close
متخصص ارتودنسی

روش مقابله با افکار منفی و ناامیدی

روش مقابله با افکار منفی و ناامیدی
پنجشنبه 10 فروردین 1396

یا مهدی .

جمهوری اسلامی ایران . . .

تبلیغات

تبلیغات

. .
موضوعات

موضوعات

سوالات امتحانی طرز تهیه غذا سالاد
خبری سرگرمی آرایش آموزش کامپیوتر و موبایل
دکوراسیون عکس های هنرمندان دنیای مد معرفی جدیدترین آثار فیلم و آهنگ در دنیا آموزش قلاب بافی و بافتنی
بیوگرافی
فروشگاه اینترنتی ما
جدیدترین وزیبا ترین عکس های حیوانات و پرندگان جدید
دانلود فیلم دانلود مداحی عکس بازیگران مرد عکس بازیگران زن عکس های ورزشکاران وخوانندگان دانلود آهنگ های جدید 95
. . . .

روش مقابله با افکار منفی و ناامیدی

روش مقابله با افکار منفی و ناامیدی

چنانچه گاهی به ناامیدی رسیدید و احساس سرخوردگی کردید کافیست به سراغ مطالبی بروید که راهکارهای مناسب و کلیدی این مشکل است خواندن گزارش زیر برای شما بسیار مفید خواهد بود.

روش مقابله با افکار منفی و ناامیدی

راهکار مناسب برای مقابله با افکار منفی و نا امیدی

بدترین دردی که می شود تحمل کرد،کشنده تر از هر سلاحی و فلج کننده تر از اتمام ضربات و صدمات،احساس ناامیدی است.در حقیقت حس بد ناامیدی،به سراغ همه ما می آید،چرا که ما به طور ثابت قادر نیستیم زندگی رویایی ای را که برای هر لحظه ی خود تعریف کرده ایم،داشته باشیم اما می توان راهکارهایی را برای مقابله با این خصیصه تلخ بکار برد در این گزارش به چند نکته مفید در این باره اشاره کرده ایم که در ادامه میبینید.

ناامیدی ، افکار منفی ، مقابله با ناامیدی

زمانی که احساسات منفی و ناامیدی در زندگی ما ایجاد می شوند می توانیم با آن مبارزه کنیم تا در زندگی ما را با مشکلات بعدی روبه رو نسازد.

در صورتی که گاهی به ناامیدی رسیدید، خواندن این مقاله برای شما بسیار مفید خواهد بود.

نکته مهم
به یاد داشته باشید که هرگز ناکامی های خود را در قالب عجز و ناتوانی یا خشم به نزدیکان خود نشان ندهید.

اخبار نا امیدکننده و اتفاقات بدی که می افتد تمام ذهن شما را درگیر می کند و اینجاست که این اتفاقات بد از شما مطالبه می کند و شما باید مقرری اش را بپردازید.

ناامیدی ، مقابله با ناامیدی ، زندگی

بنابراین، زمانهایی وجود دارد که شما به واسطه خبرهای بدی که ناگهان به شما می رسد احساس ناامیدی می کنید و تا حدودی این خبرها به شما القاء شده است که باعث شده که شما به این ناامیدی برسید، احساسی که منجر به ناامیدی در کار و ازدواجمی شود و احساس بدی که به شما دست می دهد و این حقیقت است.

اما واقعیت این است که ذهن انسان ها کاملاً به این مسائل واکنش نشان می دهد بنابراین شرایط دشوار و سختی که یک فرد در آن قرار می گیرد تاحدودی می تواند مسیر غلبه بر آن را پیدا کند و بدرخشد.

درحقیقت شیوه ای که مغز ما طراحی شده است امکان ندارد که این غم و اندوه طولانی مدت ادامه یابد.

بعضی زمانها ما نیاز به تلنگر داریم یک یادآوری ملایم که به ما کمک می کند که با ناامیدی خودمان کنار بیاییم و این دقیقاً آن چیزی است که در این مقاله آورده شده است.

بنابراین، احساس ناامیدی با اخبار بد دم دست و ناگهانی به طریقی احساس ناامیدی را در خودتان و احساس ناامیدی در کار و احساس ناامیدی در ازدواج برگردانده و شما آن را در خود انباشته می کنید.

مقابله با ناامیدی
مقابله با هر ناامیدی که ممکن است در محیط کار، روابط اجتماعی با دوستان باشد تا حدودی از یک روش خاصی تبعیت می کند البته گام هایی که برای مقابله برداشته می شود بر اساس شرایطی که فرد در آن قرار گرفته است ناامیدی را تغییر خواهد داد اما این موضوع به شدت شرایط بستگی دارد و گرنه نحوه برخورد یکی است.

مراحلی که در زیر می آید نحوه غلبه بر یاس و ناامیدی را نشان می دهد.

گریه، لطفا گریه کنید
به یک پستوی مخفی بروید (گریه کنید) فیلمی غم انگیز تماشا کنید خودتان را در حمامی محبوس کنید، زیر دوش آب بروید و هر آنچه را که دوست دارید انجام دهید اما گریه کنید.

گریه کردن به اشتباه علائم ضعف گفته شده است به ویژه جایی که مردان بیشتر نگران این مساله هستند.

گریه کردن مکانیزمی است که همه هیجانهای درونی را تخلیه می کند، همچنین تمام استرس ها و تنش ها را از شما دور می کند و احساس راحتی و سبکی می کنید.

بنابراین اگر اشکتان می خواهد سرازیر شود جلویش را نگیرید و بگذارید سرازیر شود. تنها زمانی که شما به ذهنتان اجازه خلاصی از سموم را می دهید قادر خواهید بود که گام های مورد نیاز برای خوب شدن و التیام را بردارید.

اتفاقات را بپذیرید
هر چیزی که برایتان اتفاق می افتد را بپذیرید، بسیاری از افراد می خواهند از زیر بار احساسات غم انگیز شانه خالی کنند چرا که برای آنها دردناک است اما تنها پذیرفتن واقعیت است که آنها را آرام خواهد کرد.

اتفاق ناامیدکننده ای که در زندگی تان روی می دهد را بپذیرید.
اما چرا پذیرفتن اتفاقات زندگی برای مقابله با احساسات ناخوشایند ضروری است؟
زیرا در این صورت شما افکارتان آرام نخواهد شد و شما با افکارتان کنار نخواهید آمد.

افکار منفی و ناامید کننده در آینده با کمترین تحریکی اوج گرفته و حتی بیشتر از آنچه که شرایط ایجاب می کند، منجر به آزار فرد می شود.

خودتان را متحول کنید
برخی از افراد وجود دارند که به شدت به عمق فاجعه می روند و آنقدر در غم خود فرو می روند که حاضر نیستند که از آن شرایط بیرون بیایند.

انسانها در دلسوزی به خویشتن و فاز «وای بر من» مستعد هستند. اما اگر این فاز نگذرد و اجازه داده شود که احساسات بد در زندگی روزمره شما مداخله کند، در نتیجه بر بهره وری و آرامش ذهن شما تاثیر خود را می گذارد. این لحظه زمانی است که باید با خودتان بگویید که «دیگر بس است» و باید سعی کنید خودتان را تغییر دهید و به زندگی ادامه دهید.

خانه را به محل شادی تبدیل کنید
بدون شک، احساس ناامیدی از شکست های مکرر و شادی های اندکی که مردم به دنبالشان هستند بوجود می آیند.

در چنین زمانهایی چه کار باید کرد؟
بسیاری از چیزهایی که افراد باید واقعا انجام دهند این است فیلم های خنده دار تماشا کنید که خنده شما را تضمین کند. اوقات خودتان را با فردی که به آن علاقه دارید بگذرانید. زمانتان را با افرادی که شما را خوشحال می کند، بگذرانید.

به دنبال ورزش های ماجراجویانه بروید. چای بنوشید. با افرادی که به طبیعت علاقه مندند روابط داشته باشید. کتاب بخوایند. گفتارهای بلندپروازانه بخوانید. کشف کنید که چه چیزی در زندگی شما را به پیش می برد و اینها هستند که جایگزین افکار ناامید کننده و با راحتی خیال.

و اگر هیچ کدام از اینها به شما کمک نکرد، خودتان را مجبور کنید که بخندید و این خنده اجباری علائمی را به مغزتان می فرستد و شما را خوشحال می کند و احساس شما به آهستگی اما مطمئناً بهتر می شود و چیزهای دیگری که در این زمینه موثر است فهرستی از چیزهایی که شما را شاد می کند را در نظر بگیرید که کمک می کند تا بدانید که چگونه به بی خیالی و آرامش برسید.

با احساسات منفی مقابله کنید
در مورد رویداد غم انگیزی که رخ داده است بیندیشید و آن را با آنچه که اتفاق افتاده است، در چشم انداز زندگی خود قرار دهید. آیا این مساله ای که برای شما بوجود آمده اثر ماندگار و طولانی مدتی در زندگی شما خواهد داشت. آنچه که اکنون اتفاق افتاده آیا در سالهای آینده برای شما مهم خواهد بود؟

اگر حلقه پاسخ ها به یک «نه» برمی گردد پس شما می دانید که همه این چیزها به شکل جزر و مدی است که می گذرد.

در اینجا چیزی که در مورد آن فکر می شود، حتی اگر پاسخ ها در دایره «بله» مشخص باشد که آن معمولاً این چنین نمی تواند باشد.

در این گونه مواقع احساسات منفی منجر می شود که به درستی فکر نکنید، بنابراین آن چیزی که شما ممکن است به آن فکر کنید و در زمانی که عصبانیت و خشم شما کاهش می یابد، آن چیزی که بر جای می ماند، جدی نخواهد بود.

بنابراین، افکار خودتان را به فهم اینکه احساسات منفی و اثرات آنها ماندگار نیستند باز کنید و از اکنون اجازه دهید که با آنها مقابله کنید.

برنامه ریزی کنید
آنچه که به شما کمک می کند تا به ناامیدی که شما را در درجات مختلف تحت تاثیر قرار می دهید دور باشید، کشیدن یک نقشه است.

لیستی از همه چیزهایی که از اتفاقات و رویدادها یاد گرفته اید بنویسید.
درسهایی که یادگرفته اید و مواردی که تجربه کرده اید و چیزهایی که به شما کمک کرد تا بیابید که کجا هستید و چرا این چیزها ضروری است چرا که آن کمک می کند که بدانید که چیزهای بیشتری درباره مردم و خودتان بدانید و اینکه چگونه شما باید یا نباید اگر اتفاقات مشابهی درآینده اتفاق افتاد واکنش دهید یا ندهید.

این همان چیزی که ما همیشه به دنبالش هستیم درسهایی که ما یاد گرفتیم و چیزهایی که می توانیم از یک اتفاق نتیجه گیری کنیم.

بعد از این شما یک طرح و نقشه دارید و تشخیص می دهید که با انجام آن احساس راحتی کنید و آن کمک می کند که شما آن را به راحتی یک مکالمه ساده با دوستان انجام دهید.

بعد از آن شما احساس راحتی بیشتری می کنید و این ناامیدی هایی که همواره شما را تهدید می کرد و احساس کاستی می کردید برطرف می شود و با این طرحی که شما برای مقابله با ناامیدی انتخاب کردید اکنون ایده ای دارید که نشان می دهد چه چیزی نیاز است انجام شود و چه دوره ای را باید پی گیری کنید.

بنابراین بعداً شما درباره بسیاری از چیزها کوتاه می آیید.
اما به خاطر بسپارید که همواره چیزهایی وجود دارند که باعث ناامیدی می شود اما آنچه که ما درباره آن باید بدانیم این است که چه چیزی مهم است.

روش مقابله با افکار منفی و ناامیدی

 
منبع : پرشین وی - /نمناک/khabarnewss.ir

 • تاریخ ارسال : ساعت:
 • نویسنده :

نظرات()

مطالب مرتبط


بخش نظرات این مطلبنام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی

خبر جدید

.

عکس بازیگران جدید

.

پوشاک جدید

.
ورود کاربران

ورود کاربران

عضويت سريع

عضويت سريع

  نام کاربری :
  رمز عبور :
  تکرار رمز :
  ایمیل :
  نام اصلی :
  کد امنیتی : * کد امنیتیبارگزاری مجدد

  درباره ما

   سال 95,سال 96,سال 1395,سایت خبرنیوز,دانلود عکس,,دانلود عکس 95,,عکس هنرمندان,عکس هنرمندان 95,عکس هنرمندان جدید,جدیدترین اخبار روز,سایت جدیدترین اخبار روز,جدیدترین اخبار روز در سال 95,نوروز 95,دانلود رایگان,خبر جدید,دانلود فیلم,خبر 95,خبر های داغ 95,بهترین سایت خبری,بهترین سایت خبری در سال 95,دانلود عکس full hd,دانلود عکس full hd جدید,مدل رنگ سال96,رنگ مو,رنگ مو 95,رنگ مو 1395,رنگ مو 96,رنگ مو 2017,رنگ مو 1396,سایت خبر نیوز

  کلیه ی حقوق مادی و معنوی سایت مربوط به جدید 95 |جدیدترین اخبار روز در خبرنیوز|سال 95 شامل خبر، سرگرمی.مد و زیبایی ،آرایش و مو،دانلود بوده و کپی برداری از آن با ذکر منبع بلامانع می باشد.

  . . . .

  ابزار وبمستر

  Xبستن تبليغات
  Xبستن تبليغات