close
متخصص ارتودنسی

اشتباهات مد و آرایش چهره | نکات مهم در انتخاب لباس

اشتباهات مد و آرایش چهره | نکات مهم در انتخاب لباس
دوشنبه 27 آذر 1396

یا مهدی .

جمهوری اسلامی ایران . . .

تبلیغات

تبلیغات

. .
موضوعات

موضوعات

سوالات امتحانی طرز تهیه غذا سالاد
خبری سرگرمی آرایش آموزش کامپیوتر و موبایل
دکوراسیون عکس های هنرمندان دنیای مد معرفی جدیدترین آثار فیلم و آهنگ در دنیا آموزش قلاب بافی و بافتنی
بیوگرافی
فروشگاه اینترنتی ما
جدیدترین وزیبا ترین عکس های حیوانات و پرندگان جدید
دانلود فیلم دانلود مداحی عکس بازیگران مرد عکس بازیگران زن عکس های ورزشکاران وخوانندگان دانلود آهنگ های جدید 95
. . . .

اشتباهات مد و آرایش چهره | نکات مهم در انتخاب لباس

اشتباهات مد و آرایش چهره | نکات مهم در انتخاب لباس

مد ظاهری شما شامل سبک پوشش و استایل آرایش چهره تان است که گاهی ناخواسته با ریزترین اشتباهات مد برهم می ریزد.

اشتباهات مد و آرایشی که زشتتان می کنند

اشتباهات مد در انتخاب لباس و آرایش صورت

اشتباهات مد که می گوییم یعنی انتخاب و اجرای سبک لباس پوشیدن و آرایش صورت بر روی خودتان . شما همیشه سعی می کنید بهترین ها را برای خودتان انتخاب کنید ولی شاید در این انتخاب دچار مشکل هم بشوید و نتیجه برعکس به دست بیاورید .لباس پوشیدن و آرایش کردن باید به زیبایی و جذابیت شما کمک کند؛ اساسا هدف از مد و آرایش همین است. اما گاهی برخی از ما به نحوی آرایش می کنیم و لباس می پوشیم که ما را سال ها مسن تر از سن واقعی مان نشان می دهد. حتی گاهی پا را فراتر نهاده و طوری در مجالس و مهمانی ها حاضر می شویم که خنده دار است یا توی ذوق می زند. 
تمام تلاش مان را هم می کنیم تا زیبا و جوان به نظر برسیم و برای این هدف پول زیادی هم می پردازیم ، اما نتیجه معکوس است. بهتر است به جای هزینه زیاد برای آرایش و لباس تان، به این بیندیشید که چند ساله هستید و چه چیزی مناسب شماست. به علاوه بدانید چه اشتباهاتی انجام می دهید که شما را مسن تر نشان می دهد. در این مطلب رایج ترین اشتباهاتی که سن شما را زیادتر نشان می دهند، آورده ایم. وقتی برای رفتن به مجالس و مهمانی ها حاضر می شوید این مطلب را در ذهن تان مرور کنید.

اشتباهات مد ، نکات مهم در انتخاب لباس ، توصیه های شیک پوشی

رایج ترین اشتباهات مد و آرایش زنان

اشتباهات مد و آرایش چهره

به مدل موهای تان توجه داشته باشید

بسیاری از ما موی بلند را به کوتاه ترجیح می دهیم و آن را زیبا می پنداریم اما باید بدانید موی شما باید با سن و اندام تان متناسب باشد. با بالا رفتن سن و شل شدن چربی ها روی صورت، موهای خیلی بلند می تواند سن شما را بیشتر از آنچه هست، نشان دهد. اما کوتاه کردن موها متناسب با صورت تان و سایر اعضای بدن باعث می شود صورت تان گردتر و جوان تر به نظر بیاید. به علاه اگر اندام لاغری دارید موی بسیار بلند و یکدست شما را لاغرتر نشان می دهد و برعکس، اگر اندام چاقی دارید موی کوتاه و گرد می تواند شما را چاق تر نشان دهد. به آرایش موهای تان هم توجه داشته باشید. 

اکلیلی ها را دور بریزید 
اگر می خواهید ظاهر جوان تری داشته باشید سعی کنید از مش کردن یا سایه های زرق و برق دار چشم خودداری کنید. این محصولات باعث می شود خط و خطوط ریز و چین خوردگی های زیر چشم شما بیشتر به چشم بیاید. در عوض بهتر است از سایه مات برای پلک های خود استفاده کنید. هرچه ساده تر باشید بهتر و جذاب تر خواهید بود، البته در سادگی هم افراط نکنید. سادگی زیاد ممکن است نتیجه برعکس داشته باشد و شما را مثل یک نوجوان جلوه دهد. 



افراط نکنید 
شما نمی توانید تمام لباس هایی که طبق آخرین مد خریده اید برای همیشه و در همه مراسم ها بپوشید. به جای خرج کردن پول خود برای لباس هایی که تاریخ انقضای شان با فصل جدید به سر می آید، سعی کنید به دنبال الگوهای کلاسیک و پرمایه ای باشید که در هر زمان زیبایی خاص خود را دارد. اگر می خواهید با مد روز پیش بروید به شما پیشنهاد می کنیم به دنبال گزینه هایی مثل چرم، الگوهای نظامی، الگوهای گلدار تیره و لباس هایی با برش های باریک تر مانند شلوارهای دست دوخت و دامن پنسیل باشید. در غیر این صورت باید بپذیرید لباسی که می خرید را چند ماه می توانید استفاده کنید وگرنه دِمُده به نظر خواهید رسید. 


یک کمربند جدید امتحان کنید
برای لباس های آزادتر که راحت است و در عین حال زیاد هم گشاد نیست، سعی کنید از یک کمربند مناسب استفاده کنید. کمربندی انتخاب کنید که شما را کمی لاغرتر می کند.درباره انتخاب کمربند باید به رنگ و اندازه آن نیز دقت کنید. کمربندهای باریک شما را لاغرتر و کمربندهای پهن شما را اندکی پهن تر نشان خواهند داد. درباره رنگ کمربندتان هم باید بگوییم کمربندی انتخاب کنید که رنگش با لباس تان مغایر است تا کمرتان را باریک تر نشان دهد. 


چین های دور چشم را درمان کنید
پوست اطراف چشم های شما بسیار حساس است، از طرفی بسیاری از زنان بی رحمانه چشم ها را آرایش می کنند. در واقع انواع کرم ها و مواد آرایشی را روی پوست اطراف چشم که بسیار حساس است، می مالند. این کار نه تنها باعث آسیب به پوست می شود، بلکه آن را قرمز و متورم هم می کند. سعی کنید همیشه در پایان روز آرایش خود را پاک کنید و برای این کار از یک تمیزکننده ملایم و یک حوله نرم استفاده کنید. به علاوه برای پاک کردن آرایش دستمال را روی پوست خصوصا پوست اطراف چشم نکشید.

اشتباهات مد و آرایش ، توصیه های شیک پوشی ، رازهای شیک پوشی

اشتباهات مد و آرایش که زشت و پیرتان می کند

لباس های قدیمی را فراموش کنید

شاید از آن دست افرادی باشید که عادت دارند لباس هایی را که دیگر اندازه شان نیست نگه دارند. بعضی آنها خیلی بزرگ هستند که برای تان شل و آویزان است و برخی دیگر آنقدر کوچک اند که دکمه های شان را به زحمت می توان بست. اما آنها را نگه می دارید، گاهی به این خاطر که پول زیادی صرف خرید آن کرده اید و گاهی به خاطر ارزش معنوی آنها. همین موضوع باعث می شود که تصور کنید لباس های زیادی دارید درحالی که از هیچ کدام آنها نمی توانید استفاده کنید. 
توصیه می شود در صورت امکان اجازه دهید خیاط این لباس ها را اندازه تن شما بدوزد تا بتوانید با اعتماد به نفس بیشتری آنها را بپوشید. در غیر این صورت لباس های قدیمی تان را به یک نیازمند اهدا کنید و به دنبال لباس های جدید باشید. اگر هم می خواهید برخی لباس های تان (مثلا لباس هایی که در مراسم خاصی پوشیده اید) را به عنوان یادگاری نگه دارید آنها را در جایی غیر از کمد لباس های تان نگه دارید تا بدانید چه لباس هایی دارید و می توانید از آنها استفاده کنید. 

هر مدی را جدی نگیرید!
افراط در هر چیزی جلوه ای ناپسند ایجاد می کند. لباس پوشیدن هم از این قضیه مستثنی نیست. لباس های بسیار گشاد یا بسیار تنگ و چسبان، لباس های خیلی بلند یا خیلی کوتاه همگی می توانند دید منفی در دیگران ایجاد کنند. خصوصا اگر با آن راحت نباشید یا وقتی آن را می پوشید نسبت به این مسئله آگاه باشید که در این قضیه افراط کرده اید. مثلا اگر 80ساله هستید و یک پالتوی پوست پلنگی پوشیده اید و احساس خوبی دارید، پس حتما همین طور خواهد بود، اما اگر آن را پوشیده اید تنها به این دلیل که این لباس می تواند شما را جوان تر نشان دهد ولی حقیقت را نزد خود انکار می کنید، باید بدانید که دیگران هم فقط همین جنبه را می بینند. دیگران از احساس شما آگاه می شوند که نسبت به لباس تان چه دیدگاهی دارید. 


طبق قاعده از رژگونه استفاده کنید
استفاده زیاد از رژگونه همیشه هم گزینه بدی نیست، البته ممکن است به شما برچسب بانوی پیر بزنند. برای آنکه ظاهرتان درخشندگی طبیعی خود را داشته باشد، توصیه می شود از کرم های برنزه کننده به محل رویش مو و امتداد فک خود مالیده و بعد کمی رژگونه کرمی روی گونه هایتان بمالید. 


خط چشم خیلی سیاه نزنید
در بسیاری از زنان با بالا رفتن سن، میزان جذابیت چشم ها کمتر و کمتر خواهد شد. باید بدانید که مژه ها با بالا رفتن سن، نازک تر شده و برخی زنان برای جبران این مسئله، گاهی مواد آرایشی زیادی روی آن می مالند. اما این کار باعث جذابیت نمی شود و فقط باعث جلب توجه دیگران به چین و چروک های دور چشم می شود. به جای استفاده از خط چشم سیاه، از رنگ خاکستری یا قهوه ای تیره استفاده کنید. استفاده از خط چشم های مایع را هم کنار بگذارید، چون زیاد از حد سنگین هستند و چشم های تان را خسته نشان خواهند داد، به جای آن از یک مداد نرم استفاده کنید.

اشتباهات مد و آرایش ، رازهای شیک پوشی ، نکات ریز آرایش صورت

بدترین اشتباهات مد و آرایش صورت

به پوست دست ها و گردن تان برسید
برنزه کردن می تواند به طور موقت، پوست براق و جوانی به شما بدهد، اما در واقعیت این کوتاه ترین مسیر به سمت سالخوردگی زودهنگام است. پرتوهای فرابنفش خورشید باعث تخریب سطوح سلولی پوست شده و فیبرهای کلاژن را که به پوست کمک می کند تا انعطاف پذیری و شکل ظاهری خود را حفظ کند از بین می برد، بنابراین هر روز از کرم ضدآفتاب با طیف وسیع استفاده کنید. باید به خاطر داشته باشید که حتی اگر هر روز از کرم ضدآفتاب روی صورت تان استفاده کنید، این احتمال وجود دارد که سایر نقاط بدن خود را نادیده بگیرید. 

دست ها و گردن شما هم به طور روزانه در معرض نور خورشید قرار می گیرند و اغلب زنان این بخش ها را فراموش می کنند. درحالی که همیشه در این مناطق، لکه های قهوه ای و چین و چروک های زیادی می بینیم. در کنار استفاده از ضدآفتاب مناسب، پیشنهاد می شود از یک مرطوب کننده هم استفاده کنید تا پوست تان را نرم و صاف کند. 

لباس هایی متناسب با سن تان بپوشید 
معمولا در جامعه انتظار داریم که لباس های خاص را به تن یک گروه سنی خاص ببینیم. اگر شما فردی 50ساله هستید و مثل یک دختر 9یا 19ساله لباس می پوشید، مطمئن باشید که اوضاع چندان مطابق میل تان پیش نخواهد رفت، چرا که این لباس ها به جای جوان تر نشان دادن شما، سن تان را بالاتر خواهند برد. همه چیز باید با اوضاع و شرایط متناسب باشد؛ به سن، شرایط اجتماعی و فرهنگی خود توجه داشته باشید و مطابق با آن لباس بپوشید. این طوری پسندیده تر به نظر خواهید رسید. مسلما نوعلباس پوشیدن شما می تواند تا حد زیادی نشان دهنده تیپ شخصیتی و سن و سالتان باشد بنابراین سعی کنید طوری لباس بپوشید که برازنده شخصیت شماست.

اشتباهات مد ، اشتباهات مد در انتخاب لباس و آرایش صورت

 
منبع : سیب سبز /نمناک

 • تاریخ ارسال : ساعت:
 • نویسنده :

نظرات()

مطالب مرتبط


بخش نظرات این مطلب



نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی

خبر جدید

.

عکس بازیگران جدید

.

پوشاک جدید

.
ورود کاربران

ورود کاربران

عضويت سريع

عضويت سريع

  نام کاربری :
  رمز عبور :
  تکرار رمز :
  ایمیل :
  نام اصلی :
  کد امنیتی : * کد امنیتیبارگزاری مجدد

  درباره ما

   سال 95,سال 96,سال 1395,سایت خبرنیوز,دانلود عکس,,دانلود عکس 95,,عکس هنرمندان,عکس هنرمندان 95,عکس هنرمندان جدید,جدیدترین اخبار روز,سایت جدیدترین اخبار روز,جدیدترین اخبار روز در سال 95,نوروز 95,دانلود رایگان,خبر جدید,دانلود فیلم,خبر 95,خبر های داغ 95,بهترین سایت خبری,بهترین سایت خبری در سال 95,دانلود عکس full hd,دانلود عکس full hd جدید,مدل رنگ سال96,رنگ مو,رنگ مو 95,رنگ مو 1395,رنگ مو 96,رنگ مو 2017,رنگ مو 1396,سایت خبر نیوز

  کلیه ی حقوق مادی و معنوی سایت مربوط به جدید 95 |جدیدترین اخبار روز در خبرنیوز|سال 95 شامل خبر، سرگرمی.مد و زیبایی ،آرایش و مو،دانلود بوده و کپی برداری از آن با ذکر منبع بلامانع می باشد.

  . . . .

  ابزار وبمستر

  Xبستن تبليغات
  Xبستن تبليغات