دهیم؟ | وب سایت ...
asreabadan.ir/چگونه-انضباط-شخصی-را-به-کودکان-آموزش-ده/
۷ خرداد ۱۳۹۴ ه‍.ش. - به جای اینکه فقط به کودک بگویید، «به محض اینکه از مدرسه رسیدی ... ات را انجام دهی و بعد زمان آزاد داشته باشی، این زمان آزاد می تواند همانند پاداشی برای انجام تکالیفت باشد. ... هر زمان که فرزندتان خودانضباطی بروز داد او را مورد تشویق قرار دهید ... و قلیان فاجعه بزرگ است/ نارضایتی‌ام از خدمات شهری و عمرانی در حد اعلاء ...
مركز تعليمات اسلامي واشنگتن - صفحات اجتماعي ‌‌و خانوادگی ...
iec-md.org/khanevadeh/50_ravesh_saadeh_farzand_motaaleh_zahler.html
مجموعه (كليدهاى آموزشى كودكان و نوجوانان ) كه يك جلد از آن را در دست داريد، هدفش ارائه اى راهكارهاى ..... تشويق كنيد كه نسل هاى مختلف باهم بخوانند (خواندن بين نسلى ) ... گرچه بچه ها فقط 5 و 8 سال سن دارند، دايره ى لغات آنها و توانايى شان براى گفت و گو و ... نمى دهد كه بچه ها نرا را به من ترجيح دهند اما به هر حال وقت من شب ها آزاد مى شود كه عالى است .
پنجمین جشنواره بین المللی فیلم سبز ایران
iigff.org/fa/regulations/
۳- تشویق همکاری و مشارکت مردم، هنرمندان و مسؤولان در جهت حفاظت از محیط زیست. بخشهای رقابتی ... لوح تقدیر و مبلغ ۲۰۰۰ دلار برای بهترین اثر برای “کودک و نوجوان”. – لوح تقدیر و مبلغ ... ۱۳- شرکت تمامی فیلم‌سازان، نهادها، سازمان‌های دولتی و تهیه‌کنندگان بخش خصوصی آزاد است. .... فقط در حد اصلاح رنگ و نور مجاز میباشد. *کاریکاتور:.
[DOC]بتاريخ 20 نوامبر 1989
https://www1.umn.edu/humanrts/crc/tefel.doc
آزادي در ابراز دين و يا عقايد، ممكن است فقط به آن نوع محدوديتهايي مشروط شود كه توسط قانون تجويز شده باشند ... ج) توليد وپخش كتابهاي كودكان را تشويق نمايند. ... والدين، اقارب و سرپرستان قانوني وي مجاز ا ست و اينكه در صور ت لزوم، افراد ذيدخل آگاهانه به فرزندي دادن را بر .... الف) حد اقل سن ويا سنين استخدام را پيش بيني وتثبيت كنند.
تشویق و تنبیه کودک در اسلام - خانه
www.salamateravan.net/index.php/2014-10-26-06-45.../157-tashvigh
منظور از این نظریه این است که تنبیه کودک مطلقا ممنوع است زیرا کودک را .... می برند و لباس و طعام مناسب می دهند و او را از صاحبش خریداری نمودند و آزاد نمودند. ... امام علی ( علیه السلام) فرمودند: ستودن بیش از حد نوعی چاپلوسی و کمتر از آن درماندگی و حسادت است. .... اینکه پدر پدربزرگ و جد پدری فقط 5 یا 6 ضرب می توانند کودک را بزنند آمده ...
clever group - تاثیر طلاق در روحیهی کودکان
aliasgharalizadeh.blogfa.com/post/4
clever group - تاثیر طلاق در روحیهی کودکان - all the things. ... براساس قوانین اجتماع احترام به آزادی های فردی ضرورتی اجتناب ناپذیر است ولی قبل از هر جدایی ... میرساند و هرسال به عنوان شاگرد نمونه مورد تشویق معلمان و مربیان مدرسه قرار میگیرد. .... ما معمولاً فقط به اندازه‌اي خشمگين مي‌شويم كه محيطمان به ما اجازه مي دهد و اغلب حد مجاز براي ...
 

 • تاریخ ارسال : ساعت:
 • نویسنده :

نظرات()

مطالب مرتبط


بخش نظرات این مطلبنام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی

خبر جدید

.

عکس بازیگران جدید

.

پوشاک جدید

.
ورود کاربران

ورود کاربران

عضويت سريع

عضويت سريع

  نام کاربری :
  رمز عبور :
  تکرار رمز :
  ایمیل :
  نام اصلی :
  کد امنیتی : * کد امنیتیبارگزاری مجدد

  درباره ما

   سال 95,سال 96,سال 1395,سایت خبرنیوز,دانلود عکس,,دانلود عکس 95,,عکس هنرمندان,عکس هنرمندان 95,عکس هنرمندان جدید,جدیدترین اخبار روز,سایت جدیدترین اخبار روز,جدیدترین اخبار روز در سال 95,نوروز 95,دانلود رایگان,خبر جدید,دانلود فیلم,خبر 95,خبر های داغ 95,بهترین سایت خبری,بهترین سایت خبری در سال 95,دانلود عکس full hd,دانلود عکس full hd جدید,مدل رنگ سال96,رنگ مو,رنگ مو 95,رنگ مو 1395,رنگ مو 96,رنگ مو 2017,رنگ مو 1396,سایت خبر نیوز

  کلیه ی حقوق مادی و معنوی سایت مربوط به جدید 95 |جدیدترین اخبار روز در خبرنیوز|سال 95 شامل خبر، سرگرمی.مد و زیبایی ،آرایش و مو،دانلود بوده و کپی برداری از آن با ذکر منبع بلامانع می باشد.

  . . . .

  ابزار وبمستر

  Xبستن تبليغات
  Xبستن تبليغات